Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) Cseri81 válasza krx21 (#51000) üzenetére


Cseri81
csendes tag

Értem.
Igazából csak kikapcsolt állapotban látható.
Csak hát ha lehetne jó is, akkor miért ne...

(#51002) BBéci válasza Victor-y (#50991) üzenetére


BBéci
titán

A kiemelt képmód igazából maga a borzalom, szabályosan nézhetetlen, annyira túlzóak, idióták a beállításai. Szinte kiégeti az ember retináját.
Kalibrálás során az ES8000 háttérvilágítását 6-8 közötti értékre állítottuk és bőven elegendőnek bizonyult. Kizártnak tartom, hogy az ES7000 ennél többet kívánjon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51003) Victor-y válasza BBéci (#51002) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Akkor lehet a micro dimming miatt ilyen? Mert feher kepernyonel nagyon eros a hattervilagitas, de atmenetnel nekwm kevesnek tunik.

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#51004) EAndrew válasza Flashget (#50925) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Érdekes dolog a DVB-S tuner kérdése, mert vásárláskor általában úgy vélekedik róla az ember mint ahogyan te is írtad "nem feltétlenül kell, úgyis lesz beltéri". No igen, nálunk volt a családban aki így gondolta, majd jött az "igény": A UPC ad "csak kártyát" (itt jegyezném meg, hogy úgy tudom igen a cryptoworks kifutó, de jönnek az irdeto kódolásúak, és arra is van CI modul) amit egy CI modul-lal simán lehet használni beltéri nélkül, így jöhet az okos tv!. Az ám csakhogy kiderült a TV nem támogatja a DVB-S-t, így marad a sima beltéri vagy a földfelszíni.
Amennyiben rosszul tudom, és valakinek van ötlete arra, hogy hogyan lehet DVB-S nélküli tv-n beltéri nélkül sat tv-t nézni (mondjuk CI kártya + UPC), az szóljon, minden ötletre vevő vagyok (kivéve a "cserélj tv-t" ötletre :) ).

Valakinek, akinek ES6570-es tv-je van, frissítette 1037-re? Érdemes felrakni?

[ Szerkesztve ]

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#51005) AirJordan


AirJordan
újonc

Sziasztok!
Vásároltam nemrég egy UE37ES6100W Slim LED Smart TV-t de nem boltban,a gondom az hogy elég sok beállításhoz kér a tv-m egy 4 jegyű pin kódot amit én nem tudok!
Honnan tudnám beszerezni ezt?
A segítségeteket előre is köszönöm!!!

AirJordan

(#51006) BBéci válasza Victor-y (#51003) üzenetére


BBéci
titán

Amiatt biztosan nem. Azt javaslom, felejtsd el a kiemelt képmódot, barátkozz meg valamelyik másikkal!

EAndrew!
Sehogy.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51007) BBéci válasza AirJordan (#51005) üzenetére


BBéci
titán

Alapállapotban, ha nem változtatta meg valaki, 1111 szokott lenni, esetleg 0000. Próbáld ki ezeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51008) DroiDMester válasza AirJordan (#51005) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

0000 szokott lenni gyárilag, ha nemlett módosítva!

de van egy szervíz kód amivel lehet nullázni ha nem a gyári kód lenne! most fejből nemtudom de ha nem találod meg a neten délután beìrom ide a fórumba!

(#51009) Flashget válasza EAndrew (#51004) üzenetére


Flashget
félisten

Kihagytam a számításból, hogy az UPC direct is ad már média kártyát. Viszont azzal bizonyos szolgáltatásoknak is lőttek ha volt addig pvr funkciós stb meg az upc-nél a videótár. Mondjuk a diginél egyik sincs így nekem nem is hiányoznak :)

Másik kérdésre BBéci válaszolt :)

Realme GT Master Edition

(#51010) need


need
addikt

Üdv..

gondolom hogy nem csak nekem tűnt fel de jó ideje nem megy a YouTube..és nem igazán értem miért..!
vagy 1általán mit lehetne kezdeni vele hogy életre kelljen...?!!?
Ja és (C650) tévém van..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#51011) Tegla80 válasza EAndrew (#51004) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
A tv-d ben van DVB-S bemenet, vagy maga a kártya nem támogatott a tv-d hez júpisi részről.???
vagy mi is most a problem :U

Sony® & PlayStation®

(#51012) Flashget válasza need (#51010) üzenetére


Flashget
félisten

Ez tipusok szerinti hiba lesz mert nálam D6500-on megy rendesen. Csak ékezetes betűk nincsenek idestova kb. 1,5 éve.

