Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Bilux válasza Tonyk (#57000) üzenetére


Bilux
veterán

Nem magyar supportnak kell írni...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#57002) Tonyk válasza Bilux (#57001) üzenetére


Tonyk
veterán

Mondta valaki, hogy oda írtam?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57003) attila0102


attila0102
csendes tag

Sziasztok!
Samsung LED UE40C6000RW tv-nél hogy van a 4 érintkezős jack dugó bekötése av csatlakozás esetén?
Köszi!
Attila.

(#57004) devil-k válasza Tonyk (#57000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sajnos, le, de ez nem normális dolog.

- mozi bolondéria -

(#57005) Burt1793 válasza Tonyk (#57000) üzenetére


Burt1793
veterán

Nálam nem csúszik a hang, ha néha igen, akkor a leállítás, újraindítás vagy beletekerés, esetleg hangsáv ide-oda váltás megjavítja. Még te vagy felháborodva, ha a letöltött dolgaidat esetleg nem viszi a tv 100%-osan? Tessék Blurayolvasót venni, megvenni a lemezeket!

(#57006) Bilux válasza Tonyk (#57002) üzenetére


Bilux
veterán

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#57007) devil-k válasza Tonyk (#57000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nyilván senkinek sem az érdeke, hogy a TV-t használd lejátszónak is. ;] ;] ;] Valamit valamiért.

- mozi bolondéria -

(#57008) Flashget válasza Burt1793 (#57005) üzenetére


Flashget
félisten

sorry, hogy bele szólok, de az általam lehúzott mkv-k esetében, soha nem volt hangcsúszásbeli gondom a D6500-on. Csak L4.1 legyen és azokat simán viszi a tv lejátszója.
igaza van abban, hogy hülyének nézik..ez az F széria betegsége amit basznak kijavítani.

Realme GT Master Edition

(#57009) devil-k válasza Flashget (#57008) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már pedig 100x volt róla szó, hogy senki se várjon nagy dolgot a TV-be épített "lejátszótól". Az csak egy lehetőség, egy kis kiegészítő, egy kis marketinges hazugság, hogy ezért is vegyék meg a TV-t. Emiatt kár a témára ennyire ráizgulni szerintem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57010) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

F6500-as TV-m van, ebben van valami beállítási lehetőség, amivel "jobb/szebb" a játék (konzol)?

Üdv: Gábor

(#57011) kaboska válasza attila0102 (#57003) üzenetére


kaboska
aktív tag

A component-re gondolsz?Mert az ott van a TV hátulján hogy mit hova kell dugni!

"Fej vagy gyomor"

(#57012) Samsung SPS válasza Ypstone (#56837) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Az elemfedél alatt találsz egy pairing gombot, azzal még megpróbálkozhatsz a távirányító újrapárosításával.

(#57013) Tegla80 válasza Something_ (#57010) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Bemenetet atnevezni "jatek"ra ("source" gomb bemenetre mesz majd "tools" gomb es "elnevezes" )
Amit a menuben mèg enged allitani ez utan azt tudod,amit mar nem azt meg nem is kell.
Kb vegeztel is.
(Ilyenkor a "valos 100hz off" ,de ha megis kellene,akkor menuben megkeresed nalad a "jatek mod" ot es off ra rakva visszakapod a ficsor allitasi lehetoseget.(az input lag novekedessel 1ut :D )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#57014) Something_ válasza Tegla80 (#57013) üzenetére


Something_
őstag

Köszi az infót. Ránézek.
Input lagg csak multinál számít vagy single playernél is?

