Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) kmarton


kmarton
tag

Sziasztok

Sajnos tönkrement a tv-m. Kinéztem magamnak egy samsung LE-32C530 készüléket. Azt tervezem, hogy kiváltom vele a monitoromat is. Alkalmas lenne erre (Az imput lagra gondolok)? Jelenlegi monitorom egy samsung 2333sw TN paneles 5ms.

Amikor monitornak használnám akkor 1m távolságból nézném. Amikor tvnek akkor 3.5

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6052) Xmodule válasza kmarton (#6051) üzenetére


Xmodule
őstag

helo. nekem is egy 2333sw monitor volt és ezt valtottam egy le40c657 -re. most kb 2,5 meterröl nezem wifis bill+egerrel monitornak hasznalom. szerintem nagyon jo! mondjuk jatszani csak ps3 al szoktam es ott van jatek mod ahol nem nagy az input lagg szoval a pc jatekoknal nem tudom hogy van de ha ott is jatek modra kapcsolsz akkor szerintem elhanyagolhato a lagg.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6053) azozo


azozo
senior tag

Találtam egy linket ami 3003-as firmwarrel
C650-es PVR funkcioval ellátja :DD :C

Most próbálom
Látom a felvétel menüt a media playnél;)

http://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=13&t=1112&start=10

[ Szerkesztve ]

(#6054) Lipton válasza Lipton (#6013) üzenetére


Lipton
őstag

Valaki az eredeti kérdésre?

[ Szerkesztve ]

(#6055) Memme válasza siemensfun (#6047) üzenetére


Memme
csendes tag

Kedves Siemensfun és Villamos!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ezek szerint próbálom ki a beállítások és az átalakítót!

Üdv

(#6056) azozo


azozo
senior tag

Müködik : :)) :R

MOst már tud felvenn és time shift is van már csak leírás kell a használatához ;)
1 perc kb 60 MB
60 perc 3600MB :)
Kell egy teljesen leformázott vinyo vagy nagyobb pendrive. :DD
Csak 2 usb csatlakozó van rajta ugyhogy 2 külső nem megy csak az egyiket bírja el.
Külső 250 WD van (vagy olyan kell ami külön áram kell hozzá:)

[ Szerkesztve ]

(#6057) lucifer15 válasza Lipton (#6054) üzenetére


lucifer15
tag

A samsung.hu oldalon minden kérdésre választ kapsz.

(#6058) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

reg jartam erre, de lenne ket kerdesem

Valakinel van esetleg 550-es TV gyari szervizmenujerol foto, ami alapjan visszatehetnem a gyari allapotot?
Sajna ugy tunik egyik euroscart csatlakozo elengedte magat allandoan csikoz rosszak a szinei kontrasztja stb, de igy elallitott allapotban nem szeretnek szervizt hivni.

A masik kerdes Le40e7 tipusu tv eseteben is van vmi trukk amivel ra lehet birni arra, hogy mp3 es kepeken kivul lejatszon mozgokepet is ?

Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#6059) Benhill válasza vlevi (#6034) üzenetére


Benhill
senior tag

hogy ezt hogyhogy nem lattam eddig...csak akkor kezdtem el keresni amikor itt irtatok rola.
3hete szinten a kalocsai cegtol lett rendelve, es most meglepodtem, mert SQ02 paneles, pedig nem lett szolva senkinek emiatt.

(#6060) zlutor


zlutor
aktív tag

Sziasztok!

TV vasarlason torom a fejem es szeretnem tudni, hogy, hogy valamelyik Samu LCD TV lejatsza-e az MP4 fajlokat? Bocs, ha amator a kerdes... :R

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#6061) angol


angol
tag

Hello,
kérdés: 40"-42" Lcd, 130e-ig, melyik ?
nagyon kérek szépen minden kedves fórumozót nem mondjon olyat hogy, "igen de ha ráteszel 10-20e-t akkor királyság" .. stb., szal ennyi zseton van és konyec.
Mindenkinek előre is köszi a választ. Üdv.

(#6062) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sziasztok!

Úgy tűnik találtam részmegoldást a DLNA-n keresztül történő mkv állományok tekerésére. Mezzmo DLNA szervert használok. A filmlejátszás közben a jobbra nyilat folyamatosan nyomva viszonylag jó sebességgel teker a filmben.

Üdv

(#6063) Lipton válasza lucifer15 (#6057) üzenetére


Lipton
őstag

Tudom, de nem minden olyan dolog van rajta, ami érdekes lehet (vagy csak rossz helyen keresem). Nekem most 46B650 van. Onnan elsőre nem derült ki nekem, hogy a DTS hangot nem játsza le, hogy nagyon nehézkes keresni a filmek között ha sok van, stb. Aki ezekben otthon van, kapásból meg tudja mondani a "problémákat", amiket én lehet, hogy nem veszek észre, megveszem a TV-t, majd verem a fejem a falba, hogy mekkora barom voltam.

