Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120001) kalidor55 válasza PuMbA (#120000) üzenetére


kalidor55
aktív tag

hátt ez, momentán egy tablett, ami prémium kategória és a tesztek is. elég jónak itálték, meg a 4k, felvételi minőségét, annak ellenére, hogy tablettákba nem a legjobb szokott lenni a videorögzítés. de, iyleneken is vallattam a tv-ét!
https://www.youtube.com/watch?v=CK-pDtdW4Ug
ez a tablettám van!
https://www.emag.hu/samsung-galaxy-tab-s3-t825-tablet-9-7-quad-core-2-15-ghz-4gb-ram-32gb-4g-fekete-sm-t825nzkarom/pd/DH8TMDBBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648
elvileg, még hdr is tud!, gyakorlatilag, meg biztosan, mert lehidalok a minőségtől!

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120002) kalidor55 válasza PuMbA (#120000) üzenetére


kalidor55
aktív tag

betetted a fülembe a bogarat!, ezen a linken, hogyan tudom megnézni a saját 4k, felvételemen, hogy fake, vagy sem?, ahogy nézem linket kell berakni neki? a felvételek a vinyómon vannak.

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120003) RudY válasza kalidor55 (#119999) üzenetére


RudY
addikt

Itt találsz bőséges, valódi tesztanyagot és demo-t, többféle formátumban is: http://4kmedia.org/tag/hdr/
Aki nem tudja (vagy nem is akarja) megfelelő tartalommal etetni a megjelenítőt, illetve nem is látja a különbségeket, annak valóban fölösleges a 4K... ugyanakkor van pl. bő 100 millió konzolos, aki szerintem minden percét élvezi a 4K megjelenítésnek. Nyilván van benne üzlet, de hát az igényeket is ki kell szolgálni ugyebár. ;)

(#120004) Attila0


Attila0
őstag

Látva ezeket a hozászolásokat most, megint kezdek elbizonytalanodni hogy sima tévéadáshoz érdemes-e MU6102-t vennem. :Y

(#120005) kalidor55 válasza RudY (#120003) üzenetére


kalidor55
aktív tag

ezekből is láttam jó párat már, tehát ezek szerint, nem voltam annyira hülye, hogy full, hd-ét nézek 4k-nak és mondok róla fals véleményt?? lassan ki ne találjátok már, hogy a tv is csak full hd!! :)) van szemem és hálisten nem rosz és, van kb 30 éves videos gyakorlatom, amit éppen elégnek érzek ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy, mennyivel jobb egy 4k a full hd-tól! és aszem berendezéseim is megvannak hozzá, de persze ez mind relatív, mert az én véleményem, lehet másnak, egész mást jelent, mint nekem... :K de nincs ezzel baj!, én tartom a leírt véleményem :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120006) mpo


mpo
veterán

Van szemüvegem amit tévénézéshez és van amit monitornézéshez és olvasáshoz használok.
Ahhoz képest, hogy 1984 óta (34 év!) monitor előtt ülök, nem is panaszkodhatok. Akkor még LCD sem volt.
Van két 40"-os FHD tévém és 3 hete egy 55MU8002.
A Youtube-on a sok 4K demo között nem sok HDR-es videó van, de már ott is látszik aFHD és a 4K közötti különbség.
Már vannak filmjeim 4K (real not fake) [link]
amit a PC-n lévő Serviio szolgáltat a tévének, akadozás nélkül, 5 GHz-en van a tv.
Az Universal Media Servert fölraktam, még próbálgatom, de topikot azt nem találtam. :(

Egyszóval a 4K és a FHD között van különbség, a 2 millió és a 8 millió képpont között látom a változást, még ha százalékban nem is becsülném meg.

Ha nem optimális távolságon belül lennék, akkor biztos nem látnám a részleteket. Ez 55"-nál max. 210 cm, én 180 cm-ről nézem.

A saját fotókról és saját 4K filmekről az a véleményem, hogy nem mindegy mivel készül a 16 MP-es kép és mivel készül a 4K-s film. A mobilom is és a Nikon DSLR-em is képes 16 MP-es képet készíteni, de a kettőnek semmi köze egymáshoz, a mobilnál az érzékelő és a objektív, stb. hiánya miatt.
Nem bántam meg, hogy megvettem a 4K (vagy UHD) tévét.

Ha érted, akkor már elavult.

