Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) snefftamas válasza zsoltika29 (#7349) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Láttam is es nálam okosabb emberektől is olvastam. Egy csúcs Ccfl sokkal jobb mint egy edge LED es meg olcsóbb is.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7352) zsoltika29 válasza snefftamas (#7351) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor inkább várok a full led-re. Olvasgattam és már a márka oldlak írják a ledek darabszámát. Pl: az LG 47 lx9500 192 block háttérvilágítás. Akkor ha full led-be gondolkodunk már azt is néznünk kellesz?

(#7353) snefftamas válasza zsoltika29 (#7352) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Ez az Lg mar full ledes es ha minden igaz a Local dimimg felosztasat jelenti hogy hány zonara van osztva a hatterveligitas minél több annál jobb, de pont ennél a tvnel olvastam hogy szuper a 2D része de 3D meg dolgozniuk kene:) plusz a hatterilagitas sem egyenletes de ezt ujra egyenfuggo ki mit tud tolerálni.

http://m.cnet.com/CReviews_Review.rbml;jsessionid=zNZIq6GfbTMi26pvFqqTlg**?id=33943809&feed_id=193%5BproductId%3D33943809%5D&categoryId=6482&webref=reviews.cnet.com%2Fflat-panel-tvs%2Flg-infinia-47lx9500%2F4505-6482_7-33943809.html%3F

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7354) snefftamas válasza zsoltika29 (#7352) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Én személy szerint 3 tvre szűkítették le a választást Samsung le46c650 Ccfl, pana 46g20 plazma es Sony kdl46ex500 Ccfl. A végen a harmadik nyert a Samsung panel lottoja miatt. A 3D meg kiforratlan es drága sztem plusz nemigazan lehet meg kihasználni

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7355) zsoltika29 válasza snefftamas (#7354) üzenetére


zsoltika29
tag

Na most jól elvetted a kedvem az LG-től. :F

(#7356) zsoltika29


zsoltika29
tag

Lehet, hogy igazad van és a 3D még kiforratlan. Ha 3D-ni akarok legfeljebb elmegyek moziba.

(#7357) snefftamas válasza zsoltika29 (#7355) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Az említett Lg re jó alternatíva a Samsung le46c750 es jóval olcsóbb persze Ccfl es :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7358) BBéci válasza zsoltika29 (#7349) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az EDGE LED hátránya az egyenetlen fényerő eloszlás és a bevilágítás. Amelyiken ezek nem jelentkeznek, (nagyon ritka) semmivel nem rosszabb képminőségűek, mint a fénycsövesek.
3D-ben egyértelműen jobbak a plazmák, mert nincs, vagy szinte észrevehetetlem a crosstalkjuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7359) zsoltika29 válasza snefftamas (#7357) üzenetére


zsoltika29
tag

Akkor ha nem 3D, akkor LG 47LE8500. A full led-el kapcsolatosan tudsz valami negatívat? Fényelosztás stb... Vagy mindenképpen csak ccfl?

[ Szerkesztve ]

(#7360) szalon válasza BBéci (#7358) üzenetére


szalon
csendes tag

Sziasztok!

Első Tv-m vásárlásával kapcsolatban szeretnék segítséget, ötleteket kérni tőletek!

Kezdeném azzal, hogy mire lenne használva: elsősorban monitorként, laptopra kötve (HP 8510w), másodsorban xbox360 kinect, harmadsorban 720p - 1080p-s filmek sorozatok (főként feliratosak).Tv-adást nem fogok nézni.

Végigolvasva pár fórumot, eljutottam odáig, hogy plazma számomra kilőve. Méretileg ~40".
Anyagi keretem ~200k

Amit eddig kinéztem:
-Philips 40PFL5605 (5625) (190k)
-Philips 40PFL7605 (225k)
-Samsung LE40C650 (170k)
-Samsung UE40C6000/6500 (205/235k)

Az igazság az, hogy jobban hajlok a Philips felé minőség szempontjából, de persze meggyőzhető vagyok.
Samsungból kis segítségre lenne szükségem a C6000 és C6500 között mik a különbségek? Hivatalos oldalt végignézve csak annyit találtam, hogy a C6000-ben nincs internet Tv, viszont van LAN csatlakozó? Ennyi lenne tényleg az összes különbség?

