Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) adamssss


adamssss
veterán

Megjött a tv!
Nekem kalibrálás előtt is szépek voltak a színei de így eszméletlen.
Nagyon jó munkát végeztek a Philips mérnökei. Le a kalappal előttük.
Majd ha kiélveztem magam még írok, de aki ilyent rendel tényleg nem fogja megbánni. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7252) jegenye77 válasza BBéci (#7246) üzenetére


jegenye77
addikt

Kb 20 cm-es.Az túl hosszú lenne?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7253) ACE-


ACE-
addikt

Hogyan működik ez a transcode-ing ebben a Wild Media Serverben? Tudja valaki? Nekem nem nagyon akarnak működni a funkciói, ez már túl bonyolult. A Serviio-val csak az a bajom hogy nem folytatja a lejátszást onnan, ahol abbahagytam... Bár úgy nézem ez sem. Azt valahogy csak a Samsung tudja...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#7254) vlevi válasza RRomeo (#7244) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez a vimeo tényleg jó! Mármint az, ahogy a samu tévéhez megírták.
Tecső a fasorban sincs hozzá képest!

Tetszik, hogy ha elkezdesz lejátszani valamit, akkor addíg, amíg keresgélsz a többi videó között, addíg a háttérben folytatja a lejátszást.

(#7255) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Srácok, mennyira xara a Samsung UE-32C5000 teve? :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7256) snefftamas válasza Chris82 (#7211) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Inkább kérd vissza az arat vagy kérj egy c650 et cserébe meg AUO panellel is jobban jársz mind az edge leddel. Vagy plazma

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7257) snefftamas válasza Carlo009 (#7216) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Nem biztos hogy megéri várni az új szeriara én inkább amíg lehet egy jo CCfl LCD vennék a 2011 Ben mindenki az edge ledet fogja erőltetni. A mainstream kategóriában.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7258) dani1812 válasza jegenye77 (#7242) üzenetére


dani1812
csendes tag

Nekem is jelentkezett ez a probléma, mint neked. Firmware-t frissítettem, utána nem jött elő. Bár azóta csak ritkán játszom le közvetlenül merevlemezről a TV-vel összekötve. Inkább DLNA-val, hogy ne kelljen 1 filmre a külső HDD-t a másik szobából áthurcolni. Próbáld ki, hogy így is beáll-e a kép, nekem nem tette.

(#7259) dani1812


dani1812
csendes tag

Lemértem a TV-nk pillanatnyi teljesítményét, fogyasztását: LE40C650
Beírom, hátha érdekel még pár embert.
Leginkább értelemszerűen a háttérvilágítástól függ. Tehát attól függően sorban:
0 --> 48 W
5 --> 70 W
8 --> 85 W
10 --> 95 W
15 --> 124 W
20 --> 157 W
Nekünk ált. 5-8-ason van.
A kép világosságától, sötétebb színeitől függően pár W-ot ingadozik.
1080p-s film esetén sem tért el ettől, legalábbis nem észrevehetően.
Viszont, ami megdöbbentett, hogy készenléti állapotban a fogyasztás 15W :F , aminek 1 W alatt kéne lennie a gyári adatok szerint. Jó lenne, ha valaki ezt megcáfolná, lemérné :U A műszer ebben a tartományban pontos, pl. 20W teljesítményű lámpa esetén is 20W-ot mutat.

(#7260) elektro


elektro
aktív tag

Sziasztok

Le40C530-on lehet vhogy aktiválni a PVR funkciót,mert próbálgattam ,mindent be tudok állítani de nem működik,szerintetek életre lehet kelteni?

(#7261) eric.cartman válasza elektro (#7260) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nem :(

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7262) Anonymus23 válasza dani1812 (#7259) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem Standby módban gyakorlatilag nulla W fogyasztást ír ki a műszer, ugyancsak 40c650 a TV. De ezt holnap megint meg fogom lesni.

