Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Lexmond


Lexmond
csendes tag

Udv mindenkinek!

Tudna valaki arrol mondani valamit hogy softveresen lehet e okositani, plus funkciokkal boviteni valahogy a tvm? (UE46D6200TSXXN)
Pl arra gondolok hogy most csak 3D-bol tud visszafejteni 2Dre, de a usermanban olvastam hogy magasabb seria forditva is tudja a 2D kepet 3Dre.
Koszonom a segitseget!

UE46D6200TSXXN

(#20002) Szabest válasza Blom (#20000) üzenetére


Szabest
tag

igen, vagy D7000 vagy D8000, és LED-es LCD, 3D-vel meg sok finomsággal:D

(#20003) Blom válasza Szabest (#20002) üzenetére


Blom
aktív tag

mi a különbség a kettő között????
különben nem láttam még szebb tévét ezektől.

(#20004) Laslie válasza Krisz79 (#19994) üzenetére


Laslie
tag

Én leszedtem és helyette felraktam a serviio-t. Sokkal kevesebb memóriát zabál, és nem terheli folyamatosan a procit.
Egyébként nálam is volt ilyen probléma, de a kommunikáció engedélyezése a tűzfalon megoldotta.

(#20005) r4pid


r4pid
tag

Múlt héten vettem egy d6570-et. Elég sokat olvastam fórumot, így 3d-től és allshare-től nem vártam csodát.. Ehhez képest az összes fullHD és ~12 giga körüli filmet (3D) úgy lejátsza allshareről a tv, hgoy meg se reccen... 3D filmek nem rosszak, avatart pedig megkockáztatom h jobb mint camponában 3D-ben.. Az hogy 3D-ben nem full HD nekem nem tűnt fel, pedig sokat nézegettem kb 1 méterről, hátha észreveszem..

Szerencsére nyertem a panel lottón, így samsung paneles lett a tv, úgyhogy minden nagyon f@sza. Csak ajánlani tudom a tv-t

(#20006) Szabest válasza Blom (#20003) üzenetére


Szabest
tag

Különbség talán a CMR-ek között van, de nm biztos, nézz utánna a samsung honlapon... :C

6570, tényleg jó masina, uncsitesómék is ilyet vettek, még anno 200ba....vagy 6 szemcsivel:D és tényleg faintos, beépített wifi stb....gratula hozzá

(#20007) RedCat


RedCat
senior tag

Ez a "panel lottó" érinti a 46D7000 szériát is? Hogy tudom kideríteni, hogy az enyémben milyen van, és egyáltalán melyik a jó?

(#20008) Krisz79 válasza Laslie (#20004) üzenetére


Krisz79
őstag

Szia!
Azt már megnyitottan neki a tűzfalon.
Arra gyanakszom lehet,hogy a C: meghajtón tud csak dolgozni,
mivel ott az op rendszer is.
Ez a seviio semmi egyébbel nem jár,gondolok itt gari,stb?
Honnét szedted le?
K.

(#20007) RedCat
-Mikkel nem foglalkoztok. Használd!
Ne lottóz! :D

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20009) InfiniteReality válasza Krisz79 (#20008) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mi köze lenne a garinak ahhoz, hogy milyen DLNA szoftverrel használod a TV-t? Semmi... :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20010) leslieke válasza Krisz79 (#20008) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én linuxos miniDLNA-val használom és működik. A TV szoftveréhez nem kell hozzányúlni, így a garanciát sem érinti a DLNA típusa.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20011) JuliusK válasza humax (#19995) üzenetére


JuliusK
tag

Igen. Semmit nem kell állítani, mert könnyedén forog a talpon a káva.

(#20012) r4pid válasza r4pid (#20005) üzenetére


r4pid
tag

Ja és elfelejtettem mondani, hogy ott volt egy csúcs LG (típusra már nem emlékszem), volt kb 55-60"-os passzív szemüveggel, és hát nem igazán tetszett. Panasonic tv-ket néztem még 2D-ben, nagyon gáz minőség volt mind, Sony-k viszont elég szép képet adtak.

(#20013) Laslie válasza Krisz79 (#20008) üzenetére


Laslie
tag

serviio
Nem jár gari vesztéssel, mivel nem nyúlsz bele a tv-be.
Én a D: meghajtón lévő mappát osztottam meg vele, és tökéletesen működik.
Első telepítéskor még szépen ment, aztán másnap az ESET tűzfala megviccelt. :(
Én is kinyitottam amit kellett, de úgy sem ment. Aztán a neten a fórumokat bújva olvastam egy hsz-ben, hogy interaktív módba kapcsolva engedélyezte a tag a tűzfalon a program áthaladását, majd visszakapcsolta a tűzfalat automatikus módra. Ezt megtettem én is, és azóta tökéletesen funkcionál. :)

(#20014) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy a tévém UE32D5000 valamilyen oknál fogva nem játsza le az mkv fileokban lévő beépített feliratokat. Ha külső srt vagy txt file-t melléteszek, akkor penge minden. A Samsung leirásai alapján tudnia kéne a tévének a beépített feliratok kezelését.

