Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137001) SeatZola válasza SeatZola (#136987) üzenetére


SeatZola
őstag

Erre tippje valakinek?

Rappi

(#137002) Hzi válasza b0077 (#137000) üzenetére


Hzi
aktív tag

Akkor a hiba az én készülékemben van.
Böngészőn oké, rakuten tv-n oké. Youtube betűk nem, számok igen, navigációs billentyűk igen, Prime video app-nál sem betű, sem szám, navi oké. :Y
Kipróbálok majd vmi sima számítógépes klaviatúrát, annál mit mutat a 2 app.
:R

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#137003) M i a m i


M i a m i
újonc

Sziasztok !
Találkozott már valakiilyen jelzésű tv-vel, ill. mit lehet róla tudni :

Samsung Q9FGM

(#137004) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok.

Szerintetek megérné lecserélnem a 2018-as 65'NU8000 tv egy belépő 2019-es qled 65'Q60R-re ? Most az itteni saturnba 999euróért adják igaz Q64R néven de szerintem az ugyan az. Én tavaly ilyenkor 1100 ért vettem, nem tudom most a nagy leárazások közepette mennyit kapnék érte. Van még rá 1 év gari ugyebár.

Nothing Phone (2a)

(#137005) Partizan182 válasza mrThomi (#137004) üzenetére


Partizan182
senior tag

Semmiképpen, a tavalyi Q6 visszalépés az NU8000 hez képest szinte minden szempontból.

(#137006) saalty


saalty
csendes tag

Sziasztok!

Samsung 65NU8002 készülékem van 1290.4 firmware-el, benne UPC mediacard.
A minap vettem észre hogy amikor a Comedy Central-on elindul a South Park (18-as besorolás) akkor pin kódot kér. A Programme Rating Lock 17-re volt állítva. Ezt átállítottam Allow All-ra de minden bekapcsoláskor visszaáll 17-re. Ez a firmaware tavaly novemberi, én csak pár napja vettem észre, nem tudom mióta lehet.
Pár napja USB-ről telepítettem az Emby-t, nem tudom lehet-e ennek köze.
Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?

üdv.

saalty

(#137007) Milka 78 válasza Milka 78 (#136979) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az Észt régióval kapcsolatban...vannak csatornák amik ilyenkor angolra váltanak és hiába állítod át Magyarra a gyorsmenüben mindig visszaváltanak...(pl Epic Drama&Digi TV). Beállítások-Adás-Szakértői beállítások-Audio opciók-Hang nyelvbeállításai-itt minden mehet Magyarra.

(#137008) mpo válasza saalty (#137006) üzenetére


mpo
veterán

Ezekre keress rá:
gyerekzár
műsor besorolási zár

Ha érted, akkor már elavult.

(#137009) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Üdv!

Van egy Samsung 55RU8002 tv-m, és vettem egy 4TB-os külső HDD + usb hub kombót [link].

A TV maga nagyon frankó, tudja is kezelni ezt a külső hdd-t (1 darab ntfs-es partíció van rajta), de pár másodperc darabos lejátszás után meg is áll a film, mindegy mit indítok el róla. A külső hdd usb hub részét is kezeli a TV, de az oda csatlakoztatott forrásból is ugyanez a helyzet, az is használhatatlan így.
Ezt a külső tárat hibátlanul kezeli az amúgy borzalmas médialejátszóval megáldott, már 5 éves Panasonic tévénk, szóval nem hiszem, hogy a tárral vagy a nagy partícióval lenne a gond.

Írtam pár hete angolul a Samsung tech supportjára is, de természetesen semmilyen választ nem kaptam. Valakinek van erre ötlete?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137010) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Próbaképen kipróbáltam az F szériában a Bt.audio opcíót ebben a szériában nem kapcsolja be a "rejtett"Bluetooth opciót.
Hátha esetleg valakinek ez infó :)

Ami viszont kiváncsivá tesz, hogy egy firmware firssítés müködni fog-e akkor ha service módban be lett állítva utólag a Bt mód?

