Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) domager2 válasza humax (#20980) üzenetére


domager2
tag

Nyugi, 50 Hz-es a D8000 is.
A 230 V 50 Hz-cel párusul, ez szabvány :DD
Ez nem a képfrissítésre vonatkozik. :C

(#21002) bosco95


bosco95
csendes tag

ÜDV!
Az lenne a kérdésem hogy van egy Samsung UE40D5500 LED tv-ém és halottam róla hogy ezzel a CI vagy CI+ card kártyával a nem elérhető csatornákat is el tudom érni . És hogy ebbe mi is az igazság? És ha igen akkor hol tudnám beszerezni ezt a kártyát. :)

(#21003) kerekfej válasza sandró60 (#20871) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung Wifi Adapter most 14000Ft körül van.

(#21004) edemRulez


edemRulez
csendes tag

Sziasztok!
UE40D6500-m van. VGA kábellel ha rákötöm a PC-t vibrál a kép. Mintha a frissítéssel lenne gondja, pedig átáll 60Hz-re. Valamilyen ötlet? Mi okozhatja?
Köszi előre is!

(#21005) Tutu7030 válasza edemRulez (#21004) üzenetére


Tutu7030
veterán

Használj minőségi árnyékolt kábelt, de még jobb, ha dvi/hdmi kábelt használsz.

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#21006) mrzed válasza Tutu7030 (#21005) üzenetére


mrzed
senior tag

Újabb videó kártyák esetén szokott lenni külön hdmi csatlakozó is, ebben az esetben a legjobb a hdmi/hdmi kábel használata.

(#21007) GLOCK34


GLOCK34
aktív tag

D7000 samu-ra kötnék pc-t.Gigabyte gtx470 kártya amin mini hdmi és 2x dvi van.
Mostani kábel 1.3,a 3d fika,de nagyon. 1.4-es 3d kábelt nem találok aminek mini az egyik vége. Átalakítót lehet kapni,de már a 20.üzletben sem tudják,hogy ezen keresztül milyen felbontás érhető el. Aktív 3d,valami 4kx2k-nak kellene megfelelni állítólag. Ha nem tudja,akkor 3d-ben nincs fullhd,legalábbis a Samsung ügyfélszolgálatnál ezt mondták.
Szerintetek összejöhet valahogy,vagy kártyacsere?

(#21008) Rebell válasza GLOCK34 (#21007) üzenetére


Rebell
senior tag

én innen rendeltem. [link]

(#21009) 16gaborm


16gaborm
csendes tag

A napokban történt egy kis probléma sikerült az egyik 3D-s szemüvegem(SSG-3100GB) jobb lencséjét betörnöm ami el is színeződött! A TV-hez 4db-ot kaptam ajándékban,de már az első kipróbálásnál az egyik nem kapcsolt be hiába cseréltem elemet,szal az garanciás lesz mindenképpen!
A törött lencsét megpróbáltassam kicseréltetni "ilyen volt a kibontás után",vagy szervizben lehet külön cseréltetni csak a lencsét?

Mészi - UE32D6100SWXXH

(#21010) kerekfej válasza 16gaborm (#21009) üzenetére


kerekfej
addikt

Amelyiket eltörted arra már nincs garancia az biztos.

(#21011) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Van egy LE40C650-em. Találkozott már valaki olyannal, hogy nem működik a távirányító.
Időnként kihagy, s akkor csak elem kivétel, majd vissza, s megütögetés után működik.

Elemek újak, azt is cseréltem már.

Le volt ejtve már párszor, de nem törött el.

Esetleg valakinek szétszedési útmutatója nincs?

Rederik

(#21012) GLOCK34 válasza Rebell (#21008) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Köszi! Milyen tv-n használod?

(#21013) LacBp válasza Rederik (#21011) üzenetére


LacBp
tag

nekem LE32C650 s néha én is jártam így, főleg amíg akkuk voltak benne...

(#21014) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

Utoljára 2 hete írtam, addigra már mindenhol hiánycikké vált a 40"D6500-as. Végül mégis sikerült találnom, igaz kicsivel drágábban (219e) az Auchanban, de nekem belefért ennyi az 5 év gariért cserébe. Fogadni mernék rá, hogy idén is lesz vmilyen Samsung akció (akár kiterjesztett gari ismét) a futball EB, v. az Olimpia idejére, de nem akartam annyit várni.
Nos, eddig nem kellett csalódnunk a tv-ben!

