Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) villamos


villamos
őstag

"A Timeshift, és a felvétel funkció csak digitális csatornán használható."

Viszont nekem nincs digitális csatornám... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6102) vlevi válasza Carlo009 (#6099) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahhoz tudtommal 120Hz-es megjelenítés és 1.4-es HDMI kell. A 3D ugyanis a tévé szempontjából semmi más, mint kétszer annyi képkocka másodpercenként. A fele a bal, a fele a jobb szemedbe :) Az 1.3-as HDMI csatlakozó viszont nem tud akkora adatátviteli sebességet, hogy a mostaninál kétszer több 1080p-s képanyag átjöjjön. És a 120Hz is hiányzik.

(#6103) vlevi válasza villamos (#6101) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, hát igen, erre asszem egyikünk sem gondolt. Digitális adást könnyű rögzíteni, hiszen azt eleve .ts állományban kapja a tévé. De az már macera, hogy az analóg adást mpeg2-be tömörítve kiírja. Ezt nekem itthon csak a DVD felvevőm tudja. Bár, biztos van olyan STB, ami az analóg és a digit adást is tudja rögzíteni, bár szerintem az nem 1-2 forint.

(#6104) fokukac


fokukac
nagyúr

sziasztok!
egy 6500-as samsung-ból lehetséges valahogy kiszedni analóg hangot egy sztereó erősítőhöz?
nem találom sehol a leírásban... úgy látom, csak digitális kimenet van rajta.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6105) BBéci válasza fokukac (#6104) üzenetére


BBéci
titán

Scarton ki lehet belőle csalogatni, a másik végén RCA legyen!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6106) Xmodule válasza lettyke (#6098) üzenetére


Xmodule
őstag

hali. hát a valaszidö mindig nagyobb lesz mint a laptop kepernyöjenel sajnos. de ezt lehet csökkenteni ha ahogy irtad jatek modba teszed, es ki kell kapcsolni minden kepi extrat, elsimitas, motion plus (ha van). ha jol tudom akkor csak plazmaknal elhanyagolhato az input lagg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6107) twon válasza Carlo009 (#5991) üzenetére


twon
tag

A 1014-es firmware van rajta az ue32C6000-es tv-én! Még sem megy!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6108) twon válasza BBéci (#5994) üzenetére


twon
tag

A H264-et viszi az X264-et nem!

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6109) Hexetra


Hexetra
tag

Sziasztok! most rendeltem meg egy Samsung UE-32C5000 tipusu tv-t a kalocsai cégtől :) remélem minden rendben fog zajlani!
hozzértők segítségét szeretném kérni a következő dolgokban!
rendelkezem egy logitech z5500as hangrendszerrel , kérdés a következő..
számítógéphez (6csatornás , front rearsub center) dologgal van összekapcsolva, és ugye van optikai dugesz is rajta, aztszeretném hogy a tvt majd összekötöm ezzel optikai kábel segítségével, hogy ez így müködni fog e? hogy csak egy kapcsolással váltom a gép és a tv között a hangot a hangrendszeren?!
a másik hogy hd5770 vid kártyám van és hogy zökkenömentesen lehet e összekötni a tvvel hdmivel?
ja és még1, hogy mik a vélemények erről a tipusu tvről?:)

válaszokat előre is nagyon köszönöm,, és előre is elnézést a tudatlanságomért :)

sziasztok

This song commits a feeling, a subliminal message ; It makes me feel euphoria. Deadmau5 is a true genius. "Strobe"

(#6110) gejala válasza twon (#6108) üzenetére


gejala
őstag

Az x264 egy software library, a H.264/MPEG-4 AVC meg a kodek.
A kettő együtt működik. :B

(#6111) fokukac válasza BBéci (#6105) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi, időközben megtaláltam a másik topicban :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6112) fokukac válasza gejala (#6110) üzenetére


fokukac
nagyúr

ha már kodek.
Az elmúlt hónapokban több Samsung TV-hez volt közöm.

Az egyik egy 32c550-es LCD, a másik egy 40c6500-as LCD, a harmadik pedig egy 50c530-as plazma.

Az a tapasztalatom, hogy a legfrissebb frimware-rel sem egyeznek a média-lejátszási képességeik...

Van pár film, amit az egyik lejátszik, a másik nem.
A kedvenc film-trilógiám, a Bourne trilógia 720p-s verziója az egyik ilyen. A 6500-as LCD viszi, az 550-es LCD és az 530-as Plazma nem.

