Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) Ton1 válasza snefftamas (#7200) üzenetére


Ton1
tag

És mi a különbség a 2 között? :S
vagy olvassak inkább vissza?
köszi a választ

(#7202) nightshadow válasza snefftamas (#7199) üzenetére


nightshadow
veterán

Én úgy tudom, hogy a Sonynál méret szerint tér el a panel, mint ahogy ez a teszt is írja:

„Elméletileg az egész EX713-as sorozat mind a négy méretben (32”, 40”, 46” és 55”) a Sony-Samsung által gyártott panelt tartalmazza. Sajnos ez nem így van: olvasóink, akik 32EX713-at és 46”EX713-at vásároltak, azoknak AUO által gyártott MVA típusú panel jutott.
Hogy mi is megvizsgálhassuk közelebbről, a Sony küldött nekünk is egy 32”-es EX713-at.

Miután megvizsgáltuk a szituációt közelebbről, valóban úgy tűnik, hogy a Sony kétfajta panelt használ az EX713 sorozatban, a 40”-es és az 55”-ös méretben a Sony-Samsung által gyártott PVA panellel készülnek, míg a többi méretben MVA panel található. Utoljára a PVA-s 40”-est teszteltük, ma a 32”-es MVA-s kijelzőt teszteljük” forrás: [link]

Tehát az a fajta panellottó, ami a Samsungnál tapasztalható, hogy mindketten veszünk egy 40”-es C650-et, s az egyikünké Samsung paneles, a másikunké pedig AUO paneles, ilyen a Sonynál nincsen, legalábbis én még ilyenről egy tesztben sem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#7203) Anonymus23 válasza crosscut (#7189) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is láttam már ezt, de csak akkor észrevehető, ha elg közelről nézed, vagy direkt ezt figyeled, egyébként nem feltűnő, szerintem nem az adott típus hibája, hanem véleményem szerint a képjavító programban lehet valahol egy kis bukfenc, vagy pedig a film és a natív felbontás eltérése miatt lehet ez a furcsa dolog, hogy mozdul a fej, de a szeme meg ottmarad, és csak kis fáziskéséssel megy utána :)
Ja és nekem 40c650-es van, ezért gondolom, hogy ez inkább film/kódolás meg a fentiek közül valamelyik lehet.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#7204) nightshadow válasza Ton1 (#7201) üzenetére


nightshadow
veterán

Itt letesztelték mind a kettő Samsung 40C630-ast, a PVA-st és az MVA-st is, az eredmény itt található: [link]

(#7205) Ton1 válasza nightshadow (#7204) üzenetére


Ton1
tag

köszi szépen! de ez 530-asra is érvényes vajon? :) a tesztben 630-as van

(#7206) nightshadow válasza Ton1 (#7205) üzenetére


nightshadow
veterán

Az alapállítások, hogy melyiknek jobb a kontrasztja, a feketéje, a betekintési szöge, stb. azok természetesen igen.

[ Szerkesztve ]

(#7207) crosscut válasza Anonymus23 (#7203) üzenetére


crosscut
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod!
Elmondtama boltnak a jelenséget, és visszaveszik :D. Lehet akkor felesleges???:S

Egyébként ha kikapcsolom a digitális zajszűrést, minimális lesz ez az effekt, de mediaplayernél ugyanúgy megmarad. Eléggé szembetűnő egyébként,bárki ránézett a tvre menet közben, egyből kiszúrta

ja!
1080p filmnél is csinálja

[ Szerkesztve ]

(#7208) Varszegig


Varszegig
veterán

Sziasztok megkérdezem itt is:

Olyan kérdésem lenne, hogy ha van egy popcorn hour médialejátszóm, az azon levő filmeket (mkv pl.) le tudja játszani a Samsung LE40C650 médialejátszója LAN-on keresztül felirattal együtt?

(Az elsődleges tv-re hdmivel van kötve, de kérdés hogy egy másik szobában le tudom-e lanon játszani, bírja-e ezt a c650 médialejátszója, vagy csak usb-n át? )

Előre is köszi

(#7209) Dog 11 válasza Fanyuvo (#7177) üzenetére


Dog 11
tag

Ma frissitettem a C 530- at a 2007-ről a 2009 re és felismerte,elfogadta.
Az " Image " mappát küld az USB re és utána frissitsd a távirányitó Média.P gombja segitségével.

