Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) szombatitomi válasza UBO (#11997) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Ne aggódj, a C650-nek ilyen a szoftvere, nem a tiéddel van gond. :N Hát a tools gombos menüből majdnem mindent elérsz, csak a nagyon speciális beállításokat nem. De a fényerőt, kontrasztot, háttérvilágítást, sötét tónust, képarányt is el lehet érni, plusz még a motion plus beállításait is.

(#12002) HofiZoli válasza daniel2121 (#12000) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Az lehet, de a szobába nem. :D Vicc nélkül, tesztelve lett, 26-os a király abba a kis "lyukba". :K

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#12003) Cholard


Cholard
tag

Újabb tanács kellene... változott kicsit az anyagi ráfordítás plafonja. Ki is néztem egy Led-es TV-t: Samsung UE32C6500, főleg azért, mert kevesebbet fogyaszt, mint "hagyományos" társai. Viszont most dilemmázok, hogy megéri e. Szebb e annyival a képe, illetve kevesebbet fogyaszt e, vagy vegyek inkább 37-est: SAMSUNG LE-37C650 ami mindent tud, amit nekem kell, és nagyobb. Sajna Ledes nagyobb nem fér bele az árba... Szóval Ledes, vagy inkább nagyobb? Pro/kontra kellene...
Előre is köszönöm a véleményeket!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12004) dezso73 válasza BBéci (#11990) üzenetére


dezso73
csendes tag

Kipróbáltam egy LG DVD lejátszóval, amire lehet külső vinyót kötni, de azzal sem megy. Akkor tényleg a kábellel vagy a vinyóval van a baj. Visszaviszem a boltba és elmondom a tényállást.
Köszi a segítséget! :R

(#12005) aag válasza BBéci (#11992) üzenetére


aag
őstag

Mindig azt a képarányt választod, ami neked legjobban tetszik, illetve ami az adáshoz illik.

Azthiszem nemérted. Mondjuk az RTLKLUB mindig 4:3-as. De ha átállítok valami mást (mittudomén MTV2-őt) 16:9-re, akkor az RTLKLUB is arra vált, pedig annak 4:3-on kellene maradnia. Nemértem mi-mivel van összedrótozva és miért. :F

[ Szerkesztve ]

(#12006) daniel2121 válasza Cholard (#12003) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha visszaolvasol akkor láthatod, hogy samuban a 37-es nem ajánlott ugyanúgy a led tv-nek sincs semmi előnye a ccfl-lel szemben, a fogyasztás sem mert a különbség minimális több ezer óra után térül meg.

(#12007) UBO válasza szombatitomi (#12001) üzenetére


UBO
csendes tag

Köszi a választ akkor megnyugodtam! de amúgy nem értem miért pont ahol számítana (hd filmek) ott érhető el kevesebb képbeállítás és antennánál meg több... mind1 ezzel úgy hiszem együtt tudok élni :)

(#12008) Imifej válasza aag (#12005) üzenetére


Imifej
senior tag

Képopciok:
Méret:Autom.széles
Képernyőmód: 4:3
Nekem így mindig oldalhelyesen jelenik meg.
Mondjuk ez a DVB-T-nél igaz csak. Kábelen analóg adásnál nem.
P.size gombbal utána már egyszerűen megy a variálás ha akarod.

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#12009) gabeez1


gabeez1
csendes tag

Na mar megoldodott a youtube problema, frissitett es mar muxik :)
Szeretnek hozza venni kulso merevlemezt mert usb kulcsom eleg kicsi, 1 TB-set, tudtok ajanlani vmi jot? Jo markat? Lenyeg hogy legyen gyors es mukodjon a tv-mel. :)

(#12010) BBéci válasza aag (#12005) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem gondolhatod komolyan, hogy 60-100 adóhoz különféle képarány beállításokat fog eltárolni a tévé?! Amit egyszer kiválasztasz, az összes csatornára vonatkozik, M2-re és RTL-re is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12011) wwenigma válasza cápaFeri (#11985) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Olvass vissza, pont 1 napja lett kitargyalva a takaritas.

A vinyoproblemak nem abbol adodnak, hogy pl. ntfs-re formazta meg a kollega es ezt nem komalja a keszulek?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12012) wwenigma válasza cápaFeri (#11985) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Olvass vissza, pont 1 napja lett kitargyalva a takaritas.

