Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) crhis86 válasza FR33 (#60996) üzenetére


crhis86
tag

Gratula, és kösz a tippet én is rendeltem egyet! :C :R
Én is úgy gondolom, hogy jó vétel, már majdnem vettem ~158e körüli áron F6500-at 2 év bolti garanciával.. :))

(#61002) BBéci válasza crhis86 (#61001) üzenetére


BBéci
titán

Bolti garanciával kávéfőzőt sem vennék. Azért pont ezt említem, mert haverom szívott nagyot egy ...planetes Saecóval. Másfél hónapig hitegették, hogy jövő hétere megjavítják, aztán elege lett és visszakérte az árát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61003) FR33 válasza crhis86 (#61001) üzenetére


FR33
aktív tag

Helyes ;) grat.

(#61004) McLaca válasza NyuszyCaster (#60991) üzenetére


McLaca
őstag

Nincs, és a 6100-as sem az. F széria mind edge led.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#61005) Mr President válasza FR33 (#60996) üzenetére


Mr President
senior tag

Jó hogy írtad. :R :R Én is rendeltem így akcióban egy tv-t. Amilyet te rendeltél sajnos már nem volt. Én f6500-at rendeltem meg, de szerintem ennek is tökéletesen szép lesz a képe. :) Főleg a mostani 51 centis 20 éves tévéhez képest :DD :DD :DD

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#61006) BBéci válasza Mr President (#61005) üzenetére


BBéci
titán

Nem kapkodtad el a cserét. :N Én 1995-ben váltottam 51-ről 72 centisre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61007) crhis86 válasza Mr President (#61005) üzenetére


crhis86
tag

Úgy látom már a 6500-as is elfogyott :)

(#61008) Janesz1981 válasza NyuszyCaster (#60999) üzenetére


Janesz1981
tag

De ha kijönnek és megcsinálják (gondolom ha panelhibával van egy tv bejelentve például akkor úgy készül szervizes cserélhesse is tehát készre csinálja tv-t) akkor spórolsz 2 utat mert ugye beviszed ha kész akkor szólnak és haza ami 2x120km esetedben nem? Vagy rossz úton járok? Valaki tapasztalat? :]

(#61009) pelda10


pelda10
tag

Sziasztok!

Szereztem egy samsung ue37es6100 tv-t.

Vélemények?

3d film nézésre elég egy ilyen tv?

(#61010) BBéci válasza pelda10 (#61009) üzenetére


BBéci
titán

A topik keresőjét ismered? Száz fölötti találatot ad az ES6100-ra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61011) Gergőke88 válasza pelda10 (#61009) üzenetére


Gergőke88
addikt

3d 37col-on kb. 1 meterrol lehet elvezetes.

(#61012) Flashget válasza Gergőke88 (#61011) üzenetére


Flashget
félisten

FHD 1,5 méterig..ebből a szempontból mindegy, hogy 3D vagy FHD.

Realme GT Master Edition

(#61013) freemanone válasza freemanone (#60951) üzenetére


freemanone
őstag

valaki esetleg? :U

(#61014) Jolly87 válasza Janesz1981 (#60992) üzenetére


Jolly87
tag

Sajnos eszközkezelőbe se látom a tv-t.jelenleg a tv-re kötve csak a nincs jel felirat jön elő.szóval még a biosnál sincs kép.Eddig úgy használtam h csak a tv volt rákötve és hibátlanul ment.De egyik napról a másikra ez a hiba lépett fel..rákötöttem a monitorom arra egyből küld képet(igaz azt nem a hdmi-n hanem a dvi kimeneten)És sajnos per pill nincs más eszközöm amivel tudnám csekkolni a pc/tv hdmi bemenetét.Lehet veszek új kábelt de mivel kb 2 hónapos a cucc és eddig működött, nem hinném h a kábellel lenne a probléma.

[ Szerkesztve ]

Tibor

(#61015) kenny123 válasza freemanone (#61013) üzenetére


kenny123
addikt

46F6400?
Input lag játék móddal redukálható 30ms környékére, ami FPS-ben annyira már nem zavaró.

yo

(#61016) Disque válasza Jolly87 (#61014) üzenetére


Disque
aktív tag

Milyen videókártyád van? Ha csak a TV van rákötve és úgy sincs kép, akkor ott valami nagy gond van.