(#120007) Bogyi007 válasza Norby-007 (#119998) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mega Epic Fail! Szép viszontválaszt kaptam. :DDD :C
Még a végén én kötök ki nálad? :U :U éppenséggel volna miért - keratoconusom van kicsi korom óta....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#120008) PuMbA válasza Attila0 (#120004) üzenetére


PuMbA
titán

Érdemes, mert az MU6102 nem egy felső kategóriás TV és jó ár/ érték arányú :)

[ Szerkesztve ]

(#120009) PuMbA válasza kalidor55 (#120002) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen nem létezik, hogy a videófájlból megmondja, hogy fake-e vagy nem. A tableted 4K felvételed nem fake, csak nem fogja elérni egy 50 milliós kamera + objektív szintjét, gondolom ez nyilvánvaló, szóval nem az a kategória, amivel a TV-d minőségét nézni kell :) Dunkirk-öt nézd meg 4K-ban, az biztosan jó, illetve a Planet Earth II is

[ Szerkesztve ]

(#120010) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Nagyobb a füst mint a láng vagy ez most tényleg egy jó akció?

Itt a választék a résztvevő termékekből.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#120011) mpo válasza kalidor55 (#120005) üzenetére


mpo
veterán

hátt ez, momentán egy tablett, ami prémium kategória és a tesztek is. elég jónak itálték, meg a 4k, felvételi minőségét, annak ellenére, hogy tablettákba nem a legjobb szokott lenni a videorögzítés. de, iyleneken is vallattam a tv-ét!

van szemem és hálisten nem rosz és, van kb 30 éves videos gyakorlatom, amit éppen elégnek érzek ahhoz, hogy el tudjam dönteni, hogy, mennyivel jobb egy 4k a full hd-tól!

Érzek némi ellentmondást a kettő között.
Egy tabletben se érzékelő, se objektív, még egy jó kép lövése is kétséges, nem egy 4K videó.
Itt egy kamera (nem tablet).

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#120012) mpo válasza Bogyi007 (#120010) üzenetére


mpo
veterán

Meg kell lovagolniuk a helyzetet és ott van még a konkurencia is.
Ráadás Samsung 40" UHD TV

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#120013) kalidor55 válasza PuMbA (#120009) üzenetére


kalidor55
aktív tag

"felvételed nem fake, csak nem fogja elérni egy 50 milliós kamera szintjét, abban biztos lehetsz"
ezzel nem is vitatkozom, mert így igaz!, de! azért, ha van egy 4k-ra képes, ráadásul hdr képes, felvevőm, azért, ha nem is stúdió minőségben, de érzékelhetően, látnom kell a 4k, többletét? és valóban látom is!, mert ténylegesen jobb, mint a full hd!, csak, nem annyira, mint, amennyivel több az adat mennyiség és információ! ha nem is stúdio kamera, a 4k rögzítőm, de nem egy gagyi, nonim valami, hanem prémium kategória és ez látszik is, mindenben, amit tud!, de vonatkoztassunk el a felvevőmtől!, az akármilyen más egyébb 4k, tartalmaknál is ugyanaz a véleményem, mint amit leírtam!, egyedűl a 4k, hdr-nél emelném a %-os szintet, a minőség érzékelésében, 20-25%-ra, de ez már ne ma felbontás, hanem a képdinamika javára irandó+ részemről. nézzetek meg youtubon van olyan, teszt is, ahol, egymás mellé van rakva a full hd és 4k tv, ugyanazon tartalmak lejátszása történik, csak minden tv-én a maga felbontásában!, ott sem, lesz világrengető különbség tapasztalható.

https://www.youtube.com/watch?v=jTyzCOJm2fo

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120014) Bogyi007 válasza mpo (#120012) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ami konkrétan ez:

És valami ennek kapcsán megütötte a szememet....
A leírásban szerepel ez:

előreprogramozott képmódok, HDMI-CEC, többnyelvű menürendszer (magyar is), OSD, játék üzemmód, EPG, optikai képvezérlés, Integrált Wi-Fi, ConnectShare, DLNA, HbbTV, időeltolás, USB HDD felvétel, Webböngésző, Film széthúzása, MultiRoom, SmartTV alkalmazások, HDR technológia, Felvétel és lejátszás USB-ről, Automatikus csatornakeresés, OKOSTELEFON-CSATLAKOZTATÁSI LEHETŐSÉG Képernyőtükrözés (Miracast™)

Van az Mu6122-es szériában HbbTV?! Hol? Ez az infó meglepett kissé...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#120015) Attila0 válasza PuMbA (#120008) üzenetére


Attila0
őstag

Köszi! Még annyi kérdésem lenne hogy, ezt a tévét milyen HDMI kábellel érdemes rákötni a KAON CO 1600-as Sat tunerhez?

