Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142001) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

TV vásárlás elött álok, kérem a segítségeteket a típus kiválasztásában. Költöztünk és a nappaliban L alakba van egy 3x3m földig érő teljes ablak, déli fekvésű a lakás egész nap fulba kapja oldalról vagy elölről a napot. A meglévő 60’ -os régi plazmánkat csak teljes sötétítés mellet lehet ilyen fény viszonyban nézni ami nem túl előnyös így a fény erő a legfontosabb szempont a választásnál. 65’ -os méretet keresünk a TV -n 90% -ba netflixet ,HBO GO, youtube, és HDMI kábellel a számítógépről nézünk filmeket, 5% TV és 5% PS4 megy rajta. A TV jelenlegi helyzete miatt wifin tud csak internetet kapni. maximum 900.000,- Ft ot szánok rá. Eddig Lg, samsung, Sony készülékeket nézegettem.De mint írtam a helyi fényviszonyok mellett a BIKA FÉNYERŐ a legfontosabb számomra. Az oled forumba probálkoztam elösször de miután átolvastam az oled Nits értékeket nem vagyok biztos benne nekem arra vagy szüskégem. Abból amit találtam az jön le a Samsung Tv -k rendelkeznek a legnagyobb Nits értékekkel. Van valami tuti befutotok. (nem kell 8K tv)

Üdv, Lambi

(#142002) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Szolgáltatónál(Tel***m) vásárolnék tv-t , a q80T néztem ki. Tényleg xarabb az ue verzió az USA/UK -nál , érdemes megvenni részletre? a méret 55-vagy 65".
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#142003) ORCA58 válasza mpo (#141999) üzenetére


ORCA58
addikt

Többek között [Itt] és [Itt] 100Hz-et írnak.

francz'70
A fene sem érti ezeket a TV-ket. A tesztek alapján arra következtetek, hogy a gyors válaszidejű panelekkel szerelt TV-k jobban szaggatnak, a lassab válaszidősek kevésbé. Ezt onnan veszem, hogy néhány összehasonlító teszben (mindegyik 60Hz-es volt) a filmezésre mindig a lassabb, játékra a gyorsabb válaszidejű TV-t javasolták. De lehet, hogy ez is mint minden egyéni izlés kérdése. De abban lehet valami, hogy a lassabb válaszidő miatt talán kicsit kevébé éles a kép, de e miatt mozgás nem lesz darabos.

general
"2020-ban nézze SD-ben a műsort (4k tv-n), aki.... szóval érted, nemá'."
Mi választása van az embernek, ha máképpen nincs meg, vagy nem sugározzák és érdekel.
Tudom nem mézem meg! :)

[ Szerkesztve ]

(#142004) francz'70 válasza ORCA58 (#142003) üzenetére


francz'70
aktív tag

Az az érdekes, hogy mozgás megjelenítésben nem látok különbséget a két tv-m között, pedig az egyik 120Hz (65MU7002) a másik 60Hz (50MU6102)
Ez inkább a 6102-re nézve hízelgő ;)
Mondjuk egymás mellett még nem néztem a két tv-t, de így külön-külön nézve nem látszik különbség.

(#142005) mpo válasza ORCA58 (#142003) üzenetére


mpo
veterán

Kiderítettem:
UE40H5303

Ha érted, akkor már elavult.

(#142006) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Tudtok abban segíteni, hogy hogyan lehet tv csatornát törölni, illetve csatorna sorrendet állítani?
(Samsung QE65Q90RA)

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#142007) falabu88 válasza Celtis (#141952) üzenetére


falabu88
aktív tag

És természetesen ugyanúgy fennáll a netflix első indításos filmmaker mód hiba, mint reset előtt.. Valószínű app hiba, volt is tárolva app hibaüzenet (amiről csak darabszámot lát a szervizes, szöveges logot nem..)

(#142008) mpo válasza HUTCHDB (#142006) üzenetére


mpo
veterán

A legegyszerűbb a kedvencek, nálam ABC sorrendben van.
Amit nem raktam bele, az nincs is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#142009) cdl válasza HUTCHDB (#142006) üzenetére


cdl
senior tag

Szia.
2 megoldás van:
1. [link]
2. Újra beüzemelni a tv-t, országnak Észtországot választani, így aktív lesz a törlés a menüben.

