Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Freestyle79


Freestyle79
tag

Firmware upgrade "kicsit" másképp a konyhaasztalon.
Aki mer, az nyer :))

Kellékek
Az alany
1. lépés
2. lépés
3. lépés
4. lépés
A eredmény

[ Szerkesztve ]

(#5002) Vikthor válasza Carlo009 (#4995) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Free Lossless Audio Codec.

Nincs tömörítve az anyag, nincs veszteség.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5003) Carlo009


Carlo009
tag

Újdonságot láttam. A c650-eshez gondolom ez még csak az Államokban van, TV BBC player app és Love tv app is van a hozzá való firmware-ben.
Remélem Európában is megjelenik majd a későbbi frissítések során. :)
[link]

(#5004) gulupeti válasza Freestyle79 (#5001) üzenetére


gulupeti
senior tag

Végignéztem a képeket. Mi történt itt? Mert nem vágom. :)
Mit forrasztottál be a készülékbe?

[ Szerkesztve ]

(#5005) Freestyle79 válasza gulupeti (#5004) üzenetére


Freestyle79
tag

Végülis a C630-as Flash-t cseréltem le a C650-re.
Így már van Internet@TV, Factory átállítással fel is vesz.

(#5006) Boatesz


Boatesz
tag

Most vettem egy Le40c650 lcd tévét-t. Gondom minden visszaáll az eredeti állapotra kikapcsolás után. És az USB-be bedugott pendriver-t sem látja. Valaki tud segiteni?

(#5007) gulupeti válasza Freestyle79 (#5005) üzenetére


gulupeti
senior tag

Értem. Jó, hogy te ilyen dolgokhoz is értesz, én nem mernék belenyúlni. :N

Más:

Ma kicserélték a 40c650-es tv-met (a kalocsai cég), mint írtam korábban is, a tv médialejátszójával voltak komoly gondjaim. Úgy tűnik ez a mostani már jól működik, nincs pixelhiba és bevilágítás sem. Az előző AA03, a mostani pedig SQ01 paneles.

Olvastam itt a fórumban, hogy az SQ01 pannelel szerelt tv-knek szebb, mélyebb a feketéjük. Nos, ezt csak megerősíteni tudom. Az előző AA03-as panelhez képest (majdnem 3 hétig használtam azt) kategóriakülönbségek vannak, pedig nem vagyok egy különösebben vájtszemű ember, de rögtön szembetűntek a különbségek.
Az AA03-as panelhez képest jobb, mélyebb a fekete, szinte teljesen homogén a panel, nincs egy félholdnyi bevilágítás a bal oldalon mint az előzőnél. A másik dolog a betekintési szög, igaz, hogy általában egyedül nézem a tv-t, javarészt szemből, de ennek a panelnek hihetetlenül jó a betekintési szöge, hasonlítani sem lehet az előzővel. Az előző durván kék volt, ha már egy kicsit oldalról néztem, ez pedig szép fekete. Persze ettől függetlenül nem biztos, hogy mindegyik AA03-as panel ilyen, de az enyém nem volt túl jó.

Úgy néz ki, hogy ez az újabb minden szempontból jobban teljesít. :K

(#5008) Freestyle79 válasza Boatesz (#5006) üzenetére


Freestyle79
tag

Üdv!
Első bekapcsoláskor véletlenül nem a Shop Mode-ot választottad?
USB problémával kapcsolatban egy kérdés, kérés.
A menüben beállítás, (fogaskerékpár ikon) Hálózat, Hálózat tesztelése. Itt MAC címhez nem ír 00:00:00:00:00:00 értéket?

(#5009) Zebu


Zebu
addikt

Na elvitték a 40-es C6000-et. 1 héten belül kapom a csereutalványt és vissza a pénzt.

Nagyon zavart a bevilágítás. Gondolkodom a C650-en, de parázok a bevilágítás miatt és jobb lenne SQ01 paneles. Szerintetek lehet úgy rendelni, hogy ez teszteljék le előtte? Nem szeretnék ilyenbe megint beleszaladni....

Egyáltalán mit vegyek? :) C650 jónak tűnik....

