Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

sziasztok!

tudni valamit a samsung C7700-as szériájáról? miben másabb ez mint a sima 7000-res? mert a 40 colos verziója még pont beleesne a keretembe (300k)

(#7602) lexuska válasza GeneraL_XTX (#7601) üzenetére


lexuska
csendes tag

Szerintem van benn SAT tuner.

(#7603) BBéci válasza mephi666 (#7600) üzenetére


BBéci
titán

Itt a topikban legalább ötvenszer írtunk arról, hogy DVI/HDMI átalakítóval lehet számítógépről hangot is vinni a tévébe.
A C5000 nem éri meg az árát, a képe messze lemarad a C650-esétől, ráadásul 50 hertzes.
Pénzkidobás kategória.

(#7601) GeneraL_XTX
300-ért 40 colos LCD tévé? :Y

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7604) mephi666 válasza BBéci (#7603) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor sikeresen feltaláltam a spanyol viaszt :C na, csak nem vagyok annyira hülye, ha így kilogikáztam... (csak a kereséshez lusta) na, akkor otthon előhalászom a s/pdif kábelt meg az átalakítót, hogy készen álljon minden az érkezésre...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7605) V_imi


V_imi
csendes tag

Sziasztok!

Erősen nézegetem az LE40C650-t. Átnéztem a fórum hsz-eket. Nagyrészt azt látom, mindenkinek jó véleménye van róla. Mivel nem minden kérdésemre találtam választ, gondoltam egy szusszra felsorolnám őket.

1. UPC-s settopbox használata ugye kiváltható a megfelelő CI adapter segítségével?
2. Mennyire jó a media player része a tv-nek? Nyílván minőségben nem veszi föl a versenyt egy Popcorn Hour termékkel, de gondolom amit lejátszik, azt élvezhetően teszi.
-Nagyrészt .mkv-kat nézek, így ezek lejátszása az elsődleges nekem. Leginkább sorozatokat angolul, néha magyar felirattal. Ezen kívül előfordulnak nálam több hangsávos .mkv-k is. Mennyire jól/rosszul kezeli ezeket a tv? Az összes .mkv-t lejátssza, vagy válogatós? Tudok hangsávot váltani? Érdemesebb inkább egy külön Media Playert néznem?
3. Egy hálókábellel is meg lehet oldani, hogy lássa a pc-n lévő megosztást?
4. Érdemes vezetéknélküli, DLNA-s routerbe, Samsung WiFi stickbe invesztálni később?

Tehát akkor vennék ilyen tv-t, ha normálisan kezeli az mkv-kat. Ha a legtöbbjét nem szereti, akkor inkább vennék egy olcsóbb, egyszerűbb tv-t és hozzá egy media playert.
-Ebben az esetben viszont a kérdés, hogy tudtok-e ajánlani valami megfelelő Samsung alternatívát? Aminek jó képe van, olcsóbb és 37"-40"-körüli a mérete?

A segítséget előre is köszönöm!

(#7606) BBéci válasza V_imi (#7605) üzenetére


BBéci
titán

Nem a tévé hibája, hogy az UPC boxát nem tudod kiváltani. A T-kábelessel megtehetnéd.
Jól gondolod, kép és hangminőségben nem veszi fel a versenyt egy Popconnal. Én a C9000 lejátszóját hasonlítottam kétféle Dunéhez, a külsők minden szempontból jobban tetszettek. A plazmás topikban olvashatod Dorian történetét a C530 és a Venice összehasonlításáról. Szerinte is jobb a külső minősége, pláne a fájltámogatottsága. A beépített általában nem enged hangot váltani és feliratokból csak a külsőt kezeli. Valamint a level 4.1-nél magasabb kódolást sem viszi.
Ezektől függetlenül nagy hiba lenne gyengébb képminőségú, olcsóbb tévét venni.Ha nincsenek extra igényeid, egy darabig elleszel vele, egész jól használható a beépített lejátszó.
Jópofa játék wifin internetre kötni, de engem cseppet sem vonz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7607) masterful87 válasza V_imi (#7605) üzenetére


masterful87
senior tag

2) Mkv-ban nem válogatós, lehet hangot is váltani, még a DTS-ES-t is megszólaltatja! (saját hangszóróján)
3) Tegnap próbáltam ki a PC Share Managert, nagyon pöpec a cucc: tévébe hálókábel, gépen progi elindít, kijelölöd mit akarsz megosztani, egy frissítés, és a tévé már fel is ajánlja, hogy van itt neked megosztott tartalom, lejátszod-e? Ha sokszor 10 gigát osztasz meg, akkor elég sokáig tart amíg frissíti a megosztást a PC! És ilyen megosztással nem lehet hangsávot váltani!
4) Kétlem, hogy bármi pluszt is jelentene, egy DLAN-s router.

