Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) Imifej válasza Anonymus23 (#7900) üzenetére


Imifej
senior tag

Okés, majd lesz vele valami remélem, de most sajna nagyobb gond,hogy szervizben van a készülék, és tiszta lelki beteg vagyok, hogy rendesen megjavítják e. Remélem nem trükköznek vele! Adtak valami 2008-as 32'-os cserekészüléket, de be sem nagyon kapcsolom, mert a nyomába sem érhet a C650 nek.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7902) #41750016 válasza ORCA58 (#7893) üzenetére


#41750016
törölt tag

Köszönöm!

(#7903) horvathd válasza bigbeagle01 (#7899) üzenetére


horvathd
aktív tag

Akkor én nem látok más megoldást, mint kihívni a szervizt.

"The Kid just rages for a while."

(#7904) vizo74 válasza Imifej (#7896) üzenetére


vizo74
csendes tag

A dts 5.1-ből nem csak a stereo megy ki?

(#7905) snefftamas válasza A8 (#7897) üzenetére


snefftamas
aktív tag

A designben lehet vmi különbség műszakilag ua mint a 650 es. A 46" c650esek 90%a aa paneles úgyhogy ha a boltba venned akkor is olyat kapnal.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7906) sittes79


sittes79
addikt

Csákány,

Régen jártam erre, mi a helyzet 3d fronton érdemes lecserélnem a jó kis

b650-öt, 1 db 3d-és film kedvéért? 40" c7000 meg 7700 bement 300e alá,
alakul ez.

illetve ezek a tévék kompatibilisek az nvidia féle 3d vision-al szerintetek?

(#7907) BBéci válasza vizo74 (#7904) üzenetére


BBéci
titán

A C sorozatú tévék optikain 5.1-et adnak ki, akár Dolby Digital, akár dts.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7908) headhunter válasza Imifej (#7901) üzenetére


headhunter
addikt

Melyik cégtől, vásároltad a tv-t?

(#7909) #41750016


#41750016
törölt tag

Router nélkül nem lehet a digi netet C650-el összehozni?

(#7910) jasonbroo


jasonbroo
csendes tag

Sziasztok.Észrevételeim szerint vannak itt olyanok akik tudják miről beszélnek,ezért is döntöttem úgy ,hogy felteszek egy kérdést.
Vettem egy samsung outletben egy tv-t,és valahol 2010.08 havi hozzászólásoknál láttam olyat,hogy valaki a szoftverét cserélte le egy másik típusú szoftverre azt hiszem c630ra vagy 650re (nem emlékszem már a számra) és hibátlanul működött.Ráadásul mintha az lett volna oda írva,hogy 100 hz ment.
Teljesen laikus vagy a témával kapcsolatban,ezért érdekelne a véleményetek.
Lehetséges ez?
A másik pedig,hogy létezik-e ehhez a tv-hez bármi féle frissítés!
A típusa: samsung Le40c580
Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7911) vizo74 válasza BBéci (#7907) üzenetére


vizo74
csendes tag

Kösz, hogy ilyen határozottan írtad, mert így megkerestem és tényleg át lehet állítani pcm-ről dts-re az spdif kimenetet. :R
Egyébként nem használom a beépített lejátszót bármennyire is jó, mert egyszerűen sokkal fakóbb és homályosabb mint az o!play. Nincs idegem azon nézni még a meséket sem...

(#7912) Imifej válasza vizo74 (#7904) üzenetére


Imifej
senior tag

DTS 2.0 azt jelenti, hogy a TV saját hangszóróján képes megszólaltatni a DTS kódolású anyagot. Régebben még a DVD lejátszók sem tudták sztereó csatin kinyomni! Csak digitális csatlakozón. A C650-es tudja ezt, és Optikain többcsatornás DTS ill Dolby Digital hangot.
Az AVATAR-t most így néztem HDD-ről MKV-ban, DTS 5.1-ben szólt, az tuti.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7913) kahva


kahva
tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy nemrég vettem egy UE32C6000RW LED TV-t + vettem a UPC től egy digitális TV csomagot, de a műsorújságot és a digitális adókat csak a media box-on tudom nézni, ha tv-n keresztül akarom nézni például az AXN Sci-Fi -t akkor "Kódolt jel" üzenetet kapok.
Létezik erre megoldás ?

