Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) Polacsko


Polacsko
tag

na még lenne annyi kérdésem h mi a különbség a tplink WR941ND és WR1043ND között?:)
érdemes lenne ráfizetnem a WR1043ND-re vmennyit? vagy nem tud sokkal többet?

(#9752) Brogyi válasza Cyrin (#9741) üzenetére


Brogyi
senior tag

Jol van nnna. A proci ua. A tobbit nem tudom. Azert ez a megfogalmazas.

(#9753) Brogyi válasza Polacsko (#9751) üzenetére


Brogyi
senior tag

Gigas halot kapsz es + USB csatit.Ha ezekre nincs szukseged minek fizess.
A proci ua. csak a 100Mbps LAN switch fogja vissza.

(#9754) Polacsko válasza Brogyi (#9753) üzenetére


Polacsko
tag

gondolom az USB csatit hálózati megosztásra lehet használi igaz? pl pendrivera rá pár cucc és azt látja mindenki!?

(#9755) Truman válasza Polacsko (#9754) üzenetére


Truman
senior tag

Így van! Ezt tudja gyári firmware-el. De az open source támogatással kitágul a világ. ;)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9756) Fleed


Fleed
aktív tag

Hello, otthonra szeretnék egy egyszerű és lehetőleg olcsó routert. Semmi extra nem szükséges, csak menjen a wifi. :B Mit ajánlotok?

(#9757) Truman válasza Fleed (#9756) üzenetére


Truman
senior tag

TP-LINK TL-WR741ND

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9758) norbesz74


norbesz74
aktív tag

Sziasztok nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van 20MEGAbit / 10 megabit feltöltés. és 2 gép közzöt lehet olyan routert venni ami nem felezi le a sebbeséget? KÖszönöm

(#9759) Nahar


Nahar
tag

Mobil internet megosztására keresek USB portos routert.
Mi a véleményetek az EnGeniusról?

Konkrétan ETR-9350, ESR-6650 és ESR-6670-ről?

http://csaba.try.hu

(#9760) Truman válasza norbesz74 (#9758) üzenetére


Truman
senior tag

Hogy érted, hogy lefelezi? Egy router csak a rendelkezésére álló Internet sávszélességből tud gazdálkodni, ha mind a ketten egyszerre töltötök le valamit, akkor még jó hogy megfelezi. Viszont, ha egyik fél csak passzívan használja a netet (pl.:weblapokat olvasgat), akkor az aktív fél kapja a több sávszélt.
Ha ezt a viselkedést el akarod kerülni, akkor vegyél bandwidth control -al rendelkező router-t. Ezzel te szabhatod meg, hogy maximálisan ki mennyi sávszélt kapjon. Az olcsóbbak közül az összes N-es TP-link tudja.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9761) norbesz74 válasza Truman (#9760) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Köszönöm a segitséget.xD Itt a szerelő mondta, de akkor sávszéleség is jó, mert akkor a 20mb/10mb 10mb/5mb re tudom akkor felezni?:)

digi kabeles mondta ezt a trükköt. Most tanácstalan vagyok.XD

[ Szerkesztve ]

(#9762) Truman válasza Nahar (#9759) üzenetére


Truman
senior tag

Sajnos mobilnet megosztása nem olyan egyszerű, mint a vezetékes Interneté, hiszen az Ethernet az Ethernet, nincs annyi szabvány és egyéb szoftveres sz*rakodás, mint a mobilnetél.

Szóval a fő kérdés itt az: mennyire kompatibilis a modemed típusával, illetve mennyire tudja a követni az egyes szolgáltatók rendhagyó baromságait.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9763) Nahar válasza Truman (#9762) üzenetére


Nahar
tag

Az ETR-9350 kompatibilitási listáját megtaláltam, ott szerepel az E1750, de elvileg a többi is kezeli az összes Huawei modemet.

http://csaba.try.hu

(#9764) norbesz74 válasza Nahar (#9763) üzenetére


norbesz74
aktív tag

vettem egy tp link tl-wr741nd
routert és az a sav szeleseget hogy lehet beallitani hogy tesomnak is legyen netje? meg nekem is.xD Köszönöm most össze van kötv.e

(#9765) Truman válasza norbesz74 (#9764) üzenetére


Truman
senior tag

---> A beállítás menete.

Ha a sávszélességet akarjátok osztogatni egymás között, azt meg a Bandwidth Control menüben tehetitek meg.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9766) norbesz74 válasza Truman (#9765) üzenetére


norbesz74
aktív tag

Köszönöm szépen a segitséget asyem a sebbeseg beallitast is sikerult eltalálnom.;). A hibák ajfonombol ered.;)

(#9767) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Szeretnék venni egy jó Wifis routert max 5000Ft ér! Az a lényeg hogy a géppel kábellel össze tudjam kötni!!! Aztán kábellel repesszen a net! Az nem baj ha a wifi nem tud repeszteni :D De azért legyen gyors :D

(#9768) Truman válasza kmisi99 (#9767) üzenetére


Truman
senior tag

--># 9757

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9769) kmisi99 válasza Truman (#9768) üzenetére


kmisi99
addikt

Na ez elég jól néz ki THX :D És csak beledugom a netet aztán egy másik kábellel a gépet és a routert összekötöm aztán már minden jó?