A C6000/65000-nak miben jönne ki az előnye (ha van egyátalán) a C650-hez képest a valóságban? (azt tudom, hogy LED/CCFL)

Ma besétáltam a saturnba és megnéztem élőben is őket. Pont egymás mellet volt az 5605 és a C650. Elsőre annyi tűnt fel, hogy a Samsungnak sokkal szebbek a színei, de aztán 2 perc után már zavaróan műnek tűnt... a fehér inkább kékes volt. (Csakúgy mint a felette lévő PFL 5405-nek. Ez lehet abból fakadóan, hogy nem LED-esek?) Természetesen nem tudom milyen beállításokon voltak a tv-k, azt meg végképpen nem, hogy milyenre kéne rakni. :N
Olvastam, hogy az 5605 backlit LED-es, ami elvileg jobb megoldás, mint a 7605-ös Edge LED-e, amit elméletben el is hiszek, de a gyakorlatban mit jelent ez a különbség? Tényleg jobb lenne az olcsóbb kisebb tudású készülék ebből a szempontból :F

Vagy ha esetleg van más alternatíva, ami nekem megfelelne ne kíméljetek, nyitott vagyok mindenre!

(#7361) BBéci válasza szalon (#7360) üzenetére


BBéci
titán

A Samsungok üzleti képmódja valóban kissé kékes árnyalatú, ezt vedd figyelembe!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7362) vlevi válasza szalon (#7360) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kék/fehér nagyon könnyen állítható. A Samu tévének kapásból van vagy 4 színprofilja, hideg/normál/meleg1/meleg2. Egyértelműen a hideg az a kékes, a meleg pedig olyan kicsit sárgásabb-barnás. De elég tág határok között állítható az RGB minden irányába. De szerintem a többi is.
Nagy általánosságban elmondható, hogy ezeknek a tévéknek van bolti és otthoni beállítása. Értelemszerűen a bolti beállítás harsány színeket, csontig feltekert fényerőt és egyebeket jelent

(#7363) dave666


dave666
aktív tag

Samsung Ledtv szeretnék vásárolni, 82cm vagy 94cm-ben gondolkodtam.
Milyen típust érdemes venni?
Full HD vagy a HD Ready éri meg jobban?

Esetleg olcsóbban hol lehet megvenni :F

Köszi a segítséget előre is :R

Dave666

(#7364) BBéci válasza dave666 (#7363) üzenetére


BBéci
titán

Már a kérdésfeltevés is hibás. Olvass vissza párszáz hozzászólást!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7365) snefftamas válasza zsoltika29 (#7359) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Igen ez nagyon jó tv ár értek aranyban is. Egyetlen negativumot olvastam a háttérvilagitas eloszlás nem tökéletes de az edge lednel jobb. Érdekes hogy ez full LED mégsem tökéletes a háttérvilagitas de ujra lehet hogy fel se tűnne neked. Azt javaslom rendeld netről hazhozszAllitassal es ha zavar benne vmi akkor 8 napon belül visszaviheted indoklás nélkül.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7366) snefftamas válasza szalon (#7360) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia sztem amire neked kell arra a legjobb választás a Samsung le40c650 AUO panellel mivel sokat játszanak vele vagy esetleg a Philips ha márkahu vagy de abból csak a full ledes. Csak annak gyengébb a feketeje mint a samsungnak. A bolti beállítás nem mérvadó teljesen eltolt hideg kékes színek. Edge ledet ne vegyél sztem. Hogy samsungbol AUO tudjal venni olcsón az kicsit macerás a kalocsai cég talán tud segíteni benne de a 37" méretben csak az a panel van ha elég akkora is vagy 46"ban de az mar túl nagy számítógépre kötve.
Samsung c6000 edge ledes azt nem ajánlom vételre a c650 jobb választás vagy Philips is.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7367) snefftamas válasza dave666 (#7363) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sztem ne vegyél LED tvt ebben a méretben es árban gondolom nem 4kilod van rá mind edge ledes es annál sokkal jobb "sima" LCD tvk vannak. Manapság mar nem is találsz HD ready LCD. Ha samsungot szeretnél akkor c650 vagy c530 mind a kettő jó ár értek aranyban kérdés mennyi pénzed van rá. Ha nem csak Samsung érdekel akkor a sonykat is érdemes megnézni mondjuk azok drágábbak.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7368) snefftamas válasza zsoltika29 (#7359) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Én is szemeztem ezzel a tvnel jól néz ki es tényleg jó is csak nekem mar sokba kerül. A háttérvilagitas eloszlása egyetlen negatívum de nem olyan mértékben mint edge ledes de a Ccfl nek se tökéletes a hattervilagitasa egyedül a plazmaval az. Szóval ezt bátran ajánlóm az említett netes vásárlási módon es ha zavaró lenne a háttérvilagitas egyenetlensege ami sztem kicsi az esélye ha nem külön keresed es csak arra figyelsz. Akkor indoklás nélkül vissza lehet küldeni. Meg a pixel hibára kell odafegyelni az lgnel arra mindenképp le kell tesztelni. De ebben a kategóriában azért talán mar jobban odafigyelnek rá.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7369) Kronk