(#5010) bcrics


bcrics
tag

Hello,

Végülis ezt a tv-t fogom valszeg megvenni

Samsung LE40C530
105Eft

Aki iet használ az leírhatná a véleményét ,tapasztalatait a készülékről,
Arra használnám én is mint nagy átlag, Bdrip,mkv lejátszására,némi Konzol-al és pc-vel összekötve.
Jól tudom hoyg usbről lejátszik képet filmet zenét?

Ésmiben különbözik a C550től?lényeges kulonbség van e a 2 közt?

(#5011) nimba1 válasza bcrics (#5010) üzenetére


nimba1
aktív tag

a samsungok közül a legkissebb az input lagja, játszani tökéletes. Csak 50 hz-es, nem tudom zavaró-e? Valakit zavar valakit nem. A 4973 hozzászólásban szereplőket ez is lejátsza.

Hol veszed ennyiért?

[ Szerkesztve ]

(#5012) nimba1 válasza bcrics (#5010) üzenetére


nimba1
aktív tag

az 550-ben +1 hdmi csati, és van rajta Lan port.

(#5013) bnorci71 válasza Freestyle79 (#5005) üzenetére


bnorci71
addikt

Nem rossz :)
El gondolkodtam, de a garivesztés visszatartana egy ilyen műtéttől, 3 év múlva meg már kit fog érdekelni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5014) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,
van nekem egy B620-as tv-m amiben S-PVA panel van (SQ02) és baromi jó feketéje van. Szeretnék anyuméknak is venni egy samsung tv-t de újonnan már csak C szériásat lehet kapni és meg szeretném kérdezni hogy ebben a modellévben milyen panelek vannak a tv-kben és mire kell odafigyelni, ha a legszebb feketéjű és színvilágú tv-t szeretném megvenni?
ugye a B szériánál az SQ jelzés a matricán jelentette a jobb képi minőséget.
segítsetek kérlek a tanácsotokkal!
előre is köszönöm szépen!
Üdv.

(#5015) kormi0312 válasza bcrics (#5010) üzenetére


kormi0312
senior tag

szia,
hagy kérdezzem meg tőled, hol veszed meg annyiért a tv-t? ez bolti és garis?
köszi előre is a választ!

(#5016) gejala válasza kormi0312 (#5014) üzenetére


gejala
őstag

Idén van mindenféle xVA panel, amit csak be tudott szerezni a Samsung, de természetesen még mindig a saját paneljeik a legjobbak (SQ).
Egyedüli hátránya a többihez képest, hogy ez a leglassabb, de minden másban egyértelműen nyerő. De ez mindig is így volt.

Zebu:
40C650-en nem valószínű, hogy lenne zavaró bevilágítás (általában egyáltalán nincs). Képminőségben talán jobb is egy leheletnyit a C6000-nél.
Panel tekintetében a kalocsai cégnél megmondják milyen panelesek voltak, amiket kivittek legutóbb és általában egyformákat kapnak egy-egy szállítmányban.

[ Szerkesztve ]

(#5017) szvl


szvl
tag

Honnan lehet megtudni, hogy egy Samsung TV-ben milyen panel van? Kiderül a sorozatszámából? Vagy a menüben lehet előcsalogatni?

(#5018) gejala válasza szvl (#5017) üzenetére


gejala
őstag

Jobb oldalt a matricán rajta van verziószám néven.
Hátul, jobbra fent be lehet látni a lyukakon, ott rajta van a pontos típusszám is.

(#5019) Zebu válasza gejala (#5016) üzenetére


Zebu
addikt

Köszi a választ!

Megvárom a csereutalványt és hívom őket!