(#142010) HUTCHDB válasza cdl (#142009) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R
A második jó lesz!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#142011) Callme


Callme
tag

Sziasztok!

Vettem egy Sony WF-XB700 bluetooth fülhallgatót a Samsung Q6FN tévéhez. Csatlakozással semmi gond nincs, viszont 1-2 perc hallgatás után elkezd akadozni a hang, van, hogy el is megy teljesen, és csak akkor jön vissza, ha hangforrást váltok a tévén.
Telefonnal illetve laptoppal semmi gond nincs, akadozásmentes. Viszont ezzel a tévével elég sűrűn csinálja. Elég közel ülök a tévéhez (kb 2 méter), és nincs semmi a tévé és köztem, ami akadály lehetne. Próbáltam már kikapcsolni a routeren a wifit, és vezetékes nettel használni a tévét, hátha a frekvencia zavarja be a fülest, de az sem segített.
Van egy másik Sony fejhallgatóm, azzal kitűnően teszi a dolgát a tévé, akár órákig is használhatom, nem akadozik a hang.
Van bármi, amit tehetnék, hogy megszűnjön az akadozás a fülhallgatót használva? Vagy ezek a vezeték nélküli fülhallgatók nem valók tévéhez? Esetleg várjak egy tv frissítést, hátha megoldja?
A válaszokat előre is köszönöm :)

PSN ID: CallmeEighty8

(#142012) ΞΔGLΞ válasza Deck (#141988) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Komolyan, hagyd már el ezt a beégést, mert nincs ilyen. Nyilván nem egy redvás statikus logót fogsz bámulni a hét mindennapján napi 7-8 órán át, mert akkor befog égni. Szóval beégetni csak akarattal lehet, feledékenységből sem, ha véletlen ott hagyod, mert 1 perc múlva bekapcsol a képernyővédő. És akkor ott van a logóvédelem meg a pixeltolás meg a tkm tudja még mi... :-)

(#142013) Peace


Peace
nagyúr

VRR-t valaki használ PC-vel vagy Xbox-al? Ez egy külön bekapcsolandó valami vagy automatikusan működik? Q70R rtings szerint már tudja és az új RTX30** kártyák és PS5 is elvileg tudni fogja...ideje felkészülnöm ebből is.

(#142014) RudY válasza Peace (#142013) üzenetére


RudY
addikt

One X-et monitoron használom. Külön kell beállítani a megjelenítőn is, ahol akár többféle variáció is lehet, pl. Extended (40-60 Hz), Basic stb. LFC-t nem támogat ez a monitor, ami ugye már 30-tól kezelné (bár kicsit trükkösen és csalósan), kíváncsi vagyok a tévéknél ez jelölve lesz-e egyáltalán (nem hiszem)... bár a HDMI 2.1 már eleve 30-120Hz, úgyhogy nem lehet ilyen "gond", mint a 2.0 és a 2.0b esetében.
A következő konzolokon eleve 60 fps cél, így talán nem lesz probléma. One X-en ugye igen kevés játék lett 4K@60fps, de azoknál piszok jó, de még ott is, ahol választható az 1080@60.
Ez elég jó összefoglaló cikk:
VRR: everything you need to know about Variable Refresh Rate [link]

[ Szerkesztve ]

(#142015) FollowTheORI válasza Peace (#142013) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Csak HDMI 2.1-es eszközökkel lehet tesztelni, így nem hiszem hogy bárki is használja. :)

Mármint a szabványos VRR-t.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#142016) Peace válasza RudY (#142014) üzenetére


Peace
nagyúr

Na akkor ezt majd ki kell tapasztalni. [link] De most jól értelmezem ez alapján, hogy támogatja a VRR-t a tv-m vagy Csak Freesync VRR-t? Mert ugye nem HDMI 2.1-es a tv. Ha csak Freesync, akkor gondolom nem érint majd az RTX 3070-el...nem tudom, hogy PS5 Freesync-es lesz-e. Csak hogy kell-e foglalkoznom ezzel a fícsörrel kártya és konzolvásárlás után vagy nyugodtan elengedhetem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#142017) Sznepi


Sznepi
csendes tag

Sziasztok! 55-ös Samsung tévén gondolkodtam. Belépőszinten nézelődöm, korábban LG-m volt ugyanilyen kategóriában, azzal meg voltam elégedve. A UE55TU7102 típust néztem ki magamnak. Van valami infótok róla, jó vétel lehet? Illetve, meg tudtok erősíteni, hogy 60 Hz-es a panel (ebben a kategóriában sajnos láttam, hogy előfordul, hogy csak 50-es).
Köszi a segítséget!