Találkoztatok már ilyesmivel? Van valami ötletetek miért lehet ez? Más tévéken simán megy ugyanezen mkv file feliratostul...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20015) leslieke válasza vilmaboy (#20014) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az UE46D6500 se kezeli az mkv beépített feliratokat és úgy tudom erre csak az srt a megoldás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20016) sonye válasza vilmaboy (#20014) üzenetére


sonye
senior tag

Úgy tudom sajnos ezt nem tudják a samu TV-k, így kell mellé felirat. Sajnos :(

(#20017) vilmaboy


vilmaboy
őstag

:W ez nem hangzik jól. Nem mintha néznék feliratos filmeket, inkább csak másodlagos feliratokat kapcsolok be. Pl az avatarban amikor benszülött nyelven karattyolnak, akkor azt olvasom. Na mindegy... Marad a +5 perc amég kinyerem az mkv-ból a feliratokat :) Köszi a kommenteket...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20018) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Annyit még ha kérdezzek gyorsban. Fent írt UE32D5000 lan portja mire alkalmas? Tud a firmware frissítésen kívül bármit csinálni rajta keresztül a tévé?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20019) InfiniteReality válasza vilmaboy (#20018) üzenetére


InfiniteReality
őstag

DLNA szerverről képes lejátszani a megosztott filmeket.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20020) hami85 válasza leslieke (#20015) üzenetére


hami85
tag

Ez mondjuk érdekes, mert 2 filmet is néztem rajta (D6500), amin nem volt plusz felirat fájl... És megjelenítette a feliratot.

(#20021) vilmaboy


vilmaboy
őstag

hát ez az... a samsung állítása szerint is tudnia kéne. Olyasmit mondott valaki, hogy az mkv ugyebár egy konténerfájl szerűség, amibe bedobálod pl a feliratokat is... Azt mondta, h valószívüleg nem megfelelő formátumu felirat lett beépítve.

Azt javasolta, h nyerjem ki a feliratot. Szedjem ki teljesen az mkv-ból, majd az src-t integráljam bele ismét...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20022) InfiniteReality válasza vilmaboy (#20021) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Lehet hogy a TV csak SSA feliratot támogat? MKV-van lehet SRT, SSA meg még valami egyéb formátumú felirat is...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20023) sandró60 válasza vilmaboy (#20018) üzenetére


sandró60
addikt

Kicsit részletesebben,hogy mire szolgál a lan port?
A samsung oldaláról letöltöd a számitógépedre az AllShare program ezt felinstalálod a gépedre.Igy a számitógépről tudsz közvetelen lejátszani média tartalmakat a tv-re :K

[ Szerkesztve ]

(#20024) vilmaboy válasza sandró60 (#20023) üzenetére


vilmaboy
őstag

mennyre igazad van :W Még használom is az AllShare-t... Jó hogy mondod. Ott sem talicskával tolják oda a biteket, hanem kábel kell vagy wifi :)

AllShare nem tudja a funkciót, hogy a laptop teljes képernyőjét kiadja tv-re ugye? csak a belepakolt képet, zenét, videót...?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20025) InfiniteReality válasza vilmaboy (#20024) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azt nemtudja. Arra ott a HDMI/monitor bemenet:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20026) sandró60 válasza vilmaboy (#20024) üzenetére


sandró60
addikt

Nálam kábellel van összekötve,persze egy jó minőségű TP-LINK 841ND routeren kersztűl.Szerintem kábellel biztonságosabb az átvitel,mint wifivel,nembeszélve arról igy megmarad a másik usb csatlakozód amibe tudsz még csatlakoztatni akár még egy külső meghajtót :K

(#20027) leslieke válasza hami85 (#20020) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Valóban érdekes. Nálam szürke marad a feliratválasztó menüpont minden mkv esetében.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20028) InfiniteReality válasza leslieke (#20027) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ezt meg kéne nézni, hogy SSA vagy SRT felirat van-e a filmben. És ha bármelyik, megnézni egy olyannal, amelyikben pont a másik van. Hátha...
De gyanítom hogy SRT-t csak külső file-ként kezel, míg SSA-t akkoris ha bennevan az MKV-ben.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20029) leslieke válasza InfiniteReality (#20028) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi a tppet, megnézem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20030) vilmaboy válasza InfiniteReality (#20028) üzenetére


vilmaboy
őstag

A samsung ügyfélszolg szerint, az srt-t kellene belefordítani az mkv-ba és akkor jó lenne... avgy txt-t.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20031) InfiniteReality válasza vilmaboy (#20030) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Azért tippelek az SSA-ra, mert az nem szöveges formátum, és gyanítom hogy ilyen formátumban van a DVD-n / a Bluray-en a felirat a filmben. Gondolom onnan kezeli a feliratokat, tehát ha MKV-ban ilyen van, azt is illene. SRT-t meg csak mellérakva.

De ez csak elv / tipp, én nem használom a TV-m lejátszóját egyáltalán.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20032) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Tehát akkor itt a lehetőség, hogy egy ujjabb talányt teszteljünk ki :) Hajrá :) este nekimegyek én is a témának...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#20033) InfiniteReality válasza vilmaboy (#20032) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az SRT felirat az MKV-ban sűrűbben fordul elő mint az SSA. S mivel többen jelezték, hogy nem megy, s csak elvétve valaki, hogy neki megy, ezért is gondolom ezt.