[ Szerkesztve ]

(#120016) kalidor55 válasza mpo (#120011) üzenetére


kalidor55
aktív tag

lovagolhatsz a kamerámon, illetve tablettomon!, de, írtam, hogy vonatkoztassunk el ettől, mert a stúdió kamerákkal felvett anyagnál is az a véleményem ami... de mindettől függetlenűl én csak örülök, hogy ennyien, látjátok, sokkal jobbnak, a 4k-t, mint én magam, a full hd-hoz képest! de senki nem írta, hogy hány %-al érzi jobbnak! :N , ha őszinte válasz lesz, nem lepődnék meg, ha ugyanannyi %-al lenne jobb, mint amit én írtam! csak jönnek a vagdalkozások, hogy nem jó az alapanyag, meg fake esetleg, meg hasonlók! lehet csűrni, csavarni, attól még a 4k, oylan, amilyen... :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120017) tjnet válasza kalidor55 (#120016) üzenetére


tjnet
aktív tag

Mivel játszod le a 4k-s anyagot az se mindegy? Kalibrált a kijelző?

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#120018) mpo válasza Bogyi007 (#120014) üzenetére


mpo
veterán

Itt kell nézni, nem a bolti leírást, ott hivatkozhatnak elgépelésre (CTRL+C és CTRL+V) :DD
[link]
Alul az összes adat!

Ha érted, akkor már elavult.

(#120019) kalidor55


kalidor55
aktív tag

https://www.youtube.com/watch?v=RtTIaa-ZgL0
3 perctől lesz érdekes és ezt valószínű, hogy 50 millás kamerával vették fel!?

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120020) PuMbA válasza kalidor55 (#120019) üzenetére


PuMbA
titán

YouTube-on nincs teljes 4K minőség, mert szegény szerverek alig bírnák eltárolni a sok adatot, szóval amit ott látsz, az nem mérvadó teljesen. Nem lehet tudni, hogy mivel vették fel ezeket, hacsak meg nem nevezik, de a nyugati filmeket biztosan jó drága és kiváló minőségű kamerával veszik fel. Nézz bele a Dunkirk 4K-ba vagy a Planet Earth II 4K-ba, ahogy írtam, mert a Youtube az csak YouTube.

[ Szerkesztve ]

(#120021) mpo válasza kalidor55 (#120016) üzenetére


mpo
veterán

attól még a 4k, oylan, amilyen...
Ne nézd, nem kötelező (ma még, de lehet, hogy holnapután törvényt hoznak rá).

A videó amit linkeltél egy mobil 4K-t hasonlít egy DLSR FHD-hoz. :DD :)) :W :( :N

Ha érted, akkor már elavult.

(#120022) kalidor55 válasza PuMbA (#120020) üzenetére


kalidor55
aktív tag

ezt pl, milyen info alapján döntöd el, hogy nem 4k, ami látható?, hasraütve?, mert a youtubon 4k-ként van megjelölve! esetleg szondázd le a linken amit dobtál, hogy az e? mellesleg ez annyira meddő vita, mert, ha szemre alig eldönthető, hogy most 4k videot látsz, vagy csak egy full hd-ét ami, ki van kiáltva 4k-nak, a youtubon,akkor ez is engem igazol, hogy alig van különbség ami látható, ha jól látható különbség lenne, akkor jönne a "hú bazmeg, ez aztán 4k!!!"

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120023) kalidor55 válasza mpo (#120021) üzenetére


kalidor55
aktív tag

nézem, mert azért jobb, mint a fhd! csak elmondtam a véleményem, ha nem is értesz vele egyet! hátt, ha csak 50 millás kamerával felvett képnél látható igazán a 4k, többlete, akkor a fene megette, mert akkor nagyon kevés lesz ,amit abban a minőségben bárki nézeget! de nekem mindegy!, csak azért időztem el a kérdés felett, mert látom amit látok! :K és az továbbra is a 10-15%, nyi többlet a 4k javára! :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120024) 42861 válasza PuMbA (#119996) üzenetére


42861
senior tag

A 4k release valóban patent képminőségű, de egyenesen meggyalázták ezt a filmet. Szinte teljesen eltűnt a Mátrixra jellemző zöldes árnyalata a képnek. Nekem nagyon nem tetszik ez a végeredmény.

