Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7301) horvathd válasza deakferenc75 (#7300) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem lehet, hogy a Set Top Boxnak van hibája? Akkor is remeg, ha USB-ről játszik le képet, videót?

"The Kid just rages for a while."

(#7302) nightshadow válasza deakferenc75 (#7300) üzenetére


nightshadow
veterán

Ilyesmit tapasztalsz? [link]

(#7303) Pepe78


Pepe78
senior tag

sziasztok!

Samsung LE32C450E1WXXH

Erről a tipusról van tapasztalat?
3 év garival 90.000 lenne.

Némi infonak örülnék.

Üdv

Pepe

(#7304) deakferenc75 válasza horvathd (#7301) üzenetére


deakferenc75
tag

Szia.Két box is van a házban,mindkettőnél csinálja.Ez az opció kizárva.

(#7305) deakferenc75 válasza nightshadow (#7302) üzenetére


deakferenc75
tag

Igen,ilyesmi,de azért nem ennyire durva.Műsor nézése közben nem mindig látható,csak akkor,ha a képernyő bal fele viszonylag homogén színű.Érdekes,a képernyő bal fele remeg csak.Nem tudom, kinek van otthon T-home sat tv-je,de például akkor látható nagyon,amikor bekapcsolom a boxot és az adás megjelenéséig egy nagy T-home-os szürkeség fogad.Na akkor szinte kiveri a szemem,de a szülők is szóltak,hogy gáz lehet a tv-vel,mert remeg.Ők meg aztán nem vájt szeműek tv-s ügyekben.Hurrá ajándékoztam egy új tv-t,ami szar!

(#7306) Digicsoki


Digicsoki
csendes tag

Sziasztok

HTPC-mel HDMI kábellel van összekötve a UE55C8000 TV-m.

Első hibám ez volt: adott időközönként bedöccent a kép MKV fileok lejátszásakor

Ezután: a HDMI portot átneveztem Pc-re, akkor a tv képén, mintha lett volna 1 opálos fólia (fekete->szürke, gyenge kontraszt, stb.) bár már nem döccent be a video!
Után 1 fórumozó javaslatára szinkronba hoztam a képfrissítési rátát a TV és a Pc között, így sima beállítások mellett sem döccent be a kép és az opálos beütés is meg lett oldva. Viszont ebben a beállításban, most a fehér szín annyira süt, hogy pl.: havas hegycsúcs mint egy 100as izzó úgy világit. Sajnos semmilyen beállítással nem sikerült ezt a hibát semlegesíteni.:(
Valaki már találkozott ezzel a hibával, esetleg valami megoldás?

(#7307) BBéci válasza mirinar_ (#7296) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem felesleges DVB-T vételéhez erősítős antennát használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7308) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

2 dolog jutott eszembe! Le32C650 -nél (mászkáltam szervíz menüben ,sikeresen beállítottam a pvr -t) s láttam pip opciót . Ezt lehet aktiválni? azaz működne is, még ha az 1 tuner miatt nem teljes értékű pip-két.

Másik kérdés, hogy valahogy nem megoldható, hogy a fejhallgató kimenetet szoftveresen ki-be lehessen kapcsolni?
Mert olyan rossz, hogy ha fejhallgatón akarom hallgatni a tv-t, akkor el kell mászni a tvhez, matatni a hátulján, mert elég közel van a falhoz, bedugni, aztán ha mégsem kell a fejhallgatóm, akkor lehet kihúzogatni...

Távkapcsolóval egyszerűbb lenne..

Csak ennyi..

köszi!

Jah. próbáltam a netplayert a megavideo résznél állat sokáig töltött, aztán egy idő után meguntam. A netem lassú még a film menü betöltéséhez is? vagy néha túlterhelt a megavideó?

(#7309) eric.cartman válasza LacBp (#7308) üzenetére


eric.cartman
senior tag

PVR: Igen
PIP: ez most is van a C650-en (természetesen 1 tuneres, "jobbat" nem lehet kihozni belőle)
Füleskimenet kapcsolgatása: úgy tűnik nem.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7310) Chris82 válasza snefftamas (#7256) üzenetére


Chris82
senior tag

A 3d miatt vettem ilyen Tv-t

(#7311) nightshadow válasza Chris82 (#7310) üzenetére


nightshadow
veterán

S jelenleg milyen 3D-és tartalom áll rendelkezésedre, mert én úgy tudom (lehet, hogy rosszul), hogy kb. 2-3 db 3D-és Blu-Ray film van jelenleg, azok is inkább valami animációs filmek.

