Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Signum04


Signum04
tag

Bocsi hogy belezavarok a plazma lcd vitába.

A kérdésem a következő lenne.
Egy ES6*** TV-nél ha mobil vinyót csatolok hozzá, számít valamit hogy van külön táp ellátása vagy sem?

Befolyásolhat ez vmit?

Köszi szépen.

(#36002) 206 cc válasza BBéci (#35999) üzenetére


206 cc
senior tag

Ezekhez az adatokhoz már csak azt illene mellé tenni ,hogy egy hasonló méretű kalibrált led tv kb az 1/3-át max felét fogyasztja. :Y

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36003) Ra3 válasza BBéci (#35999) üzenetére


Ra3
őstag

Ha már ennyire offban vagyunk akkor csak az autós hasonlatra reagálnék, mivel az lcd vs plazma vitához nem tudok hozzászólni.
Aki évi 5000km-t autózik az csak akkor vegyen 5 milliós autót ha van felesleges 2-3 millió forintja amit az autó árán bukik 4-5 év alatt, miközben a kocsival csak bevásárolni jár, meg a gyereket hordja iskolába.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#36004) Tippmix46 válasza BBéci (#35999) üzenetére


Tippmix46
senior tag

most ezzel azt igazoltad, hogy 170W az álom?

mert ez alatti értéket nem látok nálad...

Panasonic.hu oldalon:

Modelszám TX-P50VT50
Energiacímke C
Látható képátló 127 cm / 50 inch
Bekapcsolt állapotban, átlagos teljesítményfelvétel ***: 195 W

Modelszám TX-P50GT50
Energiacímke C
Látható képátló 127 cm / 50 inch
Bekapcsolt állapotban, átlagos teljesítményfelvétel ***: 185 W

Modelszám TX-P50ST50
Energiacímke C
Látható képátló 127 cm / 50 inch
Bekapcsolt állapotban, átlagos teljesítményfelvétel ***: 180 W

Modelszám TX-P50UT50
Energiacímke C
Látható képátló 127 cm / 50 inch
Bekapcsolt állapotban, átlagos teljesítményfelvétel ***: 178 W

Szóval melyik van 170 W alatt???
És ezek a hivatalos, panasonic.hu oldal, gyári adatok (ha már autóknál vagyunk, hát nem sokszor adnak meg azok se helyes fogyasztást), gondolom ezek se...csak több lehet...

(#36005) TriplaT


TriplaT
csendes tag

hali!
Tud valaki nekem segíteni ? :D
Smart tv-ken lehet codec-et frissíteni vagy hozzáadni ?

(#36006) sandró60 válasza Signum04 (#36001) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor számit ha 3.5"vinyót akarsz csatlakoztatni,mert az olyan külső házban van aminek külön tápegysége csatlakozik az áramforráshoz(230).A 2.5" vinyók általában a tv -usb-hez csatlakoztatva tudnak komunikálni a tv-vel.Sajnos a winchester gyártók ezek esetében gyártanak olyan vinyókat amihez szintén kell egy külső áramforrás, vagy usb-Y-kábellel oldjuk meg a pót áramforrás lehetőséget.Ha a tévén van 2-usb bemenet akkor szerencsénk van,mert nem kell akkor külső táp ehez

(#36007) micsiri


micsiri
csendes tag

Sziasztok!

A tévéhez (32-eh5300) használok Cl+ UPC-s kártyát és kétféle műsorújság van a menüben samsung és rovi.
A samsungot használva ha bekapcsolom az epg-t akkor az adatokat szépen hozza viszont a bal felső sarokban az aktuális adás képét nem hozza ( csak forog körbe egy kör) és a hang se hallatszik, a rovinál viszont minden jó. Ez másnak is így van vagy valami beállítási baja van?
Ja és lehet rátölteni másfajta műsorújságot is vagy csak ez a kettő van?

[ Szerkesztve ]

(#36008) Signum04 válasza sandró60 (#36006) üzenetére


Signum04
tag

egy 2,5" Toshiba lenne 500 GB, akkor mindenképp kell hozzá a 2 USB csati?

(#36009) BBéci válasza 206 cc (#36000) üzenetére


BBéci
titán

Neked mindkettő volt a szobádban hosszabb ideig?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36010) BBéci válasza 206 cc (#36002) üzenetére


BBéci
titán

Igen, kb. a felét. UE55ES8000.
Ennyit bőven megér a jobb képminőség. Szerintem.

