Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Kommy válasza gyemipapa (#7949) üzenetére


Kommy
veterán

1 ki mondta, hogy a TV-n kell keresni a biztonságos eltávolítást, oda ís ítam, hogy csatlakoztatod gépre és utána biztonságos eltávolítás, írtál egy PÜ-t arra válaszoltam, hogy hol találod , de erre már nem jött semmi válasz és itt kérdezősködsz most meg, ez tipikus esete annak, hogy a cache-elt írás miatt megsérültek a fájlok, mivel lehúzted csak úgy gépről. Mivel a biztonságos eltávolítás addig nem engedi míg mindent rá nem írt a lemezre.
Innen is látszik, hogy aki nem ért hozzá az tanítja.

(#7952) gejala válasza gyemipapa (#7949) üzenetére


gejala
őstag

Ha kikapcsolod a tévét, leállítja a HDD-t is. Utána biztonságosan ki lehet húzni.

(#7953) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Tudtok ajánlani webáruházat ahol érdemes venni TV-t? Samsung UE40C6000-t szeretnék de csak olyan hely érdekel ahol 3 év gyári garanciával adják.

(#7954) pisti35 válasza gejala (#7952) üzenetére


pisti35
csendes tag

Na azért nem kell ki-be kapcsolgatni a TV-t...

kilépsz a media player-ből és lehúzod. Ennyi.

(#7955) #41750016 válasza #41750016 (#7909) üzenetére


#41750016
törölt tag

7909-re tud vki válaszolni?
Köszi

(#7956) RexpecT válasza Gabesz1019 (#7953) üzenetére


RexpecT
addikt

Én itt vettem az adatlapomon lévő Samsung Tv-t hivatalos Samsung garanciával.
Ha hétfőn délig leadod a rendelésedet akkor másnap már ott is van,
[link]

heyho21:
Szerintem nem.Vegyél egy olcsóbb TP-Linket 4-5 ezerért :K .

[ Szerkesztve ]

(#7957) vlevi válasza gyemipapa (#7950) üzenetére


vlevi
nagyúr

Háááát, nem tudom. Szerintem a tévé nem ír a vinyóra.

(#7958) batka.mano


batka.mano
csendes tag

üdv

adott egy t-homeos kábeltv egység Cisco ISB2000 néven

és egy samsung c7000es ledes tv

mi a legjobb megoldás a kettő összekötésére, amivel legtöbb jön ki belőle?
egyáltalán van több opció?

thx

(#7959) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Kommy és Scoobyka elnézéseteket kérem, a privát üzeneteket nem néztem meg. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy szgépen hogyan kell biztonságosan eltávolítani külső eszközt, mindazonáltal Win7-nél ennek nincs jelentősége, ha nem dolgozik a HDD, nem sérül lehúzáskor. Egyébként a HDD, amin a filmek vannak, nem járt szgép közelében, végig a tévére volt dugva, egyik nap olvasta az avikat, legközelebb nem, azoknak a headere is eltűnt, amelyeket korábban meg sem nyitottam . Mindazonáltal a számítógépes biztonságo eltávolítás sem segített. Az mkv-k sértelenek maradtak.
És Kommy azért sértegetned nem kell, lehet, Te még csattogós lepkét tologattál, amikor én már az első ZX-81-en és Commodore-on basic programocskákat írtam, és kazettás magnó volt a háttértároló..Ettől persze még lehet a jelenlegi informatika tudásod magasabb, mint az enyém, de lenézni akkor sem illendő a másikat.

[ Szerkesztve ]

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7960) bigbeagle01


bigbeagle01
csendes tag

Üdv!

Ma felfedeztem egy konzol szerűséget a tv-ben és ott van olyan mód hogy hotel ,na ez mire jó?

(#7961) bulek


bulek
tag

Sziasztok!
Az egyik ismerősöm vett egy Samsung C7000-s tv-t és előfizetett a MindigTV kódolt csatornát se tud nézni, nem dekódol. Tud valaki segíteni, hogy mit lehet tenni ilyenkor? A MindigTC ügyfélszolgálatán nem igazán tudtak segíteni segíteni.
Előre is köszönöm

(#7962) LeventeV


LeventeV
senior tag

segitene valaki nekem egy Samsung 32C530 kalibralasaban? hogy allitsam be es mire figyeljek? elore is kosz.

