Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) snefftamas válasza Flexy90 (#7449) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Igen csakhogy egy áruházban nézelődés kor nem biztos hogy az eladó szívesen hagyja hogy a szerviz menube turkálj a kiállított tv-n. :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7452) aicon válasza Flexy90 (#7446) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi :)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#7453) daniel2121 válasza snefftamas (#7447) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi ha jól gondolom akkor az SQ paneles a jobbik. Egyébként ma voltam a pólusban és valóban volt egy c650 de ezek az eladók vagy nem értenek hozzá vagy csak teszik a hülyét, mert erről kérdeztem és úgy nézett rám mintha kinaiul beszélnék.
Még mindig nem tudom hogy melyik legyen, samu32c650 vagy pfl5405 v 5605 vagy sony ex500. Nem szeretném megbánni.

[ Szerkesztve ]

(#7454) snefftamas válasza daniel2121 (#7453) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Nem értenek hozzá sehol nem tudják egy boltban sem. A legvicesebb az volt amikor a Sony bemutatóterembe! se tudták miről beszélek mikor a sharp panelt említettem. Igen sztem az SQ de nincsenek nagy különbségek. Most olvastam itt a fórumon, hogy vkinek SQ-t kapott ma mondjuk talán az 40"-es volt és abban elég gyakori az SQ az méret amit inkább visznek, azt preferálják a többit kevésbé úgy látszik.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7455) snefftamas válasza daniel2121 (#7453) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A samsung v sony tvk közül valszeg egyiket se bánnád meg otthon ugyis csak az az egy lenne nem lenne mellette a másik :) Mondjuk én nem ismerem annyira a philipseket de azt sem hiszem hogy megbánnád. Vedd meg a legolcsóbb :). Ha nekem kéne döntenem akkor egy 32C650 SQ-val a Kalocsai cégtól ott megtudnák mondani jó eséllyel milyen panelek érkeztek hozzájuk, ha szépen kéred :). Meg talán az is a legolcsóbb de média playert mellé már nem kell venned.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7456) pepi76


pepi76
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni a döntésben? (bár biztos sokan kérdezték már)
2 tv-közt örlődöm.
Samsung ue 40 c6000 vs Philips 40 pfl 5625
Samsung előnyök:
-ahogy néztem mindent lejátszik usb-ről
-magas kontrasztarány 5millió:1(nem tudom ez számít-e, feltűnne-e ha kevesebb lenne)
Samsung hátrányai:
-tükröződő képernyő (pont az ablakkal szemben lenne)
-6 ms válaszidő
Philips előnyök:
-nem tükröződik
-2 ms válaszidő
Philips hátrányok:
-alacsony kontrasz 500 ezer:1 (még mindig nem tudom ez kevés-e:-))
-Lejátszik-e minden jót a philips usb-ről?
Olvastam valakinél, hogy a képméret beállítás nem túl frankó. Ez engem meghülyítene mert én az a kapcsolgatós fajta vagyok. Ezzel kapcs mi a tapasztalat egyik és másik esetén?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7457) vlevi válasza pepi76 (#7456) üzenetére


vlevi
nagyúr

"-Lejátszik-e minden jót a philips usb-ről?
Olvastam valakinél, hogy a képméret beállítás nem túl frankó. Ez engem meghülyítene mert én az a kapcsolgatós fajta vagyok. Ezzel kapcs mi a tapasztalat egyik és másik esetén?
Előre is köszi!"

Pendrive, Mediamarkt :D
Próbálgasd. Én majd egy óráig babráltam a kiválasztott tévét (meg pár másikat), amit természetesen nem ott vettem meg.

(#7458) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali! Megtaláltam a 37A656 oldalán a matricát :) az van ráírva, hogy AA01, akkor ez AOU igaz? Én nem tudom melyik a jobb, de én tökéletesen meg vagyok elégedve ezzel TV-vel.
Csak annyi bajom van vele, hogy öregszek és romlik a szemem azért figyelgetek a 46-osok felé. :D Vagy milyen hibát keressek a panelban, hogy tudjam mi a különbség. Tudom, hogy már biztos volt erről réggebben szó.