(#36008) Signum04
Nem biztos, lehet, hogy elég neki egy USB is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36011) 206 cc válasza BBéci (#36009) üzenetére


206 cc
senior tag

LCD-ból több éve van 2 néha 3 db a házban.Plazma 2 tipus volt igaz már több mint egy éve volt az utolsó,de egyik sem töltött itt még fél évet sem.
Anno Voltcraft fogyasztásmerővel mértem illetve kalibrálni csak ..."+ez most jó+ jobb " baráti segítő szemekkel történt.Azonban elmondhatom a plazma akkoriban nem igazán tudott 250W alá menni :Y :Y :Y míg pl amit most hirdetek Sony az megmaradt 107W-nál.
A C650 pedik igen jó képet ad már 61W-tól...igaz .77-80W az ideális.
De az öreg Barco 708-asom mindet verte képméretben :R :R :C :C

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36012) BBéci válasza Tippmix46 (#36004) üzenetére


BBéci
titán

160-180 wattot írtam. A GT50 175 W, az ST50 pedig 162 W.
Ismétlem, ezek a világ egyik legelismertebb tesztoldalának a mérései.

(#36011) 206 cc
A régiek tényleg sokat zabáltak és melegedtek. A 46 colos PZ85, amit 2008-ban 4 és fél hónapig használtam, 300-350 Wh körül fogyasztott.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36013) Qadron


Qadron
tag

Kezd olyan lenni ez srácok, mint ha egyszerűen arról beszélnétek, hogy a dízeles kocsi-e a jobb, vagy a a benzines... Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya, ugyanúgy mint a tv fajtáknak. A plazma neked jó BBéci az LCD meg másoknak. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy kb hány órát járatja egy nap, meg mire használja. Ettől kezdve konkrétan folytathatnátok akár pm-ben is, mert ugyan elolvassa mindenki, de csak jót mosolyognak rajta, hogy milyen gyerekesen csakazértisnekem van igazam, adok kapok amit csináltok.

Hagyjátok már abba..

(#36014) KisApám válasza BBéci (#36012) üzenetére


KisApám
addikt

Ha jól látom, az a SAMSUNG UE55ES8000 TV 590 000 Ft?

Pl. a hasonló Panasonic 50ST50 pedig 290 000 Ft... párban van minőségben az ES8000-al?

Vagy a Panasonic 50GT50E-vel? (360 000 Ft)

Az 50GT50-est nézve az árkülönbség 230 000 Ft a Pana javára :Y

Matematikai feladat:
Hány év alatt hozza be a Pana a fogyasztásban a fele annyit fogyasztó Samu árát? :))

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#36015) BBéci válasza KisApám (#36014) üzenetére


BBéci
titán

Még a VT is olcsóbb. :K

(#36013) Qadron
Szerintem mindenki számára hasznos érveket sorakoztattunk fel, plusz sok olyan adatot, amiket a topiktársak többsége mostanáig nem tudott. Valamint tévhiteket próbálunk eloszlatni, ami arra szolgál, hogy aki tévét akar vásárolni, az a lehető legjobb döntést tudja meghozni.
Erre való egy szakmai fórum.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36016) 206 cc válasza BBéci (#36012) üzenetére


206 cc
senior tag

Ezt nem vitatom sőt teljesen egyet is értek veled,tény a jelenlegi plazma szériákat nem volt módom mérni.Az a tesztoldalak szorgos olvasgatásából viszont kiderül,hogy a LED-del ne tudnak versenyezni.A színhűség viszont az rgb ledekkel sokat javult és a kontrasztot is tolják felfele rendesen.
A plazma már csak a filmesek táborát boldogítja én úgy gondolom....lassan méreteiben is beéri az lcd technológia és az OLED pedig mindenben le is győzi....bár a beégés azt hiszem itt is előfordul majd. :F :R
Szóval nem kardoskodom én egyik mellett sem...olcsóbb az lcd üzemeltetése, szélesebb körben használható de szebb a látvány a plazmákon.....jelenleg még! ;) ;) :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36017) BBéci válasza 206 cc (#36016) üzenetére


