Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) camalot válasza camalot (#6949) üzenetére


camalot
tag

hopp nem a 40-es hanem a 37-es, a 32-es meg 129k

(#6952) Barthezz2 válasza horvathd (#6950) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Addig rendben, de a SatTV mellé havi részletbe beférne. Most inkább a TV-re lennék kíváncsi, nem az árukra..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6953) Brucki


Brucki
csendes tag

Hi

Egy gyors kérdés. UE32C5000QW fullhd tv-n, ha egy 1080-as felbontású mkv filmet lejátszok, akkor lejátszáskor nem tölti ki teljesen a képet, alul felül ott a feket csík. Persze be lehet állítani, hogy megnyújtom a képet és akkor kihúzza, de az nem az igazi. Mi lehet a gond? A filmeket a tv saját usb portján keresztül játszom le, nem pedig külső lejátszóval.
Bocsi, ha amatőr a kérdés, de ez az első lcd tv-m :)

(#6954) nightshadow válasza Brucki (#6953) üzenetére


nightshadow
veterán

"DVD, Blu-Ray vagy HD-DVD filmeknél miért van alul-felül fekete csík?

A jelenleg általános képarányok:
4:3 avagy 1.33:1 - Az "ősi" TV képarány, jellemzően az összes 1990 évek második fele elötti TV sorozat és műsor ebben a képarányban készült.

1.85:1, 2.35:1, 2.40:1, és a többi mozi képarány - A mozifilmek többféle képaránnyal készülhetnek, jellemző a 2.40:1 és az 1.85:1. Ha megnézed a moziban a bemutatók alatt előfordul, hogy többször is változik a használt képarány, az 1.85-ösöknél a két szélen függöny takarja a vásznat, amit a 2.40-es trailerek/filmek esetén felhúznak, és a teljes vásznat kihasználják. Megj.: A 2.40:1-es képarány (ami valójában 2.39:1) az 1970-es években terjedt el, korábban a 2.35:1 volt használatban.

16:9 avagy 1.78:1 - Az új HDTV szabvány. A szabvány megalkotásakor egy átmenetet kerestek a mozi és a hagyományos TV képarány között. Egyből átálni a 2.40-re nem lehet, mert gyakorlatilag a teljes képarányú 4:3-as TV adások esetén a készülékek két szélén olyan vastag lett volna a fekete csík, hogy az már erős fejvakarásra késztettne mindenkit. A 16:9 esetén még viszonylag keskeny az oldalsó fekete sáv 4:3-as képaránynál, és alul-felül keskeny fekete sáv van 2.40-es képaránynál. A mai TV sorozatok elsöprő többsége, és a jobb helyen készülő TV műsorok már 16:9-es képaránnyal készülnek." forrás: [link]

Ennél már nincs fekete csík: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6955) Paal válasza misi-na (#6940) üzenetére


Paal
csendes tag

Beléptem 1-én vagy 2-án az Internet Tv-be, ekkor mondta, hogy friss elemek vannak, letölti, adtam neki egy OK-t, majd automatikusan frissítette a Yahoo widgetekkel..

[ Szerkesztve ]

(#6956) Brucki válasza nightshadow (#6954) üzenetére


Brucki
csendes tag

Köszi az infót :R Igazából ezekkel a tv-s dolgokkal (képarány,kódolás, stb) sosem voltam teljesen tisztában, de irományodból kiderült számomra, hogy normális a jelenség amit írtam. A belinkelt Philips Cinema 21:9 pedig gyanítom nem egy árkategória az én tv-mel, úgyhogy marad a fekete csík :D

(#6957) BBéci válasza Barthezz2 (#6952) üzenetére


BBéci
titán

Itt a topikban többször volt szó a C5000-ről, még soha, senki nem dicsérte és nem javasolta a megvételét. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6958) Barthezz2 válasza BBéci (#6957) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Rákerestem többször is, de nagyon az ellenkezőjéről sem találok semmit.(mármint, hogy nagyon szar lenne) Lehet én keresek rosszul..

Akkor a 37"-es c530? Az milyen?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6959) gejala válasza st6rbuck (#6944) üzenetére


gejala
őstag

Azért szeretjük a kalocsai céget, mert maximálisan korrektek és a legolcsóbbak közt vannak.
Az teljesen véletlenszerű, hogy mikor, hova, milyen paneles szállítmány kerül.

