Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71698) spidersoft válasza #04441088 (#71678) üzenetére


spidersoft
senior tag

A lézerrel nem mindegy, hogy milyen színű gyufafejet célzol. Ha zöldre lősz, akkor a fényből csak elenyésző mennyiséget fog elnyelni, a nagy részét visszaveri, így minimális energia közlődik a gyufafejjel... komplementer színűt kell keresni, azaz az esetedben pirosat, vagy annak valamely sötétebb változatát (barna-fekete). A zöld lézerről továbbá tudni érdemes, hogy akármilyen hőmérsékleten nem üzemel: kezdetben infra fényt hoz létre, amit különféle kristályokkal izélnek meg, hogy zölddé csökkentsék a hullámhosszt. Nomármost ezek a kristályok alacsony hőmérsékleten nem rezegnek be... ilyenkor jobb esetben semmi nem történik, mert jó IR szűrője van a lézernek, rosszabb esetben IR lézered lesz, ami ugyanúgy gravíroz a retinára, csak nem látod :D

@(#71690) dugesz77: Jobb páratartalom mérők is 3%-os pontosságot ígérnek. Tojt nekem a Jézuska egy páramentesítő gépet (effektíve egy kicsi, hőtechnikailag rövidre zárt klíma, ahol csak a kondenzációt használjuk ki), majdnem 60k volt, mégis 5%-os pontosságot ír a könyve. Szóval ha van két készüléked, ami egymástól 2%-ra van, akkor vagy nagyon pontosak, vagy egyformán pontatlanok, de 2% az nem érdembeni különbség, azok tekinthetők úgy, hogy tökegyformán járnak.

Az ultrahangos tisztítónál a 10W kevésnek tűnik (a 100MHz meg soknak :D), illetve ez úgy lenne klafa, ha inox lenne a külseje, és lehetne petróleumba/gázolajba is meríteni :DDD Ráadásnak ez a műanyag külső nem sokat segít az ultrahang terjedésének se... Van egy lidlös UH tisztítóm, abban 30W-os a sugárzó, az pont jó pl. óraszíjhoz, szemüvegkerethez... kíváncsi lennék rá, hogy egy ilyen beledugós cucc hogy bírna pl. egy fém óraszíjjal, videón, és nem a termékfotókon, ahol csak oda vannak fotobótolva a bugyorékok. Ha találsz efféle videót, kérlek oszd meg. :R

@(#71689) Vasinger!: ehhez csak egyetlen átalakító kell: a drótja végére ;) Gondolom neked is van már pár készüléked, amihez amcsi/kínai kábelt kaptál... pont ezért már én is gondolkoztam egy hasonlón régebben, de még nem vettem rá magam. Szóval csak azt a kábelt kell használni, és problem solved. Kis aranyos csatlakozó van a végén :) [villanyszerelés on]Viszont mégha bele is lehet, ebbe a hosszabbítóba nem illik védőföldelést igénylő eszközt átalakító nélkül dugni, mert nem lesz meg a földelés. Amin meg ugyancsak gondolkozok, hogy bizonyos dolgokat át kellene szerelni angol dugvillásra (főleg kézi gépeknél tartanám ezt érdekesnek), mert ott a dugvillában is van biztosíték, így a kábel sérülése (megrágta a nyest oszt nem vettem észre, elöregedett oszt kirepedt, hideg van és azért repedt ki, bármi egyéb miatt) esetén is van biztosítós védelmem, mert a gépben lévő biztosíték csak a gép hibáit védi ki, a sérült kábel okozta problémák ellen nem orvosság.[villanyszerelés off]

---

Megjött a dec. 3-án vásárolt laza csávó tea filter. Nem az enyém lesz, majd a gazdája kipróbálja, kifőzi magának, mittomén :) Kinézetre valami olyasmi lesz szerintem, hogy a gyerek gatyájából ázik ki a vonalkód :P Olcsóbban van belőle olyan is, aminek külön alkatrész a keze, és nem elterült, begrébe fekvő testhelyzetet vesz fel és nem ilyen kéjes pofát vág, hanem egyenesen tartja magát, és bárgyú playmobilos ábrázata van -- kinek melyik tetszik. Részemről "hagyományos rendszerű" teafiltert nem használok, erre a célra teljes megelégedéssel itthon és melóban is bombillát alkalmazok (már olcsón van ebayen, amikor én vettem még csak alin találtam 3.000-ért 6db-ot...), ami egy inverz működésű teafilter: a gaz a begrében marad, a tiszta tea meg a szívószálban (nyilván nem kétperces fekete teához van kitalálva, bár én azt is szeretem hagyni minimum félórát ázni, hogy kicsit fanyar legyen... ki hogy szereti).

update:

@(#71695) vizimento: gondolom nincs rajta CE jelölés... pont most karácsony előtt kampányoltak vele a tévében is, hogy mindenki galád, aki külföldről vesz vezeték nélküli eszközt, és elkobozzák, hatástalanítják majd rituálisan gyalázzák meg a hulláját az összes ilyen szerkezetnek. Kíváncsi leszek rá, hogy hányunknak fog megérkezni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.