Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Beri válasza zodo (#9499) üzenetére


Beri
addikt

Pont azt a két routert ajánlottam volna :K Mindkét router kapható sok helyen, a 1043 ára most ment 13ezer alá, tehát végre fél év után annyiba kerül Magyarországon is, mint Európában.
Igen, ezekkel be tudsz állítani kliensenként min/max sávszélességet. A szolgáltatást QoS-nak (quality of service) hívják.

dulifiO: A jelerősséget előre megtippelni nem lehet. 10k környékén pedig neked is a 941ND és a 1043ND közül kéne választanod.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9502) zodo válasza Beri (#9501) üzenetére


zodo
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R

(#9503) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

üdv!

egy d-link 524 elbírja a 30/20 mbit-es vonalat?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9504) Beri válasza Speeedfire (#9503) üzenetére


Beri
addikt

Olyan 25Mbit körül szokásuk menni, mindenféle bolygók együttállásától függően :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9505) zodo válasza zodo (#9502) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat, de közben rátaláltam a TP-Link TL-WR841ND típusra.
Ez is tudja a számomra fontos QoS szabványt, de kisebb az adatátviteli sebessége.
(ha jól néztem)

Ez mit jelent igazából?
Vezeték nélküli kapcsolatra értendő ?
Ez a típus is elegendő lenne a 30/20 Mbit/s kapcsolathoz vagy inkább vegyem az előző kettő valamelyikét ?
Amiatt kérdem, mert a wi-fi-s kapcsolatott, nem igazán használnánk.

(#9506) Beri válasza zodo (#9505) üzenetére


Beri
addikt

Ha spórolni akarsz, veheted a 741ND-t is, az is elbír 30/20 megával gond nélkül. Ha viszont feljebb lépnétek, 80/25höz már erősen ajánlott a 1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9507) Speeedfire válasza Beri (#9504) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

az jó, csak mert egy barátom panaszkodik h neki csak 10mbit jön át rajta :F
de akkor valószínű h user error vagy szolgáltató

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9508) zodo válasza Beri (#9506) üzenetére


zodo
nagyúr

Részben szeretnék spórolni, de nem minden áron!
Lényeg, hogy menjen a 30/20 megás csomag is és tudja a QoS szabványt.

Nagyobbra nem hiszem, hogy szűkségünk lenne, mert nem szoktam sűrűn tölteni, ha még is akkor kivárom.
Igazából most is el vagyunk ketten egy 2 megás :B csomaggal csak mikor a barátnőm is bekapcsolja gépét akkor az én sebességem szinte áll.
Szóval, részben ezért is vásárolnék új routert.

Most nézem, hogy te a 741ND-t ajánlod ami még olcsóbb, mint amire kérdeztem.
Sejtettem, hogy ez lesz, de nem baj, legalább van miből válogatni.
TP-Link ezen típusai, mind megbízhatóak és bármelyik megfelel ezek szerint az igényeimnek.
Igazából csak a wi-fi szabvány és egy-két extra szolgáltatásban különböznek ugye?

[ Szerkesztve ]

(#9509) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Milyen routert ajánlotok 120/10-es nethez? Lehetőleg a maximálisat akarom kihozni belőle. Ráadásul 2 db kellene. Költözés előtt állunk, és úgy lett megoldva a net, hogy tesómnál van a modem, oda megy az egyik router ami leküldi a netet a házban lévő "központba", ott lesz még 1 router az meg hozzám küldi a netet( legalábbis vmi ilyesmire emlékszek). Van egy régebbi routerem, egy Linksys WRT54G2-m, nem tudom h ez jó lenne-e.
Ja és mit takar az h a router N-es vagy G-s?
Előre is Köszönöm a tanácsokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#9510) Beri válasza Speeedfire (#9507) üzenetére


Beri
addikt

Vagy csak a Plútó épp elbújt a Jupiter mögé :DDD De amúgy 10nél többet kéne mennie mindenképp.

zodo:
741: n-lite;
841: 300-as n, két rádiós MIMO;
941ND 3rádiós MIMO, ugyanolyan belsővel mint a 1043, csak gigabit nélkül.

