Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) whatnot válasza sandró60 (#36999) üzenetére


whatnot
őstag

Mi ez a felhősödés?

(#37002) 206 cc válasza whatnot (#37001) üzenetére


206 cc
senior tag

Amikor az ég beborul.... :C :C :C
Kár volt említeni ,ezután már azt fogod nézegetni....az edge technológia egyik velejárója amit próbálnak a gyártók teljesen kiküszöbölni.Az élvilágitás miatt jelentkező foltosodás a kijelzőn...ha próbálom magyarosan kifejezni a hiba mibenlétét.Nem annyira vészes jelenség és csak sötét szobában "alagútban" játszódó jeleneteknél lehet észrevenni,de nem is minden modellnél.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37003) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

6030-nál írják, hogy 3D-t nem tud fullHD-ben megjeleníteni. Akkor mekkora felbontásban teszi? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#37004) tomazin válasza HornedReaper (#37000) üzenetére


tomazin
veterán

a panel 100hz-es. annyival fog megjelenítődni a cucc.
miért lennének felejtősék pcről a 3d filmek?
de mielőtt nagyon nekiállnál "okosakat" kérdezni, segítek (mint pl optikai kimenet)

[ Szerkesztve ]

(#37005) flegos


flegos
senior tag

Sziasztok!

Ezekkel az újtipusú TV készülékekkel semmi tapasztalatom nincs, láttam már párat élőben, boltban megsasoltam közelről. Nekem úgy tünt mindegyik képernyője fényes, így eléggé tükröződik létezik matt kivitel is?
Pár tipust kinéztem, samsungban gondolkodom:
UE40ES6100W
UE40ES6800S
UE40ES6560S

Ezek hellyel-közzel egy árban vannak, durván 30eFt árkülömbség lehet.
Melyiket ajáljátok és miért, illetve van-e ebben az árkategóriában ezektől jobb, vagy többet tudó?

Segítségeteket előre is köszönöm!!

flegos

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#37006) 206 cc válasza flegos (#37005) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
hmmm...igazából 3 kategóriát képviselnek a modellek.
Itt megtalálsz mindent róluk.

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37007) sandró60 válasza whatnot (#37001) üzenetére


sandró60
addikt

Amúgy szerencse kérdése,hogy milyet fogsz ki.Van aminél alig látszik van aminél "sas" szeműnek kell lenni,hogy észre vegyed Vagy ahogy a kolléga mondta,most már ezt fogod keresni a tv képernyőjén.Nekem majdnem 2-éves a tv-m - már észre se veszem :U

[ Szerkesztve ]

(#37008) whatnot válasza 206 cc (#37002) üzenetére


whatnot
őstag

A jelenlegi Pana tévén van volt, bár gyanítom, nem ilyen jellegű.
Nem kell nagyon nézegetni, hogy lásd, elég egyértelműen ott van.

(#37009) Qadron


Qadron
tag

szalontai és Oz82 A pendriveval kapcsolatban ilyen apróságot nem felejtettetek el, hogy "usb eszköz biztonságos leválasztása? Néha nem hülyeség, leveszi a feszkót stb.. Nyilván amikor rádugod, akkor nem lehet mit tenni, de leválasztásnál használtátok? Csak mert én mindig használom (és nem 10X volt rádugva a pindrivom, hanem már nem számolom.. annyiszor) és még semmi baja sincs a cuccnak. Én mondjuk a tv-t féltettem a leválasztáskor ezért csináltam mindig, de akkor lehet ezzel mentettem meg a cuccot eddig.

Ha használtátok, akkor nem szóltam, illetve akkor azt mondanám, hogy írjatok a samsungnak... Ha ez széria hiba, akkor jó lenne ha tudnának róla és javítanák, akár egy szoftverfrissítéssel is.

[ Szerkesztve ]

(#37010) tomazin válasza Qadron (#37009) üzenetére


tomazin
veterán

Az első pennél nem, a 2.nál igen. Mivel fat32 van rajta, így amikor nem olvas róla, nincs is rajta fesz, so elvileg mind1 kéne,h legyen (ezt 1-2napja olvastam valahol GÉPre vonatkozólag, so nem mernék megesküdni,h ez a tv-n is így van). A baj inkább az,h hiába csinálom meg, az a 30v akkor is ott van rajta...holnap jönni fog ember a samutól, eddig nem igazán értették mi a problémám (mondjuk nem is várom ezt el egy ügyfélszolgálatos lánykától, így is elég pozitív,h a termékekről nagyon informált).
So holnap kiderül...vagy be..

