Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) _NCT válasza _NCT (#96997) üzenetére


_NCT
őstag

Ahogy bekapcsolom a tv-t wireshark sem mutat semmit, csak a boot logoig jut el. Szóval akkor ez ennyi. Távirányítóba bepotyogve a kodot bekapcsol de logo után semmi. Probaltam usb firmware updatet hátha de azt sem ismerte fel...

(#97002) degec válasza #94529552 (#96998) üzenetére


degec
senior tag

:C :R Köszi a választ !
ÉS mit kell ahhoz nézni, figyelni "kérni" hogy youtube sokáig éljen rajta? Androidos rendszerű kell ahogy feljebb írja is a másik hozzáértő fórumtárs? vagy ezek már 7-8 szériában mind azok ? :R

(#97003) degec válasza tjnet (#96993) üzenetére


degec
senior tag

Samuk nem azok?. bocs ha alapvetőt nem tudok.. :R

(#97004) Astery válasza degec (#97003) üzenetére


Astery
senior tag

Nem - saját Tizen nevű oprendszere van - LG-nek pedig webOS.

(#97005) PuMbA válasza degec (#97002) üzenetére


PuMbA
titán

"ÉS mit kell ahhoz nézni, figyelni "kérni" hogy youtube sokáig éljen rajta? "

4 évig biztos élni fog rajta, azután pedig csak annyit, hogy előkapsz pár millió dollárt és kifizeted a Google-nak a Samsung helyett a YouTube licenszdíjat további pár évre az adott szériához, valamint még a Samsungosoknak is fizetsz, hogy támogassák tovább a TV típusodat :)

[ Szerkesztve ]

(#97006) PuMbA válasza dethroner (#96995) üzenetére


PuMbA
titán

Egy csapattól származó összehasonlítható teszt alapján a J6200-nak kiváló a "nem felhősödése", ugyanis egy folt sincs rajta, mindenhol egyenletes a fényerő és a panel válaszideje is kicsivel gyorsabb, a SMART részét pedig tudjuk, a médialejátszója viszi a HEVC kódolású filmeket :) Ennyiben jobb az amerikai J6200 a H6400-tól :)

[ Szerkesztve ]

(#97007) vak_bottyan


vak_bottyan
tag

Sziasztok.Most akkor meddig lesz Skype a Samsung tv-n?Mert még ma is megy.Köszi a választ ,ha tudja valaki.

(#97008) Vertigo18 válasza vak_bottyan (#97007) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elméletileg a hírek június 2-ről szóltak.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#97009) #45185024 válasza belan (#97000) üzenetére


#45185024
törölt tag

Szerintem is sok, én ugyan nem láttam a ks7000 est ezért csak azt néztem meg hogy a 48 coltól mennyivel több a 49 :) tudom 2.54 el de látványban mekkora. Az a gond hogy egész eddig arról beszéltünk itt hogy Full HD elég 50 colig 55 től érdemes a 4K, csak onnan meg ahol van értelme pont megfizethetetlen :DDD
Láttam kirakva egy 5000 es 58 Colos samsungot olyan pixeles volt már rajta a TV adás hogy ez tanulságos volt számomra...Hál isten nekem főleg PChez kellene, minden 4k-t letölteni ;) meg már van Youtuben is 4K videó
Ha rám hallgatsz várjál velem egy JU7000 akcióig, a 48 asér most 299 et kérnek de már láttam 280 ért nemrég.
A Foci EB miatti akciókig én mindenki helyébe várnék, nehogy vétel után pár nappal nagyon megbánja.
Aztán lehet nagyobb a füstje mint a lángja, de itt sok pénzről van szó, minek türelmetlenkedni ?
Azt észrevetted hogy a hozzászólásod sorszáma 7000 volt ?:) 97000

[ Szerkesztve ]

(#97010) Morpheus08


Morpheus08
újonc

Sziasztok! nem igazán tudok dönteni két tv között: euronicsben néztem hasonló árban mindkettőt. Samsung 55H6400 vagy az LG 55 LF652V. A boltban inkább az LG-t ajánlották, a jobb képfrissítés és a passzív 3D miatt, ill. hogy a webos frissül 3.0-ra, de a samsungot is dícsérték. Melyik lenne jobb választás átlagos felhasználásra, többségében filmnézésre.