Realme GT Master Edition

(#51013) dodopek


dodopek
addikt

Optikai kábelt hogyan lehet kihúzni? Nem merem nagyon feszíteni, nehogy eltörjem. Húzni erősen? Vagy elforgatni? Vagy valamelyik irányba feszítve? Előre is köszi!

(#51014) sandró60 válasza dodopek (#51013) üzenetére


sandró60
addikt

"Húzni erősen?" Igen :K

(#51015) mixi80


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Van egy le37b650-em, szeretnék segítséget kérni, milyen képbeállításokkal érdemes ezt a készüléket használni? Kellene valami részletes leírás, mód, kontraszt, képjavító funkciók stb...
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#51016) need válasza Flashget (#51012) üzenetére


need
addikt

akkor ez gyanús...

vagy is ihatok rá hideg vizet.. ;] :o

kösz az infót.. :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#51017) dodopek válasza sandró60 (#51014) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm! :) Megoldottam kihúzás nélkül a költöztetést(egyszerre vittem a tv-t, és a házimozit), de akkor is jó tudni. :) :R

(#51018) Flashget válasza need (#51016) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

[link]
valamilyen a C verziókkal kapcsolatos hiba lesz ez.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#51019) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Nekem van egy Samu UE40D6570 típusú készülékem XX15-ös végű fw-el. Érdemes felrakni a legújabbat van vmi érdemi frissítés? Gyorsabb, lassabb? Köszi. :R

(#51020) Tegla80 válasza KaiotEch (#51019) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
felejtsd el,de jó gyorsan a frissítést.
az a tuti ami rajta van. :K
itt tudsz olvasgatni "SamyGO"

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#51021) KaiotEch válasza Tegla80 (#51020) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Oké még egy kérdés. Valahol meg lehetne csinálni, hogy ha feliratos videót nézek, akkor a feliratnak adjon egy fekete hátteret? Mert így nem igazán olvasható minden helyzetben.

(#51022) Tegla80 válasza KaiotEch (#51021) üzenetére


Tegla80
addikt

Flashget a "Te embered",mert neki is "D" van.
majd elmondja a személyes tapasztalatait sztem

(szerintem amúgy nem lehet,mert pl a "D" feliratkezelésben amennyire Én tudom,"butább",mint az "E" és itt sem lehet.)

talán,(ha jól emléxem) ezt használva tudsz sok mindent a felirattal is kezdeni,de ez nem bizti
"serviio" kérdezz ott rá

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#51023) nightshadow


nightshadow
veterán

Samsung 32F6800 review [link] input lag 30ms körül.

[ Szerkesztve ]

(#51024) forest_ns


forest_ns
tag

Ma akartam kipróbálni a Skype-ot, de valamiért nem adja a csevegés funkciót. Nincs ott, ahol a használatija szerint lennie kellene. Ez miért lehet?

(#51025) mixi80 válasza mixi80 (#51015) üzenetére


mixi80
aktív tag

Erre #51015 valaki?

