Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158001) redingitell válasza AMD Power (#158000) üzenetére


redingitell
senior tag

Ezt nem vitatja senki, viszont a valóságban nagyon "sasszeműnek" kell lenni, hogy lásd is a fekete különbségét 2-3 méterről.

[ Szerkesztve ]

(#158002) Vhiktor válasza redingitell (#158001) üzenetére


Vhiktor
veterán

A feketeszint különbséget még majdhognyem csukott szemmel is látni lehet 2 tv között. VA vs IPS ég és föld.

Világos szobában, nagy környezeti fény mellett nem vehető észre annyira.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158003) redingitell válasza Vhiktor (#158002) üzenetére


redingitell
senior tag

Te vagy a szakértő, nem vitatkozni akarok, de tudtommal egyik sem ips panellal rendelkezik. De lehet , tévedek....

(#158004) Vhiktor válasza redingitell (#158003) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én sem tudom melyik milyennel van szerelve, Samsungnál össze vissza szokott lenni, van amikor adott modellen belül is mérettől fűggően.
Fontos, hogy az ADS is IPS.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#158005) AMD Power válasza redingitell (#158001) üzenetére


AMD Power
titán

Az 55QN85B az IPS és nagyon nem mind1,hogy VA vagy IPS. A 55QN90BA meg VA.

Én nem vagyok sas szemű, de én látom a különbséget. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158006) redingitell válasza AMD Power (#158005) üzenetére


redingitell
senior tag

Én a MM-ban néztem amikor vettem az enyémet
Akkor egy qn90a mellett volt egy qn95a és nem volt valami észvesztő különbség

[ Szerkesztve ]

(#158007) NGA


NGA
addikt

Az Ambient mód mire jó valójában? Gondoltam milyen jól nézne ki egy festményként a falon a tv, de a bekapcsolása elég macerás, ahogy ide-oda kell lépkedni. Nincs valami egyszerű mód rá? 2023-as Q60 tv, azzal a pici távval. Távon nincs rá gomb.

(#158008) AMD Power válasza redingitell (#158006) üzenetére


AMD Power
titán

Persze,hogy nem volt. Mert ott mind a kettő VA panelos azonos fényerővel. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158009) redingitell válasza AMD Power (#158008) üzenetére


redingitell
senior tag

A qn90a az ads panelos....

(#158010) AMD Power válasza redingitell (#158009) üzenetére


AMD Power
titán

;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#158011) falabu88 válasza AMD Power (#158010) üzenetére


falabu88
aktív tag

Amcsiba, itthon ADS volt. Pont ezen ment a para itt a fórumban a QN91A miatt, de azok meg VA panellel jöttek.

(#158012) redingitell válasza AMD Power (#158010) üzenetére


redingitell
senior tag

Falabu88 megelőzött. Csak annyit tennék hozzá, hogy tuti ads volt a panel mert az "érintéses vizsgálattal" megnéztem. És mivel szabad szemmel nem láttam egetverő különbséget, ezért a qn90a-t választottam. ( igaz, hogy 150K-val olcsóbb volt, és az is segített a döntésben)

(#158013) K2016


K2016
csendes tag

QE50Q60BAU és QE50Q60CAUXXH között van ami indokolná a 30e FT különbséget?
154e vs 185e. VA Paneles mindkettő egyébként? Köszi!

(#158014) Luigi962 válasza K2016 (#158013) üzenetére


Luigi962
őstag

B 22-es a C 23-as modell. Az idei mennyire jobb azt nem tudom.

(#158015) gabor1974


gabor1974
tag

Sziasztok 2020 as qled tv fogta magát s villogtatja a feketéjét szépen komótosan illetve 13 másodpercenként kattan 1 t. Pár napos pihenő után bekapcsol, talán resetelődik mert újból kéri a tv beállítását.de 2 perc után ismét elkezdi a nótáját.

