Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) masterful87 válasza gejala (#5132) üzenetére


masterful87
senior tag

Ma hozták meg a 40C650-es tévém, oldalán van matrica, rajta SQ02, és a rács mögötti matricán LTF400HF15 van meg Made in China felirat. Ez lenne a Samsung gyártotta S-PVA panel?
Csak azért kérdem, nemám' ellentmondásba kerül egymással a két matrica. :D Véletlenül egyik ilyen, másik olyan típust jelöl.

MÁS:
Amúgy szintén a kalocsai cégtől rendeltem. Már találtam is rajta egy pixelhibát, úgyhogy jövőhét elejéig eldöntöm mi legyen vele.

Még egy kérdésem van: lemértem a fogyasztását visszavett fényerővel: fehér 90W, fekete 70W, kikapcsolt panel 40W. Ezek csodás adatok, nade a standby??? 19W-ot mértem miután kikapcsoltam a tévét! És azt se értem, hogy hogy csinálja hogy áramtalanítás után még nagyon sokáig világít egy pici LED a jobb sarokban? Olyan sokáig világít, hogy nem volt türelmem kivárni mikor alszik végre ki. :D

(#7502) Dog 11 válasza masterful87 (#7501) üzenetére


Dog 11
tag

A 32-esnél Standby 0.15 W ! Keresd a tizedest.

(#7503) Kronk válasza BBéci (#7500) üzenetére


Kronk
őstag

Már olvastam azt a topicot, de ha ki tudsz hozni nekem egy olyan szettet amiben van dvd lejátszó is, meg erősítő 100k-ból akkor nyitott vagyok :)

http://totesz.myminicity.com/

(#7504) busman


busman
addikt

Sziasztok!
A problémám a következő:Samsung LE32C530 usb-ről való lejátszásnál csúszik a hang.
Próbáltam más készüléken is ott nem tapasztaltam semmit.
Firm legfrissebb decemberi...

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#7505) masterful87 válasza Dog 11 (#7502) üzenetére


masterful87
senior tag

Nem, nem, itt nincs tizedes, ez 17-19W és 40C650.
Este áramtalanítottam, és még 10 óra múlva is világított a LED-je! Nem olvastam utána, de ezek szerint van benne egy akksi? És akkor az akksit töltötte majd 20W-tal, és ha végzett beáll az 1W stand by-ra? Mert én csak erre tudok gondolni. :)

(#7506) horvathd válasza busman (#7504) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nekem is előfordult, hogy csúszott a hang, de csak akkor ha beletekertem a filmbe a gomb folyamatos nyomásával. Ha utána egy pillanatra megnyomtam a visszafelé tekerő gombot, utána már jó volt. Vagy ha a stop gombbal megállítottam a filmet, majd újra elindítottam és a kék gombbal folytattam, akkor szintén jó lett a hang.

"The Kid just rages for a while."

(#7507) Kronk válasza snefftamas (#7499) üzenetére


Kronk
őstag

Mivel jobb a 40c650 mint a 40C6000
Ugye az egyik lcd a másik ledes. De még milyen élvezetbeli különbség van köztük?
Tényleg azt mondjátok 2011-ben hogy inkább lcd-t vegyek mint ledes tv-t?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#7508) compakt17


compakt17
csendes tag

Sziasztok:!

Érdeklődnék kinek van Samsung ue32c6000 ledes tv-je?

Egy olyan hibát észleltünk,amivel nem tudok mit kezdeni,Blu-Ray filmeknél szaggat a kép motion plus nélkül folyamatosan,motion plus bármelyik módjánál pedig bizonyos időközönként,elég zavaró.
Csinálja 24Hz en is és 60 Hz en is.
Csak a Blu-Ray filmeknél csinálja,eredetit néztünk csak rajta.

Ha valaki tud segíteni ebben írjon.
Köszönöm.
Sziasztok.

(#7509) Anonymus23 válasza masterful87 (#7501) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen az, Samu panel elvileg.
LE40C650,670 - BN07-00801A,SAMSUNG,LTF400HF15,SSDZF6,8bit,40,1.07,LTF400HF15, 8bit, 16.7M 0.46125(H)*0.46125(W), 0 to 50, 12V, 72%, 40 inch FHD

LE40C650,670 - BN07-00831A,AUO,T400HW03 V3,AU40H33,8bit,40,16

LE40C650,670 - BN07 00821A,CMO,V400H1-LH9,CM40H19,10bits,40

De a Google a te barátod is:
[link]

Azt viszont nem értem, hogy miért csodálkozol rajta, hogy Made in China, szinte mindenki ott gyártat már minden cuccot.

