Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6851) McBJani


McBJani
tag

Sziasztok!
Nekem is megjott a 32-es C650-m :)
Azt szeretnem megkerdezni, hogy miket probaljak ki rajta?
Milyen pixelhibateszt programot ajanlotok?
Mondjtok legyetek szivesek valamit, mert azt sem tudom hogy kezdjek hozza...
Bocs az ekezetekert, munkahelyen vagyok es telorol irok!
Udv.

(#6852) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok.
A C650-es kezeli az NTFS fájlrendszerű pendrive/HDD-t vagy csak a FAT-ot?

Xiaomi Fan

(#6853) BBéci válasza JaniACE (#6850) üzenetére


BBéci
titán

Ha visszaolvasott volna, most egyéb tekintetben is okosabb lenne és nem azt a tévét veszi. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6854) Davebowman válasza JaniACE (#6850) üzenetére


Davebowman
senior tag

Én tudom hol lehet a dallamot kikapcsolni, de visszaolvasva sem találtam meg mi az az RTFM. :)

Vargalex 1.1.7

(#6855) Dadan01 válasza Flexy90 (#6852) üzenetére


Dadan01
senior tag

Nos, FAT fájlrendszer alatt nehéz lenne mkv filmeket lejátszani :) (ott a fájlméret ugyanis korlátozott 2 ill 4 gigára)
A pontos válasz viszont az, hogy NTFSt csak olvasni, FAT/FAT32-t írni is tud, ez a csatornalista mentésnél fontos

[ Szerkesztve ]

(#6856) Davebowman válasza Dadan01 (#6855) üzenetére


Davebowman
senior tag

ja, lehet csatornákat menteni?

Vargalex 1.1.7

(#6857) bzoley válasza Davebowman (#6854) üzenetére


bzoley
veterán

"Read The F***ing Manual"

[ Szerkesztve ]

(#6858) Flexy90 válasza Dadan01 (#6855) üzenetére


Flexy90
senior tag

Tudom a FAT korlátait, pont ezért kérdeztem. :)
Köszönöm!

Xiaomi Fan

(#6859) szigmat válasza JaniACE (#6850) üzenetére


szigmat
tag

Köszönöm, sikerült!

(#6860) Davebowman válasza bzoley (#6857) üzenetére


Davebowman
senior tag

Kösz. De sajna a manuálban sem találtam meg..... jójó OFF, de ez már tényleg érdekel: Ha el lehet menteni a csatornákat (Ha esetleg firmware csere, vagy csak belépek a service menüben) azt ugye a zúsebére dugott pendrájvra/winyóramenti? Valami próbálta már? Esetleg egyéb beállításokat is lehet menteni?

Vargalex 1.1.7

(#6861) bzoley válasza Davebowman (#6860) üzenetére


bzoley
veterán

"...de visszaolvasva sem találtam meg mi az az RTFM"
Én csak erre válaszoltam. Nem én írtam, csak a jelentését másoltam be neked :)
Az ilyen jellegű postok minősítésétől inkább tekintsünk el.

(#6862) digo00


digo00
tag

Sziasztok!Nekem az lenne a gondom a c6000-el,hogy reggel amikor bekapcsoltam azt írta a jobb felső sarokban,hogy 720x576i@50Hz de eddig 1920x1080p75Hz-et írt!Hol lehet ezt visszaállítani?A válaszotokat előre is köszönöm!

(#6863) Denito


Denito
csendes tag

Sziasztok !

Samsung LCD TV-kre is vonatkozik a 72 órás pixelgarancia ? Ma vettem, és szerintem van 3 döglött pixelem ( feketék mindig ), ebből 2db a kép közepén. 32C530-ról van szó, webshop-ból rendelve.

Köszönöm a segítséget!

