Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) Benhill válasza Joecole10 (#6250) üzenetére


Benhill
senior tag

net sebesseged milyen, illetve senki sem tolt le/fel?
azt irja, hogy 1.5Mbps net kell, a netTV elvezhetosegehez.

[ Szerkesztve ]

(#6252) Joecole10


Joecole10
csendes tag

UPC - 30Mbps és csak a TV volt rajta.

(#6253) powerwade válasza Joecole10 (#6250) üzenetére


powerwade
senior tag

az iment beszeltem az amerikai samsung supporttal, azt mondtak, hogy ma es holnap valami halozati munkak vannak, ezert nem elerheto egyes helyeken az internet@tv. en se tudtam se frissiteni a firmware-t automatikusan, se appokat letolteni. holnap kell ujraprobalni... en is ma delutann kaptam meg a tevet, de nem tudtam meg a internet@tv reszet kiprobalni :)

tudtatok, hogy ha beregisztraljatok a TV-t a samsung oldalan, akkor +2 honap garanciat adnak a keszulekhez?

[ Szerkesztve ]

(#6254) Dr.yoda


Dr.yoda
csendes tag

Hello!

Valaki tudna véleményt mondani Samsung LE40C550 tv-ről? Érdemes venni ilyet? Valamint az érdekelne, hogy a képernyő tükröződő vagy matt?

kösz.

(#6255) eric.cartman válasza Dr.yoda (#6254) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:W

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6256) baluka26 válasza powerwade (#6253) üzenetére


baluka26
veterán

Ezt jó tudni :R

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#6257) Carlo009 válasza powerwade (#6253) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

Nálam működik az Internet@tv. Penről frissítettem a firmware-t 3005.1-re.
Minden megy, yahoo,youtube...stb. Jó a Netkapcsolat.

(#6258) azozo válasza Carlo009 (#6257) üzenetére


azozo
senior tag

És neked meg van hackelve ...van PVR--ed és az megmaradt-e?
Úgy frissitetted utána 3003-ról?

[ Szerkesztve ]

(#6259) villamos válasza eric.cartman (#6248) üzenetére


villamos
őstag

Arra tippelek, hogy az srf kiterjesztés a Samsung Record File rövidítése lehet, vagy valami hasonló. Esetleg meg lehetne próbálni átnevezni mkv -ra, vagy mpeg valamire, vagy az mplayerrel (ingyen lejátszóprogram linux és win alá, beépített kodekekkel, szinte mindent megeszik...) Rá lehetne küldeni a GSpot -programocskát is, hátha ki tud hámozni valami infót a fejlécéből, ha van neki....

Valószínűleg bele van építve valami DRM szerű másolásvédelem, hogy ne tudd csak úgy ide-oda hurcibálni a felvett anyagot, a szerzői és stb. jogok miatt. Kizárólag arra van kitalálva, hogy ha valamiről lemaradsz azt fel tudod venni, és egy későbbi időpontban meg tudod nézni nézni a TV-den...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6260) villamos válasza Dr.yoda (#6254) üzenetére


villamos
őstag

Mondok egy véleményt. Szerintem ez tipikusan a két szék között a föld esete. A 400 -as a belépő kategória. HD-Ready, meg egy két extra de ez minden. TV nézéshez pont megfelelő. Az 500 -as már Full HD kijelzővel rendelkezik, vannak extrák is, de nem 100Hz -es. A 650 viszont igen. Persze van közöttük legalább 30k differencia, de zongorázni lehet a különbséget a 100Hz és a sima 50Hz között...
Itt még az a kérdéses, hogy a TV-t két három évre veszed, vagy esetleg kicsit tovább kívánod használni...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6261) andris5


andris5
tag

Berendeltem én is egy 40c650 Kalocsáról. Köszönöm a sok értékes hozzászólást és segítséget, megkönnyítettétek a döntést. Amiről még nem olvastam vagy csak elkerülte figyelmemet: a Samsungnak még megvan a 3 napon belül észlelt pixelhiba cseregaranciája (régebben mintha neki lett volna ilyen), illetve valaki találkozott már pixelhibás 40-es SQ panellel?