(#137011) FollowTheORI válasza CPT.Pirk (#137009) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem USB inkompatibilitás oka lehet... valószínű vagy a TV vagy a hub/hdd nem bírja a másikat. USB 2 vs 3 dolognál néha előfordulhat.
Ha tippelnem kell valószínűleg a TV 2.0-ás portja a hunyó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137012) saalty válasza mpo (#137008) üzenetére


saalty
csendes tag

Szia!
Rákerestem de nem találtam semi megoldást. Azt olvastam hogy lehet még a CI modul is. Annál csináltam gyári visszaállítást de semmi változás. Megpróbálltam megváltoztatni a PIN kódot is 0000-ról de azt sem okozott változást. Felvettem az kapcsolatot a támogatással (élő chat),és kérdezte csináltam-e a készüléken gyári visszaállítást. Mondtam nem szeretnék mert elég időigényes lenne utána minden visszaállítani a jelenlegi állapotba. Szerdán fog szervizes hívni

(#137013) CPT.Pirk válasza FollowTheORI (#137011) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért? USB3-as penről vígan játszik 4K filmeket.
Amúgy rákeresve erre a témára, láttam egy Samsung oldalt, ahol inkompatibilisnek írták az USB hub-okat a TV-hez. De az alapján egyáltalán nem is kellene működnie, pedig működik az a funkció is.
Talán majd egy fw update...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137014) taxi


taxi
aktív tag

MM-ban vásároltam egy Pana Bluetooth fejhallgatót.
RU 7102 nem ismeri fel.
Egyéb szintén Bluetoothos hangszóróval párosodikik. :D
A füles pedig a telefonnal.
Létezhet ilyen, vagy mi vagyunk bénák?

Hakuna matata

(#137015) Kicsirics77 válasza taxi (#137014) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Jbl fülest vettem 1 hete,nálam a tv egyből felismerte a telefon meg félórát kűzdött vele,az előző jbl-em ment flottul,a samu 250-es soundbarral viszont nem barátkozott össze sehogy csak optikán.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#137016) FollowTheORI válasza CPT.Pirk (#137013) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sajnos van ilyen hogy néha nem megy egy 3-as eszköz egy 2-essel és vica versa... énis találkoztam már ilyennel.
Valami chipset vagy akármi nem kompatibilis vagy olyan módba vált amit nem bír.

Rossz csillagzat... hát lehet megoldja egy fw, de lehet hogy nem...

Amúgy kipróbáltad minden portján a tévének? A HDD-re fenntartottba dugtad?
Esetleg a TV-n megnézheted van e valami USB beállítás, vagy energiagazdálkodásos... hátha...

A hubokat meg a tápellátás miatt nem szokták támogatni, mert általában a tévé portja nem ad le akkora teljesítményt, ami több eszközt elbír... de egy külső tápos hubnál ez nem lehet gond (elvileg).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#137017) Thom!


Thom!
veterán

Úgy néz ki belépek Q6FN tévével a sorba sok vacilállás után.
OLED kizárva az árva miatt, LG Nanocell szürkés feketéje miatt kilőve.

(#137018) CPT.Pirk válasza FollowTheORI (#137016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Külső tápos a hub, mert egy komplett asztali gépbe való hdd van benne. Mindkét portján ilyen a tévé.

Mondjuk túlélem ha nem megy vele, úgy is inkább hálózati tárnak tervezem majd használni ezt a nagy vinyót, a TV számára meg van külön pendriveom, amire kimásolom ami kell.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#137019) Thom!


Thom!
veterán

55Q6FN szeretnék ajánlott beállításokat kérni.
Voltaképp filmre lenne csak használva!

(#137020) taxi válasza Kicsirics77 (#137015) üzenetére


taxi
aktív tag

Megoldódott köszi.

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#137021) mrThomi válasza Partizan182 (#137005) üzenetére


mrThomi
addikt

Érdekes nekem a szemem nem ezt mutatta :F Akkor mire érdemes ? Q70R-től már ?