(#6960) BBéci válasza Barthezz2 (#6958) üzenetére


BBéci
titán

Számomra a C650 alatti tévék egyike sem éri el azt a szintet, amiért érdemes pénzt adni. Ez a szubjektív véleményem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6961) Brucki válasza Barthezz2 (#6958) üzenetére


Brucki
csendes tag

Nekem ilyen Tv-m van UE32C5000QW. Annyira nem vagyok otthon a tv témában, de szerintem nagyon szép a képe. Első lcd tv-m, úgyhogy összehasonlítási alapom csak annyi van, hogy látok különböző áruházakban kiállítva lcd tv-ket, ezek alapján én jónak találom az árkategóriájában, éles és tiszta a képe.
A háttérvilágítása edge-lit, tehát a keretben vannak a ledek, talán ezért tapasztalható némi clouding fekete háttérnél. Szóval egy szó mint száz, nekem bejött.

(#6962) camalot válasza Barthezz2 (#6958) üzenetére


camalot
tag

Nem értek hozzá de Saturnban néztem tegnap ue32-37c5000q-t nekem tetszett a képe, az 530 sokkal gyengébbnek tűnt. Most 130 és 160k-ért van, mondjuk 200k a 6000c - de annyiért 130 centis plazmát is vehetsz. Esetleg 160k a samu Le40c650 de nem tudom jó e.

(#6963) Barthezz2 válasza BBéci (#6960) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én sem vagyok a minőség ellen, de sokak számára a TN paneles monitor sem használható kategória, én még is olyan előtt ülök, és nagy bajom nincs vele, csak használom és kész :)

Minden esetre elgondolkodtató amit mondasz. Legjobb volna megnéznem valahol, csak nemtudom erre mikor lesz lehetőségem..

(#6962) camalot: köszi a hozzászólást, Brucki neked is :R 40" nekem már nagy, plazma meg azért nem kell, mert monitornak is lenne.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6964) Brucki válasza Barthezz2 (#6963) üzenetére


Brucki
csendes tag

Igen szerintem is az a legjobb megoldás, ha elballagsz mondjuk egy Media Marktba, ott jó eséllyel mind a 2 típust meg tudod nézni menet közben és tudsz dönteni. Amúgy szerintem az általad említett, a T-nél forgalmazott két Samsung közül a 32" LED-es változatnak van szebb képe, a másik viszont valamivel nagyobb. Ennyi....De nagyjából, ha nem vagy fanatikus tv összehasonlítgató és TV nézés közben nem azon agyalsz, hogy az egyik tv mivel tud többet, vagy kevesebbet egy másiknál, akkor bármelyiket is válaszd szerintem nem fogsz csalódni.....

[ Szerkesztve ]

(#6965) kovecses válasza Valdez (#3600) üzenetére


kovecses
aktív tag

Ez engem is érdekelne...

(#6966) kovecses


kovecses
aktív tag

Segítségre lenne szükségem.
Ha most LCD TV-t szeretnék venni akkor milyet vegyek (LED-es is szóba jöhet)?
Ti mit ajánlanátok?

(#6967) kovecses válasza kovecses (#6966) üzenetére


kovecses
aktív tag

Mi a véleményetek erről?

LG 26LE5500

(#6968) villamos válasza kovecses (#6966) üzenetére


villamos
őstag

1: Mennyi pénzed van rá?
2: Mire kell?
3: Milyen TV-t használsz most?
4: Mekkorát szeretnél, mekkorát tudsz elhelyezni?
Legyen 100Hz FullHD. Ez a minimum, ha igényesebb vagy. Amelyiket írtad, az sima 50Hz.
Érdemes boltokban körülnézni, és kiválasztani egy szimpatikus versenyzőt...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6969) vlevi válasza Brucki (#6953) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert túl fiatal vagy, azért :D

Én még emlékszem, amikor a magyar tévén, a filmek előtt külön bemondták azt, hogy önök most egy szélesvásznú filmet fognak látni, ezért van a kép alsó és felső szélén egy fekete csík :D

