Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) nightshadow válasza McBJani (#6899) üzenetére


nightshadow
veterán

#3369

(#6902) Davebowman válasza i.attila (#6898) üzenetére


Davebowman
senior tag

Köszi meglesem.

Vargalex 1.1.7

(#6903) vizcsap


vizcsap
tag

Boldog és büszke tulaja vagyok egy 32B450 tv-nek. Az egyetlen problémám, hogy nem tudok firmware-t frissíteni :(((
Próbáltam 2 pendriveval(fat32-n és ntfs-n is), egy külső hdd-vel, és mindegyikre azt írja, hogy nincs USB csatlakoztatva, próbáljam újra. Az egyik pendrive nem is világít, csak felvillan mikor belenyomom, a másik az világít, de mikor keresi a tv az új FW-t, akkor nem kezd el villogni a pendrive fénye, ergo nem csinál semmit. A külső hdd-t felpörgeti, de ugyan úgy semmit nem tud kezdeni vele.

Valakinek ötlete? Mit próbáljak még? :F

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#6904) Anonymus23 válasza McBJani (#6899) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen az.
[6020]
Itt van egy leírás, hogy mi mit jelent a számsorban.

Monitortesztnek pedig ezt is használhatod, egyszerű, de a célnak megfelel:
[Mitsubishi teszt]

;) - The Power of the Light Side

(#6905) snefftamas válasza McBJani (#6899) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia igen ez aa-panel nem Samsung azoknak a kódja A betü nem L.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6906) Fatalityy


Fatalityy
tag

Üdv mindenkinek.....
Segítséget szeretnék kérni.
Lenne ez a Samsung tv le40m71bx
Hogy tudok erre pc-re kötve natív felbontást varázsolni?dvi-hdmi kábelem van.Mert csak 1280x720 sikerül sajna.
vga 7900gto
Előre is köszönöm a segítséget

(#6907) BBéci válasza Fatalityy (#6906) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a VGA nem kínálja fel az 1366x768-as felbontást, akkor be kell érned az 1280x720-assal, amit a tévé fog felskálázni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6908) feco88 válasza Fatalityy (#6906) üzenetére


feco88
tag

Próbáld sima dvi-dvi kábellal, nekem a le26s81-es TV-hez is ez van és így megy a natív felbontás. kb 2 hónapja vettem én is dvi-hdmi kábelt de ugyanígy csak 1280*720-as felbontást engedett és sokkal jobb képe van a dvi-dvi kábellal natív felbontással

[ Szerkesztve ]

(#6909) Fatalityy válasza feco88 (#6908) üzenetére


Fatalityy
tag

Köszönöm az ötleteket!!!A vga-nak tudnia kéne azt a felbontást nem?Hát 1280X720 ba nincs valami jó kép.És ha az alaplapi integrált vga-val próbálnám?
A tv-n sajnos nincs dvi:( csak vga és hdmi

(#6910) holinorby


holinorby
tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy van egy yamaha erősítőm és hozzá 5.0-ás rendszer,
mire kössem a tv-n hogy a térhatást minnél jobban elérjem?
Jelenleg az optikaivan próbálkozom, de olyan érzésem van mintha a hátsó hangszórók nem szólalnának meg, a gyári lejátszójőn néztem már 5.1-es filmet is meg a dts-et , de sztem nem az igazi...
Másik, hogy a mindig tv-t is beállítottam, amikor ott megy egy adás az erősítön egyből megjelenik az, hogy dolby digital, a lejátszóján nem...

(#6911) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, és többször téma volt a panel mizéria. A kinézett típus 32c650, nos olvastam, hogy pl a 37 coloshoz a samu nem is gyárt panelt, mi a helyzet a 32-essel?
Ilyen kis méretben mennyire gyakori a clouding effekt? A kékes szín oldalról pedig nem izgat, mert nem családi tv lenne, gyakorlatilag csak én nézném. Egyéb negatívum ismert?

+ egy noob kérdés: ugye forgatható talpon áll a tv? :)

Xiaomi Fan

(#6912) DaDy0219


DaDy0219
tag

Üdv!

Van egy LE40C550-es tv-m.
...ha szeretném frissíteni a firmware-t, akkor melyiket ajánljátok?
A firmware frissítéssel mit lehet kihozni ebből a tv-ből?
Lesz olyan tudása, mint a C630/C650-esnek?Nem a kijelző minőségére gondolok, gondolom olyan minőséget úgy sem fogok elérni.
Mellékesen a panel SQ01-es.

Előre is köszönöm!