Előre is kösz a válaszokat.

(#7914) vlevi válasza kahva (#7913) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos nem. :(
A UPC összepároztatja a kódkártyáját a médiaboxal, emiatt csak azon keresztül tudod nézni.

(#7915) daniel2121 válasza vlevi (#7914) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nem is nagyon tetszik nekem a UPC csak sajnos nem sok alternatíva van. Nálunk ahol lakom vagy UPC vagy T-COM IPTV vagy SAT. Kellene egy olyan szolgáltató amelyek egyébként nálunk nyugatabbra vannak akik az ügyfelek igényei szerint szolgáltatnak.Gondolok itt a conaxra vagy hogy arra a csatornára fizetek elő amelyek érdekelnek stb. Majd egyszer talán ide is eljutunk.

(#7916) headhunter


headhunter
addikt

Samsung LE-40C650 tulajdonosokhoz egy kérdés :

Készenlétben, "mindenkinél" 20W a fogyasztás, 0.3W helyett?

(#7917) BBéci válasza headhunter (#7916) üzenetére


BBéci
titán

Erről már többször volt szó. A végén mindig kiderült, hogy a mérőműszer kergült meg, nem szeretik az 1 W alatti értékeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7918) egerj


egerj
tag

Eddig csak olvastam a fórumot. van egy 37C650 készülékem. Köszönetet akarok mondani azoknak akik hasznos infóikkal segítettek a TV tulajdonságainak teljeskörű kihasználásában.
Ők azok akik mindíg itt vannak és önzetlenül segítenek nekünk az ide betévedőknek a problémáink megoldásában. :R

Köszönöm. : Jenő

ui: kevés ilyen fórumot találtam ahol normális hangnemben , értékes és jó információkhoz lehet jutni

[ Szerkesztve ]

(#7919) Warek


Warek
tag

A C650 sorozatú tv-n be lehet állítani valahogy a megállítható rögzíthető visszatekerhető adást, vagy ez a tulajdonság a settopboxban van meg csak?

(#7920) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Segítsetek pls!!!
LE32C530, nem frissítettem szoftvert, semmit sem csináltam, ugyanarról a külső HDD-ről ugyanazokra az avi filmekre, amiket korábban lejátszott, most azt írja ki, "nem támogatott fájlformátum". Többször próbálkoztam, újradugva, ki-bekapcsolva is. Mkv-t felismeri.
Ez mitől van, és mi a megoldás? Várom a tapasztalt fórumosok segítségét!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7921) Imifej válasza headhunter (#7908) üzenetére


Imifej
senior tag

Extreme Digital-tól.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#7922) princ


princ
csendes tag

Sziasztok! Belegabalyodtam ebbe a paneles dologba! Nemrég vettem egy LE40C530 tévét. Első perctől nem tetszenek a gyári beállitások. Ha pedig elállítom még rosszabb!
Szóval a panelon az AU40H32ACR és T400HW03 AU Optronics van. A szervizmenüjében pedig 40A6AFOC. Ez most akkor samsung panel? Illetve jó vagy rossz?
Nagyon megköszönném valakinek aki ajánlana valami jó képbeállitási adatot!!!!! Köszi!

(#7923) LeventeV


LeventeV
senior tag

milyen ujdonsag van a c530 uj firmware-jeben? erdemes frissiteni?

(#7924) Kommy válasza gyemipapa (#7920) üzenetére


Kommy
veterán

Dugd rá gépre a vinyót, és távolítsd el boztoságos eltávolítás segítségével, nekem ez meg szokta oldani az ilyen jellegű gondomat, azóta mindig így távolítom el és nem volt azóta ilyen gondom vele, és nekem is Le32c530-es TV-m van.

(#7925) Freestyle79 válasza gyemipapa (#7920) üzenetére


Freestyle79
tag

Üdv!
T-MSX5DEUC 2007.4 a jelenlegi szoftvere?
Mert ha igen, akkor mindenképpen frissítsd, ugyanis hibás a szoftver.