A hangfalszettem az, ami hajlandó standby módban is megenni 15-20W-t... :(,

;) - The Power of the Light Side

(#7263) bitpork válasza bitpork (#7255) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Khm...khm...szeretném nálam jobban hozzáértők véleményét kérni a már Mlített tevével kapcsolatban. (UE-32C5000)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7264) camalot válasza bitpork (#7263) üzenetére


camalot
tag

Oldalledes - felhősödés, 50hz - gyors mozgásoknál gáz, plusz baszottul kék a képe szvsz.

(#7265) Anonymus23 válasza dani1812 (#7259) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megnéztem, mivel nekem 1 tizedesjegyig mér a technika, és 0,0-t mutat standby üzemmódban.

;) - The Power of the Light Side

(#7266) dani1812 válasza Anonymus23 (#7265) üzenetére


dani1812
csendes tag

Köszi, akkor megnyugodtam. :) Lemértem úgy, hogy rádugtam több dolgot és úgy húztam ki a TV-t és így már nekem is minimális érték adódott. (Ez egy alacsonyabb árkategóriás műszer, amit ingyenesen lehet kölcsönözni, és 10-20 W alatt pontatlan lehet.)

(#7267) adamssss


adamssss
veterán

Megírtam a tesztet a Philips5605-ről, ma jelenik meg 12:16-kor.
Remélem hasznos lesz.
Majd lehet ajánlani, hogy mégy miket írjak bele, illetve mit vegyek ki belőle. :)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#7268) Anonymus23 válasza dani1812 (#7266) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az enyém se egy profi műszer szerintem, csak a főnökömtől kaptam ajándékba, aki villamos mérnök, és olyan fajta, aki nem ad gagyit ajándékba.

;) - The Power of the Light Side

(#7269) gyugyo79 válasza ACE- (#7253) üzenetére


gyugyo79
addikt

A wild tudja folytatni de csak transcodeolásal. Beállítása gép függő és baromi erőforrás igényes (Nálam alap beállításokkal is működött de a proceszor terhelés 100% úgy és nem nagyon kell mást csinálni a gépen mert akkor leáll a lejátszás 5-10 mp -ként).Sokat gondolkoztam, hogy megvegyem e de aztán inkább lebeszéltem magam róla.
Linuxon a a pachelt minidlna is tudja folytatni és az kirakja a chaptereket is mint a Samsung sajátja amivel semmi baj nem lenne ha nem kéne minden új film után újra készítettni az adatbázisát ami ráadásul 500 GB felett kivárhatatlanul sok idő nem hiszem el hogy a Samsung ezt nem tudja normálisabra megcsinálni amikor minden más dlna szerver képes rá.
Serviio szintű de nem java függő dlna szervert találtam másikat is és ez is ingyenes : http://www.tvmobili.com/ . Hátha valamelyikbe bele kerül a folytatás támogatása .

(#7270) Klemens


Klemens
őstag

Tegnap néztem egy C350F1 típusú (vagy valami ilyen) LCD-t, hát valami botrány a képe. :D
Viszont ma néztem a C530-at, az bejön, bár ahol néztem ott 110K volt, annyiért már nem akarok LCD-t venni. Viszont egész szép képe és Full HD. :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7271) bitpork válasza camalot (#7264) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tehát nem éri meg beléruházni. 150-ig tudsz mondani tudásában hasonlót és max 32"-ig? Két dolognak vagyok nagyon hiányában: hely és pénz :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7272) pisti35 válasza Klemens (#7270) üzenetére


pisti35
csendes tag

"...annyiért már nem akarok LCD-t venni..."

hát mit akarsz? Mert ugye csak a plazma jöhet szóba, de az más miatt gázos. (remélem nem LED-re gondoltál, mert ugye az is LCD)

(#7273) Klemens válasza pisti35 (#7272) üzenetére


Klemens
őstag

100K-nál többért nem igazán szeretnék venni most LCD-t. A C530 van 100K alatt is.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7274) pisti35 válasza Klemens (#7273) üzenetére


pisti35
csendes tag

arra lettem volna kíváncsi (főleg a megfogalmazásod miatt), hogy mi az amiért adnál annyit?

