Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116751) Zeki válasza Zeki (#116750) üzenetére


Zeki
nagyúr

Azt mondja az MT azonosítómra, hogy ezzel már regisztráltam.

(#116752) attiati válasza AnonymusX (#116740) üzenetére


attiati
veterán

:R

(#116753) tlala


tlala
addikt

Nyaralóba vásároltam egy feltöltős kártyát, és 10e Ft-ért vettem rá 30 napos korlátlan netet.
Balgán azt gondoltam, hogy majd én szabadon netflixezgetek, meg hasonlók. De még sima netezéshez is tetű lassú, pedig a 4G térerő pontosan akkora, mint a vodafonos kártyámon, amin hasít.

Utólag, sajnos későn bukkantam erre az infóra:
"Jó ha tudod, hogy Korlátlan Net csomag esetén a Peer-to-peer jellegű fájl megosztás és letöltés (különösen Bittorrent), illetve egyéb folyamatos, hálózati túlterhelést jelentő forgalomtípusok használata esetén a letöltési/feltöltési sebesség 2/0,2 Mbit/s. Virtuális magánhálózat (VPN) használata vagy egyéb titkosított csatornákon keresztül történő forgalmazás (pl. SSH) esetén 10/5 Mbit/s."
Forrás

Van valamilyen lehetőség ezen gyorsítani, vagy kidobott pénz?
Be tudok állítani valamit, vagy ezt a VPN-t (amihez nem értek), ami segít valamit gyorsítani?
(Mi Note 10-ben van a kártya, és MacBook Air-en netezek a telefonról megosztott wifi hotspottal.)

[ Szerkesztve ]

(#116754) AnonymusX válasza tlala (#116753) üzenetére


AnonymusX
senior tag

ÁSzF-ből már kikerült az érintett rész csak a GyIK-et nem frissítették. Szerintem ott nem egy esetleges korlátozás miatt lassú a rendszer, főleg ha mindenféle adatforgalmazásnál ezt tapasztalod.

[ Szerkesztve ]

(#116755) 4Grider válasza tlala (#116753) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha majd a Vodafone is fog adni 30 napra feltöltősre korlátlan netet, akkor az ő hálózatuk is annyit fog tudni nyaralóhelyeken, mint a Telekomé (vagy még kevesebbet).
Valószínűbb tehát, hogy ez nem korlátozás lesz, hanem az, hogy rajtad kívül még sokan mások is úgy gondolkodtak, ahogy te, így túlterhelve a hálózatot.

(#116756) Zeki válasza tlala (#116753) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rakd 3G-re, hátha gyorsabb.

(#116757) anglergab válasza tlala (#116753) üzenetére


anglergab
addikt

Épp az a lényeg, ha nem VPN/SSH/torrent, akkor nincs korlátozva az adott forgalom.
A sima streaming nem ilyen. Az HTTP vagy HTTPS.
A VPN csak lassíthat, több okból is.
Valószínű inkább, hogy mások is így gondolkodtak és ezért lassú most.

[ Szerkesztve ]

(#116758) Zeki válasza 4Grider (#116755) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hetente jón valahol valaki, ski azt hiszi, hogy a mobilnet olyan mint a vezetékes.
Pedig inkább sokkal rosszabb.

(#116759) Tompika777 válasza anglergab (#116757) üzenetére


Tompika777
senior tag

Így van... Szerintem inkább sanszos, hogy pl. b20-as lefedettség van csak, és az is megterhelve.

(#116760) anglergab válasza Zeki (#116758) üzenetére


anglergab
addikt

Ha egy valaki használja a szektorban, közel a toronyhoz, ideális esetben, akkor olyan :)
De valóban, általában nem ez a helyzet.

(#116761) tlala válasza Tompika777 (#116759) üzenetére


tlala
addikt

Igen, B20-as mindkét szolgáltató tornya (nem egy felkapott hely), mégis, a vodafone sokkal gyorsabb. Igaz, hogy az utóbbi előfizetéses, ezért gyanakodtam a telekom lassításra.
Még megpróbálkozom a 2 kártya megcserélésével a telefonban, bár nem hiszem, hogy az sokat jelentene.

Köszönöm a többiek tanácsait is.

(#116762) Tompika777 válasza tlala (#116761) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nincs ilyen számottevő lassítás azért mert nem előfizetéses hanem dominó.