(#142018) PuMbA válasza Sznepi (#142017) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem akarsz kisebb képátlót és helyette jobb képminőséget, akkor jó vétel. Ennyi pénzért ez van. Nincs 50Hz-es panel, csak 60 :)

[ Szerkesztve ]

(#142019) sunavlys válasza Sznepi (#142017) üzenetére


sunavlys
senior tag

Nem lesz rossz, kivéve a sötét jeleneteket, meg a gyors mozgásokat.

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#142020) RudY válasza Peace (#142016) üzenetére


RudY
addikt

Amit lehetett belemókoltak ebbe, úgyhogy van itt FreeSync és VRR is. LFC nincs, akkor lenne 4K@40 alatt a minimum, úgyhogy nem lesz ez rossz. Legfeljebb akkor, ha a konzolok esetleg tényleg hoznak 4K@120 fps-t. :DDD

(#142021) Peace válasza RudY (#142020) üzenetére


Peace
nagyúr

Tehát akkor tényleg tudhatja a sima VRR-t is, hiába nem HDMI 2.1-es? Kíváncsi leszek. Új videókártya és PS5 miatt is érdekes lehet.

(#142022) Peace válasza RudY (#142020) üzenetére


Peace
nagyúr

Érdekes, mert itt meg azt írja, hogy [link] " VRR through FreeSync" és csak az LG Oled tudja a VRR (HDMI Forum)-ot, de rtings review szerint a Q70R is tudja a HDMI Forum VRR-t. Ez nekem már teljesen zavaros. Mármint hogy miképp tudhatna HDMI 2.1 fícsört a tv-m 2.0-val... :F

(#142023) RudY válasza Peace (#142022) üzenetére


RudY
addikt

Elméletben, illetve gyakorlatilag is tudhat olyan funkciókat, ami már a HDMI 2.1 szabvány része, DE hivatalosan nem kaphatja meg a HDMI 2.1 megnevezést, mert teljes egészében - még - nem felel meg a szabványnak. Tehát, ha pl. nincs meg a 4K@120 Hz, akkor nem kapja meg a plecsnit.

[ Szerkesztve ]

(#142024) Peace válasza RudY (#142023) üzenetére


Peace
nagyúr

De komoly! Akkor tudhatja a nem Freesync-es VRR-t, csak nem viszi a 120 képkockát 4k-ban, ezért nem lett HDMI 2.1. Azért gondoltam, hogy rtings-es arcok csak tudják mit beszélnek és nem elírták. Kíváncsi leszek akkor nagyon, hogy mit hoz ez a next-gen. Konzol és PC fronton is. :))

(#142025) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

Ha valakit érdekel eladom a Mediaba vásárolt 5 év garanciával egy 55Q82R tévémet 2 hónapos. Győrbe megtekinhető. Oled tvre váltás az eladás oka.

(#142026) blakey válasza tibcsi2012 (#142025) üzenetére


blakey
titán

:C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#142027) Peace válasza tibcsi2012 (#142025) üzenetére


Peace
nagyúr

Na tessék! Csak az OLED! ;]

(#142028) tibcsi2012 válasza Peace (#142027) üzenetére


tibcsi2012
csendes tag

Szép és jó is ez a q82 de egy oledre vágytam mindíg.

(#142029) Peace válasza tibcsi2012 (#142028) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor legalább egy vágyálom már teljesül!!! ;)

(#142030) Milka 78 válasza Peace (#142024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem privibe átdobhatnád ha lesz tapasztalatod e téren, mert ugyan ez a dilemma. Vagy gtx 3070 vagy valami amd-s kari. Lényeg, hogy menjen vagy a GSync vagy a FreeSync.

