Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) Lord Norbert válasza Flashget (#79000) üzenetére


Lord Norbert
csendes tag

Felhívtam őket. Azt mondták, hogy valószínű kicserélik. Akkor nem cserélik, ha minden ilyen tv ugyanilyen. Ha kijönnek érte az 4000 ft. Amint tudok megpróbálok feltölteni fotót.

[ Szerkesztve ]

(#79002) Lord Norbert


Lord Norbert
csendes tag

Nem a legjobb fotó, de talán a lényeg az látszik.

(#79003) d@minator


d@minator
addikt

A Samsung AllShare-ben van egy megosztott mappa (Torrent) amibe letöltöm a filmet de ez nem frissül szóval miután letöltöm a filmet nincs ott az Allshare-ben csak ha eltávolítom a mappát és újra hozzáadom. Mit kellene csinálni, hogy letöltés után megjelenjen?

(#79004) dethroner válasza Flashget (#78995) üzenetére


dethroner
veterán

Java frissítő majdnem 1 hónapja futott utoljára, a flash-ről fogalmam sincs, de nem emlékszem hogy lett volna ma frissítés.
Allshare-t már töröltem, újra feltettem. Egyszer elindult, de hülyén ment. Előbb csak 1 mappát látott a megosztottban, pedig elég sok van benne, utána látta a teljes tartalmát, de amikor a tévén használni akartam, rögtön leállt és azóta se megy. Azóta vagy indítás után végig akar menni a beállítási lépéseken, de a tévét nem látja, vagy elindul, és abban a pillanatban ki is írja hogy a működése leállt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#79005) havri1


havri1
félisten

Helló!

TV bekapcsolásakor - függetlenül, hogy melyik bemeneten van - kirakja a smart -ot a kijelző aljára, meg elindul a hangvezérlés ikonja is. Ezeket nem lehet kikapcsolni valahogy?
6400

:R

havri

(#79006) lacko6 válasza d@minator (#79003) üzenetére


lacko6
senior tag

seviio val frissiti gyorsabban :K AllShare :W

(#79007) sanyijedi válasza Flashget (#78809) üzenetére


sanyijedi
őstag

hát igen, egy ilyen táblázat nem lenne rossz
tavaly elhatároztam hogy beruházom egy Samsung UE48H6500-re, de elcsúszott és most megint kezdhetem a kutatást elölről. :D

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#79008) joco79


joco79
csendes tag

sziasztok! észrevettem a tv mel kapcsolatban egy éérdekes dolgot ha a tv saját lejátszoját használom pl youtubot nézek akkor a tv adások nem sötétednek el automatikusan ha sötét hátterü kép van a tv-n ! majd ha kikapcsolom a tv-t és ujjra bekapcsolom utánna megint az a jelenség jön elö tehát ha sötét tonusu kép van akkor észreveketöen tompul atv fényereje

(#79009) #94529552 válasza sanyijedi (#79007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kell kutatni, most van a 48H6500-as tv a legjobb árban [link]. Vagy van az 50H6400-as egyes üzletekben 170k-tól. [link]

(#79010) leslien


leslien
nagyúr

üdv urak, kérdésem lenne.. smart tv-n miért nem jön be nekem a játékoknál a NFS? 40uh6900

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79011) dobko


dobko
csendes tag

Sziasztok !

Az én problémám, hogy vettem egy H6500-ös TV-t kb fél éve, aminél egyből feltűnt, hogy a távirányító nem valami gyorsan reagál. Javarészt a beltéri egység és a TV smartos távkapcsát használjuk, de mostanában a kezembe akadt a "fő" kapcsoló is, és zavar, hogy lassan megy a csatornaváltás, stb., míg egy ezer éves gagyi TV is gyorsabban vált. Ha megnyomok rajta egy gombot a TV-n a led azonnal villan, mégis késik, viszont a smart távkapcsolóval meg normálisan működik. Beállításokban én nem találtam semmi erre vonatkozót. A beltéri elé tettem az infra hosszabbító kábelt még, ahogy a leírásban volt, nem tudom ez számít e valamit ?
Tudnátok e valami tippet adni?

Köszi !

(#79012) Flashget válasza dobko (#79011) üzenetére


Flashget
félisten

Megnyomod a csatornaszamot, utana rogton nyomj entert.