(#97011) vak_bottyan válasza Vertigo18 (#97008) üzenetére


vak_bottyan
tag

Ezért kérdezem én is.Titkon remélem nem szűnik meg de sajnos ez csak egy óhaj tőlem. :)

(#97012) lowzor válasza Morpheus08 (#97010) üzenetére


lowzor
veterán

Akkor jó nagy hülyeséget mondott, mert mindkettőben 100hz-es panel van.
Euronics-os eladó legyen az utolsó, akire hallgatsz.
Nekem is próbálták bemagyarázni, hogy az 5-ös Samukban valós 100hz-es panel van, meg kb semmit nem tudtak semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#97013) Flashget válasza Morpheus08 (#97010) üzenetére


Flashget
félisten

Ha fillm akkor samung az LG ips panel nem letezo feketeje miatt.

Realme GT Master Edition

(#97014) Vhiktor válasza Morpheus08 (#97010) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ja meg az LG 800:1-hez kontrasztja viszonyítva a Samu 4000:1-éhez....... Érthet a faszi hozzá :D

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#97015) Top cat válasza _NCT (#97001) üzenetére


Top cat
őstag

Nem véletlenül mondják, hogy óvatosan a szervíz menüvel.

Próbáld meg itt megkérdezni, hátha tudnak segíteni.

(#97016) Flashget válasza cd930 (#96999) üzenetére


Flashget
félisten

Dikábelnél az a jó, hogy bármilyen DVB-C eszközt használhatsz rajta a nem kódolt DTV csatikhoz.
Ergo veszel egy mpeg4-es DVB-C tunert (ahogy sokan tettük a topicjában megtalálod a típusokat, beszerzési helyeket)vagy bérelsz a Digitől és gond letudva.
Melyik samsung típusod van?

Realme GT Master Edition

(#97017) Flashget válasza dethroner (#96995) üzenetére


Flashget
félisten

Miben előrelépés a J széria a H-hoz képest? így helyes a kérdés..miben hozott újat a K széria középkategória a J-hez képest?

Realme GT Master Edition

(#97018) sityupityu válasza Top cat (#97015) üzenetére


sityupityu
veterán

Itteni és külföldi fórumokon is világosan elmondják, hogy ha már már nem bírsz magaddal és benne akarsz matatni, akkor csak a fel-le nyilakat használd nehogy elállíts valamit. Sajnálom is, de egyben nem is értem az ilyen embereket.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97019) Spec válasza _NCT (#96997) üzenetére


Spec
őstag

Nem tudom, hogy nyomógombos hard reset van-e, de szerintem ne piszkáld már innentől a dolgot, valószínűleg csak ronthatsz a helyzeten. Szerintem próbáld felvenni a kontaktot a Samsung supportjával. Nagyon segítőkész, és teljesen magyar nyelvű a supportjuk. Távbeavatkozással interneten keresztül tudnak gyári visszaállítást csinálni, és a firmwaret is tudják frissíteni, vagy akár visszaállítani. Ha interneten keresztül nem megoldható, akkor meg szerintem csak szervíz fogja tudni ezt helyrehozni.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#97020) belan válasza #45185024 (#97009) üzenetére


belan
addikt

Igen igazad van várok 260vettem ju7000 lehet ju7000 55 colba majd 340 ert meg lehet kapni most 380 extremdigitalnal

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97021) _NCT válasza Spec (#97019) üzenetére


_NCT
őstag

Én is így vagyok vele, van rá gari, megy vissza. Nem értem hogy cseszhette el ennyire egy SRS beállítás service menu-ben... Van itthon UART TTL --> USB átalakító, ha nagyon akarnék mókolni, felnyitnám a hátulját és ránéznék, de a gari miatt visszatart. SamyGO-n olvastam EEPROM törlésről, de H szériánál nem nagyon láttam sikeres beavatkozásokat.

Volt aki azt írta mainboard hiba, lehet most jött ki és tök véletlen, kitudja.....

[ Szerkesztve ]

(#97022) dethroner válasza _NCT (#97021) üzenetére


dethroner
veterán

Nem tudom a samu garancia hogyan és mire terjed ki, de a gyártók általában arra a hibára vállalnak garanciát, ami az ő hibájukból keletkezik. A szerviz menü matatása viszont egyértelműen user error, nem csodálkoznék ha kifizettetnék a munkájukat veled. Biztos tanulnál belőle.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97023) Flashget válasza _NCT (#97021) üzenetére


Flashget
félisten

ha garanciád van rá csak a jó szándékuktól függ kicserélik az alaplapot ingyen vagy kifizettetik az árát.
múltban előfordult, hogy jó szándékúak voltak samsung szervizben.