[ Szerkesztve ]

(#61017) BBéci válasza Flashget (#61012) üzenetére


BBéci
titán

Nem mindegy, mert 3D-hez 10-20 százalékkal közelebb célszerű ülni, az igazi térhatású élvezethez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61018) sandró60 válasza Jolly87 (#61014) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a fórumon egy párszór leirtuk,hogy nem ajánlatos bekapcsolt tévéhez csatlakoztatni a hdmi-kábelt.Emlékeid szerint volt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#61019) RRman válasza FR33 (#60996) üzenetére


RRman
csendes tag

Én december eleje óta nyomom az xboxot egy UE46F6640-en, játék módban teljesen jó. Pontos input lag értéket nem tudok, de a lényeg, hogy érzetre semmi komolyabb lag nem tűnt fel ( = soha nem anyáztam még ilyesmi miatt, ez már komoly eredmény :)) )

(#61020) Jolly87 válasza sandró60 (#61018) üzenetére


Jolly87
tag

GTX 460-am van.Sajnos volt menet közbe is olyan h vmiért nem kapott jelet.Ilyenkor előfordult okos fejjel, hogy bekapcsolt állapotban szórakoztam vele...
Ha ez áll a dolog hátterében melyik a valószínűbb?A vga-n ment tönkre a kimenet vagy a tv-n a bemenet,esetleg a kábel?Mert ha vga akkor ma veszek DVI-HDMI átalakítót és összekötöm azzal.(Mert eddig Midi HDMI-HDMI val volt)
Illetve a TV-be bármelyik HDMI portba bele dughatom (vagy csak a külön DVI/HDMI elnevezésűbe)amit eddig használtam.)

Tibor

(#61021) sandró60 válasza Jolly87 (#61020) üzenetére


sandró60
addikt

Hát ez már lutri,hogy mi mehetett tönkre.Azért irtam az első hozzászólásomban a kábel cserét.Ez lenne az olcsóbb megoldás.A rosszabbik az ha valamelyik oldalon"kipurcant"valami hardver :K
Elvileg a DVI/HDMI feliratú kezeli helyesen a számitógépről küldött jelet.Próbálj egy olyan kábelt venni amit irtál a megjegyzésedben,de azért előbb a még kipróbálnám egy másik kábellel(HDMI-HDMI)

[ Szerkesztve ]

(#61022) McLaca válasza Jolly87 (#61020) üzenetére


McLaca
őstag

Tesztelni bármelyik hdmi port jó, állandó használatra kell a dvi feliratú. A hdmi támogatja a hot swapet, ettől.függetlenül okozhat problémát, de akkor az azonnal jelentkezik, ahogy a kábelt kihúztuk/bedugtuk, és nem később.
Próbáld végig az összes hdmi portot a tv-n, ha sehol nem megy, akkor esélyes a kábelhiba. A dvi átalakítóval önmagában nem jutsz eredményre, ha a kábel a rossz. De a legjobb az lenne, ha másik eszközöket is ki tudnál próbálni hdmi porttal (teló, médialejátszó, fényképező). A tv-t egyelőre ne temessük.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#61023) freemanone válasza kenny123 (#61015) üzenetére


freemanone
őstag

Gondolkoztam már rajta, de nem vagyok biztos benne hogy jó döntés, mert azon csak 3D játék lenne. Viszont borzasztóan tud zavarni a nagy input lag. Ezért is van F5000-es TV-m monitornak.

Senki többet harmadszor...?

(#61024) Jolly87 válasza McLaca (#61022) üzenetére


Jolly87
tag

Sajnos más eszközt nem tudok kipróbálni.Egy árban van a DVI-HDMI átalakitó(ami végülis kábel szóval jó lenne)meg a Mini HDMI-HDMI kábel is ugyanennyibe kerül(a videókarin DVI plusz mini HDMI kimenet van).Ha a tv-n ment esetleg tönkre a port akkor ha jól gondolom az szívás,mert hiába veszek akármilyen kábelt oda kellene bedugnom.Ha a vga-n ment tönkre a HDMI kimenet akkor veszek DVI-HDMI-t mert a DVI tuti működik,mert most arról megy a monitor.
Plusz annyit sikerült tesztelnem,hogy akármelyik HDMi-be dugom a tv-n, mindig a nincs jel hiba van.

