Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) ΞΔGLΞ válasza Sirandrish (#132999) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem tudom, miért alap volt nekem a NU, de az biztos, hogy ezek az újak valóban minden szempontból visszalépések.
Mivel van Q6 FAM tévém (is) és teljesen mindegy, hogy papíron mit tud, de mikor megvettem, akkor egymás mellett volt a Q7-tel és ezt írtam is már többször, hogy egyáltalán nem számított a pénz, egyszerűen a Q6 FAM szebben adta elő magát, viszont a Q6 FN már korántsem tudta azt hozni egy Q7 mellett.

Én még megpróbálnék egy ilyen tévét is felhajtani. De mindenképp nu8002, vagy 8052, vagy mu7002-Mu8002 tévéket keresgélj. :)

(#133002) Sirandrish válasza Fr3eWar (#133000) üzenetére


Sirandrish
legenda

Tetszene, de az asszony kinyírna ha ennyit költenék TV-re :D
De lehet rápróbálok az 55ösre :D

Ha neten rendelném, akkor is járna hozzá a 30%os kártya?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#133003) Sirandrish válasza ΞΔGLΞ (#133001) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az a MU 7002 éppen beleférne...akkor az jobb mint a Ru 8002?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#133004) Fr3eWar válasza Sirandrish (#133003) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Képminőségbe kb egyformák HDR-be jobb az MU, nagyobb a fényereje, és a DTS hang még támogatott benne, viszont 2-3 éve raktárban áll.

Itt egy összehasonlító táblázat RU8000 MU7000 és Q70R között.

Ha asszonnyal boldogulsz, én bekockáztatnám a 250K-s Q70R-t, friss modell, lesz rá sokáig support, valószínű erősebb proci és újabb OS, plusz QLED színek, van benne valamilyen szintű direkt led-es LD is ami sokkal jobb mint az EGDE LED LD, ami pl NU8000/RU8000-nél is (vagy akár Q6FN-láttam kollégánál este sötétben) kifejezetten zavaró (sötét jelenetnél megjelenő felirat esetén edge led miatt, az egész sávot felvilágosítja a felirat szélességében, és nem kikapcsolható)
Q70R nagyobb színtér, nagyobb fényerő (HDR-hez) valós 10bites panel. Jobb mozgásmegjelenítés.

[ Szerkesztve ]

(#133005) Sirandrish válasza Fr3eWar (#133004) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm szépen...most már lesz min agyalni :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#133006) Partizan182 válasza Fr3eWar (#133004) üzenetére


Partizan182
senior tag

RU8000 - ben (sőt, idei Q6-ban) még edge dimming sincs, csak kikapcsolhatatlan global dimming. Nonszensz ez az év, csak akkor vegyetek Q7 alatt bármit ha botrányosan olcsó.

(#133007) PuMbA válasza Partizan182 (#133006) üzenetére


PuMbA
titán

"RU8000 - ben (sőt, idei Q6-ban) még edge dimming sincs, csak kikapcsolhatatlan global dimming"

Az jó, legalább nem lesz világosabb a kép például felirat megjelenésekor, ami a kevés zónás LD-ket sújtja :)

[ Szerkesztve ]

(#133008) Bogyi007 válasza Partizan182 (#132996) üzenetére


Bogyi007
veterán

Az biztos hogy az én UE50MU6122-es tévém et sem cserélném el a tavalyi vagy idei 7-es sorozatokra...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#133009) Partizan182 válasza PuMbA (#133007) üzenetére


Partizan182
senior tag

Dehogynem lesz, sötét jelenet + világos, nagy felirat az egész képernyő fényerejét rángatja, nem csak a középső 4 oszlopot. HDRre gondolok persze, ezek a backlight problémák ott jönnek ki leginkább, mondjuk az RU8000 béka fényereje mellett ez kevésbé feltűnő.

(#133010) Mankó


Mankó
veterán

Rákérdeztem MM-ban, hogy tudom megkötni a kiegészítő baleseti garanciát.
Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy 2019-ben nem lehet azt megoldani, hogy online megrendelem a tv-t kifizetem a biztosítást is, és ezt lepapírozzák nekem helyszínen, majd futár elhozza. Ott kell lenni személyesen meg a tv-nek is, mert a szakértők bevizsgálják a tv-t, hogy nincs e valami baja. Mondtam is az ügyfélszolgálatosnak, hogy na de uram ez egy bontatlan tv, ugyan mi baja lehetne?! És nem, ott kell lenni. :W Tiszta vicc.

