Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) sandró60 válasza Apollo17hu (#85000) üzenetére


sandró60
addikt

Két billentyűzetet ajánlok.
[link]
[link]
Nekem van mind a két billentyüzetből.A Samsung az bluetooth-s Nem kell hozzá usb-vevő. :K

[ Szerkesztve ]

(#85002) Apollo17hu válasza sandró60 (#85001) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Köszi, akkor veszek egy KBD1500-at. A Telekomnál 8000-ért lehet hozzájutni.

(#85003) dethroner válasza blakey (#84999) üzenetére


dethroner
veterán

Ne érezd magad megbántva vagy támadva. A vita az jó dolog, előre viszi a világot, hiszen a megvitatni szó hallatán neked sem az a kép jelenik meg a szemeid előtt, hogy az emberek ölre mennek egymással. Amivel te összetéveszted az a veszekedés. Itt a fórumon vitatkozni lehet, sőt, ha két embernek ellentétes a véleménye valamiről, annak megtárgyalására nincs is jobb szó, mint a megvitatás. Ne keverd a szavakat, mert nagyon távol áll a jelentésük. ;)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#85004) zoltan6 válasza Apollo17hu (#85002) üzenetére


zoltan6
őstag

használd fel a TELEKOMTART kupont,és 2000ft lejön még.

(#85005) FMarci


FMarci
csendes tag

Sziasztok,

Melyiket válasszam:
48h6500 webshopból, 200k vagy
48h6400 telekomtól, 180k.

Más alternatívát is lehet javasolni ha jól megindokolt, hogy miért jobb ár-érték arány a fenti kettőnél.
Köszi előre is!

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#85006) jambiyya válasza FMarci (#85005) üzenetére


jambiyya
őstag

A webshoposra is olyan (samsung) garancia vonatkozik, mint a telekomosra?

(#85007) FMarci válasza jambiyya (#85006) üzenetére


FMarci
csendes tag

Ez egy jó kérdés, amire még nem találtam választ.
Illetve arra sem, hogy a "bele" (panel, alaplap, szoftver stb.) a két tévének valóban egy az egyben ugyanaz a dual tuner kivételével, vagy nem. Előbbi esetben nobrainer a 6400...

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#85008) fisco válasza FMarci (#85007) üzenetére


fisco
csendes tag

Szia! A tesómnak H6500-asa van nekem H6400-as kinézetre is különbözik a H6400-as szebb szerintem. Hasonló a két tévé tudásilag de a 6500-as egy hajszállal jobb tudásilag és 3 év garancia jár rá, ha hivatalos helyen veszed, bár szerintem akkor sem ér 20.000ft-al többet a H6500. Az indavideóval egyik se boldogul, de farmeramázni lehet mind a kettőn. :K Gratulálok a Samsung fejlesztőknek :C . Ha most kellene választanom akkor nem samsungot vennék, de amíg garanciás megtartom.

(#85009) FMarci válasza fisco (#85008) üzenetére


FMarci
csendes tag

Mit választanál akkor 200k alatt? Miért?

Ölni tudnék egy Nobel-békedíjért.

(#85010) xbdream válasza fisco (#85008) üzenetére


xbdream
csendes tag

Szia Fisco! Nekem Samsung 40H6400-as van eddig ment az indavideó de pár napja a következő a gond. .Ha videót nézek rajta az alapértelmezett böngészővel az indavideo oldalon lévő filmeknél sokszor eltűnik a kép és csak a hangot hallom. Lassan tölti be a videót a tv wifin keresztül. Youtube és más oldalon lévő videók gyorsan és stabilan futnak (wifin) keresztül. A net is stabil azzal nincs gond. MI lehet a probléma oka? Tényleg nem megy az indavideo.hu jól a tv-én?! Gondoltam felrakok egy másik böngészőt, de a samsung apps-ok között nem találtam. Eddig ment minden rendesen pár napja csinálja ezt. Hogy tudok felrakni más böngészőt rá? Vagy mit javasoltok? Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#85011) sandró60 válasza xbdream (#85010) üzenetére


sandró60
addikt

Csak egy tip.
A tévé böngészőjében szoktad törölni az előzményeket?Egy próbát megér,ha nem végezted el.

(#85012) xbdream válasza sandró60 (#85011) üzenetére


xbdream
csendes tag

Igen minden használat után törlöm. Azért köszi ;)

(#85013) wong kok wah válasza Flashget (#84997) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Micsoda ?!?!?!
Ne viccelj már... Keversz valamit...