(#7926) dani0904


dani0904
tag

Sziasztok!

van egy kb. 2 és fél éves, samsung lcd led tv-nk és ma bekapcsoltam és ilyen volt a kijelző:

http://www.imagebam.com/image/5b3771118085817

minden csatornán ilyen, ha dvd-t akarunk nézni akkor is ilyen. hang viszont van rendesen minden csatornán.

mi a probléma?

(#7927) Freestyle79 válasza dani0904 (#7926) üzenetére


Freestyle79
tag

Ez lehet Main lap, lehet T-Con lap, vagy maga a kijelző is...
Biztosat csak az első kettő cseréjével lehet mondani

(#7928) vlevi válasza headhunter (#7916) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom, én most rádugtam a fogyimérőt, és készenlétben 18-t mutatott. De majd kipróbálom azt is, hogy kikapcsolom, és elkezdem kihúzgálni belőle a drótokat. Hálókábel, HDMI, SCART van rádugva, és egy USB hosszabbító. Ha valamelyik csatlakozó kihúzása után leesik a fogyasztás, akkor írok egy nagyon csúnya levelet a Samsungnak...
Az viszont örvendetes dolog, hogy 8-as fényerő mellett, "alacsony" energiatakarékos beállítás mellett, tévénézés közben 65-70W között ugrál a fogyasztás. "Auto" energiatakérkos beállítással ugyanez inkább 80-90 körüli érték volt.
Samsung LE40C650.

(#7929) dani1812 válasza vlevi (#7928) üzenetére


dani1812
csendes tag

Villanyórával mérd, az a pontos ;) (aminek van készenléti fogyasztása, azt húzd ki és mérd le először úgy a "ház" fogyasztását (riasztó+amit nem tudsz kihúzni, pl beépített), utána meg dugd be a TV-t, és a 2 értéket vond ki egymásból. Na ennek tényleg hihetsz majd, mert ez alapján fizetsz.

(#7930) Gaben1987 válasza LeventeV (#7923) üzenetére


Gaben1987
tag

Melyikre gondolsz? 1023 December 22.-eire?

(#7931) bigbeagle01


bigbeagle01
csendes tag

Sziasztok.
Ismét lenne kérdésem.
Az LE32C350-es TV-hez raknék frissítést (a hivatalos oldalon találtam egyet) de nem tudom mit javít (meg oda van írva hogy English akkor az azt jelenti hogy nem lesz magyar nyelve ?) meg hogy működik.Ha kaphatnék egy kis segítséget ebben azt megköszönném mert elrontani nem igazán szeretném.

(#7932) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Akinek van Samsung UE40C6000 típusú LED TV-je légyszi írja meg, hogy van-e benne internet TV?

köszi.

(#7933) vlevi válasza Gabesz1019 (#7932) üzenetére


vlevi
nagyúr

Samsung honlapja szerint nincs
[link]

(#7934) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Segítsetek pls!!!
LE32C530, nem frissítettem szoftvert, semmit sem csináltam, ugyanarról a külső HDD-ről ugyanazokra az avi filmekre, amiket korábban lejátszott, most azt írja ki, "nem támogatott fájlformátum". Többször próbálkoztam, újradugva, ki-bekapcsolva is. Mkv-t felismeri.
Ez mitől van, és mi a megoldás? Várom a tapasztalt fórumosok segítségét!

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7935) daniel2121 válasza gyemipapa (#7934) üzenetére


daniel2121
senior tag

már kaptál választ előbbiekben.

(#7936) Gabesz1019 válasza vlevi (#7933) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Az itt található leírásban ez áll: "Vezeték nélküli LAN előészítéssel (WIFI-Ready)"

(#7937) gyemipapa válasza daniel2121 (#7935) üzenetére


gyemipapa
senior tag

Már bocsi, de nem kaptam választ.!
Hogyan lehet biztonságosan eltávolítani a meghajtót?
Nem találtam ilyen opciót, pedig nem vok láma, informatikát tanítok.
De talán Te tudsz okosat mondani Daniel2121.
Megköszönöm előre is, a lekezelő kioktatás viszont bántó, én csak egyszerűen segítséget kértem.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7938) ORCA58