(#7459) zsoltika29


zsoltika29
tag

Másik kérdésem az lenne, hogy a c650 PVR funkciójával csak a belső digitálistuner-ről tudok felvenni vagy pl. ha nekem UPC-m van akkor arról is?

Másik: Van élet a C650 után? :) Már csak azért kérdezem, mert kb. nyárra tervezem a cserét és, ha lemaradnék róla? Mondjuk D650, ha lesz ilyen?

A fórom hatására vásároltam annak idején a 37A656-t is és nem bántam meg.

(#7460) snefftamas válasza zsoltika29 (#7459) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Örülök hogy tetszik az AUO jó az is nincs nagy különbség. Elét van a c650 utan a kérdés csak hogy milyen valószínűleg edge ledes lesz az utód ami rosszabb lesz meg persze drágább is.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7461) snefftamas válasza pepi76 (#7456) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A kontrasz értékeknek semmi jelentoseguk. Inkább azt nézd milyen a hvilagitas típusa edge LED full LED Ccfl. Én kerülöm az edge ledet. Az hogy mit játszik le pen driverol nálam másodlagos szempont. Azt könnyű orvosolni.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7462) zsoltika29 válasza snefftamas (#7460) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor valószínűleg az új szériában a ccfl gyártását befejezi a samsung?

Azért még biztos forgalmazzák egy darabig a c650-t.

[ Szerkesztve ]

(#7463) snefftamas válasza zsoltika29 (#7462) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sztem hamar el fog tűnni hogy az új modelleket el tudjak adni. Ami meg marad nekik raktáron de gyártani mar nem fogjak. Miért is tennék ha az ujat drágábban is tudjak igy árulni közben?

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7464) zsoltika29 válasza zsoltika29 (#7462) üzenetére


zsoltika29
tag

Ár esésre nem is lehet számítani? A 46c750 csak a 3d-vel több? Erre nem tudsz egy jó magyar nyelvű tesztet?

(#7465) snefftamas válasza zsoltika29 (#7464) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A 46c750 nem csak 3D vel jobb itt nincs panel lotto csak spva panelt teszik bele mert mar magasabb drágább kategória mint a 650. Ha spvat akarsz akkor 46c750. Magyar teszt nincs róla 2d be nagyon jó 3D be nem annyira.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7466) snefftamas válasza zsoltika29 (#7464) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ennél olcsóbban mar nem hiszem hogy lesznek max 5-10 ezer. Igy is nagyon olcsó ahhoz képest mit tud.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7467) nightshadow válasza zsoltika29 (#7464) üzenetére


nightshadow
veterán

Áresésre nem is lehet számítani?

Már megtörtént, az általad kinézett 40C650 kb. 270k-ról indult, s jelenleg 165k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#7468) zsoltika29 válasza nightshadow (#7467) üzenetére


zsoltika29
tag

Igen a 40c650 már jó áron van, de én már 46c650-el szemezgetek, mert 37a656-ről 40 coll-ra szerintem nincs értelme cserélni.

(#7469) nightshadow válasza zsoltika29 (#7468) üzenetére


nightshadow
veterán

Az áresés ott is megtörtént: [link]

(#7470) snefftamas válasza zsoltika29 (#7468) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Bármennyire is szeretnénk ingyen nem fogjak odaadni :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7471) pepi76 válasza vlevi (#7457) üzenetére


pepi76
csendes tag

Vlevi!
Bakker, hogy ez nem jutott eszembe!!! :W
Köszi! Kipróbálom

(#7472) pepi76 válasza snefftamas (#7461) üzenetére


pepi76
csendes tag

Snefftamas!
Honnan tudom, hogy edge vagy Ccfl?
Köszi

(#7473) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Samsung UE40C6500-ról valami negatív vélemény? Elsősorban UPC digitális TV-zésre, PS3-ra és olykor filmnézésre (szinkronos mkv, viszi?) szeretném használni ~3 méterről. Input lagja túl nagy-e ahhoz, hogy érdemben játszani lehessen rajta? A C650-ről azt olvastam, hogy 30 ms körüli/feletti, az már azért súrolja a határt, csak ezért esett ki nálam, pedig nem feltétlenül szeretnék 240 ezret elkölteni egy TV-re, még akkor sem, hogyha külsőre számomra a C6000/C6500 sorozat maga a tökély:B Hangszórói mennyire gyengék? Tisztán szólnak? Nem szoktam hangosan hallgatni soha a TV-t.