Milyen problémája lehet, mivel keressek szerelőt?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#158016) mephi666 válasza gabor1974 (#158015) üzenetére


mephi666
nagyúr

"TU" széria az is? ...azt nagyon elqrhatták, mert a miénk gari után 1 hónappal kezdett dögleni (majd rá fél évre halt meg teljesen) és mindenhonnan ezt olvasom, hogy hasonló problémák vannak vele:
- befoltosodik (2-3 foltunk lett)
- 1-1 sávban villognak a ledek (nekünk is ez volt: szép komótosan sötétedtek néhány sávban a ledek)
- beáll a reset loop (nálunk is)

amikor elkezdett a miénk újraindulgatni, akkor pihentetés után ment kb 5-10 percet, majd újrakezdte... valami melegedéssel kapcsolatos lehet ez a hibája, mert ha megint többet pihentettük, többet ment utána, mintha csak 10percig hagytuk hűlni...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158017) k.soma


k.soma
senior tag

Sziasztok!
Édesanyámnak vásároltam fél éve egy Samsung QE43Q60BAUXXH QLED TV-t. Előtte csak LG okos TV-k voltak nálunk, de akadtak problémák velük hardveresen.
Ez a TV azt csinálja, hogy hetente akár több alkalommal is bekapcsoláskor 40-45 csatorna érhető csak el, újrahangolom akkor visszajön a 140+. Van, hogy egyik napról a másikra tűnik el az a 100db csatorna.
Többször átnéztem már minden beállítást és nem találtam automatikus hangolási lehetőséget.
A szolgáltatónk Digi. Factory resetet még nem próbáltam. A TV-n a FW a legfrissebb.
Ha tudtok megoldást rá, nagyon hálás lennék :) :R köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#158018) Donki Hóte válasza k.soma (#158017) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Diginél a TV-n kell a csatornákat beállítani, nem a settopboxon? Eléggé kőkorszaki megoldás.

Válts szolgáltatót, mindenki másnál a settopbox adja a műsorokat, a TV csak displayként működik.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158019) mephi666 válasza Donki Hóte (#158018) üzenetére


mephi666
nagyúr

itt kecskeméten kb 2 hete variáltak frekiket... :K bu8002-n van egyébkét valami "automatikus újrahangolás" funkció, de nem használtam még soha... kb 5-10perc lefuttatni a teljes hangolást meg szétdobni a csatornákat 4 kedvenc kategóriába (én a set top box-okat nem nagyon szeretem :D ...szüleimnél amúgy a mindigtv-s boxot is kellett már újrahangolnom)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158020) kcsa válasza Donki Hóte (#158018) üzenetére


kcsa
veterán

Kifejezetten örülnék, ha mindenhol lehetne használni a TV tunert, és nem lennék STB-hez kötve. (gondolok itt kifejezetten: normálisabb EPG-van pl. normálisabb tv-n, mint az általam ismert Telekom STB-ken valaha lesz)

(#158021) Donki Hóte válasza mephi666 (#158019) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha a settopboxon jönnek az adások, akkor van pl. digitális műsorújságod, ha a TV-n kell a csatornákat behangolni, akkor a digitális műsorújságot elfelejtheted :(

Ettől függetlenül megértem, ha valaki nem szereti a settopboxos rendszert, hiszen én is ismerek olyat, aki hagyományos vekkert használ ébresztésre :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158022) Celtis válasza Donki Hóte (#158018) üzenetére


Celtis
veterán

Stimmel, csak pont fordítva. A műsorújságot miért kéne a TV-n elfelejteni?
Külön doboz, külön távirányító, extra fogyasztó, kábel, stb. Inkább ez a kőkorszak.

Legfeljebb az lehet a gond, hogy ha a szolgáltató hetente átvariálja a csatornákat, akkor a tv-n újra kell hangolni, míg a boxra valószínűleg leküldi. De ez ne legyen már a tv hibája.
Abban viszont igazad van, hogy jobb az ilyen szolgáltatót otthagyni.