(#85014) BBéci válasza wong kok wah (#85013) üzenetére


BBéci
titán

Vannak olyan UHD kijelzős tévék, amik HDMI 2.0 hiányában nem képesek külső forrásról ennek megfelelő felbontás fogadására.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85015) radamsky


radamsky
senior tag

6200-6400-hoz milyen hdmi kábel ajánlott :DD

(#85016) RedCat válasza PuMbA (#84978) üzenetére


RedCat
senior tag

Nem egészen, a ju7000 vagy hu7500-ről kérdeztek téged #84158-as hozzászólásban és arra válaszoltad amit idéztem tőled...
Ezért mégegyszer szeretném tisztázni a félreértések elkerülése végedt, hogy a ju7000 miben butább mint a hu7500?
" Írod, hogy "JU hátrányai: nem tud filmeket teljesen pontos időzítéssel lejátszani, így néha egy-egy akadás becsúszhat." Ez pontosan mit jelent, mire gondolsz? Nem tudja a 24 p-t? Vagy pontosan mire?
"képminőségben biztos nem nagy a különbség, ez alól kivétel lehet az alacsonyabb felbontású anyagok felskálázása." A JU miért nem tud ugyanúgy felskálázni? Gyengébb a hardver? Vagy mi lehet az oka?"

Köszönöm, és nem kötözködni szerettem volna, hanem tisztázni a dolgokat.

(#85017) BBéci válasza radamsky (#85015) üzenetére


BBéci
titán

Például ilyen. Nálam 2 méteres és 12 méteres hosszban teljesítenek szolgálatot, elégedett vagyok velük.
Blu-ray lejátszó és házimozi erősítő közé ilyet illesztettem. Nem csak azt mutatja, amit szerettem volna, ezért leírom a nevét: Avinity High End Edition.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85018) wong kok wah válasza BBéci (#85014) üzenetére


wong kok wah
senior tag

DLNA ?, Internet ?

[ Szerkesztve ]

(#85019) fisco válasza xbdream (#85010) üzenetére


fisco
csendes tag

Szia xbdream! Nekem a kezdetektől nem megy az indavideo pedig kábelen van összekötve a tv a routerrel 100/50 digi net, és ugyan az a gond mint nálad, sőt az enyém még le is fagyott és újraindult magától kb 10 perc után.

(#85020) yvsmad válasza fisco (#85008) üzenetére


yvsmad
őstag

A H6500-ban ikertuner van, tud 2 tuneres PIP-et, vagy más adóról felvenni, mint amit nézel. Én adnék érte 20 ezret, ha valaki belerakná ezeket a tévéimbe. :)

(#85021) dethroner válasza BBéci (#85014) üzenetére


dethroner
veterán

Ki tudja mire gondolt a kolléga, majd kifejti ha erre jár. HDMI 2.0 biztosan nem fog a J6400 útjába állni, hiszen már a H sorozat is ezzel van ellátva.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#85022) xbdream válasza fisco (#85019) üzenetére


xbdream
csendes tag

Köszi fisco! Ez egy vicc ennyi pénzért nem visz egy sima videó oldalt. Eddig nem volt gondom vele. 2-3 napja csinálja. DE jó tudni, hogy akkor ez nem fog menni valószínű. Ezt nem gondoltam volna. Majd kirakom laptopról a képet vagy letöltöm valami progival a videókat indavideo alatt.

(#85023) wong kok wah válasza fisco (#85019) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Nálam megy az indavideo...

(#85024) apszi válasza blakey (#84999) üzenetére


apszi
őstag

dethroner, ez a hozzászólás neked is megy :)
De igen, vitázunk...társalgási szinten, és ez szerintem jó dolog :) Maradjunk annyiban, hogy senki nem akart senkit bántani, csak előfordul, hogy az írott szöveg érzelmileg máshogy is lejöhet mint ahogy azt eredetileg is szánnánk. Erre én magam vagyok jó példa, mikor egyszer írtam egy leányzónak egy szerelmetes verset, ő azon úgy besértődött, hogy soha nem is láttam többet...alapvetően nem is bántam :D
Na de a lényeg, hogy igazából mi két síkon gondolkodtunk. Egyik volt a lemez verzió, a másik pedig a sima file verzió, és így picit elmentünk egymás mellett, de kijelenthető, hogy file lejátszásánál nincs szükség a dupla méretre, ez valamiért a BD lemezeken jelentkezik, gondolom a struktúra miatt, de lehet, hogy most írtam le a világ legnagyobb badarságát, szóval jobb ha nem is folytatom... :R ;)

(#85025) Flashget válasza zoltan6 (#85004) üzenetére


Flashget
félisten

kösz az infót, rendeltem én is egyet.
árgépen 14-15K az ára így meg 6K személyes átvételnél.

