Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120751) csabi63 válasza woodworm (#120750) üzenetére


csabi63
senior tag

Igen. Először arra, aztán Fat32-re. A képlet ugyanaz. Ez egy 32 GB-os kártya. Kicsit aztán utánaolvastam a témának, és nem egyedi eset. Nem mintha vigasztalna.

És most mi a bánat lesz? 9 éve vásárolok ebay-ről, de eddig minden oké volt. Küldhetem vissza Taiwanba, vagy hogy megy ez a refund? Mielőtt belevágok, megköszönnék némi infót.

(#120752) #04441088 válasza csabi63 (#120751) üzenetére


#04441088
törölt tag

Elég lesz az, ha ráírsz az eladóra, hogy 64-es kártyát rendeltél, de ez csak 32-es. Szóval hamisítvány.
Küldj neki pár képet a kártyáról, majd pár képet amin látszik, hogy a PC/Tablet 32-esnek ismeri csak fel.
Esetleg egy két tesztprogramot is ráküldetsz és annak az eredményét is küld el.
Ha nem ad full refundot, akkor pedig lehet az ebayhez fordulni, hogy át lettél verve, hamisítványt kaptál.
Nem kell visszaküldened semmit.

(#120753) csabi63 válasza #04441088 (#120752) üzenetére


csabi63
senior tag

Köszi.

(#120754) Donki Hóte válasza csabi63 (#120746) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Csak a H2testw program által kiírt adatokat fogja elfogadni az eladó reklamációként, azzal teszteld le és azt mentd le printscreen-el. Az a program valóban hardveresen teszteli le a kártyát, nem a Windows eszközkezelőjén keresztül.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#120755) gabe_ válasza csabi63 (#120746) üzenetére


gabe_
őstag

A formázás szerintem kevés lesz. Ha már egyszer valami leformázta 32gb-ra, akkor azt akárhányszor formázod, akármivel, az már "csak" 32gb-os lesz.
Egy partícionáló programmal először le kéne törölni a meglévő 32gb-os partíciót, majd megpróbálni létrehozni rajta egy 64gb-osat, amit utána le lehet formázni.
Ezután egy h2testw teljes teszt, és kiderül, hogy valós 64gb kapacitású-e a kártya vagy pendrive.

Szerintem

Sovány szakácsban sose bízz!

(#120756) Beni2360 válasza csabi63 (#120746) üzenetére


Beni2360
félisten

Evvel is megformáztad- SDFormatter ?
Mert ha csak 32-re formázta a tablett akkor a win is csak 32 fog látni és azt formázza.
------------
gabe - ezt megcsinálja egy kalap alatt a SDFormatter.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#120757) azbest válasza gabe_ (#120755) üzenetére


azbest
félisten

épp ezen gondolkodtam, hogy a pécé csak a meglévő particiót formázza. Ha eleve kicsit hozott létre, akkor hiába.

sdformatter, hivatalos sd kártya formattáló. Azzal kell formázni például, hogy visszakapja a teljes kapacitást. Win alatt külön particiókezelő programmal kéne egyébként varázsolni, mert alapból nem tudja. És utána a tesztprogram, ahogy írod te is

Beni2360, Most te voltál a gyorsabb, ifjú padawan... :P

(#120754) Donki Hóte
a valóban hardveres kezelés helyett... létrehoz pár teszt fájlt, amit megpróbál visszaolvasni. Ha a tartalmuk sérült (mert a kamu kártya felülírja saját magát), azt érzékeli. Nem alacsony szintű tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#120758) olddog válasza joergie (#120741) üzenetére


olddog
aktív tag

3-4 hete rendeltem több kábelt (baseus/orico), tegnap megérkezett az utolsó csomag is. 3 körben 10 kábel. Elsőrendű bubis boríték volt mind. Kábelek gyári dobozaikban. Nagyon meg vagyok elégedve. Az egész volt vagy 9 euro.

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#120759) Zoli-bácsi válasza csabi63 (#120753) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Van linked hogy kitől rendelted? Csak hogy más esetleg ne szívjon vele.

(#120760) haruspex válasza daver88 (#120707) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nekem volt ami egy hónap után jött meg. Meg olyan is ami időben, csak utána két hónapig porosodott a postán...

