Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Kija válasza Dani Pécs (#12996) üzenetére


Kija
aktív tag

Én most vettem egy ilyet 32 colosban. Nagyon jó. Csak a 3D-t nem tudtam még kipróbálni, mert nem kaptam hozzá szemüveget...
Persze ez nem gond mert nem arra vettem.
A többi funkció tökéletesen működik, igaz az Internetet Ethernet kábellal próbáltam, mivel sajnálok kiadni a Samsung wireless USB stick-re 15 ezer Ft-ot.

Egyébként ekkora méretnél én már elgondolkodnék a plazmán is...
Ha maradsz a LED-esnél akkor nézd meg jól hol veszed, mert nem mindenhol adnak hozzá szemüveget.illetve 31.-éig még van olyan akció is, ha bizonyos üzletekben vásárolod és regisztrálod a terméket a Samsung honlapján, akkor kapsz mellé egy 320 GB-os mobil wincsit is.

(#13002) canniball válasza mcroberto (#13000) üzenetére


canniball
nagyúr

Jó is lehet az, kár hogy az én TV-m nem lan-kompatibilis (C530).

Kija!
Lehet kapni olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13003) Kija válasza canniball (#13002) üzenetére


Kija
aktív tag

Így is 11 ezer Ft. Még azt is soknak tartom. Inkább behúztam egy CAT 6-os kábelt a routertől

(#13004) canniball válasza Kija (#13003) üzenetére


canniball
nagyúr

Az mondjuk tuti olcsóbb. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13005) jcvd válasza jcvd (#12990) üzenetére


jcvd
tag

Na kipróbáltam a rendszert Sony 50 Hz-es TV-vel és tökéletes volt a hang!

Tehát ezen a köcsög C650-en a Motion Plus kikapcs csak egy kamu, nem áll vissza 100 Hz-ről teljesen.

A szervíz menübe hogy lehet bemenni? Valahol olvastam hogy ott lehet valamit állítgatni, hátha segítene valami.

Sehol nem találtam korrekt leírást a szervíz menübe jutásról, bár hallottam ha ide bemész akkor a gari elvész, ez igaz?

(#13006) jcvd válasza jcvd (#13005) üzenetére


jcvd
tag

"Szervíz menüből tudod meg, hogy milyen panel van a tv-ben.
Kikapcsolt állapotban: info-menü-mute-power. Aztán bekapcsolás után be kéne jönnie a szervíz menünek, itt a "type"-nál találod azt az infot ami neked kell.

Például az LE32C530 esetében.
Type: 32L6AF0C
32 - méret
L - pánel gyártója (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
6 - Frekvencia (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
A - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Felbontás (F - FHD, H - HD, U - UD)
0 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
C - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED"

(#13007) Kija válasza jcvd (#13005) üzenetére


Kija
aktív tag

Talán ez:
TV kikapcsol, INFO-MENU-MUTE egymás után megnyomni, majd TV bekapcsol.
Kilépés POWER gombbal

(#13008) Dani Pécs válasza Kija (#13001) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszönöm!

És vajon megér az UE46D6500 plusz 50000Ft-ot? Ennyivel lenne több az UE46D6100-nál.

Az internet böngésző miatt tuti nem. Esetleg a 200HZ motion plus miatt? Talán elég abból is a 100Hz.

(#13009) soldi3r


soldi3r
veterán

a conax ci modul beüzemeléséről valaki tudna infót adni? t-home-mal akarom összehozni

E30 (oo=[][]=oo)

(#13010) Dani Pécs válasza soldi3r (#13009) üzenetére


Dani Pécs
tag

Ugyanez érdekelne engem is, csak UPC szolgáltatóval. Lehetséges ez már? Nem szeretem, hogy az a buta Set Top Box többet kajál mint egy hűtőszekrény...

(#13011) Kija válasza Dani Pécs (#13008) üzenetére


Kija
aktív tag

A 6100-as is tudja a 200 Clear Motion Rate-et!

(#13012) Kija válasza Dani Pécs (#13010) üzenetére


Kija
aktív tag

Szerintem csak a Diginél van ilyen lehetőség.

(#13013) nfsu17 válasza Kija (#13012) üzenetére


nfsu17
veterán

"Szerintem csak a Diginél van ilyen lehetőség."

A Diginél pont nem kell CI, ha fizetőset akarsz ott, pl HBO, ahhoz meg szintén nem jó a CI.

A "csak"-ot meg módosítanám "például"-ra...csak a CI-t ne keverjük bele a Digibe.