Első benyomások, tapasztalatok:
- a 3D nálunk csak érdekesség, megnéztem néhány 3D trailert a SmartHUB-on keresztül, pöpec meg minden, de a lányom még csak másfél éves, a feleségem pedig egyik szemével rosszul lát (azért az Avatar 3D-re én is kíváncsi leszek, ami pedig a "3D kontra full hd 3D"-t illeti, sztem 2,5-3 méterről nézve engem sem fog nagyon zavarni a különbség - szóval havi max 1-2 film miatt nekem nem érte meg a D7xxx felára). 3D letöltésekkel még nem kísérleteztem, kivéve egy U2 koncert 3D avi-t, amit azonban nem tudott lejátszani. :(

- szemüveg: 2 db 3050-es volt a csomagban, de fogok kapni még kettőt, már telefonáltak is, h átvehetem. Utóbbiak nem tudom, h milyenek lesznek - van vmi érdemi különbség a 3050-es és a 3100-as között?

- egyelőre analóg jelünk van, felkészültem a legrosszabbra, de a hígfos-kásás masszához képest kellemes csalódás ért, mondjuk csatorna (sőt, műsor) függő a dolog, előfordult, h katasztrófa, de általában egészen elviselhető

- természetesen szeretnék majd váltani digitális adásra, kábelen nálunk csak UPC jöhet, ezért műholdas(tányéros) megoldásban gondolkodom. De mindenféleképpen kikerülném a set top box beltéri egységet! Sajna azonban úgy tudom, a beltéri egység kikerülése egy szolgáltatónál sem megengedett, talán csak a UPC Direct és a tányéros DIGI esetében van rá lehetőség - ez ügyben még informálódnom kell...esetleg vkinek tapasztalat?

- az Allshare frankón működik: wifin keresztül N-es TPLINK routerrel röccenésmentesen viszi a full hd mkv-t is, nem kell kábel!

- a böngésző is kellemes meglepetés volt a tesztekben olvasottakhoz képest. OK, nem egy villám, de élvezhetetlennek sem mondanám. Sajna a telefonom hiába DLNA képes, ha Nokia C7-es, így távirányítani, gépelni telón keresztül nem tudok, nyilván kényelmesebb lenne a böngésző használata is. De ha az ember könyvjelzőként beállítja a rendszeresen látogatott oldalait, akkor az url címek beírásával utána már nem kell bajlódni.

- képminőség: igazán fantasztikus majd digitális jellel lesz, bár aszondják csodára ne számítsak SD felbontásban, de azért néhány HD adás már elérhető. :) Ettől függetlenül bámulatos így is, akadást, szaggatást nem tapasztaltam. Természetesen igazán a full hd mkv-k a legütősebbek. (nem nagy dicsőség, de anyósom szintén frissen vásárolt LG 32LK450-esén sokkal pixelesebb az SD tartalom, legyen az analóg jel, vagy avi file - gondolom a képjavítás/felkonvertálás sokkal hatékonyabb a jobb panelű D6500-ason.)

- képbeállítások: nekem már az alap is tetszett, később is csak kicsit módosítottam rajta. Alaposabb kísérletezgetésekbe még nem bonyolódtam.

- maga a tv design-ja továbbra is szemet gyönyörködtető, káprázatos a vékony káva, újra és újra megállapítjuk, hogy mennyire jól néz ki, feldobja a nappalit..:) Egy negatívum: csalódottan vettem tudomásul, hogy felszerelt talpon nem forgatható még kis szögben sem a tv, csak talppal együtt...aszittem, ilyen árkategóriában a forgatás alap dolog.

- frissítés: nem kellene felkínálnia a tv-nek a 1017.1-est? Vagy csak usb-n lehet, miután letöltöttem innen?

[ Szerkesztve ]

(#21015) tibike8 válasza dave_gahan (#21014) üzenetére


tibike8
őstag

Hogyhogy nem forgatható a tv? Nálam lehet forgatni szépen. Előre-hátra nem lehet csak.