(#7275) Klemens válasza pisti35 (#7274) üzenetére


Klemens
őstag

Kérdesed kicsit kötekedőnek érzem és semmi köze a Samsung LCD-hez.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#7276) pisti35 válasza Klemens (#7275) üzenetére


pisti35
csendes tag

dehogy is - csak azt hittem te tudsz valami nagyon tutit amiért megadnád a 100K+ -ot is. ennyi...

(#7277) Zoliy


Zoliy
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy valaki jutott már valamire a Samsungnál nem minden mkv-t visz. Milyen progival vagy, hogy oldható meg a lejátszása azoknak az mkv-nak amik nem játszik le?
Előre is köszönöm!

(#7278) kutyman válasza Zoliy (#7277) üzenetére


kutyman
aktív tag

Valszeg a film level 4.1-nél nagyobb szintű. Ezzel a progival be tudod állítani a 4.1 levelt, és úgy elmenteni.

(#7279) Zoliy válasza kutyman (#7278) üzenetére


Zoliy
tag

Köszönöm szépen!
Hm hogy kell ezt használni? :)
Van itt miket állítani :)

[ Szerkesztve ]

(#7280) kutyman válasza Zoliy (#7279) üzenetére


kutyman
aktív tag

Tessék, itt le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#7281) Zoliy válasza kutyman (#7280) üzenetére


Zoliy
tag

Köszönöm megint! :))

(#7282) dinostrz


dinostrz
csendes tag

Sziasztok, most lettem egy LE26C350D1W tulaj, és azt szeretném kérdezni, hogy külső vinyóról, tudok divx-es filmeket nézni!? Ha igen akkor kell valamilyen frissítés?

[ Szerkesztve ]

Asus P5K - c2d E6750 @ 3,20ghz - 2G A-data DDR2 800mhz - ENGTX460TOP DirectCU 1G - FSP Bluestorm II 500W

(#7283) horvathd válasza dinostrz (#7282) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nézd meg ezt a linket: [link]

Bár semmi esély, hogy működni fog, és a gyári garancia is elveszhet.

"The Kid just rages for a while."

(#7284) kutyman válasza dinostrz (#7282) üzenetére


kutyman
aktív tag

Sajnos ez a tv alapból nem játszik le filmeket. Estleg nézz szét külföldi fórumokon, hátha a szervízmenűből lehet engedélyezni.

(#7285) vlevi válasza dinostrz (#7282) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Samu honlapja szerint sehogy. Az USB-hez azt írja, hogy "JPEG", semmi mást.

[link]

(#7286) suhanojoe


suhanojoe
csendes tag

sziasztok!

Tudna valaki segiteni a Allshare beállitásokban win7-en.a samsung pc share managerrel nem megy....A WMP szerverrel meg nem inditja el a filmeket.de usb meg megy minden

(#7287) Flexy90 válasza suhanojoe (#7286) üzenetére


Flexy90
senior tag

pc share manager/megosztás/eszközházirend beállítása/elfogadás

a kívánt mappát pedig megosztod, így mennie kéne :)

Xiaomi Fan

(#7288) suhanojoe válasza Flexy90 (#7287) üzenetére


suhanojoe
csendes tag

sajna nem megy!!! pedig ugy csinálom ahogy leirtad!most a wild media serverrel kinlodok de azzal se megy.egyedül a wmp servert látja a tv de azon meg nem indit el semmit

(#7289) Flexy90 válasza suhanojoe (#7288) üzenetére


Flexy90
senior tag

De a share manager látja a tvt?
Lehet blokkolja a tűzfalad, add hozzá a kivételekhez ha még nincs ott.
alternatívaként még ott van a serviio.

Xiaomi Fan

(#7290) suhanojoe válasza Flexy90 (#7289) üzenetére


suhanojoe
csendes tag

látni látja a tv-t!de nem található eszköz ezt irja nekem!

(#7291) BBéci válasza jegenye77 (#7252) üzenetére


BBéci
titán

Annak a hosszával nem lehet baj. Én a külső házhoz tartozékként kapott USB kábelt használom.

(#7272) pisti35
A plazma azért gázos, mert a cellákat nemesgázzal töltik, másról nem tudok. Te mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7292) Edem05


Edem05
őstag

Sziasztok!

