Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159001) tothbe válasza bul07 (#158995) üzenetére


tothbe
addikt

Na, így akkor teljes a kép. Ez amit te kaptál, hogy visszavették a hibás készüléket, ez nem jogi követelmény miatt volt, hanem az Auchan saját policy-ja miatt.
A törvény szerint ugyanis ilyenkor egy cseredarabra vagy jogosult. Nálatok viszont visszaadták a készülék árát, amire törvényileg nincsenek kötelezve eszköz hiba esetén sem.

A másik TV vásárlása pedig akkor egy teljesen új és a régitől független deal volt, amivel szerencsétek is volt, hogy volt még készleten is és ugyanazon az áron volt még.
Tehát nektek (az utóbb leírt újabb probléma kivételével) ez a policy most szerencsésen jött ki. Bár az is igaz, hogy teljesen feleslegesen töltöttél ott egy órát vagy többet a dupla papírmunka miatt, holott egy is elég lett volna a garanciális cserére.

Illetve lehetett volna más a helyzet, ha pl az akció csak szombatig tart. Akkor ugyanis az Auchan policy-je már kedvezőtlenebb lett volna, mint a 3 napos cseregarancia a törvényi követelményből, és akkor neked ahhoz kellett volna ragaszkodnod, hogy ne visszavegyék a régit, hanem cseréljék ki egy másik hibátlan darabra.

Ez egy nagyon tipikus példa arra, amikor egy cég a törvényi elvárástól más saját policy-t folytat, ami egy adott ügyfélnek lehet kedvezőbb, de akár kedvezőtlenebb is szituációtól függően. És ilyenkor bár a törvény mindig erősebb jogilag, mégis a legtöbb vásárló elfogadja a számára kedvezőtlen javaslatot (visszakapja az akciós árat egy cseretermék helyett vagy ráfizet az akciós árra, hogy kapjon egy újat), hogy kimeneküljön a helyzetből, pedig jogilag járna neki a másik megoldás (a csere), még ha a cég policy-jának az ellent is mond.

2014-ben főképpen ezért vezették ki amúgy a 3 napos visszavásárlás intézményét, mert azt kétféleképpen lehetett értelmezni és jogi paradoxonokat teremtett. A most érvényben lévő csere esetén nincs ilyen ellentmondás, már ha a cégek is a megfelelő eljárást alkalmazzák.

By(e) Tothbe

(#159002) ρσгτσ válasza Celtis (#159000) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Mondjuk ezek után én is biztos mást néznék... Nem is feltétlenül a márka miatt. Hanem azért, mert ilyen esetben nagy esély van arra, hogy a következő is sz@r lesz a készletből.

Anno Euronics -ban volt egy olyan beszállítás c728 -ból, amit sorban vittek vissza, mert nem kommunikált a távirányító a TV -vel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159003) Roland861010


Roland861010
addikt

Holnap hozzák haza a kicsikét végre. Remélem nem lesz baja. Mert különben itt helyben megvágom őket.

(#159004) ρσгτσ válasza Roland861010 (#159003) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Azért nagyon remélem, hogy ezen a ponton már normális és korrekt módon járnak el. Ahogy Celtis is írta nézd majd meg, hogy tiszta -e a képernyő. Addig ne engedd el őket, amíg le nem takarítod (ha nem tiszta) és be nem kapcsolod.

Bár valószínű, hogy ezek után ők is meg akarják várni.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159005) Sonex79 válasza ρσгτσ (#159004) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Nálam az volt a csalódás h egy hibás kijelző után hoznak egy másikat aminél állítják hogy új, de minden módon le akarnak közben beszélni a csererol mert az lehet rosszabb lesz... Kérdem én milyen minőség ellenőrzés zajlik a samsungnál? Ilyennek egy nagy cégnél nem szabadna megtörténni.. és ha kicsit átmegyek összeesküvés elméletek irányába akkor lehet h az nem is volt új kijelző és a szerelő pontosan tudta h nem lesz tökéletes az sem, mert már látta korábban h milyen...

(#159006) KERO_SAN válasza Vhiktor (#158991) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

Köszi szépen.

Esetleg tudnál ajánlani olyat, ami megfelelő lenne ? 7 és 70e forint között látok 5m hosszúságúakat, mi alapján lehet eldönteni, hogy jó lesz-e vagy sem ?