De a viccet félretéve, valóban azért, amit előttem is leírtak. A bluray filmek nagyon sokszor 21:9 képarányyal készülnek, ami még szélesebb, mint a mostani, 16:9-es képarányú tévék. Létezik persze olyan tévé is, asszem a Phillipsnek van ilyenje, de azon aztán tényleg nem lehet mást nézni, csak bluray filmet. Vagy 3db 4:3-as arányú adást egymás mellett :D
Az alábbi képen egy 16:9-es tévé mellett látható egy 21:9-is, hogy érzékeltessék a különbséget. Képzeld egy a 21:9-es tévén, amikor a 4:3-as (pl. rtl, tv2 híradó) adásba belenagyítasz. Középen semmit sem látnál, csak a mikrofont a hírolvasó előtt :)

Mindettől függetlenül én is örülnék neki, ha média lejátszásnál lehetne úgy nagyítani a filmet, hogy a két széléből levágva, arányosan nagyítsa ki a közepét. Mint ahogy a 4:3-as tévéadásnál is tud ilyet, amikor alul-felül vág, és szélességben kihúzza.

[ Szerkesztve ]

(#6970) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Samsung LE32B530 típusú tv-m. A T-Home-nál van digitális kábeltv előfizetve.
Azt szeretném megtudni, hogy lehetséges-e stb nélkül a digitális csatornákat nézni valahogyan?
Ma beszéltem a T- vel, ők erre csak annyit mondtak, valakinek megy, valakinek nem...
Olvasgattam egyéb fórumokat is, de idáig nem jártam sikerrel.

A tv megtalálja az összes csatornát, de mindegyiknél azt írja ki, hogy kódolt jel. (Némely csatornáknál csak sötét képernyő, még ezt a szöveget se írja ki..)
Próbáltam már úgyis, hogy kiveszem a kártyát --> automata programozás --> majd vissza a kártya, de így se megy.
Nagyon szeretném ha működne, mert érzésem szerint ez a settopbox nagyon sokat ront a képminőségen. (főleg a scart csatlakozó)
Másik, hogy a settopboxon az antenna bemenettel sincs minden rendben (vagy a kábellel vagy a jellel, nem tudom), mert ha teljesen bedugom az antennát akkor nincs adás, ha csak éppen hozzá érintem a csatlakozóhoz csak akkor jön a kép... szóval ezért is jó lenne kiküszöbölni valahogyan ezt a 21. századba nem illő készüléket.

Előre is köszönöm a segítséget!

üdv,

(#6971) Barthezz2 válasza vlevi (#6969) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

A Philips 21:9-es TV-jét én élőben is láttam. Valami brutál. :D
Haver első mondata, mikor meglátta: "Ilyen kell", aztán megnéztük az árát is :DDD

(#6964) Brucki: Nagyságra elég lenne nekem bőven a 32"-es is, szóval az nem szempont, melyik nagyobb. :) MM nincs a közelemben, de egy saturn-ba talán eljutok majd, hátha lesz, és tudok élőben csekkolni :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#6972) villamos válasza #74459392 (#6970) üzenetére


villamos
őstag

Elvileg egy kártyaadapterre van szükséged. Csak kérdés, hogy a T melyik szabványt használja (többféle van, mindegyikhez másfajta kell)... Az hogy működni fog e, az lutri. Valószínű hogy a kártya társítva van a beltérivel, úgy pedig nem fog működni. Amúgy mivel az összes adás SD így nem lesz jobb a minősége. Az adapter nem két forint, típustól függően 10-30e forint között változik. Antennaszaküzletekben lehet kapni.
A Scart a létező legjobb minőségű analóg csatlakozófelület. Nem létezik jobb. Nem is kell jobb. Azonban előfordulhat, hogy a boxhoz silány minőségű kábelt adtak, így egy jobb kábellel javulhat a minősége. Ha esetleg van a boxon HDMI, akkor az is jobb képet adhat.
Az antennával kapcsolatban fel kell őket hívni, lehet hogy hibás a box, ki kell velük cseréltetni, vagy az antenna csatlakozóját kell megnézni, újraszerelni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6973) #74459392 válasza villamos (#6972) üzenetére


#74459392
törölt tag

Van conax modul a tv-hez (wayteq)
Most egy olyan infot kaptam, hogy valószínű ez a típusú modul nem jó a T-home os kártyákhoz... megpróbálok beszerezni egy másikat. (Technisat)
Ezen a boxon semmi nincs, hdmi meg pláne.