zzeN: Egy 1043ND is áttol annyit, de én megadnám a módját és vennék egy Netgear WNDR3700-at :K, meg egy 1043-at repeaternek.
A g wifi vége 20-25Mbit között van, az n-esé ilyen 110-120 körül optimális körülmények között.
A linksysed használható repeaternek, persze, de akkor csak a g wifi tempójával számolj.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9511) zodo válasza Beri (#9510) üzenetére


zodo
nagyúr

Utána nézek a rövidítéseknek, mi-micsoda szótárban és döntők.
Köszönöm. :R

(#9512) zzeN válasza Beri (#9510) üzenetére


zzeN
aktív tag

Köszi a választ, remélem ez a 2 beválna. Azért a WNDR3700 se olcsó, de ha jobb/stabilabb kapcsolatot teremt mint 2 1043ND, akkor megéri beruházni rá :D. Egyáltalán be kell majd állítani az routereket? Egyik lesz a "központban"(gondolom h ezt nem kell), a másik meg a modemre fog kapcsolódni, és még be kell dugni az aljzatba, h kapcsolódjon a "központira", ha tényleg jól emlékszek. Atyaúristen!:D

(#9513) Beri válasza zzeN (#9512) üzenetére


Beri
addikt

A 1043ND vége 150Mbit körül van, a 3700 ennek cirka a háromszorosát tudja. Igazából két 1043 is elég a feladatra, csak szeretem, ha túl van méretezve minden egy picit.
A repeater bolondítja meg a dolgot, mivel azt a szolgáltatást a gyári szoftverek nem nyújtják. Mindenképpen kell a 2 router? Vagy esetleg lehet kábelt húzni a kettő közé? Használnátok egyáltalán kábelt bárhol?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9514) Destloler


Destloler
tag

Hali

Egy kis segítséget szeretnék érni. Nézegettem a D-link DIR-685 os router de seholn nem találtam róla pontos infot hogy mekkor proci van benne, ez azért érdekelne mert olvastam hogy 685 es az egyik legjobb rputer a piacon a sebseeég tekintetében. De felmerül egy WNDR3700 as is abban viszont a nagy proci tetszik mert torrentezni szeretnék. Szerintetek a D-link vagy Netgear a jobb váélasztás. A d-linkenek nem érdekel a hangja. És még egy olyan kérdésem lenne hogy van egy asus wl700ge routerem. Ez mekkora netet kezel le maximum?

Előre is köszönöm a segítséget

(#9515) Beri válasza Destloler (#9514) üzenetére


Beri
addikt

Netgear 400+ Mbit wan to lan
D-link 685: ~650Mbit...
wl700: 50-60Mbit

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9516) zzeN válasza Beri (#9513) üzenetére


zzeN
aktív tag

Akkor elég lesz 2 db 1043ND-s router is, nem hinném h olyan hamar lesz 150-nél nagyobb net;). Ha csak 1 routert használnánk, akkor tesóm szobájába lenne net, nálam meg nem. A villanyszerelő túl bonyolultan oldotta meg a kábelezést vagy mittom én mit, de a UPC-s csávó azt mondta, hogy hívjuk és tud segíteni.

(#9517) Dot


Dot
őstag

Hali!
Haveromnak tudtok ajánlani egy jó routert? 1-2 követelmény:
-gigabit
-wifi
-usb/printer miatt/
-linux alapú frimware
-15k +-2k

Ha egyáltalán létezik ennyiért ilyen?

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#9518) Alex91 válasza Dot (#9517) üzenetére


Alex91
félisten

Olvassal is, ne csak irjal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9519) apyka


apyka
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy Diginetem van és routerrel belassúlt 80/25 helyett 40/20 lett.
Ha csak a gépbe teszem akkor jó.
Milyen típusú routert ajánlanátok hozzá?
A mostani az TP-Link TL-R460.

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9520) Speeedfire válasza Beri (#9510) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

nem értem ezeket a föld-hold-nap-bolygók közötti összefüggést, de akkor majd rálesek neki arra a routerre meg talán egy fw frissítés sem ártana neki :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#9521) Destloler válasza Beri (#9515) üzenetére


Destloler
tag

És a NAS funkciot tekinteve melyik a jobb. A netgear-t is a d-linkről is olvastam de nem igazán tudtam kiszurni belőle a lényeget. Azt tudom hogy a 3700 as ban a 680 as cpu val nincsen probléma de a d-linktol kicsit félek

(#9522) Beri válasza zzeN (#9516) üzenetére


Beri
addikt

Mindenképpen át kéne gondolni újra ezt a hálózatosdit. Wifit wifin továbblőni nem biztos, hogy a legjobb ötlet 120Mbitet osztani...

apyka: Annak a 3700 forintos routernek annyi a vége. Egy 1043ND erősen ajánlott.