(#120761) havri1


havri1
félisten

Kellene vennem egy trafót vagy adaptert illetve nem is tudom pontosan minek hívják :DDD Jelenleg egy 30 éves piko vasútnak a trafóját használom, de mára elkezdett búgni, inkább likvidáltam.
2 db 12V-os 8cm-es ventit kéne meghajtani nonstop, és potméteres, tehát állítható kell. Érdemes kintről, vagy inkább itthon?
Vannak jó márkák telefontöltő stb azért (orico, ugreen, mi), de ilyesmit nem gyártanak.

:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#120762) petipetya válasza petipetya (#120268) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kolléganőm ítélete alapján tökéletesen áll rajtam a 20/20 napszemüveg, úgyhogy marad. Mentségemre legyen szólva, hogy sosem viseltem napszemüveget vagy rendes szemüveget, így elsőre nem könnyű megítélni.

"nincs rá lezsóidő"

(#120763) ngaben94


ngaben94
csendes tag

Sziasztok!
Ehhez a típusu Led szalaghoz kell még valami,hogy tudjam használni?
https://m.banggood.com/0_512345M-SMD5050-RGB-LED-Strip-Lamp-Bar-TV-Back-Lighting-Kit-USB-Remote-Control-DC5V-p-1135234.html?rmmds=search
Előre is köszönöm!

(#120764) Ciccuka válasza csabi63 (#120746) üzenetére


Ciccuka
veterán

Előbb rakd át olyan gépbe ami garantáltan támogatja a 64GB kártyát (az a probléma, hogy eleve nem szabadott volna leformáznod amibe raktad, most Rufus-al állíthatod helyre). Utána jöhet a H2testw 1.4.

staker a készüléke valószínűleg csak a 32GB-os kártyát támogatja és így félreformázta ;)

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#120765) Upo válasza bexinho23 (#120670) üzenetére


Upo
addikt

Én igazából soha nem értettem ezt a biztosított szállítást, hogy mire jó. Én ilyent még soha nem fizettem, és rengeteg ingyen postás köüvetés nélküli rendelésem volt már. Nyilván épelméjűnek tartom magam, tehát értelemszerűen paypallal fizetek, de eddig még mindig vagy újraküldték ami nem érkezett meg, vagy visszafizették. Paypalhoz még emiatt nem kellett fordulnom, de ha esetleg mégis szívózna a GB akkor második lehetőségnek az is ott van.
Tud valaki valami értelmes indokot mondani hogy az a biztosítás amúgy mire jó?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#120766) lac14548


lac14548
aktív tag

Elektromos ultrahangos fogkefét vennék.
A teszteket termékbemutatókat elolvastam.
Eddig a Seago SG-507 tetszik ár/érték arányban .

Nincs szükség applikációs vezérlésre és egyebekre ezért (és az ára miatt is) a Xiaomi Soocas X3 és a Digoo DG-YS11 kiesett.

Kérdésem a következő:
Van e még valami ajánlott fogkefe ami árban a kettő között van (kb. 5-7000 HUF).
Valamint a Seago-hoz kupon is jó lenne... :)

[ Szerkesztve ]

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#120767) Donki Hóte válasza csabi63 (#120751) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, mi van a kártyával?

Ha tényleg hamis, akkor fontos mérföldkőhöz értünk (negatív értelemben, természetesen :( ), mert eddig még sosem találkoztam A1-es jelölésű hamisított Sandisk Ultra kártyával, azt hittem, hogy azt nem hamisítják :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#120768) csabi63 válasza Donki Hóte (#120767) üzenetére


csabi63
senior tag

Belezavarodtam rendesen, de végül megoldódott. Átraktam a telóba (abba jó a 128-as kártya is), és leformáztam ott. Rögtön 64 GB lett. Aztán átpakoltam a tabletbe ahová erdetileg szántam, és az is feilsmerte 64 GB-nak. Szóval ennyi volt. A kártya jó, én csináltam valamit, amit nem kellett volna. Most a helyén van, amíg a tablet be nem döglik, nem mozdítom.

Köszi, srácok.

Ja, közben win 10-en próbáltam Rufus-t, h2testw-t, az mindkettő 32-nek látta. Töröltem a partíciót EaseUS Partition-nel majd újra létrehoztam a partíciót, azután is 32 GB volt. Semmire nem mentem, a Xiaomi teló viszont helyrerakta 3 mp. alatt.