(#6262) Anonymus23 válasza andris5 (#6261) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, de gyakorlatilag bármilyen hibával kicserélik a Samsung TV-det, ha 3 napon belül jelzed, utána is ők hozzák viszik a TV-t ha javításra lenne szükség, és közben kapsz tőlük cserekészüléket.

;) - The Power of the Light Side

(#6263) Carlo009 válasza azozo (#6258) üzenetére


Carlo009
tag

Igen, úgy frissítettem. Nem maradt meg a pvr funkció. Rátehetném megint, de nem foglalkozom így vele. Mert oda külső vinyó kellene, penre nem vesz fel.

(#6264) eric.cartman válasza Carlo009 (#6257) üzenetére


eric.cartman
senior tag

igen, ez engem is eléggé érdekelne...

:R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6265) eric.cartman válasza Carlo009 (#6263) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nem néznéd meg nekünk, hogy az új FW alatt is lehet-e aktiválni?

(csak mert ha nem, akkor nem frissíteném a kicsikét)

:R :R :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6266) eric.cartman válasza villamos (#6259) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Jaja, ez világos, hogy mire jó, csak gondoltam 1x 1x jó lehet elmenteni a cuccost ha éppen kellene, de úgy tűnik ez már nem fog menni :)

Azért :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6267) Carlo009 válasza villamos (#6260) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!

Ha Samsungnál a 100Hz-et a motion plus jelenti, akkor= fejfájás, élvezhetetlen adás, lelassított kép, utána meg mintha gyorsítana a lemaradásból, de az egész egy idegesítő tákolmány. Nemhiába nálam "KI"-re van kapcsolva és 3 hónapja valószínűleg 50Hz-en nézem a tv-t. c650-esem van.

Azelőtt volt LG Flatron CRT 72cm-es kitűnő készülékem, ami 100Hz-es volt és az tökéletes volt.
Nagyon megnyugtattta a szemet, kiváló képminőség...stb.
Azóta százszor elátkoztam magam, amiért bagóért eladtam. Ott nem volt motion plus. Ki volt az a túlokos Samsung mérnök, aki kitalálta, hogy a 100Hz-et csak a motion plussal együtt lehet bekapcsolni! Miért nem lehet, csak simán bekapcsolni a 100Hz-et? :O

[ Szerkesztve ]

(#6268) eric.cartman válasza Carlo009 (#6267) üzenetére


eric.cartman
senior tag

...basszus ez nekem furi: nálam tökéletesen működik a motion plus (C650) pedig eléggé vájt-szemű vagyok.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6269) villamos válasza Carlo009 (#6267) üzenetére


villamos
őstag

Furcsa. Nekem a kép tökéletes, tiszta tűéles (C650). Semmi akadás, fejfájás stb...
Lehet hogy hibás a TV-d...

(#6266) eric.cartman : egy 16G -pendrive al próbáltam, de semmi akadálya sincs, hogy egy nagyobb merevlemezt tegyél rá, sőt a TV kimondottan ajánlja...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6270) anor1977


anor1977
csendes tag

Sziasztok! Van egy c6000 samum és hogy tudnám a fw frissíteni? A pedriv-ra történő kicsomagolás után azt irja hogy nincs frissíteni való fájl!
Egyáltalán van értelme a frissítésnek?
Tulajdonképpen csak az zavar ha folyamatosan nyomom a program gombot időnként belassul.

[ Szerkesztve ]

(#6271) harrincourt válasza Carlo009 (#6257) üzenetére


harrincourt
csendes tag

Hali,

ma kaptuk meg mi is a 40C650-ünket, Sajna van egy-két dolog ami nem megy:
1./ sem az Internet@TV sem pedig a számítógépes megosztás nem működik... :(
Frissítettem 3005.1-re de semmi változás! A hálózat elvileg megy kap IP-t pingetni is lehet nem értem :( Az Internet@TV akkor sem megy, ha közvetlen a kábelmodembe dugom :(
1b./ Amit a gépen megosztok azt az AllShare menu alatt kellene látnom??
2./ A PIP sem megy ennek több analog tunerja is lehet?

