Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106001) PuMbA válasza Dodeszh (#105999) üzenetére


PuMbA
titán

HD7700-zal nem lesz UHD felbontásod 60Hz-en, mert ahhoz HDMI 2.0-ás VGA kell. Csak 30Hz-ed lesz, ami eléggé korlátozza a használatot. Ez is okozhatja, hogy nem megy...nem engedi beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#106002) Dodeszh válasza gduck (#106000) üzenetére


Dodeszh
tag

Köszönöm!

30 m kábel, a TV felőli végén jelerősítővel, kb. a felel feltekerve, mert akkora hossz nem kell. (Típust nem tudok, nincs rajta, vastag kábel, vetítéstechnikai cég használta korábban egy-két alkalommal. Az erősítőn tudok állítani valamit 8 értéken, és az is jelölve van, hogy az erősítőnek a megjelenítő felé kell lennie, fordítva nem is ad jelet.) [kép]

A TV-n csak akkor van jel, ha a Radeon beállításokban az Eyefinity menüben próbálozom, de akkor akár 4k felbontású jel is van a TV-n. Viszont így egy asztalt próvál kiterjeszteni, és a két eltérő felbontású kijelző miatt ez nem megoldás, mert beállítástól függően vagy az elsődleges asztal alja nem látszik, vagy a a TV-n van egy széles fekete sáv, ha a monitorhoz igazodik a felbontás. (ez a beállítás akkor működik jól, ha játékhoz 2-3 azonos monitorból akarsz egy asztalt összerakni.)

A Win10 képernyőbeállításaival viszont nem jutok előre.
Radeon menü - képernyők: [kép]
Rendszer: [kép]

Képernyő-beállítások: [kép]
Elvileg így kellene lennie 4K képnek a TV-n, de csak azt írja, hogy nincs jel.

(#106003) tjnet válasza Dodeszh (#105999) üzenetére


tjnet
aktív tag

Ha UHD 60Hz -et akarsz akkor minimum egy RX460 vagy Nvidia 1050 VGA kártya kell.
Saját tapasztalat.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#106004) Flashget válasza sityupityu (#105941) üzenetére


Flashget
félisten

Remélem az ívelt fos hamarabb megbukik mint a 3D a samsungnál..

Realme GT Master Edition

(#106005) Dodeszh válasza tjnet (#106003) üzenetére


Dodeszh
tag

Megelégednék én azzal is, ha FHD képet látnék a TV-n, de az sem megy.
Elvileg ez lenne az [kép], az 1. a TV a 2. a monitor, de csak a 2-es monitoron van kép, a TV-n semmi.

(#106006) PuMbA válasza Dodeszh (#106002) üzenetére


PuMbA
titán

A 30m-es kábel nagyon nem ajánlott, még a 10m-rel is gondok szoktak lenni, szóval arra tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#106007) WP14 válasza Dodeszh (#106002) üzenetére


WP14
őstag

15 méter kábel feltekerve? :Y Abban kialakulhat mindenféle interferencia, meg elektromágneses tér :D

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#106008) Dodeszh válasza PuMbA (#106006) üzenetére


Dodeszh
tag

Ha nem lesznek itthon a gyerekek, kipróbálom egy röviddel. A korábbi TV esetében nem volt vele gon, igaz, ott csak SD volt a TV, de volt rajta kép ugyan ezzel a kábellel.
Most is van kép bizonyos esetekben - pl. a boot logo megjelenik a TV-n is, ezért gyanakszom beállítási gondra.

(#106009) #94529552 válasza tjnet (#106003) üzenetére


#94529552
törölt tag

30Hz-nek is örülne, csak legyen kép.

(#106010) bigrock


bigrock
addikt

Üdv, mindenkinek!

Ismerősöm szeretne TV-t, nem sok igénye van:
120 cm képátló, jó képminőség, okos eszközök (Android, iOS) csatlakoztatási lehetőségei. Az összes többi nem releváns. Ezt néztem ki neki:
SAMSUNG UE49K5500A
Vélemény, esetleg javaslat más modellre a ~150K-s árkategóriában?
Köszönöm a válasz(oka)t!