(#51026) need válasza Flashget (#51018) üzenetére


need
addikt

köszi la linket..

előtte nekem a a 315 végű volt most nem régen raktam fel a 3018.1 usbröl..gondolván hátha sikerül majd a hibát kiküszöbölni..! hát nem...sajnos..! ;]

minden esetre várok..és majd én is írok a samunak!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#51027) KaiotEch válasza Tegla80 (#51022) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Még egy kérdés. Milyen Wifi van ebben? Nem találom sehol. :(

(#51028) BBéci válasza mixi80 (#51025) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem kalibráltatod műszeresen, akkor olyan beállításokkal használd, ami Neked tetszik! A képjavítónak nevezett funkciók mindegyikét kapcsold ki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51029) Tegla80 válasza KaiotEch (#51027) üzenetére


Tegla80
addikt

ha van benne,valszeg 54mb "g" lehet
amúgy kábelen az igazi sztem és a "szakik" szerint is.
(1szer kell megcsinálni cat5e vel és utána "örökös" egy jó darabig. routerből,meg "gigabites" az ajánlott manapság.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#51030) KaiotEch válasza Tegla80 (#51029) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen én is erre tippelek, hogy G-s. Amúgy a LAN az legalább gigabites benne? :)

(#51031) Flashget válasza KaiotEch (#51021) üzenetére


Flashget
félisten

D6500 van nekem és sajnos a felirat hátterét nem lehet változtatni csak a méretét.
Igen 54-es wifi van ebben.
mkv-ba rakott feliratot sem kezeli csak a mellé (ugyan azzal a névvel).srt-t
24p filmet sem tudsz wifin lejátszani vele, de ezt az összes tipusra ellehet mondani (gyenge a beépített médialejátszója) elindul a lejátszás 10mp megáll "homokórázik" megint megy 10mp-is és ez ismétlődik. kell hozzá egy külső média lejátszó amni BD vagy más. Túl azonm, hogy megtudod így már nézni a filmeket, de egészen más képivilág is tárul eléd egy BD lejátszó+valós 100Hz-es tévén. 3D filmet csak gyárit 50GB-ost nézzél rajta ne kókány .mkv-t.
Nagyjából ezek a hibái.
edge ledes Ultra Clear Panel van benne amit az ES7000-től ad már csak a samsung, tehát a prémium kategórianál.
motion plust állísd "egyedire" az értékeket 10/3-ra.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#51032) Flashget válasza KaiotEch (#51019) üzenetére


Flashget
félisten

1016 utániakat ne rakd fel nem javítanak semmit. 1017 tíltja a samygot csak és én már a 1018-al vettem.
Minden fw-t amit kiadtak felraktam kivéve a legutolsót, de semmi javulást nem csinált egyik sem ott ahol lenne mit pl. az mkv-ba rakott feliratokkal.
Majd vissza raktam a samygot amivel a 1013 fw került fel majd rátelepítettem a 1016-ot és semmi gondom a tévével.
A legutolsó lehet letíltja ezt a visszarakási lehetőséget..én nem fogom kipróbálni :)

Realme GT Master Edition

(#51033) KaiotEch válasza Flashget (#51031) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham hát pendrive-ról akadásmentesen játssza nekem az 1080p-s filmeket, úgyhogy a wifi a gyenge pontja :)

(#51034) forest_ns válasza mixi80 (#51015) üzenetére


forest_ns
tag

Nekem van egy majdnem ugyanilyenem (LE37B653).
Ahhoz anno ezeket a beállításokat ajánlották:
Üzemmód: normál
Háttérvilágítás: 7
Kontraszt: 70-80
Fényerő: 50
Élesség: 35-40
Szín: 50-55
Fekete tónus: sötétebb
Dinamikus kontraszt: közepes
Ezektől néhol kicsit eltértem, de kiindulásnak jó volt.

(#51035) digikábeles válasza KaiotEch (#51019) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Én a gyári fw-t használom már négy éve minden gond nélkül. Soha nem frissítenék, ha nincs vele baj. Ne felejts el, ezek tartós fogyasztási cikkek, nem avul el úgy mint egy számítógép.

(#51036) BBéci válasza forest_ns (#51034) üzenetére


BBéci
titán

A dinamikus kontraszt szerintem piszkosul zavaró, minden létező tesztoldal a kikapcsolását javasolja. A szín 42-46 között szokott lenni, amikor műszerrel kalibrálunk és a szemem is azt kívánja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51037) mixi80 válasza forest_ns (#51034) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, BBéci-nek is!