(#142031) Peace válasza Milka 78 (#142030) üzenetére


Peace
nagyúr

Okay. Max október második felében még dobj rám egy pm-et, hogy ne felejtsem el. ;)

(#142032) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!
Anno vásároltam egy Samsung ue50nu7402-t, amivel azóta is meg vagyok elégedve.

Szerettem volna a szülőknek is venni, de addigra megszünt a forgalmazása és az ru7402 típust ajánlották helyette, de már ezt se nagyon lehet kapni.

A kérdés, hogy a fenti tv-vel (nu szeria) megegyező minőségű tv-t tudnátok ajánlani, 43-ast, 130 környékén, csak tv nézésre lenne.

Köszönöm szépen.

(#142033) Milka 78 válasza Peace (#142031) üzenetére


Milka 78
nagyúr

:R

(#142034) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Létezik olyan hogy a samsung tv-n a youtube reklám mentes legyen ? Az alany egyébként egy 65NU800. Köszi

Swoody: tény hogy nagyon jó tv-k de szerintem a 8000-es szériaból kellene nézdned. (ru/tu) Mint a qledeknél szerintem itt is 2019-től ugyan az a széria a régiekhez kepest visszalépés. Pl az rthingsen a 2018as nu8000 még mindig veri az idei tu8000-et. [link] vs [link]
Szóval én inkább egy belépő idei qledet mondenék

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#142035) Rigormortiis válasza mrThomi (#142034) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Ha YT Prémium előfizető vagy, akkor a TV-n sem lesz reklám.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#142036) mpo válasza Rigormortiis (#142035) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos a tévécsatornáknál ez nem megy, ezért a Mute gombról lekopott a felirat.
Csak ismeretterjesztő és sport csatornákat nézek, de azok is tele vannak a negyedóránként indított reklámmal.

Ha érted, akkor már elavult.

(#142037) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok. Van egy H6400-as TV-m. Nem mai darab, de kettő bajom van vele összesen.

Az egyik, hogy sokmindent nem játszik le USB-ről. Valahol van valami leírás, hogy milyen paraméterű videókat tud biztosan lejátszani? Esetleg szerviz menüből nem lehet valamit okosítani rajta ezzel kapcsolatban? Csak egy külső lejátszó lehet a megoldás?

A másik gond: nagyon szeretem az időzített ki- és bekapcsolás funkcióját, ezt használom este, így ha elalszok, akkor is kikapcsol a tv, illetve reggelente pedig ébresztőnek használom, még a telefon ébresztője előtt bekapcsol. Ez szépen működik is, amíg nem jön véletlen egy áramszünet, vagy elég egy fél másodperces áramkimaradás is, amit én lehet észre sem veszek, mert mondjuk munkában voltam. Elfelejti a tv az időzített ki- és bekapcsolási beállításokat, minden más megmarad csak ez nem. Ha beállítom újra, akkor megint jó a következő áramszünetig. Frissítés nincs a tv-hez, legalábbis magának nem talál.

Ezekre tudtok valami tippet adni?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#142038) Faterkam


Faterkam
addikt

Az ébresztés az ilyen, egy áramszünet kilövi. De örülj neki, hogy van a TV-ben, mert az új több százezres Samuba már nem tették bele (ezt sem!) :U

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#142039) mrThomi válasza mpo (#142036) üzenetére


mrThomi
addikt

Hm ez nem jó hír. Azérz köszi a válaszokat.

Nothing Phone (2a)

(#142040) bobby45


bobby45
tag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, hogy érdemes e váltanom Q70r-ről Q85r-re a Hdmi 2.1 miatt? Mert ha jól néztem a Q85r tudja már ezt. Konkrétan tervezem Ps5 vásárlását és ott Hdmi 2.1 van,  ha én a Q70r-el használnám nem lenne akkora képfrissítésem mint Q85r-en? Vagy rosszul értelmezem? 

(#142041) Peace válasza bobby45 (#142040) üzenetére


Peace
nagyúr

Ha lesz játék PS5-ön, ami 60 FPS-nél gyorsabban fut 4K felbontáson, akkor az a Q70R-el nem fog menni. Nem sok esélyt látok erre egyelőre. Összetesszük a kezünket, ha a 60 meglesz! Én nagyon nem tartok ettől az új generációtól a Q70R-el. Várom szeretettel!