(#21016) Zsüll78


Zsüll78
csendes tag

UPC-sek! Napokban új csatorna keresést csináltam és a keresés opciónál a Teljes,Digitális,Analóg és Hálózati közül kipróbáltam a hálózatit és talált egy darab adat/egyéb csatornát, amin néha fullHD-ban reklámok nélkül film megy. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet ez? Se txt, se infó a csatornán.

(#21017) dave_gahan válasza tibike8 (#21015) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Már akkor kerestem, h hol a forgó mechanika, amikor felcsavaroztam a talpat. Majd amikor a helyére került a tv, próbáltam forgatni, igaz, nem nagyon erőszakosan, nehogy eltörjön vmi a talpánál. Nyilván csak balja-jobbra próbáltam, nem fel-le... :)
Ezek szerint határozottabb mozdulat kell? Mennyire fordul könnyen?

(#21018) GeneraL_XTX válasza dave_gahan (#21014) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

van vmi érdemi különbség a 3050-es és a 3100-as között?

Gyakorlatilag csak a kinézet, de engem pl zavar hogy oldalt nincsenek a szemei elzárva, így mindenféle külső hatás oldalról bezavarhat az élménybe. Ilyen tekintetben a 3100-as jobb.

(#21019) Rebell válasza GLOCK34 (#21012) üzenetére


Rebell
senior tag

UE40D6100Sw Semmi gondom vele

(#21020) dave_gahan válasza GeneraL_XTX (#21018) üzenetére


dave_gahan
aktív tag

Értem, köszi. :)

(#21021) mezis válasza nightshadow (#20995) üzenetére


mezis
nagyúr

Infláció van: A 220 V már elég régóta 230 V (Csak azért írom, nehogy meglepődj. Ennek egészen más a fogása ! :DDD)
Infláció van....

mezis

(#21022) mezis válasza Zsüll78 (#21016) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak koax-on csatlakozik a TV-d, vagy Etherneten (WiFi vagy UTP) is ?

mezis

(#21023) Lalolib válasza dave_gahan (#21014) üzenetére


Lalolib
csendes tag

A MindigTV-nél nem kell beltéri, ha olyan a tévéd melyen van kártyafoglalat (Tieden van). Tányér sem kell, csak egy digitális antenna, bár ez függ a lakóhelyedtől. Egyre lefedettebb az ország, így avval sem lehet túl nagy gond.
Nálam tökéletesen működik, a kép klasszisokkal jobb mint az analóg adás. Egyedül a hang miatt berzenkedek, mivel elvárnám, hogy a digitális képhez, igazi digitális hang is párosuljon. De csak a M1 és M2 ad Dolby Digitalban, és a HBO tud full 5.1-es hangot adni (az bizony bitangul szól a házimozin).
Ráadásul még az árak is barátinak mondhatók.

(#21024) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Lehet hülye kérdés...
adott egy D5000-es TV...bármilyen úton módon megoldható hogy HD tartalmakat vegyek fel róla akár a Digi sportól?

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#21025) Zsüll78 válasza mezis (#21022) üzenetére


Zsüll78
csendes tag

Ethernetet is csatlakoztatok rá. Folyamatosan be van dugva. Szerinted azon jöhet valami? És hogyan? Érdekes jelenség. Saját otthoni és nem nyilvános netre vagyok csatlakozva.

(#21026) mezis válasza Zsüll78 (#21025) üzenetére


mezis
nagyúr

Nagyon valószínű. Húzd ki a koax-ot, ha még mindig jön, akkor az Ethernet-ről folyik.

mezis

(#21027) mezis válasza Daniel Alves (#21024) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem D5500-asom van. Az ügyfélszolgálat írta, hogy ennél a típusnál nem lehetséges. (Nem lehet túl nagy probléma a digitális műsor felírása az USB-n keresztül, az STB-k jelentős része tudja.)

Közben megtudtam azt, hogy a Samsung felvételeket nem lehet pl. PC-n lejátszani, így már sokkal kevésbé érdekel, mert a reklámokat szoktam az őket megillető helyre küldeni. Felvételt inkább tuner+PC+Avidemux-al készítek.

Esetleg partizánkodással (firmware csere okosabb -drágább- TV-jére) megoldható, de kockázatos is meg garanciavesztéses is. :(

mezis

(#21028) air76 válasza dave_gahan (#21014) üzenetére


air76
tag

Üdv a klubban Dave!Grat a tv-hez,használd sokáig, gondmentesen!!!Én kétkilóért vettem november 8.án,de a Skype kamerám,meg a Prémium kártyám még a levegőbe lóg :((
És csak két szemcsi volt a dobozba.De a tv-vel teljesen meg vagyok elégedve!

