Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116951) dokee78 válasza ElektrikusDE (#116950) üzenetére


dokee78
félisten

Nem kihangositva.

Megoldás van rá?

(#116952) #04535040


#04535040
törölt tag

Volte ill. vowifi alatt nem megy ki a hívás telenor irányába. Telekomra és vodára oké.
3G-n minen irányba kimegy a hívás.
Volt telefon újraindítás.
Bp. 15. Ker.
Másnál is hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#116953) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Itt a megoldás, hogy miért szűnnek meg a 3G cellák:

https://www.hwsw.hu/hirek/62101/magyar-telekom-3g-lekapcsolas-refarming-4g-5g-frekvencia-wcdma-umts.html

"A 2,1 GHz-es sáv mellett a Telekom a 900 MHz-es spektrum egy kisebb szeletét is használta korábban 3G-s szolgáltatáshoz, közösen a Telenor Magyarországgal - a szolgáltatás ebben a sávban információink szerint a nyáron szűnik, illetve szűnt meg."

Telekom hivatalos:

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/internet/mobilinternet/3gvaltozas

Szerk: Közbe látom valaki már linkelte a Telekom oldalt. Akkor csak a HWSW cikk nem volt még.

[ Szerkesztve ]

(#116954) anglergab


anglergab
addikt

Valaki volt már B8 (azaz 900 MHz-es) LTE cellán? (bármelyik szolgáltatónál)

(#116955) leo81 válasza anglergab (#116954) üzenetére


leo81
aktív tag

Vodafone-nál már 2019 végétől elérhető a B8-as LTE 5MHz-nyi sávszélességgel. Rendszeresen járok egy főút szakaszon, ahol ilyen 4G van.

[ Szerkesztve ]

(#116956) ElektrikusDE válasza dokee78 (#116951) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

A Note 4-re jött frissítés ami megoldotta...

Esetleg ez a link segíthet:

[link]

Ui:

Persze csak akkor segíthet, ha tényleg ez okozza.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#116957) anglergab válasza leo81 (#116955) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi! A telekomos B8-as LTE is 5 MHz-es lesz vagy nagyobb?
Az nem tűnik túl nagy kapacitásnak, főleg ilyen jól terjedő / nagy lefedettséget biztosító frekvencián. Ha sok CA-nélküli telefon 5 MHz-es B8-as LTE-re megy (pl. mert csak az van, vagy annak a legjobb a jele), akkor az könnyen bedugulhat. Főleg ha látják hogy van "erős" LTE jel, ami valójában nagy B8-as LTE cella.
Bár kérdés hogy mennyi B8-képes, de nem CA-képes LTE telefon van és azok mennyire preferálják a B8-at, illetve mennyi olyan terület lehet ahol csak B8-as LTE van.
Mindenesetre hangra, azaz VoLTE-ra jó lehet (jobb mintha 2G vagy 3G-n menne a blokk), de ahhoz ugye VoLTE + B8-képes telefon kell.

[ Szerkesztve ]

(#116958) leo81 válasza anglergab (#116957) üzenetére


leo81
aktív tag

Kérdés, hogy a meglévő 12Mhz-ből mennyit akar megtartani 2G-re. Elvileg 10Mhz-et is 4G-re tud csoportosítani, és akkor 2Mhz marad a 2G-re. Kérdés, hogy bevállalják-e a 2G ilyen mértékű leépítését?
Jelenlegi frekvencia térkép:
https://www.spectrummonitoring.com/frequencies/#Hungary

[ Szerkesztve ]

(#116959) anglergab válasza leo81 (#116958) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ez attól függ hogy mennyi csak 2G-s, illetve mennyi B8 LTE + VoLTE-képes telefon van.

Ezek az érvényes kombinációk:
3 MHz LTE - 9 MHz GSM
5 MHz LTE - 7 MHz GSM
10 MHz LTE - 2 MHz GSM

A GSM csatorna ugye 0.2 MHz, azaz guard bandokkal együtt az utolsó esetben 10 cella alatt van a GSM, ami nehézkes, mert vagy nincs elég kapacitás (nagy a cella) és nincs interferencia, vagy van elég kapacitás (kicsi a cella) de van interferencia (ami csökkenti a kapacitást). Mindkét esetben, különböző okból, de eléggé csökken a GSM kapacitás.
Erre megoldás a több GSM csatorna, de akkor meg feleződik a B8 LTE sávszélessége.
Szóval nem olyan egyszerű a B8. Főleg ha még 3G is van rajta.
A 3 MHz-es LTE pedig eléggé kevés, főleg 900 MHz-en.
Diginél is hasonló a helyzet, csak ott 1800 MHz-es band és 5 MHz-et kell elosztani.