Na de a kérdés amiért is írtam: Valaki megtudja mondani, hogy mekkora a pontos mérete egy Samsung 65Q80R-es tv-nek, mármint a doboz pontos méretére lennék kíváncsi. Ha más nincs el kell hozni kocsival. Az én Civic-em helyből kiesik, mert még doboz nélkül is hosszabb a tv, mint amit betudnék rakni a verdába. Esetleg ha valaki olyan helyen dolgozik és letudná mérni, megköszönném.

illetve tudható e, hogy az euronics csinál e hasonló akciót a közel jövőben, mert az még ezen a fos helyen is van.

(#133011) Batib válasza Mankó (#133010) üzenetére


Batib
őstag

Méretek

Csomagméret (Szé x Ma x Mé)
1621.0 x 965.0 x 196.0 mm

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#133012) Mankó válasza Batib (#133011) üzenetére


Mankó
veterán

Mega :R :R :R

(#133013) Csepy


Csepy
senior tag

Nem tudom, láttátok-e, de az ue43ru7402 most 97-ert van akciózva, Médiában az euronicsban és az emagon is.
Nagyon jó vétel ennyiért.

Regards: Csepy

(#133014) Fr3eWar válasza Mankó (#133010) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Keress valami kombis ismerőst.
Tavaly pont egy héttel black friday után az MM pénteken beakciózta a 65Q9FN-t 605K-ra, azonnal online rendelés személyes átvéttel BP-en (Kecskeméten lakunk itt persze nem volt egy db sem MM-ben). Lefoglal visszaigazolás ok, mehetünk.
Meló után kocsiba be, Westend, MM ezt kérem, ja az itt ugyan nincs, rendszerhiba, két héten belül el tudják küldeni. Kérem csókolom akkor most azonnal lesz szíves megmondani melyik BP-i MM-ben van ebből bontatlan raktáron, és lesz szíves lefoglalni nekem míg átérek. Kicsi szájhúzás, egymás lebaszása, hogy hogy lehetett ilyet visszaigazolni, és sajnálják (gondolom hogy sajnálják, mert minden MM frenchise saját KFT és nekik az nem biznisz ha másik MM-ben vásárol az ember). Mindegy át Mamutba, bemegy már vártak vigyorogva a közel 2méteres dobozzal a srácok. Fizet (nem bontattam ki, mert pántolt szalagos, és nem tudom mennyire tudták volna visszapántolni minden esetre nem bíztam bennük.

7-es kombi Passatunk van, egy gipszkarton lap koppra befér lehajtott ülésekkel, azaz 2méter X 1méter a raktér.
A mi tv-nk is hasonló méretű volt 1612 x 959 x 195

Szóval ha van valami ismi nagyobb családi kombival azzal szállítható.

(#133015) Mankó válasza Fr3eWar (#133014) üzenetére


Mankó
veterán

Egy Skoda Octavia lesz, lehajtott ülésekkel épp hogy el fog férni, max egy kicsit kényelmetlen lesz hazafele. Megvetted a tv-t? Egy rövid beszámolót írj, főleg benyomások érdekelnek. :)

(#133016) Mankó válasza Mankó (#133015) üzenetére


Mankó
veterán

Upsz a kérdés nem rád vonatkozott, másik topikba szántam, bocsi. :B

(#133017) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

A szomszédunknak van egy UE43MU6102 TV-je. Egy Coreelec-es amlogic box van rákötve HDMI-CEC vezérléssel. Másfél évig hibátlanul működött, de egy pár hete azt csinálja, hogy ha a TV-t egy nap után bekapcsolájk, nem megy a CEC. A boxszal tápelvétellel újraindtíva sem javul meg, de a TV-ben a CEC (anynet) ki/bekapcsolásával működik megint. Ha ilyenkor kikapcsolják és visszakapcsolják a TV-t, akkor működik tovább, de a másnapi bekapcsolásnál megint nem megy.