(#7963) Vins


Vins
csendes tag

Sziasztok !

C650-hez beszereztem a belkin adaptert, elsőre felismerte, de valamit elnyomhattam a beállítás során mert most már csak -vezetékes- beállítást enged.
Az SWL: be-n van és inaktív, nem lehet visszaállítani ki-re.

Kérdésem:
Van rá valami trükk, vagy csak a factory reset segíthet ?

Találkozott már valaki ilyen jelenséggel ?

Ja, csak annyit akartam, hogy sokan itt vacillálnak - én nagyon szeretem a tévémet és nem bántam meg, hogy tesztek, vélemények, kétkedések nélkül "vakon" választottam (
32L1AF0C ). Nem látom, hogy kékülne ( AUO paneles ) és az enyém MAGYAR gyártmány.

[ Szerkesztve ]

(#7964) nightshadow válasza LeventeV (#7962) üzenetére


nightshadow
veterán

Próbáld ki ezt: a tesztíró az alábbi beállításokat használta a 32C530 esetében:

„Calibration settings:
Backlight – according to your room.
Contrast: 90
Brightness: 44
Colour: 43
Tint: G53/R47
Sharpness: 0 for HD

All other features/”enhancers” off. Colour Space: Auto.
Leave the Greyscale/White Balance settings at their defaults. We only made very minor adjustments for this individual panel”

forrás: [link]

(#7965) istvanszucs


istvanszucs
tag

Sziasztok! Az LE46C650-es tvmen az internet sebessége baromi széles sávon változik. Az egyik mérésnél 5Mb/s, a következőnél már csak 1.2. Szerintetek ez normális?
Szeretném diagnosztizálni, hogy mi lehet a probléma. Nem tudja valaki, hogy hogyan lehetne legegyszerűbben kinyerni, hogy milyen IP címhez akarnak a TV-k kapcsolódni?

Üdv:
István

(#7966) LeventeV válasza nightshadow (#7964) üzenetére


LeventeV
senior tag

hallottam valami olyasmit, hogy egyes szuroket ha bekapcsolsz akkor az "ghostingolast" eredmenyez. ez mennyire igaz?

(#7967) ORCA58 válasza bulek (#7961) üzenetére


ORCA58
addikt

Nincs Mindig-tv előfizetésem, de ők is egy kártyát adnak ha kódolt adást veszel. Azt kell a CONAX modulba tenni, a modult pedig a TV-be. Nem mindegy, hogy hogyan van bedugva.
A kódolatlant egyébként veszi? (ilyent én is tudok fogni,de csak osztrákot)

(#7968) Vins válasza stimea (#962) üzenetére


Vins
csendes tag

Miként lehet így beállítani a widgetek megjelenítését mint ahogy a tévéden van ? C650-en nem találtam ilyen lehetőséget, nekem csak kis kockában van csatornakép az internettv-ben.
Vagy ez vmi hackelt cucc ? -lehet a c650 nem tudja ? köszi

(#7969) bogarfull27 válasza egerj (#7918) üzenetére


bogarfull27
tag

Halihó!

Én is kinéztem a 37c650-et annál a Kalocsai cégnél! Adójóváírásból veszem és ez a plafon ár! Nagyon tetszenek a tv paraméterei, de félek a zúgástól! Olvastam már 2 féle panelról! Ez mit takar!? Melyik a zümmögős! Lacit kérdezném, hogy rá kellett e fizetni, mikor kicseréltette???
Köszi a segítséget!!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#7970) bogarfull27 válasza egerj (#7918) üzenetére


bogarfull27
tag

Üdv Egerj!