(#6913) villamos válasza Flexy90 (#6911) üzenetére


villamos
őstag

A Samsung 32" panelt gyárt, de hogy melyik TV-be milyen panel is kerül, az lutri. A logikus az lenne, ha az olcsóbb modellekbe kerülne a kevésbé jó panel, a drágább modellekbe pedig a jobbfajta. Sajnos ez nem így van. A talp forgatható, talán 30 fok körül lehet oda-vissza.
Az előző hozzászóló kitűnő példa. Az 5. szériába bedobták neki a legjobb panelt, ami eredeti Samsung (legalábbis a felhasználói visszajelzések alapján), a 6.-7. szériába meg nem egyszer elsütik a ki tudja melyik gyárból származó, nemritkán hulladék kategóriájú (felhős, pixelhibás, kékülő, stb.) kijelzőket.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6914) feco88 válasza Fatalityy (#6909) üzenetére


feco88
tag

Próbáld akkor vga-val azzal is mennie kellene, milyen videó kártyád van? Nem hiszem, hogy megérné az integráltra váltani.

(#6915) BBéci válasza holinorby (#6910) üzenetére


BBéci
titán

Amikor USB eszközről megy a lejátszás, a Tools menüben állítsd a hangkimenetet az alapértelmezett PCM-ről Dolby Digitalra vagy dts-re!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6916) holinorby válasza BBéci (#6915) üzenetére


holinorby
tag

Helló!
Na ez valami:D az erősítő lejátszáskor PCM-et ír ki, a helyzet csak az, hogy én mindig hálózatról játszom le, nincsen külön külső hdd-m

(#6917) Kommy


Kommy
veterán

Nem rég volt egy olyan gondom, hogy nem jól jelenitette meg a képet a gépről a tv-n ezt megoldódott a névváltással. Mit akkor dvi-PC-re raktam de így meg nincs hang csak ha simán PC-re rakom az 1-es HDMI portot. viszont mintha így nem teljesen ugyan olyan lenne a kép. le32c530-as tv + nvidia gtx260-as vga-val van összekötve.

(#6918) gejala válasza villamos (#6913) üzenetére


gejala
őstag

Azért ne általánosítsuk a paneleket.
Azért mert az 5-ös szériában is SQ a neve az SPVA-nak meg a 6-7-esben is, még nem jelenti azt, hogy hasonló lenne a minőség.
Egyébként minden szériában van mindenféle panel idén. Az AUO paneljei meg szintén kiválóak, csak a minőségellenőrzésükön kellene javítani.

(#6919) bbtamas


bbtamas
csendes tag

Sziasztok!

4 napja boldog tulajdonosa vagyok Samu. C7000 tv-nek. A 4 nap alatt szépen összeismerkedtünk, de 1 dologra nem tudtam rájönni a fórum átolvasása után sem: hogyan tudnák ISO-ban lévő VTS file-okat lejátszani a beépített médialejátszóval.
Léci segítsetek.

(#6920) vlevi válasza Kommy (#6917) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nincs hang csak ha simán PC-re rakom az 1-es HDMI portot"
Azt hittem, hülyéskedsz. De átállítottam a HDMI1 nevét DVI-PC-re, és tényleg eltűnt a hang...
Besenyőpistabácsit idézve : "noooormááááálisssss???" :DDD :F :Y

(#6921) vlevi válasza bbtamas (#6919) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogyan tudnák ISO-ban lévő VTS file-okat lejátszani"
Az jó lenne. Akár DLNA-n keresztül is.

(#6922) bbtamas válasza vlevi (#6921) üzenetére


bbtamas
csendes tag

Nincs erre megoldás?

(#6923) Kommy válasza vlevi (#6920) üzenetére


Kommy
veterán

Sajnos ha minden igaz a tv-n lévő jack bemenetet kell használni, hogy legyen hang ha dvi-pc-re van állítva, aminek nem örülök, ennyi erővel használhatom vga kábellel + jack-el is. De legalább kiderült, hogy nem a tv a rossz, tegnap elment rá pár órám mire átraktam PC-re és lett hasng, de ott meg nem az igazi a hang pattog valamiért :F

(#6924) vlevi válasza Kommy (#6923) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igazából én nem tudom, hogy milyen minőségű akár így, akár úgy, mert igaz, hogy össze van kötve a tévé a számítógéppel, de szinte sosem használom úgy.

(#6925) villamos válasza gejala (#6918) üzenetére


villamos
őstag

Azért az egész panelmizéria nem véletlenül alakult ki, ez látható. A fórumot olvasva nem egyszer fordult elő, hogy a vásárló számára nem megfelelő minőségű panellel landolt a méregdrága készülék. Hogy a zúgós inverterekkel ellátott szériákat ne is említsük... :(

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6926) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Samsung UE37C6000R Tv-n gondolkodom. Van-e valakinek hasonló, milyen a sima tv-adás képe rajta, tapasztalt-e olyat, hogy a kép mintha "gyorsabb" vagy "folyékonyabb" lenne az átlagnál, mindezt főleg tv-adás alatt bizonyos filmeknél produkálta. Van-e értelme az Internet tv-nek vagy ne sírjak miatta, hogy ebben nincs?