Motion plust általában kikapcsolom filmeknél. Konzolnál mire érdemes állítani? (Xbox One)

(#57015) Tegla80 válasza Something_ (#57014) üzenetére


Tegla80
addikt

A neveben van az igazsag :K .(mindennel meg van a keses. Meg filmnel is,csak ott "nem Te vezerled a dolgot",igy nem is tunik fel,de kesik a forrashoz kepest . ;) PC-nel ezt mar pl "talcanal" a sima eger mozgasnal is erzed,h meg van a keses.)
Motion ..... sztem a "jatek mod" alapban kikapcsolja,de nezz ra .(ezt nemtom,nalam minden ficsor off,bar nincs is alapban benne sok minden,mert nincs 100hz em sem. Ami nekem spec nem is kell. ;) )

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#57016) BullZeye válasza devil-k (#57009) üzenetére


BullZeye
veterán

Igaz, autó se kanyarodjon balra, ha mindent el lehet intézni jobb kanyarral is nem? Max 3x annyi ideig tart, de megoldható. Ha nyilvánvalóan szoftveres hibáról beszélünk, akkor NEKED miért fáj, hogy más esetleg próbál tenni ellene? Nem nagy dolog azt várni, hogy ne csússzon a hang, sztem legalábbis, senki se kérte azt, hogy TV oldalába lehessen BR lemezeket dugdosni, de ha nem muszáj minek fogyasszon HTPC/lejátszó pluszba, ha mondjuk háttérben vasalás közben kellene valami NASról?

(#57017) Burt1793 válasza BullZeye (#57016) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha 1 fokot szeretnél 150-nel balra kanyarodni és csak jobbra tudsz fordulni, akkor az nem csak 3X annyi idő... ;]

(#57018) Flashget válasza devil-k (#57009) üzenetére


Flashget
félisten

melyik része idegesít amit írtam? Hogy az F szérián belül bizonyos tipusnak a hibája ez a hangcsúszás? pedig úgy tűnik az.
marketinges bullshitnak a netezést tartom TV-n és azt a nagy buktát, hogy nem lehet egyszerűen, normálisan csatornát rendezni miután 117db digitálist megtalált a csatorna kereső. 20 éve ezt megoldotta a panasonic már...lehet nem webezniük kellene a samsung mérnököknek hanem ezt megoldani ami fontosabb lenne szerintem.

Realme GT Master Edition

(#57019) RudY


RudY
addikt

Az F széria több példányával kínlódnak, külföldi fórumokon is rengeteg kérdést találni, megoldás egyelőre gyakorlatilag nincs (Audio/Video Sync issues, problem stb.). Többen próbálkoznak az mkv mókolással, van aki visszaváltott inkább az E szériára, mivel hivatalos reakció külföldön is az a Samsung-tól, hogy ne töltsenek mkv-t, de úgy általában ne is torrentezzenek, eredeti filmeket kell nézni és qss...Samsung bekeményít a kezdeti médzesmadzag után? :U

(#57020) NyuszyCaster


NyuszyCaster
senior tag

sziasztok

gondoltuk fölavatjuk az uj tv t egy bd rip avival usb ről és hát ment is de néha akadozott van ere valami beáltési lehetőség? hogy ne akadozon?

HTC desire 500

(#57021) Flashget válasza RudY (#57019) üzenetére


Flashget
félisten

sok reklamálás után majd kifog adni egy fw-t amiben nemes egyszerűséggel letíltja az mkv lejátszást.
sony tévékbe is le volt tíltva 2011-es gyártásúaknál, nem tudom most hogy van.

Realme GT Master Edition

(#57022) sandró60 válasza NyuszyCaster (#57020) üzenetére


sandró60
addikt

Az utósó oldalak bejegyzését olvasva meg tudod(vagy nem) a problémáját a tévének.Lehet,hogy nálad is ez "forog fent ;] "

[ Szerkesztve ]

(#57023) NyuszyCaster válasza sandró60 (#57022) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

köszi de azért bátorkodtam megkérdezni mert nem mkv. volt hanem avi

HTC desire 500

(#57024) sandró60 válasza NyuszyCaster (#57023) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor nem marad más próbálkoz más avi-val!Lehet,hogy amit "letöltöttél"az nem hiba mentes: :K