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#159007) Roland861010 válasza ρσгτσ (#159004) üzenetére


Roland861010
addikt

Nem hozták mert el vitte a mentő az egyik szervizest ... Nem tudtam nekik felvenni a telefont egyből..1 óra alatt 10 hívás és 1 sms jött tőlük..

(#159008) Vhiktor válasza KERO_SAN (#159006) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha van rajta HDMI certiciation matric az jó jel. De az a lényeg, hogy 48 Gb/s legyen ráírva.
Neten kell venni, ha nem jó akkor elállni a vásárlástól, ez a garancia :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159009) Bandeee82 válasza bul07 (#158995) üzenetére


Bandeee82
tag

Az Auchanban nem szokták bekapcsolni a tv-t a vevő előtt, hogy lássák minden ok? MM-ban ezt csinálják, előtted kibontják, aztán ha hibás, már ott kiderül. Célszerű akkor kérni ezt legközelebb...

[ Szerkesztve ]

(#159010) bul07 válasza Bandeee82 (#159009) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem szokták
A visszavitt televízió esetén is gondja volt hogy hogy fogja megnézni a hibát mert látnia kell

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#159011) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

üdv!

A Samsung Gaming hub-ot használja valaki? Magyaroszágon egyáltalán támogatott? Az AU9002- elvileg támogatott TV, de az appok között nincs ott. Esetleg valaki felrakta az appot a tv-re valahogy?

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#159012) ρσгτσ válasza istvankeresz (#159011) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Magyarországon nincs, de ha kapott az adott TV támogatást cloud gaming -hez, akkor külön is tölthetők az app -ok. Pl. Xbox app, ami máshogy nem elérhető.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159013) fcc


fcc
aktív tag

Helló!
Samsung Q70R random módon kiírja hogy nincs hangszóró csatlakoztatva. Nincs nem is volt külső hangszóró, csak a saját belső hangszórója. Persze közben meg van hang. Járt már így valaki, megoldás?

(#159014) Milka 78 válasza fcc (#159013) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Konnektort kihúz vagy 15-30 percre, hátha megjön az esze.

(#159015) Bagan


Bagan
aktív tag

Karácsonyra a Samsung semmi nagy kedvezményt nem durrantott?
orultem volna egy kisebb “ árán nagyobbat legalabb :R

[ Szerkesztve ]

(#159016) Roland861010


Roland861010
addikt

Megjött a TV.. olyan volt mint egy új.
Mindenhol gyári fólia.

Viszont mivel futár hozta így nem lett egyből tesztelve és igazi gyökér volt.
Ide küldték egy LG tv dvd dobozában mondom ezt vigyétek innen elkezdi ő nem viszi el .
Hát mondom pedig de mert ez nem az egyém.
Na menjünk már inkább oszt majd kidobjuk valahol... És az volt a legnagyobb baja, hogy nem ültem itthon reggel 9 - től 12-ig... Mondom nehogy már én igazodjak hozzátok amikor már hétfőn kellett volna hoznotok.

[ Szerkesztve ]

(#159017) Roland861010


Roland861010
addikt

Hát nem is tudom ...

(#159018) bordi10 válasza Roland861010 (#159017) üzenetére


bordi10
senior tag

Ez milyen TV pontosan? Eléggé kékes a háttér. Vagy alapból ezen a képen annak kellene lennie?

[ Szerkesztve ]

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#159019) Roland861010 válasza bordi10 (#159018) üzenetére


Roland861010
addikt

Igen ez alapból kék! QN90B amúgy.
Engem a két a széle zavar jobba.

(#159020) NoX válasza Roland861010 (#159019) üzenetére


NoX
senior tag

Dirty screen effect és blooming előforduló jelenség ennél a TV-nél.

(#159021) NGA


NGA
addikt

Másnál is van ilyen reklám?