(#116763) anglergab válasza Tompika777 (#116762) üzenetére


anglergab
addikt

Max. 30 Mbps volt Domino-nál.
Vagy ez már nincs korlátozva?
Amúgy egy eszközre teljesen korrekt a 30 Mbps-es korlát. Általában azért kell több, ha több eszköz osztozik rajta. De ez nem vezetékes net, hogy le legyen még osztva sok eszköznek.
Egy nagyon jó minőségű Full HD TV stream is kb. 10 Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#116764) anglergab válasza tlala (#116753) üzenetére


anglergab
addikt

A térerő esetében az RSRP, SNR-t kell nézni, azaz a "decibeleket". A "pálcika" nem pontos általában.

(#116765) AnonymusX válasza anglergab (#116763) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Nincs már dominóra 30 Mb/s lassítás.

[ Szerkesztve ]

(#116766) anglergab válasza AnonymusX (#116765) üzenetére


anglergab
addikt

Egy eszköz afölé csak letöltéssel/torrenttel mehet valószínűleg, de a jelenlegi mobilnet nem arra való. Azaz nem igazán helyettesítheti jelenleg a vezetékes netet.
Persze ha nincs ezekre szükség, akkor helyettesítheti (ha nincsenek sokan a szektorban, nem forgalmaznak sokat, és jók a rádiós viszonyok, van elég betáp a tornyon, jó a torony betápjának a minősége, van CA, a telefon CA-képes stb.)

[ Szerkesztve ]

(#116767) anglergab válasza anglergab (#116766) üzenetére


anglergab
addikt

Azaz kell hozzá némi szerencse. De ez nem bug, hanem része a technológiának.

(#116768) tlala válasza anglergab (#116764) üzenetére


tlala
addikt

Köszi, de azt nézem.

(#116769) anglergab válasza tlala (#116768) üzenetére


anglergab
addikt

Vedd ki a vodás SIM-et és próbáld meg úgy. Gyakran zavarják egymást a SIM-ek. Főleg azonos bandon, ha szomszédosak a blokkok.

[ Szerkesztve ]

(#116770) Bferibörs válasza AnonymusX (#116765) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát nekem most is csak annyi. :U

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#116771) 4Grider válasza tlala (#116768) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez elég gyenge teljesítmény, jó pár kilométerre lehetsz a 800-as celláktól.

(#116772) anglergab válasza 4Grider (#116771) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, inkább egy B3/B7 kellene pár 100 méterre, de olyan meg nincs mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#116773) #76289792


#76289792
törölt tag

Sziasztok!

Ma váltottam csomagot. Mobil S + 2GB net. Itthon vettem észre hogy a havidíjam 3290 helyett 3790 ft. A Mobil S 2019 idén július 10-én megszűnt, nekem még is ez lett aktiválta. Ez miért van? Ha bemegyek átváltják az új csomagra?

(#116774) AnonymusX válasza #76289792 (#116773) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Minden további nélkül. De a 1414-en is megteheted, hogy jelzed a hibát és a megfelelő csomagra kéred a módosítást.

(#116775) #76289792 válasza AnonymusX (#116774) üzenetére


#76289792
törölt tag

Köszi a választ!

(#116776) kovacsmi_74 válasza #76289792 (#116773) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

A honlapon természetesen egy szó sincs róla, hogy 500 Ft kedvezmény van erre a csomagra új előfizetőknek júl. 10.-szept. 30. között.

Váltásra nem tudom érvényes-e?

Akciók, legutolsó pont.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#116777) #76289792 válasza kovacsmi_74 (#116776) üzenetére


#76289792
törölt tag

Igen, a nevemen új előfizetésként van. Promócióként van ezek szerint náluk feltüntetve, szóval érdemes ezt mondani az ügyintézőnek, hogy ne a 2019-es csomagot aktiválja :)
Köszi!
A linken ezt írja: " ÁSZF-ben meghatározott havidíjából.
A kedvezmény igénybevételéhez a havidíjas Mobil
S díjcsomagra 1 vagy 2 éves, új határozott
időtartamú szerződés megkötése szükséges"
Nem írtam hűséget, még is megy a kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#116778) gulupeti


gulupeti
senior tag

Ha csak pár napos net bővítőt veszek, mondjuk "3 napra korlátlant", a tethering akkor is engedélyezett?

(#116779) ubyegon2 válasza gulupeti (#116778) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én már használtam párszor egy napos korlátlan mobilnetet USB to noti módban. Minden OK volt, korlátozva is csak torrent volt. Nem mint ha torrentezésre használnék mobilnetet, de akkor éppen kellett gyorsan egy Debian iso.