A vinyoproblemak nem abbol adodnak, hogy pl. ntfs-re formazta meg a kollega es ezt nem komalja a keszulek?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12013) cápaFeri válasza sityupityu (#11986) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Köszi a választ. Lehet elmegyek egy boltba és megnézem ott, mennyi idő egy csatornaváltás. Most lemértem, 4 másodperc. 2 másodpercig csak a benyomott csatorna száma látszik bal felül a kis fekete keretben, ami mondjuk érthető is, hiszen elvileg várhatja a többi számot, ha nem egyjegyű a csatornaszám. Utána megjelenik a szám által felismert csatorna kódja és úgy hozza be a csatornát. Érdekes, hogy csatornaléptetővel kb egy-két másodperc az egész.
Tisztítókendő: köszönöm, visszaolvastam ismét, most megtaláltam a belinkelt oldalakat, így már egyértelműbb, hogy kell tisztítani. Továbbra is azt mondom, lehetne egy mondat a laírásában erről, mert bár nem vagyok műszaki analfabéta, simán azt gondoltam volna, hogy van egy üveglap a képernyő előtt és lehet clin-nel tisztítani.
Köszi

(#12014) wwenigma válasza cápaFeri (#12013) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

En a HAMA mellett dontottem, nem xar cuccokat arul altalaban, no meg MM van a varosban. A leiras pedig hat, max veszel egy masik TV-t ha meghal a kepernyoje. ;]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12015) canniball válasza Imifej (#12008) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mondjuk ez a DVB-T-nél igaz csak. Kábelen analóg adásnál nem."
Ha a szolgáltató úgy küldi a jelet ott is működik a dolog.

cápaFeri!
"...2 másodpercig csak a benyomott csatorna száma látszik bal felül a kis fekete keretben, ami mondjuk érthető is, hiszen elvileg várhatja a többi számot..."
Ez teljesen normális, nem tudom mi ezzel a problémád. Ha zavar üss a szám(ok) elé nullá(ka)t.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12016) Erzsébeti válasza BBéci (#12010) üzenetére


Erzsébeti
tag

"Azt nem gondolhatod komolyan, hogy 60-100 adóhoz különféle képarány beállításokat fog eltárolni a tévé?! Amit egyszer kiválasztasz, az összes csatornára vonatkozik, M2-re és RTL-re is."

Szerintem ez az ötlet azért nem egy földről elrugaszkodott ötlet....
Talán elvárható lenne a mai korban az, hogy ezt tudja a TV.
Főleg úgy, hogy gyak ahány TV csatorna, annyi féle képméretezés van a piacon!

A C650-em előtt nekem egy 72cm-es Grundig hagyományos TV-m volt, de az is tudott ilyesmi dolgokat. Pl. csatornaszinten lehetett a hangot beállítani stb. Az is igaz, hogy a saját korában az a Grundig egy eléggé csúcsmodell volt. Az összes akkori szabványt ismerte a hang témájában, beépített dolby surround erősítő volt benne (csak hangszórókat kellett rádugni).
ja az a TV mára éppen 15 éves.

(#12017) vlevi válasza Erzsébeti (#12016) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Főleg úgy, hogy gyak ahány TV csatorna, annyi féle képméretezés van a piacon!"
Csak az a gond, hogy még egy csatornán belül is változhat. M1, Dunatv pl. igyekszik 16:9-ben adni a dolgokat, de főleg régebbi filmeknél átváltanak 4:3-ba. Mondjuk, ha adják mellé a jelet, akkor nem gond, tud váltani a TV. mert, ha beállítod mondjuk 4:3-ra, és mégis 16:9-es az adás, akkor nem marad úgy, hanem 16:9-re vált.
A szívás pl. a retekklub, tv2. 4:3-ban adnak mindent, de rengeteg dolognál úgy, ahogy 30 éve is adták, alul-felül fekete csík. Na, erre varrjál gombot, beállítod, hogy 4:3, aztán 10 centis fekete keretben nézheted az adást, mert oldalra a tévé tesz fekete csíkok, alulfelül pedig a retekklub :W
Én ezért ráálltam fixen a "nagyítás" módra. Ez a 4:3-as adások alját tetejét levágja, de a 16:9-es műsorok jók. Egyedül az F1 idejére állítom be a 4:3-at, mert felül írják az első 3 helyezettet, és az nem látszik :( Pedig az eredeti F1 adás az 16:9, csak a retekklub levágja. De pl. a Sportklub is 4:3-ban ad, pl. DTM futamot, de ott úgy, hogy alulfelül fekete csík, értelemszerű, hogy nagyítás módban kell nézni.