De volt még pár hasonló....
pl. van a taxisofőr c. film, illetve a bakancslista, amit az ötös sorozatú tévék torzítva játszanak le (föl-le széthúzza - nem lehet beállítani jól) szóval jó, hogy van bennük ez a feature, de azért még messze nem tökéletes. persz enm néztem meg, hogy a kodekben pontosan mi akülönbség...

Létezik, hogy a hatos sorozatot ebben is följebb pozícionálták?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6113) Benhill


Benhill
senior tag

DLNA-t probalta mar valaki >15m kabelen?
Helyzet:
media player musortar: xvid, hd film betesz. megosztom.
megyek at masik szobaba, minden fasza, latom a mappakat.
jatszom le...
xvidet mindenfele gond nelkul viszi, viszont hd akad mint az atom.(kb 3fps)

Forditva is kiprobaltam, hogy a masik szobaban levo gepen osztok meg valamit, de ugyanugy akad a hd, a sajat tvmen is. Ez igy norm? Egyik c650, masik g20.

Egyeb esetben, ha ahol megosztom es az ott levo tvn hasznalom nincs gond. Most probalgatom es nagyon tetszik. Ezzel a modszerrel nemkell szarakodnom azzal, hogy amelyik filmet akarom nezni, azt megnyitom es athuzom a tvre a lejatszot, hanem tvn megnyitom es ennyi.

(#6114) Memme


Memme
csendes tag

Sziasztok!

A notebookomat szeretném alkalmanként (hetente max. 1 netes sportadást nézni) összekötni a TV-vel, viszont nincs sem HDMI, sem pedig DVI csatlakozó a gépen. Kizárólag USB és VGA.
Az lenne a kérdésem, ha csak simán egy VGA csatlakozóval kötöm össze, akkor kvázi monitorként használható a TV, a hang továbbra is notebookból jön? A minősége így milyen lenne tapasztalatotok szerint? Nem kell HD minőség, csak mégis jobb lenne nagyobb képernyőn nézni, mint a gépé. Vagy tudtok ajánlani más alternatív, átalakítós megoldást, ami megáll pár ezer forintból, és nem több tízezres VGA=>HMDI átalakító?

Előre is köszi a tippeket és a hozzászólásokat!

Üdv

(#6115) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung ue32c4000pw-ről?

120 ezerért tudok most hozzájutni. Van olyan TV a 110-130ezres kategóriában esetleg amit inkább ajánlatok? Vagy jól járok evvel a TVvel is?

Üdv.
Zsolti

Köszönöm Előre is

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6116) istvanszucs válasza azozo (#5646) üzenetére


istvanszucs
tag

Ez Űberkirály!!!! Hálás köszönet Neked és a forrásodnak is!

(#6117) BBéci válasza medvezsolt (#6115) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem ritka rossz vétel az a tévé.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6118) Rezuhu


Rezuhu
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy a Samsung UE46C6500 LED Tv-ben a 24p-s dolgok mennyire mennek rendesen /röcög-e amikor pásztáz egy 23.976-os filmnél a kamera/?
Van ebben 24p Real Cinema, vagy valami hasonló képesség?
Köszi!

(#6119) Drag77 válasza Benhill (#6113) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

15 méter nudli. az utp kábelnek 100 méter lehet a távolság két aktíveszköz között.

UTP kábel jó? Divx nek kisebb sebesség is elég.
Esetleg a géped nem bírja a HDT tartalmat megosztani (mediaplayer) Próbáld ki hogy Serviio DLNA szerverrel megosztva is szagate e? Ha úgy nem akkor mediaplayer a ludas, ha úgyis akkor gép kábel ...stb.

üdv. Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#6120) istvanszucs válasza istvanszucs (#6116) üzenetére


istvanszucs
tag

Csak tudnám a klónozásra miért volt szükség...

(#6121) kezu


kezu
tag

Hali!
Most vacillálok egy 37C650-en. Tudni szeretném, hogy jó-e xbox360 és ps3-hoz, vagy nem ajánlott. Mindenki mást mond, ezért ha valaki már tesztelte írjon!

Köszi

(#6122) medvezsolt válasza BBéci (#6117) üzenetére


medvezsolt
senior tag

Hát... köszönöm a remek és bőbeszédű hozzászólást.

Miért is ritka rossz? Mi baja van?

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6123) horvathd válasza istvanszucs (#6120) üzenetére


horvathd
aktív tag

Klónozás nélkül nem jelenik meg a kibővített menü.

@medvezsolt:
Pl.: ~125.000-ért már kaphatsz egy Samsung UE32C5000-t ami már FullHD

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#6124) gejala válasza Rezuhu (#6118) üzenetére


gejala
őstag

Bekapcsolt Motion Plus-al nincs semmi röcögés.

horvathd @medvezsolt:
Vagy 37C530-t, ami hasonló képminőségű, de nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#6125) Shad_


Shad_
csendes tag

Sziasztok!