(#116780) Winne


Winne
nagyúr

Urak!

Volt egy tesztidőszaka télen az HBO:GO-nak magentásoknak, ott a Telekom appban kellett beaktiválni az HBO:GO-t és onnan ment tovább. Most az a kérdésem, hogy ha egy korlátlan net maxra most is ezzel a metódussal csináltam és utána néztem csak meg az oldalon, hogy így kellene:

Hogyan regisztrálhatom HBO GO előfizetésem?Kérünk, vedd figyelembe, hogy az HBO GO regisztráció, a Korlátlan Net Max díjcsomag aktiválását követően, 24-48 órával lehetséges.Az HBO GO regisztrációt megelőzően aktiválnod kell a hozzáférésedet: AktiválásA "Mobil-előfizetésem van" ablakban add meg telefonszámod, amelyre az aktiváló kódod SMS-ben elküldjük. Add meg az SMS-ben kapott aktiváló kódod, majd az e-mail címed, amelyre az HBO GO előfizetésedhez kapcsolódó fontos értesítéseket küldhetjük. Ezt követően máris az HBO GO regisztrációs oldalára jutsz. Add meg fiókadataidat (e-mail-cím, jelszó), és fejezd be regisztrációd.Sikeres regisztrációd követően, élvezd a népszerű sorozatokat és filmeket.

akkor most elég-e ha megcsinálom a leírás szerint, vagy az 1990 Ft-ot, amint a Telekom appban írt azt hozzá fogja írni a számlámhoz úgy is, hogy a csomagomban ingyenes?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#116781) Caranita válasza Winne (#116780) üzenetére


Caranita
aktív tag

Hozzá fogja írni, én is így jártam. Az a legtisztább, ha lemondod a régi hbo go előfizetést, majd átváltasz maxra. Utána követed a leírást és létrehozol egy új hbo accountot, így garantáltan díjmentes lesz az opció.

(#116782) bendegruz


bendegruz
őstag

Van valakinek infója róla, hogy -e a kínálatban motorola moto g 5g plus valamikor?
Nagyon baráti áron megy külföldön és meglepően jók a paraméterei.

Asus Rog Strix Scar III

(#116783) Zeki válasza kovacsmi_74 (#116776) üzenetére


Zeki
nagyúr

Addig kell kötni, hogy a hűség végéig meglegyen az 500Ft kedvezmény?
És aki dominóról vált, annak is jár?

[ Szerkesztve ]

(#116784) gulupeti válasza ubyegon2 (#116779) üzenetére


gulupeti
senior tag

Közben meg is kérdeztük a T-t. Nincs korlátozva a megosztás bővítő esetén sem, kivéve ha irreális a felhasználás, gondolom ez pont a torrent, azt mondták, hogy nyugodtan lehet használni így, ezeket pont erre találták ki.

(#116785) anglergab válasza gulupeti (#116784) üzenetére


anglergab
addikt

Extrém felhasználás valószínűleg a torrent (bár az elvileg korlátozva van), egyéb folyamatos letöltés hosszú ideig, megosztás sok eszközre egyszerre, amiken külön-külön nem feltétlenül nagy a forgalom, de egyszerre már igen.
A lényeg a nagy sebesség folyamatosan (mindegy hogyan: egy eszköz is okozhatja vagy sok eszköz sem feltétlenül okozza tethering során) jelenti az extrém használatot. Az persze jó kérdés, hogy mikortól számít nagy sebességnek és mi a folyamatos/hosszú idő, ez toronytól, időponttól is függhet.

(#116786) kovacsmi_74 válasza Zeki (#116783) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Igen, én úgy értelmezem, vagyis addig megkötve.
Szerintem Dominóról váltva is.
Mondjuk én utóbbit használom, fogyasztási szokásaimnak bőven elég.

(#116787) ubyegon2 válasza gulupeti (#116784) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tényleg jól használható mindenre, kicsit zavart, amikor betelefonáltam, hogy van-e korlátozás torrentre, azt állították, hogy nem, nincs ilyen. Ez konkrétan nem igaz és nem is csak az extreme felhasználásnál korlátoznak, hanem így, ahogy fórumtársunk itt leírta. Ezzel nincs is gond, de akkor miért állítanak mást!? Pontosan látszott a sebesség, ahogy elkezdtem tölteni a 3,1GB méretű iso-t és az első pillanattól max 2Mbps volt. Ugyanez a fájl FTP-n egyből normál sebességgel jött kezdett lejönni.