Boltba van egymás alatt egy pont, igaz RU és Q60R( mindkettő ugye 2019-es ) és nekem NU van, de azért nagyon látszik a különbség a qled javára. Ezért gondoltam mivel nekem NU tehát a 2018as premium uhd-m van, aminek elviekben még az RU-nál is rosszabank kell lenni, lecserélném egy belepő 2019-es qledre. Én úgy látom csak a különbségeket ha egymás mellett/alatt vannak a tv-k
Amire használom ps4pro, filmek, smart iptv

Nothing Phone (2a)

(#137022) b0077 válasza mrThomi (#137021) üzenetére


b0077
tag

Nekem volt Q60/67-esem, mint írtam már korábban, visszaküldtem... Nem elég, hogy a kelleténél jobban felhős volt a bal alsó sarokban eléggé észrevehetően már normál használat mellett is (pl. széles vásznú film esetén, ahol az alsó és felső sávok le vannak "vágva" ugye), de a sarkoknál az lcd és a káva között még a led fénye is kiszűrődött (konkértan igénytelenül rakták össze)... Megnéztem üzletben is, ha nem is ilyen szinten, de ott is lehetett látni a sarkokban ezt a jelenséget, a felhösődést olyan fényviszonyok mellett nem tudtam megfigyeni...
A családban van egy UE55RU7402-es tv, olcsóbb mint a Q60-as és nem is qled ugye, de mégis messze homogénebb a megvilágítása és 100%-osan pontos az illesztése is. Egymás mellé rakva a qled demo videókat futtatva (ami erre van kiélezve) a színein minimálisan valóban észrevehető, hogy nem qled és a menüje is lassabb valamivel. DE, ha a kettő közül kellene választanom, sokkal inkább a UE55RU7402-et választanám, az említett Q60as hibái miatt és mivel a szín is csak demo videóval egymás mellé rakva észrevehető szerintem...

Nekem az a tapasztalatom, hogy ha már Qledben gondolkozol minimum a Q70-es, igaz ez sem 100%os, legalábbis én bele tudtam kötni, de ez már szinte elhanyagolható... Azt nem tudom, hogy az 55"-os akciós áraikat nézve a Q80/82 megér-e plusz 70e ft-ot...

Ahogy nézem neten az NU8000-asat elég komoly tv-nek tűnik, ha a q60-al nem lennének ezek a gondok én akkor sem cserélném le rá, de még a q70-re sem biztos...
Összehasonlítás a q70el:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu8000-vs-samsung-q70r/586/782?usage=7318&threshold=0.1

(#137024) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Van egy H6400-as tévém, eddig tök jól ment az anynet funkció, de egyszer csak nem működött és ha a menüben akarom frissítani az eszközök listáját, nem talál semmit. Korábban ha pl. bekapcsoltam a PS4-et, szépen bekapcsolt a tévé a megfelelő csatornán és a Samsung házimozi is bekapcsolt a digitális bemenetre + a tévé kapcsolójával tudtam a hangot szabályozni. Most egyik eszközt sem találja. Van ötletetek mi lehet a gond, mit érdemes megnézni?

(#137025) szaszapi válasza fausto (#137024) üzenetére


szaszapi
őstag

Nemrég adtak ki új firmware-t még a tévéhez, első körben azt nézném meg, de ugye nem tudni mit frissítettek, nincs changelog....

(#137026) mrThomi válasza b0077 (#137022) üzenetére


mrThomi
addikt

Köszi szépen a kimerítő választ. Igen, meg vagyok elégedve az NU-val nagyon jó tv, de haverom Q6FN-jéhez képest is látom a különbséget de csak színekben. Ezért gondoltam hogy a Q60... csak jobb lehet. Viszont 70/80/90R árban elég drága így akcióban is kb 1300/1600/2000+ euró 65 zollban.

