Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) Batib válasza Flashget (#86999) üzenetére


Batib
őstag

Érdekes, de..
1. Amennyiben a tv deklaráltan tudott egy funkciót, majd ez hivatalos Fw felrakása után eltünt, akkor szerintem a garanciaidő után is vállalni kell a helyreállítást.
2. A később kiadott tv-k amelyen már az uj FW futott azok sem tudták a CI+-t?

Tehát továbbra is az a kérdésem, hogy a most vásárolt pl H6400-as tv az az roszabb mint az 1 évvel ezelőtti, mert ujabb FW van rajta?

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#87002) bul07


bul07
nagyúr

Ma cseréltettem a smart távirányítót(TM1460A) garanciába mert a némítás gombja megadta magát
Erre most ki akarom próbálni a újat és nem csinál mást csak ki be kapcsolja, semmilyen más gombra nem reagál, de még jelet se bocsát ki csak a be ki kapcsoló gombra nyomva (telefon kamerájával lehet tesztelni)

Nagyon nem buli ez így 65Km-re van a nyomorult szerviz(ma volt arra dolgom), holnap hívom őket és lehet most már házhoz kérem őket

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87003) Tegla80 válasza bul07 (#87002) üzenetére


Tegla80
addikt

Az nem bluetooth-on megy es parositast is igenyel az elso hasznalatkor?

Sony® & PlayStation®

(#87004) B-L-A-C-K válasza bul07 (#87002) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Sony TV-m-nél fél éve hülyéskedett a távirányító (hol érzékelt, hol nem). Bejelentettem a hibát online, 2 nap múlva már hozta a futár az új távirányítót.

(#87005) Batib válasza bul07 (#87002) üzenetére


Batib
őstag

Parositani kell. Az on off az infra a többi az Bluetooth.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#87006) touchscreen


touchscreen
tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok.
Az alábbi modelleken filózom, de csak a tesztekre és az adatokra tudok hagyatkozni.
Áruházakban nem tudom mennyire lehet őket letesztelni, próbálgatni, ezért kérdezném a felhasználókat. Ha már a könyökötökön jönnek ki az ilyen kérdések, akkor elnézést.

48H6400 -- teszteken ennek a modellnek a legjobbak az eredményei
48JU6500 -- nálam nem szempont a 4K, csak most akciózzák
48J5500
48J6300 -- ívestől óckodom. Ok nélkül?

Amik kérdésesek számomra:
- képfrissítés (gyors mozgások, elmosódás)
- képminőség (kontraszt, mélyfekete) stb. nem nagyon értek hozzá

Köszönöm a válaszokat!

(#87007) bul07


bul07
nagyúr

ÓÓÓÓ köszi mindenkinek , fene se gondolta hogy ez a baja
Hosszú volt ez a nap tele bosszúsággal, baleset miatti eltereléssel is (35főút halálos, ez meg én mikkor jön a heli)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87008) Redeckt válasza touchscreen (#87006) üzenetére


Redeckt
tag

Szinte meg is válaszoltad magadnak. :)

48H6400 - Képminőséget, és összértéket tekintve is remek vétel. Ebben az árkategóriában én ezt ajánlom.
48JU6500 - 4K belépő szint. Több tekintetben sem kapod meg azt a minőséget, mint amit pl. egy (nem mellesleg olcsóbb) Full HD-s H6400-tól.
Jóval magasabb az az árcédula, ahol érdemesnek találom a (még igencsak korai) 4K TV beruházást.
Eljön az az idő, amikor mindannyian rá leszünk kényszerítve. Addig meg ilyen vérszegény típusokkal bolond dolog előre rohanni szerintem.
48J5500 - Árban alig olcsóbb a H6400-nál, de minőségben már igen méretes a visszalépés, tehát messziről kerülném.
48J6300 - "ívestől óckodom. Ok nélkül?" Azt nagyon jól teszed. Ez vele az egyetlen gond egyébként. De ez van akkora, hogy azt javaslom kerüld ki.

Lehetőleg gyári jótállással kínált TV-t vásárolj (összefoglaló)!

Ha a 48H6400 mellett döntesz:

Hivatalos 2 (1+1) év Samsung garancia.

A +1 év regisztrációhoz kötött. Itt csinálsz majd egy Samsung fiókot, és miután megkaptad a TV-t, ezen keresztül tudod regisztrálni a hátlapján lévő 15 jegyű sorozatszámmal.

Ha kevesled a két évet, akkor vásárolhatsz garancia kiterjesztést, ami +1 év esetén 11.990,- Ft, +2 évre pedig 17.990,- Ft. (Ezen TV esetében.)