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#6927) villamos válasza Tsebacsi (#6926) üzenetére


villamos
őstag

Az Internet tv-nek szerintem konkrétan semmi értelme sincs. :N
A lényeg, hogy a TV FullHD 100Hz -es legyen.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6928) BBéci válasza holinorby (#6916) üzenetére


BBéci
titán

Számomra legfeljebb érdekesség, egyszeri kipróbálás szintjéig érdekes a hálózati lejátszás, mert célhardver, jelen esetben médialejátszó-párti vagyok.
Talán valaki más tud ötletet, megoldást a problémádra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6929) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

TV vásárláson gondolkodom, és most van ilyen akciója a T-nek, hogy a SatTV mellé lehet TV-t venni tőlük. Namost ott 4 féle van, abból egyet kilőnék, mert csak HD Ready, a maradék 3-ból kettő közt vacilálok.
Az egyik egy 32"-es Led-es, a Samsung UE32C5000QWXXH, a másik meg sima LCD, de 37"-os, a Samsung LE37C530F1WXXH személyében. Nem túl sok köztük az árkülönbség, szóval szerintetek melyik érné meg jobban?

Jelenleg egy 23"-as monitorom van, és ez a TV-m is egyben, most ezt fordítanám, és a TV lenne a monitorom is. Magyarul szinte mindenre lenne használva a leendő TV. Médialejátszó funkciói annyira nem lényegesek, lévén a gép mindent visz, de azért nem árt, ha jó benne. Ezen kívül ugye netezésre, msn ilyesmik.., játékra, néha munkára(nem ezzel keresem a pénzem, szóval nem fő szempont) lenne használva.

A méret annyira nem lényeg, elég lenne a 32"-es is, de ha jobb a másik, akkor azért elférne :D Meg nagyon nem is drágább..

Fogyasztásra mennyivel jobb a LED-es? Monitornak használva ugye ez se mindegy, mert többet fog így menni..

Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást :R

Ha esetleg a kettő közül, egy harmadikat ajánlanátok ezen célokra, az is jöhet, aztán majd meglátom mi sül ki az egészből..

Everybody lies.

(#6930) Paal


Paal
csendes tag

Tegnapelőtt nálam frissült az Internet Tv (40C650-n) a Yahoo widgetekkel, de nem jöttem rá, hogyan lehet a Yahoo widgetek között váltani. Pl. benne voltam az időjárás előrejelzésben és mondjuk át akarnék lépni a Yahoo News-ba vagy Yahoo Finance-be, de nem jöttem rá, hogy az Internet Tv-ből való kilépés nélkül ez, hogyan történne. Tudtok segíteni? Ez így béna, ha nem lehet könnyedén váltani kilépés nélkül..
(Próbálkozásaim: a piros, illetve vissza gombokra kilép az internetTv-ből..)

(#6931) lambda5 válasza BBéci (#6886) üzenetére


lambda5
tag

Köszönöm a segítséget.

Akit esetleg érdekel és eddig nem találta:
Analóg csatorna elnevezés, az épp nézett csatornán:
MENU (gomb) -> Csatorna -> Csatornakezelő -> TOOLS (gomb) -> Csatornanév szerkesztése -> (középső gomb) ... és láss csodát... kemény 5 karakter (csak nagy betű)

A forum egyébként a problémák megbeszélésére való. Köszönet az USB eszközről történő lejátszás hangbeállításának leírásáért. Én (szegénységi bizonyítvány) ezt sem találtam és az optikán csak stereo jel ment az erősítőre. Én RAW/PCM váltókapcsolót kerestem... valószínűleg nem haladok eléggé a korral ... vagy a Samsungnak van hulladék menüje. (magánvélemény)

lambda5

[ Szerkesztve ]

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#6932) borsjani


borsjani
csendes tag

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit: LE40C550 akció Auchan Szigetszentmiklós 139990.-Ft .A bemutató darab SQ 03 paneles. Hétfő 14-óra.

(#6933) ladik


ladik
csendes tag

Sziasztok!

Én is boldog tulaja vagyok egy 40C650-nek.
Gondolkodok digitális adásra való váltáson, de nem fogok még egy dobozt a TV alá rakni (amennyit TV-t nézek, inkább a minőségből adok le mint hogy még egy porfogó legyen a polcon...).
Azt szeretném kérdezni, CI nyílás működik-e vkinek UPC kábel esetén?