(#6974) kovecses válasza villamos (#6968) üzenetére


kovecses
aktív tag

1.: 150 körül
2.: TV-t nézni, számítógépet rákötni és monitorként is használni
3.: Egy LG monitor/tv-m van most (55cm és ez nekem kicsi)
4.: Max 32" annál nagyobb nem fér el, de a 26" már elfogadható...

Csak 50Hz-et tudna? Sehol nem találtam róla leírást, azt hittem alap a 100Hz.

Köszönöm a segítséget!

(#6975) villamos válasza kovecses (#6974) üzenetére


villamos
őstag

Alap lenne a 100Hz? Az alap, hogy van kép és hang... :DD
Monitornak én semmilyen körülmények között nem használnék LCD tv-t...
32" FullHD 100Hz: LE32 C630, vagy C650

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6976) kovecses válasza villamos (#6975) üzenetére


kovecses
aktív tag

Miért nem? DVI-HDMI kábel, aztán had szóljon.
Több barátom is használja így és szuper.

A 630 és a 650 között mi az alapvető különbség?
Miért pont ezeket a modelleket ajánlod?
Ezek a típusok melyik szériából valók?
Ledes lcd-k?

[ Szerkesztve ]

(#6977) vlevi válasza kovecses (#6976) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 630-asban úgylátom nincs Internet TV, és nem fényes a panelje. A fényes panel jót tesz a fekete színeknek, de még nem tudom, hogy a tükröződéssel mi lesz. Most vettem télen a tévét, még nem volt esély rá, hogy napsütésben lássam...

630
650

De mindkettőben van 100Hz, és DLNA, 4HDMI, 2USB, ...

Árban olyan 7000Ft különbség van a kettő között. Ja, és mindkettő "hagyományos", CCFL világítású LCD. A Samsungnál az LE... kezdetűek mind ilyenek, az UE... nevűek azok, amik LED világításúak.

Egyébként megint lejjebb ment az ára egy kicsit, én november végén 170eFt-ért vettem, mostmár 166-ba kerül [link]

Elképzelhetőnek tartom, hogy érdemes megvárni azt, hogy a Samu 2011-es modelljei megjelenjenek a boltokban, az talán még lejjebb nyomja a 2010-es modellek árait.

[ Szerkesztve ]

(#6978) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Nagyon vacilálok ezen az ue37C6000R-en :F
Csak az a bajom, hogy vajon milyen lesz a képe itthon. Kinek van FullHD-je, milyen otthon a kép, teszem azt egy sima kábeltévén??
Mert a mostani relatíve HDReady se rossz, de nincs rajta HDMI bemenet, se usb, semmi extra és csak 32" :(
Nem akarok ennyi pénzt feleslegesen kiadni, ha a kapott kép rosszabb lesz mint a mostani, bár tudom, hogy dvd-bluray-pc esetén meg szemet gyönyörködtet, de mégiscsak tv is lesz, nem csak porfogó videólejátszó. :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6979) Anonymus23 válasza kovecses (#6974) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hali,
Ha elsősorban monitornak használod, akkor szerintem megfelelő alternatíva lehet egy Samsung P2770HD is, ami ugyan elsősorban monitor, és ennek megfelelően a betekintési szögek nem TV szerűek, de ha elsősorban egyedül használod, akkor a TV része is teljesen OK.
Nekem a számítógéphez van ez a P2770HD és Tv-nek meg egy pár hete újult egy 40C650-es. Természetesen a TV-ben több minden állítható, a hangja az sokkal szebb, de valamit valamiért, meg pár ezresért már 2.1-es egyszerűbb hangszóró szett is sokkal szebben tud szólni.
Mindkettőre rá van kötve a dual kártyás digi beltéri, megfelelő távolságról mindegyik jó, HD filmek meg természetesen mindkettőn kiválóak. A P2770 80-90e Ft között kapható bolttól függően.

