Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) sastam


sastam
tag

sziasztok

lenne egy gyors kerdesem samsung tv-vel kapcsolatban..

vettem hozza egy vezetek nelkuli fullhallgatot es azt akarom osszekotni a tv-vel..

ahogy elnezem jackdugo egy helyre megy be, de az a pc/dvi audio in, nade az ugye a bemenet nem a kimenet..
bemenetnek ott van a digital audio in, ami egy ilyen elbillenos csatlakozos lyuk, elnezve oda valami tok mas kabel megy..

Kerdes, hova dugjam?:)

Remelem valami tok egyszeru dologrol van szo, es gyorsan megtudom mekkora bena vagyok..

Koszi!

www.tamassasvari.com

(#6452) geotom


geotom
tag

Sziasztok!
Azért leírom mi a problémám, hátha tud valaki segíteni.
DLNA-n a mpayerben nem jön át a videóhoz rendelt felirat!
Igen ugyanaz a neve, egy mappában vannak és nem hibás a felirat, mert usb-ről jó minden.
Előre is köszi!
Tomi

(40c650)

(#6453) Dog 11 válasza sastam (#6451) üzenetére


Dog 11
tag

A B 530-on nincs fejhallgató kimenet. A C530-on viszont van .Az 550 -en szintén található.
Készüléke válogatja .

[ Szerkesztve ]

(#6454) sastam válasza Dog 11 (#6453) üzenetére


sastam
tag

samsung le26b350

rola lenne szo. ha nincs akkor ennyi volt? vihetem vissza? vagy van valami mas megoldas? atalakito mondjuk digital audio out-ba?

www.tamassasvari.com

(#6455) sastam válasza sastam (#6454) üzenetére


sastam
tag

vagy a samsung le26b350? mar a fene se tudja melyik az pontosan..googlizom mi a kulonbseg es hogy van e benne..

www.tamassasvari.com

(#6456) vlevi válasza geotom (#6452) üzenetére


vlevi
nagyúr

DLNA-hoz én a serviio-t használom, azzal átmegy a film mellett lévő felirat. A windows7-ben lévő streamelt megosztással valóban nem ment át a felirat.
Ja, és a serviio-ban ki lehet kapcsolni az átkódolást is, ami szerintem felesleges. Mármint C650 tévéhez, mert a tévé úgyis majdnem mindent le tud játszani.

(#6457) Dog 11 válasza sastam (#6454) üzenetére


Dog 11
tag

Ha volna lehetőségem cserélném olyanra amelyiken van fejhallgató kimenet.Ha az nincs úgy biztonságosan csak egy csatlakoztatott erősitő fejhallgató kimenetéről tudod megoldani ,de ez már egy másik történet.

(#6458) sastam válasza Dog 11 (#6457) üzenetére


sastam
tag

Koszonom a segitseget!

Akkor inkabb visszaviszem..

De nem gondoltam volna hogy egyaltalan letezik olyan tv amin nincs ilyen kimenet:(
20eve a feketefeher tvnken is volt:)

www.tamassasvari.com

(#6459) geotom válasza vlevi (#6456) üzenetére


geotom
tag

Köszi kipróbálom a serviio-t!
Most töltöm, kell valami extra tudás a beállításához?
Üdv:Tomi

(#6460) nero.inter


nero.inter
csendes tag

Sziasztok!

3. napja van egy Samsung LE40C650-es tv-m és az a problémám, hogy amikor belépek az internet tv alkalmazásba, akkor kiírja, hogy szoftverfrissítésre van szükség. Elindul a frissítés: a yahoo-t frissíti, de egy idő után leáll (ki van írva, h szolgáltatás telepítése - yahoo 2/1) és itt nem megy tovább. Ha kilépek és újra belépek, akk ugyanez van.
Segítsetek, légyszí, hogy mit tegyek? Mert így nem tudom használni az internet tv-t.