Realme GT Master Edition

(#79013) dethroner válasza d@minator (#79003) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam is akkor döglik meg az allshare, amikor a megosztott mappát akarja beolvasni/frissíteni. Az a fura ha egy másik mappát jelölök ki neki amiben csak zenék vannak, azzal nincs baja és jól megy.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#79014) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Samsung TV-t. Csak TV-nézésre kellene, igazából semmi smart meg 3D.
UE40J5100 vagy UE43J5500 TV készülékről van valakinek valami tapasztalat? A H szériából már nem szeretnék választani.

(#79015) szaszapi válasza leslien (#79010) üzenetére


szaszapi
őstag

Ha jól tudom csak pár hónapig volt elérhető,tesztként próbálhatták ki a tv tulajok,aztán levették.

(#79016) Flashget válasza Gaben06 (#79014) üzenetére


Flashget
félisten

H szériából már nem szeretnék választani.

pedig jobban járnál....minél nagyobb méretű H6200-al ami a pénzkeretbe befér.
J szériáról gyakorlatilag 0 tapasztalat, de abból sem 5xxx-t vennék tévézéshez sem más korábbi szériából a valós 50Hz miatt.

Realme GT Master Edition

(#79017) leslien válasza Gaben06 (#79014) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem is ez volt h nem kell 3D semmi extra aztán mégis csak a 3D marad el aztán ez lett belőle.. abszolút meg vagyok elégedve.. végre lejátszik minden fájlt.. még a kenyér pirítót is :DDD

szaszapi : és van rá esély h vissza jön? mert sztem bevált..

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79018) S e t h


S e t h
nagyúr

Tanácsot szeretnék kérni, televízió vásárlás előtt állok, ráadásul abszolút laikusként.
Televíziós szokásaim nincsenek, mivel időtlen idők óta nem nézek tévét, viszont van a családban egy két éves kislány, ő rendszeresen néz mesecsatornákat és a régi televízió kezdi beadni a kulcsot(régi, [link]

Nincsenek extra kívánságok, smart funkció talán jól jönne, de lehet itt is képzavarban vagyok, a lényeg, hogy youtubeon keresztül lehessen tartalmat megnézni, illetve telefonon lévő videókat, képeket könnyen a televízióval megosztani és nézni.
Nem hátrány usb-n keresztüli mesenézés, de gondolom ez nagyjából alap is.
Nagyjából 100-130 ezer forintot szánnék rá, 100 cm körüli átlóval.
A feleségem ki is nézett egyet, én nem tudok vitatkozni vele, mert nagyjából nem értek hozzá és nem is én fogom használni, viszont neki ez tetszik és kész. :)
A 3d funkció nem fontos, főleg mivel gondolom ez kamu 3d, viszont ebben van, szumma szumárum, van-e oka , hogy ne ezt a televíziót vásároljuk?Egy-két év múlva esetleg konzol szóba jöhet, de ez bizonytalan.
Más márkákat nem is néztem, mivel mind a kettőnknek Samsung telefonja van(Note 2-4) és nem tudom ilyen esetben mennyit számít(pl kapcsolódás, felület, szoftverek), hogy más típusú televíziót vásárolna az ember.
Samsung UE40H6200

Előre is köszönöm a válaszokat!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79019) joco79 válasza S e t h (#79018) üzenetére


joco79
csendes tag

szia!! én 2 hete vettem egy ilyen tv amit inkeltél a kép jo és minden funkcio szépen müködik a 3d látványos rajt de sajnos van olyan gondom vele hogy sötét képjeleneteknél magátol változtatja a tv a fényerőt és ezt a nem tudtam kikapcsolni sehol a menüben

[ Szerkesztve ]

(#79020) Gaben06 válasza leslien (#79017) üzenetére


Gaben06
tag

Köszi mindenkinek a segítőkész hozzászólásokat. Holnap beugrom az MM-ba és megnézem a HU6900-ast.