Én is arra gondoltam, hogy inkább egy jó TV+egy jó multimédia lejátszó. De nem találni olcsóbb, médiaplayer nélküli, hasonlóan jó tévét, mint a C650! :D
Tehát legrosszabb esetben a médialejátszó egy kihasználatlan opció marad.

(#7608) BBéci válasza masterful87 (#7607) üzenetére


BBéci
titán

Az lehet, hogy Te nem találkoztál olyan mkv-val, amit nem játszott le, mások, köztük én is elég sokkal.
Tudtál egy film magyar és angol hangja között választani?
A DTS-t valóban le tudja játszani, optikain 5.1-ben kiküldi, ami elismerésre méltó szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7609) V_imi válasza masterful87 (#7607) üzenetére


V_imi
csendes tag

Tehát USB-s HDD-ről lejátszva lehet csak hangsávot váltogatni. És ezek szerint a legtöbb .mkv-t szereti. Ez megnyugtató. Később, ha minden kötél szakad, még mindig tudok venni lejátszót.

BBéci - Akkor ahogy látom az a megoldás, hogy fogom a vinyómat olyan cuccokkal, amiket általában nézni szoktam és megrohamozok egy boltot...

UPC-vel kapcsolatban: Tehát velük nem lehet mit kezdeni? Mindenképp ott lesz a TV környékén a box?

[ Szerkesztve ]

(#7610) camalot válasza V_imi (#7609) üzenetére


camalot
tag

Ez nem teccik? [link]

(#7611) V_imi válasza camalot (#7610) üzenetére


V_imi
csendes tag

Biztosan tetszene, csak hogy ez már kissé nagy oda, ahová a 40"-os még épp elfére, valamint az ára is magasabb annál, amennyit tv-re szándékozom költeni.

(#7612) BBéci válasza V_imi (#7609) üzenetére


BBéci
titán

Tényleg az a legjobb, ha kipróbálod.

A júpíszí boxával nem tudsz mit kezdeni, érdemes másik szolgáltatóhoz átmenni, ha van rá lehetőség.

A Panasonicok beépített lejátszója gyakorlatilag használhatatlan, nem viszi az mkv-kat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7613) masterful87 válasza BBéci (#7608) üzenetére


masterful87
senior tag

Olvastam amit írtál, én csak két 4.1-est próbáltam, gyönyörűen vitte, lehetett benne tekerni 1x2x3-osan, 15 perceket ugrani, hangsávot váltani, éppen csak egy időhöz ugrás hiányzik belőle, mkv-ban nem látta a feliratot, DTS-ES is megszólal a hangszóróján, azt nem tudom hogy az optikán vajon mit hogyan küld ki.

MOST PC Share-rel megosztottam a Ponyvaregény 5.1 leveles verzióját, ref frame: 8, bitráta: 7325 Kbps. Vitte. Csak ugye se hangsáv váltás, se beleugrás. :(
Remény rabjai level5.0, reffr: 5, bitráta: 10508 Kbps. Gyönyörű!
Pokolfajzat 2 level5.1, reffr: 12, bitráta: 13050 Kbps. Na ezt már nem ette meg! :D

[ Szerkesztve ]

(#7614) Synaptic


Synaptic
senior tag

Szeretnék venni egy Samu LE37B650 -et. Akinek van , megkérhetném , hogy mondjon egy rövid véleményt róla ?