(#116788) AnonymusX válasza ubyegon2 (#116787) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Talán mert az ügyintézők tájékozatlanok vagy rosszul informálják őket. Egyébként már nincs ott a korlátozás.

(#116789) Buckey válasza AnonymusX (#116788) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Mióta nem korlátozza a Telekom a P2P-t?

(#116790) 4Grider válasza ubyegon2 (#116787) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert nem állíthat mást. Hivatalosan nem lassíthatnak protokollokat, mert akkor nem felelnének meg az előírásoknak. Ha megfelelnének nekik, adott helyeken adott időintervallumban használhatatlanná válna a hálózatuk. Mert míg egy streamet hallgatót/nézegetőt frusztrál a szakadozó kép/hang, így előbb-utóbb megunja a túlterhelt hálózatot, addig egy torrentező max. elmegy egyet úszni vagy fagyizni, amíg 0.5 Mbps-al befejeződik a letöltése, amik közül jó, ha majd minden harmadikat megnézi...

(#116791) AnonymusX válasza Buckey (#116789) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Valamelyik ÁSzF-ből már kivették, akkor sejteni lehetett, hogy valamikor el fog tűnni. Pontosan mikor azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#116792) ubyegon2 válasza AnonymusX (#116788) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Talán??? Tutira, pár napja multiSIM-mel kapcsolatos kérdésem volt, már az elején szólt, hogy pillanat megkérdezi és a bonyolultabb kérdést még fel sem tettem! Előtte egy nappal szintén érdeklődni próbáltam, erre a síkidióta gyerek kért pár adatot és egy perc múlva örömmel újságolta, hogy juhúúúú sikerült aktiválnia! Szó sem volt arról, hogy én ezt kérném, azzal kezdtem egyértelműen, hogy lenne multiSIM-mel kapcsolatban kettő kérdésem. Nem is mertem a lényegesebb kérdéssel felizgatni, inkább megköszöntem a segítségét és búcsúztam. Aztán felfüggesztettem a weboldalon. Az egyik határozottan állította, hogy bekapcsolni és felfüggeszteni csak őgy lehet, ha betelefonálok. De ez nem is volt kérdés, mert láttam a weboldalon az opciót, nekem az lett volna fontos, ami nem volt ott, mégpedig az, hogyan lehet felváltani a 3999/hó opcióra, ami nincs 1/1Mbps-re korlátozva.

A legrosszabb, hogy már nem merem felhívni őket, annyira nulla tájékozottsággal bírnak multiSIM ügyben, hogy az már kicsit elképesztő! Gépanettka vagy ki a fene is csúcs volt, mert másfél percig csak arról beszélt, mennyivel jobb nekem, ha a weboldalon intézem az ügyeimet. De qrva jó, hogy mondod!!! :W Mivel pont a multiSIM-et akartam ott bekapcsolni, csak éppen az oldal már egy napja Karbantartás alatt volt! Az biztos, ha nem egyszerű, mindenki által könnyen megtalálható kérdése van valakinek, nyugodtan telefonáljon az ÜSZ-nek, de legyen kéznél utána pár szem Xanax.

(egyelőre nem is kapcsolgatom a multiSIM-et, most kell egy darabig folyamatosan vidéken)

Erről jut eszembe, ilyen spécibb esetekre nincs valami műszaki help telefonszám, ahol a nevükön kívül mást is teljes bizonyossággal meg tudnak mondani a vonál túlsó végén?

[ Szerkesztve ]

(#116793) Buckey válasza AnonymusX (#116791) üzenetére


Buckey
senior tag

Köszönöm! :R

(#116794) ubyegon2 válasza 4Grider (#116790) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Mert nem állíthat mást. Hivatalosan nem lassíthatnak protokollokat, mert akkor nem felelnének meg az előírásoknak.

