Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Tippmix46 válasza BBéci (#31982) üzenetére


Tippmix46
senior tag

BBéci, ha számítógép kép van nagyban a készüléken (tv-laptop összekötés HDMI-vel) akkor kicsiben tudom a tv képét kitenni a D5500asnál?

(#32002) BBéci válasza Tippmix46 (#32001) üzenetére


BBéci
titán

Igen, ha csatlakoztatsz a tévéhez antennakábelt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32003) Tippmix46 válasza BBéci (#32002) üzenetére


Tippmix46
senior tag

tv-be megy közvetlen antenna kábel és UPC HD kártyám van. Laptop HDMI-vel van tv-hez kötve, mit kell megnyomnom a távirányítón, hogy láásak tv adás képet kicsiben, ezt is meg tudod mondani? Köszi!

(#32004) BBéci válasza Tippmix46 (#32003) üzenetére


BBéci
titán

Keresd meg a menüben a PIP-et és aktiváld! Ne kérdezd, hol találod, fejből nem vágom a Samsung menüjét.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32005) Tippmix46 válasza BBéci (#32004) üzenetére


Tippmix46
senior tag

ok, megnézem otthon....ha ez igaz hogy tudja, akkor a samsung call center is elmehet a sunyiba....pár hónapja direkt rákérdeztem, azt mondták, csak úgy tudja, ha dvd-t vagy dvd felvevőt csatlakoztatsz HDMI-vel a tv-hez (persze ami DVB-C tuneres az esetemben, ami persze legalább 80 ezer Ft)...most láttam ma, hogy valaki kérdezgette itt ezt a PIP dolgot, ezért is kérdeztem most rá nálatok.

Ja és én nem azt kérdeztem anno meg, hogy 1 nagyablakos és egy kis ablakos tv adás képet tud-e, hanem amit most tőletek, tehát pc nagyban és kicsiben tv....

Szóval ha megy, nagyon örülni fogok....

[ Szerkesztve ]

(#32006) Tippmix46 válasza Tippmix46 (#32005) üzenetére


Tippmix46
senior tag

egy másik fórumon ezt látom:
"Ezekben a tévékben egytuneres PIP van: HDMI forrás esetén nézhető PIP-ben valamelyik tv-csatorna műsora.
Kapcsolj egy HDMI forrásra, nyomd meg a TOOLS gombot. A menüben válaszd a PIP menüpontot. Itt lehet beállítani a csatornát, a méretet és hangot. A PIP-je egytuneres, a főképernyő mindig HDMI vagy PC forrás, az alkép mindig valamelyik TV-csatorna (analóg vagy digitális).
Csak HDMI vagy PC forrás esetén elérhető a PIP!"

Elméletileg mennie kell, ahogy te is írtad Béci, köszi, kipróbálom.

(#32007) BBéci válasza Tippmix46 (#32005) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem az ügyfélszolgálat másképp értelmezte a kérdésedet. Amennyiben egyszerre két tévécsatorna műsorát akarod kitenni e képernyőre, akkor valóban külső tuneres készüléket kell HDMI-n csatlakoztatni. Klasszikus értelemben a PIP két tévéműsor egyidejű nézését jelenti.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32008) Tippmix46 válasza BBéci (#32007) üzenetére


Tippmix46
senior tag

először úgy értelmezte, de aztán megkérdeztem a PC-s dologgal direkt, de a hölgy mint egy automata fújta az eredeti szöveget:)

de kedvesen ajánlott samsung dvd készülékeket, amelyek DVB-C-ek:)

(#32009) Destiny666


Destiny666
csendes tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és ki is néztem egy UE32D6500 készüléket azonban ahonnan meg tudtam volna venni plusz garanciával már nem lehet rendelni és helyette egy ES6100-at ajánlottak. Utána néztem és a D6500-zal egy árban van az ES6300 is. TV és filmnézés mellett a számítógépemet is rákötném egy kis önfeledt játék erejéig. Ti melyik modellt ajánljátok? Előre is köszi.