[ Szerkesztve ]

(#13014) soldi3r válasza nfsu17 (#13013) üzenetére


soldi3r
veterán

huhh, ezt én nem értem, tehát akor T-Home SatTV-hez mi kell? :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#13015) Kija válasza nfsu17 (#13013) üzenetére


Kija
aktív tag

Alapból igazad van, de a kolléga a setup boxot akarja kiküszöbölni.
A Diginél pedig nem kell a setup box! A többi szolgáltatónál ha jól tudom, mindenhol kell.

(#13016) Kija válasza soldi3r (#13014) üzenetére


Kija
aktív tag

Beltéri :DD

(#13017) soldi3r válasza Kija (#13016) üzenetére


soldi3r
veterán

zsír, akkor marad a 3 távirányító :((

E30 (oo=[][]=oo)

(#13018) nfsu17 válasza Kija (#13015) üzenetére


nfsu17
veterán

Azt ki lehet váltani, vagy már alapból nem is kérsz.
Rosszul tudod, vannak kisebb szolgáltatók, ahol nem kell box.
Vagy ingyen adnak Conax modult, vagy egyszeri beruházás a szolgáltatónál a Conax, vagy külön veszed meg a Conax-ot Te magad. A kártyát minden esetben a szolgáltató adja valamilyen formában, különben nem érne semmit a dolog.

T-Home sathoz nem értek, a kábeles rendszerük megoldható úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#13019) CSiPet2


CSiPet2
tag

Üdv!
Nem húznám az időtöket, van két kinézett tv-m: Samsung UE-32D5000 és Samsung LE32C530. Laikus szemmel, csak annyiban térnek el, hogy egyiken led háttérvilágítás van, a másikon sima. Megér ez plusz 20ezret?
Vevő vagyok más samsungokra is, feltéve, hogy 130ezer alatti az új ár és full hd-s. Lehetőleg 32"-os, nagyobb nem kell.
Felhasználási kör mindenféle lesz: normál tv (upc digitális) + film, játék, netes böngészés (valszeg végig hdmi-n keresztül pc fogja meghajtani).
Tanácsoljatok valamit (valami olyat, amit lehet itthon kapni is)... :R

[ Szerkesztve ]

(#13020) CSiPet2 válasza CSiPet2 (#13019) üzenetére


CSiPet2
tag

Közben jött infó, hogy a c530-at már nem lehet kapni, szal akkor marad a d5000-es, ha valaki nem ad egy jobb tippet...
sry a dupe-ért!

(#13021) soldi3r válasza soldi3r (#13017) üzenetére


soldi3r
veterán

na, akkr van egy technisat modulom, ha valakinek kell szóljon, holnap délelőtt visszaballagok vele a boltba

valaki fel tudna sorolni pár szolgáltatót, akinek működik ezzel a modullal a szolgáltatása?

E30 (oo=[][]=oo)

(#13022) HofiZoli válasza jcvd (#13006) üzenetére


HofiZoli
senior tag

27A6TF0E

27D5000 esetén ezt írja ki.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13023) HofiZoli válasza Dani Pécs (#13010) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Kérdeztem szerelőt, nem megy és szerinte nem is fog. A UPC ragaszkodik az stb-hez amit a szerelő a videótárral, kétoldalú kommunikációval és sok blablával magyarázott. :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#13024) Dani Pécs


Dani Pécs
tag

Ma elmegyek megnézni a vásárlandó ue46D6100 készüléket.

Mit, és hol kell megnéznem a TV-n az üzletben a készüléken, hogy kiderüljön, Samsung paneles-e?

Vagy ezek már mind azzal készülnek?

Köszi!

(#13025) Dani Pécs válasza HofiZoli (#13023) üzenetére


Dani Pécs
tag

Köszi! Akkor marad a szolgáltató lecserélése...

(#13026) jcvd válasza Dani Pécs (#13025) üzenetére


jcvd
tag

Ha esetleg érdekelne valakit, vagy ilyet keres, vagy ismer valakit, aki ilyet keres... nehéz már találni:

[link]

:R

(#13027) Kija válasza jcvd (#13026) üzenetére


Kija
aktív tag

Nem jött be?
Pont most olvastam vissza a fórumban és láttam, hogy egy Pana helyett választottad...

(#13028) gygalilei


gygalilei
tag

Megvettem végre az UE46d5500-as LED tv-t.
Még csak most állítgatom, de a digitális upc adások vhogy még mindig eléggé elmosódottak.
Tudna nekem vki jó beállítást mondani a tv adásokra ?
Más: Van egy hd kamerám, ami m2ts formátumban vesz fel, a tv ezt felismeri, le is játssza, de eszméletlenül akadozva, főleg a hang, de a kép is. Van vmi módszer arra, hogy ez a probléma megoldódjon ?
Köszönöm !

(#13029) soldi3r válasza jcvd (#13026) üzenetére


soldi3r
veterán

a TV hangja is késett az erősítőn vagy csak ha medialejátszón nézted? és ha USB-n ment?