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#87009) PuMbA válasza touchscreen (#87006) üzenetére


PuMbA
titán

A legjobb képe jelenleg ebben az árkategóriában a J6202 vagy J6200-nak van, ugyanis kb. nincs mosódása, hátránya, hogy nincs hivatalos garancia hozzá, szóval olyan boltból lehet érdemes venni, ami nem szűnik meg holnap :) Ez után jön képminőségileg J6300 és ez után a H6400 :)

[ Szerkesztve ]

(#87010) Flashget válasza PuMbA (#87009) üzenetére


Flashget
félisten

ez a J6200 úgy tűnik már nagyon nem is lesz, számomra ismeretlen és érthetetlen okból.
Csak ennyi van fenn a magyar oldalon erről a tipusról, pedig ott van a H a modell jelzés a linkben. [link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#87011) touchscreen válasza Redeckt (#87008) üzenetére


touchscreen
tag

Köszi a gyors választ.
A 4K-t és sem találom szükségesnek, sőt, csak azt gondoltam, hogy 300 ezer körüli áron (akciósan 219.000Ft) már középkategóriát kap az ember.

Szóval, köszi!

(#87012) touchscreen válasza PuMbA (#87009) üzenetére


touchscreen
tag

Most feladtad a leckét :)
Garancia nélküli jobb minőségű TV-t? hmm

(#87013) PuMbA válasza touchscreen (#87012) üzenetére


PuMbA
titán

Nem garancia nélküli, 2 év bolti garanciás :)

(#87014) Redeckt válasza PuMbA (#87009) üzenetére


Redeckt
tag

Te melyiket vennéd? :)

(#87011) touchscreen: Nincs mit!

[ Szerkesztve ]

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#87015) M0RGI válasza PuMbA (#87009) üzenetére


M0RGI
őstag

(#87016) xyzikeee


xyzikeee
aktív tag

Sziasztok!
Régi tipusú (CRT?) tévéink vannak otthon.
Szeretnénk új TV-re beruházni.
Samsung, Sony Tv-ket nézegettem.
A kérdésem a következő lenne:
1. Ha netről letöltött filmeket szeretnék a TV-n nézni, erre milyen lehetőségeim vannak? (Pendrive...)
2. Támogatják-e a TV-k azon formátumokat melyeket letölt az ember netről. Mire kell figyelni?
3.Feliratos, (idegen nyelvű+magyar felirat) filmek esetében a feliratot képesek megjeleníteni ezek a TV-k?
Gondolok itt angol nyelvű sorozatokra, magyar felirattal, melyek ügye .srt kiterjesztésűek.
4. Ezen szempontokat figyelembe véve, milyen TV-ket érdemes számításba venni, mondjuk úgy 32-40 -es méretben, 100-150 eFt körül.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#87017) Sárpac válasza touchscreen (#87012) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem titok én innen vettem a tvmet, mint ahogy az sem titok, hogy pixlehibás lett, de 14 napon belüli netes rendelés volt, 5 perc alatt cserélték mákom volt pont jött egy ilyen készülék. Rögtön helyben ki is próbálhattam megnézhettem pixelhibára is full korrektek voltak! Szal, hogy előny-e vagy sem kitudja de, hogy a samsung letojta volna a fejem 1 pixelhibára ez is biztos! :)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#87018) sityupityu válasza Sárpac (#87017) üzenetére


sityupityu
veterán

Én amikor a régebbi tévémet is vettem választhattam, hogy szürke import 2év bolti garancia, vagy 40 ezerrel többért a készüléket hivatalos viszonteladótól. Simán a szürke importost választottam. Nem bántam meg. Egy haver régi tanácsára hagyatkozva én azt szoktam csinálni, hogy személyesen megyek el mindig a tévéért, és még a helyszínen kibontatom és bekapcsoltatom a készüléket (szerintem többen is így csinálják). Ott leellenőrzöm a nagyjából tévét (pixel stb), hazaviszem, és három napig éjjel-nappal megy miközben bőszen ellenőrzöm folyamatosan.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87019) donjohnson válasza xyzikeee (#87016) üzenetére


donjohnson
addikt

1. pendrive vagy külső hdd-ről is lejátssza a filmeket a tv.
2. támogatják.
3. srt-t vagy mkv-ba ágyazott feliratot is megjelenít.
4. 40h6400

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#87020) xyzikeee válasza donjohnson (#87019) üzenetére


xyzikeee
aktív tag

köszi

(#87021) Willie válasza Redeckt (#87008) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ha a Telekomnál vettem az UE48H6400-at, akkor hogyan tudok rá plusz garanciát venni?