(#37011) 206 cc válasza whatnot (#37008) üzenetére


206 cc
senior tag

Azért a jelenlegi modelleknél ezt már elég jól javították....illetve mivel a nézett műsorok kb 85%-ban világos háttérnél láthatók nem látszódik annyira ez a jelenség..

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37012) sandró60 válasza Qadron (#37009) üzenetére


sandró60
addikt

Anno jártam én is igy,hogy a kisebb 30GB-vinyomón keletkeztek hibás szektorok.Azóta én úgy választom le usb-ről,hogy ki kapcsolt tévénél húzom le a külsö meghajtót Lehet,hogy hülyeség,de úgy vettem észre azóta semmi problémám nem volt.A rácsatlakozásnál bekapcsolt tévénél nincs ilyen probléma

(#37013) Qadron válasza tomazin (#37010) üzenetére


Qadron
tag

Hát igen gépnél én is lerántom gond nélkül lassan 5 éve a pendrivét baj nélkül én is a tv-től féltem, illetve azt féltettem.. Pedig írtam is a pendrivera csatornalistát, meg vissza is töltöttem róla azzal sem volt baja.

De azért elég durva, hogy 30V van rajta... Biztos jó az a műszer? Elvileg 5V kéne hogy legyen (legalábbis a csatira ez van írva...)

Sandró60: Ezt mástól is akartam kérdezni: kikapcsolt állapotban levesz minden feszültséget vajon a tv? Mert ugye teljesen kikapcsolni egyszerűen nem lehet ezeket, csak ha kihúzod a csatiból, vagy elosztód van és azt lenyomod... Tervezek ilyet venni, de írták azt is, hogy ha sűrűn leveszem az áramról, akkor mindig hidegen indul, teljes feszkóval stb.. Ezeknél a modern tv-nél ez tud hosszú távon hibát okozni? A régi tv-nél nem volt ilyen, kis túlzással egy atomháborút is túlélt, de abban nem is tudott mi elromlani szinte :)

[ Szerkesztve ]

(#37014) CoolBoy323 válasza Qadron (#37013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

elég lehetetlennek tűnik nekem is... megnézném azt a 30Vot :P

(#37015) tomazin válasza Qadron (#37013) üzenetére


tomazin
veterán

a földön van annyi. ahol 0-nak kéne lennie. de bárhol fém résznél ki lehet mérni (audio/hdmi/koax/usb/lan)

na akkor short story: hülye vagyok az ilyesmihez, kértem okostól segítséget. tőle azt az infót kaptam,h kössem rá a tvkoaxot, azon van föld. mivel nem volt csatlakozás kértem egy ismerőst,h segítsem már. szereztem multimétert. először a konnektorra gyanakodott,h öreg ház, biztos ott van para. föld és nulla között nem mért semmit, fázisnál 230v. jó akkor ez rendben van. otthagyta a földet a konnektoron, majd a másik végét a tv-n lévő koaxaljzat külsejéhez nyomta (a tv-re semmi nem volt rádugva, csak a táp), ott mérte ezt. nézett is,h mi ez. aztán ahol van fémalkatrész a hátulján mindenhova odanyomkodta, és mindenhol annyit mért. rázni nem rázott, mert A-t nem mért.

de ha van okos ötletetek, akkor mondjátok, mai napon szórakozhatok még vele.

[ Szerkesztve ]

(#37016) Qadron válasza tomazin (#37015) üzenetére


Qadron
tag

Nem vagyok villanyszerelő, de legjobb tudomásom szerint a konnektor földje az a sárga/zöld kábel. Legalábbis ha épeszű áramszerelő csinálta a hálózatot. Abban tényleg nem szabadna semminek sem lennie.. Nem lehet, hogy nálad van a baj?

Itt nálam a panelben kérlek olyan volt, hogy 6 biztosíték volt 3 körre. Egyiket lelőtted és az adott körből a 230V-ből csinált 110-et.. Sógorommal értetlenül és kidülledt szemekkel álltunk a konnektor előtt, hogy ennyi erővel ott nyírhatott volna ki bennünket a ház. Az egész villamos hálózatot átalakítottuk emiatt.

Szóval ha régi igazi szoci panelben vagy, akkor előfordulhatnak ilyen apró érdekességek. Ha meg nem erről a földről volt szó, akkor bocsi, de nem tudom miről van szó :)

(#37017) 206 cc válasza tomazin (#37015) üzenetére


206 cc
senior tag

Nálad kábeltv van??...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37018) tomazin válasza Qadron (#37016) üzenetére


tomazin
veterán

abban nincs is. hanem ez akkor jelentkezik amikor a tv-t úgymond a multiméteren keresztül földelem le. ennél értelmesebben már nem tudom elmagyarázni.