(#120025) mpo válasza kalidor55 (#120023) üzenetére


mpo
veterán

Pumba leírta:
Nézz bele a Dunkirk 4K-ba vagy a Planet Earth II 4K-ba, ahogy írtam, mert a Youtube az csak YouTube.

Nem tudom százalékban kifejezni, a 40"-os FHD tévén, az 1080, a 720 és az 576 minőségű adások közötti különbséget, de szavakkal igen, csak azt nem írom ide.

De amikor a Planet Earth II-ben ment a hajó a tengeren (légi felvétel volt), akkor elakadt a szavam (elakadt volna, ha beszéltem volna)..

Ha érted, akkor már elavult.

(#120026) mpo válasza kalidor55 (#120022) üzenetére


mpo
veterán

Láttam a Youtube-on 4K jelölésű filmet és gyanús volt, mert nem az a minőség volt, mint a többinél.
A hozzászólásokban is reklamáltak, de felhívták a figyelmet a leírásra, ahol szerepelt, hogy a FHD-t felkonvertálták a készítők.
Tehát észrevettem, hogy nem 4K!

Szenzor méretek, az én gépemben APS-C van és csak 16 MP-es képet tud (az alsó sorban a mobilok, tabletek szenzorai).
[kép]

De nem fárasztom magam tovább, vagy nézed vagy nem, vagy veszel 4K tévét vagy nem, a te dolgod.
Majd mások győzködnek (meg az idő) én nem.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#120027) PuMbA válasza kalidor55 (#120022) üzenetére


PuMbA
titán

"ezt pl, milyen info alapján döntöd el, hogy nem 4k, ami látható?, hasraütve?, mert a youtubon 4k-ként van megjelölve! "

A YouTube az egy streaming videómegosztó oldal, ahol nem a képminőség az elsődleges, hanem hogy a felhasználók minél több videót töltsenek fel és közbe reklámozzanak és ez minél kevesebb tárhelybe kerüljön. Mivel egy nap fél milliónál is több videó kerül feltöltésre, ezért gondolhatod, hogy még FullHD videók esetén is ez mennyi adat. Emiatt egy YouTube 4K videó bitrátája 20Mbit/másodperc, szemben a 4K Blu-rayek 60Mbit /másodpercével, ami 3x több adatot jelent és ez részletesebb képminőségben mutatkozik meg.

"ha csak 50 millás kamerával felvett képnél látható igazán a 4k, többlete, akkor a fene megette, mert akkor nagyon kevés lesz ,amit abban a minőségben bárki nézeget!"

Sokan nézegetik, ugyanis az összes mozifilm legalább 50 milliós kamerával van felvéve és ha elmész egy 4K moziba, akkor ott is láthatod :)

[ Szerkesztve ]

(#120028) kalidor55 válasza PuMbA (#120027) üzenetére


kalidor55
aktív tag

elfelejtitek, megint, hogy nem csak youtubos videokat néztem, teszteltem!, hajlamosak vagytok belekapaszkodni, valamibe amivel úgy vélitek, hogy fogást tudtok venni rajtam!, hogy bebizonyosodjon, hogy azért van az a 10-15%-os véleményem, mert nem jó alapanyagokkal teszteltem!?, hiába linkelnék még továbbra is bármit, mondjuk a jetlfish, videokat, arra is lenne valamilyen, kifogás, hogy az ezért, vagy azért nem igazi 4k!? :N

"Sokan nézegetik, ugyanis az összes mozifilm legalább 50 milliós kamerával van felvéve és ha elmész egy 4K moziba, akkor ott is láthatod :)"
mivel alig van még igazi 50 millás kamcsival felvett 4k, anyag marad a netes letöttés, ami, meg olyan, amilyen, de szerintem ti is ezt nézitek leginkább és mégis látjátok azt a többletet, olyan mértékben, amit én nyomokban sem vélek felfedezni, vagy csak, direkt szívóztok? :C a mozit, meg felesleges idekeverni, mivel nem életszerű és, csúsztatásnak érzem, mert mi köze a mi 4k-ás megjelenítőinkhez, amiről én véleményeztem? a moziban, lehet, hogy több a felbontás élménye a 4k-nak, de azt szerintem vitassuk meg máskor és máshol, mert nem idevaló és csúsztatott vitaalapnak érzem! :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120029) kalidor55 válasza mpo (#120026) üzenetére


kalidor55
aktív tag

úgy tűnik, hogy nem is igazán tudod, miről vitázunk, csak tolod, ezerrel!?