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#7615) Synaptic válasza Synaptic (#7614) üzenetére


Synaptic
senior tag

Természetesen LE37C650 -ről van szó :W

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#7616) BBéci válasza Synaptic (#7615) üzenetére


BBéci
titán

Zúgós a tápjuk, sorra küldték őket vissza. Mármint a csalódott tulajok.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7617) Synaptic válasza BBéci (#7616) üzenetére


Synaptic
senior tag

Boldog tulaj nem volt ? :) :)

Egyébként nem ragaszkodom a konkrétan ehhez a típushoz (márkához igen).

Szerény elvárásaim :

-37" (nagyobb nem fér)
- USB 2 ról le tudja játszani az anyagot (divx , mkv )
- Lan csatlakozó
A 100 Hz sem lételem (egyáltalán van szemmel észrevehető különbség ?

Van meg 2 versenyző :

LE-37C550
UE-37C5000

Esetleg ezek közül valamelyik ?

[ Szerkesztve ]

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#7618) GeneraL_XTX válasza BBéci (#7603) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Benne van az is igen, bár ha csak ennyi a különbség akkor a C7700 kiejtve.

Marad a 40C750 és a Pana 42GT20.
Ha már itt tartunk Te melyiket ajánlanád? 60% játèk(3D-s is) 35% HD tartalom 5% analóg adás. Nézési távolság 180cm.

Itt vergődök már egy ideje hogy melyik legyen de dönteni nem tudok:)

(#7620) BBéci válasza GeneraL_XTX (#7618) üzenetére


BBéci
titán

Elolvashatnál néhány tesztet, mindenhol megjegyzik, hogy 3D-ben az LCD-k crosstalkja mennyire zavaró.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7621) BBéci válasza Synaptic (#7617) üzenetére


BBéci
titán

Kb, negyvenedszer írom le: az 50 hertzes LCD tévék mozgóképfelbontása 300-350 soros.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7622) vecsa74 válasza zsoltika29 (#7440) üzenetére


vecsa74
csendes tag

igen a kettő scart-ból az egyik tudja, nekem is így van

(#7623) GeneraL_XTX válasza BBéci (#7620) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

No de a dilemma ott kezdődik hogy mindez megéri-e a majd dupla fogyasztást, a normális mediaplayer hiányát és a beégés veszélyét. C750 tulajok mondták hogy a crosstalk a beálítások buzerálásával jelentősen csökkenthető és a fw frissítések is javíthatják.

Arról nem is beszélve h nekem a plazma fehér háttérnél zavaróan vibrál ( pl x360 dashboard)

(#7624) BBéci válasza GeneraL_XTX (#7623) üzenetére


BBéci
titán

Crosstalk megszüntetése frissítéssel? Ebben kételkedem, Nézz legalább 1 órán át LCD-n 3D-t, ha nem zavar az áthallás, szerencséd van. Nekem a Samsung és a Sharp csúcsmodelljein annyira nem tetszett a 3D, hogy nem néztem végig sem a tesztlemezeket, sem az Ice Age 3 filmet. Bezzeg a VT20-on naponta képes lettem volna órákig háromdézni.
Az áramfogyasztás különbség talán 20% lehet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7625) GeneraL_XTX válasza BBéci (#7624) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

THX sokat segítettél, akkor plazma lesz. Max az elején picit vigyázok rá hogy a gémeknél ne égjen be de ha egyszer 3D-s tv-t vesz az ember legalább az a funkciója legyen a lehető legtökéletesebb amiért felárat elkérnek :))

[ Szerkesztve ]

(#7626) moat81


moat81
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot és sokat segített a TV megvásárlásában (40C650).
Ezúton is köszönet a sok-sok infóért, teljesen elégedett vagyok vele, maximálisan megfelel az igényeimnek.

