Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

A 32H6200 és a 32H6400 közt mi a különbség?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#82002) Pancsermeste válasza poli27 (#82000) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ha nem váltok házimozi bemenetre, akkor (pl.TV módban) a virtuális távszabin nem jelenik meg a HTS Power.
Szóval nekem egyszerűbb a HTS távszabijával bekapcsolnom, mint a TV-n matatni. Csak persze jobb lenne, ha automatikusan bekapcsolna, mert csak hangosításra használnám, mivel a TV saját hangrendszere borzalom...

-= Pancsermeste® =-

(#82003) PuMbA válasza vilmaboy (#82001) üzenetére


PuMbA
titán

Nem sok minden: SMART távirányító, szemüveg jár a H6400-hoz, de egy 40"-os ajánlottabb, ha van rá keret H6200-ból, mert a 32" nagyon kicsi és gondolom nem 1 évre veszel TV-t :)

[ Szerkesztve ]

(#82004) Tutu7030 válasza 4ron (#81999) üzenetére


Tutu7030
veterán

A régebbi modelleknél volt olyan opció, hogy auto.számozás (vagy valami hasonló). Abból a négyzetből kellett kivenni a pipát, utána már szabadon módosítható volt a sorrend. Samunál nem emlékszem ilyen opcióra.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#82005) d.beni válasza PuMbA (#81958) üzenetére


d.beni
aktív tag

Köszi az infót! Akkor nem ezt választom. Mi alapján tudom hogy nem mosodik el a kép? Gondolom van valami ertek amit nézel és tudod az alapjan hogy nem mosodik el a kép.

(#82006) sandró60 válasza yvsmad (#81998) üzenetére


sandró60
addikt

Elnézést,hogy bele kotyogok.Nem ő van egyedűl ezzel a problémával.Nálam is ez a "hiba".Ha végig olvasod a mai nap beirásait.2740fw van nálam is.Mikor vetted a tévéd?Nem csak az fw szám van hanem utána van betű is.
Nekem ez van fent-T-MST14DUC-2740.6 BT-S/G/K
Megnéznéd nálad is ez van?

[ Szerkesztve ]

(#82007) vilmaboy válasza PuMbA (#82003) üzenetére


vilmaboy
őstag

Értem... Hát gondolok a 40"-ra, csak nem biztos hogy elfér a szekrénysoron. De valószínűleg az lesz amúgy belőle. Ezekben a wifi beépített vagy kell hozzá külön kártya? Illetőleg tudnak rögzíteni usbn keresztűl pen-re, vagy winyóra?

Amennyiben nem, akkor melyik típus lenne ami tud usb rögzítést, lehetőleg beépített wifis, smart, 3d és 150 alatt van, de inkább 120... bár gondolom ez kb csak álom. :)

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#82008) Pancsermeste válasza sandró60 (#82006) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Meg az is lényeges kérdés lehet, hogy mikori kiadású a TV.
Az csak egy dolog, hogy a problémás készülékek kb. a 2740.6 fw-el jelentek meg (pl. az enyém is). Mert ugye lehet semmi köze hozzá, ám lehet pont ettől kezdve opciózgatták be úgy, hogy ne lehessen elérni ezt a funkciót. Talán más tunert alkalmaznak, amiért le kellett tiltani... vagy valami ritkán, de előforduló bug miatt...
Jól sejtem, hogy csak a viszonylag újabb készülékeknél nincs törlés? Ha tavalyinál is előfordul, akkor persze nem szóltam...
Most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok, mi a megoldás... ki fejti meg a rejtvényt?? ;)

-= Pancsermeste® =-

(#82009) 4ron válasza Tutu7030 (#82004) üzenetére


4ron
senior tag

Igen, pontosan erre gondoltam. Természetesen nem tudom, hogy ez esetben is ez lehet-e a probléma, de gondoltam megosztom az infót.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#82010) PuMbA válasza vilmaboy (#82007) üzenetére