[ Szerkesztve ]

(#79021) S e t h válasza joco79 (#79019) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi.
Kérdés, hogy ez hiba vagy fícsör.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79022) havri1 válasza joco79 (#79019) üzenetére


havri1
félisten

Nekem ezt első nap csinálta, de valamit elallitottam, és azóta nem. (megcsináltam az ajánlott beállításokat).
Viszont nekem kéne ez az opció, és akármit csinálok, nem megy már.
Ha rájössz melyik az az opció, írd már meg!
Köszi!

havri

(#79023) Flashget válasza Gaben06 (#79020) üzenetére


Flashget
félisten

fent a keresőbe írd be HU6900 lehet egy utat spórolsz meg magadnak.

ill. neki elhiheted amit ír. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79024) leslien válasza S e t h (#79021) üzenetére


leslien
nagyúr

sztem te is a UH 6900 vedd mert a Note 4 videó simán tudod rajta nézni még a 4k videót is..

Flashget miért mi a baj a UH 6900?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79025) Flashget válasza leslien (#79024) üzenetére


Flashget
félisten

ha nem tudod akkor neked is szól, használd a keresőt.

azt tudtad, hogy egy 50Hz-es tévét vettél bele aplikálva a 4K-nak hazudott valamit? Főleg 40" esetében

Realme GT Master Edition

(#79026) leslien válasza Flashget (#79025) üzenetére


leslien
nagyúr

igazából először én is a 6200 néztem, de nem érdekel a 3D akkor gondoltam h inkább veszek olyat ami már mindent lejátszik(fotok, videók, még nem találtam ami ne játszana le) nekem abszolút jó..
de ha tudsz videó linkelni amit letöltötök amitől szted össze esik a kép.. :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79027) Flashget válasza leslien (#79026) üzenetére


Flashget
félisten

3D-t nem kötelező nézni, mert a tv tudja.
Nem kívánok már semmit sem írni az ügyben elég sok minden volt már írva erről a szerintem nagy ordas átverésről...van akit nem zavar volt aki visszatudta cserélni és H6500-at vett helyette azóta is megvan elégedve vele.

A mindent lejátszik kérdésre pedig...[link] vagy [link] mert a tv beépített lejátszója nem tud 24p-t kandencia helyesen vagy a .iso fájlokkal sem tud mit kezdeni.
én nem használom semmire, mert nem tud annyit mint az aláírásomban lévő BD lejátszó.
a smart részéból a web böngészőt használom vagy a yt appot mikor Indycar edzés vagy verseny van.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#79028) leslien válasza Flashget (#79027) üzenetére


leslien
nagyúr

pont ezt nem akartam h + egy készüléket venni egyébként nekem erre van kötve a pc is...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79029) joco79 válasza havri1 (#79022) üzenetére


joco79
csendes tag

sajna nem találom azt az opciot:( az ajánlott beálitások meg nekem nem tetszenek ugyanis film modban vannak azon meg szerintem nem olyan jo a kp akármit is állitgatok sokkal sötétebb alapbol

(#79030) S e t h


S e t h
nagyúr

Így aktívabbak használva a keresőt lenne még pár további kérdésem.

A SAMSUNG UE40H6200 és 6400-as modell közötti különbségekkel most már nagyjából tisztában vagyok, a 3d nem is nagyon mozgat, de a smart távirányító mit takar?Milyen további funkciók érhetőek el vele, amelyek ezáltal esetleg hiányoznának a 6200 esetében?

Az Aquát mint üzletet ajánljátok-e, garanciális ügyintézés esetén a Samsung nem kekeckedik-e, tehát nem bolti garanciás készülékeket adnak-e?Ezt csak azért kérdezem, mert jóval olcsóbbak náluk a készülékek.
[link]

Utolsó kérdésem pedig a billentyűzetre vonatkozna, mivel nem kevesen írtatok erről, milyen módon való használata merül fel tévék esetében?A böngészésnél, vagy más egyéb módon?

Elnézést a laikusnak tűnő kérdésekért, elment mellettem ez az évszázad. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79031) Flashget válasza leslien (#79028) üzenetére


Flashget
félisten

a pc is jó lejátszónak a megfelelő szoftverekkel, mint a tv lejátszója.
az a baj az emberek mindent elhisznek a gyártónak és nem azt veszik alapul a tv egy képi megjelenítő nem média központ. viszont a világ már erre megy el lassan a tv elsődleges funkciója nem számít csak a smart meg egyébb hülyeség.