Persze az IP-s öndiagnál azt mondja minden ok...

Valakinek volna ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#6272) P_no1 válasza harrincourt (#6271) üzenetére


P_no1
csendes tag

Sziasztok!

Szintén problémám van az Internet@Tv -vel.. /c650/
Már-már azt hittem, hogy valamit elállítottam a PVR variálgatása közben, ami egyébként tökéletesen működik.
Fel is hívtam az ügyfélszolgálatot, ott egy hölgyemény kedvesen, de a jelek szerint dilettáns módon szervizért kiálltott.. Ugyanis...Ezek szerint most többünknek is ez a problémája, így feltételezhető, hogy a bibi nem a mi készülékünkben van.
S néhánnyal hozzászólással elöttem egy kedves fórumtársunk már kínált is némi megfejtést.
Szóval..várjunk most türelemmel..(ajóégáldjameg) :))

(#6273) Carlo009 válasza harrincourt (#6271) üzenetére


Carlo009
tag

Szia!
Érdekes módon nálam jó az Internet@tv. Sokak jelezték, hogy náluk nem megy.
Az allshare nem jelzi a megosztásod a tv-pc között.
A PIP csak HDMI-n megy.
Telepítds a pc share managert 4.2-est. Ott tudod a megosztást engedélyezni.
Ez nagyon egyszerű módon történik, először kapcsolj le minden vírusírtót...windows és ha van minden tűzfalat. Akkor engedélyezed a tv-t a Samsung share managerben, utána frissíted a beállításokat. A végén bekapcsolod, ha már minden ok. a vírusírtót, tűzfalat.
Üdv!

(#6274) BBéci válasza Carlo009 (#6267) üzenetére


BBéci
titán

"a 100Hz-et csak a motion plussal együtt lehet bekapcsolni"
Ezen miért vagy kiakadva? Samsungék a 100 hertzes megjelenítést "Motion Plus"-nak nevezik, a kettő egy és ugyanaz. LCD tévék esetében a 100 Hz tulajdonképpen köztes képkockák beillesztése, interpolálása a mozgóképfelbontás növelése céljából, ami 50 Hz esetén csak 300-350 soros.
Ezzel igyekeznek a gyors mozgások elmosódását csökkenteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6275) BBéci válasza fer (#6243) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted baromság, szerintem sok igazság van benne, amit számos teszt igazol.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6276) JaniACE válasza Elektrojoe7 (#6247) üzenetére


JaniACE
tag

http://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_4003-4003.html
http://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/hsz_5300-5300.html

[ Szerkesztve ]

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6277) jozf


jozf
tag

Én is csatlakoztam a táborhoz egy 40c750-esel :) Tegnap nekem se ment az internet@tv ma már igen. Annyi szépséghibával h most folyton le akarja szedni a yahoo-t ami viszont kiakad igy nem nagyon lehet használni, mert csak pár másodpercem van mást elinditani mert utána rögtön frissiteni akar, az meg nem megy végig. Ha manuálisan akarom leszedni a yahoo-t akkor hálózati interfernciát ir ki...ezzel lehet kezdeni vmi? Eseteleg az automatikus frissiés kikapcsolható valahol?

[ Szerkesztve ]

(#6278) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nekem is problémám van at internet TV-vel, de inkább az, hogy a net 1 Mb/s :D
Ahogy rádugtam a routerre, azonnal észlelte, és azonnal elkezdett frissítgetni, letöltött vagy 17 féle alkalmazást, egy dolog az ami érdekelt volna belőlük, a picasa, de azt meg ha el akarom indítani, akkor mindig kiírta, hogy kapcsoljam ki és be a TV-t a frissítés érvényesítéséhez, namármost, ki-be kapcsoltam egy párszor, de mindig ugyanazt írja ki.
Erre van valami megoldás?