[ Szerkesztve ]

(#116960) MadMancs válasza anglergab (#116954) üzenetére


MadMancs
veterán

Én jelenleg is B8 LTE-n vagyok (voda) 3Mhz. Karcag.
Sebesség rendben. VoLTE rendben. Telekom itt B3+B20 20+20Mhz van jelen.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116961) anglergab válasza MadMancs (#116960) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi. Egy Telefon > *#0011# képernyőfotót tudsz megosztani a B8-ról?

(#116962) MadMancs válasza anglergab (#116961) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs mit. Katt.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116963) anglergab válasza MadMancs (#116962) üzenetére


anglergab
addikt

Köszi, látom 5G-s a telefon :)

(#116964) bociusz válasza anglergab (#116959) üzenetére


bociusz
aktív tag

Pár napon belül esedékes a következő NMHH negyedéves gyorsjelentés, amiből kiderül, hogy VoLTE-képesség terén hogy áll a magyar piac. A legutóbbi, 2019. decemberrel záruló negyedévet bemutató jelentésben 25% volt az arány.

(#116965) MadMancs válasza anglergab (#116963) üzenetére


MadMancs
veterán

A telefon nem (A50), de a torony már fel van 5G re készítve. :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116966) bociusz válasza MadMancs (#116965) üzenetére


bociusz
aktív tag

Érdekes, ezek szerint egy nem 5G-képes telefon modeme is képes lehet a tornyok 5G ENDC képességét kiolvasni.

(#116967) MadMancs válasza bociusz (#116966) üzenetére


MadMancs
veterán

Úgy tűnik igen. De valószínűleg csak NSA esetén. Gondolom SA sávokat viszont már nem is látja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116968) anglergab válasza bociusz (#116966) üzenetére


anglergab
addikt

Csak akkor ha minimum 3GPP Release 15-ös a modem. Illetve a bázisállomás BBU egysége is 3GPP Release 15-ös kell hogy legyen ehhez valószínűleg. De ez engem is meglepett.
Nem lehet hogy Cellmapper bug?

[ Szerkesztve ]

(#116969) anglergab válasza MadMancs (#116967) üzenetére


anglergab
addikt

Az SA is ugyanabban a sávban megy. Viszont a telefonnak támogatnia kell az SA-t külön.
Azaz az 5G NSA-s telefonok csak akkor tudják az SA-t, ha a szoftverükben benne van.

(#116970) alexander12


alexander12
aktív tag

A helyadatokat honnan veszi a telefon? Ha nem lát gps jelet a házunkban (bádogtető), azt írja mindig Törökszentmiklóson vagyok.Térkép, alkalmazások, minden. Ha kimegyek az udvarra, rögtön otthon vagyok Badacsonylábdihegyen :)
Ezt nem lehet valahol bejelenteni hogy írják át az ssid-t vagy valami? :) :DD

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#116971) MadMancs válasza anglergab (#116969) üzenetére


MadMancs
veterán

Ja értem.

alexander12 : Ha nincs GPS akkor IP, azt te nem tudod szabályozni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116972) anglergab válasza MadMancs (#116971) üzenetére


anglergab
addikt

Remélhetőleg az 5G NSA telefonokban jelen van/megérkezik az 5G SA szoftveres modem képesség és nem úgy lesz mint a VoLTE/VoWiFi képesség :)
Amúgy mindegyikhez kell hardveres támogatás is természetesen, tehát csak LTE-s telefont, ha a hardver nem támogatja, nem lehet VoLTE-ssé tenni.

[ Szerkesztve ]

(#116973) Diák66 válasza alexander12 (#116970) üzenetére


Diák66
őstag

IP cím, valamint a környező Wifi hálózatok alapján tud pontosítani.