Szerintetek mivel érdemesebb összekötni a TV-t a PC-vel? HDMI - HDMI kábellel, vagy inkább HDMI - DVI-vel? Mit javasoltok? (Samsung UE 32C5000QW)

Próbáltam már a D-Sub - D-Sub kábelt, de úgy nincs meg a Full HD felbontás. :(

(#7293) vlevi válasza Edem05 (#7292) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van, akkor mindenképp a HDMI-HDMI a legjobb.
De ha csak DVI csati van a videókártyádon, akkor azzal. A D-SUB azért olyan, amilyen, mert analóg.

Van átalakító is, de van DVI-HDMI kábel is.

(#7294) jegenye77 válasza BBéci (#7291) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is azt használom.Talán frissítenem kellene mert az a Firmware van rajta amivel megvettem.Csak azt írták itt egy páran hogy elveszett az összes beállítása frissítés után.Nincs kedvem újra állítgatni mindent.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7295) vlevi válasza jegenye77 (#7294) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Nincs kedvem újra állítgatni mindent."
Hát, akkor írd fel :)
Mondjuk elég macerás, mert minden kimenethez külön jegyzi meg a beállításokat, tehát meg kell nézned mindegyik scart, antenna, hdmi bemenetet, hogy ott milyen beállítások vannak.

(#7296) mirinar_


mirinar_
csendes tag

Sziasztok,

azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy Samsung C8700 tv-mhez szeretnék Funke DSC250 -es digitális antennát csatolni, amíg nem elérhető a digitális jel a kábelünkről. Namost vagy a szatellit bementre teszem a vevőt és ekkor nem tudom milyen műholdat is hazudjak a tv-nek, vagy a beltéri antenna bementre, ekkor viszont nem tesz tápot az antennára --> nincs erősítés.
Nagyon hálás lennék ha valaki okos megoldással tudna szolgálni.

Előre is köszönöm

(#7297) Edem05 válasza vlevi (#7293) üzenetére


Edem05
őstag

Oks...köszi a választ. Akkor egy ilyen HDMI-HDMI -t beszerzek. :)

(#7298) vizo74


vizo74
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a 46c650 tulajokhoz:

a panelt a sarkokban finoman megnyomva "lötyög"-e?
az enyémen jobb felső sarok eléggé, több milliméter bemozdul, bal felső kevésbé. MM-ban próbáltam tegnap a kiállított darabot és az is lötyögött.
elég gáz szerintem, semelyik másik tv-én nem mozgott a panel. ezen igen.
vajon szériahiba? mert ha az akkor nem tudom mi tévő legyek, mert sajnos ezt a tv-ét is cseréltetnem kell alpixel hibák miatt + a lötyögés miatt. de ha mind lötyög, akkor nagy-nagy gondom van. (karácsony után egy pana 50s20 plazmát kellett visszavinnem hiba miatt)

köszi a válaszokat

(#7299) ((UFO))


((UFO))
tag

Nekem már sok Samsung LCD tvm volt és maximálisan meg vagyok vele elégedve! :R

"Ne légy gonosz" http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=((UFO))

(#7300) deakferenc75


deakferenc75
tag

Sziasztok!Egy kis segítség kellene.Szóval vettem egy 40c550-et,eddig tökéletes,semmi baja.Viszont vettem egy ugyanilyet a faternak és azt vettük észre,hogy homogén,pl.szürke háttérnél jól látható remegése van a kép egy részének.Illetve mindig remeg,de csak bizonyos esetekben látható.Pont úgy csinál,mint az 50Hz-es régi CRT tévék,láthatóan vibrál.HDMI-val összekötve a T-home set top box-al,több ilyen kábelt próbáltam mindegyik HDMI bemeneten ( gondoltam hátha csak kábel vagy bemeneti gond van ),mindenféle zajszűrés,ill.dinamikus kontraszt kikapcsolva,de a probléma sajnos továbbra is fennáll.
2 hete vettem,visszavinni nem tudom.A Samsungosok vajon kijönnek házhoz?Visszadobozolni és szállítani nekem macera lenne.Tudtok vmi okosat mondani,találkozott már valaki ilyen anomáliával?Vajon mi a franc van a tv-vel?Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.