Az a legfőbb problémám, hogy jövő ilyenkor lejár a 2 év garancia és anélkül félő hogy nem kapnék már sokat érte, és most nagy akciók vannak itt német/lux mindkét oldalon. De akkor lehet várok őszig az eladással majd januárban akciósan veszek már végre egy Qledet. Nem tudom otthon milyen akciók vannak de itt több száz(3-400) eurós leértekelések

Nothing Phone (2a)

(#137027) Celtis válasza szaszapi (#137025) üzenetére


Celtis
veterán

És mégis mit nézzen meg rajta? Gondolod, hogy régin egyszer csak megállt az anynet? Amúgy én pont azt tapsztaltam, hogy a tavaszi frissítés rontotta el, legalábbis a szomszéd TV-jén ez a helyzet.

(#137028) Celtis válasza fausto (#137024) üzenetére


Celtis
veterán

Csatlakoztattál bármilyen új HDMI-s ezsközt mostanában a rendszerhez (set-top-box, stb)? Az okozhat ilyet.

(#137029) Hzi válasza mrThomi (#137026) üzenetére


Hzi
aktív tag

Szia, a fő gond (ahogy már itt is többen, többször leírták), hogy a q6-hoz képest a q60 gyengült, rosszabb lett. A q6 utódjának inkább a q70 tekinthető.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#137030) b0077 válasza mrThomi (#137026) üzenetére


b0077
tag

Én a helyedben várnék őszig az eladással, addigra bőven kijönnek a 2020-as tv-k és a 2019-esekből kiindulva akkor kezdenek reálisabb árra esni és addigra jobban kiderülnek az esetleg hiányosságok is a különfélte típusokban. Ahogy írtam is én annyira nem estem hasra a qled színeitől, látszik-látszik, de csak azért nem cserélnék tv-t.

(#137031) Steady74 válasza b0077 (#137022) üzenetére


Steady74
addikt

Éppen most vagyunk TV választás előtt és a QE75Q60 as TV az egyik kiszemelt. Botrány-szar, nem érdemes megvenni? Ahogy korábban írtam 75" méret és 500k a limit (530nagyon max). Köszi

(#137032) mrThomi válasza b0077 (#137030) üzenetére


mrThomi
addikt

Igen igazatok van köszi a válaszokat várok addig. Gari időn belül akaron még eladni mindenképpen. Egy késöbbi tervem 8k-s qled majd a ps5-höz ami kihasználná de talán még az is várhat magára.

Nothing Phone (2a)

(#137033) matyiroli


matyiroli
tag

Sziasztok!
Van egy Samsung UE48H6400-as TV-nk. Felajánlotta a frissítést 2880-as verzióról 2900-re. Nem tudom, hogy le merjem-e frissíteni? Frissítette már valaki? Mi változik? Eddig is tökéletesen elégedett voltam a TV működésével (Youtube-ot, HBO GO-t használjuk többet). Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#137034) zsocy válasza Steady74 (#137031) üzenetére


zsocy
őstag

Azért nem botrány szar, szerintem ezen a szinten az már nincs, de a q60 még nem tud sok olyan funkciót amitől a qled tv az qled.
Pl csak 60hz panel, csak edge led...
Szerintem a qled az a q70-el kezdődik, a 60-as az tulajdonképpen egy alacsonyabb szériás tv átnevezve Q-ra. Tényleg érdemes még néhány hónapot gyüjteni, megéri a q70 a felárat, tv-t több évre veszünk.

[ Szerkesztve ]

(#137035) lala666 válasza matyiroli (#137033) üzenetére


lala666
senior tag

Nincs probléma vele, nyugodtan.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#137036) szaszapi válasza matyiroli (#137033) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem is még megvolt decemberben a H6400, nálam HBO Go már nem ment, mindig azt írta ki hogy próbáljam meg később! Nálatok megy rendesen, vagy kellett valamit trükközni?

(#137037) matyiroli válasza szaszapi (#137036) üzenetére


matyiroli
tag

Nálunk megy most is 2880-as verzióval, ezért is kérdeztem, hogy merjek-e frissíteni 2900-re.