37"-es Tv-t szeretnék venni. Nézegettem a boltokban, hogy sima LCD legyen, vagy LED-es, de nem sikerült dűlőre jutnom. Azt honnan tudom eldötneni, hogy local vagy global dimminges egy LED tv? Érdemes egyátalán LED-esben gondolkodni, megéri a felárat? Légyszi ajánlatok nekem egy jó Samu TV-t, a 130-150 ezres kategóriában!
Szeretném ha USB-ről le tudná játszani a divixes, egyéb filmeket, illetve PC-t és Xboxot is rá tudjak kötni! Mennyi garacia jár a Samsung TV-kre általában?
Előre is köszi!

(#6126) medvezsolt válasza horvathd (#6123) üzenetére


medvezsolt
senior tag

értem.

De pl. az csak annyiban más, hogy tudja a 1920x1080-at? ..mert az annyira nem feltétel számomra.

Akkor inkább legyen az árához mérten viszonylag jó képminősége és ne csak kockákat nézzek a képernyőn:) illetve szerintem a LED háttérvilágítás a fogyasztás végett meg az élettartam miatt is elöny ..vagy fene etudja

[ Szerkesztve ]

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#6127) horvathd válasza medvezsolt (#6126) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem megéri a plusz pénzt a FullHD felbontás.

"The Kid just rages for a while."

(#6128) #09634560 válasza medvezsolt (#6126) üzenetére


#09634560
törölt tag

Picit el vagy tévedve..Nem csak a kockák mennyiségén mulik a képminőség.. és a c4000 tényleg egy szemétdombra való tévé.És a LEDnek miért lenne ekkora előnye?Betekintési szöge pl kisebb.. És mit gondolsz,32 méretben mennyivel fogyaszt kevesebbet? Talán ha 30-40 watt,de ezt mennyi idő alatt tudod visszagazdálkodni? Vedd a 37C530-as samut.Mérettel is és képpel is jól jársz.

[ Szerkesztve ]

(#6129) baluka26 válasza kezu (#6121) üzenetére


baluka26
veterán

Itt olvastam C650 tesztet, és azt írták, hogy hc játékosoknak semmiképp sem ajánlott.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6130) villamos válasza gejala (#6124) üzenetére


villamos
őstag

Zmeg! :(((
Itt gürcöl dógzik a zember, hogy a népeket lebeszélje a zúgós 37" -ról, erre nem ajánlgatja a másik három? Látatlanban persze...
Tessék végre elhinni, az összes 37" kijelzős TV invertere zúg. :Y Nem is kicsit, hanem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6131) Rezuhu válasza gejala (#6124) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Köszönöm!
Végre dönteni tudott a főnököm tv vásárlás téren! :D

(#6132) gejala válasza villamos (#6130) üzenetére


gejala
őstag

Én csak a 37C650-ek zúgását ismerem. Ez tuti, hogy minden 37" Samsung ennyire zúg? :F

(#6133) BBéci válasza Shad_ (#6125) üzenetére


BBéci
titán

Ebben az árkategóriában nem létezik local dimminges tévé, és általában nem érdemes a LED-eseket választani, mert több a hátrányuk, mint az előnyük. Hozzászólások tucatjai, százai szólnak erről itt a topikban.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6134) GoZoL


GoZoL
senior tag

Működik a PVR de sajnos a t-home sat tv-nél azt írja ki nem elérhető! Na most akkor digitális vagy analog jelet sugároz a T?

(#6135) gyugyo79 válasza gejala (#6132) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akinek zúg az miért nem hívja fel a samsungot ? Be kell jelenteni a hibát. Ők felveszik és a megadott telefonszámon felhív egy szerelő.Kimegy leszedi a hátulját a tv-nek és megnézi milyen inverter kell bele pontosan. Elmegy rendel egyet ha megjön neki megint telefonál és kiviszi kicseréli. Meg is szűnt a zúgás. Amúgy az újakat már a jó inverterel szerelik így azok nem is zúgnak. Viszont bele lehet szaladni egy beragadt példányba ezért ha rendel valaki az legyen ezzel tisztában, hogy előfordulhat, hogy még olyat kap amivel el kell játszania az inverter cseréltetést ...

(#6136) gyugyo79 válasza GoZoL (#6134) üzenetére


gyugyo79
addikt

Digitális az is.De a TV a saját tunerján keresztül kapott DVB-S / C / T -t tudja csak felvenni.
Ha a tv-d tunerja tudja is a dvb -s/s2 -őt akkor se tudnád a T satal kipróbálni mert ott a kártya párosítva van a beltérivel.