Kronk
őstag

Nem tudjátok mikortól lehet majd kapni a 2011-es modelleket kb?

http://totesz.myminicity.com/

(#7370) eric.cartman válasza Kronk (#7369) üzenetére


eric.cartman
senior tag

idehaza talán május-június...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7371) Scoobyka


Scoobyka
addikt

Hali!
Valaki észrevette már rajtam kivül is,hogy a Samu és Sony lcd-tvknél lehet látni a kép közepén illetve attól balra ilyen halvány vonalazást amit homogén mozgóképnél lehet látni,természetesen csak sötétben. Nagyon nézni kell,de megfigyelhető,beállítástól független és model samu b-c 650 illetve mérettől fügetlen. Sonynál is hasonlót vettem észre. Ez LCD-tv sajátosság lenne,mert eddig nem tünt fel csak most?
Elvileg csak a 4 sarkában van megvilágítás,de mégis olyan mintha hátulról is kapna egy kis megvilágítást.
Mindenesetre érdekes. Aki tudja nézze meg,hogy lát-e ilyen halvány-vonalazást amikor a kamera pásztázik világos környezetben. Sötét szobában jobban tapasztalható.
Jelezzetek vissza,kösöznöm.

Persze ettől függetlenül ha lcd-tv akkor csak samut vagy sony-t vennék,mert ezeknek a legszebb a képe. :C

[ Szerkesztve ]

(#7372) zsoltika29 válasza Scoobyka (#7371) üzenetére


zsoltika29
tag

Nekem már két éves lesz a a656- osom, de még nem vettem észre. Szerintem a ccfl hátulról van világítva vagy rosszul tudom?

http://www.youtube.com/watch?v=HNHOo_bedOA&playnext=1&list=PL6B024534BDEBB9CB&index=53

http://www.youtube.com/watch?v=JRgE1KQb_LM&feature=related

[ Szerkesztve ]

(#7373) gejala válasza Scoobyka (#7371) üzenetére


gejala
őstag

Nem tudom milyen vonalazásra gondolsz. A banding látszik mozgás közben meg szürke háttéren, de már sok LCD teljesen mentes a látható sávosodástól.

A tükröződő felületnek van még ilyen tulajdonsága, hogy a fehér részeken függőlegesen "zajosodik" mozgás közben. Kicsit olyan hatású, mintha rajta maradt volna a műanyag védőborítás.

[ Szerkesztve ]

(#7374) BBéci válasza Scoobyka (#7371) üzenetére


BBéci
titán

Semmiféle vonalakat nem láttam egyik tévén sem.
Nem csak a sarkokban vannak a LED-ek, mert akkor Corner lenne a neve, nem EDGE.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7375) Scoobyka válasza gejala (#7373) üzenetére


Scoobyka
addikt

ezaz...erre a bandingra gondoltam....ilyesmi,csak nem ilyen durván...én láttam már sony 40w4000-esen 40w4500-ason Samu 37a656-oson,40b650-esen és 40c650esen is.

Nem mondom,hogy nagyon szembetünő dolog lenne,inkább ilyen vájszeműek veszik észre mint én,de jelen van. Este jobban kivehető a dolog...természetesen nem analog tv adásnál(ott képhiba illetve zaj is lehet),illetve sötét háttérnél vagy nincs jelnél,hanem rednes képanyagnál...