"De nem fárasztom magam tovább, vagy nézed vagy nem, vagy veszel 4K tévét vagy nem, a te dolgod.
Majd mások győzködnek (meg az idő) én nem."

veszek tv-ét? hátt van!vettem, azon megy a vita, hogy nézegettem rajta a 4k-kat és az a véleményem, ami... egyáltalán, miről szeretnél meggyőzni?, hogy amit én látok az nem az, amit látok, mert te azt jobban tudod, hogy én mit látok!? és, hogy énnekem azt kellene látnom, hogy a 4k, az bizony, a képmegjelenítés netovábbja?. ráadásul olyasvalaki szeretne meggyőzni, aki, nem tudja definiálni, még csak hozzávetőlegesen sem, hogy szerinte hány %-al jobb a 4k, a fhd-tól? egyszerűen észvesztően jobb és kész? :)

[ Szerkesztve ]

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120030) PuMbA válasza kalidor55 (#120028) üzenetére


PuMbA
titán

"elfelejtitek, megint, hogy nem csak youtubos videokat néztem, teszteltem!, "

Te mégis YouTube videókat linkelgetsz be meg hogy milyen tablettel vettél fel 4K videókat és nem írod le, hogy milyen 4K mozifilmet néztél, amikor kérdeztem 1 óravál ezelőtt :) Ha leírtad volna, már rég pontot tettünk volna az ügynek.

[ Szerkesztve ]

(#120031) RudY válasza kalidor55 (#120029) üzenetére


RudY
addikt

49,72 %-kal (+- pár :DDD %)

(#120032) kalidor55 válasza PuMbA (#120030) üzenetére


kalidor55
aktív tag

hátt, ahonnan beszereztem a 4k videot, az a téma itt tabu!, de én magam részéről lezárnám, mert olyasmiről akartok meggyőzni, ami szerintem nem létezik, vagak nem látom ? ráadásul csak vagdalkoztok, mert egyikőtök sem foglalt állást, hogy ti mennyivel tartjátok jobbnak a 4k-át, mint én! én nyílt lapokkal játszottam és megmondtam a frankót!, 10-15%!!!! ti, meg csak rébuszoltok ezerrel, hogy így, jobb, úgy jobb, de mennyivel???? mert azt én sem mondtam, hogy nem jobb! :K most néztem terminátor genesist, salyut-7, lucy, Allegiant.2016.UHD.2160p

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120033) kalidor55 válasza RudY (#120031) üzenetére


kalidor55
aktív tag

:C :K :))

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120034) mpo válasza kalidor55 (#120029) üzenetére


mpo
veterán

A 40"-os FHD és az 55"-os 4K között méretben 37,5% képátló növekedést érzek, képpontban meg 400%-ost.

Egy film 4K 55"-on és FHD 40"-on, ha százalékot akarsz, legalább 50% a minőségi javulás érzetre, de azért nem akartam százalékban kifejezni, mert teljesen szubjektív és hasraütéses ez a módszer.

Nagyobb a javulás, mint az 576 és az 1080 közötti tv adások esetén.
A 82"-os tévédet milyen távolságból nézed?
Én még nem láttam akkora tévét!

Ha érted, akkor már elavult.

(#120035) PuMbA válasza kalidor55 (#120032) üzenetére


PuMbA
titán

De a film címek nem tabuk, én csak arra voltam kíváncsi :) A Terminator Genesys, Salyut-7 egésze és a Lucy egy része csak 2K. Szóval ajánlott belenézned a Dunkirk-be vagy a Planet Earth II-be, mert azoknál ezek jobb képminőségűek.

Nekem 43"-os TV-n 1,5m-ről úgy 30-40%-kal jobb a 4K, tisztán látható a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#120036) Norby-007 válasza PuMbA (#120035) üzenetére