Destloler: A WNDR3700 egy bitanggyors router, a 685 meg egy NAS 2x annyi pénzért. Válaszd azt, amelyikre szükséged van. Ha nem kell NAS, hát ne vegyél. Ha meg kell, nem megoldás a netgear.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9523) Destloler válasza Beri (#9522) üzenetére


Destloler
tag

És ha nem a nas funkciot, az árát nézem Hanem azt hogy milyen gyors a router a torrentek szálára és a többire gondolok akkor a d-link vagy a netgear a jobb?

(#9524) apyka válasza Beri (#9522) üzenetére


apyka
tag

Erről mi lenne a véleményed?

Linksys WRT120N

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9525) kali válasza apyka (#9524) üzenetére


kali
legenda

kábelen elég jól teljesít a kategóriájában, de a 80/25 oda-vissza maximálisan nem megy át rajta - ahhoz már gigabit képes router kell -, ráadásul a wifi csak lite-n, így azon sem megy/menne át az adott sebesség, még ideális körülmények között sem!
ha linksys router kell, akkor 80/25 alá a wrt320n a minimum! a tl-wr1043nd jóval olcsóbb, és az is bőven kiszolgálja adott sebességet (sőt!) - megfelelő ellenoldal esetén nem csak kábelen, hanem wifi hálózaton is!

[ Szerkesztve ]

(#9526) apyka válasza kali (#9525) üzenetére


apyka
tag

Köszi a tanácsot :R akkor marad a tl-wr1043nd.

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9527) Beri válasza Destloler (#9523) üzenetére


Beri
addikt

Nos, én nem vennék 685öt. Túl sok bogár van abban a vasban :)

apyka: Hogy 80/25öt nem ajánlott 100as etherneten átpaszírozni. Egyébként a 120N minden szempontból értelmetlen választás szvsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9528) apyka válasza Beri (#9527) üzenetére


apyka
tag

Köszi neked is :R

[ Szerkesztve ]

"A rallysport olyan, mint a sakk, csak nincs idő két lépés között gondolkodni." Isten szekere is LADA VFTS!

(#9529) ecaddict válasza Destloler (#9521) üzenetére


ecaddict
senior tag

NAS-ként mindkettőnél jobb az Asus RT-N16 (alternatív firmware-el).
Fórum link
Alternatív firmware+extra progik: Link

[ Szerkesztve ]

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9530) Beri válasza ecaddict (#9529) üzenetére


Beri
addikt

NAS-ként minden ilyen barkácsolós megoldásnál jobb egy NAS. Ha nem számít a 685 kétszeres ára, akkor nem fog számítani egy NAS ára sem.
Értemén, hogy van egy n16-od és szereted, de csak azért jobb választás a 685-nél, mert írtak rá tisztességes szoftvert. Ha valaki tényleg fájlszervert akar, ne routerrel oldja meg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9531) vargalex válasza ecaddict (#9529) üzenetére


vargalex
félisten

Miért is jobb az RT-N16 NAS-ként a WNDR3700-nál? Igaz, hogy dupla annyi RAM van benne, de a proci gyengébb. A fórumok szerint a WNDR3700-ra kötött USB-s HDD-ről lehet 17-19MB/s-el olvasni. Mondjuk arra még kíváncsi lennék, hogy egy DIR-825-nél mi a helyzet.

Alex

(#9532) Destloler válasza Beri (#9527) üzenetére


Destloler
tag

Nagyon köszönm a segítséget. Igazából nekem az a lényeg hogy normálisan menjen a torrent és ha netán a DLNA s tv-el csatlakozom a vinyohoz akkor ne legyen az hogy megszünik a torrentezés hanem megye az is és én szépen tudok filmet nézni a vinyorol.

(#9533) Alex91 válasza Destloler (#9532) üzenetére


Alex91
félisten

My Book World, azt hali... Bar jobb egy normalis NAS, mondjuk Synology. Hidd el, jobban megeri...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9534) Brogyi válasza ecaddict (#9529) üzenetére


Brogyi
senior tag

Annyira mondjatok , hogy eros az-az asus. Merj egy iperf-et, es kiderul ,hogy csak az 1043-as szintjet hozza.

(#9535) Beri válasza vargalex (#9531) üzenetére


Beri
addikt

Ugyan mért lenne jobb az n16? Mert neki az van...

Destloler: Pont az, amire nem kéne routert használni. Egy tisztességes NAS kell a router mellé.

Brogyi: Az egy dolog, hogy nem megy wan to lan többet egy n16, de usb-ről gyorsabban olvas, mint egy 1043ND (legalábbis azt mondogatja ecaddict mindig).