A fogyasztás furcsa, most megint megnéztem és 0,0x W a fogyasztása így kikapcsolva.
Vagy te is úgy jártál mint itt egy másik kollega, akinek az volt ráírva a fogyasztásmérőre, hogy 20W alatt nem garantáltan pontos :D

;) - The Power of the Light Side

(#7510) Gaben78


Gaben78
csendes tag

Sziasztok.

Boldog tulajdonosa lettem egy LE32"C653 tévének.
Állítólag csak optikailag néz ki másképpen mint a 650-es.
Azt szeretném kérdezni, hogy ki lehet-e kapcsolni benne valahol a ki-be kapcsolás hangjelzését. Én nem találtam sehol az angol haszn. utasításban.

Előre is köszönöm. :R

(#7511) Dog 11 válasza masterful87 (#7505) üzenetére


Dog 11
tag

A 40 C 650 készenléti teljesítménye 0.3 W -a Neked szállító bolt honlapján olvasható műszaki paraméterek szerint.
Javaslom a mérésedet ismételd meg figyelmesen.Ha ugyanaz az érték,úgy mérd a fogyasztást ismét de minden csatlakozót húzzál ki a tv ből .Az antenna csatlakozót is,esetleges scart vagy HDMI csatlakozót ami esetleg a digitális box felöl jön,vagy megy más video,hang berendezések felé.Csak a tv legyen magában amikor kikapcsolod és átáll készenlétbe.
A piros LED a Samsung készülékeknél a készenléti állapotot jelzi és folyamatosan világit.Bekapcsoláskor villog majd elelszik.Fogyasztása jelentéktelen ezért elképzelhető,hogy a konektorból kihuzással történő áramtalanítás után sokáig még látható.A tv -ben llévő kapacitások elegendő áramellátást bizositanak hosszú ideig.
Külön akkumulátor nincs a tv ben.

(#7512) nightshadow válasza Gaben78 (#7510) üzenetére


nightshadow
veterán

Menü -> Beállítások -> Általános -> Dallam -> Ki.

(#7513) Gaben78 válasza nightshadow (#7512) üzenetére


Gaben78
csendes tag

Köszönöm.

(#7514) masterful87 válasza Dog 11 (#7511) üzenetére


masterful87
senior tag

Nem rossz az amit mondtál, úgyhogy kihúztam belőle minden kábelt, de nem változott: 17-19W.
A fogyasztásmérőm Düwi típusú, ő lenne az: [link] 0W-tól mér specifikáció szerint.
Már fél órája számol, hagyom még pár órát, és akkor megnézem hány kW-ot jelez. Többre tartom a kW kijelzést, mint a pillanatnyit.

De ha még este is ennyit mutat, akkor annak nem örülnék! 20W-os standby fogyasztás elég irreális lenne! :DDD (persze ismerem a billenőkapcsolós elosztót, de akkor is)

1 hibás pötty miatt, úgyis cseréltetem 3 napon belül, a hibás táp már csak bónusz lesz.

(#7515) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali! Nem tudom jól gondolom-e, de felteszem a kérdést.

Samu A, B, C sorozatoknál a panel mindig ugyanaz csak a designt változtatják?
Raknak bele egy kis elektronikát egy kis plusz funkcióval?

[ Szerkesztve ]

(#7516) Laci.M válasza zsoltika29 (#7515) üzenetére


Laci.M
senior tag

Olvass első hsz-t.... A betűk azt jelzik, h melyik modell melyik évjárat modellje. A B a 2009-es, C a 2010-es.
Raknak bele egy kis elektronikát egy kis plusz funkcióval?
Tudod milyen komoly munka van az az új elektronika mögött? Hidd el nem kevés nagyon okos ember dolgozik rajta. :)

Aláírás

(#7517) Dog 11 válasza masterful87 (#7514) üzenetére


Dog 11
tag

A fogyasztásmérődet ellenőrizd le.Keress egy ismerten kisfogyasztásu /5-10W/ fogyasztót a lakásban.Pl.hálózatról működő ébresztős rádió -készenlétben , mobil telefon töltés közben,mikró-készenlétben vagy dvd ,stb. és mérd meg őketA felsoroltak mind 10 W alattiak.Kiderül,hogy a mérőd rendben van e .

(#7518) ORCA58 válasza Kronk (#7507) üzenetére


ORCA58
addikt

Mindkettő LCD Tv
A 40c650 háttérvilágítása ccfl A teljes kép mögött vannak a fénycsövek, míg a 40C6000 EDGE LED azaz a képernyő élén vannak elhelyezve a LED-ek így kevésbé pontos a fény eloszlása, cserébe vékonyabb és drágább a TV gyengébb kép mellett..