E30 (oo=[][]=oo)

(#13030) nightshadow válasza gygalilei (#13028) üzenetére


nightshadow
veterán

Más: Van egy hd kamerám, ami m2ts formátumban vesz fel, a tv ezt felismeri, le is játssza, de eszméletlenül akadozva, főleg a hang, de a kép is. Van vmi módszer arra, hogy ez a probléma megoldódjon ?

Próbáld meg azt, hogy az m2ts file-t átnevezed ts-re, mert a tavalyi Samsungoknál működött ez a "trükk", hátha bejön az ideiekkel is.

[ Szerkesztve ]

(#13031) jcvd válasza Kija (#13027) üzenetére


jcvd
tag

Nem Pana helyett, eredetileg Samut akartam, nem írtam ilyet.

A TV hangszórókon nem késik a hang, mert ott szinkonba teszi már magának, de külső helyről megy a hang, nekem a TV csak képre kell, a Samu meg lassabb, mint a hang, ebből van a késés... pedig az 50Hz-es TV-k simán szinkronba voltak. Furcsa. Most 50Hz-es TV-t keresek, valami brutál erős, gyönyörű színű panellal. A többi funkció nem érdekes, 24p legyen rajta azért, de a képminőség a lényeg.

(#13032) soldi3r válasza jcvd (#13031) üzenetére


soldi3r
veterán

csak azért kérdeztem, mert nekem úgy tűnik, hogy a C530 és az erősítő megértik egymást, nem vettem észre csúszást, mondjuk én nem használom külső lejátszóval, csak usb-vel

E30 (oo=[][]=oo)

(#13033) jcvd válasza soldi3r (#13032) üzenetére


jcvd
tag

Ha TV-ről tolod ki, akkor nincs csúszás, mert ő maga időzíti és szinkronba rakja.

(#13034) kutyman válasza gygalilei (#13028) üzenetére


kutyman
aktív tag

Ha scart kábelt használsz, akkor egy minőségi duplán árnyékolt kábellel jobb képminőséget érhetsz el. De az, igazi hdmi kábellel lenne.

(#13035) gygalilei válasza nightshadow (#13030) üzenetére


gygalilei
tag

próbáltam már .ts-re átnevezni, de ugyanúgy akadozik.
szgépen win7-en a media player simán viszi.
Gondoltam a szgépet összekötöm a tv-vel, de csak wifivel lehetséges, mert a router, szgép emeleten van, a tv lenn a nappaliban.
Van vmilyen vezeték nélküli átvitel, hogy a szgép képernyője a tv-n jelenjen meg ?
Tudom a legegyszerűbb hdmi lenne, de a szgépen nincs, illetve nem is tudnám összekötni,
mert két külön emeleten van tv és a szgép.

(#13036) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!

Szemezgetek egy UE40D6500-as készülékkel és lenne pár kérdésem, hátha valakinek van tapasztalata ezzekkel kapcsolatban:
- Ennél a szériánál/méretnél csak Samsung panel van, esetleg más is belemehet? Van-e ennek képminőségbeli jelentősége?

- A fentebb olvasott kép/hang szinkron-csúszás előfordulhat-e ennél is? (Bár első körben a beépített media lejátszót használnám, hangot optikán erősítőre küldve, de későbbiekben elképzelhető egy külső, dedikált lejátszó.)

- beépített n-es WiFi-vel rendelkezik, elegendő lehet-e ez egy 1080p-s film/DTS hang átvitelére otthoni WiFi hálózati megosztásról? Úgy értem szaggatásmentes átvitel...

- UPC tutira nem ad CI megoldásos kártyát, csak saját STB-vel működik?

- Hdtv test-en írták, hogy 3D-ben nem tudja a Full HD 3D-t (annak ellenére hogy a Samsung ezt írja róla), valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?

- Az optikai kimeneten ugye a csatlakoztatott HDD / hálózatról leszívott fájl digitális hangját küldi ki? Értem ez alatt, hogy semmiféle belső konvertálást/feldolgozást nem csinál vele a TV, ugye?

Köszi előre is...
Üdv, J.

[ Szerkesztve ]

(#13037) nightshadow válasza gygalilei (#13035) üzenetére


nightshadow
veterán

A tévé DLNA kompatibilis, így elvileg ezen a Samsung wi-fi USB stick-en ([link]) keresztül le lehet játszani számítógépről a filmeket a tévére. Majd megcáfol valaki, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#13038) gygalilei válasza nightshadow (#13037) üzenetére


gygalilei
tag

Allshare szolgáltatás jó lenne, de nekem wifin (35Mbit) nem akarja lejátszani, sőt még egy sima 1 MB-os képet is kb 2 perc alatt jelenítette meg, úgy, hogy közben folyamatosan írkálta az errorokat.Nem tudom, hogy a wifi a gondja vagy vmi más, még tesztelem.Majd kipróbálom úgy is, hogy felviszem a tv-t az emeletre és kábelesen kötöm össze a routerrel.
De nekem az lenne jó, ha vhogy a hdmi-nek lenne vezeték nélküli megfelelője, hogy a szgép képét és hangját átvigyem a tv-re.Nem tudom, hogy létezik-e egyáltalán.