Red

(#32010) Drag77 válasza Lolek (#31998) üzenetére


Drag77
senior tag

igen

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#32011) RudY válasza Tippmix46 (#32001) üzenetére


RudY
addikt

Gyakorlatilag igen, bármilyen HDMI eszköz csatlakoztatásakor, pl. Blu-Ray lejátszón való "smartolás" közben is:
[kép]
A TV adás kiválasztása, elhelyezkedése, hang stb. mind a menüből variálható (Rendszer/PIP):
[kép]

(#32012) JoeYi válasza Destiny666 (#32009) üzenetére


JoeYi
őstag

játékra jobb az es

(#32013) Imifej válasza Tippmix46 (#32008) üzenetére


Imifej
senior tag

Nekem a C650 bármely bemeneti forráshoz engedi a PIP-et. Két TV csatornát úgy nézek egyszerre, hogy egy külső DVB-T van rákötve, ami egy Alcor HD-1800.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#32014) nightshadow válasza Destiny666 (#32009) üzenetére


nightshadow
veterán

Az ES6100 és ES6300 között csak a DVB-S tuner a különbség.

(#32015) Flashget válasza Tippmix46 (#32006) üzenetére


Flashget
félisten

Csak HDMI vagy PC forrás esetén elérhető a PIP!"

nem csak...
PIP van smart és webböngészésre alkalmas tévéknél is, tehát a forrás internet.

Realme GT Master Edition

(#32016) utánvétel válasza AttyVin (#31860) üzenetére


utánvétel
aktív tag

És végül így is lett. 10mp exit gomb nyomva tart, majd onnantól már minden beállítás ment előről, mintha most lett volna először bekapcsolva a tv.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#32017) galaxy_ace


galaxy_ace
csendes tag

Nem értem.....mindenhol az írják, hogy a TV (eh6030w) egytuneres PIP funkcióval bír, és ha jól értelmezem, akkor ez ok, hiszen pl műsorújság nézése közben is ott van kicsiben az adott csatorna képe. Viszont a TV hivatalos oldalán egy szóval sem említik ezt a funkciót, és előcsalogatni sem tudom a fentebb leírt módszerrel (hdmi vagy pc forrás esetén érhető el...bla bla). Akkor most mi lehet az igazság?

(#32018) nagyszegi


nagyszegi
tag

Heló!
Vettem egy samsung 40" os lcd tv-t (használtan) és egy olyan gondom van vele hogy amikor sötét vagy tiszta fekete a háttér a filmben akkor a fehér és más színek nagyon eltompulnak mintha levettem volna a fényerőt és hát eléggé zavaró h világos jelenetnél nagyon szép a képe kontrasztos meg minden és amikor vált egy sötétebbre akkor elhalványul minden. Kérdés h ez normális e és h ki lehet e küszöbölni valamilyen beállítással mert próbálkoztam vele de nem találtam rá a megoldásra.

(#32019) kissdani válasza nagyszegi (#32018) üzenetére


kissdani
senior tag

Az energia takarékos mód kivan kapcsolva a menübe?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#32020) nagyszegi válasza kissdani (#32019) üzenetére


nagyszegi
tag

az energiagazdálkodás autora van állítva. Ha kikapcsolom megoldhatja a gondot?

(#32021) kissdani válasza nagyszegi (#32020) üzenetére


kissdani
senior tag

Igen kapcsold ki lehet az a baj!

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#32022) nfsu17 válasza nagyszegi (#32020) üzenetére


nfsu17
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy megoldja-e. Többüknknek ugyanis nem.

(#32023) nagyszegi válasza kissdani (#32021) üzenetére


nagyszegi
tag

Ez megoldódott köszönöm de nem tudom mi történt mert most meg a kép közepén van egy csík a gyors mozgásoknál mintha az alja 1-2ms el lassabban frissítene mint a teteje még akkor is ha visszaállítom az energiatakarékosságot... Ötlet?

(#32024) kissdani válasza nagyszegi (#32023) üzenetére


kissdani
senior tag

Tv müsoroknál is, vagy csak pc-n?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#32025) apollonia38


apollonia38
csendes tag

Hi,
tudna-e valaki segíteni abban, hogy a PIP miért nem működik a tv-inkben.
Van 2 Smart tv-nk, egy 102cm-es és egy 140cm-es.
Nem tudjuk behozni a kép a képben funkciót.
Mindent végigcsináltunk...de nem jön a kép.
Help!!!!!
MZS

(#32026) nagyszegi válasza kissdani (#32024) üzenetére


nagyszegi
tag

csak pc-n mert tv ként nem használom de kihúztam a hdmi-t aztán visszadugtam aztán megjavult.