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9536) Destloler válasza Beri (#9535) üzenetére


Destloler
tag

MIt ajánalnál nekem akkor mit vegyek? De router szeretnék ugy venni hogy ne kelljen fél év mulva ujjat venni mert nem kezeli le

(#9537) Beri válasza Destloler (#9536) üzenetére


Beri
addikt

WNDR3700-at. Meg egy NAS-t, amit majd ajánlanak mások.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9538) Cyrin


Cyrin
addikt

Egy wndr3700 és egy Synology DS110j kijön annak a Dlink 685 árából, persze venni kell hozzá egy hdd-t is, de asszem megéri, nem egy kategória a kettő...

[link]

(#9539) Cyrin


Cyrin
addikt

.]

[ Szerkesztve ]

(#9540) ecaddict válasza Brogyi (#9534) üzenetére


ecaddict
senior tag

A gyári SW-el lehet (a smallnetbuilder is ezzel mérte).
Viszont alternatív SW-el (Oleg) kb. 2x gyorsabb.

vargalex
A WNDR3700 (nem teljesen értem miért) jóval drágább mint a DIR-825 pedig a vas kb. ugyanazt tudja. Lehet a gyári SW-e a WNDR3700-nek jobb (mármint többet terveztek bele), viszont mindegyik router gyári SW-e tele van hibával (ez az RT-N16-ra is igaz, többek között ezért lassú).
Jópár linket dobtam már, de googli-val jóval több is kereshető.

Ha valaki alap funkciókra akarja használni, lehet nem találkozik ezekkel (ekkor viszont nem biztos, hogy ebben az árkategóriában érdemes nézelődni).

A WNDR3700/DIR-825 procija tényleg magasabb órajellel megy. Azt, hogy ez konkrétan mennyit számít ez alapján viszont nem lehet megtudni (mert itt jópár más dolog pl. RAM sebessége is fontos lehet).

A routing sebessége ezeknek a routereknek nem különösebben izgat. Akár a gyári SW-el is többet tudnak mint ami ma nálunk elérhető (vagy aminek értelmét látom otthoni felhasználásra). Innentől kezdve nekem oly mindegy, hogy 150 vagy 300Mbit/s fér át rajtuk.

Ami sokkal fontosabb, hogy milyen sebességgel tudja megosztani az USB-n hozzá kötött diszket.
Ez két részből áll.
1. Mennyivel tudja olvasni
2. Mennyivel todja megosztani

A mennyivel tudja olvasni megbízhatóan és egyértelmüen mérhető:
hdparm -tT /dev/sda

Erre tényleg nagyon kiváncsi lennék a WNDR3700/DIR-825 kapcsán (sajnos gyári firmware-el vsz nem mérhető). Ha valakinek van alkalma dobja be.

A mennyivel tudja megosztani egy kicsit komplexebb. Több fájl megosztási módszer is van ill az is számít, hogy mekkora fájlokról van szó. Rövid fájlok cache-ből gyorsabban is olvashatók/megoszthatók. Ezért szoktam mindig kb. CD méretű fájlokkal tesztelni.

És van (volt) még valami. A TCP implementáció nagyon sok router esetén hibásan volt portolva. Így az RT-N16 esetén is. Ez többek között a WAN-LAN sebességet vagy (még fontosabb) a megosztás sebességét is visszafogta. Viszont most ezt javították (legalábbi az Oleg firmware-ben).
Amikor alkalmam lesz rá újra megmérem az RT-N16 sebességeket.

Ami előnye az RT-N16-nak a jópár alternatív firmware (DD-WRT, Oleg, Tomato; és ezeket jópáran használják ilyen, vagy nagyon hasonló routerrel), ill. a rengeteg plusz progi amit könnyen fel lehet tenni (több torrent kliens akár egyszerre is, több letöltő, web-es fájl manager, UPnP/DLNA szerver stb.).