A hangkimenetek kapcsán annyit szólnék hozzá, hogy szerintem házimozira fejhalgató kimenetet kötni nem túl elegáns megoldás, nem is beszélve arról, hogy dugogatni kell a csatit a TV hátuljába (mert gondolom nem mindenki nézi a TV-t éjjel-nappal házimozival).
Persze az is hozzátartozik, hogy a fejhalgató kimenet nem minősül vonali kimenetnek sem sávszélességben sem jelszintben amit azért egy erősitő igényelne.
A SCART-os megoldás jobb egy kicsit (én is így használom - egyenlőre sajnos csak egy stereo hifivel) - így csak a TV hangszóróját kell lehalkítani. Egyszer azonban megtréfált a TV ezen a téren és pont FW frissítés után.
Kölcsönadtam a kapcsolós (IN-OUT) SCART adaptert és míg nem volt nálam, frissítettem a FW-t a TV-n. Visszakaptam az adaptert, összedugtam és a hajamat téptem, hogy miért a TV adás hangja szól, amikor HDMI-vel a számítógépről zenét szeretnék hallgatni netezés közben. Gondoltam a FW-ben babráltak valamit és egy véletlen folytán jöttem csak rá, hogy nem mindegy, hogy melyik SCART-ba van dugva az adapter (felső a jó erre). :DDD
Azóta megnyugodtam és élvezettel használom a TV-t... :C

Egy fórumtárs kérdezte a panel-lötyögést a keretben, szerencsére nálam nincs ilyen gond...

Üdv!

(#7627) masterful87


masterful87
senior tag

No túl vagyok az első egész estés HD élményemen a 40C650-el! :DD

Szereztem kényelmes fotelt, és odatoltam a tévé elé, így másfél méterről gyönyörködtem a látványorgiában! A tesztalany az Otthonunk című nagyon szépen fotózott dokumentum film volt. Külső HDD-ről játszottam le a beépített lejátszóval.
Film üzemmódban, 3-ra levett háttérvilágítással, 'Sötétebb' fekete tónussal, és közepes dinamikus kontraszttal néztem! És még így is soknak találtam a fényerőt! A dinamikus kontraszt is nagyon tetszett, habár tudom, láttam, hogy a sötét felületen részletek vesznek el, de ennél a filmnél nem jelentett akkora gondot! A film tempója is kedvezett a dinamikus kontrasztnak, mivel gyors jelenet nem volt benne, így mindig egyenletes volt a kontraszt.
Aztán voltak olyan jelenetek amikor közepes sebességgel pásztázta a tájat a kamera, na ott érzékeltem a kép szaggatását, 'recegett' a kép! Úgyhogy gyorsan mentem is a Motion Plus funkcióhoz és 'Szemkímélő'-re állítottam. Hát valami bámulatos volt az eredmény! Tökéletesen egyenletes kép, a szaggatás eltűnt! (még a gyorsan pásztázott gomolygó füsttel is remekül elboldogult a TV, de azért akadt olyan jelenet amikor ha nagyon koncentráltam észleltem minimális szaggatást)
A feketétől azért többet vártam... van egy AMOLED kijelzős telefonom... na az FEKETE! :DDD De kilehet bírni ezt is, homogenitása remek, igaz másfél méterről a két szélét világosabbnak találtam, de ez tényleg csak teljesen fekete képernyőnél észlelhető!

Szó mi szó, remek vétel volt a TV, mindenkinek csak ajánlani tudom! :))

Egy kérdés:
Miért van az, hogy a 23"-os monitoron, amin számítógéppel játszom le ugyanezt a filmet, nem érzékelem ezt a bizonyos szaggatást? TV-n pedig trükközni kell, hogy interpolálással 100Hz-et csináljanak az 50-ből. Ezt ha valaki elmagyarázná megköszönném! :DDD

(#7628) BBéci válasza masterful87 (#7627) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom, a Te tévéden miért szaggat, de a dinamikus kontraszt az első, amit érdemes azonnal kikapcsolni, ebben kivétel nélkül minden teszt, leírás, javaslat, vélemény egyezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7629) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Lassan 1 hetes a 32C530-asom, elégedett vagyok, max 2 méterről nézem, így elég a 32 coll. (különben is, ennyire futotta).
Felmerült egy-két kérdésem, amiben a fórum tapasztaltabb versenyzőinek a véleményeit szeretném kérni.
1.) Érdemes-e firmware-t frissíteni, a legújabb letölthető mivel tud többet, mert sehol nincs info a verziók eltéréseiről. Valakinek tapasztalat, mi változott miután frissített?
Jelenlegi verzió: 2010/09/03_002005
2.) Mekkora külső HDD-vel boldogul el, amit még felismer? 1 Terást viszi? 2,5-ös satást vennék, ha tudnám, hogy boldogul vele.
3.) Jól gndolom, hogy miután a laptopot rá tudom kötni (nem semmi élmény így játszani), az asztali DVD-met nincs értelme megtartani?