Remélem hamarosan fellépsz és válaszolsz kérdésemre!
Olvasom, hogy neked is 37c650-ed van!
Mi a véleményed? Hol vetted!? Zúg?
Előre is köszi!!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#7971) eric.cartman válasza bogarfull27 (#7969) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nem a panelek zúgnak, hanem az inverterük. Az is igazából csak akkor ha vissza van jelentősen véve a megvilágítás szintje.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7972) dani1812 válasza gyemipapa (#7959) üzenetére


dani1812
csendes tag

Üdv
Akkor ezek szerint a TV-nél nincs is módja a "biztonságos eltávolításnak"? (pl. anélkül lekapcsolná a HDD-t, hogy kihúznám az USB portból...) Eddigi megoldás az volt, hogy akkor állt le ha kikapcsoltam a TV-t, közben nem húztam ki, de jó lenne ha nem búgna amikor már csak a TV adást nézzük. Vagy ha a source-ot átrakom akkor már nem gond, ha kihúzzuk?

(#7973) nightshadow válasza LeventeV (#7966) üzenetére


nightshadow
veterán

hallottam valami olyasmit, hogy egyes szuroket ha bekapcsolsz akkor az "ghostingolast" eredmenyez. ez mennyire igaz?

A szűrők alatt gondolom a különböző képjavító funkciókat érted. A tesztek is, meg a tulajok is azt írják, hogy érdemes mindenféle képjavítót kikapcsolni, mert inkább csak rontanak a képminőségen, mint javítanának. Az előző hozzászólásomnál linkelt C530-as teszt is ezt ajánlja: „All other features/”enhancers” off.”

(#7974) Koczi


Koczi
tag

Sziasztok.Lenne egy kérdésem szerintetek mennyiért lehet eladni egy 37B650et nincs 1 éves 2 év garanciával vettem.

(#7975) sziloo


sziloo
csendes tag

Sziasztok!

37-es C630-nak is van búgás problémája, mint a C650-nek? Gyakorlatilag ugyanaz a vas?

Köszi: Sz.

[ Szerkesztve ]

(#7976) Vins


Vins
csendes tag

Van valakinek megoldása a - yahoo widget alatt live tv nem megy - jelenségre ? ( C650 )

Köszi :R

(#7977) Carlo009 válasza Koczi (#7974) üzenetére


Carlo009
tag

Kb. egy 50-esért.

Üdv!

(#7978) Ton1


Ton1
tag

Sziasztok!

Samsung C530-asok média lejátszó képességeiről szeretnék kérdezni. Vissza olvastam és kerestem is, csak kicsit bővebben érdekelne. :)
Van olyan régebbi sorozat, ami divx, avi-ban több nyevű hanggal, ezek között lehet-e váltani?
és az érdekelne még, hogy 1080-as HD filmekben, amik kb 8-50 GB-osak átlag mennyiből mennyit játszik le, milyen problémákkal küszködik, van-e tényleg hang csúszás, szaggat-e stb?
Mivel van sok változat ezekből a filmekből, ha nem rossz az arány akkor még elviselném.

Köszönöm a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#7979) villamos válasza sziloo (#7975) üzenetére


villamos
őstag

Igen. Gyakorlatilag ugyanaz a vas. De talán már jók az inverterek, és nem búgnak. Persze ez nem biztos, mindenképpen érdemes kipróbálni őket, mielőtt megveszed.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7980) dgabro


dgabro
tag

Tudnátok esetleg segíteni milyen beállításokkal lehetne elérni, hogy a TV-n lejátszott filmeknek "filmes" hatása megmaradjon és ne ilyen kicsit kézikamerás hatása (bár lehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb szó arra amilyenek a filmek ezen a TV-n, de olyan szappanoperásak akkor talán így értehtőbb) legyen az összes holywood-i filmnek?
C650-es Tv-m van, találtam korábban hozzá itt az egyik hozzászólásban egy elég részletes beállítási útmutatót, amit be is állítottam.
Tényleg a feketet fekete, és szépek a színek, de hát szerintem a film élmény így inkább kicsit romlott :) (illetve nem ezért, csak ezzel sem azt a hatást értem el amit szerettem volna)

Világos egyébként, hogy mire gondolok?
Vagy ez csak engem zavar, és mindenki szerint így jobbak a filmek? (mondjuk ezt nem hiszem)

(#7981) jegenye77 válasza dgabro (#7980) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha jól tudom a motion plust kell kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7982) bigbeagle01


bigbeagle01
csendes tag

Üdv!