(#21029) banaszasza válasza xbdream (#7127) üzenetére


banaszasza
csendes tag

Szia!

Ugyanez a hiba jött elő az én tv-nél is. Mi lett a megoldás? Tudsz segíteni? 06204952095 visszahívlak, köszönöm előre is.

HS

(#21030) kischico válasza air76 (#21028) üzenetére


kischico
tag

Nekem 3 hét alatt jött meg a kamera, kártya még sehol.
10. 15.-én vettem 230-ért 6 szemüveggel :D

It's Only Rock 'N' Roll (But I Like It)

(#21031) RudY válasza bosco95 (#21002) üzenetére


RudY
addikt

A CI kártyát attól a szolgáltatótól kapod, akinél előfizetsz. Tőlük, pontosabban tőled függ, hogy milyen csatornákat nézhetsz, azaz mire fizetsz elő. Ennél többet aligha fog "engedni".

(#21032) air76 válasza kischico (#21030) üzenetére


air76
tag

Három tagú a család,és van két szemcsi.De 9000Ft ért nem kell,inkább felváltva mozizunk :O

[ Szerkesztve ]

(#21033) urbanjozsi válasza air76 (#21032) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

6999Ft-ért is van :)

(#21034) RudY


RudY
addikt

Továbbra is remekül működik a T-Home box-ot nélkülöző Conax modulos megoldás, viszont felmerült bennem egy érdekes kérdés.
Amennyiben az alap csomag mellé plusz mini csomagokat kérek (pl. HBO), elméletileg ez "rendes" box-os használatnál simán aktiválásra, lemondásnál tiltásra kerül. Tehát maga a box "írja át" a kártyát? Így azonban - box nélkül - ez nem működik, talán épp ezért nem engedélyezik hivatalosan a box nélküli használatot?
A plusz csomagok nem hűségidősek, bármikor lehet variálni tulajdonképpen.
Érdekes lenne jó néhány csomira előfizetni, a max. 48 órás aktiválásra a kártyát visszatenni a box-ba, majd kártya vissza a tv-be, majd lemondani a kis csomagokat... mondjuk ha ez működne (jogosan tartanak ettől), akkor a szolgáltató megkárosítása befigyel, tehát senkit nem buzdítanék erre, csupán a kíváncsiság feszegeti a határokat ;]

(#21035) bosco95 válasza RudY (#21031) üzenetére


bosco95
csendes tag

Köszi a választ!!

[ Szerkesztve ]

(#21036) domager2


domager2
tag

Tescoban a 40-es C530-as 80ezer... mondjuk gyanúsan kiállított darab lehetett a dobozban. Azért ez jó ár. Kár, hogy régebbi modell.

(#21037) sandró60


sandró60
addikt

Ma voltam az Euronics-ban,hát mit nemondjak elég nagy pangás volt.Gyakorlatilag a tv-résznél 2-ten voltunk nézelődők.Leragadtam egy 3D-tudású Samsung előtt amin egy szörföző filmet adtak,aktiv szemüvegen néztem nem nagyon fogott meg a látvány.Közben odajött egy eladó srác.Szóba elegyedtünk.Mondtam neki nekem már csak akkor kell a 3-D ha majd szemüveg nélkül nézhetem(szemüveges-vagyok)jó tudom a szemüvegemre rá tehettem a másikat, igy is próbáltam.Azt mondta,hogy egy pár évnek el kell telni ahoz,hogy én megvegyem a szemveg nélküli 3-D-tv.Mellékesen megjegyezte,hogy a Toshiba kifejlesztett már ilyet,sőt már kemény Magyar forintban átszámolva 8millió forintba kerülne?Hallottatok ilyenről?
Remélem a kedvenc márkám aminek a topikjába ezeket irom nemfog lemaradni ;)

(#21038) sonye


sonye
senior tag

Tudom nem teljesen a TV-hez való, de:

Van valakinek ilyen esetleg a fórumozók közül:

LG HT503PH házimozi rendszer

Ilyenben gondolkodok. Szerintetek megéri az árát? kb 50körül van. Optik és Full HD konvertálás.

