Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145001) pogi1 válasza Csabi1984 (#144998) üzenetére


pogi1
tag

Az alvómód az készenléti mód is nem?Én úgy tudom standby

(#145002) stemplar07


stemplar07
őstag

Firmware frissítés : van fent új FW a Samsung oldalán 20-12-08-as, nem akarja feltenni egyik módszerrel sem a 75q70T .. (1, kikapcsol usb bedug, bekapcs, 2 bekapcs usb bedug frissítés keresése ) járt már így valaki ? az USB-re kitömörített könyvtárszerkezet helyesen van, a root -ban..

(#145003) pogi1 válasza stemplar07 (#145002) üzenetére


pogi1
tag

Fat 32-re van formázva a pendrive?NekemQ80T van bekapcsolás után magától frissített nem kellett keresni semmit.Mire felbootolt a TV addigra frissített is

[ Szerkesztve ]

(#145004) Csabi1984 válasza mpo (#145000) üzenetére


Csabi1984
addikt

Azt hiszem ilyet kérek karácsonyra :D :D :D
( Boldog Karácsonyt mindenkinek )

(#145005) malex3


malex3
kezdő

Én már ezt nem hiszem el. Az xvid filmeket nem lehet lejátszani ue55tu8002-n? Felismeri, csak egyszerűen n támogatott formátumot ír rá. Ráadásul plex sem látja.

(#145006) Celtis válasza RazoR (#144994) üzenetére


Celtis
veterán

Egy dologban biztos lehetsz, a leírt problémák egyikét sem okozza a HDMI kábel.

Az új TV-vel pontosan ugyanúgy kell működnie az RPi és az erősítő távirányításának. Ha egyáltalán nem tudod a TV távirányítóval vezérelni a Kodit, akkor a TV beállításokban engedélyezd az Anynet-et (CEC)

Az erősítőd tudja a 4K-t és a HDR-t? Hiába gondolod, hogy csak "átmegy" rajta a HDMI jel, ha nem támogatja ezeket az erősítő, akkor bizony csak fullHD képet kapsz, mert a TV és a médialejátszó leegyeztetik a támogatott formátumokat de ebbe az erősítő is beleszól, és kizárja azt, amiket ő nem támogat.

Milyen RPi-t használsz? Az tud 4k kimenetet? Ha igen, akkor megoldás lehet, hogy a Pi-t közvetlenül a TV-re kötöd, így lesz 4K, és HDMI-ARC-on fog az 5-1 visszamenni az erősítőre.

Mielőtt feleslegesen elszóród a pénzedete 2.1-es kábelekre, ezeket próbáld ki.

(#145007) Celtis válasza Csabi1984 (#144997) üzenetére


Celtis
veterán

Leginkább az ára. Felhasznált anyagok, tartósság, marketing, stb.
Képminőségben viszont nincs különbség. Ha van folyamatos hibamentes kép, akkor az ugyanolyan lesz a leggagyibb teszkós, meg a milliós kábellel is.
Legalábbis egyelőre semmilyen hiteles bizonyítékot nem találtam az ellenkezőjére annál többet az igazolására.

(#145008) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

Unokatestvérem tv-je összeszarta magát karácsonyra.

Ilyen hibát mi okoz?

Kellemes Karácsonyt.

(#145009) RazoR válasza Celtis (#145006) üzenetére


RazoR
veterán

Itt lesz az egyik gond, nem tudja az erősítő a 4k-t (Denon AVR 1912), nem mai darab.

Akkor ha jól sejtem azt kellene, hogy a Pi megy az egyik HDMI-re közvetlenül a TV-be, az erősítő meg megy az ARC HDMI-be és problem solved?

RPi 3-am van, szerintem az sem tudja a 4k-t, viszont a TV-re Syno app a filmezéshez, úgyhogy ennek meg ez lesz a megoldása.

Az, hogy sokkal halkabb mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#145010) stemplar07 válasza pogi1 (#145003) üzenetére


stemplar07
őstag

T-NKMDEUC_1460.9 (220-12-08) de ki is írja neked a 1460.9-et ? hogy az lett belőle, illetve jelezte is h frissített ? a ( :) persze Fat32-re formáztam a gyökérbe tettem ki a két mappát ..