(#6864) janos1988


janos1988
addikt

Miben kulonbozik a Samsung LE32 sima C650 es a C650L1? Arat leszamitva (50 000 Ft kb az elteres).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#6865) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Ha valakit érdekel fordítottam egy samsung tv-re "optimalizált" minidlna-t Ubuntu (10.04) -ra.
Innen letölthető.
Amit így tud : Vannak chapterek avinál mkvknél mint ahogy a Samsung gyári windowsosával is.Ugyan úgy lehet a d (kék) gomb megnyomásával folytatni a lejátszást onnan ahol abbahagytuk a film nézését utoljára. Állítható a felirat.Ami plussz az az , hogy ebben nem kell manuálisan frissíteni az adatbázis ha egy filmet másolunk a kijelölt könyvtárba.
A működéséhez ezek kellenek még :
- libexif
- libjpeg
- libid3tag
- libFLAC
- libvorbis
- sqlite3
- libavformat (ffmpeg libraries)
- libuuid
- libffmpegthumbnailer
- libpthread
- libvorbis
Az /etc és a /user -be kell bemásolni a fájlokat a dlna könyvtárban van a forrás a patch nas-hoz készült ezért manuálisan javítgattam a *.c és *.h fájlokat amik itt mások voltak és írtam bele meg vettem is ki ezt azt.Pld. bele írtam +ba hogy *ts, *.divx *.mp4 fájl lejátszása után se lépjen ki hibával stb.
A /etc/minidlna.conf -ban a media_dir= nél lehet megadni hogy melyik könyvtárakat vizsgálja.Indítani meg a /etc/init.d/minidlna start -al lehet (stop leállítja a restart meg újra késszítetti vele az adatbázis)

(#6866) BBéci válasza digo00 (#6862) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem vagy tisztában azzal, mit jelent az a bizonyos adat. Nézz utána! Ha magadtól jössz rá, sokkal nagyobb sikerélmény lesz. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6867) Fatalityy


Fatalityy
tag

Üdv mindenkinek.....

Segítséget szeretnék kérni.
Lenne ez a Samsung tv le40m71bx
Hogy tudok erre pc-re kötve natív felbontást varázsolni?dvi-hdmi kábelem van.Mert csak 1280x720 sikerül sajna.
vga 7900gto
Előre is köszönöm a segítséget.!!!!

B:U:K mindenkinek

[ Szerkesztve ]

(#6868) suhanojoe


suhanojoe
csendes tag

sziasztok!

sikerült egy samsung LE40C580 LCD tvhez hozzájutnom!DNLA lehetne rá varázsolni?Media player van rajta de az csak usb csatin lévő eszközöket látja!Van rajta ethernet csatlakozó de nem tudom hol lehetne megosztást csinálni hogy lássa a gépemen a fájlokat..

(#6869) snefftamas válasza Denito (#6863) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia!
A webes rendeléseknél 8 napig indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól. Írd meg nekik hogy élni szeretnél ezzel a jogoddal és vidd vissza. Mond, hogy nem ment a bútor színéhez a TV bocs. Ha van pixel gar ha nincs azzal ne foglalkozz Te nem tudsz róla hogy hibás vagy nem...

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6870) szaszapi válasza Winne (#6844) üzenetére


szaszapi
őstag

ez engem is érdekelne.Valaki felrakta már a b szériás tévéjére a samygo-hekket amivel tud a tv dts-t kezelni.Aki felrakta az leírná a menetét?

Köszi

(#6871) digo00 válasza BBéci (#6866) üzenetére


digo00
tag

Szia!NAgyot tévedsz tisztában vagyok vele de az azért fura,hogy ugyanazon az eszközön és ugyanannál a filmnél mást ír ki!

(#6872) BBéci válasza digo00 (#6871) üzenetére


BBéci
titán

A tévé mindig azt írja ki, amilyen jelet kap, tehát csak a lejátszóban állíthattál el valamit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6873) Davebowman válasza gyugyo79 (#6865) üzenetére


Davebowman
senior tag

Ki merjem próbálni 10.10-en is? Meer(há)t érdekelne....jo-jo LINUX MINT.