(#7519) ORCA58 válasza zsoltika29 (#7515) üzenetére


ORCA58
addikt

Az LCD panelek terén nem sok fejleszteni való van már. A technológia határait feszegetik, így nem hoznak ki mindig újat. A fizika törvényei a folyadékkristályokra is érvényesek.
Az újabb készülékek ennek ellenére felülmúlták minőségben a korábbi típusokat hála a szerinted jelentéktelen elektronikának.

Az új panel majd az OLED lesz (ha lesz), mármint ha sikerül olcsón megbízható paneleket gyártani, ami a kezdeti bizakodás után nem akar összejönni egyik gyártónak sem .

[ Szerkesztve ]

(#7520) zsoltika29


zsoltika29
tag

:F

Akkor másik kérdés.

LCD-ben a 3D technológia még nem tökéletes?
Gondolok az "áthallás" dologra. Vagy már van jó lcd 3D-ben?

(#7521) villamos válasza zsoltika29 (#7520) üzenetére


villamos
őstag

Az egész 3D dolog manapság még gyerekcipőben jár. Jelenleg semmi értelme nincs szerintem. Vagyis amiatt, hogy egy TV -re ráírják hogy 3D -s attól még nem érdemes megvenni. Én legalábbis még 10 évig biztos nem veszek ilyet.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7522) T.Peter


T.Peter
őstag

Sziasztok. Szerintetek érdemes megvárni a 2011-es sorozatot? Tudom, hogy nagyon így előre nem lehet megmondani, főleg úgy, hogy ha nem is lehet tudni semmit nagyon az idei modellekről. Arra gondolok például, hogy mondjuk anno például újonnan érdemesebb volt-e inkább megvárni a c650-et, mint megvenni a b650-et, mert tudott annyival többet? Vegyük ki a sorból az ultra clear panelt (vagy akkor legyen a c630). Elektronikában mennyivel tudott többet, plusz a képmegjelenítése volt-e annyival szebb, hogy 2-3 hónapot érdemes volt rá várni? Azt lehet tudni, hogy miben javulhatnak? Például gondolom kaphatnak mondjuk 200 hz-et, internetes tartalomkezelési funkciót, jobb beépített médialejátszót. Nem a csúcskategóriás tv-kre gondolok, hanem a belépőkategóriás full hd-s tv-kre. Persze felhasználási kör kérdése is, mert például 200hz nem biztos, hogy kell mindenkinek.

(#7523) gws580


gws580
tag

Sziasztok!
visszaolvastam de még most sem látok tisztán! :U
Tv vásárlás előtt állok...
Milyet ajánlanátok 100- 120k (br) közt?
2- max 3 m-ről lenne nézve...
Amire használnánk,a kábelen jövő TV adásokok nézésén kivül, a géppel össze lenne kötve, de ott is a csak filmnézésre , tehát játékok nem lennének rajta játszva.
itt említeném a sport műsorokat, azok is elhanyagolhatóak ...
Abban is a segítségeteket kérném, hogy ledes vagy sima lcd, full hd vagy hd ready :F
ami alapján dönteni kell :K
Szivesen várom a támogatást :K , mert hallgatok ám rátok :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#7524) masterful87 válasza Dog 11 (#7517) üzenetére


masterful87
senior tag

Fogyimérőt leteszteltem:
14W-os energiatakarékos izzó --> 14W
T-Home Sat beltéri standby --> 9W
Cyberhome DVD standby --> 7W
De a 40C650 standby továbbra is 16-19W. Sőt most valami változott is benne, mert ahogy méregettem, kihúztam 2 percre és elaludt a jelző led, tegnap meg 10 órán keresztül világított áram nélkül!
Jövőhéten cserélem, a következőnek meg remélem nem lesz ilyen gondja.

(#7525) snefftamas válasza ORCA58 (#7518) üzenetére


snefftamas
aktív tag

+1

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7526) snefftamas válasza gws580 (#7523) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ccfl mindenképp ebben az arkategoriaban nincs is más nagyon. Samsung C5xx, C6xx közül valogass. Sztem

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7527) siemensfun válasza masterful87 (#7524) üzenetére


siemensfun
tag

Nekem is volt ilyen gondom a fogyasztással és kiderült hogy T-home sat beltéri volt a rossz. HDMI kábellel kötöttem össze a TV-vel és valahogy a box kiakadt néha és áramot küldött a tv-nek a hdmi-n keresztül. Ilyen volt olyan hogy a TV be sem akart kapcsolni. Kihúztam a konnektorból és a kis piros led égve maradt. De ahogy kihuztam a boxot is az áramból egyből elaludt.
Én kicseréltettem egy másikra t-home-al. Azóta nincsen ilyen gondom.
Amúgy a TV-m 32C650.