(#6064) Xmodule válasza azozo (#6056) üzenetére


Xmodule
őstag

es ez nem jar garancia vesztessel?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6065) Benhill válasza zlutor (#6060) üzenetére


Benhill
senior tag

40c650, amiket probaltam videofajlok:
ezeket lejatsza: mpg, mpeg, avi, wmv, mkv, vob, mp4
ezeket nem: asf, flv
ezeket nem ismerte fel: m4v, rmvb, asx, mov

(#6066) szaszapi


szaszapi
őstag

Valaki rakta már fel a B szériás tévéjére a samygo cuccot ami tudja kezzelni a dts-t?Ha igen sikerült valakinek?

(#6067) feco88 válasza azozo (#6056) üzenetére


feco88
tag

Szia!
Nekem elég hiányos az angol tudásom és megkérhetlek, hogy leírod magyarul, hogy mit kell csinálni a pvr funkció bekapcsolásához? Le40C650-es TV-m van. Köszi a válaszod előre is. :R

(#6068) villamos válasza baluka26 (#6049) üzenetére


villamos
őstag

A zúgás ellen több dolgot is lehet tenni:
1: Bedugni a füledet, akkor nem hallod a zúgást.
2: Kikapcsolt állapotban használni a készüléket, csak akkor zúg ha bekapcsolod.
3: Imádkozni is lehet az általad favorizált istenek, vagy hasonló létformák felé, és könyörögve kérni őket. Mivel 10 készülékből "csak" 8 esetén tapasztalható a zúgás, így imádkozhatz, és könyöröghetsz, hogy te a maradék kettő valamelyikét birtokolhasd.
4: Kerülni kell a 37" -os készülékeket igen-igen messzire... :DDD

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6069) horvathd válasza zlutor (#6060) üzenetére


horvathd
aktív tag

Elvileg az összes C szériás lejátsza aminek van USB Movie opciója

"The Kid just rages for a while."

(#6070) Xmodule válasza feco88 (#6067) üzenetére


Xmodule
őstag

Hali en is megcsinaltam leirhatom:

Tv bekapcs
Mute-1-1-9-Enter
Hotel Mod -ot ON ra kell allitani (jobbra nyillal a kontrolleren)
TV kikapcs

Info-Menu-Mute-Power (on) ekkor belepunk a service menube
Az usb -s tarolot ekkor kell a tv be dugni (Azt irjak hogy csak Fat32 re formazott cucc jo nem tudom, mert a tv elsö alkalomnal majd ugy is formazni akarja)
Control Hotel Options ba kell menni es itt ki kell valasztani a Clone TV to USB -t.
Return gomb
Sub options category menube kell lepni es a lefele gombot nyomogatni kell a PVR -ig majd jobbra nyillal ON állásba kell kapcsolni.
Vissza kell menni a return gombal egeszen odaig ahol a Hotel Mode -ot OFF ra lehet kapcsolni. Kapcsoljuk OFF ra majd kapcsoljuk ki a tv-t. Következö inditasnal ha megnyomod majd a Media playert akkor ott lesz a musör ikon.

Ja en nem tudtam kiprobalni hogy vesz fel, mert nekem csak egy 512MB os pendrive om van es neki minimum 1GB os kell. Szoval majd valamikor maskor kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6071) Carlo009 válasza Xmodule (#6070) üzenetére


Carlo009
tag

Lehet, hogy agyilag zokni vagyok, de nem tudom hol van a Hotel Mod menü! :O

LE40C650-em van.

(#6072) Xmodule válasza Carlo009 (#6071) üzenetére


Xmodule
őstag

nem vagy zokni nekem is ilyen Tvm van. Ha siman bekapcsolt tv nel. elöször megnyomod a mute gombot aztan megnyomod az 1 es gombot kétszer utanna a 9 es gombot és végul az enter gombot (ez a közepsö gomb ahol van a 4 iranyu gomb) es ekkor belep egy menube a tvn a bal felsö sarokban fogod latni es ott elsö menu a Hotel Mod.

amugy 3003 as a firmware? mert en ugy tudom csak ennel(most legfrisseb) megy ez a lehetöseg.

[ Szerkesztve ]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6073) GoZoL válasza Carlo009 (#6071) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szerintem ha ezt megcsináltad:
Tv bekapcs
Mute-1-1-9-Enter

(#6074) feco88 válasza Xmodule (#6070) üzenetére


feco88
tag

köszi a gyors választ, estére kipróbálom, sajnos akkor jutok tv elé és megírom, hogy miként működik

(#6075) Carlo009


Carlo009
tag

mute 1 1 9 enterrel nem jön be semmilyen hotel mód nálam. 3003-as firm van rajta.