;) - The Power of the Light Side

(#6279) jozf válasza Anonymus23 (#6278) üzenetére


jozf
tag

Nekem a Fb-nél irta ezt ki, kikapcsoltam majd vissza, utána megint frissitett, mután az Fb-megy is csak az uj frissités után folyton töltené a yahoo-t ami persze nem megy, igy kiakad :F Van kb 5 másodpercem az iditás után h másba belépjek utána kiakad a frissitésbe. Más programot enged letölteni, csak pont a yahoo-t nem tudja letölteni :W

(#6280) kishoris


kishoris
tag

Az internet TV-vel kapcsolatban annyit tennék hozzá, hogy valamit javítottak a rendszeren azért nem volt elérhető. Szerintem erről mindenkinek tudni kellene, mert nekem is a TV dobta be a kis ablakot amikor az internet TV-t használtam. A pontos szövegre nem emlékszem, de mintha ezek lettek volna az időpontok: 2010.12.15 09.00h - 2010.12.16. 09.00h-ig.

(#6281) Tutu7030 válasza kishoris (#6280) üzenetére


Tutu7030
veterán

Valamit fordítva raktak bele nagyon,mert 300-700kbps sebességet produkál.
pc-ről nincs gond a sebességgel

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6282) harrincourt válasza Carlo009 (#6273) üzenetére


harrincourt
csendes tag

Hali,

Köszönöm a válaszod.
Az Internet@TV megjavult. Én semmit sem csináltam, de megy!

A megosztás még mindig nem megy!
A Samsung PC Share manager a 3962, 3963-as UDP portokat nyitotta meg vígan üzemel a szerver engedélyeztem a TV-t, de még mindig nem látok semmit! A fő problémám az, hogy nem is tudom, hogy hol kellene látnom!
Hol keressem a TV menüjében a PC-n megosztott fájlokat?

Ja még egy dolog:
1080p, H.264@AC-3 5.1, framerate: 25 próbált már valaki USB2.0 storage-ról lejátszani?
720p, H.264@DTS 4.1, framerate: 23.976 megy...
A container mindkét esetben *.mkv volt.

Spec szerint: mkv@H.264@25fps@1080p szóval elvileg mennie kellene...

[ Szerkesztve ]

(#6283) horvathd válasza harrincourt (#6282) üzenetére


horvathd
aktív tag

Csak level 4.1-ig játszik le H264-es tartalmat.

"The Kid just rages for a while."

(#6284) Tutu7030 válasza harrincourt (#6282) üzenetére


Tutu7030
veterán

A tv asszem csak a max Format profile: High@L4.1 mkv-t tudja lejátszani.

horvathd gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#6285) kishoris válasza Tutu7030 (#6281) üzenetére


kishoris
tag

Nálam a 2 megás net mellett az internet TV 1,74 megás átlagot mért, úgy gondolom ezzel nincs probléma.

(#6286) siteface


siteface
csendes tag

Sziasztok,

Én még mindig szenvedek a yahoo dokk móddal.
Felvettem a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Már megint egy nővel beszéltem. A válaszban sem kellett kellemesen csalódnom, íme:

Üdvözlöm ....!

A dokk móddal kapcsolatosan továbbítottam kérdését felettes kollégámnak, és jelenleg a C sorozatú televíziók nem támogatják ( a dokk Mód jelenleg az Opera Mobile 9.5 for S60 támogatja a Vodafone illetve a T-Mobile Web’n’Walk szolgáltatásokkal).

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.

Üdvözlettel,

Kiss Kinga
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

Megírtam nekik, hogy mi köze van az operának meg a mobilszolgáltatóknak a TV működéséhez :)

Esetleg valakinek valami ötlete van a dokk móddal kapcsolatban?

Üdv.:
siteface

Samsung Wave I Bada 2.0, LE40C650

(#6287) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Nekem valamelyik nap kiírta az internet TV, miután elindítottam hogy 15.-16.-án nem lesz elérhető karbantartás miatt és hogy ezt az üzenetet akarom e látni a következő indításnál is.Szerintem várjátok meg vele a holnapi napot mielőtt magatoknál keresitek a hibát.

(#6288) JaniACE válasza gyugyo79 (#6201) üzenetére


JaniACE
tag

Tényleg, a felvétel megy tovább forrásváltáskor, valószínűleg nem jól figyeltem meg. Viszont a timeshift megáll, az imént próbáltam ki.