206 cc: igen van, az lett most rákötve,h földeljen. tv előfizetésem nincs, nem nézek tvcsatornákat

inkább már offba rakom

[ Szerkesztve ]

(#37019) 206 cc válasza tomazin (#37018) üzenetére


206 cc
senior tag

Na most szerintem pont a kábelen bejövő delej szokott ilyet produkálni..abban a koaxban van feszkó...az ki volt húzva mikor mérted azt a 30V-ot?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37020) tomazin válasza 206 cc (#37019) üzenetére


tomazin
veterán

igen,pont az a lényeg, a koax elviszi a földjével. ha kiveszem a koaxot, akkor van ott.

(#37021) tojas76


tojas76
csendes tag

Sziasztok!!

pár napja szereztem be egy Samsung ue40es6100 tv-t.
olyan gondom van vele,hogy külső winchesterről próbálok (USB-n) AVI filmeket lejátszani és nagyon kicsi a kép amit lejátszik.Képernyő méretet pedig nem tudok rajta módosítani (P.SIZE)

Az MKV FullHd filmnél nincs ilyen probléma

van esetleg valami mód arra,hogy normális képet kapjak az Avi filmekhez???

köszi előre is

(#37022) flegos válasza 206 cc (#37006) üzenetére


flegos
senior tag

206 cc Köszi a tippet!

''A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda!'' - William Petersen

(#37023) sandró60 válasza tojas76 (#37021) üzenetére


sandró60
addikt

Próbálkozz a Tools-gomb megnyomásával, ott tudsz beállitásokat módositani

[ Szerkesztve ]

(#37024) tojas76 válasza sandró60 (#37023) üzenetére


tojas76
csendes tag

NAgyon Köszönöm a gyors választ.
Sikerült. :N

(#37025) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Egy boldog tulajdonosa lettem nemreg egy Samsung LED Smart EH5300W-s TV-nek, es szeretnem kivezetni a TV-bol a hangot egy olyan hifi-re, aminek RCA audio bemenete van (L es R). Hogyan erdemes ezt csinalni? Ugy latom, hogy csak digitalis audio kimenete van, de nem feltetlen vennek optikai sztereo RCA atalakitot.

Koszonom,
Fulmi

(#37027) sandró60 válasza Fulmi (#37025) üzenetére


sandró60
addikt

Próbálj a scart-ról hangot vezetni egy átalakitóval innen kiválaszthatod amire szükséged van.

(#37032) oz82 válasza Qadron (#37009) üzenetére


oz82
senior tag

Hát a pen drivem ami meghót az kb. 2 éves, és az esetek 1% ban használtam a biztonságos leválasztást.
Tv-n nincs ilyen opció, uh cs a pc menne, de elvileg Pnp úgyhogy nem lenne szükséges.
De érdekes, lehet az enyém Pendrive volt öreg volt és kész...

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#37033) Fulmi válasza sandró60 (#37027) üzenetére


Fulmi
senior tag

Es ha foglalt a Scart (VCR lejatszo)? Az RCA bemenetek pedig a DVD miatt foglaltak, es nincs rajta HDMI. :(

Koszi,
Fulmi

[ Szerkesztve ]

(#37034) tomazin válasza oz82 (#37032) üzenetére


tomazin
veterán

van biztoságos leválasztás a tv-n. odaállsz a pen-re és tools.

(#37035) BBéci válasza Fulmi (#37033) üzenetére


BBéci
titán

Minden lehetőségen végigmentél, mit lehetne hozzátenni?
DAC vagy optikai bemenetes erősítő a megoldás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37036) anderson


anderson
csendes tag

Sziasztok!
van egy samsung es6100 3d tv-m. Külső vinyóról játszok le rajta 3d -s filmet. Erősítőm össze van kötve a tv-vel optikai kábellel. AC3 5.1 hang tökéletes, de a dts hangot csak pro logic "formátumban" adja.
Mi lehet a gond?
Köszönöm a válaszokat.

(#37037) whatnot válasza oz82 (#37032) üzenetére


whatnot
őstag

Voltam a hülyének nézünk, de mást állítunk boltban és ott valaki azt mondta, hogy de van biztonsági leválasztás, csak kissé el van rejtve a menüben.

(#37038) istiracz1


istiracz1
csendes tag

Hello!

Köszi a válaszokat, azt nem tudjátok e milyen vinyót fogad el a tv (samu d6500), elvileg bármilyen lehet?

(#37039) BBéci válasza anderson (#37036) üzenetére


BBéci
titán

Állítsd AUTO-ra az SPDIF kimenetet!

istiracz1!
Elvileg bármilyet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37040) PITYU//


PITYU//
csendes tag

Sziasztok!