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7630) mephi666


mephi666
nagyúr

most feltennék egy nagyon láma kérdést: mekkora különbség van hdmi és hdmi kábel között? :U

gondolok arra, hogy ez itt 2190ft, ez már itt 2490ft... ez meg már 3490ft... aranyozott csatlakozó meg más márka, de jobb is ennyivel? érdemes drágább kábelt venni, vagy egy olcsóbb is megfelel a célnak? elvégre digitális jel megy rajtuk, ami nem érzékeny annyira a zavarásra, mint az analóg...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7631) Flexy90 válasza mephi666 (#7630) üzenetére


Flexy90
senior tag

Az én véleményem az, hogy rövid távra(1,5m) jó az olcsó is.
De itt egy cikk.

Xiaomi Fan

(#7632) mephi666 válasza Flexy90 (#7631) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen... pont erre gondoltam :K köszönöm azért... jó volt a megérzésem, hogy itt is csak marketing bullshit-tel több a drágább cucc... 1.5m-est tervezek egyébként venni, tehát tökéletesen elég lesz a legolcsóbb... ha szemből nézzük a tv-t, balról van mellette a gép és oda elég a kábel...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7633) akos.sz


akos.sz
csendes tag

Sziasztok!

Keresnék olyan emberkét, akinek LE40C650 készüléke van, és használja rajta az optikai hangkimenetet.
A problémám az, hogy nekem nagyon halkan szól a házimozi erősítőmön.
pontosabban kb. 20-25 dB-el halkabban, mint a szintén optikai kábellel rákötött CD, vagy DVD lejátszó, vagy akár a saját rádiója.
Szóval érdekelne, hogy más is tapasztalta-e ezt a jelenséget?
Lehet-e esetleg szervíz menüben állítani a kimeneti szintet?

(#7634) BBéci válasza mephi666 (#7632) üzenetére


BBéci
titán

Mi lenne, ha feltételezések és önámítás helyett kipróbálnál, összehasonlítanál két különböző árkategóriájú kábelt. Ismerőseim, kollégáim, barátaim, a Házimozi erősítő topikos fórumozók és én is láttunk képminőségben különbséget. Nyilván nem a 2200 és a 3500 forintosokat kell egymáshoz hasonlítani, hanem ezek valamelyikét egy 8-10000 forintoshoz! Tapasztalatom szerint az ár önmagában nem garancia a jó, jobb minőségre, létezik drága kábel közepes kép és hangminőséggel.
Baromi egyszerű az embernek azzal mételyezni magát, hogy jó nekem az olcsó is, a drága úgysem tud többet. Nos, ez a bullshit!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7635) mephi666 válasza BBéci (#7634) üzenetére


mephi666
nagyúr

ok, csak nem értem, hogy digitális átvitelnél, ahol lényegében 1-ek és 0-k "mennek át a kábelen", nem pedig váltakozó frekvencia (aminél lehet zavarás), ott ténylegesen lehet különbség kábel és kábel között? 1 probléma lehetséges (szerintem): ha meg van szakadva valahol... egyébként, ha jó, akkor jó... ha nem, akkor pedig nem... mindegy: szerzek egy kábelt és, ha elégedettek leszünk, akkor örülünk... ha nem, akkor pedig futok egy kört még...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7636) #09634560 válasza mephi666 (#7635) üzenetére


#09634560
törölt tag

Az elvével én se teljesen vagyok tisztában,de müködik, ki kell próbálni.Eleve rendszer és komponensfüggő. A Kácsa audiónál pl. letét ellenében hazavihetsz kábeleket próbára. De nem 1-2 ezer különbségen hanem kategóriánként, pl 5 ezres különbségnél van differencia. És nem vesztesz vele mert ahol már nem látod a különbséget,elég lesz abból a kategóriából a legolcsóbb kábel.De általában a rendszer 10-20%át költjük kábelre,így állnak pariban kb. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7637) BBéci válasza mephi666 (#7635) üzenetére