(#12018) Cholard


Cholard
tag

Úgy néz ki lemondok a Led-es tévéről a nagyobb kedvéért, a SAMSUNG LE-37C650 és a SAMSUNG LE-37C550 maradt alternatívaként. A kérdésem, hogy megéri e a 10ezres különbséget a 100Hz? Nem fogok rajta játszani (macerás az összekötés) HD film és TV-zés lesz. Szükséges e a magasabb frekvencia, vagy vegyem, legfeljebb kikapcsolom?

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12019) canniball válasza Cholard (#12018) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12020) hamham


hamham
tag

LE22C450 LE22C350D kettő között mi a különbség? Melyiket ajánljátok, van jobb 50 körül?

(#12021) cápaFeri válasza canniball (#12015) üzenetére


cápaFeri
csendes tag

Igazából nem ez zavar, másik tv-n is volt ilyen. Ezzel már megbékéltem, hanem az, hogy amikor vége a csatornaszám beírására várásos 2 mp-nek, akkor még kb. 2-3 mp amire át is lép a másik csatornára. Tehát összességében azt a 4-5 mp-et tartottam soknak, ill. csak az érdekelt volna, hogy minden c650 ilyen-e, ugyanis nem origináltat kaptam ahogy az a vásárlás utáni kicsomagoláskor kiderült. Azt hittem, valamit még mindig nem sikerült visszaállítanom a tv-n az eredeti állapotba, mert a boltban eléggé elállítgatták. Sajnos kissé át lettem b....va, mert direkt origináltat kértem, de sok választásom nem nagyon volt, mert készleten a legközelebbi ugyanilyen tv 160 km-re volt, ott is csak 30 rugóval drágábbért. Ráadásul abban ki tudja, milyen panel van, ebben tuti samsung (lapon LTF kód, oldalán SQ01)Inkább megbékéltem ezzel. Nem mehetett sokat, éppen csak nagyon halvány por volt a sarkokban, de azt is csak nagyon alapos szemrevételezés után lehetett látni.
Amúgy ebben az egy hónapban nagyon elvarázsolt a készülék, érdemes volt utánaolvasni itt és máshol is, hogy inkább ezt vegye az ember, ne mást. Majdnem rábeszéltek egy d500 valahányasra a boltban... :(( Na meg méretben is a 37 lett volna ideális, de ezt is innen tudtam meg, hogy a 37" felejtős.

(#12022) sityupityu válasza cápaFeri (#12021) üzenetére


sityupityu
veterán

Most direkt lemértem,ha csak egy számot nyomok is le kb 2.5 mp múlva a másik csatornán van. De azt nem értem hogy neked milyen kódokat írogál ki csatorna váltáskor?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12023) canniball válasza cápaFeri (#12021) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha digitális adást nézel akkor normális(nak tűnik) a +2mp, azon nálam is lassabban vált (a C530) mint analógon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12024) aag válasza Imifej (#12008) üzenetére


aag
őstag

Képopciok:
Méret:Autom.széles
Képernyőmód: 4:3
Nekem így mindig oldalhelyesen jelenik meg.

Ezt most nemértem. Ezekszerint én nem ott állítom be ahol te? (Csak és kizárólag DVB-T csatornákat használok.)

Please! Valami egyszerű leírást légyszi!