PuMbA
titán

UE40H6200 tud mindent, amit szeretnél és árban nagyon jó :) Wifi annyira nem gond egyébként, egy net kábelt behúzni könnyű :)

[ Szerkesztve ]

(#82011) yvsmad válasza sandró60 (#82006) üzenetére


yvsmad
őstag

Tavaly szeptemberben vettem, Made in Slovakia. Az FW 2740 automatikus frissítéssel jött fel, én nem manipuláltam rajta semmit.
A teljes FW számot hol lehet kiolvasni? Én csak azt találtam meg, ami az előbbi 2. képemen látható. Ott nincs különbség a 2740-ek között. De azóta már kijött a 2750 is és akkor nincs értelme az opciózgatásnak, ugyanazzal az FW-el frissül mindegyik tv.

[ Szerkesztve ]

(#82012) ΞΔGLΞ válasza yvsmad (#81998) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Túráztatni az autómat szoktam, nem a pofámat. Engem nem érdekel, hogy nálad ott van, de mint olvashattad nem én vagyok ezzel egyedül és semmi nincs letiltva, de k...ra nem érdekel már.

(#82013) yvsmad válasza ΞΔGLΞ (#82012) üzenetére


yvsmad
őstag

A lényeg az, hogy felesleges reklamálni a letiltott funkciók miatt a gyártónál, mert nem ők tiltották le.

(#82014) vilmaboy válasza PuMbA (#82010) üzenetére


vilmaboy
őstag

Köszönöm szépen a válaszaidat és a segítséged :)

Annyi kérdésem lenne még, hogy ezekhez a 6200 és 6400hoz billentyűzetet tudok használni? És mennyire gond nekem, ha a 6200hoz nem smart a távirányító? Mennyire korlátoz engem? Esetleg tudok hozzá venni másik irányítót? Vagy kell egyáltalán?

:R

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#82015) d@minator válasza yvsmad (#82013) üzenetére


d@minator
addikt

Set Top Box-ról (még egy ilyen hülye megfogalmazást :D ) megjelenik a Törlés (csak éppen nem töröl) saját tunernál inaktív.

(#82016) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Már épp be akartam kérdezni, hogy 120k körül mit ajánlanátok, de látom most eléggé népszerű az UE40H6200 modell, úgyhogy ez el is dőlt, anyumnak lenne, neki tökéletes lesz. Nekem is elég lenne, ha lenne rá pénzem! :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#82017) Pancsermeste válasza yvsmad (#82013) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Pedig úgy néz ki, hogy a gyártó tiltotta le! És miért ne, ezt is éppen pont Magyarországon!

Nos, sokat kínlódtam, mert nem hagyott nyugodni...
Csináltam teljes visszaállítást, hátha mégis én piszkáltam el valami opciót. De nem változott.
Csináltam a "hálózat" helyett "teljes" hangolást. Ez se segített.
Aztán, átállítottam az országot Észtre, amivel eltűntek a digitális csatornáim, ám láss csodát, előjött a keresett "törlés" opció!
Ezután, gondoltam lenyomom a torkán a csatornalistámat, persze nem fogadta el. (az ország kód miatt)
A csatornalistát kibontottam, és a CloneInfo file-ban lévő szöveget "NUH UE50H6400" átírtam "TSE UE50H6400" -re. Így már betöltötte.
És a végeredmény:

Szóval, ha nem is a FW-el, de valahogy csak elérték (talán csak a későbbi kiadású készülékeknél), hogy Magyarországon lehangolva ne legyen csatorna törlés! :(

-= Pancsermeste® =-

(#82018) ΞΔGLΞ válasza yvsmad (#82013) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem hát, Józsi volt a szomszéd tanyáról. :C

(#82019) lala666 válasza sandró60 (#81972) üzenetére


lala666
senior tag

Digi , bocsi de nem voltam tab küzelbe.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#82020) Netye


Netye
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek! Melyik tv-t vegyem lg 47 lb 671, vagy samsung ue h 6400 árban közel azonos, esetleg jobb ötlet? Vegyek hozzá + garanciát? 19 eFt 3 évre. Köszi!