(#7210) mts


mts
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy b650 tv-t valahogy upgradelni lehet-e c650-re?van egy funkció amit kipróbálnék...illetve a samsung apps működik b sorozaton is valahogy?

Köszi!

(#7211) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!

Én hétfőn vásároltam egy Samsung UE40C7000-es ledes lcd tv-t de tegnap vissza is vittem és cserélni fogják. A felhősödés annyira zavaró... Konkrétan 5 db kör alakú pamacs virít a sötétebb jeleneteknél. Bízom benne, hogy a következő az nem ilyen lesz.
Egyébként samsung panel van benne....

(#7212) czarzsolt


czarzsolt
csendes tag

Sziasztok! A következőt kérdezném van egy samsung ue40c6000-res led tv-m összekötöttem hálózaton keresztül a számítógéppel (win7) szépen át is mennek a filmek de felirat nincs ! Hogyan lehet a feliratos filmeket hálózaton keresztül lejátszani a tv-n?
várom az ötleteket köszi!

(#7213) pitman


pitman
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni valakitől, akinek pvr funkcióval rendelkező TV-je van.
Hogyan működik ez a funkció? Mennyire használható? A felvett állományok számítógépben vághatóak, szerkeszthetőek, lejátszhatóak?
Próbáltam letölteni több típus használati útmutatóját, de nem találok benne utalást a használatáról, csak azt, hogy a tv képes rá. Annyit találtam a leírásokban, hogy a timeshift funkció használatakor felvett anyag csak a tv-n játszható le.

(#7214) pisti35 válasza mts (#7210) üzenetére


pisti35
csendes tag

Egy megoldás van csak az upgrade-re sajnos ->

eladod a B-st és veszel egy C-st.

(#7215) mts válasza pisti35 (#7214) üzenetére


mts
tag

Valahogy éreztem hogy csak az lesz:)
Mindegy annyira azért nem fontos!

(#7216) Carlo009 válasza pisti35 (#7214) üzenetére


Carlo009
tag

Jobbat ajánlok!
Hamarosan vége a C miziériának, pár hónap és itt a D sorozat. :)
Eladja a B-t és vesz D-t. :)

(#7217) BBéci válasza Chris82 (#7211) üzenetére


BBéci
titán

Amit tapasztaltál, az a LED-es tévék legnagyobb hibája, hátránya. Ha zavar, vegyél plazmát!

(#7213) pitman
Tudtommal kizárólag azon a tévén játszható le, amelyikkel rögzítetted.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7218) Dadan01 válasza Dog 11 (#7209) üzenetére


Dadan01
senior tag

hi

Van valami szembetűnő vagy bármi más változás az új firmmel?

thx

(#7219) Chris82 válasza BBéci (#7217) üzenetére


Chris82
senior tag

Plazmám volt eddig, panasonic..... ill még meg is van, csak egy másik szobában.
Nem zavarna ez, de itt már sajna nem csak arról van szó, hogy nem egyenletes a háttérvilágítás eloszlása.

[ Szerkesztve ]

(#7220) gyugyo79 válasza pitman (#7213) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak a TV-n tudod vissza nézni amit felvettél. Nem vágható, szerkeszthető. Az xfs fájlrendszert csak linux alól látod amire rögzít de az onnan kimásolt fájlok is kódolva vannak.A TS doktor is csak odáig jut velük, hogy észreveszi, hogy van egy videó egy hang és egy txt sáv a fájlban.
Erre az xfs particióra másolt filmeket/zenéket/képeke a TV nem is látja csak azt amit ő rögzített.
Én 2-be formáztam a HDD-t és egy 30GB -os particiót használok csak erre ami arra jó, hogy amit felvettem megnézek aztán törlöm meg ha kell van time shift.A hdd másik particiója meg ntfs.Szerencsére ezt kezeli így jól a TV.

(#7221) ega1


ega1
csendes tag

hello,
egy olyan kérdésem lenne hogy DLNA-n keresztül valahogy megoldható, hogy annak a számitogépnek a monitorát jelenitse meg amelyiken meg van osztva a DLNA. Tudom egyszerübb lenne rádugni direktbe a laptop-ot a Tv-re de ha már van WiFi-s hálozat.