(#12025) sandró60 válasza cápaFeri (#12021) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Tudom nemvigasztal!Annak idején én is igy jártam egy (LG)plazmával.
Az is egy visszacsomagolt darab volt több száz üzemórával (PALI madárnak-ÉN)eladva
Próbáld meg a Samsung szervizt kihivni, én is igy csináltam az áprilisban vett tévéhez.A szerelő nálam nemazért volt mert hibás a tv, hanem kiváncsi voltam a tv áramfogyasztására.
Hozott agy speciális müszert közben a szervizmenüben megnézte,hogy hány üzemórát ment.Hálistennek nemvolt benne csak annyi amit a vétel napjától kb kilehetet számolni
1-hét(42óra)A Samsung szervizesek készségesek voltak.Utána még felhivott az ügyfélszolgálat,hogy mennyire vagyok elégedet a szervizzel!!!!!! :C

(#12026) Cholard válasza canniball (#12019) üzenetére


Cholard
tag

Nyilván visszaolvastam. Egyébként a kérdés az volt, hogy a 100Hz számít e, ha nem kötök rá PC-t...
A gond az, hogy a 40" túl nagy, ahová kerül majd a TV, a 32" kicsinylem, bár először olyat akartam. Mekkora ezeknek a látható képmérete? A leírásukban cask a kávás méret van, de nem tudom mekkora a kávaméret. Az ideális a 37" lenne, sógoromnak is LE37C550 van, meg van vele elégedve. Most akkor minden 37"-os sz@r lenne? Már fogalmam sincs melyik lenne jó, mindre írtatok valami hibát...

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12027) vlevi válasza Cholard (#12026) üzenetére


vlevi
nagyúr

Samsung oldalán minden készüléknek fenn vannak a pontos méretei. Sorrendben 32, 37, 40"-os tévé. Ez a 2010-es C650 tévék mérete, a 2011-esek talán valamivel kisebbek , mert vékonyabb a káva.



Ez egy 2011-es

[ Szerkesztve ]

(#12028) Cholard válasza vlevi (#12027) üzenetére


Cholard
tag

Ott is nézelődtem, de a látható képernyőméret nem szerepel.

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12029) szombatitomi válasza Cholard (#12028) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

A látható képernyőméret pontosan a megadott. Tehát pl. 37" ~ 94 cm.

(#12030) SFONarayan


SFONarayan
tag

Sziasztok. Lehet, h láma a kérdés, de elvileg a LE40C650 tudja a 100Hz-et , ugye? Ha igen, h lehet átállítani? Mert a T-home IPTV az infó szerint 50Hz-en megy, az Xbox meg 60Hz. Miként lehet (ha lehet egyáltalán) állandó 100Hz-re állítani? Kösz, ha felhomályosít vki. :) :R

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#12031) Imifej válasza aag (#12024) üzenetére


Imifej
senior tag

Megnyomod a MENÜ gombot, majd jobbra nyil. Le navigálsz a KÉPOPCIÓK-ig, ENTER vagy jobbra nyil. Ott láthatod a Méret és Képernyő mód sorokat többek közt. Méretet beállítod: Autom.széles-re, a Képernyő módot: 4:3-ra.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#12032) aag válasza Imifej (#12031) üzenetére


aag
őstag

Dehát ez pontosan a default állás. És ehhez képest kell nyomkodnom a távirányító méretarány gombját. És akkor van az, hogy átállítom, és ez a változás nem csak arra az egyetlen csatornára lesz hatással, hanem még egy jópár másikra is. De nem mindre. Ez-az amiben a logikát nem lelem. Mi-az ami alapján csoportosítva vannak ezek a csatornák?

:F :F :F :F :F :F :F :F

(#12033) Cholard válasza vlevi (#12027) üzenetére


Cholard
tag

Nah, inkább kiszámoltam. Erre voltam kiváncsi:

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12034) Imifej válasza aag (#12032) üzenetére


Imifej
senior tag

Bocsi de most nem értem. Nekem ezekkel a beállításokkal méretarányos a nézett TV műsor. Az RTL-t 4:3-ban nézem, a közszolgálati adásokat pedig ahogy sugározzák. Én nem szoktam nyújtogatni a 4:3-ban sugárzott adásokat.Ősztől pedig ha jól hallottam a két retek csatorna is átáll 16:9-re, de remélhetőleg HD-re is.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#12035) Erzsébeti válasza sityupityu (#12022) üzenetére


Erzsébeti
tag

Nekem szintén C650-esem van, és nekem is kb 4-5 mp egy csatornaváltás amikor manuálisan adom be a számot(gyak megnyomom pl. a 6 os gombot).
Elsőre beadja a bal felső sarokba azt amit nyomtam, majd vár kb 2 mp-et, majd megjelenik középen egy kis keretben az a szöveg, hogy "kódolt jel".
Majd 2 mp múlva bejön a kép.