Realme GT Master Edition

(#85026) apszi válasza yvsmad (#85020) üzenetére


apszi
őstag

És ahogy én a fórumot időnként követtem, a belső lejátszója is stabilabb. De lehet, hogy csak az elfogultság beszél belőlem :D

(#85027) fisco válasza wong kok wah (#85023) üzenetére


fisco
csendes tag

Szia! Ahogy írtam nálam is megy de egy idő után kb 10 perc megadja magát, és nem 2 perces videót akarok rajta nézni hanem pl: odaát vagy hasonló videó.2770-es sw van rajta de ez volt a korábbiakkal is.

[ Szerkesztve ]

(#85028) wong kok wah válasza xbdream (#85022) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Milyen SW verzió van a TV-n ?

(#85029) Flashget válasza wong kok wah (#85013) üzenetére


Flashget
félisten

Igazad van...a 7-es széria is csak kamu 4K. :)

[link]
továbbá (#78724) (#78726)

ill. a samsung oldalon lehet olvasni a felkonvertálásról.

viszont ami a lényeg...4K-s tartalom nincs így felesleges arról beszélni honnan kap 4K-s tartalmat a tv.

Realme GT Master Edition

(#85030) fisco válasza yvsmad (#85020) üzenetére


fisco
csendes tag

Szia! Akkor írd már le légyszi hogy milyen szolgáltatással használnád a 2 tuneres PIP-et?

(#85031) BBéci válasza fisco (#85030) üzenetére


BBéci
titán

Kábeles Digivel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85032) gyeniko válasza fisco (#85008) üzenetére


gyeniko
őstag

Az én H6470-esem rendben lejátssza az indavideo tartalmát. Mi lehet a különbség?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#85033) tacsy003


tacsy003
csendes tag

Sziasztok! Van egy H6200-ám amióta volt az utolsó szoftver frissítés (2770) Azóta jó pár mkv filmet nem játszik le usb-n keresztül, pedig eddig lejátszotta az összeset. Azt írja "A kiválasztott fájl jelenleg nincs támogatva". Tudtok valami megoldást?

(#85034) dethroner válasza Flashget (#85029) üzenetére


dethroner
veterán

A felbontás az nem a fizikailag beépített pixelek számától függ? Vagyis ha a kijelzőn soronként 3840, oszloponként 2160 pixel van, akkor az 4K, nem?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#85035) wong kok wah válasza Flashget (#85029) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Miért nincs ?
Nekem az összes házi videóm (nyaralásos, szülinapos, etc...) 4K....

(#85036) jose999 válasza wong kok wah (#85035) üzenetére


jose999
senior tag

Teljesen valós az a 4k! Amit felkonvertál, az a full hd és az sd tartalom. Méghogy kamu 4k! :W

(#85034) dethroner: Pontosan, ahogy mondod!

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#85037) Flashget válasza fisco (#85030) üzenetére


Flashget
félisten

Én kitudnám használni, ha szükségem lenne rá. ;)

Realme GT Master Edition

(#85038) wong kok wah válasza jose999 (#85036) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Ne nekem mond!! :)

(#85039) jose999 válasza wong kok wah (#85038) üzenetére


jose999
senior tag

Egyszerűbb volt az elejére írni, mint 6-7-el lejjebb :R :DD

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#85040) Apollo17hu válasza zoltan6 (#85004) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Király vagy, köszi! Így csak 6 ezer forint. Újrarendeltem, az első rendelést pedig - ha van rá lehetőség - lemondom.

(#85041) Flashget válasza jose999 (#85036) üzenetére


Flashget
félisten

mielőtt szétvered a fejed legalább olvasnád el amit belinkeltem. (az illető a samsung gyárban dolgozó egyik ember)

A 4K továbbra sem NATÍV.Vagyis még mindig csak felkonvertálás esetén jelenik meg a 4K-s kép.Ez alól kivétel a 8-as és 9-es széria.Ott valójában 4K van.

téma lezárva részemről.