(#7222) pisti35 válasza ega1 (#7221) üzenetére


pisti35
csendes tag

A DLNA nem képes ilyenre! En nem egy fajta videokimenet.

Ez a dolog médiafile-okat tud "stream"-elni a hálózaton keresztül.

Neked mondjuk az Intel WiDi lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#7223) eric.cartman válasza pisti35 (#7222) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Hát az ki lehete-e deríteni, hogy a D széria tudni fogja e a WiDi-t? (nyílván natívan és nem külső vevővel, mert úgy minden HDMI-s TV-n megy)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7224) Dadan01 válasza gyugyo79 (#7220) üzenetére


Dadan01
senior tag

Akkor partícionáltad kettőbe, mielőtt a tévével megformáztad, vagy utána csökkentetted a partíció méretét és hoztad létre az ntfst?

(#7225) Dog 11 válasza Dadan01 (#7218) üzenetére


Dog 11
tag

Eddig csak egy esetben észleltem változást / javulást/.A Menü ben az analóg csatrnák Sorrend változtatása igen béna /lassu / volt.Most ez megjavult és normálisan lehet léptetni.
Valószinü van még más is, de odáig még nem jutottam.

(#7226) eric.cartman válasza Dadan01 (#7224) üzenetére


eric.cartman
senior tag

PC-n kell particionálni első legyen amit PVR-nek szánsz és azt nem is kell formázni, a második partíció legyen az NTFS a mozinak.
Amikor rádugod, médiaplayer -> kiválasztod az első partíciót, formázod és kész.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7227) BBéci válasza Chris82 (#7219) üzenetére


BBéci
titán

EDGE LED betegség, ez van.
Backlit LED-es tévén is láttam felhősödést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7228) Dadan01 válasza eric.cartman (#7226) üzenetére


Dadan01
senior tag

Gondoltam, thx.

(#7229) eric.cartman válasza Dadan01 (#7228) üzenetére


eric.cartman
senior tag

van egy privátod

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7230) Chris82 válasza BBéci (#7227) üzenetére


Chris82
senior tag

Ki lehet fogni olyan készüléket, amelyiken ez kevésbé látszik?

(#7231) L.ZS


L.ZS
csendes tag

Sziasztok nem tudom hogy jó helyen kérdezek-e de egy probát megér.Van egy samu lcd tv (le52a656a)amikor bekacsolom akkor olyat csinál hogy ugrál a menük közöt.Bejön a beállitásmenü, kikapcsolom,akkor a hangerö felvillan,azután atugrik egy külsö jelforásra.
Vissza kapcsolom tv adásra,azután csipog egyet és kikapcsol.A vissza kapcsolás után
már nem csinál ijet,müködik rendesen csak egy kissé zavaro hogy ezt a torturát minden
bekapcsoláskor végig kell csinálni.
Elöre is köszönöm az összes választ.

(#7232) Chris82


Chris82
senior tag

Sztem ez elég durva

[ Szerkesztve ]

(#7233) Fanyuvo válasza Dog 11 (#7209) üzenetére


Fanyuvo
tag

Köszönöm, holnap kipróbálom.

(#7234) Thom! válasza Chris82 (#7232) üzenetére


Thom!
veterán

az nagyon durva

(#7235) Chris82 válasza Thom! (#7234) üzenetére


Chris82
senior tag

Ez már nem normális, már megrendelték a másik készüléket.

(#7236) sziloo


sziloo
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung oldaláról letölthető 3005.1 fw tartalmaz e magyar nyelvet? A netről a legfrissebb a 3003-as. Azt gond nélkül letölti, de a Samsungnál találtam frissebbet (3005.1). Érdemes erre frissíteni? Van valahol lista arról (angolul is) amit javítottak benne?

Köszönöm: Sz.