(#57025) Burt1793 válasza Flashget (#57021) üzenetére


Burt1793
veterán

Ezért nem kéne reklamálni! Nálam minden ok, nagyon felbosszantana a samu, ha letiltaná az mkv-t a lejátszóján...
Amúgy nem olyan rossz a netezés rajta, van hozzá gyári billentyűzetünk, ami egy távirányító plusz a bill egyben. :)
A speedtest szerint 3-4 mbit-et tud használni a tv az amúgy sokkal nagyobb sávszálességből, de ez simán elég. Az oldalak 3-4 másodperc alatt betöltődnek. :D Ha sokan akarunk egy oldalon böngészni a nappaliban, akkor gyorsabb ez így, mint előkapni egy laptopot és elkezdeni hdmi-zni. :)
A csatornák meg nincsenek elveszve, mindet megtalálta.
Szerencsére a mi "kis" tv-nknek nincsenek ilyen problémái, pedig F-es széria.

(#57020) NyuszyCaster: Szar a pendrive-od. :-/

[ Szerkesztve ]

(#57026) NyuszyCaster válasza Burt1793 (#57025) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

lehet én is erre gondoltam elég öreg 4 gigás kingston

HTC desire 500

(#57027) Szabyka_


Szabyka_
tag

40F6320 tv-t vettek anyósomék, feltünt, hogy 3D kapcsolásakor nem lehet kiválasztani, hogy alul/felül vagy 2oldalt legyen a 3D "összerakva", ellenben az Én 40D6500 masinámon lehet ...
Vagy esetleg itt máshogy kell ?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#57028) sandró60 válasza Burt1793 (#57025) üzenetére


sandró60
addikt

Honnan tudod,hogy pendrive- volt csatlakoztatva?Csak az usb-t emlitette azon lehet külső HDD-is.Olyan ez amikor a kisebb kereskedelmi tévéken ment a "távgyógyitó"műsor(ted a kezed a tévére és megmondom mi a bajod) :DLehet,hogy nyitnod kéne egy ilyen üzletett,mert olvasom a kolléga téged erősitett meg.

[ Szerkesztve ]

(#57029) Burt1793 válasza Szabyka_ (#57027) üzenetére


Burt1793
veterán

Az antik távirányítón van elvileg egy 3D gomb, a tapis távirányítón meg a tapi felett középső gombot nyomd hosszan, majd menj a 3D opcióra.
Illetve a menöben a képbeállításoknál lejjebb görgetve is ott kell lennie.

(#57028) sandró60: 4 gigás kingston ;]
szerk.: Nyitom. :D

[ Szerkesztve ]

(#57030) devil-k válasza BullZeye (#57016) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem érted, de nem fogok belemenni abba, hogy szavanként elemezzek mondatokat, mert valaki nem érti meg vagy nem képes felfogni. Senkinek nem fáj semmi, de már több fórumtárs is kihangsúlyozta, hogy nem érdeke senkinek sem az, hogy a Tv-be épített lejátszó tökéletes legyen. Mert ha mondjuk az lenne (s ha ráadásként BD olvasó is jutna bele) akkor senki nem venne semmilyen lejátszót.

Nem oldják meg, mert nem akarják. Ha azt kérdeznéd a Samsungtól, hogy milyen BD lejátszót ajánlanának a saját kínálatukból, akkor ne aggódj, egyből segítenének. :DDD

A másik, hogy aki TV-t vesz, nem azért teszi, hogy azt lesse, hogy mennyi áramot fog fogyasztani. Ez majd csak egy szempont lesz a sok sok fontosabb előtt úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57031) tobias88888 válasza Flashget (#57018) üzenetére


tobias88888
őstag

Ezt a csatorna rendezést én is adom. Mintha valami játék lenne, csak cserélgetni lehet. Nincs olyan se hogy megfogsz kettőt és valahova elviszed vagy beillesztesz egy adót valahova. Ezt kb a 25 éves samsung tv-nk is tudja pedig ami a pincében porosodik

(#57032) Burt1793 válasza tobias88888 (#57031) üzenetére


Burt1793
veterán

Mert szarnak azokra a kisfiúkra, akik a kis pronócsatornáikat a 696, 969-es számhoz akarják hozzárendelni. :B