(#7312) gejala válasza nightshadow (#7311) üzenetére


gejala
őstag

Lemaradt egy-egy nulla. :D Plusz idén is jön még egy csomó.
[3D Blu-k]

[ Szerkesztve ]

(#7313) Chris82 válasza nightshadow (#7311) üzenetére


Chris82
senior tag

Van egy pár 3d-s filmem magyar szinkronnal. Még nincs túl sok, de gondolom ez változni fog.

(#7314) BBéci válasza nightshadow (#7311) üzenetére


BBéci
titán

Németeknél a Bundesliga meccseket 3D-ben közvetítik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7315) nightshadow válasza BBéci (#7314) üzenetére


nightshadow
veterán

Ez rendbe van, csak mi sajnos MO-n vagyunk. Amerikában szinte az összes csatorna ami számít, már HD-be ad, beleértve a 3 országos csatornát is (NBC, CBS, ABC) . Ezzel szembe a magyar UPC HD kinálata a 68 csatornából: National Geographic HD, Spectrum HD, Eurosport HD, ESPN America HD, m1 HD, m2 HD, ATV HD. Mire mi is eljutunk ide, s nem csak kínálatban, hanem megfizethető vételi árban is, az szerintem évek. Ez csak a HD helyzet MO, ezek után a 3D-és adás mikor lesz itthon mindennapi? Addigra a mostani 3D tévék már rég nyugdíjazva lesznek itthon szerintem.
A 3D Blu-ray pedig itthon egy szűk réteg kiváltsága, mert a 8-10k-ás lemez árat a többség nem engedheti meg magának, még a sima Blu-Rayt sem. Még attól is évekre vagyunk, hogy a Blu-Ray egyáltalán leváltsa a DVD-ét.

(#7316) gejala válasza nightshadow (#7315) üzenetére


gejala
őstag

Külföldről is meg lehet ám venni a Blu-rayeket, nem drága a szállítás. Csak egy olyan player kell hozzá, ami lejátszik minden region-locked lemezt is.

(#7317) pitman válasza gyugyo79 (#7220) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.

(#7318) BBéci válasza nightshadow (#7315) üzenetére


BBéci
titán

Nem akarok senkit 3D tévé vásárlásara buzdítani, csupán megemlítettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7319) Chris82 válasza BBéci (#7318) üzenetére


Chris82
senior tag

Nekem bejött a 3d-s tv, nem akarok éveket várni.

(#7320) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Hali

A nyáron tervezek venni egy LCD TV-t, lecserélendő a régi CRT-met. Led túl drága szerintem, így ha most vennék, akkor valószínűleg a Samsung Le40 C650-es modelljét venném, ami most jelenleg szerintem nagyon jó árban van, ugyanis 160k-ért már hozzá lehet jutni. Nyárig az ára vajon tovább csökken, vagy addigra egyáltalán lehet kapni még ezt a 2010-es modellt? Vagy esetleg ugyanennyiért újabbat is lehet majd vásárolni?

Másik kérdésem ami igazából kicsit off, hogy van valami hardveres (technológiai) különbség a 3D TV és a sima TV között vagy csak szoftveres? Én itt arra gondolok, hogy például a moziban sem más a vászon amikor ugyanabban a teremben vetítenek 2D és 3D filmeket is, csak két vetítőgéppel vetítik ki a képet. Én itt arra akarok kilyukadni, hogy egy sima lcd tv későbbi frissítéssel (ami nyilván nem hivatalos, hiszen a gyártók nem hülyék) használható volna 3D TV-ként is és képes volna 3D-s anyagok megjelenítésére.

Üdv

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#7321) zsoltika29


zsoltika29
tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Nekem egy samu 37a656-osom van ezt meg lehet okosítani valahogy az usb movie lejátszásra?

(#7322) feco88


feco88
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy tapasztalta-e már valaki, hogy néhanap esténként el-el dobálja a digitális adást a Tv-je. Nekem a C650-es 3005-ös fw vel mostanában megcsinálta párszor, hogy egyszer csak kiírta, hogy nincs jel vagy gyenge. Meg is lestem info gombbal és tényleg a 94%-os jelből 0-a lett de pár másodperc múlva visszajött. Ez eddig kb 7x fordult elő karácsony óta és mindig BK vagy VV alatt. A Debreceni adótól kapom a jelet, gondoltam már arra is, hogy ott lehet vmi gond de az új fw felrakása után jött elő és azért érdeklődnék először itt. Itt egy kép, hogy kb. milyen irányba áll az antennám:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7323) BBéci válasza zsoltika29 (#7321) üzenetére


BBéci
titán

Nem lehetséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7324) BBéci válasza Mathias-2120 (#7320) üzenetére


BBéci
titán

A 3D képesség hardveres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7325) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Nekem egy Samsung LE40C650 tv-m van. Megoldható ennél a típusnál merevlemezről film lejátszása? Van egy plug&play külső usb-s mobilrack-em, benne egy 500 gigás vinyó, de hiába dugom rá, nem érzékel usb eszközt.