[ Szerkesztve ]

(#145011) pogi1 válasza stemplar07 (#145010) üzenetére


pogi1
tag

Igen.Én úgy csináltam hogy az exe fájlt töltöttem le.Elinditásakkor a pendrájvot adtam meg neki és úgy lett a cucc a gyökérbe pakolva.A többit már tudod,leírtam.Nem jelezte hanem csinálta amikor a bedugott pennel bekapcsoltam a TV -t

[ Szerkesztve ]

(#145012) Sonex79 válasza stemplar07 (#145010) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Ntfs formazassal is ok a dolog. Simán beteszed pendrive-ot, majd ramesz a frissítés menüre, most frissít.

[ Szerkesztve ]

(#145013) mpo válasza RazoR (#145009) üzenetére


mpo
veterán

Itt válaszd ki másodiknak az AVR-1912-t a specification résznél:
[link]
Sajnos semmi információ nincs róla.
Tudja-e a HDMI-ARC-ot, tehát a tévé felől tudsz-e rá hangot küldeni?
Ha nem, akkor optikain küldöd, akkor meg nem megy át minden formátum.
Akkor lesz kevesebb gondod, ha a médialejátszó és az AVR is tudja a 4K HDR-t, a HDCP 2.2-t.
Ehhez már csak 2 db Premium HDMI kábel kell.

Ilyenkor szoktak HDMI splittert ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145014) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
2 tv között vaccilálok, Q60T -Q70T . Csak tv műsor nézésére lenne inkább, tehát nem nagyon lenne pc,ps,xbox,stb használata. A 120hz az most csak hdmi-n lenne, vagy tv adásoknál is lenne jelentősége? Megéri a +pénzt a Q70T? Már csak azért is lenne sok a különbség mert Q60t-be 43-mas lenne, elég lenne, de Q70T-be ügye 55-ös lenne a legkissebb.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#145015) stemplar07 válasza bzs73 (#145014) üzenetére


stemplar07
őstag

:D :D :D 80T

(#145016) stemplar07 válasza pogi1 (#145011) üzenetére


stemplar07
őstag

THX :) közben rájöttem, már az első alkalommal megcsinálta, ,..de FW alverziót csak ,,TV-ről,, mutatja,, (1450.9) a frissítésnél csak a 1460-t :)

[ Szerkesztve ]

(#145017) RazoR válasza mpo (#145013) üzenetére


RazoR
veterán

Az AVR tudja az ARC-t, eddigi is úgy ment a régi TV-vel.

A NAS film mappáját meg meg tudom osztani közvetlenül a TV-vel az App-on keresztül, így kikerül a képből a Pi.

Majd kipróbálom így.

Köszönöm!

(#145018) Celtis válasza RazoR (#145017) üzenetére


Celtis
veterán

A Kodi médiatár kezelése nem említhető egy napon a TV belső (DLNA) lejtászójának fapados alatti képességeivel. Persze a 4K támogottság nagy úr. Talán egy RPi4 vagy egy amlogic box jobb választás.
A szuper HDMi kábelekre költött pénzt továbbra is totálisan felesleges kiadásnak látom.

(#145019) RazoR válasza Celtis (#145018) üzenetére


RazoR
veterán

Azt írtam, hogy az RPi-t (Kodit) teljesen kihagynám a rendszerből, a Synology nasra közvetlen rá tudok csatlakozni a TV-vel hálózaton keresztül, bár így meg kérdés a 4K HDR, hogy az átjön e hálózaton keresztül....

(#145020) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Én is kérdeznék, jelenleg egy UE40F6100-t használok amit szeretnék lecserélni valami nagyobbra, az F6100-t megtartom mert hibátlan.

Az új tv-vel kapcsolatban egyetlen elvárásom van, hogy hozza a régi tv-m képminőségét és a mozgásmegjelenítés legyen is azon a szinten (tehát gondolom a mostani kínálatból is 120hz jöhet szóba).

Q70T hozhatja az elvárásokat? Sajnos egymás mellé rakva nem hiszem hogy össze tudnám őket hasonlítani. :D

(#145021) mpo válasza Kickass (#145020) üzenetére


mpo
veterán

Csak egy splitter kell és megy a két tévé egymás mellett, amíg összehasonlítod.
Fogadhatok, melyik nyer? :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#145022) Kickass válasza mpo (#145021) üzenetére


Kickass
őstag

És a régit vigyem be egy MM-be, hogy összhasonlítsam?

A kommented ellenben se nem segítő se nem hasznos, azért köszi.