(#120769) izisz válasza lac14548 (#120766) üzenetére


izisz
senior tag

korábban egy fogász itt valamelyik csoportban itthonról ajánlotta az Oral-B és Philips termékeket, mint fain elektromos fogkeféket.
Oral-B Precision Clean, Floss Action vagy Cross Action fejeket írta, mint ajánlott.
Idézet: "A fejeket én a Müllerben veszem ha akciós
Precision Clean a hagyományos, Floss Action jobban tisztít a fogközökben, Cross Action meg talán a legjobb, de mind a 3 fajta jó.
Vagy Philips Sonicare termékcsaládja"
Figyelembe véve az itthoni árakat, nem biztos, hogy érdemes kintről ilyesmit beszerezni.

(#120770) Pubi78


Pubi78
csendes tag

Sziasztok Rendeltem egy ilyen órát és nem tudom életre kelteni se elemmel se adapterrel. Nem csinál semmit. Hogy tudom megreklamálni? Aki szintén vett ilyen annak működik?[link]

(#120771) Vigyorka


Vigyorka
senior tag

Sziasztok!

Minden új kártyát érdemes ellenőrizni pl. ezzel : [link]

Vigyorka

(#120772) #04441088 válasza Vigyorka (#120771) üzenetére


#04441088
törölt tag

:K

(#120773) Donki Hóte válasza csabi63 (#120768) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az a fontos, hogy végül jó lett :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#120774) lac14548 válasza izisz (#120769) üzenetére


lac14548
aktív tag

Kíváncsiságból ránéztem a Philips Sonicare-re...
Hát azt hiszem ez egy másik árkategória a 65.000,- forinttal...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#120775) #04441088


#04441088
törölt tag

Valami bestbuy quadcopter 40-50 dolcsi körül van kintről? :R

(#120777) Zoli-bácsi válasza lac14548 (#120774) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Főleg, hogy a Seago nincs is 7, hanem inkább 3-4ezer Ft.

(#120778) 206 cc válasza Upo (#120765) üzenetére


206 cc
senior tag

Szia!
Nálam most pl.azért volt jó a biztosítás,mert amit vasároltam ott a 30%-ot pontokkal fizettem kb. 25usd értekben. Amennyiben nem tudtam volna megegyezni hogy küldjék újra ezt a részt bukom,mert pontokat nem adnak vissza!!! GB-nel legalabb is nem!
Szóval itt hasznos a biztositas,de persz3 ez csak egy példa.....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#120779) anorche1 válasza lac14548 (#120766) üzenetére


anorche1
őstag

En egy alfawise s100at hasznalok megelegedessel. Nyomonkovetett szallitassal egyutt 15.75 usd -ba kerult, ennyit boven megert.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#120781) ANOka


ANOka
őstag

Miért itt kell SD kártyázni, mikor ajánlottam hozzá szaktopikot? :F

[ Szerkesztve ]

(#120782) Janusz001 válasza lac14548 (#120766) üzenetére


Janusz001
őstag

Ilyet használunk asszonnyal bő 2 hónapja legnagyobb megelégedéssel, oral b sima elektromos azóta nyugdíjban, ja és nem ultrahangos hanem szónikus!

(#120783) Laza... válasza Upo (#120765) üzenetére


Laza...
addikt

A biztosítás arra jó, hogy tuti biztos visszafizetik a cucc árát ha nem jön meg/elkeveredik, stb. Példa: Nekem nem jött meg egy csomag, PP-on vitaindítás, a GB felajánlotta nagylelkűen, hogy a felét visszafizeti a cuccnak - mivel nem volt rá "biztosítás", és ők jófejek. Nem fogadtam el a semmit, ill. hogy 30 dolcsi minuszban legyek, a PP zárta a vitát, és nem kaptam egy fillért sem :((( Csak pislogtam...azóta ha 30USD fölött rendelek, bepipálom ezt az opciót

Never give up!

(#120784) Nikaré válasza anorche1 (#120779) üzenetére


Nikaré
őstag

Most már 22,99 $
Talán lesz akciózva.

(#120785) Ciccuka


Ciccuka
veterán

ZT102 Digital Multimeter
10.99

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#120786) MAC72


MAC72
tag

Baseus kábelek 0.99USD.
Délelőtt volt linkelve, azóta lejjebb ment az ára.
Most vettem párat. Ennyiért ajándék. Csak meg is jöjjön. Joybuy...