(#159022) nyesix


nyesix
senior tag

Sziasztok, milyen tapasztalatok vannaka Samsung S90C szériával? Készülök egy ilyet venni, és mivel sötét szobában lenne, jobbnak gondoltam mint aQled. 55" ban egész jó az ára, és az rtings en is jókat írnak róla: [link]

(#159023) lala666 válasza nyesix (#159022) üzenetére


lala666
senior tag

Nekem S95b van az hibátlan, szerintem ez is jó tv.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#159024) Vhiktor válasza nyesix (#159022) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szuper

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#159025) ρσгτσ válasza nyesix (#159022) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Frankó TV, csak be kell állítani. Ahogy a többit is. Bár én 99 százalékban játékra használom, más mód ritka.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#159026) kcsa válasza NGA (#159021) üzenetére


kcsa
veterán

Egy napig volt nálam is, morogtam is miatta.

(#159027) NGA válasza kcsa (#159026) üzenetére


NGA
addikt

Nálam időnként előjön. A vásárláskor a Samsung nem írta le, hogy reklámokat fog megjeleníteni a smart alkalmazása. Én ebbe nem egyeztem bele.

(#159028) kcsa válasza NGA (#159027) üzenetére


kcsa
veterán

A vásárláskor nem is, az első bekapcsolásnál a rengeteg ászf és egyebek között biztosan igen. De azt én sem olvasom el, ezért csinálják.

(#159029) Roland861010 válasza NoX (#159020) üzenetére


Roland861010
addikt

Régen ilyen nem volt…a másik panelnél.

(#159030) AMD Power válasza nyesix (#159022) üzenetére


AMD Power
titán

S90C nagyon jó lett, ahogy a S95C is :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159031) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok,
Segítsetek kérlek van egy 50“ Samsung QE50QN90A tv.
Es akarmilyen pedrive vagy külső ssd-t dugok ra hd filmekkel iszonyat lassú a meni és film kozben is se tekerni se feliratot állítani lehetetlen mert akad akad ossze vissza.
A film az megy szépen de barmit akarok beallitani szinte lehetetlen.
Probaltam exFat formatumban meg ntfs ben is.
Mi lehet a gondja az ssd vel pl ?

(#159032) Bandeee82 válasza mosquetoo (#159031) üzenetére


Bandeee82
tag

Hi,

Másik tv-n működnek jól a külső eszközök? Beépített lejátszóval jön elő a hiba? Másik lejátszót próbáltál?

Én első körben áramtalanítást próbálnák meg, kb 30 mp-ig, aztán manuális clear cache, ha nem jön be, végső esetben pedig factory reset.

(#159033) bul07 válasza bul07 (#158995) üzenetére


bul07
nagyúr

Hogy lezárjam a második Samsung UE65AU7022KXXH tv történetét
Visszavittük Debrecenbe az Auchanba, megnézték a videót hibáról, meg dobozt kicsomagolták hogy nem e a törött sérült a tv. Aztán lepapírozták és visszaadták az árát.

Mivel elszállt a bizalom a Samsung belépő kategóriás tévéivel kapcsoltban lett ez egy belépő szintű LG 65NANO753QC ami eddig működik ahogy kell.

Tehát összesen a Samsung tv miatt megtett kilométer 740Km (2x Szolnok oda vissza, 1x Debrecen)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#159034) NoX válasza NGA (#159021) üzenetére


NoX
senior tag

Igen. Legalábbis a helye, mert DNS-szintű reklámblokkolóval eltüntethető.

A nálad második ikon a HBO MAX, így néz ki üresen, ami sokunknál megjelent; #158325

És akkor ezek szerint jól tippeltem, hogy reklám helye.

(#159035) AMD Power


AMD Power
titán

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159036) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Van egy 2021-es SAMSUNG UE50AU8002K TV-m és egy 2015-ös SAMSUNG UE55JU7000 TV-m. Meglepődve tapasztaltam, hogy a 2021-es nem akart sem egy XVID-es, sem egy DTS-es filmet elindítani, amíg a 2015-ös simán vitte őket. Addig, addig nyomoztam amíg ezt nem találtam a 2021-es manuálban: "A 2021-ben kiadott Samsung TV modellek nem támogatják a DivX- és DTS-kodekeket." Elég bosszantó a dolog, más nem találkozott még ezzel a problémával? :R

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#159037) lsebestyen válasza Anubis_9 (#159036) üzenetére


lsebestyen
addikt

Venni kell egy normális tv boxot vagy tv sticket.