Utolsó fárasztó kérdésemet tenném fel.
Abban a panelban át lehet állítani rengeteg mindent és ezzel kapcsolatban a kérdésem hogy az LE32C350-es típusnál nem lehet valamit állítani hogy USB-n keresztül ne csak a képeket és a zenéket hanem a filmeket is tudja kezelni?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#7983) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Sziasztok!

Nem kapcsol be a 40C650-em. Villog a piros led, néha egy pillanatra megáll a villogás, utána újra villog tovább. Áramtalanítottam, utána jó volt egy bekapcsolás erejéig, most újra nem kapcsol be. Távirányítóról és a tv-ről is próbáltam bekapcsolni.
Ötlet, hogy mi lehet a baja?

Ja, és éjjel gondolt egyet és magától bekapcsolt. :U

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#7984) dgabro válasza jegenye77 (#7981) üzenetére


dgabro
tag

Köszi, hát kipróbáltam, ha azt kikapcsolom én igazából nem is tapasztaltam válozást illetve egyet, hogy a filmek mintha akadatak volna kicsit nélküle :)

Viszont csak nyomkodtam még a beállításokat, ha nem is tökéletes, de valamivel közelebb kerültem a kívánt célomhoz (eddig a színtónus valamiért a 2. meleg-en volt, na azt azonnal át állítottam és már így is barátibb).

(#7985) jegenye77 válasza dgabro (#7984) üzenetére


jegenye77
addikt

Lehet hogy rosszul tudtam.Valaki javítson ki legyen szíves!
Annyit tudok még javasolni hogy a dinamikus kontrasztot vedd lejjebb vagy kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7986) egerj válasza bogarfull27 (#7970) üzenetére


egerj
tag

Itt vagyok ! (most már egyre ritkábban leszek..)

Igen nekem is 37 es a TV m. Nincs semmi zúgás, nem tudom milyen a panel - persze, hogy megnéztem, de rögtön el is felejtettem - nekem teljesen megfelel. Én azokkal értek egyet aki azt mondja, hogy nincs értelme ennek panel vizsgálódásnak: biztos van különbség, de a gyakorlatban ez nem zavaró. Zúgást nem tapasztalok semmit.

Egy pesti web shopban vettem, itt volt készleten, útba is esett, és elég olcsó is volt. Decemberben vásároltam. Azóta mindent beállítottam, minden tulajdonságát felfedeztem. Az utolsó a külső vinyó volt, így már van felvétel is...

Ha van kérdésed szivesen válaszolok.

Jenő

(#7987) batka.mano


batka.mano
csendes tag

leszedtem a gépre blueray 3d 1080p mkv filmeket valami okból kifolyólag a samsung c7000es TV nagyon elmosódott a blueray film 3d aktív szemüveggel, mi a gond?

(#7988) ORCA58 válasza Vins (#7976) üzenetére


ORCA58
addikt

A B650-re még lehetett módosított programokat feltenni (SamyGo) ha jól rémlik. Elég sok mindent rá tudtak így tenni. C650-nél ez a lehetőség megszűnt.

(#7989) ORCA58 válasza batka.mano (#7987) üzenetére


ORCA58
addikt

Ha normál módban játszod le az mkv-t, akkor 2 db félképet mutat egyszerre a képernyőn. Ezeknek a képeknek a függőleges felbontása pont a fele mint az eredeti méretnek. Ezt van széthúzva a teljes szélességre. Természetes, hogy nem annyira szép a kép. Ráadásul az aktív szemüveg is nagy mértékben ront a képen hiszen eleve nem 100%-ban átlátszó, megváltoztatja a színt, másrészt csak minden második képnél nyit ki, ami tovább rontja a minőséget.

(#7990) batka.mano válasza ORCA58 (#7989) üzenetére


batka.mano
csendes tag

hmm érdekes, köszi

amikor elindítom a filmet, addig szemüveget be sem tudom kapcsolni míg távirányítón át nem kapcsolok 3D re, akkor felugrik egy panel, ahol 3 opció közül választhatok, egyiken vertikálisan másikon horizontálisan felezi meg a képernyőt, a 3ik talán jó, de az is el van csúszva kicsit

ugyanakkor letöltöttem egy demo 3d mkv videot, amit elínditottam és tök jól müködött a szemüveggel, azt hittem ugyanaz az elv ezeknél is

akkor mi alapján válasszak filmeket?