ES 6800. Netről, szeretnék HD, vagy 3d filmet nézni. Kábellel van összekötve a TV a nettel. A laptopom még nagyon régi, nincs rajta HDMI...és a többi finomság. Az oké, hogy egy média lejátszóval megoldható lenne. De csak így puritán módon van rá lehetőség? Vagy a TV-nek alapból kéne tudnia ezeket lejátszani?

Előre is nagyon köszi

(#37041) Silent77 válasza PITYU// (#37040) üzenetére


Silent77
veterán

PC-re kell hozzá a Samsung PC share manager.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37042) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Ha össze szeretném kötni a sz.gépet és egy lcd tv-t, az gond ha a videókártyán csak mini hdmi csatlakozás van? Persze adtak hozzá átalakítót de hogy van e jelentősége ennek?

(#37043) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
BBéci-t kérdezném első sorban ,úgy látom eléggé ott van a témában....de aki tudja bátran válaszoljon.
Szóval,3D ügyben van dilemmám...ha összekötöm az ES7000-ret 1.4 hdmi-vel egy notival, akkor ami van a gépen teljes bluray 3D-s film azt most teljes értékű 3D-ben látom vagy ez mitől függ??...lejátszó szoftver?..vga ?..hdmi?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#37044) catalunyavis


catalunyavis
csendes tag

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni, vagyis inkább a tanácsotokat. Hetek óta nyomon követem a fórumot nézegetem a tv-ket, melyik lenne a számomra a legmegfelelőbb. 2 TV-re szűkült a kör, főleg azért is mert a "tacskónál" kamatmentes részletre tudok venni készüléket, ami számomra egy elég kedvező tényező, hogy nem egyben kell leraknom az összeget.

SAMSUNG EH5000 95.000 Ft
SAMSUNG EH6030 140.000 Ft

Tudom, hogy ennél a két tévénél van jobb is, meg spóroljak kicsit stb., de nekem megfelelőnek tűnnek, megnyertek maguknak! :)
A kérdésem felétek az lenne elsősorban, hogy van e tapasztalatotok a 6030al kapcsolatban, valamint, hogy megéri-e a plusz pénz a két tévé közötti különbséget?!

Egy más jellegű kérdés. Ha a két tv közül valamelyik itt lesz a szobában, akkor ahhoz milyen asztali lejátszót esetleg médiaboxot érdemes néznem? Nagyon köszönöm, sokat segítenétek vele4!

(#37045) PITYU// válasza Silent77 (#37041) üzenetére


PITYU//
csendes tag

Köszi a választ, de nem teljesen értem. "PC-re kell hozzá a Samsung PC share manager" rá kell telepítenem a laptopra a progit? Ha igen, akkor utána? Össze kell kötnöm a PC.-t a TV-vel, vagy wifin kerszetül? Szóval káosz van, nálam.

(#37046) catalunyavis válasza catalunyavis (#37044) üzenetére


catalunyavis
csendes tag

UI: az lemaradt, hogy az első készülék 32"-es a második pedig 40"es!

(#37047) BBéci válasza 206 cc (#37043) üzenetére


BBéci
titán

A noti videokártyájának 3D-képesnek kell lennie, 1.4 HDMI kimenettel. Nyilván a lejátszó szoftvernek is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#37048) Silent77 válasza PITYU// (#37045) üzenetére


Silent77
veterán

Ha wifi-n keresztül csatlakozol, akkor a samsung allshare kell, ha kábellal, akkor samsung pc share manager.
Feltelepíted a laptopra, utána a programon belül megosztod a könyvtárakat, amiben a filmek vannak.
Programom belül pedig engedélyezed a TV-t, utána már látni fogja. Tűzfal bekavarhat, lehet ott is engedélyezni kell.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#37049) sandró60 válasza catalunyavis (#37044) üzenetére


sandró60
addikt

Itt a fórumon a SAMSUNG EH6030 140.000 Ft ajánlott sztár márka.Megéri ha nagyobb 40"tudású készülék.
ha nem akarod,hogy még egy készüléket tegyél a tv-mellé és letudsz az internetről "torrent"boltból tölteni mkv-formátumú filmeket.Akkor ez a tv médialejátszója lejátszik majdnem mindent, külső usb meghajtoról(HDD-Pendrive)

[ Szerkesztve ]

(#37050) 206 cc válasza BBéci (#37047) üzenetére


206 cc
senior tag

Na vazze...akkor csak vehetek egy PS3-at :Y :C :C :Y ..gondoltam hogy vmi gikszer közbe jön...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.