Realme GT Master Edition

(#85042) jose999 válasza Flashget (#85041) üzenetére


jose999
senior tag

Hát a helyzet az, hogy nekem is van egy ismerősöm, aki a szlovák Samsung gyárban az egyik vezető. Nos. A panel 4K. Pont. Amit felkonvertál, az a Full HD, és az SD. Hogyan is konvertálhatna bármit is 4k-ra, ha a panel nem valós 4k...hm? És ha nem az, akkor mi? Full HD? Amin 4k-t látsz?! Megkérdeznéd az ismerősöd? Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#85043) blakey válasza jose999 (#85042) üzenetére


blakey
titán

Szerintem azzal van gond, hogy nem igazán érted amit írni akar, tehát a panel 4K, minden más ami mögötte van, nem az, tehát a HDMI bemenetek nem 2.0-ások, márpedig a natív 4K-hoz az kell. Minden amit HDMI-n kap az FHD netán egy 4K-s lejátszóról küldött anyag is max. felkonvertált mivel az 1.4-es interfész nem képes a natív 4K-ra, a natív 4K-s lejátszók is csak azt tudják tovább küldeni amit a tv képes fogadni és az 1.4-es interfész miatt megint butított. Max. online 4K-t tudsz nézni, ha az app képes rá, külső forrásból nem tudsz natív 4K-t nézni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#85044) Gaben06


Gaben06
tag

Üdv. A Samsung VG-KBD1500 billentyűzet kompatibilis a H6400-al? Mert a Samsung szerint hivatalosan nem mert a Samsung VG-KBD2000-es billentyűzet készült a H sorozathoz. Lehet, hogy működik, de nem garantálják. Van itt olyan aki a Samsung VG-KBD1500-as billentyűzetet használja H szériás TV-el?
Vennék én is egyet a T-től. :)

[ Szerkesztve ]

(#85045) Logicman86


Logicman86
tag

Üdv !

E két típus között gondolkozok és érdekelnének a vélemények a 2 készülékről pro és kontra. Esetleg akinek van vmelyik akkor tapasztalatok. (tudom, az egyik 3D-s)

UE48H6400AW vs UE48J5500AW

Lehetőleg törekedj a feltett kérdésekre válaszolni...

(#85046) BBéci válasza Logicman86 (#85045) üzenetére


BBéci
titán

A H6400-ról annyi hozzászólás született ebben a topikban, hogy több már nem kellene, mindent leírtak, amit lehetett.
A másikról alig olvastam valamit, kevés a tapasztalat. Az itteniek nem szeretik az 5-ös szériájú tévéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85047) Flashget válasza blakey (#85043) üzenetére


Flashget
félisten

Szerintem is bennem van a hiba, hogy nem jól fogalmazok.

Realme GT Master Edition

(#85048) Flashget válasza Logicman86 (#85045) üzenetére


Flashget
félisten

valós 100Hz vs. valós 50Hz.
kiváló filmekhez, sporthoz, kevésbé ajánlott pc-s játékhoz vs kíváló lehet játékokhoz, konzolhoz alacsony inputlag miatt, szerény képességű filmekhez, játékhoz.

neked mi a szempont?
én a H6400-at venném.

Gaben06. ha nálam nem működik átadom neked. :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#85049) Flashget válasza jose999 (#85042) üzenetére


Flashget
félisten

Nem ismerős csak innen a topicból és privi levelezésből.
Egyébként csókoltatom a szlovák gyárban dolgozókat, különösen azokat akikhez az alaplap flashelése tartozik melyek a tartalék alkatrész ellátást voltak hivatott megoldani 2013 vége felé, mert sikerült olyan D6500-as alaplapokat flashelniük, amik nem érzékelték a CI+ CAM behelyezését, mintha fizikailag ilyen port a tv-n nem létezett volna. ;)
Ezért van F6600-as tévém tavaly óta...

Realme GT Master Edition

(#85050) jose999 válasza blakey (#85043) üzenetére


jose999
senior tag

Na várj. A panel 4k. 4k tartalmat akarok rajta nem HDMI-n megjeleniteni (sok mód van rá, ne térjünk mindre ki), akkor azt még tudom csinálni? Szerintem meg. Akkor miért is kamu 4k?

(#85049) Flashget nem a tárgyhoz tartozik, de szívesen átadom. Attól még az a panel simán megjeleniteni a valós 4k-t ;) peace :C

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.