Realme GT Master Edition

(#97024) Flashget válasza Spec (#97019) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem tudja bekapcsolni sem, szerinted mégis hogyan tudnák távjavítani romániából? :)

Realme GT Master Edition

(#97025) _NCT válasza Flashget (#97023) üzenetére


_NCT
őstag

És ha annyira kuka, hogy semmi sem töltődik be, csak a logoig jut el, akkor honnan fogják tudni, hogy service menüben mi változott? EEPROM törlés után megmaradnak a beállítások a menüben?

Amúgy meg olyan nincs hogy kifizettetik, max megkérdezik kérem-e a javítást, ha nem akkor ennyi. Gondolom nem 100-ezres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#97026) Flashget válasza _NCT (#97025) üzenetére


Flashget
félisten

D szériánál ez eeprom törlés így volt, de nem próbálta senki. Ez azért már meghaladja az átlag felhasználó szintjét. [link]
semmi nem marad meg utána törlődik minden.

azt írtam, hogy kifizettetik ergo nem garanciális ha van is rá gari.
Melyik tv ez mert az alaplap ára méret, típus függő...40-90K között bármennyi lehet.
csata után okos a magyar katona..miért turkáltál benne?

Realme GT Master Edition

(#97027) #94529552 válasza _NCT (#97025) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem nyugodtan jelentsd be, hogy elromlott. Volt aki azt írta mainboard hiba, lehet most jött ki. Ez valóban lehetséges, mert tényleg bármikor elromolhat.

(#97028) _NCT válasza Flashget (#97026) üzenetére


_NCT
őstag

H6200 széria. Nem nagyon találtam róla infót amúgy. Remélem cserélik, mert ez így elég gáz. Ha ilyen 100k-ért akarják cserélni, akkor inkább ebay...

(#97029) eqtoto


eqtoto
csendes tag

Üdv.

Adott egy Samsung UE H6400-es TV, és a smart controll távirányitó csak a bekapcsolo gombra reagál semmi másra. Tehát bekapcsolni és kikapcsolni tudom vele a tv-t. elemmel nem lehet gond mert ez a funkcio megy. Valakinek van ötlete,hogy mi lehet a hibája?

(#97030) sandró60 válasza eqtoto (#97029) üzenetére


sandró60
addikt

Egy párszor leirták,hogy kell "életre" kelteni
Vedd ki az elemet majd tedd vissza.Újból párositsd a tévével.Sajnos ez egy "bug"néha elveszti a bluetooth.

(#97031) Top cat válasza eqtoto (#97029) üzenetére


Top cat
őstag

Párosítsd újra így

(#97032) M3aN


M3aN
senior tag

Kis segítséget kérnék. Édesanyámnak elromlott a tv-je, és egy alap készüléket szeretne. Keret max 95-100e!
Két találatom lett eddig:
LG LF5800
Samsung J5100

Melyik? :)

(#97033) Tutu7030 válasza M3aN (#97032) üzenetére


Tutu7030
veterán

Méret?

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#97034) eqtoto


eqtoto
csendes tag

Köszönöm sikerült!

(#97035) Flashget válasza _NCT (#97028) üzenetére


Flashget
félisten

ez így még nem elég..a méret is kellene.
de ez nem 100K-s kategória..40-50
azt is írtam cseréltek már ki garanciában téglásított tv alaplapot ne add fel.

Realme GT Master Edition

(#97036) Flashget válasza M3aN (#97032) üzenetére


Flashget
félisten

samsung belépő szintű tévéi a FHD világába:
40J5000 95K
40J5100 98K-ért
gyári garival.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#97037) Flashget


Flashget
félisten

:DDD :DD :C :O

Hogy mit érdemes szem előtt tartani a tévé vásárlásakor? Elmondták: a fő szempont, hogy milyen távolságból néznénk a készüléket: ha két és fél méteren belülről, akkor nem célszerű 32 colosnál, azaz 80 centiméteresnél nagyobbat venni, a 40 colos 4 méterig jó, a feletti távolság esetén viszont már tényleg szóba jöhetnek a még nagyobb átmérővel bíró készülékek.

Érdekesség, hogy 3D-s készülékeket már nem gyártanak

Jobb képernyő, nagyobb gólöröm?