(#32027) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
van egy LE40C650-es TV-m, és az érdekelne, hogy mivel a PC-m, és a TV is be van dugva ugyanabba a routerbe, a PC képernyőjét át lehet-e varázsolni a TV-re?
Válaszaitokat köszi.

(#32028) nismoka válasza apollonia38 (#32025) üzenetére


nismoka
addikt

Csak külső forrásból pld hdmi, működik a pip.

(#32029) apollonia38 válasza nismoka (#32028) üzenetére


apollonia38
csendes tag

...arról megy!

(#32030) csedaviasd


csedaviasd
csendes tag

Sziasztok!

Még egy éve akartam lecserélni a mostani 51 centis crt tv-m egy 6500-as 40 colos samsung led tv-re de (ez decemberben volt) már sehol nem tudtam beszerezni mert mindenhol elfogyott. Most újra elkezdtem nézegetni és látom ,hogy megújult az egész széria. Amit kinéztem az a 6100-as.(ES). HD és fullHD filmeket néznék rajta külső vinyóról valamint este híradót. Ami mindenképp kell az a minimum 100hz valamint wifi de azt látom ,hogy van benne. Igazából a képminősége érdekelne ,személyes tapasztalatok és ,hogy jó választás lenne-e.

(#32031) Imifej válasza apollonia38 (#32029) üzenetére


Imifej
senior tag

A sarokban, csak a digitális tuner képét tudja megjeleníteni. Az analóg kábeltévét pl. nem.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#32032) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

Samsung ue40eh5300w tipusú tv-hez szeretnék vmi jó kép beállítást, ehhez kérném a segítségeteket.

Előre is köszi mindenkinek! :R

(#32033) samminpro válasza csedaviasd (#32030) üzenetére


samminpro
csendes tag

Szia!

Én is most cseréltem le a régi készülékem egy Samsung UE-40ES6800 Smart Tv-re. A képminőséggel eddig nagyon elégedett vagyok, pendrive-ról, laptopról össze kötve hdmi kábellel, és youtube-ról néztem 1080p HD filmeket vele. Szolgáltatás nálam Digi kábel TV és TopNET. Van egy TP-LINK TL-WR941ND Router. Próbáltam vezeték nélkül is filmet nézni és ment akadás nélkül. (Kb 1 méterre van a router a tv-től.)
Smart résznél távírányítóval a szöveg gépelése körülményes munka, ezért ma vettem egy Logitech Wireless Combo MK320 billentyűzetet egérrel, ezután már könnyen ment a szövegbevitel és a böngészés.

(#32035) Dealer20 válasza samminpro (#32033) üzenetére


Dealer20
tag

Szia én is Samsung UE-40ES6800 re váltottam, egy 40D6100 ról de azt kel hogy mondjam hogy szerintem nincs olyan szép képe Digi kábellel mint az előzőnek a pár HD-s csatorna szebb volt az előzőn.
A 3D ami tényleg kiváló :)
Ja és nem megy rajta sajnos az nYouTubeHD3D...
Neked milyen volt a régi?

(#32036) Csekusz válasza Dealer20 (#32035) üzenetére


Csekusz
tag

Sziasztok !
Összejöttünk, úgy tűnik ! :K
Jelenleg egy ue40D6100 -as tv-t használunk, teljes megelégedésünkre mükszik, gyönyörű a képe, smart böngészője lassú talán annyi a negatívum, ill. nincs benne a teljes értékű smart és a wi-fi.
Most szeretnénk majd vásárolni egy ue46ES6800-ast, ami egyrészt nagyobb, gyorsabb, fejlettebb azért (képfrissítés, dual-procis, teljes értékű a böngészője), de én a web-es vásárlástól tartok kissé, illetve az ügyintézéstől.
Nem tudom ilyen esetben mi az eljárás, jár-e pl. a +4 db 3D-s szemüveg, mi van a garival, illetve nagyjából 6-8 boltot találtam, ahol egy árban (299.900.-) van a készülék, de ezekről a boltokról mégcsak nem is hallottam, nem tudom megbízhatóak-e ? :( :F
A kinézett 46es6800-ról csak jó véleményt olvastam, 6900-ra, pláne 7-es sorozatra nincs kredit, 46"-ban gondolkodom, de pl. (magyarul) tesztet sehol nem találtam..., szerintetek ?
A D6100-at gyakorlatilag csak dícsérni tudom. Nagyon jó készülék, megbízhatóan,szépen, hiba nélkül müködik. Megy is a hálóba... ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Wave II., Samsung N7100, Samsung N910F - iPhone 6S, iPhone 8+, S9