[ Szerkesztve ]

(#158023) mephi666 válasza Donki Hóte (#158021) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ezt most nem értem: minden valamire való tv-n évek óta van rendes EPG :) anyós 5-6éves LG-jén is már kimondottan jó volt, a 2020/2022-es samsung-ainkon pedig még sokkal jobb

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158024) kcsa válasza mephi666 (#158023) üzenetére


kcsa
veterán

Ezt írtam le fentebb én is: sokkal jobb EPG-k vannak a modernebb tévéken, mint a STB-on.

[ Szerkesztve ]

(#158025) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Szalámizzuk már le a problémát. Milyen szolgáltató milyen rendszerű adását veszi a TV, amelyiken szerintetek jobb a műsorújság, mint egy Telekom/Voda STB-n :F

Mondhatjuk, hogy androidos készülékekre is remek EPG appok vannak, mégis alig használja valaki ezeket...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158026) kcsa válasza Donki Hóte (#158025) üzenetére


kcsa
veterán

EPG csak DVB-C vagy DVB-T adásokon lesz értelemszerűen. Digi DVB-C adásával van tapasztalatom (optikáról átalakítva), az általuk adott STB menüje (sebessége, kinézete, stb.) kicsit hajazott a 16 bites érára, rendszeresen lemaradt időben, stb., itt kifejezetten megváltás volt egy DVB-C képes TV-re váltás, és annak az EPG-jének a használata. Szép, fluid, nem hibázik, nem marad le, a TV komfortos távjával használható.

(#158027) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy UE55ES7000 -res tv-m amin a HDMI portok nem akarnak működni egy vihar óta. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy kuka az egész ?
Láttam itt ilyen "nyomjuk 30 másodpercig a bekapcsoló gombot" és hasonló megoldásokat. Tud ez segíteni nekem vagy meghalt az alaplapom teljesen ?

(#158028) So5ika válasza Donki Hóte (#158025) üzenetére


So5ika
csendes tag

Ahogy fentebb is írták már:
"Külön doboz, külön távirányító, extra fogyasztó, kábel, stb. Inkább ez a kőkorszak."

Nálam pl. kis helyi szolgáltató van, aki DVB-C szabvány + CI modullal ad szolgáltatást. Egy távirányítóval kezelsz mindent, mert pl a hangprojketort is HDMI eARC-ra kötöd..

A 2020-as Samsung Q70T tévén a műsorújság nagyon jó, átlátható és gyors.

Mivel jobb az, ha pl a hangrendszerhez is külön távirányító van és akkor már összesen 3 db távirányítóval kell bajlódnod? Volt szerencsém telekomos rendszerhez, soha többet. A CI modulos megoldásnál jobb és kényelmesebb nincs szerintem. De ezt csak akkor tudod eldönteni, ha volt mindkét rendszered.

(#158029) Celtis válasza Geby (#158027) üzenetére


Celtis
veterán

Ez hardveres gond lesz nem gombnyomogatós.

(#158030) lala666 válasza Geby (#158027) üzenetére


lala666
senior tag

Ez úgy néz ki alaplap lesz sajnos.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158031) mephi666 válasza kcsa (#158024) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ja én félreértettem akkor :) úgy értettem azt írod, hogy csak stb-n keresztül megy az epg, nem pedig direktbe a tv-ről, stb nélkül...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158032) Donki Hóte válasza So5ika (#158028) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mivel jobb az, ha pl a hangrendszerhez is külön távirányító van és akkor már összesen 3 db távirányítóval kell bajlódnod?

Ez nagy tévedés. Nálam a TV mellett Telekom STB van és nem kell külön távirányító!!! A soundbarhoz sem, azt is viszi a TV távirányítója (nyilván az eARC csatin keresztül). De egyébként a Telekom STB távirányítóját is fel lehet tanítani a TV vezérlésére, csak a TV távirányítóját egyszerűbb volt feltanitani.