(#6137) Shad_ válasza BBéci (#6133) üzenetére


Shad_
csendes tag

Köszi! Tudnál javasolni nekem egy jó 37"-es LCD Samut akkor? Köszi!

(#6138) fokukac válasza medvezsolt (#6126) üzenetére


fokukac
nagyúr

120-ért 32-es hd ready lcd tv-t?
Bocs, de ennyi pénzből kapsz egy 42-es, hd-ready plazmát, ami lealázza képminőségben ezt az lcd-t, és 25 centivel nagyobb is...

A led csak parasztvakítás, pláne ebben az árkategóriában...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6139) BBéci válasza Shad_ (#6137) üzenetére


BBéci
titán

Csak pár oldalt kellene visszaolvasnod, rengeteg ember tette/teszi fel ugyanezt a kérdést!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6140) vlevi válasza Shad_ (#6125) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Azt honnan tudom eldötneni, hogy local vagy global dimminges egy LED tv?"
Onnan, hogy a local dimminges nem 100-ba kerül, hanem öccázba :(

(#6141) siemensfun válasza vlevi (#6102) üzenetére


siemensfun
tag

Én meg ugy tudom hogy 120 HZ csak amerikában a 60 Hz miatt itt europában minden 50 és ezek többszeresei. Szerintem 3d sem lehetetlen még a jövőben.

(#6142) horvathd válasza siemensfun (#6141) üzenetére


horvathd
aktív tag

3D biztos nem lehet beállítani a nem 3D-s tv-knél, mivel nincs a szemüvegek szikronizálásához szükséges jeladójuk. A szemüveget nem igénylő 3D-s megoldások esetében pedig speiális panel szükséges.

"The Kid just rages for a while."

(#6143) vlevi válasza gyugyo79 (#6136) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mármint a STB digitálisan kapja az adást a műholdról/kábelről/akárhonnan. Mondhatni .ts kiterjesztésű streamelt állományt kap. De a tévé felé már nem úgy továbbítja. És ezért nem tudja a tévé rögzíteni, ui. a tévé is csak arra lenne képes, hogy a kapott .ts állományt pendrive-ra írja. Sajna nincs benne 1080p-s mkv készítésére alkalmas "DivX plus converter" :(
Főleg nem olyan, ami realtime meg tudná ezt csinálni. Mert ehhez az kellene, de akkor bármilyen adást fel tudna venni.

(#6144) vlevi válasza horvathd (#6142) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erről nem is beszélve. Mármint, hogy a szemüveggel szinkronban kellene lennie.
De ez engem marhára nem zavar, mert kb annyira érdekel a 3D, mint macskát a brokkolisaláta :D

(#6145) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Jó estét az uraknak!

Volna egy kérdésem: samu b650-nél a távvezérlőn milyen kombinációval lehet lementeni a csatornákat pendrive-ra?
Sajna nem találom a leírást sehol...

Köszönöm előre is a választ! :)

(#6146) feco88


feco88
tag

Sziasztok. A sok kérdés után én is vettem egy scart->RCA átalakítót. Komoly Hama in<->out kapcsolóval hifimre kötve egész jól szól DE csak a TV adá. Ha a media playert inditom el akkor nem hajlandó hangot küldeni scarton keresztül pedig az izgatott volna igazán. Valaki próbálta ezt a megoldást? Mi a tapasztalat ezzel?

(#6147) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok,

LE37C530 DVB-C tunerét használva a digisport hd-nál csúszik a hang. A csúszás állandó, a kép nem esik szét. Valaki találkozott már ilyennel?

Ja és nem zúg az invertere :)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#6148) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Megvettem a Samsung C650 tv-t és máris kérdéseim vannak:

1. Honnan lehet tudni milyen firmware van a tv-n jelenleg?

2. Rácsatlakoztattam egy routerre vezetékkel a tv-t és nem működik az internet tv.
A készülék azt írja a hálózat tesztelése után hogy a "MAC cím érvénytelen. Vegye fel a kapcsolatot a helyi Samsung ügyfélszolgálattal"
Mit és hol kell beállítani hogy működjön ez a funkció? (szolgálató UPC)

Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#6149) Rotor82 válasza Latissimus Dorsi (#6147) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Sajnos nekem se tökéletes (B650)... :((( Bár a foci hidegen hagy. :DDD

(#6150) jegenye77


jegenye77
addikt

Nem tudja valaki honnan lehetne letölteni egy képernyőkímélőt ami az RTLKLUB reggeli műsorában van az lcdtv-n?Szép tűz!Mintha egy kandallóban égnének a fák!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.