(#7474) ORCA58 válasza ORCA58 (#7435) üzenetére


ORCA58
addikt

A Channel List PCEditor innen tölthető le: link [link] Várni kell néhány másodpercet ( fent megy a visszaszámláló és ha kékre vált a chlpced-0.72-release.zip arra kel kattintani-

Itt van egy másik link is [link]

(#7475) ORCA58 válasza ORCA58 (#7435) üzenetére


ORCA58
addikt

A Channel List PCEditor innen tölthető le: [link] Várni kell néhány másodpercet ( fent megy a visszaszámláló és ha kékre vált a chlpced-0.72-release.zip arra kel kattintani-

Itt van egy másik link is [link]

(#7476) paavoo


paavoo
aktív tag

C650-nél azt figyeltem meg, foci közbe ha gyorsan mozgatják a kamerát halvány "szellemvonalat(kat)" lehet látni, ez normális? (pl digisport, de csak ha gyorsan mozog a kép, és akaratlanul is észreveszem a függőleges fűvágás mellett), jel analóg.

[ Szerkesztve ]

(#7477) snefftamas válasza pepi76 (#7472) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A samsung az edge led amit írtál a Philips teljes LED háttérvilagitas.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7478) snefftamas válasza paavoo (#7476) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sportmusorok az LCD tv ellenségei.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7479) snefftamas válasza Alvin_ti4200 (#7473) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Pár oldalt visszaolvasol okosabb leszel nem értem teljesen ezt az input lag mizeriat hard core gamerek tn panelt vagy crt használnak hobbi játékosok meg nem hiszem hogy ez akadályozná meg a játékban én inkább nem adnék plusz 80 ezret minus pár ms ért. Egy kulonben nem feltétlenül jobb tv ért. Sztem.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7480) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Ti mivel torolnetek le a 40b650es vagy 40c650es feluletet?
Nem szeretnem ha karcos vagy maszatos lenne,de ideje lenne letorolni...nem csak a por miatt hanem hogy szep tiszta legyen.

(#7481) snefftamas válasza Scoobyka (#7480) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Mikor vettünk aposnak c530at vettünk hozza spec tisztító spayt talán hama-t Multkor azzal pucoltam meg a digitális fényképezom lencsejet es szép lett. A sprayhez adtak törlo kendőt is.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7482) vizo74


vizo74
csendes tag

Keresek 46c650 tulajt, nekem is van, kérdésem lenne!

(#7483) daniel2121 válasza vizo74 (#7482) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szerintem itt kérdezhetsz bátran,más is így csinálja,mert ez egy fórum.

(#7484) Scoobyka válasza snefftamas (#7481) üzenetére


Scoobyka
addikt

Jo csak nem akarok artani az ultra clear feluletnek...eleg kenyes josszag sajna..

(#7485) vizo74 válasza daniel2121 (#7483) üzenetére


vizo74
csendes tag

már írtam egyszer, de nem jött válasz.

a panelt a sarkokban finoman megnyomva "lötyög"-e?
az enyémen jobb felső sarok eléggé, több milliméter bemozdul, bal felső kevésbé. MM-ban próbáltam tegnap a kiállított darabot és az is lötyögött.
elég gáz szerintem, semelyik másik tv-én nem mozgott a panel. ezen igen.
vajon szériahiba? mert ha az akkor nem tudom mi tévő legyek, mert sajnos ezt a tv-ét is cseréltetnem kell alpixel hibák miatt + a lötyögés miatt. de ha mind lötyög, akkor nagy-nagy gondom van. (karácsony után egy pana 50s20 plazmát kellett visszavinnem hiba miatt)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7486) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok, Én is Samu 40c650 vásárlásán töröm a fejem, ám most, hogy így olvasgatom a fórumot kicsit megzavarodtam "panel ügyben",