(#5020) BBéci válasza Sziltam (#4999) üzenetére


BBéci
titán

A FLAC nem kiterjesztés, inkább tömörítési algoritmus, ami a szutyok, számomra élvezhetetlen MP3-mal szemben, veszteségmentes, ezért a hangminősége közelíti az eredeti CD változatét.
Talán a D szériás tévék már le fogják játszani FLAC-ot, frissítésben ne reménykedjen senki!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5021) BBéci válasza Tomekk. (#5000) üzenetére


BBéci
titán

Tucatnyiszor leírtuk már, használhatnád a keresőt. :((
Igen, kiadja optikain az 5.1 Dolby Digital és DTS hangot, de csak saját maga által, USB eszközről lejátszottat. Amit HDMI-ről, külső forrásról kap a tévé, azt csak sztereóban.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5022) gyugyo79


gyugyo79
addikt

A samsung saját dlna szervere helyett itt egy alternatíva azoknak akiket érdekel és még nem ismernék : Serviio
Ugyan azt tudja mint a samsung sajátja csak ez magától frissíti a beállított könyvtárak tartalmát ha változás történik benne, aki nézetett már át a samsung dlna serverével több TB adatot az tudja miért jó ez (Én pont ez miatt kezdtem el másik megoldást keresni).Kiküldi a film mellé rakott feliratot ez is ha ugyan úgy van elnevezve mint a film, viszont ebbe a tv-n nem lehet a betű méretét és az időcsúszást állítani ( Oda és úgy rakja ki a feliratot ahova a TV is a nagy betűméret választása esetén).
Viszont tud olyat, hogy átkódolja real time a hangot vagy videót ha kell mert olyan formátumú amit a TV nem játszana le alapból ha a gép teljesítménye is elbírja ezt.
Nem csak windowsos változata van hanem Linux és Mac -es is.
C650-es TV-vel és c5900-es BD lejátszóval használom jelenleg is.

(#5023) dekorex válasza Freestyle79 (#5005) üzenetére


dekorex
csendes tag

Te kis francos! :))

Remélem, a mi kis bizniszünk is összejön...

Az okosok hülyéskednek, a hülyék okoskodnak...

(#5024) Sziltam


Sziltam
csendes tag

Helló!

Engem is érdekelne, hogy pontosan hol tudom megnézni, hogy milyen panel van a tv-ben (40c650)?
Az oldalán a matricán, ahol van a típus, széria szám, ott a verziónál azt írja, hogy CN02.
Ez lenne a panel típusa? Ha igen ez milyen, jó vagy a rosszabb?

(#5025) nightshadow válasza Sziltam (#5024) üzenetére


nightshadow
veterán

Így van, a CN utal a panel típusára, azaz CMO paneles. Lehetne még AA, ami AUO paneles, illetve SQ, ami Samsung paneles. A 3 közül a CMO a leggyengébb.

(#5026) Sziltam


Sziltam
csendes tag

Tehát akkor sikerült a legszarabb panelest kifognom!
Egyébként nekem nincs gondom vele, képe éles, jó! (de ezek szerint lehetne jobb is)
:-(

(#5027) Freestyle79 válasza dekorex (#5023) üzenetére


Freestyle79
tag

Nyugi, rajta vagyok az ügyön.... :))

(#5028) Weronika86


Weronika86
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy most vettünk egy Samsung LE 32C530 tv-t és nem világít pirosan a közepe. Nem kellene neki? Vagy az mit jelent?

(#5029) bgszoli


bgszoli
csendes tag

Sziasztok!
Segítsen rajtam valaki!
Samsung PS-50B850 és HT-C6930 összekötésével van problémám.
Ha HDMI-vel kötöm össze őket NINCSEN KÉP a tv-n! A menü sem jön be.
Az összes bemeneten kipróbáltam! A tv-felismeri, hogy összekötöttem őket, de semmi!
Több kábellel is próbálkoztam.

Előre is köszi a válaszokat!

(#5030) BBéci válasza Weronika86 (#5028) üzenetére


BBéci
titán

Láttál már olyan tévét, aminek csak úgy, magától, pirosan világít a közepe???
Én még nem. Fogalmam sincs, mire gondolsz.

(#5029) bgszoli
Első körben a lejátszó beállításait ellenőrizd!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5031) nightshadow válasza BBéci (#5030) üzenetére


nightshadow
veterán

Pár éve, pár típusnál még a régi számozású (pl. R82, F86) Samsung tv-knél része volt a designnak, hogy kék LED világított a tv közepén a Samsung márka felirat alatt és a talp fölött, mint pl. ezen a videón is látható Samsung F86-on: [link] A C530-nak (meg a C650-nek is) ugyanitt középen található a piros színű Touch of Color design elem, s azt kérdezi szerintem, hogy az világit-e?