Norby-007
tag

Az a baj ezzel az egésszel, hogy tényleg felesleges vitát folytatni erről a kérdésről. Én is ténynek tartom, hogy amit idáig láttam, tapasztaltam az alapján a több 100 filmnél semmiképpen nem tapasztalható olyan méretű javulás 4k-ban ami azt jelentené, hogy a nemrégen 300 k-ért vett tévémet most lecseréljem egy 600 k-s ra.
Sajnos azzal nehéz meggyőzni egy filmkedvelőt, hogy van ez meg ez és nézz bele ebbe meg ebbe, mert egy kézen meg lehet számolni a filmeket amit felsoroltok. Ez irtó gáz, tehát 3-4 filmet nézegessen az ember a 4k-s tv-n? Olyan szarok a filmek az elmúlt 10 évben, hogy jó ha egyszer meg lehet őket nézni, végig szenvedni. Ki a franc akarná azokat többször megnézni? Akkor meg 4-5 filmért érdemes 4k-s tévére beruházni?
Szerintem semmiképpen. Max az javasolt ha valakinek régi lcd-je van, vagy 80 cm-es, akkor az vegyen most valóban egy 50-55 collos 4k-s 10 bites, hdr képes tv-t, de szerintem sincs jelenleg semmi értelme egy 55 collos fhd tv helyett egy 75 collos 4k (ami ráadásul csak 3840*2160- as nem 4096*2160) tv-t megvenni, mert a rengeteg elérhető tartalom nem fogja kielégíteni a felhasználót. Nyilván látható némi különbség az fhd és a 4k tv-n ugyanazon filmek között, de semmiképpen nem 40-50 %, hanem az itt sokat vitatott 10-15 % a reális véleményem szerint is.
Ha minden film úgy készülne el mint a demók, akkor nem vitatnám én sem és már unboxolnál a tv-t a szoba közepén, de sajnos nem ez a helyzet, majd kb 8-10 év múlva lesz az, hogy a tartalmak miatt megéri majd ilyen tv-be komolyabban beruházni, az meg, hogy 40-50 collos tv-kért kiadjon az ember 800 k 1 m között teljesen agyrém, semmiképpen nem ér annyit az suhd, qled, és a hdr sem együtt véve sem. Semmi más nem számít csak a méret. Aki ezt nem hiszi azt szívesen látom a 135 "-os vásznam előtt egy bemutatóra, és valószínű másnaptól már nem is fogja érdekelni az otthon lévő 50 collos 4k-s ilyen olyan szuper dynamic colorral meg szirrel szarral megkent tv-je. Ez persze csak az én véleményem, de sajnos a filmek között rendkívül kevés aminél szembeötlő a minőség.
De persze ezek a tv-k rendkívül, piszkosul meggyőzőek az üzletben, és egyértelmű az is, hogy még a 65 "-os suhd samsung és a 75 "-os uhd samsung között is azonnal látni a különbséget egy kicsit, de a ki a francot érdekel az, ha egy jó filmet nézel rajta, észre sem veszed az a nüansznyi, de érezhető különbséget.
Ha lehetne és tehetném én az egész nappali falára felkennék egy tapéta tv-t kb 200-250 "-ban, mert a méret a lényeg semmi más. Persze ez megint csak az én véleményem.

(#120037) PuMbA válasza Norby-007 (#120036) üzenetére


PuMbA
titán

"em tapasztalható olyan méretű javulás 4k-ban ami azt jelentené, hogy a nemrégen 300 k-ért vett tévémet most lecseréljem egy 600 k-s ra."

Ezért vettem 150k-ért 4K TV-t, mert így tuti megéri a látott különbség :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120038) kalidor55 válasza PuMbA (#120035) üzenetére


kalidor55
aktív tag

"Nekem 43"-os TV-n 1,5m-ről úgy 30-40%-kal jobb a 4K, tisztán látható a különbség."

na! ez a beszéd!, így már lagalább van, úgymond, kézzel fogható, vagy legalábbis szubjektív viszonyítási alap, hogy neked, nektek mennyivel ad többet a 4k felbontási élményben. a dunkirket láttam fhd-ban, de utánna nézek 4k-ban is, de aszem az én véleményem nem fog változni egy film megtekintése után, mivel már több tucat anyagon vagyok túl, nem, csak 1-2 tesztet hajtottam végre! én a tezsteknél, kb 2 méterre vagyok a 82-es kijelzőhöz, onnan látok, mindent, ami kellhet, kivéve a pixel hibákat, hálisten, ahhoz kell fél méter, hogy lássam. :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120039) general


general
addikt

Én már régen elvesztettem a fonalat. Miről is van itt szó egyáltalán? :)

(#120040) kalidor55 válasza Norby-007 (#120036) üzenetére


kalidor55
aktív tag

én minden szavaddal egyetértek! ezek a szavak, egy sok filmen megedződött média búvár szavai talán? aki nem ma kezdte és nem tudták a nagyáruházak marketinges reklámai félrevezetni!, megvezetni! :C és ténylegesen! a "MÉRET A LÉNYEG!!!!!" AZ SOKAL JOBBAN ODABASZ, MINT A 4K, 8K, FAXSÁGOK TÖMKELEGE! én is leginkább ez miatt vállaltam be a 82-es samut! :K