BBéci
titán

Hirtelen egyetlen mostani tévé sem jut eszembe, amelyik RGB LED-eket használna. A Sharp XS1 volt olyan, de nincs utódja, mert nagyon drága volt az előállítása. Erről beszélgettünk a Sharp Bécsben megrendezett termékbemutató sajtótájékoztatóján az egyik európai főnökkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36018) KisApám válasza 206 cc (#36016) üzenetére


KisApám
addikt

Én is várom az elérhető árú OLED, AMOLED TV-k tömegtermelését...
Bár ebből 2014-ben lesz TALÁN valami, mindig tologatják kifele az időpontot.
És ott is lesznek gyerekbetegségek tutira.
Lehet, hogy lesz ott is beégés, de remélhetőleg ebben max. fele olyan érzékeny lesz, mint a Plazma.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#36019) Qadron válasza BBéci (#36015) üzenetére


Qadron
tag

Én nem ezt vitatom, az érvek nekem is hasznosak voltak, az elején én is gondolkodtam a plazmán, de aztán azért lesz lcd, ami miatt az jobb... Ablak mellett van, nagyrészt világos van itthon és nem csak filmekre kapcsolom be, plusz a gép is rá lesz kötve. Egyelőre nincs lóvé másikra, meg a lakásba se kell, de már most tudom, hogy ha effektíve filmnézésre is veszek majd egy külön tv-t az vagy plazma lesz (ha még lesz) vagy oled, ha meg bírom fizetni :)

(#36020) Dictator^


Dictator^
veterán

Csak kíváncsiságból, aki 40-es TV-t használ gépre, tehát egyetlen megjelenítőként, annak milyen, nem túl nagy? Valami hátrány..?
Én már 4 éve 32"-esen PC-zek, nincs monitor mellette, kiváncsi vagyok milyen lenne 40-esen..
Ha cserélném nem akarnám ugyanezt a méretet, de 40"-es már lehet kicsit sok lenne..
Illetve üzemidőben is, főleg ha sokat megy a gép..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#36021) 206 cc válasza KisApám (#36014) üzenetére


206 cc
senior tag

Az ES8000 az a felsőkategória ami ennek megfelel az aP55VT ami átlag árát tekintve 570 000.- szóval az 20.000.- ft különbözetet jelent .A pana átlag 210W/órás fogyasztása a 90W -al szemben.

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36022) 206 cc válasza BBéci (#36017) üzenetére


206 cc
senior tag

Ha jól tudom a Sony KDL-70X3500 és a KDL-55X4500 az rgb-s

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#36023) Qadron


Qadron
tag

Kérdés: A gépemben egy 9800 GTX vidkari van. Viszont nincs rajta HDMI kimenet, két DVI van rajta. Olvastam, hogy van olyan DVI ami hangot is közvetít (ha nem így van ezer bocs..) Ez tud olyat? Ha nem tud akkor az megoldható, hogy a tv két külön helyről kapja a hangot és a képet? Gondolok itt arra, hogy átalakítóval összekötöm képileg, hangkártyából meg egy jack-RCA kábellel összekötöm a tv-t? Tudja egyszerre kezelni ezt a tv, vagy halott ötlet? nem akarnék venni egy olyan adaptert, ami a dvi-ből, meg hangból kreál egy hdmi jelet, ha nem muszáj :)

(#36024) RudY válasza Melorin (#35462) üzenetére


RudY
addikt

Kicsit megkésve, de úgy látom nem ment válasz.
Ezzel a megoldással hibátlanul működik, a D szérián legalábbis 100%-os ;)
[link]
Egyetlen hátránya talán, hogy a TV minden egyes bekapcsolását követően le kell futtatni a SamyGO app-ot.

(#36025) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,

kinéztem magamnak ezt a tv-t: UE46EH6030
tudtok róla saját tapasztalatot mondani, hogy milyen képe van? van még mindig ilyen panel mizéria a samsung-nál? S-PVA panel lehet benne vagy csak a drága modellekbe raknak olyat?

köszi mindenkinek előre is!