ORCA58
addikt

Lehet hogy van akit érdekel!
Egy link, ahonnan különböző teszt videókat lehet letölteni. (.ts formátum) Mozgó és statikus ábrák.
A gyors mozgású ábrákkal lehet megfigyelni mit csinál a 100hz különböző beállításoknál.
Van vertikális és horizontális 1920 x 1080-as videó, ahol soronként fekete fehér a kép. Ezzel meg tudod állapítani, milyen messziről látod még a FULL HD-t

[link]

(#7939) LeventeV válasza Gaben1987 (#7930) üzenetére


LeventeV
senior tag

igen arra

(#7940) B Ádám x


B Ádám x
csendes tag

sziasztok lehet hülye kérdés de ha a Samsung LE32C530 tv-nél szoftverfrissítést töltök le a netröl:
http://www.samsung.com/hu/support/search/supportSearchModelResult.do?menu=SP01&searchWord=LE32C530&default_searchInputBox_value=%C3%8Drja+be+a+modellsz%C3%A1mot%2C+vagy+kulcsszavakat&searchInputBox=LE32C530
És megcsinálom a frissítést ugye nem kell attól félni hogy a menü angol nyelvre vált.Vagyis a frissítés is ismeri a magyar nyelvet?
Akit érdekel teszt többek között erről a tv-röl is...:http://www.geeks.hu/tesztek/101015_32_colos_lcd_tevek_tesztje?page=0,3

(#7941) Gaben1987 válasza LeventeV (#7939) üzenetére


Gaben1987
tag

Nekem nem jött be. Mióta felraktam egyes mkv-kat, amit eddig lejátszott, most nem ismeri fel.

(#7942) vlevi


vlevi
nagyúr

Ne frissítgessetek állandóan, ez nem vírusírtó! Ha majd tényleg ad valami értékelhető pluszt, akkor érdemes felrakni. De csak azért, hogy ide beírhasd, hogy "felraktam, de most nem megy, micsinájjak", azért nem érdemes...

(#7943) Anonymus23 válasza Gabesz1019 (#7936) üzenetére


Anonymus23
veterán

De a hálózati csatlakoztathatóság nem internetet jelent, hanem azt, hogy pl össze tudod kötni a gépeddel és az ott megosztott médiatartalmakat le tudja játszani..

;) - The Power of the Light Side

(#7944) bigbeagle01 válasza vlevi (#7942) üzenetére


bigbeagle01
csendes tag

Igen én ezért kérdezek rá hogy érdemes lenne-e.

(#7945) Gabesz1019 válasza Anonymus23 (#7943) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Ja, értem. Köszi.

(#7946) eric.cartman válasza Warek (#7919) üzenetére


eric.cartman
senior tag

a LExxC650-esen (UExxC6500 és felette) a "Hotel Mode"-os trükkel aktiválható a PVR és a Timeshift is így valósítva meg a "megállítható rögzíthető visszatekerhető adás"-t.

:K

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7947) LeventeV válasza Gaben1987 (#7941) üzenetére


LeventeV
senior tag

akkor nem rakom fel... meg jo, hogy megkerdeztem

(#7948) BBéci válasza gyemipapa (#7937) üzenetére


BBéci
titán

Számomra segítőkésznek tűnt, árnyalatnyi kioktatás, lekezelés nem volt benne. Én is hasonlót válaszoltam volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7949) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

A kérdésemre továbbra sem kaptam választ, hogyan kell "biztonságosan eltávolítani" a meghajtót, ezért tettem fel újra a kérdésemet, tehát nem a hozzászólásokat kellene minősíteni, hanem segíteni kellene.
Tehát újra megkérdezem, hátha valaki TÉNYLEG segítő választ ad:Hogyan lehet a külső meghajtót "biztonságosan" eltávolítani LE32C530-nál, illetve mi a megoldás, hogy a korábban felismert avi-kat újra felismerje?
Előre is köszönöm a SEGÍTŐ válaszokat.

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

(#7950) gyemipapa


gyemipapa
senior tag

Hm... kiderült, hogy a tv az összes HDD-n levő avi film headerét gallyra tette, nem csoda, hogy nem játsza le, a számítógép sem boldogul már vele. A filmek fizikailag ott vannak, de a "tuajdonságok"-ban nem is látszanak az avik adatai. Na ez a gutaütés...

Örökké szeretnék élni! Eddig sikerült...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.