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120041) Norby-007 válasza kalidor55 (#120040) üzenetére


Norby-007
tag

Köszönöm megértő szavaid :) Igen volt olyan év, hogy kb 500 filmet néztem meg, ez sajnos már a múlté, mert napjainkban kb három évente készül egy olyan film amire azt mondom na ezt érdemes megnézni még egyszer. Szar hulladék, semmit nem érő popcorn filmek készülnek futószalagon a mai y vagy z vagy tudom is én milyen generációnak. Senki és semmi más érték nem számít. Sajnos tartalom nélkül nem igazán számítanak a frinci, franci különleges Dolby Vision és egyéb mókusvakítások.
Sajnos ott tartunk, hogy egy 45-50 perces sorozat már jobb mint egy mozifilm és arra pedig soha nem fognak olyan költséget beruházni, hogy szuper 4k-s kamerákkal vegyék fel.
Addig meg amíg olyan csapnivaló, értékelhetetlen fos filmek készülnek, mint a Dunkirk (amit érdemes lenne 4k-ban megnézni ?!? Kinek?) meg a Marvel-es szarságok addig nem nagyon érdemes filmek miatt komolyabb beruházást tartani és sajnos a tendencia jól megfigyelhető napjainkban.
Nem mondanám magam sem média szakértőnek, sem filmkritikusnak, de valóban láttam már több 1000 filmet.
A méret egyszerűen lenyűgözi az embert és nekem még csak két éve van meg a projektorom, de még mindig széles mosollyal nézem akármikor a filmeket rajta, mert annyira lenyűgöző otthon a nappalidban egy ilyen cucc, hogy egyszerűen nem lehet vele betelni.
Ezért most már úgy tűnik, hogy inkább a projektoroknál is emberi áron elérhetőek lesznek (értsd ez alatt 2 millió Ft alatt) az 4KUHD HDR-es kivetítők és akkor abba talán érdemes lesz befektetni hosszú távra, de még biztos 1-2 évet várni kell.

(#120042) kalidor55 válasza Norby-007 (#120041) üzenetére


kalidor55
aktív tag

ezen írás tartalmával is maximálisan azonosulok! :R
részemről talán annyi, még, hogy ahogy írtam is nemrég ez a 82-es samu jó kompromisszumnak tűnik, figyelembe véve az én projektorom vetített képének méretét, ami ugyanekkora, csak max az 1024-es felbontásban, egészen addig, amíg nem mennek le a projektor árak, 4k, hdr-ben, ami már közelebb áll a realitáshoz. ez, biztos lesz legalább 4-5 év, vagy talán több is? ha betör a piacra a 8k, ami úgy tűnik, a küszöbön áll, akkor az is viszi lejjebb az árakat,(erre jó lesz másra nem) mert a tömegpszihózis, azt fogja sugallni az embereknek, hogy "Géza! neked ez kell, mert még tűélesebb a kép és részletgazdagabb!!!! és, ha eleget mondják és jó körítéssel, sok ember fog bedőlni ennek a faxságnak és elhiszi, hogy most aztán a tuttit látja és a megdolgozott elme, képes belelátni sok nem létező +-t a képanyagba, főleg, hogy tényleg van + tartalma a képanyagnak, csak nem annyi, mint pszihózis nélkűl, ténylegesen? mert a boltokban tolják a maximum vezérelt képeket, ráadásul demoban, demo anyagokkal,ami még rádob az érzetre, aztán hazaviszi az user és nem látja a filmeken ugyanazt, vagy a saját felvételén, aztán arra gondol, hogy pedig tudja a tv-ém, mert láttam a boltban, azokat a csodálatos képeket, csak most valamiért nem látom... és ezzel a tudattal, használja tovább, hogy igaz nem, látom, de tudja! és ez sok embernek elég, szerintem a fhd-nál meg kell állni, ha nem akar az ember feleslegesen kidobni sok pézt az ablakon, de persze az más kérdés, hogy már csak szinte 4k tv-ét kapni. nem véletlen volt annó, hogy a dvd minőség is már sok embernél disznó elé szórt
gyöngynek számított, annyira jó minőségű volt! (kinek nem inge...) alig akart terjedni a hd. most is a családban, ha valaki kér tőlem, hogy felvett kamerás anyagot, írjak ki lemezre, dvd formátumban elég neki, pedig, fullhd-ban van rögzítve, de legtöbbjük alig lát különbséget a két formátum minősége közt, pedig mutatom nekik, egymás után, nem emlékezetből látja.sokan azért ragaszkodnak a 4k-hoz, mert a szomszédnak is az van, alapon! de azt sem tudja miben más, mit kellene látnia... :DD

olyan közel még sosem voltam a halálhoz, mint ma!!