;) - The Power of the Light Side

(#6980) Anonymus23 válasza Tsebacsi (#6978) üzenetére


Anonymus23
veterán

A sima kábeltv képe kb ugyanolyan (ronda) lesz mint a HD ready TV-den. Max annyiban nyerhetsz, ha az újabb TV-ben már jobb a képjavító elektronika. Ha eddig is elfogadható volt, akkor ezután is az lenne.
Pl: Barátomnak van egy 2-3 éves Samsung HD ready 94 cm-es TV-je, én pár hete vettem a 40C650-et. Abból a távolságból, ahonnan Ő nézi (4 méter) és ahonnan én (3 méter) gyakorlatilag nincs különbség a két kép között, élvezhető, hiszen ilyen távolságból már nem látszanak (vagyis közel sem annyira) a gyenge bitráta miatti szépséghibák. Neki analóg kábelTV-je van, nekem digi-s "digitális", de gyakorlatilag egyforma a kettő.

Emlékszek 30 évvel ezelőtt anyámék azt mondták mindig, hogy ne nézd közelről a TV-t fiam mert elromlik a szemed. 2011-et írunk és semmi sem változott: itt az új technológia, és azt mondja az ember, hogy ne nézd közelről a TV-t, mert elromlik a szemed, mármint távolról szép a kép, közelről ronda, akkor csak a szememben lehet a hiba :C

A másik meg, hogy 32-ről 37-re váltani az azért nem nagy előrelépés szerintem, eggyel nagyobb méret szerintem minimum (40-42), ha már full HD tartalmat akarsz rajta nézni, mert így nem fogod észrevenni a különbséget. Véleményem szerint ha a barátom TV-jén néznénk 720p MKV-t, és ugyanazt nálunk megnézné 1080p-ben, ő pl nem látna semmi különbséget. :D, lehet én sem, és ez a valószínű.

Ja a 2 TV között TV-zés szempontjából gyakorlatilag annyi a különbség, hogy az övé idősebb, és 100.000 Ft-al többe került mint az enyém :D

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#6981) deakferenc75 válasza borsjani (#6932) üzenetére


deakferenc75
tag

Szia.Én már tegnap vettem is egyet ( 40c550 ),tökéletes a képe, jó a hangja, szép, nincs sehol felhősödés és oldalról is nézhető, nem kékül a kép.Szerintem nem rossz vétel.Ja és nem fogok firmware-t frissíteni, nehogy utána bekattanjon a masina.Így jó ahogy van,nincs szükség semmiféle update-re.

(#6982) BBéci válasza villamos (#6972) üzenetére


BBéci
titán

Conax modul kell a kábeles T-hez, nincs összehangolva a box a kártyával és egyértelműen javul a képminőség.
A komponens árnyalatnyival jobb a Scartnál, ráadásul 1080i is átmegy rajta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6983) Tsebacsi válasza Anonymus23 (#6980) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hű hát köszönöm a választ! :R
Azért nem nagyobb, mert méretbeli határok vannak sajnos, a 40"-es nem fér be a helyre, csak a 37es, meg annyira nagy különbség a 2 között nincs, ellenben rosszul írtam, nem 32"-es hanem 26"os van most :D
Szal azt mondod, a mostanihoz képest ugyanolyan lesz a képe a FullHD-nak is, annak ellenére, hogy a MM-ban eléggé elszomorító volt pár tv-adó képe, sokkal gyengébb mint a mostani tv-n?! Mert akkor holnap megyek és megveszem :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6984) Tsebacsi válasza Tsebacsi (#6983) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen van most egyébként: LG rz-26lz55

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6985) Anonymus23 válasza Tsebacsi (#6983) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elsősorban az adás minőségétől függ a dolog az biztos.
Persze TV és TV között is sok a különbség, és nagyon nem mindegy, hogy mit vesz az ember. Én kb fél évig nézegettem a Tv-ket, mire sikerült magamat lebeszélni a ledesről, és megvettem a 40C650-et.
Az első kinézettem a 37C6000-es ledes volt, majd ez 40 colosban, viszont itt a clouding még nem fekete képernyőn is látszott, ha odafigyelt rá az ember.
Ez az UltraClear panel viszont nagyon jó.

Ja és a másik, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen távolságból nézed, mert kellő távolságból az amúgy elég gáz minőségű digitv is élvezhető.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#6986) Tsebacsi válasza Anonymus23 (#6985) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

30 ropi van a C6000 és ac650 között... Nemtom, ennyire nem lenne jó a led, hogy inkább sima lcd???