(#32037) samminpro válasza Dealer20 (#32035) üzenetére


samminpro
csendes tag

Nekem egy Sony lcd tv volt amit lecseréltem erre a samu ES6800-ra. A YouTubeHD3D-t most próbáltam ki a 3D Waltz of the Flowers-el ( Youtube 3D HD teszt) és nekem tökéletesen működik.

(#32038) szacsee válasza Csekusz (#32036) üzenetére


szacsee
nagyúr

Sokan ezt a boltot megbízhatónak tartják.
Saját autókkal viszik ki a készüléket, szaki össze is rakja neked a weboldal leírása szerint és csak jó példányt tudsz venni. Igaz kicsit drágább, de ingyen kiszállítás + scart, hdmi és USB kábelt is kapsz + a csomag tartalmazza a 4 szemüveget. Iletve tudsz még cseregar hosszabítást is kérni némi pénzösszegért, de nem fontos, mert ha valami adódna visznek egy cserekészüléket a garanciáztatás lezárásáig azt használhatod.

(#32039) Dealer20 válasza samminpro (#32037) üzenetére


Dealer20
tag

En az nyoutubeHd3D widgetre gondolok az müködik neked?

(#32040) Dealer20 válasza samminpro (#32037) üzenetére


Dealer20
tag

esetleg valaki próbálta már Es szérián?

[ Szerkesztve ]

(#32041) kaboska válasza szacsee (#32038) üzenetére


kaboska
aktív tag

Én is csak ajánlani tudom [EZT]a boltot.Nagyon korrekt és minden úgy van ahogy meghirdetik.Tényleg össze is szerelik és segítenek beállítani!

"Fej vagy gyomor"

(#32042) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Logitech Wireless Combo MK320 billentyűzetet szerintetek tudnám használni UE40ES6100-al?Esetleg mit ajánlanátok hozzá?
Kösz!

"Fej vagy gyomor"

(#32043) ac.milános


ac.milános
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van egy ue46d6510-tvm.Elment róla a net és nem tudom vissza csalogatni.Tudna valaki segíteni?Próbáltam tv reset,router reset,modem reset és semmi.Köszönöm

(#32044) galaxy_ace


galaxy_ace
csendes tag

Tegnap este felmerült egy újabb probléma....Adott egy MindigTV-s Ci modul, amivel eddig semmi probléma nem volt, viszont tegnap este óta jópár csatornát nem tudok nézni, mivel azt írja ki, hogy "Nincs hozzáférés". A modult és a kártyát a TV-hez kaptam az üzletben, egy olimpiai akció keretében, és elméletileg 3 hónapos előfizetést ad.
További érdekesség, hogy eddig az ÖSSZES csatorna nézhető volt, nem volt pl csomagokra bontva, tehát még HBO is volt, viszon most ennek lőttek. Az is furcsa, hogy igy sincs egy bionyos csomag meghatározva (ha esetleg központi belenyúlásról van szó, ha van ilyen), mert össze-vissza foghatóak a csatornák. Családi Alap csomag teljesen, CSaládi Extra félig-meddig, kb a csatornák 80% fogható, HBO elszállt. Ötlet? Ci modul menüjébe nem piszkáltam bele, viszont lejárati dátumnak aug.17 ír, ellentétben a 3 hónapos előfizuval (ami elméletileg jár)

(#32045) samminpro válasza szacsee (#32038) üzenetére


samminpro
csendes tag

Én is ott vettem a tv-t. Rendeléstől számítva 4 nap volt a kiszállítás. Rendben ment minden a beüzemelés is megtörtént. Ajándék kábelek + 2db 3D szemüveget is megkaptam. Garancia papír is oké. A TV Made in Slovakia.