(#120043) NÓPARA válasza general (#120039) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Hali!
Nézegetem a t-home oldalán ezt a tipust amit Te vettél. Általánosságban mennyire vagy megelégedve a tv-vel? Tudom nem rég vetted de hátha van már némi tapasztalat.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#120044) general válasza NÓPARA (#120043) üzenetére


general
addikt

igen, még csak pár napja van meg, elsősorban a méretet kell szoknom. :) korábban már írtam pár dolgot, azokat mind tartom.
egyedül a betekintési szög zavaró, de az minden VA paneles kijelzőnél így van. ha beülsz elé, és elindítasz egy minőségi műsort (film, normális youtube anyag), leesik az állad. a hdr opció irtó sokat tesz hozzá ezeknél az anyagoknál, gyönyörű képe van. sötétben, fekete képernyőn néztem a bevilágítást, abszolút minimális, igazán szép kivitelezés, remélem így is marad.

nagyon megnéznék egy oledet is ilyen körülmények között, hogy vajon milyen különbség van, de sajnos ez nem opció, nem tudom megcsinálni. még ha vinnék is pendrive-ot pl MM-ba, a körülmények messze nem ugyanazok.

semmilyen negatívumot nem tudok mondani egyelőre (a fent említetten kívül), beszarás képe van. laptopra kötve, PC módban tudom igazán összehasonlítani ezt, mert az asztali monitorom (ami szintén nem egy gayi darab) elbújhat mellette...
talán annyi, hogy a Samsung médialejátszója nem tökéletes, külső feliratokkal van baja. viszont mindent lejátszott eddig, zéró hibával vagy akadással. (nem hálózatról, azt nem tudom, hogyan csináljam meg, Mac-et használok)

[ Szerkesztve ]

(#120045) FollowTheORI válasza general (#120044) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én meg tudom neked erősíteni... van különbség az OLED javára... de csak "mozis" körülmények között főleg... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#120046) general válasza FollowTheORI (#120045) üzenetére


general
addikt

elhiszem, nem is vitatom, hogy sötétben jobban kijön a tökéletes fekete. de őszintén szólva, ha állandóan csak ezt figyeli az ember, sosem lesz elégedett. :)

(#120047) FollowTheORI válasza general (#120046) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerencse, hogy amíg nincs oled tévéje az embernek ezzel nem fog foglalkozni... de utána nagyon feltűnő lesz. HDR dettó... amíg nem lát igazit az ember, nem is érdekli mennyire jó a mostani gyengébb tévéje (6000 széria pl).

Tudod megszokja az ember a jót nagyon hamar. :D

Jó tévék nagyon ezek a Samsung Quantum Dot tévék... szvsz kevés riválisa van... főleg az edge led változatoknak. De még a mostani MU/NU7000/8000 szériát is ide sorolnám.
Az idei Q9FN és OLED az már nagyon necces a tesztek szerint is... majdhogynem ízlés kérdése már csak.
Alatta azért még az OLED erősebb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#120048) butyu


butyu
csendes tag

Sziasztok!
Foci VB-re szeretnék venni új tv-t. 70 %-ban tv adás menne rajta, a többi film laptopról vagy nas-ról. Valószínűleg a közeljövőben befigyel egy x-box one X. Már régóta szemezek a sokat emlegetett 50mu6102 típussal, ami most akciós az emagnál:

https://www.emag.hu/samsung-50mu6102-smart-led-televizio-125-cm-4k-ultra-hd-ue50mu6102kxxh/pd/DK3V67BBM/

A kérdés, hogy megéri-e vagy jobban járok ezzel az idei darabbal 49nu7102, amiről még nem sok infoval rendelkezem, de most ez is akció a mediamarkt -nál?

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-ue-49-nu7102kxxh-4k-uhd-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1263575.html

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#120049) FollowTheORI válasza butyu (#120048) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha nem gond az a +53ezer forint, akkor mindenképp az utóbbival jársz jobban. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#120050) PuMbA válasza butyu (#120048) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az idei TV-ben IPS panel van, akkor jobban jársz a tavalyival :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.