(#57033) tobias88888


tobias88888
őstag

F6100al ma kipróbáltam vagy 15 féle mkv fájlt és egyik sem akadt, szóval lehet hogy ez az mkv próbléma csak egy adott típusnál jön elő, vagy ami egy picivel jobb, hogy csak típushiba (amit nyilván esetleg elismerhet a Samsung valamikor a nagy nyomás hatására)

(#57034) Janesz1981 válasza tobias88888 (#56982) üzenetére


Janesz1981
tag

Ilyen tv-t vettem én is épp. Az miatt ne aggódj, hogy csak dvi kimeneted van. Lehet kapni dvi-hdmi kábelt. A hátránya csak annyi már ha hátrány a hang nem megy át a tv-be csak a kép és ennyi. HDMI2/DVI dugaszba dugd a tv-n és a forrást nevezd át pc-re ( távirányítón -> "Source" gomb majd HDMI2/DVI kiválaszt, felfelé nyíl, nyilak közötti "ok" gomb és névszerkeztés) Most hogy nézem a lehetőségeket lehet neked a DVI PC elnevezést kellene majd választanod.

Tesztképpel ellenőrizd nehogy túlnyúljon a kép pl használd EZT a kép szélén van 1px széles fehér csík annak a tv szélén látszania kell körben. Ha nem így van a videókártya beállításainál megfelelő opciónál állítanod kell a kép méretén.

Beépített lejátszót felejtsd el bd25/50-re szerintem :] Gyors tesztre számítógéppel ha összekötöd EZT szedd le. Innen a "Stereoscopic 3D" résznél a full hd 30 vagy 60fps verziót. Minőséget kiadja mivel (1920x1080 x2) tehát nem felezett vagy hasonló.

(#57035) BBéci válasza Janesz1981 (#57034) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted DVI csatlakozón kimegy a frame packed 3D, mikor az HDMI 1.3-on nem megy? Azokon a videokártyákon, amik 3D-sek, HDMI 1.4 csatlakozó van.

Ki lehet nyerni DVI csatlakozóból is hangot.

Filmnézésre ostobaság PC-re elnevezett HDMI bemenetet használni, mert akkor nem lesz natív 24p megjelenítés - márpedig az összes mozifilm olyan, pontosabban 23,976 fps-es - csak 60.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57036) BullZeye válasza BBéci (#57035) üzenetére


BullZeye
veterán

Nem beszélve, hogy MINDEN képjavítót kikapcsol, és nincs film mód sem.

Ezt pl nem nagyon értem, PC módban vannak normális színek, viszont ahelyett, hogy kikapcsolná, beszürkít mindent, és abszolút semmit nem lehet bekapcsolni. Apróság ez is, de mutatja mennyire inkompetensek tudnak lenni Samsungnál. :\

[ Szerkesztve ]

(#57037) Tonyk válasza Burt1793 (#57005) üzenetére


Tonyk
veterán

"Még te vagy felháborodva, ha a letöltött dolgaidat esetleg nem viszi a tv 100%-osan?"

Ezt most kioktatásnak szántad? Mert ha igen, keress valaki mást aki vevő rá. Senki -én legalább is- nem kiváncsi az okoskodásodra.
Az meg hogy mit veszek és mit nem abszolute nem rád tartozik. Tartsd meg magadnak az ilyen okoskodásokat. Ha majd etikai kérdésekben kioktatásra szorulok ígérem szólni fogok.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57038) BBéci válasza Tonyk (#57037) üzenetére


BBéci
titán

Feleslegesen pattogsz, teljesen jogos volt Burt1793 megjegyzése.
Ha Te nem vagy kíváncsi az "okoskodásra", akkor mi sem vagyunk kíváncsiak a Te egyéni szoc. problémádra a hang csúszásával kapcsolatban. Oldd meg, ahogy tudod.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57039) Tonyk válasza devil-k (#57009) üzenetére


Tonyk
veterán

"Már pedig 100x volt róla szó, hogy senki se várjon nagy dolgot a TV-be épített "lejátszótól""

Jajj, hagyjuk már ezt a "ne várjunk sokat a lejtászótól" dumát, még akkor sem ha 100x van leírva. Nálad az "sok" az hogy megpróbálasz lejátszani egy filmet? Semmi extra dolog, csak egy lejátszás. D és E széria viszi hiba nélkül, ott ezek szerint nem volt sok. F széria nem. Itt már sok. Hát persze...