(#106011) gduck válasza Dodeszh (#106002) üzenetére


gduck
addikt

30 méter elég hosszú, de azzal az erősítővel szerintem rendben van. Amikor a hossz miatt gond szokott lenni, akkor általában kisebb felbontásban szokott kép lenni, nagyobban már elmegy. Ha 4K-n van kép, akkor valószínűleg nem a kábellel lesz gond. Esetleg próbáljad meg úgy hogy mindkét kijelzőt 720p-re állítod, bár mint mondtam szerintem nem a kábellel lesz gond.

(#106012) tomee007007


tomee007007
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE50H6400-as TV-m amivel nagyon meg vagyok elégedve, az én igényeimnek tökéletesen megfelel. Szeretnék mellé még egy UE60KU6000-as TV-t. Az lenne a kérdésem hogy ez képminőségben (és itt nem felbontásra gondolok, hanem kontraszt, képfrissítés, élénkség, stb...) hozza a H6400-as szintjét, esetleg jobb-e annál?

Előre is köszönöm!
:R

(#106013) Clever0 válasza tomee007007 (#106012) üzenetére


Clever0
senior tag

Keress és olvasgass: KU6000

(#106014) partyanimal


partyanimal
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Szüleimnek szeretnénk megrendeli a upc dilgitális csomagját és ehhez keresnék nekik tvt. Nekem egy f6400 szolgál már pár éve, viszont ilyet már sajnos nem tudok szerezni nekik. 40-es méretben kellene egy normális minőségű tv, ami 99%-ban tévénézésre lenne használva. 180.000-Ft a határ amit belőttem. Olvasgattam itt a hozzászólásokat, de már nem tudok eligazodni,hogy a ku6400-at vegyük-e meg vagy a sima tv nézéshez jobb lenne valami más modell. Sportot nagyon szeretik, íveltet nem szeretnék mert nem szemből fogják nézni.

(#106015) Rp526 válasza partyanimal (#106014) üzenetére


Rp526
aktív tag

Vagy amit néztél, vagy esetleg egy nagyobb méretű KU6000. Jobbat a Samsung palettájából ennyiért nem tudsz venni, mint a KU6400.

(#106016) savoo válasza partyanimal (#106014) üzenetére


savoo
addikt

Panasonic 40DS630E

(#106017) opti06 válasza partyanimal (#106014) üzenetére


opti06
aktív tag

ha más márka is játszik, pana 40dx600 képre veri 40" os mezőnyben mindenkit kb.
hivatalos helyeken 5év gyári garival adják 160e körül

(#106018) fisco


fisco
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a tv-ben található panel szerintetek jó vagy nagyon gagyi (elromlási arány a többihez képest)?
Elvileg ilyen: D = CMO (Chimei Innolux / Chillin /)
És ez most Edge vagy Direct ledes mert ezen is vannak viták mostanában. A válaszokat előre is köszönöm.
Adok egy képet, és egy linket is.

[link]

https://prohardver.hu/dl/upc/2017-02/13/418057_fqxmtog8gahiucot_20170213_130700.jpg

[ Szerkesztve ]

(#106019) szupermacs


szupermacs
veterán

Sziasztok. Egy olyan problémám van, hogy vettem egy Samu tévét és van már egy másik tv-monitor amit használok régebb óta. Az egyetlen gondom az, hogy az új tv távirányítója működik a monitorral is. A monitor a PC-hez van kötve, a forrás is a PC. Mégis ha kapcsolgatom a csatornákat a tévén, a monitor is átkapcsol. Van valami megoldás arra, hogy ne csinálja?

(#106020) fisco válasza fisco (#106018) üzenetére


fisco
csendes tag

(#106021) Flashget válasza szupermacs (#106019) üzenetére


Flashget
félisten

Nálunk már 5. éve ez a szitu mivel egy szobában a tv és tuneres monitor, amit van aki alufóliával oldott meg én egyszerűen mindkét távkapcsolóba 1 jó 1 kevésbé jó elemet raktam. Így csak a sajátjukig jut el a jel a másikhoz már gyenge nem kapcsolja.