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6987) gejala válasza Tsebacsi (#6986) üzenetére


gejala
őstag

A LED-esek csak azért drágábbak, mert hiány van LED-ekből. Ha lenne megfelelő kínálat, akkor a gyártóknak semmi okuk nem lenne drágábban adni őket. A mohóságot kivéve. :D

(#6988) ACE-


ACE-
addikt

Hali, van nekem egy Samsung C6000 -em. Érdeklődnék, hogy vajon egy Samsung HT-C450-re rákötve a TV-t optikai kábelen keresztül rendesen átadja a hangkütyünek a cuccot a média lejátszóról? Az optikán átviszi a DTS, ill. AC3 5.1 hangot és frankón megszólaltatja? Az is érdekelne, ha a TV-re rákötnék pl. egy FullHD és 5.1 képes Xbox360-at, akkor azt hogyan tudom látni a TV-n, illetve hallani ezen a házimozin? Simán ha az Xbox360-at bedugom HDMI-n a TV-be, a hangot továbbadja a házimozinak az optikán?

Köszi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6989) fokukac válasza gejala (#6987) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt úgy hívja a marketinges szaknyelv, hogy "a piac lefölözése"

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6990) kutyman válasza ACE- (#6988) üzenetére


kutyman
aktív tag

Az első kérdésedre: igen, a második csak akkor, ha közvetlenül a konzolból viszed optikán keresztül a hangot a házimoziba. (ha a tv-be hdmi kábelen viszed be az 5.1-es hangot, akkor a tv optikai kimenetén csak sztereó hang jön ki)

(#6991) kovecses válasza vlevi (#6977) üzenetére


kovecses
aktív tag

Köszönöm!

(#6992) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

pár hete van egy LE32C650 tv-m. A forumot olvasva döntöttem a típus mellett. Mondhatom, hogy nem bántam meg.

Tegnap tettem először netre, meg megkapta a 3005 ös fw -t. Fura, hogy némelyik netes alkalmazások, mint pl a google maps rendesen megy rajta. De pl a youtube feltelepítés után ahogy bekerült a listába be akartam lépni, majd kiírta hogy indítsan újra a tv -t az telepítés befejezéséhez. Megtettem, majd újra próbálkoztam, és ugyan ezt írta. szóval nem siekrült elindítanom az alkalmazást...

Amúgy más widgeteket is lehet hozzárendelni valahogy? - pl gmail vagy ilyesmi..

HANG.

Eddig azt hittem hogy tényleg szép hangja van a tv-nek. Filmnézésnél nem is volt rossz, Igaz nem full hangerőn hallgattam. De élvezhető volt.

De a hétvégén Jimmy :) _ koncertet akartam nézni az M2 -n. Kb fél órát próbáltam állítgatni a hangon, mert szinte élvezhetetlen volt a koncert hang (és itt most nem jimmy hangjáról van szó :) :DD ) Mély hangok alig jöttek át, olyan volt mint egy socol rádió. Pedig nem vagyok egy kifejezetten vájt fülű...

Csak a felvétel (adás) minősége volt pocsék, vagy valóban koncert nézésre alkalmatlan a beépített hangszóró?
Lehet majd egy koncert dvd- vel megpróbálom még, ha lesz időm!

Köszi a segítséget!

(#6993) tpeter


tpeter
aktív tag

Sziasztok!

Először is boldog új évet Nektek!
Rátérnék a tárgyra :) Van egy LE40C530-am kb. fél éve, elégedett vagyok vele bár a JPEG nézegetés eléggé lassú, de annyi baj legyen...
Történt hogy karácsonyra a szüleimnek is hozott a Jézuska egy pontosan ilyen típusú tévét és azon azt tapasztaltam hogy mintha gyorsabb lenne mint az enyém. Megnéztem a firmware verziókat, természetesen az övék volt a frissebb.
Gondoltam "ez kell nekem is!" és tegnap felhúztam otthon a legújabbat amit a samsung.com-on találtam. Azóta egyszerűen nem hogy gyorsabb nem lett (valójában szerintem változatlan a sebesség) de amit korábban lejátszott .mkv file-okat azokat most már képtelen, mondván hogy "not supported codec".
A régebbi fw-eket nem is találtam meg az oldalon, de nem is biztos hogy engedné hogy rátegyem.