(#7991) SzJoe válasza Gabesz1019 (#7953) üzenetére


SzJoe
csendes tag

Hali,
Privátba küldtem.

(#7992) jegenye77 válasza batka.mano (#7990) üzenetére


jegenye77
addikt

Remélem nem haragszol meg érte nem kötözködésképpen mondom de szerintem még felesleges beruházni 3D-s tévébe.Nem forrta ki igazán magát.Igaz csak egy-két készüléket láttam eddig de engem nem győzött meg.Nem sok köze volt a moziban látott 3D-s filmekhez.
A demó meg mindig szép és jó de messze van a valóságtól.A film nem lesz olyan frankó.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7993) batka.mano válasza jegenye77 (#7992) üzenetére


batka.mano
csendes tag

nem haragszom meg érte, sőt, osztom a véleményed

viszont külföldi reviewk alapján választottam ezt a típust, nem a 3D vezérelt, engem hosszabb távon kifjezetten zavar is, ha sokat nézem,

egyszerűen csak tesztelem még a tvét

a demot ne úgy értsd, hogy vmi samsung demot néztem rajta, hanem leszedtem pár filmet volt ami blueray, volt ami nem az, és egyiken tökéletesen és szépen müködik a dolog, míg a másikon nagyon gyenge, élvezhetetlen! és nem tudom elképzelni hogy valaki egy percnél tovább tudná nézni fizikai fájdalom nélkül

és csak próbálok rájönni mit rontok el mint nem hozzáértő

(#7994) jegenye77 válasza batka.mano (#7993) üzenetére


jegenye77
addikt

Mivel játszod le a filmeket?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7995) bogarfull27 válasza egerj (#7986) üzenetére


bogarfull27
tag

Hali!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
Ezzel kicsit megnyugtattál! Én a Kalocsai üzletből fogok rendelni! Majd egyeztetek velük mint Tacsilaci, hogy hozzanak 2 példányt és csak kipróbálás után fizetek! A felvételt hogy tudtad megoldani??? Remélem sikerül majd kifognom egy hibátlan példányt!!! Am te mikor vetted a készüléket? Lehet hogy a későbbi kiadások már hibátlanok? Remélem mihamarabb megjön a pénzem és rendelhetem! Izgulok!
Mégegyszer köszi a Segítséget!!!

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#7996) batka.mano válasza jegenye77 (#7994) üzenetére


batka.mano
csendes tag

ööö

hát pendrivera felmásoltam a filmeket, bedugtam és úgy, kiválasztottam mint mediát 8-10 gigás természetfilmeket nézegettem, meg egy mesét, a mese jól ment, szépen adta, a többi elkenődve

(#7997) gejala válasza dgabro (#7984) üzenetére


gejala
őstag

Ha kikapcsolod a Motion Plust, akkor nem tud 24p lejátszást. A torzításcsökkentést vedd 0-ra filmeknél és úgy fog kinézni, ahogy kell. :K

A 2. meleg miért nem tetszik? Az majdnem tökéletesen realisztikus színhőmérsékletet ad. :B

(#7998) bogarfull27 válasza egerj (#7986) üzenetére


bogarfull27
tag

Bocsi!

Még 1 kérdésem van!
Az internetcsatlakozást te hogyan oldottad meg!? A wifi kulcs szerintem irreálisan drága! A net szolgáltatóm hozott nekem 2 wifit! Egy kiszolgálót ami a pc és a fali csatlakozó között van, meg egy másikat ami vevőnek van beállítva és azt egy lan kábellel akarom a tv-be dugni! Szerinted működni fog? Vagy maradjak a direkt lan kábelnél?

Köszi! Gabi

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#7999) bogarfull27


bogarfull27
tag

Hali mindenki!

Mennyi most a legolcsóbb le40c650? A hónap végéig még csökkenhet az ár! A kalocsai boltban 162900! De az nekem sok! 150000 a plafon! Ezért vagyok a 37c650-nél!
Köszi

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

(#8000) bogarfull27


bogarfull27
tag

8000. hozzászólás kedvéért :C

Mindenkinek joga van a véleményemhez!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.