Realme GT Master Edition

(#106022) Flashget válasza fisco (#106020) üzenetére


Flashget
félisten

50D6AU2VK

50 - méret
D - CMO
6 - 50/60Hz
A panel type - AntiGlare
U - UHD
2 - passz
V - Vertical edge (korábban direct ledesnek írták)
K - passz

Realme GT Master Edition

(#106023) szupermacs válasza Flashget (#106021) üzenetére


szupermacs
veterán

Sajnos nagyon közel vannak egymashoz. Az alufóliás megoldásról tudsz részletesebben írni?

(#106024) Clever0 válasza szupermacs (#106023) üzenetére


Clever0
senior tag

Az a lényeg, hogy a monitor érzékelőjét letakarjad valamivel - lehet ez ragasztószalag is -, hogy a távirányító jelét csak egész közelről vagy egyáltalán ne vegye.

(#106025) szupermacs válasza Clever0 (#106024) üzenetére


szupermacs
veterán

Post-it megoldotta. Lol! :D Köszi! :R

(#106026) gduck válasza sityupityu (#105951) üzenetére


gduck
addikt

Én se szeretem ezt a kifejezést, de szerintem is megbukott a 3D, nem csak a TV-nél hanem a moziban is. Mert egyszerűen NINCS igazai 3D-s mozifilm. Nem IMAX 3D élményt szeretnék, de ha a GRU2 rajzfilmben a végén lévő felirat alatti 2-3 percben meg tudták csinálni hogy az egész "KÉPERNYŐN KÍVÜL AZ ORROM ELŐTT JÁTSZÓDOTT", akkor a 90 perc alatt ilyen miért nem volt ilyen 3D effekt egy másodpercig sem a rajzfilmben? És a mostani filmekben/rajzfilmekben ezt miért nem alkalmazzák? Nem 90-120 percig, de legalább a film 10-20 százalékában? Simán vannak olyan történések, amikor ezt ki lehetne használni. De a 3D kimerül abban, hogy picit térben látni a dolgokat. Jah és ráadásul a mozis szemüveg még egy csomó fényt is elnyel, ezért sötétebb a kép :(

[ Szerkesztve ]

(#106027) sityupityu válasza gduck (#106026) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem meg jobbnál jobb 3D-s rajzfilmek vannak. Egyébként egy film nem csak a "kijövős" jelenetektől lesz jó 3D, legalább annyit számít a jó mélységérzet is.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106028) dethroner válasza sityupityu (#106027) üzenetére


dethroner
veterán

Hagyd, ne fáraszd magad! Az ilyenek miatt vannak azok a fajta 3D efektek, hogy a szereplő által eldobott tárgy "kirepül a vászonról". Akkor mindenki a gatyájába élvez a teremben és ha van még 2 ilyen jelenet a filmben, akkor utána fülig érő habzó szájjal mesélik egymásnak azt amit láttak. És ha a film ettől függetlenül mind látványban, mint tartalomban egy kalap szart sem ért az sem gond, mert "kijött a nézők közé a felirat, bammeg :Y ".
És az ilyenek dumálnak arról hogy a 3D megbukott :W

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#106029) PuMbA válasza gduck (#106026) üzenetére


PuMbA
titán

A 3D-nek sosem az volt a lényege, hogy az orrod előtt legyenek a dolgok. Ha belegondolsz, akkor hosszú távon baromi zavaró így filmet nézni, mert állandóan újra kell fókuszálni a szemeddel. Ezért nem is használták, ráadásul, amint 100-adjára látod már unalmas is lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#106030) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Samsung QLED TV árak

Na fel lehet kötni a gatyeszt srácok, mert jönnek majd a vásárlók, hogy 150-180-ért akkor mit is lehet venni, mert az új TV-k baromi drágák lesznek! :DDD

(#106031) kezdonokia


kezdonokia
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy az LG tévémhez van egy upc-set top box és egy dvd lejátszó amin feket fehér a kép.Mi lehet a gond?Volt egy korább dvd íróm amin 2 scart csatlakozó volt a mostani lejátszón csak 1 van.lehet ez a baj.vagy rosszul dugtam össze valamit?A lényeg hogy mindhárom készüléken 1 scart van.