(#142042) Deck válasza Peace (#142041) üzenetére


Deck
titán

4k 60fps felett nem lesz semmi. Max 1080p vagy 1440p mellett 120fps multiban talán. (COD stb. De azt meg monitoron játszunk)

PS5

(#142043) super dríve


super dríve
csendes tag

Sziasztok! A napokban vettem egy Tu8502 tv. Az a gondom vele, hogy a helyi kábeltévés szolgáltató által adott frekvenciák közül egyet nem talál. A 212500hz lévő 4 csatorna nem fogható! Sőt magát a frekvenciát sem látja.
A nappaliban van egy lg tv ott nincs ilyen gond! Volt olyan is hogy mégis meglelte, aztán elmentette de a következő bekapcsoláskor már nem volt meg. Mindegy hogy automata keresést választok, vagy manuálisan írom be az adatokat, hol van hol nincs frekvencia ill. csatorna!
A másik gondom az időzített kikapcsolás
Nem igaz hogy csak 5-6 lépésben lehet elérni hogy pl. 30 perc múlva kapcsoljon ki a Tv.
Hogy lehetne rövid úton elérni ezt a menüpontot? :W

(#142044) Sza_Sa válasza zsiz (#142037) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Veszel egy szünetmentest ami csak a tv-t látja el, amennyiben ilyen áramszünetek vannak. Elég lesz a legolcsóbb is - hiszen csak készenlétben lesz rá szükség, az meg <5W -, aztán veszel egy iec-cee átalakítót és már dughatod össze.

A másikra csak a külső lejátszó a megoldás

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#142045) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Van itt valakinek Q80T tipusu tv-je? Nagyon hajlok a vételére , de szeretnék olvasni felhasználó tapasztalatot.
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#142046) mihaly13 válasza super dríve (#142043) üzenetére


mihaly13
tag

Nekem is pont egy ilyen tévém van és csak annyit szeretnék hozzá tenni hogy ha nem talál csatornákat én így állítom be : kábel , akkor UPC-DIGI- valami más ( valami hasonlót ír ) avval hogy nekem DIGI van mégis a harmadikat választom mert már megjártam hogy elrendeztem a csatornákat a számítógépen és egyszer csak azt vettem hogy újra vissza ugrott ahogy volt , akkor be kell állítani a " modulációt " pl. 64 QAM ,de lehet hogy 256QAM , az után " jelátviteli sebesség nálam pl. 6900 ks\s és utána lehet indítani az automata keresés ,ha tudod a a frekvenciákat be lehet írni a kezdő meg a vég frekvenciát ! A második problémád az sajnos evvel a távirányítóval ez így működik , de nagyon jól működik egy más Samsung távirányítóval is csak azoknak nincsen mikrofonjuk , én is használok egy ilyen távirányítót BN59-01303A .

(#142047) BsReiki


BsReiki
csendes tag

Sziasztok!
Mi a különbség a 2 típus között, én nem igazán találtam rá ?
SAMSUNG QE 50 Q60TAUXXH
SAMSUNG QE 50 Q67TAUXXH
árban is csak 3000 ft. a különbség, gondolom nem valami eget rengető dolog lehet ? Érdemes lehet megvenni, ha csak TV és USB-ről filmek nézése a cél ?
köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

(#142048) zsiz válasza Sza_Sa (#142044) üzenetére


zsiz
őstag

Kár.. Na mindegy, akkor marad valami olcsó külső lejátszó.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#142049) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok rendes 4K HDR Samsung tv-t keresek Ps4-5 géphez ami valóban tudja ezt a képet nem csak rá van írva. Nem a legújabb érdekelne hanem megfizethető és bevált szériát keresek nem is a legolcsóbbat hanem valami tényleg megbízható jó minőségűt. Köszönöm a segítséget és a tapasztalatokat.

(#142050) mpo válasza Szilágyi84 (#142049) üzenetére


mpo
veterán

Méret is számít, mert kisebb méretben nem ugyanazt tudják.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.