Értem én, gyakorlatilag hivatalosan hazudniuk kell. Mondjuk szerintem azt ne próbálják már kitalálni, hogy valakinek a napi filmek streamje fontosabb vagy nekem egy 3,1 gigás jogtiszta fájl. Ha dolgozom, amúgy sem úszni meg fagyizni szeretnék. illetve igen, inkább azt, de nem lehet. :K

De ettől függetlenül értelek persze, kösz a kiegészítést. Kár, hogy sajnos a torrent szó mindenkinek csak filmek letöltését és nem jogtiszta tartalmat jelent. De ezt itt ugyanerről már megvitattuk itt, ill konkrétan én vagyok a hülye, aki jogtiszta tartalmat akar leszedni. ;]
(persze 99,9%-át a dolgoknak otthon wifin szedem le, de néha előjöhet ilyen, hogy mobilnet kell, ezért is szoktam volt nap korlátlant fizetni ilyenkor, most épp 30 napos van, mert ez megéri 5000.-ft-ért)

[ Szerkesztve ]

(#116795) ElektrikusDE válasza ubyegon2 (#116794) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Egyébként ez a lassítás a gyakorlatban úgy működik hogy ha fut a torrent akkor nem csak a torrentet hanem Mindent lassítanak, és emiatt az oldalak sokszor be sem töltődnek!

Ui:

Nem kell adatmozgásnak lenni a torrenten elég hozzá hogyha csak a kliens fut! (mindegy milyen fajta)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#116796) ubyegon2 válasza ElektrikusDE (#116795) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban észrevehető volt a lassulás, ami azért kifejezetten tetü dolog, ha egyébként le van korlátozva maga a torrent! De összességében ezek miatt, amiket írsz, korrekt lenne, ha nem hazudnának erről az embernek. Ha azt mondják, hogy korlátozott ilyenkor, akkor ezzel kalkulálok.

Ja, hogy tilos korlátozni, ezért nem mondhatják, persze. Az nem gond, hogy tilos korlátozni, de korlátoznak. Nagyszerű. :((( No ez nyamvadtféregség viszont, maga a korlátozás ténye nem az, az szerintem is elfogadható, mondjuk én a nagyobb felbontású streameket is ugyanúgy korlátoznám, fogadják el a felhasználók, hogy mobilnet az elsősorban böngészésre van, de legalábbis átlagos felhasználásra.

[ Szerkesztve ]

(#116797) AnonymusX válasza ubyegon2 (#116796) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Egy rosszul bekonfigurált torrent kliens simán tönkrevágja a forgalmazást mindenféle letöltési korlátozás nélkül is. Például azzal, hogy agresszíven rengeteg kapcsolatot akar fenntartani. Ezt még egy saját router, mobil hotspot is nehezen tolerálja így nem jut további socket a böngészésnek, ezért a felhasználó azt hiszi utóbbi is korlátozva van.

[ Szerkesztve ]

(#116798) 4Grider válasza ubyegon2 (#116796) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az tessen felfogni, hogy nagyon sok egyszerű gondolkodású ember él közöttünk, akik úgy gondolják, hogy ha valamiből korlátlanra fizetnek elő, akkor azt nekik amennyire csak lehet, ki is kell használni. Akár szükségük van rá, akár nem. Itt osztott erőforrásról van szó, amit minél többen és minél hosszabb ideig használnak folyamatosan, annál hamarabb lehal, és így aki esetleg dolgozna rajta az nem tud. Az én Linux disztribúcióim egyébként elérhetőek ftp-n is, gondolom a tieid is.

(#116799) ElektrikusDE válasza AnonymusX (#116797) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igaz, De sajnos mert csak a Telekom mobil hálózatán jelentkezik?

Egyértelmű hogy hátrasorolják a QoS rangsorban azokat, ahol pl. torrentklienst érzékelnek.

A többi szolgáltatónál, legyen az belföldi, külföldi,nem tapasztaltam ezt a jelenséget, ami több éve tart.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#116800) anglergab válasza 4Grider (#116798) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, ezt én sem értettem hogy munka miatt miért kell a torrent. A Linux iso-k HTTP/FTP-n is letölthetők, ami nincs korlátozva.
Ez valóban egy vitatott téma hogy az internetsemlegesség esetén lehet-e korlátozni. De itt ugye technológiailag indokolt a dolog. Lehet, szigorú vagy általánosító a korlátozás, de azért a többség valószínűleg nem korlátozza/konfigurálja a torrent kliensét, és nem Linux iso-t tölt rajta, és nem csak pár óráig. Szerintem technológiai okok miatt indokolt, azaz több az előnye mint a hátránya.
Most már egyre több területen kiválthatja a mobilnet, mobiltelefon a vezetékest, asztali PC-t, de - a lényeg - nem mindenhol.
Most itt tart a technológia, ezt figyelembe kell venni.
Van még létjogosultsága a vezetékes netnek, asztali PC-nek is. Meg valószínűleg lesz is még nagyon sokáig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.