Realme GT Master Edition

(#79032) Flashget válasza S e t h (#79030) üzenetére


Flashget
félisten

távkapcsoló esetében nekem az f6640-hez adtak smart kapcsolót..ott van a polcon nem használom. Sőt ami sima távkapcsolót adtak a tv-hez azt sem, helyette egy régebbi modell kapcsolóját használom, mert nagyobb, jobbak a funkció gombok és tetejébe még világít is. :)

Agua teljesen megbízható bolt, sok számtech cuccot vettem már ott, de ettől még webshop tehát nem samsung viszonteladók, vagyis hozzájuk kell visszajuttatni a készüléket ha elromlik. 6500-as típustól is csak 2 év garit adnak nem 3-at. Így jár a kötelező 1 év garancia a samsungnál amihez nem kell regisztrálnod sem.

Böngészésnél van használva, de yt app esetében nem tudod használni ha azon keresnél valamilyen videót.

Realme GT Master Edition

(#79033) leslien válasza Flashget (#79031) üzenetére


leslien
nagyúr

nekem az volt fontos a Note 4 videóit (és végre a 60 fsp, 4k videót) lejátsza ugyanis nincs dsrl csak a telo és azt rögtön nyomom át tv-re..
volt pár soft update azóta sztem meg végképp ár érték arányban abszolút bevált...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#79034) bul07 válasza S e t h (#79030) üzenetére


bul07
nagyúr

smart távirányító az irtó jó dolog
Képernyőn lévő kurzor mozgatása nagyon egyszerű, így mondjuk a virtuális billentyűzeten is könnyű vele gépelni(persze nem egy könyvi szöveget :) )
Ha azt a funkcióját is ki tudod használni hogy lehet programozni más eszközök vezérlésére(alap funkciók) +1 ok

Nekem a IPTV bokszára van ráprogramozva így nem kell két távirányítóval szórakoznom

Garancia kérdése hát igen, bár meg kellene őket kérdezni hogy kivel javíttatják, mert ha ők is a Telemaxhoz küldik akkor mindegy
Ahogy Flashget írja 1éven belül lehet magához a Samsunghoz fordulni, ami szerintem ajánlott is

Esetleg ha Telekomos vagy és nem gond a két éves hűség Samsung UE40H6200 24x5000Ft két év húség fejébe, és ez hivatalos 1+1év Samsung garancia

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#79035) khamal


khamal
csendes tag

vettem egy h6200as tv-t szüleimnek. Apám állítja hogy 2,5 óra után mem lehet a távirányítóval irányítni mert nem reagál. Hallott már valaki ilyenről??? minden eco és egyéb beállítás ki van kapcsolva.

(#79036) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv Urak!

Tudnátok segíteni abban, hogy:

-Hogyan tudok összekötni lapos tvt egy 2.1 es hangfallal ha nincs RCA kimenet és Jack kimenet?

Érdekes, hogy a hangfalam új, van rajta RCA bemenet, de ahogy nézem a lapos TV n nincs RCA kimenet.

(#79037) S e t h


S e t h
nagyúr

Köszönöm mindenkinek a segítséget, még alszok pár napot, aztán hétvégén beújítok vmelyikre.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#79038) gorog67 válasza insyde5 (#79036) üzenetére


gorog67
aktív tag

Sajnos csak a fülhallgató kimenetet tudod használni, ami olyan, amilyen. Esetleg még a Scart csati audio out lábait megpróbálhatod.

(#79039) insyde5


insyde5
aktív tag

Köszi!

Tanácsot kérnék TV vásárlásához:

Szükséges a 3D tv ? vagy elég csak a sima?
( akiknek van 3D azok 1x ha néztek rajta 3d-s filmet , ezt mondták )

4k UHD ben gondolkozom, egy olcsóban. Mennyivel tud kevesebbet egy 330e forintos ( 124cm ) egy 600e forintoshoz képest, ha nem szeretnék olyan extrákat amit amugy sem használnak az emberek.

?

(#79040) PuMbA válasza insyde5 (#79039) üzenetére


PuMbA
titán

UHD ekkora méretben csak akkor ajánlott, ha 1,4m-ről nézed a TV-t, hiszen amúgy nem látod az UHD előnyét, mert senkinek sincs sas szeme. 3D meg szükséges volt a J szériáig, hiszen amelyik TV nem tudja, annak a képminősége is ratyi :) Egyébként első körben egy UE48H6400 tökéletesen megfelelhet, ha komolyabbat akarsz, akkor visszatérünk rá :)

[ Szerkesztve ]

(#79041) insyde5 válasza PuMbA (#79040) üzenetére


insyde5
aktív tag

Ki néz tv t 1,4 m rőL ?