Vargalex 1.1.7

(#6874) gyugyo79 válasza Davebowman (#6873) üzenetére


gyugyo79
addikt

Veszteni valód nem sok van, felrakod a függőségeket (amiből szerintem már 90% úgyis fent van) bemásolsz 3 fájlt a helyére és megnézed elindul e.

(#6875) digo00 válasza BBéci (#6872) üzenetére


digo00
tag

Köszi!Csak arra gondoltam,hogy elállíthattam valamit a szervíz menüben amikor belekukkantottam!Ugyanis ahhoz tényleg nem értek csak megnéztem,hogy milyen! :F

(#6876) tomic


tomic
addikt

Samsung c7700 ról tudtok véleményt mondani?
Nem igazán a 3d hatása érdekel mert azt csak szökő évben 1x nézném inkább a normál tv adás minősége érdekelne.
Digi tv-n (tányéros) lenne használva. Főleg sport csatornákat szoktam nézni.
Esetleg más alternatíva is érdekelne.

(#6877) Davebowman válasza gyugyo79 (#6874) üzenetére


Davebowman
senior tag

őőőő a patch-elést nem is kell? Mert ebben van egy forrás is. Bemásoltama /etc /usr-be amit kell a függőségek kipipálva. Patc-elést még nem csináltam. A jjust run make....nél akadtam el. Akkor most azt kell, vagy nem? Láma lennék. Hogy indul? daemonként?

Vargalex 1.1.7

(#6878) gyugyo79 válasza Davebowman (#6877) üzenetére


gyugyo79
addikt

/usr/sbin/minidlna -t is bemásolod(Ha kell beállítod a jogosultságokat fontos, hogy futatható legyen).Ez a binaris amit a /etc/init.d/minidlna -ban lévő fájlba írt
minidlna -f /etc/minidlna.conf -P /tmp/minidlna/minidlna.pid el indul el ha beírod konzolba miután mindent bemásoltál, hogy : /etc/init.d/minidlna start. De ezt nem is kell használnod, ha nem akarod miután a binaris a helyén van beírhatod konzolba, hogy minidlna -h és ki is írja milyen paraméterekkel tudod futtatni (pld. debughoz lehet futattni > minidlna -d akkor a konzolba ír mindent.
A fordítást csak akkor nézegesd ha nem működik valami jól de maga a minidlna fut . Abba amit felraktam már benne van a patch + a módosításaim azzal nem kell vesződni.
Inkább csak azért raktam fel ha valakinek 1-2 dolog nem tetszik azt tudja magának módosítani pld.: upnphttp.c -ben ha egy video kiterjesztés nincs definiálva akkor kilép a minidlna szegmentálási hibával
if (ends_with(path, ".avi") || ends_with(path, ".mkv") || ends_with(path, ".mpg") || ends_with(path, ".ts") || ends_with(path, ".mp4") || ends_with(path, ".divx")) {
video_thumbnailer* vt=0;
Ha valakit zavar ez mert szokott még másmilyet is nézni annak ide be kell írni azt is akkor újra fordítani ...
Viszont ha nem fut akkor kell a saját distribúciódhoz leszedni egy saját forrást azt meg patchelni és lefordítani.

(#6879) lambda5


lambda5
tag

Sziasztok!

Emlékeim szerint már más is feltette a kérdést, de nem találom a választ....ezért megkérnék egy admin-t, tegye ki az oldal elejére az összefoglalóhoz, -> hogyan lehet a (40) C650-nél az analóg csatornáknak nevet adni.

Köszönettel: lambda5

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#6880) Davebowman válasza gyugyo79 (#6878) üzenetére


Davebowman
senior tag

De ha a tv látja a servert, akkor az még nem azt jelenti, hogy működik is? Az, hogy nem lát se kép,audio,video fájlokat még nem kedvetlenít el.