Vegyél naptárt: www.kalendart.hu ! Vegyél vetőmagot: www.kertimag.hu ! Vegyél pellet(!) www.rencom.hu ! Vegyél levegőt: sziv.benntart.kipu.fog ! :)

(#6289) harrincourt válasza horvathd (#6283) üzenetére


harrincourt
csendes tag

Köszi! Akkor itt van az ebtemető! Valóban a nem működő forrás H.264@L5.1 volt.

[ Szerkesztve ]

(#6290) siteface


siteface
csendes tag

Miben jobb az új förmver a 3003-tól?

Érdemes frissíteni?

Samsung Wave I Bada 2.0, LE40C650

(#6291) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Az engem is érdekelne, hogy a PVR 3005-ös FW alatt is megy? Jó lenne ha valaki megnézné. :R

(#6292) i.attila válasza siteface (#6290) üzenetére


i.attila
tag

Írtak korábban change log-ot. Olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#6293) P_no1 válasza -cobra- (#6291) üzenetére


P_no1
csendes tag

Simán... :)

(#6294) eric.cartman válasza P_no1 (#6293) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha így van az COOL!

Neked milyen TV-d van? C650?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6295) gyugyo79 válasza JaniACE (#6288) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen, felvételt kell indítani, azt utána vissza lehet tekerni miután vissza váltasz TV-re a felvétel kezdetétől lehet bárhonnan nézni.
Nálam a felvétel is elindul ha be van időzítve ( EPG -> a felvenni kívánt műsor felett INFO -> felvétel)
Nem kell azon a csatornán hagynom amit fel akarok venni bárhol lehet. Át lehet váltani hdmi-re nyugodtan.Mielőtt el kéne indítania a felvételt feljön egy ablak, hogy behangolja e a csatornát ott igent kell választani.Át se kapcsol csak megcsinálja.Utána amikor elindítja a felvételt feljön egy ablak amiben kiírja mennyi ideig tart majd a felvétel.Ha nem akarok rajta változtatni akkor ezt is le kell okézni és már csak egy ablak fog feljönni amikor kész.
Ha időzítve van felvétel amikor kikapcsolva van a tv akkor is megcsinálja a felvételt. Nálam itt is mindegy ha nem azon a csatornán állt kikapcsolásnál ami be volt felvételre állítva akkor is megcsinálta jól.Csak a felvettel nevével vannak gondjai mert néha az előző műsor nevét adja a felvett műsornak.

(#6296) P_no1 válasza eric.cartman (#6294) üzenetére


P_no1
csendes tag

Igen, C650.
Jelentem, tökéletesen működik a PVR és 3005.1 fw van a vasra aplikálva.

Üdv. ;]

(#6297) eric.cartman válasza P_no1 (#6296) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:R

asszem' még ma neki is esek a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#6298) Makosx válasza powerwade (#6231) üzenetére


Makosx
csendes tag

Szia,
kicsit avass be jobban ebbe a "NASon fut egy minidlna nevű szerver progi, direkt samsung tévékhez való patcchel"
Milyen NAS-on fut és honnan lehet elérni ezta samsung pach-et.
Nekem DNS-323 van arra tenném.

(#6299) Abyssh


Abyssh
csendes tag

Hali! Ma délután kapom meg a c650-est. Pár kérdés:
Lehet hülyén hangzik, de tegyem fel a legfrissebb fw-t? Nem rontott egyes funkciók minőségén?
Van valakinek egy jófajta beállítása fullhd filmezéshez?
Jól olvastam, hogy csak routerrel megy az internet@tv, tehát nem elég ha kihúzom a gépből a kábelt és rádugom? (semmilyen megosztás nem érdekel a géppel, legnagyobb digi kábel netem van)

(#6300) mutyi


mutyi
őstag

Valaki tudna választ adni, hogy mi a különbség a C7000 és C7700 között, ugyanez a C8000 és C8700 között?
A Samsung magyar oldalán egy szó sincs róla, de közben már pár webáruházban lehet kapni.
Hogy is van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.