(A fogyasztásban elvileg igazad van, de hidd el nekem, hogy az asszony hajszárítója és hajsütővasa egy hét alatt többet fogyaszt, mint egy korszerű STB egy év alatt :K ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158033) Donki Hóte válasza Geby (#158027) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Van egy UE55ES7000 -res tv-m amin a HDMI portok nem akarnak működni egy vihar óta.

Hogyan jelentkezik a probléma?

Nálam is volt, hogy egyetlen HDMI port sem működött (sem videó bemenetként, sem a soudbar felé kimenetként), a következő hibaüzenet jelent meg:

A megoldás az volt, hogy reseteltem a TV-t, utána 24 órára kihúztam a tábkábelét. Visszakapcsolás után már látta a HDMI csatlakozókat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158034) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Leirom a történetemet qe55qn95aatxxh tvvel kapcsolatban, hátha vkinek volt hasonloban része. Tavaly ősszel a nagy kuponozasban samu webshopjabol hozzajutottam ilyen tvhez, sokat olvastam, itt is dicsérték. Tavaly augusztusban a következő hibajelensegem lett, egyszer csak eltűnt a kép de hang volt. Egy lampaval ravilagitva látható volt h van kép csak a bevilagitassal vannak problémák. On-off rövid időre megoldotta de hibát jeleztem. Szokásos körök után kijott a helyi szerviz es teljes panel csere. Idén júliusban uaz a hiba kijott, szokásos körök után tegnap elvitte a szerviz alkatrész hiányában és várom a kereskedő válaszát hogyan tovább... :(((

(#158035) k.soma válasza Donki Hóte (#158018) üzenetére


k.soma
senior tag

Régen volt settop box. Már nem kell, optika van meg modem, meg vagyunk elégedve vele. Egy kábelt beledugok a TV-be és van minden, CI kártya meg a kódolt csatornákra.
Az LG TV-ken nem volt ilyen problémánk soha, azokat is így használtuk. Este 47 reggel 147 csatorna van..

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#158036) gduck válasza k.soma (#158017) üzenetére


gduck
addikt

Tipp:
Factory reset, majd a "varázslóban" a régió Észtország vagy Lettország. A nyelv természetesen legyen magyar.

Hangoljad be a csatikat, szabadon válaszható a sorrend én nem lesz automatikus újrakeresgélés se (szerintem)

(#158037) k.soma válasza gduck (#158036) üzenetére


k.soma
senior tag

Köszönöm. Opciót nem találtam a keresgélésre csak manuális esetében. Megpróbálom ezt, ha nem megy akkor hívom a supportot. :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#158038) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Egy pozitív garanciális szerviz tapasztalatot szeretnék megosztani.
A modell egy qe75q60aauxxh. Másfél év után egy 40 centi széles, függőleges sötét sáv jelent meg a kijelzőn. A bejelentési procedúra után 2 hetet kellett várni az új kijelzőre. A csere 30 percet vett igénybe és a vásárlás után ajándékba kapott felhőktől is megszabadultam. :C

A két szerelő maximálisan korrekt volt, elmondtak pár hasznos információt, amit gondoltam megosztok Veletek.
Fali konzolon van a tv, ami véleményük szerint hosszú távon okozhat problémákat, mivel egy 45+kg súlyú modellről van szó. Átgondolva a dolgot, valóban a tartó foglalat vonalában jelentkezett a hiba!
Elmesélték, hogy találkoztak már porosodás miatti kijelző problémával, mikor is annyira poros volt a közeg, hogy bejutott a burkolat alá is a por és foltos lett a kijelző. Ebben az esetben nincs garanciális csere!
Valamint nézik a panel üzemidejét is. Ha kiugróan sok, akkor sincs gari!