(#87022) kali válasza Willie (#87021) üzenetére


kali
legenda

szia,

a my samsung felületen kell regisztrálni és utána lesz rá opció.

(#87023) Redeckt válasza Willie (#87021) üzenetére


Redeckt
tag

Üdv!

A Telekom is hivatalos Samsung garanciával értékesíti, szóval nincs probléma. :) Itt mindent megtalálsz.

Vájtere ala kopp deckt, blinde alanm zeros flokt Redeckt!

(#87024) Flashget válasza Willie (#87021) üzenetére


Flashget
félisten

Olvasd el az összefoglalót, mert van egy általános hiba az usereknél amit elkövetnek regisztrálásnál és arra figyelmezett.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#87025) Willie


Willie
őstag

Köszi! :) Beregisztráltam a vásárláskor, de akkor nekem nem működött rendesen a Samsung oldala, csak emailben kaptam meg a +1 évről szóló dokumentumot. De most már megtaláltam a +2 év lehetőségét. Ezt a 2 éven belül bármikor meg tudom venni? Egyelőre másra kellene a pénz egyetemi hallgatóként. :D

(#87026) kali válasza Willie (#87025) üzenetére


kali
legenda

A Kiterjesztett jótállás csak a Termék vásárlásától a Samsung által nyújtott kötelező és önként vállalt jótállás teljes ideje alatt vásárolható meg és aktiválható.
forrás: link

[ Szerkesztve ]

(#87027) jambiyya válasza donjohnson (#87019) üzenetére


jambiyya
őstag

+az otthoni gépen tárolt fájlokat is lejátsza wifin (plex, serviio, allshare), így nem kell pendrive

(#87028) bul07 válasza Willie (#87025) üzenetére


bul07
nagyúr

írj rám privátba ha garancia vásssárlásra kerülne a sor

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87029) gyuribácsi88

Akit érdekel a Mall-nál van egy ilyen (SAMSUNG UE55J6300) 156K-ért. A termék a 14 napos elállás keretén belül érkezett vissza. Használt, enyhén sérült csomagolás. A termékre 6 hónap jótállás vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#87030) Skyhigh válasza gyuribácsi88 (#87029) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Azért ez mekkora átverés, hiába olcsóbb, de csak 6 hónap a jótállás és garancia nincs is (ha jól olvastam).
Onnantól kezdve, hogy csak jótállás van rá már más szabályok vonatkoznak rá mint a garanciásra...

Elvileg, ha eladnák és bármi történne az eredeti garancia idő alatt vele akkor ők még el tudnák intézni a Samsunggal, esetleg benyelik, de így most aki a legjobban megszívhatja az az új vásárló.

Ha tönkre megy a jótállási időn felül akkor a vevő 150K-t bukik, az árusító meg azzal, hogy ennyire olcsón adja 30-40K körül bukik.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#87031) gyeniko válasza Skyhigh (#87030) üzenetére


gyeniko
őstag

Jótállás=garancia

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#87032) kali válasza Skyhigh (#87030) üzenetére


kali
legenda

a jótállást hívja a köznyelv garanciának, jogilag jótállás és szavatosság létezik, utóbbi a kedvezőtlenebb.
le is írta közben gyeniko a lényeget.

rizikós is lehet amúgy ez az elállás miatt olcsóbban árusított készülék, mert nem tudni, hogy mi miatt történt az elállás, esetlegesen csak külsőre vagy funkcionálisan nem tetszett a vásárlónak, de arra is akad példa, miszerint műszaki probléma van vele, de a vásárló nem akar garis ügyintézéssel foglalkozni - esetleg csak 3 napon túl vette észre és a kicserélés sem játszik már -, így egyszerűbb elállni, aztán rendel majd másikat, esetleg máshonnan.

[ Szerkesztve ]

(#87033) M0RGI válasza Willie (#87025) üzenetére


M0RGI
őstag

Hogy lesz rá +2? A hatos szériára is csak a +1 van, nem?

(#87034) bul07 válasza M0RGI (#87033) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha rendes forgalmazótól van(Téma összefogalló), akkor a Samsungtól lehet venni +1 vagy +2évet

Tehát alap 1 +1év regisztráció +a vásárolt(és ez rendes garancia nem biztosításos izé)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87035) gyeniko válasza bul07 (#87034) üzenetére


gyeniko
őstag

Elvileg igen, de pl. én nem vagyok képes regisztrálni a MM-ban vásárolt 75H6400-amat... A Samu rendszere úgy látja, hogy a készüléket nem ők hozták forgalomba.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#87036) M0RGI válasza bul07 (#87034) üzenetére


M0RGI
őstag

Ja, értem. Hát Edigitalnál nem látok + garancia vételi lehetőséget sajnos.