(#6934) kutyman válasza ladik (#6933) üzenetére


kutyman
aktív tag

Az UPC digitális adást csak a set top box-on keresztül tudod elérni!

(#6935) snefftamas válasza gejala (#6918) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia! Véleményed szerint melyik jobb választás a Samsung le46c650 AUO panellel (úgy tünik csak azzal van legalábbis itthon) vagy a Sony kdl46ex500? Ami Samsung paneles mindegyik. Köszi

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6936) twon


twon
tag

...és a T-Home Sat TV fogható a CI kártyával?

Nokia 2110-Nokia 6110-Nokia 6210-Nokia 6310-Mio A701-Mio A702-S1-S3-LG G2- G3

(#6937) horvathd válasza twon (#6936) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem, a Set Top Box és a kártya társítva van.

"The Kid just rages for a while."

(#6938) Dadan01 válasza snefftamas (#6935) üzenetére


Dadan01
senior tag

Ha a tévét médialejátszóként is szeretnéd használni, akkor csakis a samsung.

(#6939) hajnus


hajnus
csendes tag

Sziasztok igaz nekünk nem Samsung lcd tv-nk van hanem Samsung Plazma PS42C450-es 3 hete vettük és már most meg halt úgy kezdödött hogy elment a kép, hang meg volt néha ha vissza kapcsoltuk akkor vagy piros pöttyös volt vagy semmi baja,de ma már be se kapcsolt.De a legdurvább hogy ez szilveszter napján kezdödőtt és már nem volt szerviz,ma felhívtam őket reggel és az ügyfélszolgálatos csaj azt mondta 2-3 nap múlva jelentkeznek a szervizből.Ha esetleg volt már valakinek ilyen problémája és tudja mi a baja.Légyszí irja meg.Vagy ha volt már dolga a Samsung szervizzel ilyesmi ügyben,hogy mire számítsunk velük kapcsolatban.Válaszokat előre is köszi. :)

(#6940) misi-na válasza Paal (#6930) üzenetére


misi-na
csendes tag

Csak úgy magától minden külső beavatkozás nélkül bővült az internet@tv-d?

(#6941) snefftamas válasza Dadan01 (#6938) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia az számít a legkevésbé sima tv zésre és HD filmekre használnám csak semmi pc vagy Xbox és társai :)

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6942) BBéci válasza snefftamas (#6941) üzenetére


BBéci
titán

1. Arra ne vegyél mérget, hogy az említett Sony, Samsung paneles!
2. A helyedben megnéznék néhány plazmatévét is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6943) snefftamas válasza BBéci (#6942) üzenetére


snefftamas
aktív tag

Szia ha mérget nem is de max sharp paneles ami meg jobb mint a samsung :) A plazmaval sajnos az a bajom hogy vibrál és rainbow effektet is látom rajta különben a pana G20 as lenne a tuti befutó :) csak sajnos a fent említettek miatt az LCD közül kéne vmi jó

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#6944) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Sziasztok!

Samsung LE-46C650 készülék beszerzésén filózok erősen (Panasonic G20-at elvetettem, mert félek a zúgástól és beégéstől is) és jópár hsz-t visszaolvastam. Emlegetitek sokan a kalocsai céget, miben nyújtanak ők pluszt (a cseregarancián túl, amit a site-on írnak) a többi webshoppal szemben? Elég nagy a szórás árban ennél a típusnál pl olcsobbat.hu-n, lehetséges, hogy pl az ipon azért drágább, mert ott esélyesebb az SQ panel?

(#6945) BBéci válasza snefftamas (#6943) üzenetére


BBéci
titán

Létezik echte Sony panel is.
A szívárvány effektust DLP vetítők okozhatják, plazmával kapcsolatban még nem hallottam róla. :F
Vibrálást csak 3D szemüveggel láttam, amikor elnéztem a tévé mellett, vagy felett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#6946) fokukac válasza st6rbuck (#6944) üzenetére


fokukac
nagyúr

"mert félek a zúgástól és beégéstől is"

gratula, féljél csak :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6947) ladik válasza kutyman (#6934) üzenetére


ladik
csendes tag

Köszi!

Akkor elmehetnek a sunyiba a dobozukkal 1ütt...

(#6948) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#6929) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Senki? :U

Everybody lies.

(#6949) camalot


camalot
tag

szaturnban most 160k ez: [link]. Igaz csak 50 hz, jó vétel v agy hagyjam?

(#6950) horvathd válasza Barthezz2 (#6948) üzenetére


horvathd
aktív tag

Túlárazottak.

"The Kid just rages for a while."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.