Beri
Az előző Oleg release-t kb. 15.000-ren töltötték le (kb. 2 hónap alatt).
Link
Az RT-N16 nagyon hasonló a WL-500-hoz, azaz van némi alapja a dolognak...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9541) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!!!
Nem tudjátok véletlen, milyen router az a D-link dir-655. Mert nekem olyan van, és szerintem attól van, hogy játék közben belaggol néha a net. Néha le is dob. Kihúz-begug, és megy is minden. Ha esetleg ez jellemző erre a routerre akkor tudnátok-e javasolni valami komolyabbat. Felhasználási terület: Főképp játék, néha p2p, HDvideo. 4 gép lenne rákötve ebből 2 wi-fi Az egyik egy bazi vastag téglafal mögött... Ennek a 655ösnnek erős volt a jele ott is...
Net: Fiber 120mbps. ÉS A DESIGN IS NAGYON FONTOS!!! Csúnya dolgot nem akarok a szobába.
És lehet, hogy még nem létezik ilyen, de ha igen akkor ha lehet, legyen benne USB3

(#9542) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok!
Nemrég dobtam össze egy htpc-t, és kellene egy olyan router amire lehet külső merevlemezt csatlakoztatni, hogy ne kelljen a két gépem között másolgatni, minden adatot el tudjak érni amit felrakok rá. Legyen rajta n-es wifi mivel az egyik gépet csakigy érem el, egy tp-link tl-wn821n van a másik oldalt. Árban 30 ezerig kb. el tudok menni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9543) vargalex válasza ecaddict (#9540) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ma hozom el a DIR-825-öt (B1), nagyon kíváncsi vagyok rá. Megy is fel rá az OpenWrt, aztán majd nyilatkozom az USB-s sebességekről.
A WNDR3700-al kapcsolatban a NetGear fórumon olvastam, hogy gyári firmware-val ext3 filerendszeren 17-19MB/s olvasást és 12-13MB/s írást mértek. A két router hardware-ban nem nagyon különbözik (elvileg azonos CPU, 64MB RAM), de a D-Link 10000 Ft-al olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9544) ecaddict válasza vargalex (#9543) üzenetére


ecaddict
senior tag

Kiváncsian várom az eredményeket. Végre valaki aki meg tudja mérni.
Egyébként reálisnak tartom az adatokat (OpenWRT-re is).

Ha lenne rá Oleg firmware, lehet én is azt vettem volna.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9545) LOTR


LOTR
addikt

Sziasztok,

légyszíves ajánljatok erre a célra egy routert:

wifi router ami tud nyomtatószervert mobilnetre

köszi!

One Ring to rule them all

(#9546) Beri válasza ecaddict (#9540) üzenetére


Beri
addikt

Tehát az n16 20MBps felett olvas?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9547) Sza_Sa válasza vargalex (#9543) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Szia!
Ha jól olvasom a 825-ösre rá lehet kötni vinyót is az usb-re. Jól értelmeztem a leirást?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9548) ecaddict válasza Beri (#9546) üzenetére


ecaddict
senior tag

RT-N16 egészen biztosan nem tud annyit (mármint a megosztást nem lehet annyival olvasni, az USB-s eszközt nyilván gyorsabban olvassa, ha semmi mást nem csinál), de meg fogom mérni.

A DIR-825-ben nagyobb órajelü proci van, nyilván ez még lassabb RAM-al is előnyt jelent.
Ezért várom kiváncsian vargalex eredményeit. Vsz. gyorsabb mint az RT-N16, kérdés mennyivel.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9549) Beri válasza ecaddict (#9548) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ezt:
A gyári SW-el lehet (a smallnetbuilder is ezzel mérte).
Viszont alternatív SW-el (Oleg) kb. 2x gyorsabb.

a wan to lan sebességre értetted?

megint én: A 655-nek szokása volt hasonló dolgokat művelni, de állítólag egy fw frissítés megoldotta. Legalábbis a tulajok erről számoltak be...

gyomordzsák: Akár 1043ND, de most is épp az usb írás/olvasás a téma, láthatod mekkora sebességekre számíthatsz, ha egy routert használsz NAS helyett.

LOTR: Gyári szoftverrel nem ugrik be eszköz, ami képes lenne rá. N16-on dd-wrt-vel állítólag osztottak már meg 3G-t, de persze semmire sincs garancia.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9550) Beri válasza LOTR (#9545) üzenetére


Beri
addikt

A probléma azzal van, hogy neked egyszerre kell a 3G és a nyomtatómegosztás. Ott van pl. az Edimax 3G-6200WG, ami erre hiánytalanul képes, viszont nemigazán kapható.
Aztán ott a 6200n, ami ugyanez egy usb porttal. Ha hubbal megeszi a modemet és a nyomtatót egyszerre, akkor győztünk, viszont én már semmiben nem vagyok biztos...
Vagy ott van még a D-Link DIR-825, amivel ugyanaz a gond, mint a 6200n-nel.

eladó Aromamizer RDTA V1

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.