Köszönöm szépen!!! :R

(#6461) vlevi válasza geotom (#6459) üzenetére


vlevi
nagyúr

Tulajdonképpen semmi. Amivel én szívtam, az a saját hülyeségem (vagy túlzott okosságom) volt. Néhány könyvtárra olyan file jogosultság volt beállítva, amit a serviio nem tudott olvasni, ezért nem osztotta meg a tévé felé. De ahogy ezt beállítottam, ment minden rendesen.
Még annyira kell odafigyelni, hogy ha beraksz egy filet valamelyik megosztott könyvtárba, azt nem mutatja azonnal, csak egy kis késlekedés után. Ezen lehet segíteni a "force refresh"-el. Ilyenkor frissíti a megosztott fileok listáját.

(#6462) geotom válasza vlevi (#6461) üzenetére


geotom
tag

Köszi!

(#6463) angol válasza Thom! (#6443) üzenetére


angol
tag

köszi, és még egy kérdés (bocs ha már volt erről szó), szal az mitől van - főleg az emberi arcok pórusai közelről - a maszatos és az éles között változnak, ha nagyon figyelem, digitális vagy analóg vétel mindegy.
(samu 40/530).
50Hz vagy a gyenge szobaantenna ?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6464) gejala válasza angol (#6463) üzenetére


gejala
őstag

Ha mozgás nélkül is állandóan változik az élesség, akkor az a vétel és/vagy a forrás minőségének a hibája.

(#6465) bargeszt válasza bargeszt (#6433) üzenetére


bargeszt
tag

Erre valaki nem tud megoldást?:Üdv! B650 es tvm van feltettem egy új firmwaret a net megy a médiaplayer részbe be tudok lépni, de bármilyen filmet akarok lejátszatni vele azt írja ki, hogy ismeretlen fájlformátum. Usb ről ugyanazt a filmet gond nélkül viszi. Mi lehet a gond?
Már újratelepítettem a pc share managert is de semi változás.

(#6466) geotom válasza vlevi (#6461) üzenetére


geotom
tag

Nos eddig semmi siker :-(
Látszólag semmi változás nincs a Tv-n, minden látszik,lejátszható
de a felirat sehol!
A serviio fut, mappákat beállítottam a console-ban és semmi.
Valami elkerülte a figyelmem?
Sz.gépet és a tévét is újraindítottam (bár egyik sem kérte).
Ötlet?
Üdv:Tomi

(#6467) Abyssh


Abyssh
csendes tag

Kérdésem lenne a PcDream-mel kapcsolatban:
Volt valaki aki 3napos/hosszabított garanciát kért és időben cseréltek készüléket? Csütörtök délben jött meg az enyém, de csak 5 után kapcsoltam be, mivel hidegből hozták be és nem akartam, hogy a pára tönkretegye. Ekkor vettem észre, hogy iszonyatosan felhős a képe, kb mint itt: http://prohardver.hu/tema/lcd_tv_tapasztalatok_tanacsok_2/hsz_1607-1607.html
Péntek reggel 8kor hívtam őket. Először a szokásos lerázós szöveg, hogy frissítsem a FW-t ami egy hülyeség, mert ez nem szoftveres, hanem hardveres hiba. Mondtam, h ez volt az első dolgom és kérdeztem, hogy mikor cserélik ki a tv-t (+2év cseregarival vettem). Erre az volt a válasz, "majd ha erre járunk". WTF? Alapból van a 3napos cseregari, nemigaz, hogy nem tudták volna mondani, hogy semmi probléma, ekkor meg ekkor megyünk és cserélünk. Ha hétfő 4ig nem hívnak akkor rájuk szólok, és ha ünnepek előtt nem cserélik ki, akkor lehet, hogy a 8 napos webes vásárlásos-visszatérítéses eszközhöz folyamodok. Ennyi pénzért gyors ügyintézést érdemel a vevő és nem azt, hogy arra várjon vajon mikor járnak felé...

Ezt leszámítva szép a képe normál kábel adással is, szépen visz mindent pendriveról is, nagyon szép a képminősége. Mondjuk az furcsa volt, hogy a 16gigás NTFS pendrivera nem volt hajlandó lementeni a csatornalistát, csak a FAT-os fényképezőre...
Xbox360-nal is leteszteltem. A fentébb linkelt filmes kalibrálással próbálkoztam először. Dante's Infernoban nem vettem észre laggot. Mass Effectben sem, viszont ha forogtam a karakterrel, néha mintha egy vízszintes vonalban a tv közepén kettészedi a kéépet és megakad vmelyik fél egy tizedmásodpercre. Guitar Herozni nem lehetett normálisan, Game Mode-ban nem volt lag, így viszont szemcsés a játékok képe...