BBéci
titán

Bármilyen hibátlan kábellel elégedett leszel, amíg nem látod, menyivel jobb képminőséget ad egy másik.
Irtózatos baromság ez az 1-es meg 0 duma. A kábeleken áram halad, ez a lényeg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7638) mephi666 válasza BBéci (#7637) üzenetére


mephi666
nagyúr

oké, hogy nem szó szerint 0/1 megy a kábelen, hanem váltakozó feszültségszint... és itt most hasraütés-szerűen legyen 1v (+/- 0.3v) a 0 és 2v(+/-0.3v) pedig az 1... rég rossz az a kábel, ami ennél jobban torzítja a feszültségszintet... elég szkeptikus vagyok :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#7639) gyugyo79 válasza BBéci (#7637) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez szerintem sokakat érdekelne, ha az okát is leírnád, hogy miért, mitől van ez a látható különbség?

(#7640) Sontir Fel


Sontir Fel
őstag

Tiszteletem!

Olyan -feltehetőleg láma- kérdéssel fordulnék a hozzáértőkhöz, hogy egy 100Hzes tv képe akkor is 100Hz marad, ha számítógépet szeretnék használni hozzá hdmi vagy dsub kábel segítségével :F

A választ előre is köszönöm.

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#7641) BBéci válasza gyugyo79 (#7639) üzenetére


BBéci
titán

Mi a bánatos nyavalyáért kell folyton mindennek az okát keresni???
Kipróbálom, megnézem, meghallgatom, a többit letojom.
Részt vettem bemutatókon, előadásokon, fejtágítókon, próbálták magyarázni, de a felhasználók számára igazából a végeredmény a lényeg. Tőlem cukorspárgával is összeköthetitek a készülékeket, magasról teszek rá. Halálra idegesítenek az olyan emberek kételkedései, vitatkozása, akik még életükben nem láttak közelről egyetlen komolyabb lejátszót, erősítőt, hangdobozt, vetítőt, kábelt. 50000 forintos PC és 100-150000 forintos tévé közé, divix és agyontömörített mkv lejátszásához valóban tök mindegy, milyen kábeleket illesztünk.
Nem rátok vonatkoznak a fentiek, általánosságban beszélek. :R

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7642) BBéci válasza Sontir Fel (#7640) üzenetére


BBéci
titán

Beállítás kérdése, lehet választani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7643) grent76


grent76
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, és egy friss 40c650 boldog tulajdonosa. Megosztanám első tapasztalataimat:

- a Tv-t érdemes annál a bizonyos Kalocsai cégnél megvenni, nagyon korrektek, 2 napon belül itt volt ingyen szállítással, kábelcsomaggal.
- az itt közölt film mód beállításokkal igen élvezetes volt a filmnézés, az mkv filekat tökéletes viszi
-sima sd optibox beltérivel a upc sat meglepően jó képminőséget kapok.
-internet Tv-t is sikerült beüzemelni, kicsit körülményesen de jól lehet használni (youtube, origo, samsung sports igen tetszetős)
-nem tudom milyen a 37c650nél a zúgás, de ez is zúg! De sok töprengés és próbálgatás után rájöttem, hogy ez nem a tv hibája, hanem a beltérié, mert ha a scartot átdugom a beltéri másik kimenetébe a zúgás megszünik. Ez mind szép is volna, de a másik kimeneten meg nem megy át a jel a képarányváltáshoz. Ha valaki tud erre megoldást azt megköszönném!!!???
-Beállítás után a fogyasztás kb. 80W, de standby állapotban nekem is 20W körüli és a led sem alszik ki, ezt még nyomozom mért lehet!!???

Segítséget megköszönöm!
Üdv mindenkinek!
Tomi.

(#7644) Begi válasza BBéci (#7637) üzenetére


Begi
senior tag

Azért hülyeségeket ne irjunk le. Semmi köze az áramhoz az egésznek.
A feszültségszint adja meg hogy az adott bit 0 vagy 1.
Fizikailag az lehet probléma, hogy a vételi oldalon annyira eltorzul már a jel, hogy nem a megfelelő értéket fogja venni a vevő, ergo hibás bitek keletkeznek, ami kihatással lehet a képre, de nem arra hogy szebbek lesznek-e a szinek, vagy sem, hanem arra hogy szétesik-e vagy sem.