Vargalex 1.1.7

(#6881) Brucki


Brucki
csendes tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem pixelhibával kapcsolatban. Van egy Samsung UE32C5000QW led tv-m, és észrevettem rajta fekete háttérnél a jobb szélén egy apró zöld pöttyöt, ami elvileg ugye egy subpixel. Az érdekessége az a dolognak, hogy tesztelés gyanánt pendrive-on benyomattam neki a szokásos alapszíneket és ott minden egyes alapszínnél tökéletes (fekete alatt persze látszik) a kép nincs hiba. Ha fekete háttér előtt nagyon közelről megnézem, akkor olyan, mintha a kis zöld pont nem is pontosan a pixelre esne rá, hanem kb olyan, mintha két pixel között lenne és a mérete sem akkora, mintha teljes pixel lenne. Elég érdekes, mi lehet ez? Ha subpixel, akkor a valamelyik alapszínnél is ki kéne buknia, de nem, csak és kizárólag fekete háttér előtt látszik......Találkozott valaki már ilyennel?

(#6882) gyugyo79 válasza Davebowman (#6880) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a Tv látja a szervert az azt jelenti hogy működik.
Az hogy nem lát semmit az attól lehet hogy pld nem jól állítottad be a könyvtárat amiben keresi a fájlokat a /etc/minidlna.conf ->ban jó az elérési út ? Alapból: media_dir=/home/gyugyo/videok van beállítva DE ilyen könyvtár csak nálam van azt állítsd be.
A /tmp/minidlna/ könyvtárban ott van a minidlna.log ott nézd meg mit ír ..

(#6883) Winne válasza szaszapi (#6870) üzenetére


Winne
nagyúr

Úgy látszik nincsenek sokan hasonló cipőben... :N

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6884) szaszapi válasza Winne (#6883) üzenetére


szaszapi
őstag

nem akarom elhinni hogy nem mozgat senkit,eddig mindenki ezért rinyált,most adott csak nemigazán vágom mit kell csinálni evvel a dca 03-as file-al

(#6885) vlevi


vlevi
nagyúr

Samsung SyncMaster FX 2490HD

Azt írja a cikk, hogy "Tévéket megszégyenítő képességekkel..."
Ezek szerint a cikk írója még nem látott samu tévét. Mert ez egyazegyben egy samu tévé menüje.

(#6886) BBéci válasza lambda5 (#6879) üzenetére


BBéci
titán

A kezelési könyvében benne van, miért kellene a topikban ezzel foglalkozni????? :F
Ha nem találod, a kedvedért letöltöm és megmondom, hányadik oldalon van. Úgysincs jobb dolgom így szilveszterkor.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6887) bzoley válasza szaszapi (#6884) üzenetére


bzoley
veterán

Legalább is nem mindenkit mozgat. Én spec. csak a megjelenítést bízom a B750-re. A többi a PC dolga.

(#6888) JaniACE válasza Brucki (#6881) üzenetére


JaniACE
tag

Ha fekete háttér mellett csak nagyon közelről vehető észre, akkor nézd meg nagyonnagyonnagyonnagyon közelről, és látni fogod, hogy a többi nem fekete alapszínnél is nyoma lesz.

"kis zöld pont nem is pontosan a pixelre esne rá, hanem kb olyan, mintha két pixel között lenne és a mérete sem akkora, mintha teljes pixel lenne."
Igen, ezért hívják szubpixelnek.