De lehet simán tévedek :D

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#20034) air válasza InfiniteReality (#20031) üzenetére


air
nagyúr

DVD-n vobsub-ban van a felirat. Ez bmp alapú, grafikusan tárolt felirat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20035) air válasza InfiniteReality (#20033) üzenetére


air
nagyúr

Akinél egy fájlból van felirat, annál szerintem "rá van égetve" a képi streamre. Meg kellene nézetni vele, hogy ki tudja-e kapcsolni a feliratot. De én nem emlékszem olyanra, aki azt állította volna, hogy neki jó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#20036) Murder3


Murder3
addikt

Sziasztok egy Samsung LE-40D550-et néztünk ki.

Ez után a wifis dolog után akarok érdeklődni, hogy akkor ha ehhez veszünk ilyen wifi vevőt akkor lehet netezni rajta?

(#20037) sandró60 válasza Murder3 (#20036) üzenetére


sandró60
addikt

Nem lehet nettezni.Maximum rákötöd a számitógépet és monitorként használod.Ha van rajta lan csatlakozó akkor a Samsung AllShare számitógére instalált programával videó tartalmakat tudsz a tv-re átküldeni.Ajánlott a router használat :K

[ Szerkesztve ]

(#20038) Laslie válasza Murder3 (#20036) üzenetére


Laslie
tag

Nem, arra ez a típus nem alkalmas.

(#20039) Superbad


Superbad
tag

Már megint jövök a kérdésemmel, megpróbálom úgy feltenni, hogy értsem majd a választ :D

Szóval milyen előfizetéssel rendelkezik az közületek, aki Common Inerface-t (CI) használ közvetlenül a tv-ben, settopbox nélkül?
Konkrétan érdekelne, nem csak a szolgáltató, hanem a csomag is. Pl.: T-Home iptv, családi csomag.

Ma minden szolgáltatót megjártam, mindenhonnan elutasítottak.

(#20040) mrzed válasza Superbad (#20039) üzenetére


mrzed
senior tag

Menj a digihez, náluk nem kell kártya, csak az hbo és hasonlókoz.

(#20041) Superbad válasza mrzed (#20040) üzenetére


Superbad
tag

Diginél vagyok (műholdas), van kártya. Nem viszi a CI csatlakozó. Próbáltam.

(#20042) Laslie válasza Superbad (#20039) üzenetére


Laslie
tag

Ezen ne csodálkozz! Minden szolgáltató ezt fogja neked mondani. Viszont itt korábban írták, hogy T-Home digitális csomag esetében (nem iptv) esetében működik, hogy kihagyod a stb-t.

(#20043) littlerock


littlerock
aktív tag

Uraim, lehet irigykedni...

közeli rokon vett egy 40 D8000-est ... és ez egy félhavi fizetése se volt...

Ja igen, elfelejtettem mondani, hogy nem Magyarországon...

Kicsit vakarja a fejét, hogy még nem sikerült párosítani a 3 gigás WD MyBook-kal... ilyenkor valahogy a talpam is ökölbe szorul, hogy én tudtam venni egy LE37D550-et..., és egy 160-as winyót tudok csak rárakni...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20044) Rebell válasza littlerock (#20043) üzenetére


Rebell
senior tag

No Comment :W :W

Ez most tényleg ide való? :U

(#20045) leslieke válasza littlerock (#20043) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itthon is akadnak olyanok, akiknek félhavi fizetés se lenne a TV, de persze nem ez a jellemző..

Rokonnak gratula.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#20046) Krisz79


Krisz79
őstag

Siker,félig.
Sikerült ismét rávarázsolni a tv-mre az Allshare-t.
Látom is a mappákat.
Adtam is nevet E:-meghajtón,amiről szeretném ,hogy ketyegjenek a fájlok,filmek.
Az mitől lehet,hogy 1db 3d-s filmet nem tudok elinditani?
Illetve a távirányitón mivel inditsam?
A 3d-film: 3D 1080p.BlueRay.DTS.Half.SBS.HUN-TvDay

Köszi a segitséget!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#20047) littlerock


littlerock
aktív tag

Nem látom, miért lenne egy ilyen "közlés" probléma. Ugyanakkor, bár elírás a 3 giga, mert ugye terra, de ez egy valós probléma... itt mi lehet a gond? (sok infó hiányzik tudom)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#20048) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Aki rendelt mostanában TV-t, figyelje, hogy melyik futárcéggel küldik neki.
Nem mindegyik csönget be. :DD

Videó

(#20049) Napfénysüti válasza littlerock (#20047) üzenetére

A félhavi fizetéses megjegyzés kimaradhatott volna. Szerintem erre gondolt a kedves fórumtárs. :K

Més que un club!

(#20050) littlerock válasza Napfénysüti (#20049) üzenetére


littlerock
aktív tag

Értem... tudnék még hozzátenni a dologhoz, de nem teszem, mert nagyon elkanyarodnánk a topictól...

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.