[ Szerkesztve ]

(#7376) Scoobyka


Scoobyka
addikt

és bizony ahogy megtudtam a fogalmat rögtön találtam sok példát is rá:

ledes tvknél is van: sony [link]

sharpnal is van:
[link]

samsung 46c755 nél is [link]
[link]

c750: [link]

Szerencsére nekem nem ennyire feltünő(sőt közel sem) le is kopogom,de kiszúrtam,hogy ilyen van.
Szóval sztem megállapítható,hogy ez lcd-s betegség és még a mai napig nincs ez eltünve,max nem veszük észre,mert nem erre figyelünk.

[ Szerkesztve ]

(#7377) gejala válasza Scoobyka (#7376) üzenetére


gejala
őstag

Ez sima gyártási közbeni hiba. Sok tévén már teljesen elhanyagolható mértékű.
Szürke háttéren az én tévémen is látszik egy kicsit sötétebb függőleges sáv, de film közben lehetetlen észrevenni, pedig direkt kerestem is.
Jégkorszak 2 elején van egy olyan rész, ahol a nagyon homogén világoskék jégtömb vízszintesen "mozog" a képen. Az például minden bandinget kihoz. :D

[ Szerkesztve ]

(#7378) Scoobyka válasza gejala (#7377) üzenetére


Scoobyka
addikt

Azért érdekes jelenség nem vitás...tökéletes tévét ugysem dobnak piacra,mert akkor ki venné meg az újabbat....talán egyszer teljesen eltűnik ez a jelenség az lcd-tkvből.

[ Szerkesztve ]

(#7379) gejala válasza Scoobyka (#7378) üzenetére


gejala
őstag

Csak simán arról van szó, hogy a fogyasztói piacon nem éri meg se nekik, se neked, hogy tökéleteset adjanak. Technikailag abszolút megoldható (profi piacon meg is csinálják) a tökéletes minőségellenőrzés, de annyira megdrágítaná a tévéket a sok kidobott "selejt", hogy nem vennéd meg a jót se.

(#7380) s_


s_
tag

Vissza olvasgatva, láttam hogy egy páran, vissza vitték illetve kicseréltették a tv-jüket egyéb hibák miatt és én is erőt merítve azon gondolkozom hogy vissza viszem, így több hónap után, sajnos lustaságomnak köszönhetően nem vittem eddig vissza, pedig most már egyre több dolog is eléggé idegesít, csak úgy voltam vele, hogy majd megszokom vagy nemtudom.
A problémáim : félhomályban kb kiég a szemem a fehér részeknél( ruha, ég bolt, tárgyak stb.) és ha le is veszem még jobban a háttérvilágítást, ami megjegyzem alapjáraton 8-9 szokott lenni, akkor meg alig látok valamit a filmből.
Sötétebb helyszíneken, a szem/arc vagy ilyesmi részeknél, egyszerűen húzza maga után a dolgokat és azért ez eléggé zavaró és nem normális szerintem. (zaj szűrés és egyéb nyalánkságok természetesen nincsenek bekapcsolva)
Egyrészt azért is gondolom hogy ez nem normális, mert édesapámnak ugyanez a tv-je van és én kalibráltam be ugyanúgy és nála nincsenek ilyen gondok.
A tv pedig c6000.

(#7381) daniel2121 válasza snefftamas (#7366) üzenetére


daniel2121
senior tag

már ne haragudj, de éppen hogy a Philipsnek szebb a feketéje, láttam róla tesztet és az se nagyon igaz hogy csak full ledest a Philipsből, mert korrekt a sima lcd is. Hozzátenném nincs egy darab Philips tv-ém sem én inkább Sony párti vagyok.

(#7382) snefftamas válasza daniel2121 (#7381) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Én meg pont az ellenkezőjét olvastam tesztbe arról a philipsrol a feketerol es persze a sima Ccfl is nagyon jó az edge LED a kerülendő. A választás a tied.

[ Szerkesztve ]

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7383) zsoltika29


zsoltika29
tag

Nincs semmi gond plazmára kell váltani. Úgy tudom, hogy neki nincs ilyen hibája. Meg talán semmi hibája. A fogyasztáson kívül. Vagy igen?

Most igen jó áron kapható az LG 50PK550, annyira jó, hogy már kísértésbe visz.

http://digitalko.hu/index.php?id=933&kat=3

Ha valami rosszat tudnátok róla mondani azt szívesen olvasnám.