Ennél a típusnál 40" c650 melyik panel a jobb választás, AUO vagy spva? Mi a pontos különbség, mit lehet észrevenni? Melyik a jellemzőbb panelű egy tipikus kereskedésben? Honnan érdemes megvenni a TVt? Az a bizonyos kalocsai bolt annyira jó? Melyik az? :)

Köszi majd a válaszokat, Üdv!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#7487) snefftamas válasza Mathias-2120 (#7486) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Jelenleg az egyik legjobb ár értek arányú LCD tv akármilyen panellel is kapod. Olvass vissza a heten hoztad itt egy srácnak a bizonyos kalocsai cégtől sq paneles az az Samsung által gyártott panel úgyhogy valószínűleg náluk most azok vannak raktáron.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7488) snefftamas válasza Scoobyka (#7484) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sztem LCD tisztító spray vel nem okozol kart vegyél markasat amihez kendőt is adnak. Jobbal sztem nem tudod pucolni Azért az ucp sem cukorból van :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7489) Kronk


Kronk
őstag

Srácok!

Nem tudom láttátok-e, de az edigitalban most 0%-os thm akció van. Valószínűleg benevezek egy 40c6000-re. A C555 házimozi rendszerről van valakinek véleménye? Tudom nem egy Harman, vagy Onkio, de nem is az az árkategória... :)

http://totesz.myminicity.com/

(#7490) Kronk válasza Kronk (#7489) üzenetére


Kronk
őstag

Érdemes várni nyárig az új 2011-es "D" szériára? Vagy az a mostani árakhoz képest olyan magason fog kezdeni, hogy nem éri majd meg?

http://totesz.myminicity.com/

(#7491) vlevi válasza Kronk (#7490) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 40C650 valahol 270 körüli áron nyitott tavaly, ahogy nézem nyár körül olyan 200 körül lehetett, és év végére ment le 170 alá. Azt viszont nem tudom megjósolni, hogy a "D" széria árai hogyan fognak alakulni. Egy kicsit mindenképpen érdemes várni, amíg megérkeznek az első tesztek.

(#7492) vlevi válasza Kronk (#7489) üzenetére


vlevi
nagyúr

"edigitalban most 0%-os thm akció van"
Csak az a baj, hogy 185-ért adják, máshol pedig már 170 alatt is hozzá lehet jutni. Tehát 8 hónap alatt elbuksz 15-20 ezret.

(#7493) Kronk válasza vlevi (#7492) üzenetére


Kronk
őstag

Elnézted a típust, de amúgy igazad van, tudom, hogy egy picit drágább.
Az UE40C6000 sorozatról van szó :)
Gondolkodom még a C6500-on is, de ha csak az internet tv-vel tud többet, nem hiszem, hogy megéri a 20.000 felárat... :F

http://totesz.myminicity.com/

(#7494) snefftamas válasza Kronk (#7490) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ha rearsz meg egy evet várni akkor az új széria a mostani árakon lesz kapható de akkor mar jön az E széria es igy tovább...

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7495) Kronk válasza snefftamas (#7494) üzenetére


Kronk
őstag

Én is így gondoltam.
És a 6000vs 6500-ra, meg a C555-re tudtok valamit mondani?

http://totesz.myminicity.com/

(#7496) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok!
A kalocsaiak hivatalos magyar samsung garit adnak?

(#7497) BBéci válasza Kronk (#7495) üzenetére


BBéci
titán

Én egyiket sem venném. :(

(#7496) Varszegig
Igen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7498) Kronk válasza BBéci (#7497) üzenetére


Kronk
őstag

várom akkor a javaslatokat :)

http://totesz.myminicity.com/

(#7499) snefftamas válasza Kronk (#7498) üzenetére


snefftamas
aktív tag

#7487

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7500) BBéci válasza Kronk (#7498) üzenetére


BBéci
titán

Ha már LCD, akkor C650, bár én film és tévénézésre plazmát vennék.
Hangrendszer ügyben gyere a Házimozi erősítő... topikba!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.