(#7237) vlevi válasza sziloo (#7236) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én kérdeztem tőlük emailben, és nem tudtak választ adni arra, hogy miket tartalmaz a frissítés :(

(#7238) hjani20 válasza vlevi (#7237) üzenetére


hjani20
csendes tag

Hy mindenkinek!
Én is kérdeztem ma de semmi értelmes választ nem kaptam. Csak azt ha jól mükszik nem kell fw frissítés. :DD

(#7239) horvathd válasza sziloo (#7236) üzenetére


horvathd
aktív tag

3005.1 change log:

Power On error when CAM is inserted
(especially, Samsung CAM, T-REX CAM, Orecrypt CAM, Boxer CAM)
. Audio is cut off when playing recorded TV with specific stream in Poland
. Add ''Nordic'' region in PnP step with T2 Tuner
. Add Yahoo widget(Internet @TV)
. ''Digital text'' menu is not showed when selecting ''Estonia'' as country. (Estonia)
. Latch up sometimes when entering ''3D Optimisation'' with 3D ''on''
. [PDP TV] Judder with 3D ''smooth'' mode (24Hz => 60Hz)
. Recorded TV is stopped if TF1 widget is played on TF1 channel.
. When watching and turning off/on several times, network setting is failed.
(Mac address error)

"The Kid just rages for a while."

(#7240) sziloo válasza horvathd (#7239) üzenetére


sziloo
csendes tag

köszi :)

(#7241) eric.cartman válasza sziloo (#7240) üzenetére


eric.cartman
senior tag

...és igen, van benne természetesen Magyar nyelv.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7242) jegenye77 válasza eric.cartman (#7241) üzenetére


jegenye77
addikt

SamuC6000RW tévémen a beépített lejátszóval mikor nézek filmet,van hogy kb 1 óra elteltével megáll és azt írja hogy nincs jel.Ilyenkor kihúzom az usb ből a külső vinyót és újra bedugom akkor felismeri és folytatja a lejátszást.
Mi lehet a gond?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#7243) camalot válasza Chris82 (#7232) üzenetére


camalot
tag

Az igen! Szép új tévé. :Y

(#7244) RRomeo


RRomeo
csendes tag

Whoa! Lett vimeo-s alkalmazás és HD-ben is ad! Lehet tölteni!

(#7245) Wask


Wask
csendes tag

Sok panasz jött hogy nem lehet szinkront váltani share(dlna) oprcióba, csak hddről. Ez így van:(
Én úgy oldom meg a problémát hogy az mkv fájlból kiszedem az angol szinkront, ez kb egy 8 perces folyamat...
TsMuxer progival, megvan hamar..... és már nézhető is magyar szinkron vagy felirattal.....

(#7246) BBéci válasza jegenye77 (#7242) üzenetére


BBéci
titán

Az USB kábel nem megfelelő, túl hosszú.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7247) villamos


villamos
őstag

A következő a kérdésem. Van e olyan lehetőség a C650 -nél, hogy valahogy lejelszavazni, vagy lezárni a TV-t? Arra gondolok, hogy bekapcsolják, és be kell ütni egy kódot a használatához. Vagy úgy lezárni, hogy mondjuk csak az m1 -et lehessen rajta nézni, és semmit ne lehessen állítani?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7248) nightshadow válasza villamos (#7247) üzenetére


nightshadow
veterán

Idézet a C650 manualból:

"Programok zárolása

Biztonság
A beállítási képernyő előtt megjelenik a PIN megadására
szolgáló képernyő.
Adja meg 4 számjegyű PIN kódját, amely az alapértelmezés
szerint 0-0-0-0. Változtassa meg a PIN kódot a PIN
módosítása opció használatával.
- Gyermekzár (Ki / Be): Csatornákat zárolhat a
Csatornakezelő funkcióval, hogy illetéktelen személyek,
például gyermekek, ne nézhessék a számukra nem
megfelelő műsorokat.
Csak a Bemenet forrás TV beállítása esetén áll
rendelkezésre.
- Szülői zár (Szülői értékelés): A felhasználó által választott
4 számjegyű PIN kód segítségével megakadályozza, hogy
illetéktelen személyek, például gyermekek nézhessék a
számukra nem megfelelő műsort."

[ Szerkesztve ]

(#7249) davidreg válasza BBéci (#7246) üzenetére


davidreg
csendes tag

Kérlek, mondj egy boltot, ahol jó minőségű rövid kábel kapható.
Vettem 1-2 helyen rövid kábelt, de egyik se tökéletes.
Mire figyeljek oda a vásárláskor?

(#7250) villamos válasza nightshadow (#7248) üzenetére


villamos
őstag

Ezt néztem már, de nem pont az amit keresek...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.