Láttam a MM ban sokkal kissebb UHD t és a mozgólépcsőről is szebb volt a képe mint bármelyik FHD nek.

Ez mitöl van? Gondolom azt mondjátok majd, hogy a megfelelően átszerkesztett videót nyomják rajta....

(#79042) PuMbA válasza insyde5 (#79041) üzenetére


PuMbA
titán

A különbség nagy része a TV-k beállításaiban van :) Mindenesetre a kétszer drágább UE48JU6400-as TV biztos, hogy van amiben jobb a H6400-nál, de sok tulajdonsága tesztek alapján eléggé kérdéses (pl. mozgásmegjelenítés).

[ Szerkesztve ]

(#79043) Dave567 válasza insyde5 (#79041) üzenetére


Dave567
addikt

Hát sokan mások akik betartják az ajánlott nézési távolságot, mert különben nem ér semmit.

(#79044) insyde5 válasza PuMbA (#79042) üzenetére


insyde5
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

LG is számításba jöhet?
PL : http://www.220volt.hu/LG+Electronics+50LB650V

Ha nem észrevehető a különdbség természetesen én sem szeretnék 3x annyit kiadni érte, kb 2,5-3,5 m röl nézünk tv t, vagy még messzebb :D, de szerintem nagyon sokan vannak még ezzel így rajtam kívül :D.

[ Szerkesztve ]

(#79045) Flashget válasza insyde5 (#79044) üzenetére


Flashget
félisten

csak a tisztán látásért, FHD tv esetében a nézési távolságok

normális 4K J széria esetében 50"-tól jelenleg a horror árat jelenti.
De még csak kihasználni sem tudod. se 4K adás se 4K film amihez kell a 4K lejátszó is.

Realme GT Master Edition

(#79046) Funthomi válasza joco79 (#79019) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ki kell kapcsolni az Eco érzékelőt és Energiagazdálkodást.

YOLOska

(#79047) nightshadow


nightshadow
veterán

REVIEW / Samsung UE40JU6670 [link]

CONS:
- 50 Hz panel
- Limited motion compensation
- Poor response time (17 ms)
- Narrow viewing angles
- Glossy screen susceptible to glare

(#79048) Flashget válasza nightshadow (#79047) üzenetére


Flashget
félisten

The motion compensation, however, is very much restricted by the panel's native 50 Hz. Additional frames can be added in to help reduce judder, but this technique is limited by the screen's low refresh rate and distinctly average responsiveness. Activating motion compensation does improve smoothness, yes, but the improvement is very small. Samsung has also incorporated a BFI mode, which activates backlight scanning between each frame to reduce image persistence; but, at 50 Hz, the scanning is pretty tiring on the eyes.

de jó, hogy nem most kell vennem új tévét...

Realme GT Master Edition

(#79049) PuMbA válasza insyde5 (#79044) üzenetére


PuMbA
titán

UE48H6400 bőven jó lesz :)

nightshadow: Még bejön a jóslatom, a J illetve JU 6000-res széria nem ajánlott lesz, még várok pár tesztet, megnézem MM-ben, de utána megy az Összefoglalóba, mert az összes modell úgy látszik, hogy egy kalap szamócát nem ér :)

Flashget: Nem baj, olcsón lehet venni H szériát az év vége fele :K

[ Szerkesztve ]

(#79050) insyde5


insyde5
aktív tag

Emberek!

4 órát dugdostam a külső vinyómat a MM ban a 200e töl 1,5m ig mindenféle vasba, és a tapasztalatom.

- írásjellel kezdődő mappa névvel csak a samu dolgozott, LG, sony, pana philisp egyszerüen nem látta.Jó egy db LG még látta de csucs készülék volt, viszont az is lefagyott film nézéskor a menüt nyomkodva. :D
-a samu nem akadozott, film közben azonnnal hozta a menüket, Lg akadt többször lefagyott , sony inditásnál kifagyott.
-igenis látható a különbség egy 4k és egy FHD ugyanolyan tv között 3m távolságról.
valóban megérte elmenni és órák hosszat tesztelni a masinákat, ajánlom mindenkinek aki teheti, teszteljen!!!

bocsi az h.írási hibák miatt.

a két befutó
506900sxxh ; 49UB820V . de a samu marad

kössz mindent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.