(#116974) alexander12 válasza MadMancs (#116971) üzenetére


alexander12
aktív tag

Ezt értem. Azt kérdeztem hogy nem lehet-e valahol bejelenteni ezt hogy a torony hibás adatokat szolgáltat

kíváncsi, OP8T

(#116975) anglergab válasza alexander12 (#116974) üzenetére


anglergab
addikt

A telefon beállításaitól függ:
Cellaadatokat, wifi hálózatokat használ, ha nincs GPS.
Egy app-pal kellene leszűkíteni a hiba okát.

(#116976) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Dominó kártyát szeretnék vásárolni online a Telekom oldalán.
A megrendelés alatt, valahol van lehetőség számot választani vagy azzal kell megelégedni, amit adnak?

Minden ellenállás hasztalan.

(#116977) Diák66 válasza alexander12 (#116974) üzenetére


Diák66
őstag

A torony biztosan nem szolgáltat hibás adatot, inkább a telefon benne a ludas.
Itt van egy kis segítség [link] De pl.: MTK chipset esetén így lehet a GPS-t pontosítani. [link]

(#116978) alexander12 válasza anglergab (#116975) üzenetére


alexander12
aktív tag

Egy huawei p20 pro és egy huawei mate 20 lite telekomos simmel törökszentmiklóst ír a házban . A sógornőm vodafonos xiaomi, neki jól ír házon kívül belül. Mi ha kimegyünk a szabad ég alá akkor jól írja a helyet. Nincs Wifi. Gps be van kapcsolva.

kíváncsi, OP8T

(#116979) MadMancs válasza alexander12 (#116974) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem. Mint ahogy felettem írták, cellainfó pontosabb lenne ha használja (és elérhető) , IP vegyes. Publikus ip kitudja hol kerül kiosztásra azt látod helynek. Az az ip viszont nem a tied, hanem mobilnet esetén NAT mögött vagy. Azaz pár ezer embernek ugyanaz a külső IP-je, namost 1db IP nek nem lehet a helye több ezer hely egyszerre.
Wifinél ugyanaz a helyzet, ha publikus ip van a hálózaton pontos lesz a hely is, ha nat mögött van akkor nem.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#116980) bociusz válasza alexander12 (#116970) üzenetére


bociusz
aktív tag

Ezt az Android határozza meg a látott cellák, wifi és bluetooth eszközök alapján. Általában akkor szokott ilyen hiba előfordulni, ha egy eddig rendszeresen máshol használt eszközt áthelyeznek. (Múltkor pl. az egyik ismerősöm hozta a kocsiban a többnyire otthon használt mifi eszközét. GPS fix nélkül végig az otthoni címét jelezték lokációnaj az androidos telefonok). Ez ellen nem tudsz tenni, pár hét alatt “megtanulja” a Google adatbázisa az új helyszínt. Esetleg azzal tudsz gyorsítani rajta, ha megvárod a GPS fixet, ekkor ugyanis koordinátákkal együtt felküldi a Google szervereire a látott eszközök listáját.

Szerk: a Huawei Google-tól önállósodása miatt nekik is fel kell építeni ezt az adatbázist, így az elején a HMS LocationKit-et használó eszközök az elején várhatóan pontatlanabbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#116981) alexander12


alexander12
aktív tag

kíváncsi, OP8T

(#116982) alexander12


alexander12
aktív tag

Most itt dolgozom. 😀 Ha hazamegyek este, akkor az udvarban azt írja hogy tördemic mária fürdő vagy badacsonytomaj vagy fonyód, attől függ milyen tornyot lát szerintem. ha bemegyek a házba elveszíti a gps jelet és törökszentmiklóst ír, de méga térképen is midig oda mutat egy bolt mellé. Nincs wifi, csak mobilnetünk van.

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#116983) alexander12


alexander12
aktív tag

ez van bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#116985) Diák66 válasza alexander12 (#116984) üzenetére


Diák66
őstag

Teljesen mindegy. Ha IP cím alapján lokalizál, sose ott leszel ahol kellene. Nekem a laptop a Tp-Link MR600-hoz van csatlakoztatva LAN kábellel. (pár hónapja van meg az eszköz) Ha a laptopon kikapcsolom a wifi-t, midig Budapestre helyez, ha bekapcsolom, akkor viszont már azonnal a pontos helyet mutatja, de csak a régóta működő, amúgy Invitel ADSL-en lógó ASUS routernél. Az MR600 esetén képtelen meghatározni a saját pozíciót. (ez SIM foglalatos, így mobilnettel megy)