(#137038) szaszapi válasza matyiroli (#137037) üzenetére


szaszapi
őstag

Nálam 2880-nal már nem ment egyszerűen, kidobta a szöveget, és a 2900 sem javította meg...

(#137039) Caranita válasza szaszapi (#137038) üzenetére


Caranita
aktív tag

Nálam is volt ilyen, de a wifi hálózat elfelejtetése és újbóli beállítása megoldotta.

(#137040) fausto


fausto
addikt

Köszi mindenkinek, egy áratalanítás után helyreállt a rend!

(#137041) Thom!


Thom!
veterán

Samsung qlednel müködik van-e olyan funkció mint LG-nél a távirányító egérként funkcionálni?

(#137042) Milka 78 válasza Thom! (#137041) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én még nem találtam ilyen funkciót, pedig kerestem és a normál egér sem a menüben csak és kizárólag a böngésző és 1-2 app alatt (tehát a menüben nem jelenik meg egy egérmutató, mint az lg-nél). 2 egérrel is próbáltam. Mondjuk nekem is volt magic remot-om és baromira hiányzik.
Viszont a gagyi BT-s Qlive tablet klaviatúrám ami kb semmivel nem volt kompatibilis a tv-vel tökéletesen megy (böngésző, YouTube, menüben tudok lépkedni a nyilakkal). Most is a tv-ről PH-zok. :P
Viszont ez engem is érdekelne, hogy van e a fenti magic remote-hoz hasonló Samusungos megoldás Q70-hez vagy a Tizen rendszer e téren zártabb mint a webos (én nem úgy nézem, hogy volna erre alternatíva a YT videókból kiindulva)?

[ Szerkesztve ]

(#137043) jambiyya


jambiyya
őstag

Sziasztok!
Az 55H6400 helyére bekerült a 65Q70. Egy denon x1000 erősítővel van összeköttetés HDMI-vel (ARC).
A gond, hogy a Q70-n nem jelenik meg a kép másik kábellel sem. Van valami trükk? Köszi.

ui: bár jobb a Q70, végül is nem csalódtam, de azért nincs hűha faktor, picit azért többet vártam...

[ Szerkesztve ]

(#137044) mpo válasza jambiyya (#137043) üzenetére


mpo
veterán

Nem derül ki, hogy set-top-box->AVR->tv kapcsolatod van-e.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137045) jambiyya válasza mpo (#137044) üzenetére


jambiyya
őstag

Csak TV+AVR.

(#137046) mpo válasza jambiyya (#137045) üzenetére


mpo
veterán

A gond, hogy a Q70-n nem jelenik meg a kép másik kábellel sem.
Milyen kép nem jelenik meg a tévén?
Az AVR-t nem látja?
HDMI-t áramtalanított készülékeknél kell csatlakoztatni.
Kapcsold ki mindkettőt, majd a tévét, AVR-t be.

Ha érted, akkor már elavult.

(#137047) jambiyya válasza mpo (#137046) üzenetére


jambiyya
őstag

oks, köszi. este nekiugrok újra, lehet hogy a kapkodásban nem figyeltem mindenre oda.

(#137048) Celtis


Celtis
veterán

43-as méretben van értelmes alternatívája a Q60-nak? Szerintem már az is erősen kompromisszum a 60Hz és IPS panellel, de az illető nem akar nagyobbat, de drágábbat végképp nem.

(#137049) PuMbA válasza Celtis (#137048) üzenetére


PuMbA
titán

Semmi értelme sincs a Q60-nak, mikor olcsóbban ott az RU7402 hasonló panellel :)

[ Szerkesztve ]

(#137050) DarthPeeter


DarthPeeter
aktív tag

Sziasztok!

Mezei felhasználó, mint én észre vesz komoly különbséget egy 65-ös 7402 és egy Q70 között? 130.000ft a különbség ami már átlépi az ingerküszöböm.
Másszóval megbánom idővel, hogy nem vártam egy komolyabb Q70 akcióra?
Köszönöm előre is a válaszaitokat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.