Köszi!

(#7326) BBéci válasza oliver7777 (#7325) üzenetére


BBéci
titán

A kezelési könyve nem ír erről? Esetleg az utóbbi párszáz hozzászólásban nézelődj, mintha lett volna szó róla!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7327) htibor válasza oliver7777 (#7325) üzenetére


htibor
tag

Mindegyik USB csatlakozót kipróbáltad?
Pendrive-ot felismeri?
Ha igen, akkor rövid USB kábellel próbáld meg.

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#7328) Mathias-2120 válasza oliver7777 (#7325) üzenetére


Mathias-2120
tag

Fontos, hogy a vinyó fájlrendszere FAT-32 legyen és ne NTFS vagy más. Dugd rá a számítógépedre és bármilyen partícionáló programmal (pl partition magic) formázd át fat32-re és majdnem biztos, hogy működni fog.

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#7329) oliver7777


oliver7777
tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Kezelési könyvében nem ír róla, abban egyébként csak olyanról írnak, amit egyébként is tud az ember :) kis túlzással.
Restellem, de nem volt kedvem visszaolvasni.
Az usb kábelt kipróbálom, mert elég hosszú van, hozzá gyárilag, de először is a fájlrendszert, mert szerintem NTFS-ben van formázva.

Köszi még egyszer!
Majd megírom, hogy mire jutottam.

(#7330) nightshadow válasza Mathias-2120 (#7328) üzenetére


nightshadow
veterán

"Fontos, hogy a vinyó fájlrendszere FAT-32 legyen és ne NTFS vagy más."

Szerintem ezt rosszul tudod. Idézet a C650 manualból:

"Fontos tudnivalók listája a Médialejátszás használata előtt
- ......
- A fájlrendszer a FAT16, a FAT32 és az NTFS fájlrendszert támogatja.
- .....stb."

Ha csak FAT32 lehetne, akkor pl. egy 25GB-os mkv-ét nem is tudnál lejátszani, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#7331) vlevi válasza oliver7777 (#7329) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felesleges FAT32-re formázni, mert a Samu tévé (legalábbis a C650) kezeli az NTFS file rendszert. Ha nem kezelné, esélye sem lenne lejátszani 8-16Gigás mkv fileokat.
USB kábellel valóban lehet szívni. Én egy hosszabbítót dugtam a tévébe azért, hogy a pendrive ki-be húzgálással ne a tévé USB csatiját gyilkoljam. Azon a kábelen nekem sem hajlandó felismerni a vinyót, csak ha a hosszabbító kábelt kiiktatva, rögtön a tévébe dugom a vinyót, azzal a 30 centis dróttal, amit a vinyóhoz adtak.

(#7332) Mathias-2120 válasza nightshadow (#7330) üzenetére


Mathias-2120
tag

elképzelhető, nem próbáltam ki. Nekem a legtöbb esetben ez okozta a problémát, igaz, mkv-s HD anyagot nem játszottam le ilyen körülmények között

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#7333) vlevi válasza nightshadow (#7330) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha csak FAT32 lehetne, akkor pl. egy 25GB-os mkv-ét nem is tudnál lejátszani, ha jól tudom."
Jól tudod, csak én lassabban gépelek :D
FAT32-nél 2Giga a max file méret.

(#7334) vlevi válasza oliver7777 (#7325) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az lesz ott a gond (szerintem), hogy nem mindegy, melyikbe dugod. Asszem, a két USB közül az alsóhoz van odaírva, hogy "HDD". Abba próbáld.

(#7335) oliver7777 válasza vlevi (#7334) üzenetére


oliver7777
tag

Azt láttam, hogy az egyik USB csatlakozónál zárójelben van, hogy HDD, ebből következtettem arra, hogy biztos vinyót is rá lehet dugni, de egyik csatlakozóval sem működött. Egyébként pendrive-val nem volt gond. Én arra gondoltam, hogy az nem lehet gond, hogy egy partíció van a merevlemezen, és túl nagy az az 500 giga, és nem tudja kezelni? Illetve a kábel ami járt hozzá gyárilag (mobilrack-hez) az kb. 60 cm, ez már lehet, hogy túl hosszú?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7336) fokukac válasza oliver7777 (#7335) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem nagy
nem kap elég áramot a hdd, nekem is csinálja néha. birizgáld meg a csatlakozót, vagy próbáld meg egy másik usb-kábellel, nekem az segített.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#7337) Mathias-2120 válasza fokukac (#7336) üzenetére


Mathias-2120
tag

ha már a vinyók méreténél tartunk, ez a c650 vajon az 1 terrás merevlemezzel is boldogul?