T-home, és conax (strong) modullal használom a digitális csatornákat.

Én sem tartom ezt egy jó dolognak...

De a bekapcsolás is egy "élmény"...
Megnyomok egy tetszőleges számgombot, és kb. 8 mp mire bejön a kép.
De lehet, hogy alul mértem ezt a 8 mp-et... :(

[ Szerkesztve ]

(#12036) wwenigma válasza Erzsébeti (#12035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hűha, ez aztan durva. Még a végén amig odakapcsol, végetér az Izaura.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12037) aag válasza Imifej (#12034) üzenetére


aag
őstag

Az MTV1 és 2 is ad 16:9-ben és 4:3-ban is. Dőt a DunaHD is ad 4:3-ban is. Most akkor te úgy nézed ahogy adják és kész? Mert itt jön a bibi. Mondjuk az MTV2-nél automatába teszem, (mert éppen 16:9-es az adás), és rögtön az MTV1 és a retekklub is is 16:9-be kerül. Miért? Ez így marhaság! Már nagyon bosszant a dolog. Állandóan állítgatom a távirányító "P.size" gombjával.

Mi, -mivel van "összedrótozva" és miért? Valaki legyen olyan jó és homályosítson fel már engem erről az összevisszaságról!

Előre is: Please! :R

(#12038) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

sziasztok,
Samsung tv-n töröm a fejem, eddig szintén samu CRT-m volt.
a távirányítókon mi a divat manapság? Az enyémen még van egy -/-- gomb, amivel előre választok, hogy 1 v. 2 jegyű csatornaszámot ütök. Ez már másképp működik? Egy 1 jegyű csatornánál mindenképp meg kell várni azt a kb. 2 sec-ot?
Illetve, volt itt egy teszt, egy c6000-B6000 LED tv "Abszolút pozitívumként értékeltük a tévék igen gyors reakcóidejét, tényleg villámgyorsan váltanak csatornát"
Ez akkor nem feltétlen igaz?
Elég sokszor csak szörfözünk a csatornák között, 2-3másodpercenként váltva, ezért nem mindegy, milyen a tempó, nem szívesen néznék hosszú másodpercekig fekete képernyőt..
köszi

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#12039) sityupityu válasza Erzsébeti (#12035) üzenetére


sityupityu
veterán

Nálam digi kábel van.Ez a kódolt csatorna rész hála istennek nálam kimarad.
Nagyon belejöttem ebbe az időmérősdibe,ezért lemértem a bekapcsolási időt is. 6 mp.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12040) vlevi válasza aag (#12037) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Állandóan állítgatom a távirányító "P.size" gombjával."
Mondom, én nem állítgatom. Nagyítás, oszt jóvan.
Most pl. a sportklub megy, ami 4:3-as adást ad. A tévé jól be is áll a 4:3-as formátumra, ha azt választom, és nem a nagyítást. Node, milyen is az a 4:3-as adás?
Ilyen:

Fasza. Nagyon fasza. Mostakkor én is nyomkodjam állandóan a P.Size gombot? Affenét. Fixen nagyításra rakom, és nem érdekel, mi marad le a képről. Mint pl. jelen esetben az a két fekete sáv.

zjuhasz: Ezt tényleg meg tudod nézni a MM-ban, vagy bármelyik elektronikai boltban, hogy mennyire gyors a váltás. Egyébként tényleg nincs már - / -- gomb.

[ Szerkesztve ]

(#12041) sityupityu válasza vlevi (#12040) üzenetére


sityupityu
veterán

Én is ugyanezt csinálom,mint te. És amit írtál korábban te is,egyedül a Forma 1-nél állítom egyedül 4:3-ra hogy lássam az adatokat. Attól vagyok rosszul amit sokan csinálnak,amikor a 4.3-as képet széthúzva teljes képernyőn nézik.Pff. :O

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12042) sandró60 válasza sityupityu (#12041) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!Szerintem ;) Bevalva vagy bevallatlanul
Pedig a Samsung TV-t nézők 98% úgy nézi
Hamár szélesképernyője van :K

[ Szerkesztve ]