(#145023) mpo válasza Kickass (#145022) üzenetére


mpo
veterán

Komolyan vettem, amit írtál.
Ha megrendeled, akkor igaz amit írtam, működhetnek egymás mellett.
Ha csalódsz benne, akkor 14 napod van visszaküldeni.
Nekem UE40F6400 van a hálóban, a nappaliban 2 éve az 55MU8002, akkori ára 340e Ft volt.
A két tévét nem is hasonlítgatom, mert nem egy kategória a kettő (FHD 60 Hz, UHD 120 Hz), a méret az meg szembetűnő.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145024) Kickass válasza mpo (#145023) üzenetére


Kickass
őstag

Az UHD annyira még nem érdekel.
Mozgásmegjelenítés a sport miatt fontos ez meg max FHD-ban elérhető tv adásként Mo-n.

Illetve legjobb tudomásom szerint az F6100/6400 is 100hz (egy időben csak a 3D-s tv-k sajátja volt).
Viszont a visszaküldözgetéssel nem vesződnék, szeretem előre eldönteni.

(#145025) Celtis válasza RazoR (#145019) üzenetére


Celtis
veterán

Azt értem, de függ attól milyen alkalmazást használsz. A hálózaton biztos átmegy a 4k.

(#145026) stemplar07


stemplar07
őstag

[link] áll a bál a 2020-as QLED összes modelljénél (Q95is)a samu elk..ta a FW-t .. ghostingolnak ..most próbálják javítgatni ..ajvé ..

(#145027) RazoR válasza Celtis (#145025) üzenetére


RazoR
veterán

Synology DS Video a nason is és a TV-n is.

(#145028) RazoR


RazoR
veterán

Még valami amit nem tudok megfejteni, USB-ről lejátszott film megy szépen 4k-ban, de a hang csak sztereó 5.1/7.1 helyett. Az erősítő egy 7.1 csatornás Denon, a HDMI eARC csatlakozón keresztül van rádugva a TV-re. Az erősítő csak ARC-t tud, lehet, hogy emiatt van csak ilye cicergő hang ha bekapcsolom a TV-n az eARC-t? Valószínűleg user error, de hogy tudnám rávenni a TV-t és az erősítőt, hogy 5.1-el tudjak filmezni?

Vagy ehhez már kell a HDMI 2.1 kábel?

[ Szerkesztve ]

(#145029) mpo válasza RazoR (#145028) üzenetére


mpo
veterán

Jobban jársz egy médialejátszóval.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#145030) mpo válasza Kickass (#145024) üzenetére


mpo
veterán

Bocs összekevertem, az UE40F6400 már máshol van, a hálóban UE40H5303 van.
Kerestem itt véleményeket az 55Q70T-ről, de nincs érdemi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#145031) mihaly13


mihaly13
tag

Minden Samsung tévé tulajdonosnak - Boldog Karácsonyt kívánok !

(#145032) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok! Boldog Karácsonyt fórumtagok :)
Az 50"MU6102 készülékem előtt volt egy 40H6400 készülékem amelyet mások is azt mondtak, hogy jól sikerült széria volt. Mostanság van olyan Samsung TV ami legalább olyan szép képet produkál alapon?
Szóval bedugod, bekapcsolod és élvezed a látványt :) Most a megfizethető kategóriáról beszélek 200-300 ezer forint között. 50Q60-t olvastam visszajelzéseket azt írják szép képet ad
amúgy kizárólag 50" TV fér el mert azon méret köré van építve minden így tehát az 55" már szóba se jöhet.

(#145033) jozsi252 válasza Csabi1984 (#145032) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha veszel akkor legalább Q80T-t.
Samsung QE50Q80TATXXH UHD SMART QLED Televízió
Az általad meghatározott ársávba mozog.

iPhone 13 Pro Max

(#145034) RazoR


RazoR
veterán

Kezdem elveszteni a fonalat, összedugtam a TV-t az eARC HDMI-n keresztül egy High Speed HDMI kábellel, az erősítő "csak" sima ARC-t tud, elindítok egy DTS hangú filmet de csak a DTS Neo 6 hang választható, ami ugyen virtuális 5.1 sztereóból. Az erősítő ARC-je miatt nem megy át az 5.1 hang?
Ha optikai kábellel dugom össze akkor megy a DTS is.