A CE hibát több okból is kizárnám. A kérdésem, hogy vajon lehetett-e mostanában a TV-n szoftverfrissítés, ami ilyen gondot hozhatott be, esetleg más találkozott-e ilyen problémával.

(#133018) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Vettem ma egy SAMSUNG UE43RU7452UXXH tv-t!
A menüje elég alap, van valami beállítási lehetőség hogy látszódjon minden!?
Pl a csatorna szerkesztést se találom a hang beállításokat sem csak sima alapot! A apps résznél smart hubon is alig vannak alkalmazások! A smart iptv se elérhető rajta!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#133019) leesky


leesky
újonc

Sziasztok! Számomra is csábítóak a Samsung szülinapi akciói. Helyhiány miatt a 43-as méret férne csak el, az idei RU szériából a 7402-ben gondolkodom, esetleg 7452-ben. Mi igaz abból, hogy usb-ről nem játsza le az avi... stb formátumokat? Sok filmem van ebben a formátumban. És külső hdd-re lehet ezeken tv műsort felvenni? Tudom, hogy manapság sok műsort vissza lehet utólag nézni, de alkalmanként jó lenne. No meg a jelenlegi tv-m tudja, visszalépni meg nem szeretnék. Előre is köszi.

(#133020) univerzita válasza zolokas (#133018) üzenetére


univerzita
addikt

A Avit nem játszák le a új tv-k. A csatornák módosítás akkor lehet ha Beállítások -ban nem Magyarország lesz megadva ( olvas vissza,nemrég volt róla szó).

(#133021) Fr3eWar válasza leesky (#133019) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem kár az aviért, vétek 4K tv-n sd “tartalmat” nézni. Ha valami nagyon kell akkor kovertáld át, vagy használj plexet. Felvenni lehet, de csak az a tv játssza le a tartalmat amivel felvetted a műsort.

(#133022) zolokas válasza zolokas (#133018) üzenetére


zolokas
aktív tag

A beállítások menüt se lehet elérni! Smart hubon is alig van alkalmazások!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#133023) Batib válasza zolokas (#133022) üzenetére


Batib
őstag

Tipp: Esetleg valami üzleti, hotel, bemutató módban van a tévéd. Kezd ujra az installálást és válaszd az otthoni módot!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#133024) zolokas válasza Batib (#133023) üzenetére


zolokas
aktív tag

Otthoni módban van!

Túl van bonyolítva már ez! Amit 4 évvel ez előtt vettem H-s verziót volt tools menü is ebben nincs!
Ebben el van rejtve sok minden a másik legalább átlátható volt! És a álltalános menüben volt a beállítások!

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#133025) PuMbA válasza zolokas (#133024) üzenetére


PuMbA
titán

Azt ugye tudod, hogy Tizen 5.0 rendszer van a TV-n és teljesen máshogy néznek ki a menük, illetve amelyik alkalmazást nem frissítették, hogy működjön rajta, az nem fog :) Olvasd el a TV leírását, hogy mit hol találsz.

[ Szerkesztve ]

(#133026) zolokas válasza PuMbA (#133025) üzenetére


zolokas
aktív tag

Az nagyon jó örülök neki! Mert pl a smart iptv nincs benne! Csináltam vissza állítást! Akkor ne magyarországot válasszak neki?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#133027) PuMbA válasza zolokas (#133026) üzenetére


PuMbA
titán

Itt elolvashatod, hogy hogy kell telepíteni. Már jó ideje levették a Samsung áruházból, szóval maradhatsz Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#133028) univerzita


univerzita
addikt

https://m.hvg.hu/tudomany/20190619_samsung_qled_tv_virus_malware_kereses Bocs,Windows telon nemtudtam linkelni

[ Szerkesztve ]

(#133029) Celtis válasza Celtis (#133017) üzenetére


Celtis
veterán

Ugyan nem kaptam választ,de a samsung honlapja szerint május 7-én jelent meg SW frissítés a TV-re, ami kb. egybeesik a hiba megjelenésével. Lehet, hogy megint kapcsolatba lépek a hírhedt ügyfélszolgálattal? :Y

(#133030) ΞΔGLΞ válasza Celtis (#133029) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Idegrendszered felkészül rá?