(#106032) sandró60 válasza kezdonokia (#106031) üzenetére


sandró60
addikt

Kérdésedet az LG topikban is felteheted ;]
Vagy az UPC-ben is

[ Szerkesztve ]

(#106033) blakey válasza kezdonokia (#106031) üzenetére


blakey
titán

RGB-re kell állítani a kimenetet a lejátszón, Ha yCbCr-re (YUV, komponens) van állítva akkor Scarton fekete-fehér lesz a kép.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#106034) kezdonokia válasza sandró60 (#106032) üzenetére


kezdonokia
csendes tag

Ezt találtam ez is LG-.hez köthető.

(#106035) kezdonokia válasza blakey (#106033) üzenetére


kezdonokia
csendes tag

Köszi, de hogy tudom átállítani ezt?Még sose csináltam.

(#106036) blakey válasza kezdonokia (#106035) üzenetére


blakey
titán

A lejátszódon valamelyik menüpontban van ilyen.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#106037) sugarforce válasza gduck (#106026) üzenetére


sugarforce
őstag

Ja, értem, neked nem tetszik a 3D, ezért megbukott?? Ugyanmár. Moziba sokkal többet nézik a 3d-s vetítéseket, mint a 2d-set. Ez nem épp megbukás. Mondom ezt úgy, hogy én kifejezetten kerülöm a 3D vetítéseket, ettől függetlenül rohadt népszerű. Nem attól lesz valami extrán jó 3d, hogy 2 percenként leveri az orrod a kávéscsésze, vagy a lerepülő visszapillantó.

(#106038) gduck válasza sugarforce (#106037) üzenetére


gduck
addikt

Megyeszékhely, 2 db terem.
Kisterem: 16:9-es vászon, gagyi hangtechnika.
Nagyterem: Mozivászon, jó hangtechnika. Itt csak 3D-s vetítések mennek. Nálunk ezért járnak az emberek 3D-re :)

És bármit mondotok, a mostani 3D-s filmek miatt nem vesznek (mint ahogy nem is vettek) tömegek 3D-s TV-t mert egyszerűen nincs akkora élményfaktora. Mára már "alapfelszereltségnek" kellene lennie a 3D-nek. Ezért a megbukott jelző, ha tetszik ha nem! Sajnos, ha valami nem terjed el, nem hoz elég profitot (TV üzletágnál), az ilyen jelzőt kap..

És néha kirepülhetne film közben valami a vászonból, főleg ha 3D-s akció filmet nézek :K

Amúgy meg gratulálok az előttem hozzászólók hozzászólásának a minőségéhez. :C

[ Szerkesztve ]

(#106039) sityupityu válasza kezdonokia (#106034) üzenetére


sityupityu
veterán

De ez egy samsung topic, van külön lg tévéknek is. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106040) Nemir Ombe válasza gduck (#106038) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha otthon 3m-es képen néznéd a 3D-t, akkor más lenne a véleményed .... az elterjedt 40-50" otthoni körülmények között (átl. 3-4m-ról nézve) még egy normális mozizásra sem alkalmas, nem hogy 3D-re .... és amíg "hálivúd" sorra gyártja a 3D filmeket, addig nem igazán lehet arról beszélni, hogy megbukott, jelenleg "technikai okok" miatt nincs 4K 3D, ezért nem is "eröltetik" az új TV-k ben .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#106041) sityupityu válasza gduck (#106038) üzenetére


sityupityu
veterán

"És bármit mondotok, a mostani 3D-s filmek miatt nem vesznek (mint ahogy nem is vettek) tömegek 3D-s TV-t mert egyszerűen nincs akkora élményfaktora."