Weronika86: ha a fent leírtakra gondoltál, akkor ez a C530-on a piros design elem nem világit, csak dísz.

[ Szerkesztve ]

(#5032) kishoris


kishoris
tag

Újabb firmware C650-re:

3002.1

(#5033) Weronika86 válasza nightshadow (#5031) üzenetére


Weronika86
csendes tag

Igen, arra gondoltam. Mert láttam egy 350-est és az kéken világított. Azt hittem, ez is világít, csak piros. Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#5034) BBéci válasza Weronika86 (#5033) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de a tévé közepét írtad, ami számomra a panelt jelenti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5035) gulupeti válasza kishoris (#5032) üzenetére


gulupeti
senior tag

Próbáltad? Nincs vele baj? Visszaállt minden alapra vagy az csak akkor van ha pl. 2xxx.x-ről 3.xxx.x verzióra vált valaki? Mert nálam egyedül akkor álltak vissza alapbeállításra a dolgok. Nem szeretnék megint bekonfigolni mindent.

Köszi.

(#5036) Boatesz


Boatesz
tag

Köszi, a segitséget, megoldódott a problémám, már megmaradnak a beállításaim a tv kikapcsolás után is. :) Az USB már látja, de ha kikapcsolom a tévét és pár perc majd újra vissza a rádugott dolgokat nem látja. :(( Egy kis időnek el kell telnie, hogy újra aktív, legyen az USB? Ez természetes? Valaki beavathatna!!! :W LE40C650 tv-m van!

(#5037) gyuluskám


gyuluskám
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy külső winchester-t a SAMU LE40B620 tv-m hez!

azt szeretném kérdezni,hogy az 1 TB kezeli a tv???

köszi előre is !

(#5038) kishoris válasza gulupeti (#5035) üzenetére


kishoris
tag

Feltettem, problémát nem tapasztaltam. Nálam is csak akkor álltak vissza alapra a dolgok amikor 2xxx-ről frissítettem 3xxx-ra. Ennél a frissítésnél megmaradt minden. Az előző frissítésnél én is megszívtam, állíthattam újra mindent, mert nem volt mentésem, azóta már készítettem. :)

(#5039) azozo válasza kishoris (#5038) üzenetére


azozo
senior tag

Na én is frissítettem elöször 2002 ről 3000.6.ra :)
Ekkor nem kellet a beállitásokat ujra tenni megmaradtak ;)
Viszont mikor a 3002.1-et teettem fel akkor már teljesen elejéről kellet beállitami....
amugy van yahoo widget ,de csak időjárás (Békéscsaba nincs csak szeged), árfolyamok, hírek ,de csak magyarnak a világ hírei ezek is csak pár sor No video ...:(
+Flikr van
Hát azt hittem lesz valami video rész is ,de nincs :(
Hiába választom a UK vagy Us a helyem profil beállitásnál
Most próbálom elővakarni a régi accountomat ...

Kellene valami video widget ...... :U
RTL , AXN vagy moovie ;)
Vagy valami külföldi ahol sorozatok fent vannak

Jó a Netplayer (tvwidget.pl :)
Csak keresni kell POd vagy videocastokat
Vannak is HD természet vodcastok
Szépek is a TV- :)
SAmsung C650

(#5040) gulupeti válasza kishoris (#5038) üzenetére


gulupeti
senior tag

Mentésed a beállításokról? Nem csak a csatornalistát vagy mit lehet kimenteni usb-re?
Az összes beállítást is ki lehet?

(#5041) kishoris válasza gulupeti (#5040) üzenetére


kishoris
tag

Csatlistára gondoltam a mentés alatt. Az egyéb beállításokat tudomásom szerint nem lehet menteni, így marad a manuális ha a szükség úgy hozza. Ez viszont gyorsabban megy mint a csatornák rendezése és átnevezése.