(#159038) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Ez egész jónak tűnik: XIAOMI TV Box S. Amúgy nekem az a bosszantó, hogy miért kell nem támogatottá tenni olyan funkciókat, amik korábban támogatottak voltak. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#159039) boborján2 válasza Anubis_9 (#159038) üzenetére


boborján2
tag

Droid topikban ezt szokták inkább ajánlani.

[link]

Az xvid fölött eljárt az idő,nem kicsit ,hanem nagyon.
A dts meg fizetős a gyártónak.

Samu tévében régóta sem dts sem dolbivision, ha jól tudom még felső kategóriában sem.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159040) AldoWinnfiel


AldoWinnfiel
csendes tag

Sziasztok! Kvázi külsőskènt írok, unokatesómèk vettek Samsung tévét karácsonyra, a hibajelensèg a következő: YouTube és Netflix alkalmazás pár perc használat után leàll. A tévé mutat piros, zöld stb. Full képernyőt aztán újraindul. Tv szoftver és az alkalmazások legfrissebb verzión vannak, az én tudásom itt véget ért. Tippek?

(#159041) Celtis válasza AldoWinnfiel (#159040) üzenetére


Celtis
veterán

Áramtalanítás egy fél percre.

(#159042) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, van egy ilyen régebbi UE32F5300AW típusú tévém, amihez elvileg létezik USB wifi adapter. Ezzel kapcsolatban kérdés, hogy csak a gyári Samsung adapterrel fog működni, vagy van esélye, hogy valamilyen könnyebben beszerezhető, random usb wifi adapterrel kompatibilis lenne a dolog?

Mivel találtam itthon közben egy usb wifi adaptert, így megválaszolom a kérdésem, lóf@szt fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#159043) boborján2 válasza SUPREME7 (#159042) üzenetére


boborján2
tag

Az ilyen usb kütyük kompatibilitása , általában a benne lévő chip típusán múlik.

Ha egy eszköz tudja kezelni az egyik gyártóét, akkor általában tudja kezelni a másik gyártóét is , ha ugyanaz a vezérlő chip.

Persze ettől függetlenül simán benne van ,hogy a samsung valamilyen módon levédte , hogy csak a dedikált sajátja tudjon működni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#159044) Anubis_9 válasza boborján2 (#159039) üzenetére


Anubis_9
őstag

Megoldottam úgy, hogy átkonvertáltam mkv-re az XVID-es filmet, a DTS-eset meg sztereóvá. Így már elindulnak.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#159045) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok, Netflix közben elő lehet hozni valahogy azt a kis információs ablakot a bal felső sarokba,mint LG tv-ken? Mutatja az adás idejét, felbontását, feliratokat.

(#159046) bigyoka1981


bigyoka1981
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre teszem fel a kérdésemet és tudtok segíteni.
Lenne egy Samsung tévém. A bolti módot miért nem tudom bekapcsolni(már a választást se engedi)? Amikor megvettem párszor elindítottam, de most már valamiért nem engedi. Azt írja a funkció nem elérhető :( köszönöm ha tudtok segíteni! :R

(#159047) AMD Power válasza bigyoka1981 (#159046) üzenetére


AMD Power
titán

Újabb szoftver lett rajta azóta. Csak akkor tudod elhőzni,ha újra gyárizod.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#159048) bigyoka1981 válasza AMD Power (#159047) üzenetére


bigyoka1981
csendes tag

Köszönöm! Csináltam gyári visszaállítást és úgy se került elő :( :F

(#159049) Celtis válasza bigyoka1981 (#159046) üzenetére


Celtis
veterán

Furdal a kíváncsiság, mi a fenének akarja valaki bekapcsolni a bolti üzemmódot?

(#159050) bigyoka1981 válasza Celtis (#159049) üzenetére


bigyoka1981
csendes tag

Szeretem ha minden működik.. egyébként, nagyon bejött a bolti módja mikor megvettem és szerettem volna újra bekapcsolni.. Így ünnepek alatt ennyi időm van, hogy ezt most megtehetem. Igyekszem "prémium" cuccokat venni amihez, olykor két helyen is dolgozok.. Ilyenkor mikor pihenek élvezni szeretném és most zavart hogy nem elérhető egyik tévémen se. Ez lenne a válaszom kérdésedre :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.