(#120787) Nikaré válasza MAC72 (#120786) üzenetére


Nikaré
őstag

Nemáár, ide is regelnem kell. :W

[ Szerkesztve ]

(#120788) olddog válasza MAC72 (#120786) üzenetére


olddog
aktív tag

Már hetekkel ezelőtt volt linkelve. Azóta sajnos sok 'out of stock'. Azért lehet még találni, érdemes nem csak Baseus-t keresni. Orico is akad 82 eurocentért. Nekem mind megjött, szerintem ettől nem kell tartani. Most egyébként egy csomó Baseus cucc akciós, audio kábelek, autós tartó, stb. Szét kell nézni, mert szerintem nem túl jól rendszerez az oldal, nem egyértelmű az akciós kiemelés. Kereséssel többre lehet menni, emellett a készleten nem lévő tételeket is listázza. Szóval kicsit szuszifuszi meló, de megéri.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#120789) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Használ vki ehhez hasonló kis kütyüerősítőt?

Van két 100W-os Tecnnics hangfalam, régóta csak állnak a dobozukban, mióta kipurcant alóluk az erősítő.
Gondoltam egy ilyennel rákötöm a zongorát, azokon csak szebben szól majd, mint a beépített kis hangszóróival.

Szóval arra lennék kíváncsi, van e vmi ajánlott, már kipróbált ilyen kis vacak vkinek?

[ Szerkesztve ]

(#120790) smithsys válasza dudikpal (#120789) üzenetére


smithsys
aktív tag

Nálam 2 éven keresztül tette a dolgát a konyhában. Tavaly lecseréltem egy PAM8610-re de azóta is működik egy rokonnál. Persze csodát ne várjunk tőle!

(#120791) MAC72 válasza olddog (#120788) üzenetére


MAC72
tag

Na tessék. :W Hol a francban voltam én akkor? Az olcsó Orico nagy része elfogyott.
Amúgy Baseus van pár darab a családban, jók a tapasztalatok vele. No vadászok kicsit.

(#120792) Almos válasza Upo (#120765) üzenetére


Almos
aktív tag

Kolléga rendelt még tavaly évvégén GB-ról Xiaomi lucky bag-et. Biztosítás nem volt rajta, csomag sose érkezett meg, GB pedig csak a felét volt hajlandó téríteni, mondván azért van a biztosítás, mert csak az téríti az egész összeget...

(#120793) Vertigo18 válasza Almos (#120792) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet egy kicsit hamar feladta a kolléga, nem?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#120794) Laza... válasza Vertigo18 (#120793) üzenetére


Laza...
addikt

:N Velem is eljátszották. + a PP is a javukra dönt

Never give up!

(#120795) DeFranco válasza Laza... (#120794) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez konkrétan megtörtént, hogy tiszta esetben (és egyébként nem a 20. termék refundjára) a PP nem térített teljes vételárat? csúnya lenne...

(#120796) Hopkins_001 válasza dudikpal (#120789) üzenetére


Hopkins_001
tag

Volt ilyenem,nagyon gyenge a teljesítménye,szól meg minden,de nagyon rossz minőségben.

Ugyanennyiért van sokkal jobb.

Jelenleg egy ilyet használok. Ennek viszont szép a hangja és erő is van benne. 12 voltal is elmegy,de 24 az ajánlott,ha ki akarod hajtani. Ezeket úgy mondom,hogy van most szerencsém Dynacord hangcuccokat hallgatni :B

(#120797) Laza... válasza DeFranco (#120795) üzenetére


Laza...
addikt

Ez konkrétan megtörtént. Fentebb már leírtam. 60 dolcsi értékű cucc nem jött meg, GB "biztosítás" nem volt, a PP felületen 50% térítést akartak adni, amit nem fogadtam el. A PP így a javukra (!) döntött. Így aztán 60 dolcsi ment ki az ablakon

Never give up!

(#120798) Vertigo18 válasza Laza... (#120797) üzenetére


Vertigo18
addikt

Előtte volt már hasonló ügyed? Mert ilyenről még csak nem is hallottam, hogy valaki elsőre ezt kapja...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#120799) Laza... válasza Vertigo18 (#120798) üzenetére


Laza...
addikt

Több száz rendelésem volt (vegyesen), 2 dispute (ezzel együtt).

Never give up!

(#120800) DeFranco válasza Vertigo18 (#120798) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem is arról van tudomásom, hogy ilyennel csak akkor élnek, ha volt már több visszatérítéses ügy, ésvagy látják, hogy a rendelések számához képest magas a refundok aránya.

nekem értelmesen megfogalmazott reklamációra még a paypalig se kellett elmenni soha.

(#120799) : hát ez kemény. valakinek rossz napja volt a paypalnél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.