[ Szerkesztve ]

(#6468) Anonymus23 válasza Abyssh (#6467) üzenetére


Anonymus23
veterán

Garanciális csere gondom nem volt (nekem is csak kedden jött meg a TV), viszont nekem is van egy kisebb felhő a jobb felső sarokban, viszont messze nem ilyen durván látszik, mint amit belinkeltél, igazából nehéz észrevenni, mert szinte az egész képernyő aránylag homogén, ebből a szempontból.

Tegnap este megnéztük rajta az Avatart, gyönyörű volt a kép, viszont ilyen 5 másodpercenként meg-megröccent a kép, gyakorlatilag nem lehetett észrevenni (nejemnek semmi sem tűnt fel), és ha nem figyeltem direkt, akkor tényleg fel sem tűnt.
Ilyenkor a 100Hz-t vegye le az ember? Vagy mi lehet a megoldás?
Ja Asus Oplay-el ment a lejtászás HDMI kábellel.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#6469) BBéci válasza sastam (#6458) üzenetére


BBéci
titán

Mielőtt cseréltetnéd, vizsgáld meg, képes-e Scarton hangot kiadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6470) Reddevil84


Reddevil84
tag

Én is kiváncsi leszek mikor fognak kijönni a szerelők!Valakinek van már ilyen tapasztalata? Remélem minél hamarabb!Az egész napom kész volt ez miatt! :W
Meg persze kiváncsi vagyok,hogy mit fognak vele csinálni! Majd ecsetelem nekik a yahoo problémát is! Ideghesítő tud lenni mikor az ember nézné a tv műsort a szép új tv-n és csak itt ál sötét képernyővel! :W

(#6471) stillcig válasza Dog 11 (#6422) üzenetére


stillcig
csendes tag

Én mind a két frissítést feltettem a pendrive-ra, és automatikusan kiválasztotta az egyiket (a 2007.4 végűt). Holnap felhívom a szervizt aztán meglátjuk mi lesz!

(#6472) angol válasza gejala (#6464) üzenetére


angol
tag

köszi, sima mezei szobaantenna, erősítés nélkül, tudom nem ideális, szal akkor nem tuner problem ?

(#6473) snefftamas válasza Abyssh (#6467) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!
Milyen tv-t vettél, és milyen panellal kaptad? Én is tőlük tervezek rendelni, de azért jobban is megbecsülhetnék a vevőket...

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6474) Abyssh válasza snefftamas (#6473) üzenetére


Abyssh
csendes tag

LE40C650 SQ2-es panellal. A felhősödést leszámítva tényleg nagyon szép képe van.
Juteszembe, amikor meghozták a tv-t mondta a srác, hogy még egy ideig ne kapcsoljam be. Viszont már úgy kellett rászólni, hogy ugyanmár rakja össze ha már így hirdetik magukat...

(#6475) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Aktiváltam a C650es TV-n a PVR-t. Timeshift is szépen működik egy 60as mobilwinyóval :)
60giga mennyi timeshiftelésre elég? SD adásnál? Tipp?

Köszi

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6476) baluka26 válasza snefftamas (#6473) üzenetére


baluka26
veterán

Én is tőlük rendeltem. Velem nagyon rendes volt az ügyintéző csajszi, illetve a srácok is akik hozták :)
Ráadásul egész korrekt minőségű kábelcsomagot adnak ajándékba ^^

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6477) snefftamas válasza Abyssh (#6474) üzenetére


snefftamas
aktív tag

8 napos garancia esetén neked kell visszavinni a szállítási költségeket a törvény szerint vevőnek kell állnia, lehet a 3napra is ez áll, de ez nem biztos... :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6478) snefftamas válasza baluka26 (#6476) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia! Te mit rendeltél és milyen panellal kaptad?
Köszi

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6479) BBéci válasza mcroberto (#6475) üzenetére