(#145035) Csabi1984 válasza jozsi252 (#145033) üzenetére


Csabi1984
addikt

és még a talpa is jobb legalább is elhelyezés szempontjából (felírom a típust) :D

(#145036) PiszokAlfréd válasza Sonex79 (#144993) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ezt jó lenne valahogy összehasonlítani egymás mellett, mert én makulátlannak látom a képet plexen. Szerintem natív beállításnál csak egy az egyben átjátssza. :F

(#145037) malex3 válasza PiszokAlfréd (#145036) üzenetére


malex3
kezdő

Nekem is jól megy most plexel a dolog. Xvid filmekkel még szívok... Nem játssza le semmi...

(#145038) FollowTheORI válasza RazoR (#145034) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem nincs beállítva jól a tv hdmi-re milyen audiojelet adjon ki, ez csak sima pcm sztereo lesz most.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#145039) RazoR válasza FollowTheORI (#145038) üzenetére


RazoR
veterán

PCM és Auto opció van csak, a passtrought inaktív.

(#145040) Sonex79 válasza PiszokAlfréd (#145036) üzenetére


Sonex79
aktív tag

Megnézem majd, lehet hogy valamit transkódol a plex. Ha jól gondolom akkor a natívban ezt nem tenné.

(#145041) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

UE40F6320AW vagy hasonló típusnál másnál is használhatatlan az hbo go és netflix app?
Kb 20 perc után elsötétül a kép és lefagy, valami hálózati hibát ír, de a youtube pl. működik rendesen.

(#145042) kisedi


kisedi
tag

Sziasztok! Elsőként Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek :)
És a problémám: egy Samsung UE55 TU7102 TV-vel leptem meg magam karácsonyra.
Boldog volt a kapcsolatunk, míg a smart funkciók aktiválsához javasolta hogy frissítsek
FW-t. A 1410-es volt a legújabb, SMARTTHINGS, YT, NETFLIX, HBOGO minden frankón ment.
Csak másnap jöttem rá, hogy a gyári nem smart távirányító többé nem hajlandó a
T-HOME-os cisco ISB2201 set top box-omon csatornát váltani. Egy éjszakám ráment,
találtam egy újabb 1420-as fw-t, csináltam gyári visszaállítást is, manuálokat böngésztem de soha többé nem tudtam kényelmesen egy távírányítóval TV-zni.
Szereztem egy SMART REMOTE-ot is, ami a TU8000-es szériához van, a szervíz menüben meghackeltem, engedélyeztem, de sajnos a beltérin ez sem váltja a csatornát. A HDMI kábelt egy új, gyári samsungra cseréltem, volt áramtalanítva a TV, a settopbox, de semmi.
Semmi baj nem lenne, boldogan használnám tovább 2 távirányítóval, ha nem utalna minden arra, a SAMSUNG utólag lebutította, leminősítette a 7100-as sorozatot...
Bárkinek bármi ötlete vagy gondolata van a butítással kapcsolatban szívesen venném ha írna
:R

(#145043) peu407 válasza stemplar07 (#145002) üzenetére


peu407
senior tag

Q80T-m van.Nekem a cseh samsung oldalról letöltött frissítés ment fel usb-ről. Ugyanígy jártam én is, mint Te. a .com-ról letöltött firmware-t nem engedte feltenni. Kaptam itt olyan ötletet is, hogy a magyar oldlról töltsem le a frissítést, de addigra már fent volt a cseh oldalról letöltött. a windows-os verziót töltöttem le, nem a zip-et.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#145044) oszi91


oszi91
tag

Sziasztok!

Egy fura problémával kapcsolatban szeretném kérni a segítségeteket.