(#12043) zjuhasz válasza vlevi (#12040) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

a kiszemelt modell a 37D5000. 150körül beszerezhető és remélem, hogy az inverter zúgás hiba is a múlté már... Szűk keresztmetszet a szekrénysor (908*600mm) Ide a 32" túl kicsi, a 37"-ból pedig se LG, se Sony, se Samu CCFL nem fér be.
Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel a 2011-es modellel?
Smart tv nem kell (d5500) 3D szintén nem (6-os sorozat)
köszönöm.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#12044) SFONarayan


SFONarayan
tag

Ha már a 100Hz-es kérdésemre nem jön válasz, lenne kérdésem ebben a képernyő méretarány témában is. Nekem a menü/képopció/képernyő mód nem aktív. Csak a Méret. És azon belül se tudom pl állítani az autom.széles Ill. a képernyőhöz igazítás almenü. Ezeket miként lehet aktívvá tenni?

[ Szerkesztve ]

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#12045) wwenigma válasza SFONarayan (#12044) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem a főmenüben lehet egy altalanos beallitast csinalni, utana pedig bemenetenkent allitani ha TV/HDMI1/2/3/AV-t valasztok ki - tools gomb.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#12046) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Bocs ha hülye kérdés,de az le40C650 és 40C650 között van különbség?
Keresgéltem,de pontos választ nem láttam. :(

(#12047) nightshadow válasza Bati0501 (#12046) üzenetére


nightshadow
veterán

Ugyanaz, csak a második esetben lemaradt az LE.

(#12048) SFONarayan válasza wwenigma (#12045) üzenetére


SFONarayan
tag

Főmenü nekem is ok. De belépve a képopciókba (színtónus, méret, képernyőmód, stb. ) nem aktív a képernyő mód, és lejjebb a film mód. Illetve a Méret almenüben szintén nem aktív az automata szélesség, és a képernyőhöz igazítás. Csak a 16:9, a széles nagyítás, a nagyítás, és a 4:3 menüket lehet választani. Ámít írtál, h bemenet kiválasztás, és tools, ott úgy nekem csak a névszerkesztés és információ menük vannak. A 100Hz-ről nem tudsz nekem írni vmi okosat?

XBOX Live gamertag: sfonarayan

(#12049) ORCA58 válasza aag (#12037) üzenetére


ORCA58
addikt

Ezzel meg kell barátkoznod.
Az alábbi a TV tunerrel fogott adásra igaz.
Az adás vagy tartalmazza vagy nem a képméret infót. Ha nem , akkor a TV nem tudja beazonosítani azt. Ha be tudja azonosítani, akkor ha a Méret=Autom.szélesre van állítva, a 16:9 szépen kitölti a képet, a 4:3 a közepén van (Ez így van rendjén)

Ha nincs,méretjel, és a Méret=Autom.széles akkor a Képernyőmód beállítás lép életbe. Pl. széles nagyítás. Ha a Méret nem Autom.széles, akkor mindig az ott megadott az alapértelmezett.

Az adók ezen a össze vissza működnek, ezért lehetetlen pontosan beállítani. pl ha az RTL egy filmet 16:9 ben akar adni, azt is 4:3-ba adja, csak tetejére és aljára fekete csíkot tesz. Ha 4:3-ba nézed, a képernyő közepén bámulhatod a kicsi képet. Nincs más megoldás a p.size gombbal felnagyítani. Ha HD csatorna ad 4:3-as műsort ad, azt nem is tudod széthúzni, mivel az 16:9-be sugározza a képet és kép része a két oldali fekete csík.

Ha külső jel jön a TV-be, akkor a Box, vagy egyéb eszköz által beállított képméret állandó, e miatt kell nyomogatni P.size gombot, ha kép nem úgy jelenik meg ahogy szeretnéd. De ez nem nehéz feladat!
Amíg csak 4:3 volt ilyen nem létezett. Ha csak 16:9 lesz akkor sem lesz!.

(#12050) wwenigma válasza SFONarayan (#12048) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Menu-képopciók : auto széles alatta pedig nagyitas van kivalasztva, igy a tools gombnal aktiv a valasztas. LE37B679 van nekem, lehet valami egyeb opcio kell hogy aktiv legyen a dolog. :(

100Hz-rol annyit tudok, hogy 10/0 és 10/3 beallitas kozul amelyik jobb. :DD Pontosan mire gondolsz?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.