Üdv!

(#51038) lacko6


lacko6
senior tag

Üdvözlet.

Az f6500 on van pvr funkcio? (nincsen gomb a távirányíton)

(#51039) mikka07


mikka07
tag

Nekem egy 46"-os samsung lcd-m van nem ledes,ha rákötöm pécét lemarad a képnek(dvi-hdmi kábelel van rákötve)a széle át kell váltani tv-t pásztázás űzemmódra akkor jó, mit jelent a pásztázás?Egy gtx 470 kártyával hajtom egyszerre egy samsung 22"full hd led monitorral(mind a két kijelző full hd-ban megy a tv-n csak játszani szoktam,ha filmet nézek pc-ről a tv-n akadozik(mintha kevés lenne a képfrissités) a kép a monitoron meg jó. Egyszerre megy a kettő(két dvi kimenet van a kártyán meg egy mini hdmi),mkv fullhd fájlt ,bs-playert használok a tv 100hz-es.A wdlive média lejátszómmal hibátlanul műkődik és játék közben is jó(pc,xbox360,ps3)

(#51040) Flashget válasza KaiotEch (#51033) üzenetére


Flashget
félisten

mkv is 1080p nem arról írtam.
a 24p az a BD film és m2ts a fájl..

Realme GT Master Edition

(#51041) EAndrew válasza Tegla80 (#51011) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Helló!

A tv egy EH5300as, így sajnos maga a tv nem támogatja a DVB S-t. Hiába vennének egy sima UPC direktkártyát + alphacrypt modult, nem tudnák használni.

Üdv!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#51042) AirJordan


AirJordan
újonc

:)

AirJordan

(#51043) AirJordan


AirJordan
újonc

Sziasztok !

A csatorna sorba rakásában nem tudtok segíteni ? (samsung ue37es 61) előre is köszönöm !

AirJordan

(#51044) donjohnson válasza AirJordan (#51043) üzenetére


donjohnson
addikt

tessék

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#51045) BBéci válasza mikka07 (#51039) üzenetére


BBéci
titán

Dobd ki a BS-t, használj MPC HC, vagy XBMC lejátszókat, azok képesek automatikusan a film képfrissítésével egyező jelet kiadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#51046) Tegla80 válasza EAndrew (#51041) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Így akkor már értem.
Csak anno 6570ről beszéltünk és abba maradtunk azt veszed,Én arra mondtam,h van benne.

Sony® & PlayStation®

(#51047) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 32" - 84cm-es LED TV-t.
Fontos a jó színkezelés, és az, hogy FULL HD legyen. Laptopot is rákötnék néha-néha egy kis játék miatt :)
Ami még jó lenne, ha aránylag slim kialakítás lenne, szóval inkább a vékony dizájn.
Tudnátok segíteni? :)

Köszönöm előre is!!! :R

(#51048) mfranky


mfranky
őstag

Sziasztok!

Az aláírásomnál szereplő tv-vel rendelkezek. Akinek ilyen van, attól kérdezném, hogy náluk is növekedett a 3D és full HD filmek megnyitási ideje, vagy csak nálam lett a "frissítésektől" ilyen? Esetleg a winchester okolható-e ezért...mostanában figyeltem meg, hogy egy 15-20GB-os film megnyitása külső vinyóról kb. 40-50 másodperc, sőt nem ritka az 1, 1:30 perces várakozás sem... attól még megnyitja, csak régen azért ez nem volt jellemző...vagy a filmeket kódolják már másként? :F

köszi :R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#51049) Batib válasza csibusz0314 (#51047) üzenetére


Batib
őstag

32F5300 Smart 50Hz Fullhd Sharp panel
32F6100 3D 100Hz FullHd Samsung panel
32F6400 Smart 3D 100hz FullHD Samsung panel beépített Wifi.
Az adatok a magyar gyártásuakra vonatkoznak.
Az input lagokról tájékozódj!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#51050) csibusz0314 válasza Batib (#51049) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.