(#82021) yvsmad válasza Pancsermeste (#82017) üzenetére


yvsmad
őstag

Samunál és más tévénél is olvastam, hogy nem szabad Mo-ot kiválasztani telepítéskor. Nálam a Samu és az LG tévé Németo-ra, a Pana meg Svédo-ra lett beállítva. Hogy erről ki tehet, azt nem tudom, de nem hiszem, hogy simán a gyártók (az összes?) lennének gonoszak.

(#82022) yvsmad válasza Netye (#82020) üzenetére


yvsmad
őstag

Samut vegyél.
A +garancia feltételeit olvasd el, mert nem mindig azt tartalmazza, amit az ember gondolna.

(#82023) PuMbA válasza vilmaboy (#82014) üzenetére


PuMbA
titán

Szerintem nem kell, én nem rendezkednék be a SMART-ra, mert jó eséllyel 3 év múlva már sok minden nem fog működni rajta frissítés és támogatás hiányában, ugyanis ez egy TV és még mindig nem egy teljes értékű számítógép :) Egy gépet vezetek nélküli bill-el, egérrel bármikor rá tudsz kötni és többet is fog tudni, YT FullHD-ban például vagy minden honlap hibátlanul jelenik meg és stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#82024) blakey válasza yvsmad (#82021) üzenetére


blakey
titán

Vagy csak egyszerűen nem automatikusan kell behamgolni a tv-ket, tehát pl. nem Digi v. UPC-t kell kiválasztani hanem egyéb és manuáliasn kell megadni az adatokat, utána lehet, rendezni, törölni. Nem kell más országra állítani. Ha a szolgáltatóhoz van beállítva akkor sokminden korlátozva lesz, többek között a törlés is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82025) sandró60 válasza blakey (#82024) üzenetére


sandró60
addikt

Te igy hangoltad be?Ugyanez a tipus van H6400-neked is?Az igazság az megfordúlt a "fejemben"nekem is a sokadszori próbálkozás után a manuális hangolás. ;]

(#82026) jdeutsch válasza vilmaboy (#82014) üzenetére


jdeutsch
tag

Szép reggelt Neked és minden fórumozónak!
Távol álljon tőlem hogy vitát generáljak, de a smart magic távirányító / lásd itt:
https://www.youtube.com/watch?v=K7Gzsnlirfc /
ma már elfogadható áron beszerezhető, (jófogás 3-4 ezer Ft) és kényelmes, praktikus kezelést biztosít, feleslegessé teszi a billentyűzetet. (hacsak nem a gyors, "vakon 10 ujjal " gépelés a cél, órákon keresztül)
Annyit azért tudni kell, hogy a H6200-nál ennek "kezelése" a szerviz menüben le van tiltva, de engedélyezése fél perc, és nem jár semmilyen következménnyel, hátránnyal.
Valaki az elmúlt napokban valahogy úgy fogalmazott: "a legjobb dolog amit az utóbbi pár évben a Samsung csinált", és osztom a véleményét.
Természetesen ahány ember annyi vélemény.
Üdv: DJ

(#82027) zo-lee


zo-lee
aktív tag

Sziasztok!

UE40F6100 típusnál a következőt tapasztalom: A tv hdmi kábellel van a számítógéphez csatlakoztatva (vidi kártyához). Akár játszom, akár filmet nézek a számítógépen keresztül, nagyjából 3/4 óránként a tv mintha újraindulna, azaz elsötétül a képernyő, felső részen kiírja a használt frekvenciát, felbontást, majd visszajön a kép. Mindez nagyjából 2-3 másodpercig tart, majd visszajön a számítógép képe.

Csak a tv használatakor a fenti probléma nem jelentkezik.

Mi lehet a gond ?

Válaszotokat előre is köszi!