(#13039) nightshadow válasza gygalilei (#13038) üzenetére


nightshadow
veterán

Tehát már van Samsungos USB wi-fi sticked, s azzal próbáltad?

(#13040) gygalilei válasza nightshadow (#13039) üzenetére


gygalilei
tag

igen azzal
adtak a tv-hez egyet ingyen

(#13041) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy mióta az RTL Klub 16:9-ben adja az adást, azóta alul felül fekete csík van a képen(auto képméretnél). Nos az info gombot megnyomva azt írja h márpedig ez 4:3, mint a Tv2, mégis a 4:3-as Tv2-őt, és a szintén 16:9es m1-et teljes képernyőre rakja.

Miért van ez? :S

Xiaomi Fan

(#13042) nightshadow válasza gygalilei (#13040) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez érdekes, pedig ezzel tudtommal menni kéne, más ötletem nem nagyon van. Hátha más tud itt segíteni.

(#13043) ORCA58 válasza gygalilei (#13040) üzenetére


ORCA58
addikt

Másodpercenkénti hány képkockák vesz fel? Már olvastam valahol hogy van olyan kamera ami 50-et vesz ami sok a SAMU-nak.

(#13044) canniball válasza Flexy90 (#13041) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert nem igazi 16:9 hanem letterbox, a [P Size] gombbal tudsz rázoomolni. Analógon nálunk is ilyen, csak DVB-C-n igazi szélesvásznú.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13045) ORCA58 válasza jcvd (#13005) üzenetére


ORCA58
addikt

A hang és a kép csúszásnak nem az 50 - 100 Hz-hez van köze, hanem képfeldolgozás sebességéhez. Minél több beépített képfeldolgozó szűrő stb. van bekapcsolva, annál lassabb.
Ha 100 Hz ki van kapcsolva akkor a TV bizony 50hz-es lesz. Más oka is lehet, hogy lassabb a képfeldolgozás. Pl gyárilag ilyen.

(#13046) ORCA58 válasza Flexy90 (#13041) üzenetére


ORCA58
addikt

Nálam az RTL 16:9 az bizony 16:9. Az adás infóban jelzett méretarány is 16:9-et mutat. A 4:3-as reklám 4:3-ba jelenik meg a két szélén fekete csíkkal. Ezt nem is lehet oldal irányba kihúzni. Persze láttam olyan reklámot is ami 16:9 méretű volt, de 4.3 as méret közepébe tették. Csodás volt a kis kép a TV közepén. Még van mit tanulniuk
Nem a szolgáltatód adja tovább 4:3-ban?

(#13047) BBéci válasza ORCA58 (#13046) üzenetére


BBéci
titán

A geeks-en van erről egy cikk: [link]

(#13035) gygalilei
Bármelyik olcsó médialejátszóval akadásmentesen, remekül menne, felesleges kínlódni a beépítettel.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13048) need


need
addikt

Üdv...

Ugye tegnap lett volna premierje a retek klubnak a 16:9 képaránnyal..!
Csak hogy a samu tévé infójában a kép arány 4:3...?

Na ilyenkor mi van...? Hát felhívtam a Digit és élénken érdeklődtem...!
Azt mondták hogy rakjam a tévé képarányát 16:9-re...mondtam nekik hogy nem rakom mivel ez úgy van...!
Váratott a központos pár percet.. gondolom ők is megnézték a digis retek klubot
majd közölte hogy maga a a szolgáltatással van gond tehát dolgoznak rajta..!

Viszont van egy másik dolog ami nem igazán kerek..
Megjelent az alkalmazások között ez a nyomoronc google calnedar..!
felraktam de azt írja hogy rossz a felhasználó név és jelszó...?!
én nem adtam neki semmi ilyet...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#13049) gygalilei válasza ORCA58 (#13043) üzenetére


gygalilei
tag

25 képkockás/s
A többi adat :képkocka szélessége :1980
magassága:1080
adatsebesség:15948 kb/s
teljes bitsebesség:16204 kb/s

(#13050) canniball válasza need (#13048) üzenetére


canniball
nagyúr

A képaránnyal kapcsolatban csak az utolsó postot kellett volna elolvasnod...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.