BBéci
titán

Valahol 20-30 óra között lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6480) baluka26 válasza snefftamas (#6478) üzenetére


baluka26
veterán

37C650-es lett rendelve...és mivel igazából édesapámnak lesz karácsonyi ajándék még csak kipróbálva volt egyszer, 25-én többet tudok írni róla :)
Egy tuti: nem SQ panel :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6481) gejala válasza baluka26 (#6480) üzenetére


gejala
őstag

Nem is létezik 37" SQ panel, úgyhogy ez nem meglepő. :D

(#6482) villamos válasza baluka26 (#6480) üzenetére


villamos
őstag

A Samsung nem gyárt 37" -os panelt. Reméljük már jó inverter lesz benne, ami nem zúg...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6483) baluka26 válasza villamos (#6482) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan ezért mondta, hogy az biztos nem :D
Az inverterre én is kíváncsi leszek :U

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6484) davidreg


davidreg
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy LE40C650-es TV-t, feltettem rá a legújabb firmware-t:
[link]
De azóta sajnos a Coolink-es külső házamba lévő vinyómmal azt csinálja, hogy felismeri néhány másodpercre, majd eltűnik a listáról. (Remélem nem a Coolink szórakozik velem).

Találkozott már valaki ilyennel? Vissza lehetne rakni az előző firmware-t?

(#6485) Winne


Winne
nagyúr

Ez a 650-es széria nagyon befutott, ahogy nézem, amikor anno én vettem, akkor nem úgy nézett ki, mint ami ennyire sikeres lett. A kérdésem az lenne, hogy aki számítógépről néz mkv formátumú nagyfelbontású videót, annál be van kapcsolva/jól működik a 100Hz? Főleg az újabb típusokra vagyok kíváncsi és arra, hogy esetleg egy frisebb firmware-rel javulhat-e a tv-m teljesítménye. (B650T2)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6486) GoZoL válasza Reddevil84 (#6435) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

C530-as tv-vel ugyanígy jártam mondjuk én pendriveról próbáltam frissíteni és utána nem kapcsolt vissza a tv. Samsung szerviznél szó szerinte lehordtak, hogy mit képzelek, hogy frissíteni mertem meg, hogy tilos frissíteni meg csak akkor szabad ha már minden kötél szakad.... Az ügyintézőnek szombaton délután jeleztem a problémámat, vasárnap délben jött a szervizes emberke, kicserélte az alaplapot és azóta minden rendben van. A C650-est frissítettem én is internetről és nem volt probléma utána. Ami szerintem gáz, hogy mikor feltöltjük az fw-t akkor a tv nem ellenőrzi le crc hibára a fájlokat és itt kezdődnek a problémák.

(#6487) Drag77 válasza Winne (#6485) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Én a többeknek is bejött 10/0 beállítással használoma 100 HZ-et.
B650 T2-m van.
üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6488) rajzol02


rajzol02
csendes tag

Sziasztok,
72cm es Samsung CRT-t készülök lecserélni, egy 100Hz fullHD, nemzajos, klassz Tv-re, amit dvd, avi, mkv (felirattal!) és majd valamikor blueray lejátszásra szeretnék használni.
A jelöltek:
LE-40C650 vagy LE-32C650 from Kalocsa
A képátmérőn (meg az áron) kívül van valami lényegi különbség? kb 3 méterről távolságból nézem a készüléket, melyiket ajánljátok?
köszi

(#6489) GoZoL válasza rajzol02 (#6488) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

Ha a pénz megvan a nagyobbra akkor mindenképpen 40C650! Én is kb. 3 m-ről nézem, eleinte nagy volt de most már egy 46"-at is el tudnék képzelni. :)

(#6490) Winne válasza Drag77 (#6487) üzenetére


Winne
nagyúr

Tudsz mutatni egy ilyen beállítási segédletet nekem pls? Este akkor le tudnám tesztelni. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6491) powerwade válasza Abyssh (#6474) üzenetére


powerwade
senior tag

Én most próbálom elintézni a kalocsai céggel, hogy cseréljék ki a 40c650 itthon, mert rettentően felhős/foltos a képe csatornaváltás közben, médialejátszó inditásakor vagy nagyon sötét film jeleneteknél, es nagyon zavaró. "sajnos" én se kockáztattam, hogy a hirtelen -10 fokból behozott TV-t beüzemeljük (pára-para) így úgy vettem át, hogy nem próbáltam ki... aztán csak hétvégén volt időm rá szórakozni vele, akkor ki is jött a hibája...viszont a vásárlás már 5 napja történt, tehát "buktam" a 3 napos cseregaranciát, és a telefonos kisasszony felvilágosított, hogy ők nem webshop igazából, úgyhogy a 8napos elállás joga nem illet. Úgyhogy most várok a válaszukra.