Amiről Te beszélsz az szvsz olyan mint a placebo... Egyrészt teljesen szubjektiv, másrészt beképzeli magának az ember.

(#7645) Tomekk. válasza grent76 (#7643) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Ennek a scartos zúgásnak a megoldására én is kíváncsi lennék, mert az én Samsungom is pont ugyanezt csinálja.

(#7646) Dog 11 válasza grent76 (#7643) üzenetére


Dog 11
tag

A családban volt egy hasonló "búgás" probléma amit sikerült megszüntetni egy "földhurok leválasztó " beszerzésével és az antennabemenet elé illesztéssel.Felirat az alkatrészen:
TR 83008
Cable/VCR
Ground breaker
FEED-THRU
Surge protektor
Beszerezhető Betacom service Bp.- interneten keresztül is.
A búgás az az antennacsatlakozónak a UPC digitális box antennabemenetéhez történő fémes "érintésekor" már megjelent.A csatlakozó elé illesztve a búgás a tv legnagyobb hangerőállásában is megszünt. /1000 Ft alatti az ára /

(#7647) joe5 válasza akos.sz (#7633) üzenetére


joe5
csendes tag

Nekem is kb 50 %-al halkabban szól a házimozi erősítőm, tehát nem vagy egyedül. LE40C650 TV-m optikai kábellel van összekötve egy Samsung házimozival. Előtte kétféle analóg módban is próbálkoztam, azt hittem majd az optikai kábel megoldja. De nem, ugyanolyan halkan szól, tompa és életlen a TV hangja.
Mindkét készülék menüjében található hangbeállításokat már végignéztem.
Kérem a segítségeteket!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7648) Sontir Fel válasza BBéci (#7642) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Marmint a tvn lehet allitani?

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#7649) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Van egy C640 es Samsungom
Kipróbáltam néhány hónapja a DNLA dolgot.
Elsőre a samu saját szerverét használtam, de nem nyűgözött le. Sokszor elfelejtette a fél könyvtárnyi filmet amit az előző bekapcsoláskor ismert, sőt random módon néhány file-ra kiírta a TV, hogy nem támogatott formátum, pedig előtte cca 1/2 órával még éppen lejátszotta stb.
Szóval a fórum olvasgatva váltottam a wild media server-re.
Ez elsőre tetszett, és tette is s dolgát ahogy kell. De néhány nap-hét után ő is random módon nem jelenített meg file-okat a listáról. Gondoltam majd rájövök, hogy mi a nyűgje, de csak rosszabbodott a helyzet. Felfedeztem-olvtam, hogy a win 7 es is képes magában kezelni a DNLA dolgokat (Ultimate-t használom).
Na ez elég macerás dolog, és olyan bonyira sikerült, hogy a második alkalommal meg sem találtam azt, hogy hol kell frissíteni a könyvtárlistáját... szal felejtős.
Olvastam itt, hogy van egy másik server progi. Ez a TVMobili.
kipróbáltam, de a win beépített tűzfala fogta a kommunikációt, és képtelen voltam arra, hogy rábírjam a progi kiengedésére, mivel ez nem egy *.exe-vel dolgozik hanem valami *.inf-el meghív valami dll-t vagy micsodát, és a tűzfal ilyenkor nem ajánl fel semmit, hanem fogja és kész...:(
Szal ezt is kilőttem sok szarakodás után...
Visszatértem a media server-re.
bekonfig meg minden... nehezen eljutottam oda, hogy végre a TV látja a servert. Látja a könyvtárstruktúrát! Ollééé! :DD
De...
Semmit sem lát a könyvtárakon belül... szerinte nincs lejátszható média bennük... A fene vinné el... :W
A server írja, hogy lejárt a próbaidő.
Lehet, hogy ezért nem engedi lejátszani a dolgokat, vagyis fogja a file-okat, és nem engedi ki a TV-re?

Segítsetek! Már a tököm is tele van ezzel:(

Köszönöm!

(#7650) Flexy90 válasza Erzsébeti (#7649) üzenetére


Flexy90
senior tag

Próbáld ki a Serviio-t :)
Nekem tökéletesen működik. Egy hibája van, nem tudja onnan folytatni a filmet ahol abbahagytam.

Xiaomi Fan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.