(#133031) ΞΔGLΞ válasza univerzita (#133028) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

keressük ki a Smart Security vagy hasonló, a biztonságra utaló parancsot,

Még a életben nem találkoztam hasonló menüponttal. Elég clickbait cikknek tűnik.-O_o

(#133032) Bossp


Bossp
addikt

Srácok ha már Samsung TV Topik. A kép brutál a q70-en illene mellé valami értelmes hang is. Nézem ezeket a hangprojektorokat. Ki hazsnál hozá ilyet és mennyire/melyiket érdemes?

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133033) Gombinyó válasza Bossp (#133032) üzenetére


Gombinyó
őstag

Keretet nem írtál, de ha "értelmes hang" a cél, akkor a hangprojektor felejtős. Sokkal inkább egy Microlab Solo6C vagy, ha a keret engedi sztereó vagy házimozi erősítő és hangfalak.

(#133034) Bossp válasza Gombinyó (#133033) üzenetére


Bossp
addikt

Van egy ennél sztem jobb Edifier-em. De kipróbálnám milyen tér hangzás élményt dobnak azok amprojektorok. Gyonyoru a hangja a stereomnak de terhatas nincs. Es akkor az maradna a PC-nel

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133035) PuMbA válasza Bossp (#133032) üzenetére


PuMbA
titán

Edifier R2000DB. Hangprojektor elég kevés térhatást nyújt, hiszen olyan közel van egymáshoz a rúd két széle.

[ Szerkesztve ]

(#133036) Bossp válasza PuMbA (#133035) üzenetére


Bossp
addikt

Igen, olyanom van 🤗

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133037) lowphas válasza ΞΔGLΞ (#133031) üzenetére


lowphas
tag

Még 2017-ben leveleztem egyet a Samsunggal a témában. +a mcafee hülye tv appjával kapcsolatban... Hogy mire jó és miért települ mindig vissza a tvre kéretlenül...
Nyilván nem lett sem magyarázat, sem megoldás.

Nem új dolog ez már... Tudom, ez a konkrét cikk nem pont erről az appról szól, hanem egy új de azonnal törölt Twitter bejegyzés miatt lett a tv saját hasonló (több éve meglevő) featurejével kapcsolatban. Clickbait, igen.

Úgy gondolom, hogy a gyártó felelőssége, hogy biztonságos legyen a tv. Kvázi zárt rendszer az app store, és maga a tv is. Az appokat szűrjék meg ők, mi való oda és mi nem, ha pedig a tv böngészője tartalmaz sechole-t, hát azt sem az én feladatom megoldani. Ez nem egy PC.

Egyébként is, mit csinálhat egy malware app? Egyrészt telepíteni kell, és el kell indítani. Mivel nem real time a védelem, már mindegy is. Brickeli a tvt? Reklámot dobál fel? Lassítja a tvt? Nem enged kilépni? Mit tehet?

(just for fun: Tarr mobiltv app a 4.0.0 verzióban tudta azt a bugot/featuret, hogy a háttérben futott az app, és a tv stream audio sávja folyamatosan hallható volt, közben meg pl a Spotify appon hallgattam zenét. Azóta frissült, már nem csinálja.

Nyilván ez hibás működés. Ha tud ilyet a tv APIja, akkor ezt esetleg más app kihasználhatja más célra. Fene tudja. Bullshit érzetű a dolog.)

[ Szerkesztve ]

(#133038) PuMbA válasza Bossp (#133036) üzenetére


PuMbA
titán

Térhatáshoz szükséges követelményeid megvannak?

1. Hangfalállvány a rezgések leválasztásához
2. Minimum 1,5m távolság a hangfalak között
3. A hangfalak magas hangszórói a füled magasságában vannak
4. A két hangfal, valamint te magad egyenlő szárú háromszöget alakít ki
5. A hangfalak közvetlen közelében nincsenek dolgok (40cm minden oldalról), amiről egyből visszaverődik a hang és a hátad mögött sincs nagy visszaverő felület például üres falrész van
(6.) Térhatással rendelkező hanganyag

[ Szerkesztve ]

(#133039) fujitsu97


fujitsu97
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van konkrét tapasztalata UE58MU6122KXXH esetén 2TB-nál nagyobb külső merevlemez használatról? Mindenképpen 3,5"-os lenne. A 4K felvételeket szeretném tárolni és lejátszani.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#133040) Celtis válasza ΞΔGLΞ (#133030) üzenetére


Celtis
veterán

Azzal nincs gond, A tenyerem viszket :D

Megállapítható utólag, hogy melyik napon történt a TV automatikus szoftver frissítése?