(#7528) snefftamas válasza T.Peter (#7522) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sztem nem érdemes várni a 2011 re ahogy olvastam az edge ledet fogjak erőltetni ami csak marketing szemponbol jó max. Felhasználónak kevésbé. Sajnos a kiforrott Ccfl hanygoljak a semmilyen edge ledet tolják a full LED meg meg drága. Majd 2012 talán jön a full LED a mainstream kategóriába.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7529) Kronk válasza ORCA58 (#7518) üzenetére


Kronk
őstag

Egymás mellet volt a két említett típus ma a saturnban, a eurosport hd adása ment mind a két tv-n, és mind a kettőnknek a ledes tv jött be jobban. Tisztább és élesebb volt a képe. Meg a színei is kellemesebbek voltak. Viszont a házimoziból csak a C445-ös tudom most megvenni, a C555-t nem tudják ebben a hónapban beszerezni.

http://totesz.myminicity.com/

(#7530) masterful87 válasza siemensfun (#7527) üzenetére


masterful87
senior tag

Nekem csak gagyi dobozom van hozzá, SCART-tal van az STB a tévéhez kötve! :D

De mindent kihúzva is marad a borzasztó standby fogyasztás, és amikor leáramtalanítom az összes elektronikus bizbaszt, akkor is égve marad a LED.

(#7531) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Samsung UE40C5000-est sztereó módban össze lehet kötni erősítővel?
Leírásban csak optikai kimenetet meg fejhallgató kimenetet látok.

(#7532) pakfong válasza DLDKox (#7531) üzenetére


pakfong
tag

Ha jack kimenet van rajta, akkor elvileg ilyen kábel jó hozzá.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#7533) DLDKox válasza pakfong (#7532) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Van rajta jack kimenet, legalábbis a manualja szerint de fülhallgató kimenetre nem éppen optimális szerintem erősítőt kötni. Mivel még most állok tv vásárlás előtt ezért kérdeztem rá mert nálam ez is 1 szempont. Az erősítőmön csak 1 optikai bemenet van amit már használok másra.

(#7534) zsoltika29


zsoltika29
tag

Én ma elmentem az MM-be. Pont egymás mellett volt a 40C650-es és a 40c6000 típus.
Az ottani ár 110000 ft-különbség volt 20600 és 316000 volt. A netes ár "csak" 40000 különbség.

Kezembe vettem a távk-t és egyszerre állítottam mindkettőt. Én eléggé meglátom a különbségeket, de csak annyit láttam, hogy a C650-nek a színei szebbek voltak.

A kontrasztban nem volt semmi különbség! :Y

Ez a mai nap engem végleg meggyőzött és győzött a C650-es. :))
:R

(#7535) #09634560 válasza DLDKox (#7533) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen erősítőd van?
Másik optikait nem lehet pl.HDMI-vel vagy koaxxal kiváltanod?

(#7536) DLDKox válasza #09634560 (#7535) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Kenwood 5050D-s erősítőm van, van rajta 1 coax és 1 Toshlink optikai bemenet.
Jelenleg a számítógép van a Toshlinkre kötve mivel az Asus Xonar DX-en csak Toshlink kimenet van és egyenlőre se erősítőt se hangkártyát nem akarok cserélni.
A tv-ből elég lenne a sztereó jelet is rákötni, de a gépről szoktam filmet nézni ezért ott mindenképpen optikai kábellel kell összekötnöm az erősítőt.

(#7537) #09634560 válasza DLDKox (#7536) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha elég a sztereó akkor ilyent kel venned és bedugnod a tévén a scart csatlakozóba és out-ra kapcsolnod és megfelelő sztereó RCA kábellel az erősitőhőz csatlakoztatnod.

[ Szerkesztve ]

(#7538) DLDKox válasza #09634560 (#7537) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Szuper, köszönöm az infót.
És a scarton bármelyik forrást választva kijön a sztereó jel?
Valaki próbálta már esetleg ilyet?
Mostani tv-mel is így van összekötve, de nem akarok befürödni vele.

(#7539) masterful87 válasza gejala (#5375) üzenetére


masterful87
senior tag

Használtam a keresőt, és ezt a választ találtam, a problémám ugyanaz.
Adott egy dvd lejátszó, SCART-tal a tévére kötve, már kikapcsoltam minden szuper feature-t, de az emberek feje még mindig hullámzik! :DDD (folyik) Ott tűnt fel ahol egy szereplő pl. bólogat.
Nem tudom mit ronthattam el, vagy lehet ez ilyen és kész, de engem zavar hogy egy kicsit mozdul az ember feje, és elkezd a haja hullámozni,sőt a koponyája is ugyanúgy hullámzik!