Adott egy Samsung UE55MU6102KXXH 4k tv. Olyan hibajelenséggel vittem szakszervizbe, hogy nem akart bekapcsolni, csak a kis led villogott alul.
Úgy használtam, hogy koax a modembe, onnan netkábellel a settopboxba, majd onnan hdmin a TVbe megy a jel.
Egy ideig úgy használtam a tv-t hogy kihúz 5 percre, majd vissza. Így működött pár hónapig majd ez se segített rajta. Alig láthatóan villogott a Samsung Smart Tv felírat a kijelzőn. Sötétben nem volt látható csak vaku mellett vagy mesterséges megvilágításnál. Illetve halk ritmikus kattogás hallatszik hátulról.
A szervizben alaplapot cseréltek 60eFt ért. Elhoztam a készüléket, majd két nap múlva ugyan ezt a hibajelenséget produkálta. Megint alaplapot cseréltek rajta, mondván hogy lehet h gyári hibás volt. Két hétig volt jó, utána megint a fenti jelenséget kezdte produkálni. (Az érdekesség az az hogy az utolsónál az energiatakarékos módot felvettem magasra ez után negyed órával magától kapcsolt ki a tv. Ezután 2 napig el sem indult. Majd egyszer bekapcsolt, ekkor megint bekapcsoltam az energiatakarékos módot ami után 15 perccel megint kikapcsolt.)
A szervizben ismét azt mondták, hogy alaplapos. Illetve, hogy valószínűleg a Telekomos set top box vagy a hdmi kábel teheti tönkre. Illetve, hogy táp oldalról nem mehet tönkre az alaplap. Vagy az elektromos hálózattal van a baj.
Azóta vettem egy túlfesz védelmes elosztót, illetve a boxot kicserélték, de még a modemet is. Továbbá vettem egy yamaha soundbart is. Most úgy néz ki hogy az új modembe megy a koax, onnan netkábelle az új boxba. Onnan a hdmi a soundbarba majd abból egy hdmi a tvbe.
Sajnsos így is tönkrement megint a TV 3 nap után.

Van valami ötletetek hogy mi lehet a baja? Vagy lehetséges-e hogy a táp lapon nem jó valami ami mindig tönkreteszi az alaplapot? Ezt a szervizes kizárta, de hátha.

Amíg a tv a szerelőnél volt egy LG monitorra volt rákötve ez a box ugyan azzal a kábellel de ott nem okozott bajt. Azóta a monitor is ment a soundbarral is. Én ezért zárnám ki hogy külső hiba lenne (telekom hálózati vagy elektromos hálózati)

Köszönöm előre is a segítséget! 🙂

(#145045) stemplar07 válasza peu407 (#145043) üzenetére


stemplar07
őstag

Köszi , egy kérdés, ha a szoftver frissítést nézed mit ír ki verziónak ? 1460 ?vagy 1460.9 mert érdekes módon nekem 1460 ,de ha belemegyek a tvről adataiban, akkor ott vigyorog, hogy 1460.9 :D tehát amikor beüzemeltem 23-án a tv-t bekapcsolás után LAN-ra ránézett és megfrissült, mert nem gondolom, hogy egy 20-12-08-án feltett FW-el kaptam volna ..

[ Szerkesztve ]

(#145046) Diplomata


Diplomata
aktív tag

Üdv

Adott egy Samsung ue32j4500 smart tv, csináltam rajta egy smart hub visszaállítást és tv visszaállítást is, de most a samsung fiók menüpont szürkén világít és azt írja hogy a funkció nem elérhető, illetve a smart programok sem indulnak el, keresővel megtalálja őket de nem engedi letölteni. A smart hub öndiagnosztikánál err08002 hibakódot dob ki. A tv elvileg a legfrissebb szoftverrel megy ami elérhető, 1150.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit tudnék tenni?

(#145047) peu407 válasza stemplar07 (#145045) üzenetére


peu407
senior tag

Ugyanígy van nálam is. A tvről adatoknál hozza a 1460.9-et,a szoftverfrissítésnél 1460-at ír csak.

(#145048) stemplar07 válasza peu407 (#145047) üzenetére


stemplar07
őstag

köszi akkor nekem azért nem sikerült .. :) mert a beüzemelés közben már lan-on lekapta ..

(#145049) zsozsi 78


zsozsi 78
tag

Sziasztok! A két tv közül melyik a jobb a qe43q60tau vagy a ue43tu8502. Xbox one ,filmezés

(#145050) Celtis válasza oszi91 (#145044) üzenetére


Celtis
veterán

Nem a te dolgod kitalálni, hogy mi a baja, hanem a szerviznek. Illetve ha itt bárki megmondaná, a szerviz ezt úgyis okoskodásank venné.

Meglátásom szerint a sorozatos alaplap csere csak tüneti kezelés, és a valódi hiba más, ami esetleg viszi magával az alaplapot is. Abból, hogy külső fényforrásal volt látható a Samsung felirat, háttérvilágítás problémának tűnik.
A szervizesek nagyon szeretnek külső hibára hivatkozni. Te viszont kifizettél 60 ezret, úgyhogy javítsák meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.