(#6492) stargazer


stargazer
senior tag

sziasztok

végülis ilyent vettem: ue 32 c 5000 qw
még nem próbáltam ki
ez tudja akkor az automatikus képarányállítást? mármint hogy ha egyik csatornán 4:3, másikon 16:9 akkor ne kelljen mindig állítgatni és ne legyen fekete csík és/vagy túl sok levágás?

köszi

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#6493) Reddevil84


Reddevil84
tag

Na le a kalappal a bolt elött visszavittem a tv-t és minden szó nélkül kicserélték! Jó persze benne voltam a 3napba úgyhogy muszály volt nekik!Meg sem nézték,hogy tényleg az e a baja vagy ilyenek!Bevittem aztán adták az újat!Annyi volt csak hogy a hozzátartozó dolgokat kicserélték!Tehát végülis csak a készülékem új a többi talp meg ilyeneket megcseréltük!Nekem mindegy volt csak a készülék legyen jó! Mostmár magától tök simán felment a yahoo is így már azzal sincs gondom! A firmware frissítéssel meg többet nem foglalkozok,nehogy megint így járjak!

(#6494) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

vennék használt, de hibátlan LE32C650-et

Ha valakinek van várom a privijét...

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6495) LacBp válasza eric.cartman (#6494) üzenetére


LacBp
tag

Ha minden igaz, akkor estére nekem lesz egy használt le32c650 , azaz akkor még nem lesz használt. de ha kihzom a boltból, akkor az már nem új :)

Aki most akar tv-t venni kötheti a gatyamadzagot.. Kalocsa már nem szállít idén, úgyhogy nekem is másfelé kellett keresgetnem. A polusban találtam, hasonló árban- igaz mennem kell érte, meg nincs kábel csomag, de még idén meglesz.

Kb 4-5 üzletet hívtam fel, meg néztem meg a honlapot és idén-re már nem nagyon ígérnek. Úgyhogy pár nap múlva majd jelentkezem én is a kezdők oktondi kérdéseivel :)

(#6496) BBéci válasza powerwade (#6491) üzenetére


BBéci
titán

Ők nem webshop?????? Mégis mi a fészkes fene lenne??????? :Y
Neten rendelted, futárral szállították.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6497) eric.cartman válasza LacBp (#6495) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nekem nem sűrgős, nem karira kell - jó lesz januárban vagy februárban is (van itt már egy LE40C650 jópár hónapja - azt nyúzom, csak egy másik szobába is akarok egyet ami 32"-os de C650!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6498) mcroberto válasza BBéci (#6496) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Rendes bolt, csak van weboldaluk amin keresztül tudsz rendelni. Még nyitva vannak, pont átlátok :)

[ Szerkesztve ]

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#6499) powerwade válasza BBéci (#6496) üzenetére


powerwade
senior tag

Igazából a neten kitöltöttem egy "Űrlapot" amit ők valahogy feldolgoztak, és a többi telefonon történt (pl.egyeztetés) majd egy futár kihozta aki kiállitott egy számlát és kész. Ha a netes részt félreteszed, akkor gyakorlatilag semmiben nem különbözik attól, mintha egy üzlettől rendeltem volna telefonon. Csak éppen az adataimat nem kellet bediktálnom, mert azt ugye előre elküldtem.

(#6500) kmarton


kmarton
tag

Megrendeltem a 32c530 ast az ittveddmegnél. Kértem hogy sq panelos legyen, aztán jól megkaptam a magamét :DDD . Na mindegy holnapra itt is lesz. Várom mint a Messiást

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.