[ Szerkesztve ]

Tibor

(#61025) sandró60 válasza McLaca (#61022) üzenetére


sandró60
addikt

Ahogy elnézem a kérdezőnek ez a kábel van."Mert eddig Midi HDMI-HDMI "Ezt nem sok mindenhez lehet csatlakoztatni,ezért irtam már másodjára a kábel cserét.

(#61026) Jolly87 válasza sandró60 (#61025) üzenetére


Jolly87
tag

Szóval, hogy tisztázzuk:) VGA-n van 2 DVI és egy MINI HDMI.A tv-n Normál HDMI ezért jön képbe a jelenleg is használt
MINI HDMI to HDMI vagy
DVI to HDMI kábel csere.
Köszönöm az eddigi segítséget holnap ha tudok beszerzek mindkét kábelből és letesztelem, hogy az volt e a ludas.

Tibor

(#61027) NyuszyCaster válasza McLaca (#61004) üzenetére


NyuszyCaster
senior tag

Szerintem nem edge

[link]

HTC desire 500

(#61028) reggi válasza Jolly87 (#61026) üzenetére


reggi
aktív tag

Hát szerintem a kabelnek kevés az esélye.Én már nyirtam ki tvmen hdmi portot, de olyankor a többi hdmi működött még. Video kártya esélyesebb, nem tudsz kábelt kölcsön kérni valakitől?

(#61029) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

serviio-val kapcsolatban lenne kérdésem, most ismerkedek még csak a témával ezért bocs ha láma kérdés lesz... szóval a laptopom nem egy erőmű a BDRip-ek kifogástalanul mennek rajta de a 720p és 1080p-s filmek már kifognak rajta, ebben az esetben nem érdemes serviio-val lejátszani a 720p, 1080p-s filmeket (csak a BDRip-eket) mert a serviio csak megosztja a tartalmat a géppel történik a lejátszás. Jól gondolom?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#61030) Jolly87 válasza baandii (#61029) üzenetére


Jolly87
tag

Ha jól tudom, a lejátszás a tv beépített lejátszóval történik, vagyis azon simán mennie kell a HD-s filmeknek.De majd szólnak a többiek ha tévednék:)

Tibor

(#61031) Flashget válasza Jolly87 (#61030) üzenetére


Flashget
félisten

a tv beépített médialejátszója nem képes a 24p filmek lejátszására ahhoz valamilyen külső lejátszó kell, azon kívül szinte mindent lejátszik csak gyengébb mínőségben jeleníti meg mint egy céleszköz.
viszont pont ezek a 24p filmek a legjobbak :)

Realme GT Master Edition

(#61032) lorcsi


lorcsi
veterán

az f6400 szólt most délután, hogy szoft frissítés kellene, mert van újabb
oké, legyen..
wifi-n tolja..és azt írja 2ó 40p :W
asszem nem lesz refresh :((

(#61033) w333 válasza lorcsi (#61032) üzenetére


w333
félisten

USB / Pendrive frissítéssel megvan kb. 5 perc alatt :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61034) Flashget válasza lorcsi (#61032) üzenetére


Flashget
félisten

volt valami baja a tévédnek?
mert ha nem mi a francnak frissíted csak eltünnek dolgok amiket addig tudott..ezt a automata frissítést ki kell kapcsolni eleve.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#61035) kenny123


kenny123
addikt

Most beszélek a samsung üfsz-el, a frissítéssel kapcsolatban. Aztmondja, csak akkor ajánlott frissíteni, ha van valami probléma a tv-vel, ellenkező esetben problémát okozhat maga a frissítés. Az igen.

yo

(#61036) lorcsi válasza Flashget (#61034) üzenetére


lorcsi
veterán

semmi baja, sőt
oké, akkor hagyom a p.ba :D
nem is vártam végig :DDD

(#61037) Flashget válasza kenny123 (#61035) üzenetére


Flashget
félisten

ehhez nem kell üfsz..itt már sokszor leírtuk :)
többnyire valamit tíltanak benne és mivel nem publikus egyáltalán miért adták ki az fw-t, így sosem lesz change log mellékelve.