Bővebben:
a) Permanently dark or light which is not always evident

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6889) Brucki válasza JaniACE (#6888) üzenetére


Brucki
csendes tag

Megnéztem többször is nagyonnagyonagyonnagyon közelről, de az alapszínek így is tökéletesek :) Ezért is kérdeztem, hogy tapasztalt e valaki már valami hasonlót, mert én még nem. Laptopok javításával foglalkozom, úgyhogy átment már a kezem alatt jópár tft, tisztában vagyok vele, hogy milyen egy pixelhiba, és ezért is érdekes számomra ez az eset....
Mondjuk zavarni pont nem zavar, mert már kb 10cm-ről nézve sem látszik, tv-t meg amúgy sem úgy nézek, illetve általában nem fekete hátteret bámulok..... :)

(#6890) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Remélem valaki tud segíteni, a problémám pedig a következő.
Összekötöttem a pc-met az lcd tv-vel HDMI kábelen keresztül(samsung le40c550).
A kép megjelenik viszont a hang a géphez csatlakozott fejhallgatóból jön.
Hol tudom beállítani azt, hogy, ha a tv-n nézem a filmet, akkor a tv hangszórójából jöjjön a hang.

Előre is köszönöm a választ!

(#6891) Winne válasza DaDy0219 (#6890) üzenetére


Winne
nagyúr

A lejátszó programon kell átállítanod az audio output résznél, hogy hdmi-n menjen ki a hang.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6892) zeus26 válasza DaDy0219 (#6890) üzenetére


zeus26
csendes tag

sztem meg win 7-e van, és a alapértelmezett lejátszóeszközöknél a HDMI-s cuccot kell alapértelmezettként megadni ...

tálcán kis hangszóró, jobb klikk....

[ Szerkesztve ]

Üdv zeus!

(#6893) DaDy0219 válasza zeus26 (#6892) üzenetére


DaDy0219
tag

Így van!
Jó a tipped, másik topicban is ezt ajánlották és bejött.
Azért köszi!

(#6894) szaszapi válasza bzoley (#6887) üzenetére


szaszapi
őstag

én is de pl most nem volt egy ideig gépem és addig az usb adta lehetőségeket használtam és nagyon jó lett volna optikain ha lett volna dts-em,nah mindegy valaki majd csak elmondja hogy kell felrakni

(#6895) Winne válasza zeus26 (#6892) üzenetére


Winne
nagyúr

Na igen, csak így minden hang ott megy ki, ezért írtam a lejátszón belüli állítást. Nekem pld. úgy van megoldva, hogy a mpchc van beállítva mozizásra, ehhez vannak hozzátársítva az mkv file-ok, ezen digit coaxon megy ki a hang. Minden más fileforma VLC, ott meg az alap wines van, ami a hangkártya analógja, ott meg a z2300 szól. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#6896) i.attila válasza sziloo (#6716) üzenetére


i.attila
tag

"asus rt-n16 dd-wrt minidlna" kérdéssel a google ad pár találatot.
Nem lesz az olyan nehéz...

(#6897) tomic


tomic
addikt

Erre valaki?
[link]
Annyi változással ,hogy nem digin lenne nézve?

[ Szerkesztve ]

(#6898) i.attila válasza Davebowman (#6760) üzenetére


i.attila
tag

WD MY passport.
Ajándékba kaptam, 500GB, minden gond nélkül megy.

(#6899) McBJani


McBJani
tag

Szisztok!
Erre valaki?
Szmenűben, ezt találtam:
32L1AF0C
Ez AA azaz AUO panelt jelent?
Üdv.

(#6900) PandaAnda


PandaAnda
csendes tag

Sziasztok.Először is BUÉK mindenkinek.Van egy Samsung LE 40B550A5 LCD tv-m.Digi tv-m van hozzá a tányéros. A fórumot olvasva már lassan egy hete,még mindig nem találtam megoldást.A fő problémám USB nem játsza a filmeket.Ami gyári de lehet változtatni.A szerviz menü nem jön elő.info-menü-mute kikapcsolt állapotban semmit sem csinál.Az hogy a tipusszámot B550-röl B650-re átírni /de hol pontosan?mert ahogy le van írva,a kínait jobban értem/Ha tud valaki segíteni szupi lenne és nagyon örülnék ha szájbarágósan lenne leírva.ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.