(#32046) szacsee válasza galaxy_ace (#32044) üzenetére


szacsee
nagyúr

Alapból elvileg 7 napig regelés nélkül megy a kártya és használható még a HBO is.
Anno nyertem egy Alcor DVB-T set top boxot és 3 hónapos ingyen kártyát adtak hozzá.
Egy hétig volt nálam is HBO, utána regisztrálnom kellett a kártyát. Miután regeltem már nem jött be az HBO, mert nem a csomag része. Nem lehet, hogy még nem regisztráltad (aktiváltad) telefonon és ezért történhetett?
Lehet nem ez a probléma, csak tippelek... mivel írtad, hogy olimpiai akcióban kaptad a kártyát. (nem értek hozzá, lehet már net képes TV-n keresztül is tudja aktiválni és ezért keveredett meg kicsit és nem is kell felhívni a regisztáció végett az ügyfélszolgálatot).

ac.milános: A routert reset után nézd meg, lehet az Upnp alapesetben tiltva vagyon és ezért nem látja. Illetve az is előfordulhat (bár nem tudom TV-k esetében hogy van), hogy a TV kapott egy frissítést, és fix IP-t kell beállítani neki... már ha lehet. Nézd meg a csatlakozókat, kábeleket, lapossal vagy PC-vel nézd meg, hogy a TV helyére dugva minden oké-e.
Ha a TV-t alapra állítod és akkor sincs net, akkor lehet, hogy elromlott valami és garizni kell.
Wifi esetén pedig ha a routerben MAC szűrés van állítsd be a TV Wifi MAC címét.
(hálózati ismereteimből ennyire futja, a TV-hez nem értek, de mivel hálózatot használ mint a többi eszköz, ezeket jó lenne kipróbálni)

samminpro & kaboska: Még nem rendeltem onnan, de fórumon nagyon dicsérik. A bolt viszont nagyot szakíthatna, ha pl felárért kalibrálnák is a készüléket, ha már a saját "szakemberei" szállítják ki. Nem értek a kalibráláshoz, de janos666 többet tudna mondani, csak sejtem, hogy logikusan gondolkodó embert 1 hó alatt be lehetne tanítani... utána pedig úgy is szerez saját tapasztalatot, amit aztán a későbbiekben tudna kamatoztatni.
Sajnos erre vidéken nem nagyon van lehetőség, már pedig egy pl 200K-s tv esetében ~10 ezer ft-ot szerintem megér, ha beállítják. Igaz némi bejáratás nem ártana lehet, plazmánál kell is, viszont ha sejti az ember, hogy miképp néz ki színhű beállítással a TV, utána eldöntheti, hogy bejáratás után is kalibráltat vagy sem (elmásztak a színek annyi idő alatt, vagy sem, ahogy a panel bejáródik).

[ Szerkesztve ]

(#32047) ac.milános válasza szacsee (#32046) üzenetére


ac.milános
csendes tag

Köszönöm.Próbálkozni fogok :)

(#32048) samminpro válasza kaboska (#32042) üzenetére


samminpro
csendes tag

Szia! Hívd majd fel annak a boltnak az ügyfélszolgálatát amiről itt írtunk és segítenek. Én is tőlük kérdeztem meg ,hogy melyik vezetéknélküli billentyűzet kompatibilis a ES6800-val.

(#32049) ac.milános


ac.milános
csendes tag

A router-t felismeri csak állandóan kiírja,hogy" hállózati interferencia próbálja újra" :F

(#32050) szacsee válasza ac.milános (#32049) üzenetére


szacsee
nagyúr

Wifi, vagy madzagos kapcsolat?
Wifi-nél ne csodálkozz, több topik is megemlíti, hogy több vezeték nélküli eszköznél vannak gondok... pl wii + laptop stb..
Válts csatornát!
1-es, 6-os, vagy 11-est... de többivel is próbálkozhatsz.
Pár MHz-es eltérés van köztük és lehet, hogy összeakad valamivel.
VPA2, AES stb-vel is variálhatsz (tiltás próbaképp)
Ha nem jön be, akkor UTP Cat5-ös kábel és minden okés lesz.
Ha kábellel kötötted össze, akkor cipzár a számon. :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.