(#6076) Xmodule válasza Carlo009 (#6075) üzenetére


Xmodule
őstag

ezeket a gombokat egymas utan kell megnyomni. nem a hotel mod jön be hanem egy menu ahol be lehet kapcsolni

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6077) Carlo009 válasza Xmodule (#6076) üzenetére


Carlo009
tag

Megvan sikerült. Ha a mediaplayer gombot megnyomom ott van : Felvett tv műsor menü.
Csak nekem egy 4gb-os pendrive-om van, erre nem akar felvenni! Azt írja ki: felvételhez usb-s HDD ajánlott. Erre a pendrive-ra nem vesz fel.

Ez másnál is így van?

Üdv!

(#6078) Xmodule válasza Carlo009 (#6077) üzenetére


Xmodule
őstag

nem tudom mert nekem csak 512 es pendrive van kulsö hdd böl meg van egy 120gb os de azt nem akarom formazni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6079) kmarton


kmarton
tag

sziasztok

32le530c melyik csatlakozójába lehet bedugni egy logitech x230 2.1 et a fülhallgatósba vagy az alatta lévőbe. Úgy szeretném hogy ha tv-t nézek akkor is a 2.1en jöjjön a hang. A géppel HDMI-vel lenne összekötve.

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6080) horvathd válasza kmarton (#6079) üzenetére


horvathd
aktív tag

A fülhallgató kimenetbe kell dugnod. Azonban ilyenkor a tv hangszórói nem fognak szólni.

Az alsóba a PC hangkimenetét lehet kötni, hogy az szóljón a tévén. De erre csak akkor van szükség ha DVI vagy VGA csatlakozóval kötöd össze

[ Szerkesztve ]

"The Kid just rages for a while."

(#6081) Xmodule válasza kmarton (#6079) üzenetére


Xmodule
őstag

ha jack 3,5 ös jön ki a logitechböl akkor azt a felsö (fejhallgatos) lyukba. ha meg rca kabel akkor az audio L R be. szerintem.ha a felsö 3,5 ös jackbe teszed onnan fog jönni a hang mindig, akar a tvt nezed akar a gep megy föleg ha a geppel hdmi-hdmi kapcsolat van akkor a handot is adtolja a tv re a hdmi -n. es kijön a jacken.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6082) horvathd válasza Xmodule (#6081) üzenetére


horvathd
aktív tag

A képen lévő RCA audió csatlakozók csak bemenetek, Ha RCA csatlakozós kimenet kell, akkor, vagy a fülhallgató vagy kimenetére, vagy a SCART-ra kell megfelelő átalakítót venni.

"The Kid just rages for a while."

(#6083) kmarton válasza Xmodule (#6081) üzenetére


kmarton
tag

Köszönöm a választ. 3,5 jack jön ki belőle

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#6084) GoZoL válasza Carlo009 (#6077) üzenetére


GoZoL
senior tag

Szia!

Megcsináltam és nekem se hajlandó pendrivra rögzíteni a szokásos duma hogy usb hdd kell neki. Valahogy át kellene állítani a pendrivot hogy hdd-nek látszódjon :)

(#6085) Xmodule válasza horvathd (#6082) üzenetére


Xmodule
őstag

rca -t tenyleg rosszul irtam. köszi. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#6086) Elektrojoe7


Elektrojoe7
csendes tag

Sziasztok LE32C679 ha van valakinek ilyen tv-je vagy C6 sorozatu szivesen fogadnám tapasztalatait ,előre is köszi..
Hátha valakinek jól jön egy olcsó vásárlási tipp:http://samsungrefurbish.com/ /magyar is/
ÜDV... :F :F

(#6087) vlevi válasza Benhill (#6065) üzenetére


vlevi
nagyúr

m2ts állományt sem ismeri fel. Egész pontosan már a file listában sem jeleníti meg. Persze az is lehet, ha átnevezném mkv-ra lejátszaná.

(#6088) horvathd válasza vlevi (#6087) üzenetére


horvathd
aktív tag

Nem játszaná le. Azonban a ha ezzel a programmal [link] remux-olod ts-sé, akkor minden gond nélkül menne.

"The Kid just rages for a while."

(#6089) feco88 válasza vlevi (#6087) üzenetére


feco88
tag

az m2-őt töröld ki előle. Egy sima név átnevezéssel módosítod a formátumot *.ts-re és átni fogja meg le is játsza hiba nélkül (én is így csináltam)

(#6090) feco88 válasza GoZoL (#6084) üzenetére


feco88
tag

Nekem is egy 4gb-os Kingston Datatraveler van de arra sem hajéandó felvenni. Nagyon válogatós a kis "tejtároló cserépedény" :DDD Nekem egy 300Gb-os HDD van de nincs hova tenni a filmeket róla, hogy letudja formázni, simán tesztelni meg nem engedi csak a pent (igaz az fat32 es fájlrendszerü a hdd meg ntfs)

(#6091) Carlo009


Carlo009
tag

....és az flv fájlokat nem játsza le? Átnevezéssel?