(#5042) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!
C630-on a sztereo hangot a Scart2-ről lehet kinyerni erősítsetek meg?
Ha nem jön ki hang mi lehet a gond?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#5043) gulupeti válasza bnorci71 (#5042) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hello!

Nekem C650-em van. A sztereó hangot a Scart2-ből viszem a házimozi felé (AV). A 2 tv lényegében ugyanaz, tehát jól tudod, onnan lehet kinyerni.

Hogy mitől nem jön ki a hang, abban pillanatnyilag sajnos nem tudok neked segíteni.

(#5044) nicu71 válasza azozo (#5039) üzenetére


nicu71
addikt

szia!Hogy kerested meg a netplayerrel a "HD természet vodcastokat"?
ez az a bizonyos lengyel netplayer ,amit pár oldallal előrébb ecseteltek hogy fel lehet telepiteni,gondolom/netplayer.pl/kiváncsi lettem,mert ezt én még semmire sem tudtam használn :N i

[ Szerkesztve ]

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#5045) bulek


bulek
tag

Sziasztok!

C650-s tv-m van, tegnap feltettem a legújabb firmware-t, 3002.1.
Semmi baj nem volt a tv-vel, ma reggelig.
Reggel elolvastam a tv-n az index-s és a samsungsportos híreket. A netplayert futtatva azonban lefagyott. Azóta kb. 5 percenként automatikusan újraindul, az internetTv be se jön.
Kiírja a kezdeti lépéseket, de itt megáll a tudomány, újraindul. A factory reset sem oldottam meg.
Gulupetinek volt hasonló problémája.
Elég zavaró ez így :W

(#5046) bulek válasza bulek (#5045) üzenetére


bulek
tag

Megoldódott a talány, valószínűleg IP ütközés volt, egy új P kiosztása után már megy minden
fura :F

(#5047) gulupeti válasza bulek (#5045) üzenetére


gulupeti
senior tag

Hello!

Az én tévém a 3001.1 firmware frissítés felrakása után kikapcsolgatott magától vagy 10x, ha valamelyik képbeállítási menüben mászkáltam. Nem újraindult csak kikapcsolt.
Ezt a 3001.1 firmware felrakása után csinálta, előtte sohasem.

Szerintem próbáld meg azt, hogy leáramtalanítod a tv-t egy ideig vagy visszaállítasz gyári alapértelmezésre mindent. Talán ez megoldja a problémádat.

Ha továbbra is fent áll a probléma, akkor szerintem minél előbb jelezd a hibát ott, ahol vásároltad a készüléket.

(#5048) siemensfun


siemensfun
tag

Raktam fel pár xml filet a netre ha valakit érdekel, ezzel ki lehet próbálni a Netplayer progit:
http://apac.atw.hu/rss.xml Hubble által velvet képek és videók
http://apac.atw.hu/video.xml Avatar videók
http://apac.atw.hu/podcast.xml Tenger alatti terméyszetfilmek (nagyon szép, olyan némelyik mintha egy akvárium lenne a szobában)

(#5049) Grohun


Grohun
csendes tag

Sziasztok.

A véleményetekre lennék kíváncsi.Kinéztem két hasonló tulajdonsággal bíró LED Tv-t.
Az LG42LE5300-at és a Samsung UE40C6000 típust.
Elmondaná valaki,hogy melyiket érdemesebb választani?Melyiknek jobb a képe átlagos tv használatnál.Nagyrészt normál műsor, és film nézésre lenne használva külső wincheste-ről.(divx,dvd,hd).Igazából,most az LG-re 5 év garanciát adnak,de nem ez a fő szempont.
A másik kérdésem az lenn,hogy létezik e még a "panel lottó" jelenség?Kell figyelni erre még?Előre köszöntem a segítséget.

(#5050) azozo válasza siemensfun (#5048) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi megnézem majd :)
Ém is azon vagyok hogy próbálkni akarok vele
Jó lenne valami online tv is ;)

A Netplayer testben van rádió is .... :DD

Magyar rádiókat jó lenne....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.