(#7540) #09634560 válasza DLDKox (#7538) üzenetére


#09634560
törölt tag

Emlékezetem szerint igen,kivéve a hdmi-vel rákötött forrás.

(#7541) DLDKox válasza #09634560 (#7540) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Nagyon köszönöm még 1x a hasznos infókat, ezek szerint megfelel az elvárásaimnak a tv.
Lényegében csak tv adások hangját használnám sztereó módban összekötve.
Esetleg Sony 40 BX400 vs Samsung UE40C5000-re mit mondanál?
Ő volt a két kiszemelt.

(#7542) T.Peter válasza snefftamas (#7528) üzenetére


T.Peter
őstag

Köszönöm a választ. :R

(#7543) gws580 válasza snefftamas (#7526) üzenetére


gws580
tag

Köszönöm a választ Én is!
az le32c550 jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#7544) ORCA58 válasza Kronk (#7529) üzenetére


ORCA58
addikt

A készülékeknek rengeteg beállítási lehetősége van ami a kép minőségét befolyásolja. A jó ég tudja, milyen beállítással mennek a bolti tv-k Általában egy gyári beállítás. A LED-eseknél sokszor erősebb kiemelést alkalmaznak (marketing fogás)
Az, hogy mennyire egyenletes a háttérvilágítás fényes jeleneknél nem igazán látható. Ezt inkább sötétebb jeleneteknél sötétebb helységben lehet érzékelni
A vásárlásnál persze az egyéni ízlés sokat nyoma latba. Azt vedd ami neked tetszik.

(#7545) motinka


motinka
tag

nemrég vettem egy samsung TV-t az 530 -as szériából.
Minden rendben van rajta, csak nem tudom csatlakoztatni az aktív hangfalamhoz, mivel azon analóg L-R illetve 5.1 bemenet van, a tv-meg nem igazán találok mást csak optikai hangkimenetet. sem az EUROSCART sem más csatlakozáson nem találok analóg hangkimenetet. Egyedüli megoldásnak a fejhallgató kimenet kínálkozik, de nem hiszem el hogy ha az van rajta akkor nincs rajt legalább L-R kimenet.
Néztem optika/5.1 átalakítót, de annyiért majdnem lehet venni komplett samsung 303-as házimozit, amin van optikai bemenet. Kicsit nevetségesnek tartom.

MoTiNka

(#7546) #09634560 válasza motinka (#7545) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lásd:#7537.

(#7547) BBéci válasza motinka (#7545) üzenetére


BBéci
titán

Én inkább az optikai bemenet nélküli házimozis készüléket tartom nevetségesnek.
Mellesleg visszaolvashatnál, éppen erről volt szó az utóbbi 10 hozzászólásban.

(#7541) DLDKox
Ebben a topikban nem szoktuk ajánlani a C5000 megvásárlását.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7548) BBéci válasza gws580 (#7523) üzenetére


BBéci
titán

2-3 méter közötti nézési távolsághoz legalább 46 colos tévét kellene venned, hogy értelme legyen a HD felbontásnak, de akkorát nem kapsz meg a megadott összegből.
A helyedben 42 colos HD-ready plazmát vennék, mondjuk a Samsung C430-ast.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7549) motinka válasza #09634560 (#7546) üzenetére


motinka
tag

köszönöm a választ, de ha az EUROSCART aljzaton lévő hang LR kimenetre gondolsz, azt megpróbáltam, vagy elbénáztam vagy nincs kimenet ezen a csatlakozón. Azért mégegyszer megnézem.

MoTiNka

(#7550) motinka válasza BBéci (#7547) üzenetére


motinka
tag

Igazad lenne, de visszaolvastam, de igazán nem kaptam rá választ, ezért is tettem fel újfent.
Sajnos a TV-m új de a HiFi tornyom (Technics) már vagy 8 éves de nem lenne szívem kidobni mindent tud ami nekem kell, csak anno még nem raktak rá optikai bemenetet, sőt az újabban vásárolt aktív hangfalszetten is csak L/R és 5.1 hangbemenet van. Mondjuk erre rakhattak volna optikai bemenetet nem olyan régi konstrukció.
Mint írtam találtam itt [link] átalakítót de majdnem 10 ezer az ára, és ez az olcsóbb megoldás :((

MoTiNka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.