Érdekes, van, amikor az flv-ket is lejátsza, ha a pendrive-on több fájl van és pl. avi fájlal kezdem, utána van, hogy elkapja és lejátsza az flv-t is.

Más: Kíváncsi lennék, hogy egy 8gb-os vagy 16gb-os penre felvesz-e a tv?

[ Szerkesztve ]

(#6092) villamos válasza Xmodule (#6072) üzenetére


villamos
őstag

Zokni vagyok, de jól értem? Így kell? Azért kérdezek rá mert nem kívánom hazavágni a TV -met.
1. Felteszem a friss firmware -t a szokásos módon a TV -re
2. Bekapcsolom a tv-t majd mute 1 1 9 enter: akkor jön egy menü amiben bekapcsolom a hotel módot (most bármit nyomok mindig a 11 -es csatornára ugrik a TV -még nem tettem fel újabb firmware -t)
3. kikapcsolom a tv-t
4: info menu mute power on: bejön a szervíz menü. Egy üres? USB kulcsot dugok a TV-be
5: Lesz egy ilyen: Control Hotel Options, és lesz benne egy ilyen: Clone TV to USB. ezt elvégzi?, majd return
6: Lesz egy ilyen: Sub options category. Itt a lefelé gombot kell nyomni a PVR ig. Ezt a jobbra nyíllal lehet On -ra kapcsolni.
7: Return gombbal visszamegyek, míg Hotel Mode -ot Off -ra lehet kapcsolni. Off -ra kapcsolom, majd a TV -t is kikapcsolom
8: Ettől kezdve lehet felvenni a TV -vel?
:U

Nem ugrik a garancia, ha ezt elvégzem a TV-n?

Szerk: nekem van 16 gigás pendrive -om, ha sikerül beállítani a TV-t meg tudom nézni...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6093) feco88 válasza villamos (#6092) üzenetére


feco88
tag

Szia. Jó értetted így kell csinálni, a garanciára én nem tudok neked válaszolni. Jam annyit, hogy: az 5. pontnál Control menüpont és ezen belül van a Hotel Options

(#6094) villamos


villamos
őstag

Köszi, akkor mindjárt megnézem. Még egy kérdés:
Ez most olyan firm, miután újra be kell majd állítani mindent, vagy békén hagyja a csatornabeállításokat? (Nem mindig szokta bántani őket, eddig csak egyszer kellett mindet újra beállítani. Emlékeim szerint most a 3002 -es -egyel korábbi firm van a TV-n)

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6095) villamos válasza villamos (#6094) üzenetére


villamos
őstag

Meg is volt a frissítés. Nem bántotta a csatornabeállításaimat.
Akkor most következhet a hack.. ;]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#6096) feco88 válasza villamos (#6094) üzenetére


feco88
tag

Erre sem tudok válaszolni neked, mert 4. hete van meg és én már letöltött új firmel vártam a TV-t és első dolgom volt azt felrakni, de az biztos, hogy a képbeállításokat elveszíted.

(#6097) vlevi válasza feco88 (#6089) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ott a pont ! .ts kiterjesztésként már felismeri, és játssza is. :C

(#6098) lettyke


lettyke
tag

Sziasztok!

Van egy SAMU LE40B620-am és a Notebook-ómat szoktam rákötni HDMI kábellel!

Egy kis 0.5 méteres HDMI kábelem van!

Na és az a problémám ha játszok akkor az egér ill. billentyű válaszideje megnő vagy nem tudom annyira nem értek hozzá de lényegesen rosszabb mintha simán a laptopon játszanék!
lassabban fordul egy lövöldözős játékban pl. :O

ez a HDMI kábel miatt lehet vagy valami rosszul van beállítva???
vagy a TV-nek nincs akkora válaszideje?

beállítások ugyanazok
1280X720-ban
Ez egy 9600M GT videokártya

Illetve ha a Névszerkesztésben a HDMI3-at mert arra van kötve átrakom Játékra akkor sokkal szebb lesz a kép ez miért van? a HD miatt???

köszönöm előre is a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#6099) Carlo009


Carlo009
tag

Hűű!! Látáttok a menünél, most pontosan nem tudom melyiknél, de vagy 25 db menüpont van, még 3D menü is.
Elképzelhető, hogy a jövőbeni firmware frissítéssel vagy hackel 3D-re is alkalmas lesz a tv?

(#6100) gejala válasza Carlo009 (#6099) üzenetére


gejala
őstag

"Elképzelhető, hogy a jövőbeni firmware frissítéssel vagy hackel 3D-re is alkalmas lesz a tv?"
Nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.