[ Szerkesztve ]

(#7384) zsoltika29


zsoltika29
tag

Már csak azért írom mert az lcd-de mindenki talál hibát.

Samsung PS-50C530 C1W ennek szívesen olvasnám a hibáit. :)

(#7385) gejala válasza daniel2121 (#7381) üzenetére


gejala
őstag

Local-dimming nélkül egyértelműen az SPVA paneleknek van a legjobb feketéjük, főleg a Samsungokban. Két tévé van jelenleg a piacon, ami natívan jobb náluk: a Panasonic G20 és V20 plazma.
A local-dimminges LCD-knél arra kell figyelni, hogy csak akkor tudja lekapcsolni a világítást és tökéletes feketét elérni, ha egy részen nincs semmi tartalom. Minél több részlet van a sötétben, annál kevésbé használható a local-dimming a viszonylag kevés zóna miatt. Illetve láttam már olyat, hogy a tévét nem érdekelték a túl apró részletek és lekapcsolta a háttérvilágítást alattuk. :D Persze hasznos feature ez, csak vannak buktatói.

s_:
Én 4-es háttérvilágítást használok sötétben és pont jó. A nappali jelenetek így is bőven világosak tudnak lenni, a sötéteknél is látni mindent, amit kell.
Utánhúzás előfordul SPVA paneleken, főleg az említett sötét tónusú, nagy kontrasztú részeken. De az elfogadható/megszokható határon belül kell lennie, mindazonáltal kétségkívül látszik. Ha nálad nagyon látszik, próbálj meg másik kábelt, utána meg szervízest.

zsoltika29:
"plazmára kell váltani. Úgy tudom, hogy neki nincs ilyen hibája. Meg talán semmi hibája"
De jó is lenne. :D

(#7386) snefftamas válasza zsoltika29 (#7384) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Én két dolog, vagyis három miatt nem választottam a plazmát. a beégés miatt, nem szeretek nyújtott fejeket nézni a tvben, minden ugy nézek hogy alapból adják, 4:3 at két fekete sávval az oldalán, nem fehérrel vagy szürkével és a mást képnézet is zavar 4:3 adás esetén mint mondjuk a közepe mérethelyes de a szélét kinyújtja teljes képre stb.. A másik a vibrálás ami vkit zavar észleli vki nem a világos, fehér részeknél. Illetve az éles kontrasztú képeknél éleknél phosohoptrail ami ismét egyén függő, nálam kizáró tényezők voltak. Ezek mind a plasma technológia sajátságai. A fogyasztás érdekel a legkevésbé :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7387) békabreki


békabreki
csendes tag

Sziasztok!!!!!

Tudom,hogy már lerágott csontnak tünhet,DE szeretném ha elmondanátok nekem FÖLEG PRIVÁTBA,hogy mi a különbség LCD tv-nél az 50 Vagy 100 hz-nek!!????
Van-e látható különbség hagyományos használat közben?
Az lcd-nem más a gyártási tech-e mint a crt nek ezért lehet talán,hogy az 50 hz-es Lcd-n nem érezhető ez tv-nézés vagy dvd-zés közben...
Köszzi
Brekk

Lelassít,mint malackát a szembessssszél!!:)

(#7388) s_ válasza gejala (#7385) üzenetére


s_
tag

Najó, de ha ez elfogadható illetve megszokható lenne, akkor azt mondd meg nekem hogy édesapámnál miért nem fordul ez elő, meg ne legyen már elfogadható egy 200+ ezer forintos tvnél. Másik hdmi kábelt is próbáltam már és ugyan úgy húzza maga után vörösesfeketés színnel a dolgokat , de eleve kizárom ezt, mert a tv adás is ugyanilyen nem csak ha filmet nézek. Háttérvilágítás meg, pl most megy a barátok közt és vannak egy szobában vagy esti felvétel az sötét, pedig 9-esfényerővel megy, most levettem 4-esre sötét barna lett az emberek bőre. :D

[ Szerkesztve ]

(#7389) zsoltika29


zsoltika29
tag

olvasgattam vissza egy kicsit 46c650-nel kapcsolatban gondolom tökéletes tv. De mi az AOU panel?