Ez egy hülyeség. Az emberek azért nem vesznek 3D tévét (legalább is a samsungnál), mert egész egyszerűen kivették belőlük, illetve prémium kategóriába rakják csak be. Még több pénzt akartak kisajtolni az emberekből, ezért inkább kivették és jött az ívelt tévé (már megbukott) 4K HDR stb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#106042) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Urak,

Van valakinek tapasztalata a ue55ku6000wxxh szériával?
Gondolkozok egy 4k tv-n, még megfizethető kategóriában, és ebből az 50 és 55 colosak ára egész barátságosnak tűnik.
Viszont ha már ennyit kiadok érte, nem szeretnék mellé nyúlni.

Előre is köszönöm :R

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#106043) sugarforce válasza gduck (#106038) üzenetére


sugarforce
őstag

Te leszűkíted a mozibajárás és azon belül a 3d nézést a saját lakhelyedre, vagy a legközelebbi mozira. Én nagy átlagról és sok moziról beszélek. Persze van ilyen is, amiről te írsz, de nem ez az átlag és nem ebből adódik össze, hogy nagyságrendekkel többen ülnek be olyan filmek 3d vetítésére, amiből párhuzamosan futnak 2d-s vetítések is, nem is kevés.
"És bármit mondotok, a mostani 3D-s filmek miatt nem vesznek (mint ahogy nem is vettek) tömegek 3D-s TV-t"
Miről beszélsz? Azért nem vesznek most 3d tv-t, mert a gyártók kivették a funkciót, csak 1-2 tényleg drága tv-ben hagyták benne, ezzel is arra sarkallva a az arra érdeklődő embert, minél több pénzt költsön el. Nincsp rofit? 2-3 éve boldog, boldogtalan 3d tv-t vett, mivel nagyjából csak a legalja kategóriában nem volt benne a funkció. Ebből mégis hogy szűröd le azt, hogy nem vett senki 3d tv-t? Nincs élményfaktor?? Hogyne lenne. Én személyszerint nem szeretem a 3d-t, de sok igazán jó filmet és mesét láttam már, amiben kifejezetten jó volt a 3d és sokat hozzáadott az élményhez.
Persze értem én, hogy te nem szereted a 3d-t mert nem kaszálja le az orrod a vászonból kijövő sarló, ettől nem bukott meg.

(#106044) KD6-3.7 válasza Shokkolo (#106042) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Keresobe beirod ku6000. Volt tema eleg sokszor!

(#106045) #94529552 válasza Shokkolo (#106042) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha nem kell feltétlen UHD, akkor van még az összefoglaló(fent) szerint is ajánlott FHD típus, igaz ez már 60"-os, de hátha elfér ez is: UE60J6240 Innen ráadásul 2 év gyári jótállás lesz(feltétele a vétel utáni regisztrálás). Ha mégis kell a magasabb felbontás, akkor is inkább az 55KU6400-at nézd meg.

(#106046) Shokkolo válasza #94529552 (#106045) üzenetére


Shokkolo
addikt

Őszintén szólva pont az UHD lenne a lényeg, egy 101 centis FHD-ről váltanék, ami költözne a hálóba.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#106047) mbelaba


mbelaba
csendes tag

Sziasztok! Splitteren át 9V-ot kapott a Samu TV antenna bemenete, szerintetek javítható? Típusa: ue40eh6030wxxh

[ Szerkesztve ]

(#106048) sandró60 válasza mbelaba (#106047) üzenetére


sandró60
addikt

A kérdésedet Itt is tedd fel.Van egy pár szaki ott

(#106049) mbelaba válasza sandró60 (#106048) üzenetére


mbelaba
csendes tag

Köszi, felteszem!

(#106050) lanikai


lanikai
aktív tag

üdv,

TV-t vásárolnék a közeljövőben és az egyik kiszemeltem az UE49K5500 (volt), de olvastam, hogy az 5xxx széria nem igazán ajánlott. Esetleg tudnátok ajánlani 170-80e forintos kategóriában más/"jobb" modellt? (43", de inkább 49"-es méretben)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.