(#36026) BBéci válasza 206 cc (#36021) üzenetére


BBéci
titán

Kisapám nem a kategóriákat, hanem a képminőséget hasonlította. Szerintem az ES8000 a GT50-nel van azonos szinten.
Mi az a 110 W egy PC-hez, elektromos főzőlaphoz, klímaberendezéshez képest?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36027) BBéci válasza kormi0312 (#36025) üzenetére


BBéci
titán

Használhatnád a keresőt, óránként kerül szóba az a modell!
[link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36028) foxi69 válasza Signum04 (#36008) üzenetére


foxi69
tag

Nem kell. Elég lesz hozzá 1 is.

(#36029) JoeYi válasza TriplaT (#36005) üzenetére


JoeYi
őstag

nem

(#36030) Csalamade


Csalamade
csendes tag

Samsung UE32EH5300W 32" Full HD Smart LED TV

Erről szeretnék véleményt. Ha valakinek ilyen van írhatna róla pár sort. Szerintetek érdemes ilyet venni? Ár/tudás arányban van jobb választás? 100-nál nem szeretnék többet költeni rá (110 még belefér). Előre is köszi :) Nem értek hozzá szóval nagy segítség lenen bármi info.

(#36031) BBéci válasza Csalamade (#36030) üzenetére


BBéci
titán

A keresőt próbáltad?
76 találat! Kezdésnek jó lesz. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#36032) mrThomi


mrThomi
addikt

egy olyan rövid kérdésem lenne ami szerintem ide vág, nem tudom hogy volt e már róla szo, de engem nagyon zavar ! A samsung 46 colos tévéi 116 cm-esek ? Mindenhol igy van feltüntetve, és pl egy philips 46 colnál 117 centit irnak ! most hogy is van ez, 1 centivel kisebb lenne a samu ?

Nothing Phone (2a)

(#36033) Qadron válasza mrThomi (#36032) üzenetére


Qadron
tag

46*2,54=116,84

Melyik gyártó merre kerekít :)

(#36034) krx21 válasza 206 cc (#36021) üzenetére


krx21
nagyúr

Egy Gyűrűk Uránál nem lenne bajban fogyasztást tekintve a plazma!
Mondjuk egy téli olimpiánál már igen... ;]

(#36035) mihaly13 válasza Csalamade (#36030) üzenetére


mihaly13
tag

Nyugodtan vedd meg egy jó kis tévé nekem egy UE32EH5450W van és nagyon meg vagyok vele elégedve ez a tévé teljesen megegyezik a UE32EH5300W-el 100Hz-es Smart Tv lehet vele internetezni.

[link]

(#36036) Batib


Batib
őstag

Hali!
Erre senki sem tud választ?
[link]

Kösz, ha mégis!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#36037) Tippmix46 válasza Batib (#36036) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Tegnap megnéztem a fuso-t...egy kérdés: ha lejátszok vele egy filmet, akkor a picture mód nem választható másnál sem? (film, normál, kiemelt, természetes)...

(#36038) zer0fill


zer0fill
tag

sziasztok!

az előző jónéhány hozzászóláshoz, tájékoztató jellegel:
jelen pillanatban mérem a Samsung UE46D6570WS 3D Led tv-m fogyasztását ezzel:
[link] , 78-83 watt között váltakozik a felv. telj.
pc módban 1024x768x75 Hz felbontás, ezt az oldalt nézve ( tehát nagyon világos az egész képernyő)...
eco mód: off , kép üzemmód : normal. .. szerintem magáért beszél ez a fogyasztás....

-rátettem közepes energiagazdálkodásra, így lement 68-71W-ra ... ;)

[ Szerkesztve ]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#36039) Tippmix46 válasza zer0fill (#36038) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Erre mondtam én tegnap, hogy ilyen nagy méretnél egy plazma akár 150 W-al is többet fogyaszthat...ezek szerint nem egy lehetetlen szám, amit írtam.

(#36040) sityupityu válasza zer0fill (#36038) üzenetére


sityupityu
veterán

Mennyire lehetnek megbízhatóak ezek az árfekvésű mérők(pontosság)? Én is gondolkodtam már valami hasonlón.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#36041) zer0fill válasza sityupityu (#36040) üzenetére


zer0fill
tag

helo!