(#82028) PuMbA válasza zo-lee (#82027) üzenetére


PuMbA
titán

Géppel kapcsolatos hibának tűnik, mert nekem pont ugyanezen a TV-n a legújabb firmware-rel nincs ilyen gond :)

(#82029) Pancsermeste válasza blakey (#82024) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Digi-t nem is lehet kiválasztani, csak UPC van, ill. egyéb.
Te honan vetted a beállítási adatokat? Digi honlapján nem találom, vagy vaksi vagyok...

-= Pancsermeste® =-

(#82030) Rx válasza Batib (#81996) üzenetére


Rx
aktív tag

Köszönöm! :R

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#82031) blakey válasza sandró60 (#82025) üzenetére


blakey
titán

Nem, nekem nem ilyen tv-m van, de másik 2 tv-nél ezt tapasztaltam ill. mások is írták, tehát ha a szolgáltatót választom ki akkor annak megfelelően rendezi a csatornákat, szerkeszteni sem lehet/érdemes, mert felülírja a szolgáltató folyamatos "frissítése", egyébre állítva sokkal testreszabottabb tud lenni, cserébe az elején sokkal több adatot kell megadni.

(#82029) Pancsermeste
Nálam UPC van, de gondolom más szolgáltatónál is megtalálhatóak az adatok, Digi:

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#82032) zo-lee válasza PuMbA (#82028) üzenetére


zo-lee
aktív tag

Elképzelhető, hogy a gépnél van valami, de a videókártya driver is frissítve van. Lehetséges, hogy ráférne már egy win reinstall :DDD

Köszi a választ!

(#82033) st6969 válasza blakey (#82024) üzenetére


st6969
őstag

Így van, pontosan. EGYÉB-re állítva több lehetőség lesz (törlés is, élőkép a guide-ban), tudom, mert korábban rengeteget görcsöltem vele (F6400).
Hátrány: a megjelenített szövegeknél az ékezetes karaktereket nem jól kezeli (a guide élőkép se vált, amikor lapozgatsz benne)

(#82034) Pancsermeste válasza st6969 (#82033) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az 'egyéb' biztosan nem elég, mert én is azon hangoltam le, viszont 'auto' hangolással.
Ha hazaérek kipróbálom a 'manuális opciókkal' is.

-= Pancsermeste® =-

(#82035) dokee78


dokee78
félisten

Samsung UE32H6200 típusról érdekelne vélemény,tapasztalat.
Esetleg hasonló árban 2015-ös modell van?

(#82036) PuMbA válasza dokee78 (#82035) üzenetére


PuMbA
titán

Teljesen jó, árban természetesen a 2015-ös modellek jóval drágábbak, egyedüli gond lehet, ha nem közelről nézed, mert akkor a 32" kicsi, egy 40"-es már jobb :)

(#82037) dokee78 válasza PuMbA (#82036) üzenetére


dokee78
félisten

2 méter max 2,5.
Annyira drágább,mert idei modell?
Tud is annyival többet?
Vagy csak a forma más?

(#82038) PuMbA válasza dokee78 (#82037) üzenetére


PuMbA
titán

Tud többet is meg szebb a képe, illetve alig lehet kapni :DDD Olyan távolságra megfontolandó a 40" :)

[ Szerkesztve ]

(#82039) csab2


csab2
veterán

Sziasztok!
Vannak itt olyanok, akik UPC Direct-et néznek 2015-ös Samsung modellen a TV saját tunerével?Kíváncsiságból kérdezem, hogy ugyanúgy rossz az EPG ha magyarra van állítva a TV?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#82040) poli27 válasza csab2 (#82039) üzenetére


poli27
veterán

minden tévénél ez van rossz a karakterkódolás... nem értem miért ilyen nehéz ezt megoldani...