Realme GT Master Edition

(#97038) sityupityu válasza Flashget (#97037) üzenetére


sityupityu
veterán

"Érdekesség, hogy 3D-s készülékeket már nem gyártanak, ha viszont valaki ragaszkodik a mélységérzethez, akkor szóba jöhetnek az ívelt képernyős készülékek."

Így, teljes mondatként is egy röhej. :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97039) dethroner válasza Flashget (#97037) üzenetére


dethroner
veterán

Öccsém, hogy te milyen szakirodalmat nem vagy képes olvasni :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97040) szaki0003


szaki0003
csendes tag

Üdv mindenkinek. Nem tudok dönteni 3 tv közül, ebben kérném segítségeteket. 3d, smart, stb. nem fontosak. Játssza le az Mkv-t, legyen szép a kép. LG 42LF652V, Samsung UE48J5100, Samsung UE43J5500
Köszönöm.

(#97041) belan válasza szaki0003 (#97040) üzenetére


belan
addikt

Nem vagy lg is de szerintem lg ezek közül

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#97042) PuMbA válasza szaki0003 (#97040) üzenetére


PuMbA
titán

Egyik se, UE40J6200 ennél mind jobb, hasonló árban van, mint az UE43J5500 :)

[ Szerkesztve ]

(#97043) szaki0003 válasza PuMbA (#97042) üzenetére


szaki0003
csendes tag

Igen de a 40" az kicsi.

(#97044) sityupityu válasza szaki0003 (#97043) üzenetére


sityupityu
veterán

És a 42 már elég lenne? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#97045) dethroner válasza szaki0003 (#97043) üzenetére


dethroner
veterán

Mi a fontos, az hogy jó legyen, vagy az hogy nagyobb? Megjegyez a kérdésedben szereplő LG 42-es. Ha az 5cm olyan sokat számít neked, akkor azt veszed, amit akarsz, de tanácsot kértél. Szerintem a két említett samut innen senki nem fogja javasolni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97046) szaki0003 válasza dethroner (#97045) üzenetére


szaki0003
csendes tag

Akkor a 3 rossz közül melyik a kevésbé rossz?

(#97047) dethroner válasza szaki0003 (#97046) üzenetére


dethroner
veterán

Elrabol egy őrült és azt mondja csak akkor enged el, ha saját magadnak kiszúrod az egyik szemed. Melyiket fogod kiszúrni? A jobb vagy a bal oldalit? Ha csak nem akarsz utána távcsöves puskával bosszút állni, akkor nem teljesen mindegy? Ha ezek közül kéne választani, akkor én az LG-t venném, de azért előtte benéznék az LG topikba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#97048) szaki0003 válasza dethroner (#97047) üzenetére


szaki0003
csendes tag

Köszönöm.

(#97049) nalepeti


nalepeti
újonc

Sziasztok. 3d-s smart tv-t szeretnék vásárolni a közel jövőben és bár már egy kicsit utána jártam a dolognak gondoltam megkérdem véleményeteket , hogy melyiket is ajánljátok. Nagyjából 4 méter környékéről nézzük a tv-t így úgy gondolom, hogy méretre a 40 vagy 48 collos lenne a megfelelő. Én erősen Samsung párti vagyok de a passzív 3d-ről többen vélekednek pozítivan mint az aktívról és ez elbizonytalanìt elsősorban filmnézésre használnám. Az összegre nem mondanék szűk határt én inkább az ár érték arányra fókuszállnék de azért maximalizálnám 300k ft-ban. A minőségben számomra az fhd elegendő az ultrát már nem használnám ki ahogy néztem a Samsungnak ebbe a kategóriában az ue40 vagy 48 h6400-6500 -as tv- i vannak de ezek között már nem nagyon tudok különbséget tenni. De nem is biztos, hogy itt a Samsung lesz az ideális választás. Előre is köszönöm a segítséget a választásban.

(#97050) sandró60 válasza nalepeti (#97049) üzenetére


sandró60
addikt

A samsungot válaszd,ha már ennyi pénzt áldozól rá.Siess,mert a H6400 ami nekem is van nem"mai"darab.Lehet hogy mire elhatározod magad már nem kapható.Különbe erről a tipusról itt olvashatsz bövebben,ha beirod ott fent a fórum keresőbe a tipusszámot.
Segitek itt a link H6400

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.