Van-e megoldás erre?
Előre is köszönöm

(#6994) emre33 válasza kovecses (#6974) üzenetére


emre33
addikt

:D

Képcsöves tv esetén a HZ azt jelentette, hogy hány képckátt jelenít meg. 50 villogot. 100 nem

LCD esetén mást jelent
24HZ(P) esetén 24képkocka. filmlejátszás esetén mindennél fontosabb
50HZ esetén 50képkocka
60Hz esetén 60 képkokca.

TV többet nem tud. Amik többet tudnak, azok a 3D tévék, ők tudnak 120képkockát megjeleníteni.

100Hz annyit jelent, hogy 24,50,60 képkockát szoftveres úton felgyorsítja 100-ra.
de lcd akkor is csak 50/60 képkockát fog megjeleníteni,csak a szoftver "összemossa"
Van akit zavar, van akit nem, de film függő.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#6995) eric.cartman válasza emre33 (#6994) üzenetére


eric.cartman
senior tag

"...de lcd akkor is csak 50/60 képkockát fog megjeleníteni..."

Ezzel azért vitáznék kicsit, mert szerintem 100Hz-en 100 képkockát jelenít meg szerintem, csak kibővíti az ereditek számát, nem valós - számított (mesterséges) képkockákkal, így válik folytonosabbá a kép.

Az, hogy ezeket a mesterséges képkockákat hogyan, milyen módon és milyen eredménnyel teremti meg ez függ a beépített szoftveren, amit a Samsung-okon lehet manuálisan is befolyásolni.
...és ez az algoritmus akár javítható is egy már megvásárolt TV-n ha a gyártó fejleszti azt , ugyanis a firmware-ben benne van, így talán (szubjektív véleményem szerint) érdemes frissíthetni fw-t :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6996) eric.cartman válasza emre33 (#6994) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy a képkockák száma/frekvencia mellett eléggé fontos a betű is, hogy az "i" vagy "p" mert például a TV állomások INTERLACED (i) képe nem teljesen ugyanaz mint egy pl.mkv file PROGRESSIVE (p) képe ahol minden képkocka teljes értékű, tehát a klasszikus értelemben vett "képkocka"
A TV adások legfőképp a sávszélesség csökkentése érdekében interlaced módban adnak, azaz egy időpillanatban minden képkocka csupán fél-kép, úgy, hogy a kijelzőn csupán minden második megjelenítési sor hordoz információt majd ezt a következő ellentétesen váltja. (ezzel gyakorlatilag fele akkor steam-re van csak szükség, míg az alkotott kép az emberi szem számára nem tűnik fele olyan jónak. Jó trükk, de valljuk be azért gyengébb képminőséget ad a progresszív videónál)

Szerintem i-s jelekre (is) nagyon jótékony hatással van a 100Hz-es TV (sokat elfed az eredendő hibáiból)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6997) bfoto


bfoto
csendes tag

Kellene nekem egy LCD TV, ha lehet minel olcsobban, gepet viszont kotnek ra, tehat a fullHD felbontas fontos lenne. A Samsung LE32C530F1WXXH-t neztem ki, ez megfelelonek tunik, de sajnos nem vagyok benne a temaban es arra sincs idom, hogy napokig olvasgassak utana. Egy elado azt mondta nekem, hogy ebben a meretben nincs nagy kulonbseg a sima es a led-es megoldas fogyasztasa kozott (igaz ez?). Ha esetleg van valami ami a fenti tv-bol nagyon hianyzik es kicsivel dragabban megkapom, figyelmeztessetek legyszives. :)

Direp.hu

(#6998) gejala válasza bfoto (#6997) üzenetére


gejala
őstag

Jó választás ez a tévé.

(#6999) BBéci válasza LacBp (#6992) üzenetére


BBéci
titán

A lapostévék hangja csak híradóhoz, beszélgetős műsorokhoz megfelelő, még szimpla sorozatokhoz (dr. Csont, CSI) is bekapcsolom a házimozi rendszert.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7000) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Ha már hertzek.. Mennyivel rosszabb egy 50Hz-es LCD TV-n nézni egy filmet, mint ugyan azt egy 60Hz-es LCD monitoron?

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.