(#7390) gejala válasza s_ (#7388) üzenetére


gejala
őstag

Simán lehet gyári hibás a panel, innen nem tudom megmondani, hogy amit te látsz, az normális-e.
Egyébként érdekes módon tévéadásnál nekem is 7-8-asra kell tenni háttérvilágítást sötétben is, hogy jó legyen, de külső hddről filmeknél megvakulnék attól. Azoknál a 4-es a jó.

(#7391) daniel2121 válasza snefftamas (#7382) üzenetére


daniel2121
senior tag

Na ez az, én ezt láttam jobbnak te a másikról olvastál jobbat. Én úgy szoktam vásárolni kütyüket, hogy mikor eldöntöm hogy venni akarok valamit akkor jó előre akár két három hónapra is elkezdek olvasni fórumokat, ha van lehetőség már pedig van akkor megnézem akár többször is és utána döntök.
De még így is előfordult már, hogy nem mindig döntöttem jól.Utoljára egy Dvico Tvix médiaplayer volt.Most már nem ezt venném.

(#7392) BBéci válasza daniel2121 (#7391) üzenetére


BBéci
titán

2-3 éve a Tvix volt a király, ma a Dune, változik a világ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7393) BBéci válasza snefftamas (#7386) üzenetére


BBéci
titán

Lehet torzítás nélkül nagyítani, pláne az egyre szaporodó letterboxos 16:9-es adást. A sötétszürke oldalpanel egyáltalán nem zavaró, pár óra után észre sem vennéd.
Tévedés azt hinni, hogy az LCD panelen nem hagyhat nyomot a folyamatos 4:3-as kép. Saját szememmel láttam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#7394) Scoobyka válasza BBéci (#7393) üzenetére


Scoobyka
addikt

jo de lcd-n a 4:3as kép akkor marad úgy,ha úgy használják csak vagy 1 hétig....vagy mondjuk 50órát folyamatosan kikapcsolás nélkül.

ezek meg azért elég extrém példák.

24óra folyamatos 4:3astól sem marad ott a csík. Ez tuti...

most csináld meg ezt plazmával...gatyára is megy.

[ Szerkesztve ]

(#7395) daniel2121 válasza BBéci (#7392) üzenetére


daniel2121
senior tag

ja és megkérdezek olyan hozzáértőket mint BBéci. Egyébként nem rossz a dvico kb. másfél éve vettem akkori áron elég soké csak már mást vennék.Ha valakit érdekel 50k-ért viheti.

(#7396) snefftamas válasza daniel2121 (#7391) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Egyetértek én is hasonlóan cselekszem:) jut eszembe épp most akarok venni Asus oplay média playert van vmi ami ellene szól? Sony ex500 hoz parositanam. Külön denon házimozi erositom es hangfalam vannak. Feiratkezeles magyar karakterekkel nem számít nem használok feliratot.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7397) daniel2121 válasza snefftamas (#7396) üzenetére


daniel2121
senior tag

az a helyzet hogy nekem a dvico az első m.playerem,nem nagyon ismerem a többit, de mint BBéci is írta a Dunét nagyon dicsérik.
Milyen az ex500,mert kellene nekem egy 32-es tv és nagyon hajlok erre.Valahogy idegenkedem a samu,lg stb-től bár a samu c650-t dicsérik és meg is néztem tetszett is.

(#7398) snefftamas válasza BBéci (#7393) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Persze van benne igazság amit mondasz igazából ami a legjobban zavar a vibralas a csikokkal meg megbaratkoznek szurkekkel de ha nem is eszveszelyto a vibralas világos tartalommal mar maga a tudat is zavar hogy vissza a crts vibralashoz a 21szazadban. De ha lehetne 2 tv tesztelnek pár hétig g20 es LCD akkor tudnék biztosan es jól dönteni. Így az ár miatt is döntöttem ahogy döntöttem.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7399) snefftamas válasza daniel2121 (#7397) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Sajnos a 32" ex 500 nincs jó hírem. Eleg biztos forrasbol kulfoldi teszt ujsagbol tudom hogy mar abba is tesznek mvat is meg spvat is, vagyis ugyanott vagy mint a c650 es akkor mar a samsung az olcsobb Ha 32" akkor c650 inkább. Sztem.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#7400) daniel2121 válasza snefftamas (#7399) üzenetére


daniel2121
senior tag

melyik panel az amelyik még a jó kategória?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.