(#87037) kali válasza M0RGI (#87036) üzenetére


kali
legenda

azt lehet regisztrálni és úgy engednie kellene a my samsung felületen.

(#87038) M0RGI válasza kali (#87037) üzenetére


M0RGI
őstag

De az csak 1+1 lesz, nem?

(#87039) bul07 válasza M0RGI (#87038) üzenetére


bul07
nagyúr

Regisztrálod lesz 1+1, és megjwlenik egy opció hogy Kiterjesztett garancia vásárlása, és ott lehet venni +1 vagy +2évet

(Ha sikerül és akarsz venni keres meg privátba plusz információért)

Amúgy sokan nem regisztrálják és bukják a +1évet

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87040) Building válasza M0RGI (#87038) üzenetére


Building
tag

Én is nemrég vettem UE48H6400-at a Telekomtól. Regisztráltam a my.samsung-on, így lett 2 év garim. Ma jött az értesítésem a Samsungtól, hogy az átutalásom elfogadták (+ 2 év 17990 HUF-ért), és így már 4 évre van jótállásom (garanciám).

[ Szerkesztve ]

(#87041) PuMbA válasza M0RGI (#87038) üzenetére


PuMbA
titán

Az Expertbe tavaly a Foci VB alatt +3 év garit lehetett vásárolni innen 15k-ért és így összesen 5 év lett nálunk :) Adnak cserekészüléket 72 órán belül, miközben javítás alatt van meg mindent amit el lehet képzelni :) Remélem a 4. év végén romlik el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87042) Gedeon31 válasza gyeniko (#87035) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ne a dobozról lesd a számokat ,hanem a TV-d hátuljáról. A dobozra mindig egy számmal vagy betűvel kevesebbet írnak.

(#87043) M0RGI


M0RGI
őstag

Jó ez a három és négy év gari, bár nem tudom megéri-e. Gondolok itt arra, hogy mennyi a valószínűsége, hogy valami ami két év alatt nem romlott el, az a harmadik vagy negyedik évben fog.

(#87044) #94529552 válasza PuMbA (#87041) üzenetére


#94529552
törölt tag

Foci VB megint lesz hamarosan. :D

(#87045) bul07 válasza PuMbA (#87041) üzenetére


bul07
nagyúr

És ki az aki fizet egy sufni Kft-nek?
MM legalább egy rendes biztosítóval van kapcsolatba, azt nehezebben viszik csődbe , míg egy kft-t két perc
Kifognak egy olyan szériát valami termékből(nem csak tv) hogy rendes garancia után tömegével romlanak el, és már csődbe is vannak

Ez olyan mintha valaki megveszi a luxos kocsit de Nyíregyházán a piacon veszi bele az üzemanyagot(kicsit többért vehetne normális üzemanyagot de azon már spórol)

Na mindegy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#87046) gyeniko válasza Gedeon31 (#87042) üzenetére


gyeniko
őstag

A készülék hátuljáról írtam le, gondosan ügyelve arra, hogy a "nulla" nem "O" betű. Most külföldön vagyok, de a jövő héten nekiállok "ügyintézni".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#87047) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mind a két (köcsög samsung) tévém frissített, (H6400, HU7500) de még azt sem írja ki, csak a verziószámból láttam, hogy más. Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy a menüben az automatikus frissítés>>>KI opció, tulajdonképpen mi a tetves ló...szért van benne?

(#87048) sityupityu válasza ΞΔGLΞ (#87047) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem a H6400 csak jelzi, hogy van újabb fw, de nem frissít magától. Csak buzerál minden bekapcsolásnál. Automatikus frissítés természetesen ki van kapcsolva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#87049) Cabrio válasza ΞΔGLΞ (#87047) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Ma voltam a Media Marktban és kb 8 tévén ( Sony, Samsung, Panasonic) ki volt írva a képernyőre, hogy szoftverfrissítés érkezett... Szép látvány volt. Sonykon azt írta, hogy fél órába is beletelhet a frissítés és addig nem lehet használni a készüléket.

(#87050) FNZ válasza FNZ (#86769) üzenetére


FNZ
őstag

írtatok input lag-ról is. az jutott még eszembe, mivel hosszabb távra vennék tv-t, 4-5 év múlva lehet hogy lenne a gyerek miatt egy "ps8 vagy xbox2019". ahhoz is jó lenne az uhd tv vagy ahhoz jobb a full hd?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.