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57040) BBéci válasza Tonyk (#57039) üzenetére


BBéci
titán

Azt kívánom, hogy a következő firmware frissítés tiltsa le a filmlejátszást! ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57041) Tonyk válasza BBéci (#57038) üzenetére


Tonyk
veterán

Jajjaj! Megjött a felmentősereg! ...
De ahogy látom, egyébként a probléma nem egyéni "szoc. probléma".

(#57040) BBéci

szerk: kis Humor Harold

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#57042) kircsi28


kircsi28
aktív tag

Sziasztok!
F65500 tv-m van, milyen kombinációval tudom lementeni a csatornalistát?
Bejött ugye az M3, valahogy meg tudom kerestetni csak azt az egyet egy fix csatornaszámra, vagy teljes keresés a nulláról?

(#57043) Flashget


Flashget
félisten

A hátránya csak annyi már ha hátrány a hang nem megy át a tv-be csak a kép és ennyi.
Látom már megint beleszaladtatok a témába.

Nem győzöm elégszer leírni nekem az Asus 6870 vga-n nincs HDMI kimenet!!!
Ezek vannak rajta kimenetek:
D-Sub Output : Yes x 1 (via DVI to D-Sub adaptor x 1)
DVI Output : Yes x 1 (DVI-I), Yes x 1 (DVI-D)
HDMI Output : Yes x 1 (via DVI to HDMI adaptor x 1 )
Display Port : Yes x 2 (Regular DP)
HDCP Support : Yes

adtak hozzá gyári DVI - HDMI átalakítót. Egy High Speed HDMI kábellel összekötve a tévét és így néztem akár 3D-t és ezen a kábelen ment át a kép és a hang.
Régebben valóban nem ment át a hang a DVI-n de ez a kártya 2011 vagy 2010-es fejlesztés és már tudja. Gondolom más gyártóé is tudhatja AMD/ATI kártyán.

Realme GT Master Edition

(#57044) sandró60 válasza kircsi28 (#57042) üzenetére


sandró60
addikt

Sajnos azt az egyet nem,de mellé még pár csatornát is fog találni azon a frekvencián.Annak ellenére,hogy manuálisan beirod a frekvencia számot(ha digi kábeles vagy=746000).A csatorna kereső-manuális-módban legyen

(#57045) kircsi28 válasza sandró60 (#57044) üzenetére


kircsi28
aktív tag

Köszi, de a csatornalistát, hogy kell lementeni, az előző B650-nél hangerőle majd utána enter, de itt ez nem megy....

(#57046) tobias88888 válasza Janesz1981 (#57034) üzenetére


tobias88888
őstag

DVI-n szerintem full 3d nem megy át, hiszen az sima hdmi amin szintén nem megy át sajnos, ráadásul ez a gépről nézek filmet cucc nekem sosem jött be.

"Beépített lejátszót felejtsd el bd25/50-re szerintem" - ez egyértelmű, egyik tv sem képes rá tudtommal

(#57047) sandró60 válasza kircsi28 (#57045) üzenetére


sandró60
addikt

Ugyanabban a menűben ahol a csatornával kapcsolatos pontok vannak van olyan.hogy Csatorna lista mentése-Itt kódot kér ami=0000-ezt kell beirni.Választhatsz mentés usb-re vagy usb-ről a tv-be

(#57048) kaboska válasza kircsi28 (#57042) üzenetére


kaboska
aktív tag

"F65500 tv-m van" Az valami nagyon komoly széria lehet ;]
Bocs tudom hogy csak elírtad de nem bírtam ki :B

"Fej vagy gyomor"

(#57049) kircsi28 válasza sandró60 (#57047) üzenetére


kircsi28
aktív tag

biztos velem van a baj, de nem találom...

(#57050) kircsi28 válasza kaboska (#57048) üzenetére


kircsi28
aktív tag

igen, 6500 akart lenni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.