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#7338) BBéci válasza Mathias-2120 (#7337) üzenetére


BBéci
titán

Másfél terással is boldogul.
A Terra jelentése Föld! :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7339) xyr


xyr
csendes tag

Samsung c650 -nel hogyan kell kikapcsolni a bekapcsolas es kikapcsolasi hangokat ?

(#7340) kutyman válasza xyr (#7339) üzenetére


kutyman
aktív tag

Beállítás --> Általános --> Dallam

(#7341) oliver7777 válasza fokukac (#7336) üzenetére


oliver7777
tag

Kipróbáltam a nyomtatóm kábelével és azzal működött, bár meg kellett előtte kicsit mozgatni a csatlakozóban, utána megpróbáltam újra az eredetivel de azzal ugyanúgy nem működik. Pedig a nyomtató kábele sokkal hosszabb. Azt figyeltem meg, hogy a nyomtató kábelen van egy "henger" a csatlakozó előtt, ennek lehet valamilyen jelentősége?

Köszi!

(#7342) eric.cartman válasza oliver7777 (#7341) üzenetére


eric.cartman
senior tag

az csak egy ferritgyűrű és zavarszűrés a feladata

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7343) paavoo válasza gejala (#5016) üzenetére


paavoo
aktív tag

Szia!
Az SQ panel mint leglassabb alatt mit értesz, maga a beépített médialejátszóról játszott film folytonosságára, vagy a menürendszerre gondolsz, esetleg a TV csatornák közötti váltásra?

[ Szerkesztve ]

(#7344) vlevi válasza BBéci (#7338) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A Terra jelentése Föld"
Én láttam már szórólapon (asszem metrós), Földbájtos vinyót :D Ki volt írva, hogy 1 Terrabyte :C

(#7345) zsoltika29 válasza BBéci (#7323) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszönöm szépen! :((

(#7346) snefftamas válasza Mathias-2120 (#7320) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia! Nyárra mar tuti nem lesz c650 sztem. Addig vedd meg amíg meg kapható a 2011 es felhozatal gyenge lesz felhasználó szempontból Ccfl háttérvilagitas szinte nem is lesz es minden gyártó az edge ledet fogja nyomatni ami sokkal gyengébb ossz kepminoseget eredményez de persze marketing szemponbol jobban hangzik es eladhatobb! Ne hallgasd nyárig sztem...

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7347) zsoltika29


zsoltika29
tag

Később ugy karácsonykor 3D-ben gondolkozom. 3D-ben plazma vagy lcd? Az lg 47lx9500-at néztem ki most kb. 500 K addigra biztos lemegy az ára olcsóbb lesz kb. 200-al .
Általában a plazmát mondják jobbnak, de a boltokban az lcd-nek szebb képe van. Tud valaki segíteni?

(#7348) snefftamas válasza paavoo (#7343) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ha minden igaz a kepfeldogozasra (gyorsabb mozgasoknal) gondolt az gyengebb az Spva nak és jobb az amvanak de ketseges hogy latnad a kulonbseget de a teny az tény ha sokat játszól akkor amva (AUO) vegyél. AUO panelek aranya: 37" samsungok mind, 46" többsége, 40" fele fele kb. De előre senki nem fogja megmondani milyen panel van benne, a samsung gondoskodott rola, hogy legyen egy kis meglepetes a dobozban :) csak a 37" es tuti.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7349) zsoltika29 válasza snefftamas (#7346) üzenetére


zsoltika29
tag

Komolyan mondod, hogy az edge led gyengébb minőségű képet ad, mint ccfl? Ezt láttad vagy tesztekből tudod? Az igaz már én is összehasonlítottam a kettőt és nem voltam elájulva az edge led-től.

(#7350) snefftamas válasza zsoltika29 (#7347) üzenetére


snefftamas
aktív tag

LCD vagy plazma hogy a boltba melyik néz ki jobban annak nem sok jelentése van gomdolom otthon nem egy boltban laksz:) az hogy melyik a jobb az egyenfuggo es parázs viták tárgya mindegyiknek van előnye es hátránya először olvass utána sztem konkrét választ erre ne várj. Én sok utána járás es nezelodes után döntöttem az LCd mellett remelem nem bánom meg de van a plazmaknak egy tulajdonsága amit nem tudok tolerálni 2010 ben de ez is egyenfuggo mert lehet neked fel se tűnne. Ezért fel se hívom rá a figyemed:) ha tudsz vegyél minél nagyobbat :) Egy 60" LCD én is el tudnék viselni a falon :) de így csak marad a 46 os bútoron közelebb a nézőponthoz.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.