[ Szerkesztve ]

(#116986) kakuk.tamas válasza anglergab (#116969) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Huawei P40 Pro. (Csak mert egyszer láttam, hogy tudja.)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#116987) anglergab válasza kakuk.tamas (#116986) üzenetére


anglergab
addikt

Ez a telefon még VoNR-t, azaz Vo5G-t is támogat, az 5G SA-nál kell. Azaz ha 5G SA-t támogat, akkor valószínűleg VoNR-t is.
LTE-nél is szerencsésebb lett volna a kezdetektől VoLTE támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#116988) alexander12


alexander12
aktív tag

na, erről beszéltem, most itthon vagyok a szobában.
De mostmár elengedem ezt a dolgot😉😊😊

kíváncsi, OP8T

(#116989) BBke válasza szaniszlokar (#116976) üzenetére


BBke
tag

Ha jól tudom akkor csak előfizetéses (havidíjas) SIM esetén van lehetőség számot választani. Volt is erről szó nem olyan régen itt a topicban.

Esetleg a Vaterán (Jófogás) tudsz venni, ott látod is a számokat, abból tudsz válogatni. Én is ott vettem egy Domino SIM-et, átutaltam, hozta a posta, és 5 perc alatt a Telekom fiókban a nevemre regisztráltam a kártyát. Azóta is szépen működik. :)

[ Szerkesztve ]

(#116990) Teaway válasza alexander12 (#116988) üzenetére


Teaway
veterán

Veszélyes az út közepén lakni :C

Nincs itthon csokid??

(#116991) 4Grider válasza alexander12 (#116988) üzenetére


4Grider
nagyúr

Átkerült egy Törökszentmiklósról leszerelt/javított/stb. cella a Balaton partjára nyárra, hogy legyen egy kis sávszélesség. És vagy a lokalizációs adatait felejtették el átállítani, vagy a telefonod a Google adatainak jobban hisz. A gyors helymeghatározás (A-GPS) ui. használja ezeket is.

(#116992) viktorhu válasza dokee78 (#116946) üzenetére


viktorhu
veterán

A füleddel kinyomod a mikrofont / tartásba teszed a hívást stb. Mindennapos ezzel a típussal, figyelni kell, hogy hogyan tartod, hogy ne kapcsoljon be a kijelző hívás közben.

(#116993) rushty válasza viktorhu (#116992) üzenetére


rushty
senior tag

Azigen.

Revolut meghívó pü-ben

(#116994) dokee78


dokee78
félisten

"A nem javítható vagy ellopott készüléket új, felújított vagy egyéb hibátlan típusazonos 1készülékre cseréljük. Ebben az esetben a Biztosító megtéríti a Biztosított helyett a csere önrésszel csökkentett költségét."

Már nem új készüléket adnak,hanem felujitott használtat?

Régebben nem úgy volt,hogy a készülék értékében adtak új készüléket,önrész befizetése mellett?

(#116995) viktorhu válasza rushty (#116993) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, klasszikus kínaitelefonos feature :(

(#116996) kali válasza dokee78 (#116994) üzenetére


kali
legenda

Esete válogatja és ez régebben is így volt.

(#116997) totron


totron
addikt

Botrányos T-mobil net. 32/32 túlélőnettel tolom, előtte évekig használtam ezt, de a sokéves negatív rekordnak is sikerül alátekintenie. Van itt olyan, aki belelát a bitmenedzsmentbe: létezik, hogy arányosan lassul a már eleve is szarrá korlátozott csomag , a nagyobb sebességekkel és forgalmakkal? Ha már az amúgy ilyen esetben csodákat tevő Opera Minin is szenvedés van, ott komoly a gond. Átmeneti vagy mostantól ez lesz?

(#116998) alexander12 válasza 4Grider (#116991) üzenetére


alexander12
aktív tag

Köszönöm szépen 😊
Erre gondoltam én is, csak azt hittem ezt be lehet valahol jelenteni😉

kíváncsi, OP8T

(#116999) viera


viera
őstag

Nálatok működik a Telekom alkalmazás?
Kora reggel még jó volt,de most már egyáltalán nem működik. :(( De ezen már meg sem lepődök. :DDD

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#117000) snooze válasza viera (#116999) üzenetére


snooze
veterán

szintén ez van..

GO Gunners!!!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.