(#21039) air76 válasza sandró60 (#21037) üzenetére


air76
tag

Igen van!
http://prohardver.hu/hir/toshiba_55x3_3d_lcd_tv_szemuveg_nelkul.html
sandró60 véleményed a tp-link WR841ND-ről??? Úgytudom neked is az van.Mert nemrég vettem!

(#21040) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy néztem a samygo oldalát, de úgy látom, hogy csak a USB to TTL adapter-el lehet beüzemelni, hogy egy C550 készüléken is legyen net és, lehessen rögzíteni is háttértárra. Vagy valamit nem találtam meg?

Köszönet a segítségért. Látom a D széria már sokkal fejlettebb, de 2 évente ezért nem cserélek már TV-t..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21041) tibike8 válasza dave_gahan (#21017) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem simán fordul jobbra-balra. Nem kellett erőltetni.

(#21042) domager2


domager2
tag

http://kepfeltoltes.hu/view/120102/samu_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#21043) nababika


nababika
aktív tag

hello. Van egy ilyen tv-m UE46B6000, egy eve atirtam a tipusat 7000-re a szerviz menuben, hogy lejatsza a videokat is. Mukodik is csak nem hajlando 2X-es sebessegnel gyorsabban tekerni. Van erre valami orvossag esetleg egy masik firmware? Vagy ez ilyen es kesz?

(#21044) Imco


Imco
őstag

Hi!

Most találtam csak ide.

6510-en próbáltam frissíteni 1017-es firmwaret.
Azóta ki-be kapcsolgatja magát a TV , de el nem indul
Bekapcsol 4-et villan a stand by led, 20-30" sötét kép, majd re-start.
Amíg ki nem húzom, ismétli.

Valakinek valami ötlete a bekapcsolásra?

Konkrétan semmire sem reagál a TV.
Néztük már vagy 3- napot! :((

Köszi!

Üdv! Imco

(#21045) kerekfej válasza Imco (#21044) üzenetére


kerekfej
addikt

Valamit elszúrhattál nagyon...

Megfelelő FW-t töltötted le 100% crc mentes pendrive-ra?
Mindent a gyári ajánlások szerintem csináltál?
A gyári helyről van az FW?

[ Szerkesztve ]

(#21046) csuhi30


csuhi30
csendes tag

sziasztok!egy kis segitség kellene!adott egy samsung ue40d5500led tv meg hozzá egy samu ht-d455-ös házimozi.kérdésem:hogyha az usb bemenetre csatlakoztatnék külső hdd-t közvetlenül tudnék-e nézni hd filmeket?vagy ha nem akkor tanácsot hogy hogyan tudnék!már olvasgattam viszább sokat de konkrét választ nem találtam!előre is köszi a segitséget!

csuhi30

(#21047) Imco válasza kerekfej (#21045) üzenetére


Imco
őstag

A tv töltötte a netről.
Az egyetlen ami gyanús volt, hogy 138% töltött le, illetve akkor már - azaz negatív előjelű volt a hátralévő idő. Majd újra kezdte. Sokáig tartott, de ez a net lassúsága miatt simán belefér.

Üdv! Imco

(#21048) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Tudom, hogy már kiveséztük párszor a témát, hogy az mkv fileból nem kezeli minden esetben a tv (D5000) a beépített feliratokat... A külöm mellétett src és txt-t igen. valaki kipróbálta már, h mi van akkor, ha az mkv-ból ki van szedve a beépített felirat és bele van pakolva egy src formátumu? Akkor sem kezeli a beépített feliratot?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#21049) sandró60 válasza air76 (#21039) üzenetére


sandró60
addikt

Kösz az információt. :R
A WR841ND-ről azt tudom mondani ,hogy amióta megvettem jól működik.Teljesen megbizható.Előtte egy Linksys routerem volt.Cserélni azért kellet,mert a Digi gyors nettet nembirta- akadozott. Nembántam meg ,hogy a TP-linket vettem

[ Szerkesztve ]

(#21050) air76 válasza sandró60 (#21049) üzenetére


air76
tag

Köszi!Nekem is digi netem van 80/25ös.Azért választottam ezt a tipust mert 300Mbps sebességű és árban is a legjobb volt.Amúgy csak a tv-nek meg két telefonnak kell! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.