[ Szerkesztve ]

(#82041) Katuka válasza PuMbA (#82038) üzenetére


Katuka
csendes tag

5 méter távolságra mi lenne az ideális?
Jelenleg egy 40"-es van a falon, de nagyon kicsi. (az előző lakásba jó volt kb 3 méter távolságból)
Nem tudom eldönteni, hogy egy 55" vagy 65" lenne az ideálisabb? Árban van azért különbség.
HU7500 vagy JU7000-es lenne a kiszemelt.

(#82042) Pancsermeste válasza Pancsermeste (#82034) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nos, az a helyzet, hogy bárhogy is hangolom, akár manuálisan megadva a keresési opciókat, teljesen mindegy, ha az ország Magyarországon áll, akkor nincs csatorna törlési lehetőség.
Biztos, hogy nem szolgáltató függő, mert lehangoltam légi/analog kamerám csatornáját (aminek ugye én vagyok a "szolgáltatója" ;) ), és azt se nem engedi törölni!

Közben támadt egy összeesküvés elméletem... nincs köze ennek a média törvény csatorna kiosztásról szóló paragrafusához? Lehetséges, hogy már a TV gyártókat is "kötelezték" ajánlást tettek, hogy Magyarországon ne lehessen a nem kívánatos csatornákat törölni? Ok, ez nyilván nem így van, csak a Samsung találta ki magától, hogy szívassa a magyarokat.
Nagyon érdekes, hogy csak Magyarország régióra állítva van ez. Ha bármi másra, vagy pl. egyébre állítom az országot, akkor teljesen mindegy, hogyan hangolom, mindig lesz törlési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

-= Pancsermeste® =-

(#82043) PuMbA válasza Katuka (#82041) üzenetére


PuMbA
titán

5m távolságra nincs elég nagy TV...de komolyan 75"-os kell ahhoz, hogy lásd a teljes HD Ready 720p felbontást, nemhogy FullHD-t, az UHD-ról meg ne is beszéljünk :) Közelebb kéne ülni, mert így felesleges egy jó TV, olcsóbbal is ugyanazt kapod :)

[ Szerkesztve ]

(#82044) bear_ válasza PuMbA (#82043) üzenetére


bear_
aktív tag

Sziasztok,

Ma jött meg a 40h6200asom, és el is kezdtem tesztelgetni. Szomorúan vettem észre, hogy utánahúz :( [link]
Ez mennyire számít rossznak? Visszaküldjem? Mert akkor rendelek egy w605-öt :D

Sry nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#82045) yvsmad válasza bear_ (#82044) üzenetére


yvsmad
őstag

Ez normális, a Sony még rosszabb a mozgásmegjelenítésben.

[ Szerkesztve ]

(#82046) PuMbA válasza bear_ (#82044) üzenetére


PuMbA
titán

Érdekes, hogy alul meg felül nem húz után :) Motion Plus Tisztára van állítva? :)

(#82047) bear_ válasza PuMbA (#82046) üzenetére


bear_
aktív tag

Nem, customon volt, 10esre állítva.

(#82048) PuMbA válasza bear_ (#82047) üzenetére


PuMbA
titán

Firmware lett frissítve? (Ne frissíts, csak kérdezem) :) Egyébként ez még beleférhet, mert a H6203-nak is van egy kis utánhúzása :) Mindenesetre a nulla fekete utánhúzás lenne a betartandó követelmény, mert F6100-on nincs semmi ilyesmi :) Be lehet próbálkozni szervíznél, majd megmondják, hogy cserélik-e :)

[ Szerkesztve ]

(#82049) csab2 válasza Katuka (#82041) üzenetére


csab2
veterán

Attól is függ, hogy mit akarsz főleg nézni: SD adásokat, HD adásokat, vacak divx-eket, fullHD-s mkv-ket, DVD-ket, BD-ket?
Ajánlom figyelmedbe ennek a cikknek az áttanulmányozását! Hasznos.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#82050) csab2 válasza poli27 (#82040) üzenetére


csab2
veterán

Az új modelleknél sem tudták ezt kijavítani? Érthetetlen! Meg az is, hogy észtre állítva miért jó.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.