[ Szerkesztve ]

(#158039) mephi666 válasza Oposzumtoszó (#158038) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez az "üzemidőt nézés" szerintem akkor állná meg a helyét, ha a garanciális feltételek közt az lenne, hogy:
"2 év, vagy x ezer üzemóra" ...ha nem szerepel üzemóra, akkor mehetne 17519 órát is a meghibásodásig akkor is állnia kellene a garanciának :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158040) lala666 válasza Oposzumtoszó (#158038) üzenetére


lala666
senior tag

Persze, hol van leírva mennyi üzemóra lehet a tévében? Ez nem egy autó!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158041) Oposzumtoszó válasza mephi666 (#158039) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

A szerelők mondták nekem is, csak továbbítottam! :R

(#158042) mephi666 válasza lala666 (#158040) üzenetére


mephi666
nagyúr

gondolom a "nem rendeltetésszerű használat" gyűjtőfogalomba akarják ilyenkor behúzni, hogy "szerintük nem rendeltetésszerű, ha valakinél napi 24 órát megy a tv" ...holott ez egy teljesen szubjektív dolog: lehet valakinél az a rendeltetésszerű, hogy pl mozgásképtelen, egyetlen szórakozása a tv, ami még akkor is megy, ha alszik, mert csak erre tud aludni

#158041: persze, értem, csak ez jogilag támadható, ha nincs leírva konkrétan apróbetűbe, hogy mennyi óra az annyi :) ...az infó amúgy hasznos, mert jó tudni, hogy ilyennel is kekeckedhetnek :R

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#158043) lala666 válasza mephi666 (#158042) üzenetére


lala666
senior tag

Kapnának olyan pert a nyakukba akkor, meg lahet még pofán is venném amilyen nyugodt tudok lenni...:U

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158044) Donki Hóte válasza lala666 (#158043) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pereskedés, pofán verés :( Ezért szeretik a magyarokat a világban :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#158045) Milka 78 válasza Oposzumtoszó (#158038) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Ez is csak megerősít benne, hogy ganéj banda és radírt se tőlük...üzemidő meg poros közeg??? :C

(#158046) lala666 válasza Donki Hóte (#158044) üzenetére


lala666
senior tag

Szerinted az normális, hogy kifogásolnak olyan dolgot ami nincs is garihoz kötve? Nálad is van probléma, már ne is haragudj...
Ezt nagyon szereti a Samsung, hogy bújjon ki a gari alól! És akkor bólogass nekik nyugodtan, én nem fogom hagyni magam az tuti soha nem is szoktam.

[ Szerkesztve ]

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#158047) pkaresz


pkaresz
senior tag

Na tessék!
Volt egy pozitív hozzászólás a garanciáról, jól át fordult a téma negatívba. :-)
De ilyen az ember a jó hír nem hír!
Sz.V.Sz.

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#158048) Celtis válasza Milka 78 (#158045) üzenetére


Celtis
veterán

Na, és ez volt a pozitív szerviz tapasztalat.
megelőztek

[ Szerkesztve ]

(#158049) Oposzumtoszó válasza Celtis (#158048) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Nem, a pozitív szerviz tapasztalat a kijelző csere volt. A többi csak beszélgetésből kapott infó.

[ Szerkesztve ]

(#158050) Donki Hóte válasza lala666 (#158046) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerinted az normális, hogy kifogásolnak olyan dolgot ami nincs is garihoz kötve?

Volt neked ilyen KONKRÉT tapasztalatod, vagy csak böfögsz a nagyvilágba :F

Nekem volt konkrét tapasztalatom a Samsung szervizzel, bevittem a készüléket, megjavították, elhoztam...

És akkor bólogass nekik nyugodtan, én nem fogom hagyni magam az tuti soha nem is szoktam.

Nyilván jó pénzért bármelyik ügyvéd elvállalja a peredet, végre egy madár, aki fizet nekik a győzelem legkisebb esélyével sem kecsegtető perben :C

A pofánverést pedig konkrétan kinek osztanád ki? A Samsung konszern igazgatótanácsának? Vagy annak az ügyintézőnek, aki az Aradi utcai Samsung szerviz munkafelvételén ül? Vagy a kettő véglet között mindenkinek, aki valaha is kapcsolatba került a Samsung céggel.

Te hogyan fogadnád, ha valaki úgy véli hogy te elhibázol valamit és ő pofánver téged :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.