Realme GT Master Edition

(#61038) Flashget válasza lorcsi (#61036) üzenetére


Flashget
félisten

már csak azért is ki kell kapcsolni mert váratlanul fogja magát és valamikor éjfélkor vagy azután bekapcsol mert keresi a frissítést ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#61039) sandró60 válasza lorcsi (#61036) üzenetére


sandró60
addikt

Ha hiszed ha nem.A D-szériás tévémen 2011.május óta nem frissitettem a firmwaret :P Azóta is tökéletesen teszi a dolgát.Ennyit a frissitésről.Úgy látszik,hogy a samu az ujabb tévéknél itt a fórumon visszaolvasva el követett 1-2 "bakit" ;]

(#61040) kenny123 válasza Flashget (#61037) üzenetére


kenny123
addikt

Ja csak mintha itt olvastam volna hogy az új fw alatt gyorsabb lett a menü, meg a gépelés, meg összességében gyorsabb lett a tv vagy mi.

yo

(#61041) blakey válasza Flashget (#61031) üzenetére


blakey
titán

Képes a lejátszásra csak épp 60Hz-en jeleníti meg. ;)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61042) Flashget válasza blakey (#61041) üzenetére


Flashget
félisten

persze mert 24Hz megjelenítésre nem képesek a tévék..és akkor miről is beszélünk?
tehát nem képes. :)
egyébként D6500 csak homokórázik m2ts fájlnál...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#61043) blakey válasza Flashget (#61042) üzenetére


blakey
titán

Bocs, de a fogalmazással van gond, azt írtad, hogy nem képes 24p-s filmek lejátszására, ezzel az a gond hogy képes rá csak nem kadenciahelyesen, szóval lejátsza a 24p-s filmeket csak épp 60Hz-en.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#61044) lorcsi válasza sandró60 (#61039) üzenetére


lorcsi
veterán

elhiszem, én em fogom
de utóljára a 108-as pio-írót frissítettem..azt hittem azóta is legalább ennyi értelme van..még jó hogy megkérdeztem tőletek :)

[ Szerkesztve ]

(#61045) Janesz1981 válasza kenny123 (#61035) üzenetére


Janesz1981
tag

De ez milyen már.. :D

Dirty screennél van valami tűréshatár? Milyen szinten kell jelentkezzen megcsinálják? :] Homogén felületeknél ami pc használatnál és böngészésnél sok van, látványos. Tudom nem számítógép monitor de akkor minek lehet rákötni és minek van direkt pc mode rajta. :]

(#61046) parijani válasza sandró60 (#60987) üzenetére


parijani
tag

Igen, csak ma nem volt még időm visszaírni, köszi. Az volt a baj, hogy a csatornalistánál kerestem, de nem ott van hanem a csatornabeállítás menüpont alatt.

(#61047) Flashget válasza Janesz1981 (#61045) üzenetére


Flashget
félisten

a dirty screen panel cserés...

Realme GT Master Edition

(#61048) nemvagyokhip


nemvagyokhip
újonc

sziasztok, ma vettem egy 2tb-s western digital elements külső vinyót, és az a gond, hogy a samsung ue32eh5000 típusú tévémhez csatlakoztatva nagyon lassan ismeri fel egyáltalán a meghajtót, tallózza a mappákat, kifejezetten lassú a léptetés is a mappák között, sokszor 5-10 mp-et gondolkodik egy-egy léptetésnél, megnyitásnál. a lejátszással nincs semmi gond, teljesen jól, akadásmentesen játssza a videókat, ezért is furcsa, hogy a fájlrendszert ilyen lassan kezeli :/ azóta már megpróbáltam elsődlegesről logikaira állítani a meghajtót, de ez sem segített. mi lehet a hiba? van erre bármi megoldás? vagy ez ilyen, és szokjam meg? segítsetek légyszi!

[ Szerkesztve ]

(#61049) McLaca válasza Flashget (#61047) üzenetére


McLaca
őstag

A legenyhébb esetben is?

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#61050) blakey válasza McLaca (#61049) üzenetére


blakey
titán

Mennyire dúrva? Gyakorlatilag minden tv-n előfordulhat, van amelyik zavaró tud lenni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.