(#133041) leesky válasza Fr3eWar (#133021) üzenetére


leesky
újonc

Köszi a választ. Igen, azt tudom, hogy a Samsungoknál a felvett műsort nem játssza le más.

(#133042) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a tv-t SAMSUNG UE43RU7452UXXH hogy lehet le frissíteni a gyári oldalon lévő fájlal? Ki kell csak csomagolni pen drive, és telepítés a frissítés menüben?

A másik kérdés ha le mentem pcre a csatorna listát, ugye csak ezzel a programmal lehet szerkeszteni? ChanSort

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#133043) PuMbA válasza zolokas (#133042) üzenetére


PuMbA
titán

Bármelyiket le lehet, de általában felesleges kézzel. Pár nappal a weblapra kirakás után automatikusan le fog frissíteni a TV. A frissítés menete le van írva azon az oldalon, ahol a fájlt találod.

[ Szerkesztve ]

(#133044) Bossp válasza PuMbA (#133038) üzenetére


Bossp
addikt

Még kialakulóban a szoba. De ez nem válasz arra hogy ténylegesen képesek e erre vagy csak marketing f@@@sag.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#133045) dave0825


dave0825
őstag

Üdv.

Nem konkrétan ide kapcsolódik, de Samsung tv-n van gondom (UE65MU7052).

A Youtube ma olyat produkált, hogy semmilyen zenét nem játszik le, csak fekete kép, középen pörögnek a pöttyök, hogy tölt, és egy jó fél perc után kidobja a jobb fölső sarokba, hogy hiba történt, jelentsem az adott hiba azonosítójával együtt.
Tegnap még működött, ment minden rajt, ma viszont csak azok a videók, amik nem zenék. Próbáltam másik fiókkal is, mindegyiket törölve is, semmi. Változtattak valami adatvédelmi irányelveket, el is lett fogadva, de utána se lett jó. Gépről és telefonról (Youtube alkalmazásban, és webes nézetben is) ezekkel a fiókokkal működik gond nélkül.
Tapasztalta más is? Törölni nem tudom az alkalmazást, gyári, frissítés nincs, rendszerfrissítés sincs, nem is volt mostanában. Google-ben rákeresve se találtam sok mindent, egy régebbi témát csak, abban rendszerfrissítés után tapasztalták többen Samsung tv-n, de az már nem mai téma volt.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#133046) lowphas válasza dave0825 (#133045) üzenetére


lowphas
tag

Mu6452, nálam megy minden. Tudsz írni példát arra, ami nem?

Nálam fw: 1270.3
Youtube app: 2.1.491

(#133047) Celtis válasza dave0825 (#133045) üzenetére


Celtis
veterán

Számtalanszor előfordult nálam is. Konnektorból kihúz-bedug. Ez samsung.

(#133048) lowphas válasza Celtis (#133047) üzenetére


lowphas
tag

Nálam a YouTube nem szokott ilyet csinálni. Max, amíg WiFin használtam a tévét, addig néha a thumbnaileket nem töltötte be bekapcsolás után az első kb fél percben. Kábelezés óta hibátlan, wifi valamiért problémás tv bekapcsolás után, az első mondjuk fél-1 percben. (gondolom több idő, még csatlakozik a routerhez, whatever)

[ Szerkesztve ]

(#133049) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

Samsung 55Q6FN + Fostex HP-A3 optikán összekötve nem mindet szólaltat meg.
Youtube, PS4 megy,
de Plex, TuneIn alatt nincs hang, a fejhallgató erősítő "lock" ledje se világít.

Sok beállítási lehetőség nincs, de remélem valaki okosabb nálam és tud segíteni, hogy utóbbiak alatt is tudjam használni az erősítőt és fülest.

köszi

Aurea mediocritas

(#133050) Fr3eWar válasza AXisBOLD (#133049) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Megy a plex lejátszás, smart gomb, balra ellapozol a hangbeállításhoz, középső gombbal végigváltod a hangforrásokat, TV esetén szól, optikai esetén nem kap jelet a DAC?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.