-ennél ezt írja a leirás :Mérési pontosság 18-28ºC között: ±3% , reális....
de olvasd el végig, egész jó leirása van.. [link] ;)

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#36042) yzww81


yzww81
csendes tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék Karácsonyra venni, úgy néz ki egy tipus marad, ár/érték arányban leírások alapján ezt találtam:
UE40ES6800

Pár kérdésem lenne:
Mivel szeretnék rajta ca. 10 GB nagyságú (1080-as MKV) filmeket nézni, ha csatlakoztatok hozzá külső HDD-t, akkor azt előtte mire kell formáznom? ExFat, Fat32, NTFS?
Vagy üresen rádugom, a tv megformázza, és utána másolhatom rá a filmeket?

A 6800-as széria valóban FullHD-ban jelenítni meg a Blueray 3d filmeket?

Techradaron 35 ms-ot mérnek input lag-ra játék módban - akinek ilyen TV-je van és szokott rajta konzolon játszani, ez mennyire zavaró?

Köszönöm szépen előre is a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#36043) Tutu7030 válasza yzww81 (#36042) üzenetére


Tutu7030
veterán

Mivel a FAT méretkorlátos (4GB) a fájlméret, így marad az NTFS. (Jó lenne az ext3/4 is, csak azt asszem nem ismeri a tv. :D ) Az xfs-t meg lehet, hogy csak a pvr-hez tudja.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#36044) yzww81 válasza Tutu7030 (#36043) üzenetére


yzww81
csendes tag

És NTFS-t tuti támogat a TV?

(#36045) Flashget válasza Tippmix46 (#36037) üzenetére


Flashget
félisten

nem

Realme GT Master Edition

(#36046) Flashget válasza yzww81 (#36044) üzenetére


Flashget
félisten

szerinted akkor miként néznénk mkv fájlokat penről vagy HDD-ről?

a TV akkor formázza meg egyébként ha PVR funkciót akarsz használni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#36047) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Hasznal itt valaki DVB-T antennat?
Milyet erdemes venni?

(#36048) zer0fill válasza horvathkrisz (#36047) üzenetére


zer0fill
tag

szia!

ez már használható valamire : [link]
de inkább tedd fel a kérdésed itt : [link]
ez a megfelelő topic neked... ;)

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#36049) zer0fill válasza yzww81 (#36042) üzenetére


zer0fill
tag

szia !

szerintem jó választás, bár inkáb a 46" kivitelt vedd ha már veszel, kicsit drágáb( 50 e) de
hidd el sok az a 15 cm... :D tapasztalatból mondom nekem is hasonló kütyüm van.. (Samsung UE46D6570WS ) ;)

az uj usb-s 2,5" hdd-t nem kell formázni, ( ha mégis ntfs-re! )ráteszed a filmeket, kihuzod és mehet is a
Tv-be (usb-hdd aljzat!) ! -egy jó ajánlat márkában is árban főleg!! : [link]
Ha a Tv -vel formázod le akkor xfs- formátum lesz , így csak a tv-el tudod használni műsorrögzittésre,
( PVR) de innentől a sz.géped nem látja a tartalmát.... ( ill de, csak macerás.... :DDD )

Tudja a 3D Full HD-t de csak megfelelő blueray lejátszó ( [link] ) vagy 3D Full HD multimedia lejátszó csatlakoztatásával !
Hdd-ről való lejátszáshoz neked az elterjedtebb un. Half SBS - 3D filmek kellenek, mkv vagy egyéb formátumban , pl : Men.in.Black.3.2012.1080p.3D.BluRay.HSBS.DTS.x264.HuN , mivel a TV-be épített mediaplayer csak ezeket kezeli ( sbs., hsbs, sbstab ) 3D módban!
erről több info itt: [link]

input lag nem zavaró, az enyémnek is ennyi...

[ Szerkesztve ]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#36050) BBéci válasza zer0fill (#36038) üzenetére


BBéci
titán

Annak minimális jelentősége van, hogy világos képtartalommal mérsz, a háttérfény és a többi csúszka beállítása sokkal inkább befolyásolja az áramfelvételt. A plazmáké változik szinte másodpercenként a képtartalom függvényében. Volt szerencsém egymás mellett vizsgálni a két konstrukció teljesítményfelvételét, ugyanazzal a filmmel, kalibrált beállításokkal.
Sajnos már nem gyártanak 46 colos plazmatévéket, ezért nem tudom összehasonlítani semmivel az általad mért értékeket, de azt sosem vitatta senki, hogy a LED-es tévék nagyon kevés áramot fogyasztanak. Ez elvitathatatlan érdemük.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.