(#9770) Truman válasza kmisi99 (#9769) üzenetére


Truman
senior tag

Hát persze, Hamupipőke Wireless router-e is pont ilyen csodaországban. :U
De te itt a földön konfigurálni fogod, mint mindenki más.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9771) kmisi99 válasza Truman (#9770) üzenetére


kmisi99
addikt

Ok kösz :DDD És amúgy majd ha csakis egy géppel használom kábellel akkor valamilyen mértékű lassulást fogok észlelni? illetve hallok olyat hogy néha van probléma pl játék szervereknél meg pl torrentnél meg hasonlók. Ezek igazak? Vagy nincs vele nagyobb probléma mintha csak a modemmel lenne összekötve a gép? :D

(#9772) Truman válasza kmisi99 (#9771) üzenetére


Truman
senior tag

Semmilyen lassulást nem fogsz érezni 1 db géppel sem. Egyedül a portátirányításokkal lehet némi minimális nyűg. -->Olvasnivaló

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9773) kmisi99 válasza Truman (#9772) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz az infókat! Elég részletes és bonyolult leírás remélem én is meg tudom majd csinálni :D

(#9774) Beri válasza Truman (#9772) üzenetére


Beri
addikt

A torrentkliensnek forwardolós rész nevetséges csöppet (mondjuk a többi is elég zavaros, sok a fölösleges lépés, meg a félinformáció), port triggering kell szerinte, plusz bekapcsoltatja az upnp-t is :D

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9775) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok, vezeték nélküli routert szeretnék venni.

Mi a különbség a kettő között? Nekem minél olcsóbb cucc kell. hatótávolság azért fontos.

TP-Link WR340GD

TP-Link WR543G

De van még NETGEAR WGR614 v6 ami szóba jöhet, használtan 4K környékén.

Csak is otthoni célokra használnám. 3 PC, és egy PDA-n menne a net.

(#9776) Truman válasza Beri (#9774) üzenetére


Truman
senior tag

Hát akkor regisztrálj ott, és magyarázd el neki ha te jobban tudod. :D Ő legalább veszi a fáradságot, és csinál valamit támpontként a hazai netes közösségnek. :U

Egyébként dinamikus helyi hálózati címekhez valóban Port Triggering kell, hiszen a Port Forward csak fix helyi IP -vel működik. Bár igaz a Triggering nekem sem minden esetben műxik, ezért a forward-ot szoktam használni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9777) tzsolesz válasza tzsolesz (#9775) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ajánlhattok esetleg valamit innen az apróból. De úgy nézem nem sokkal adják olcsóbban a cuccokat itt sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#9778) Truman válasza tzsolesz (#9775) üzenetére


Truman
senior tag

A TP-Link WR543G tud AP kliens módban működni, ez jól jöhet ha hirtelen nincs kéznél Wifi adapter. Segítségével más AP-khez tudsz csatlakozni és arról netezni, mintha csak egy wifi adapter lenne. Más lényeges dologról nem tudok szoftver oldalról. Hardver oldalról, meg talán az olcsóbba más proci és kevesebb RAM/Flash található persze ez egyáltalán nem biztos.

De ha már ennyit is rászánnál, inkább ezt ajánlom. Ez legalább olyan szolgáltatásokat tartalmaz, amit van esélyed kihasználni a közel-távol jövőbe, pl: lite N szaványt, bandwidth control (menedzselhető sávszélesség), stb..

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9779) tzsolesz válasza Truman (#9778) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszönöm. Hát nem tudom, végül is nálunk csak microhullámú net van, ami most 4Mb-es maximum. nekem is ilyen van. Nagy dolgokat nem szeretnék vele véghezvinni.
Ezek a lényeges dolgok.

1. Normálisan be lehessen lőni torrent klienshez, tehát átengedni.
2. Jó legyen a hatótávolsága. Az 543G-nek szabadban valami 800m?, és bent 200m? Ez valóságos lehet? Illetve a 340-es is tudhatja ezt?
3. Annyit tudjon legalább, mint az Edimax BR6214K-ám tudott. Mert az már meg van 1 éve, és nem hiányzott semmi fícsőr. <-- Ezt azért mondom, mert igazából nem tudom mit jelentenek a feltüntetett szolgáltatások a webáruházak oldalain, és a gyártó honlapjain. Jóh, egy két dolgot ismerek belőlük, ami nagyon kézenfekvő. :DDD

(#9780) Truman válasza tzsolesz (#9779) üzenetére


Truman
senior tag

"Jó legyen a hatótávolsága. Az 543G-nek szabadban valami 800m?, és bent 200m? Ez valóságos lehet? Illetve a 340-es is tudhatja ezt?"
:D Ez szemfényvesztés. Esetleg antennacserével és irányított antennákkal. Ha jól tudom ennek a 3 TP-Link-nek mindnek 3 dBi -s antennájuk van, és hatótávba nem sok különbség van köztük. De egy átlag családi házban és ~50 m-es körzetében biztosan tudod mindegyikkel használni vele a Wifi-t.
A konfigurálása egyébként mind a háromnak hasonló és a "torrent belövésnek" sincs semmi akadálya.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9781) tzsolesz válasza Truman (#9780) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hmm, az komoly. végül is, van itthon egy Microhullámú (dunaweb-es) vevőm, azt rá lehet kötni? Gondolom sugározni is lehet azzal. :U

Jah: Ezek szerint nekem még az olcsóbb is elegendő lenne? 340? :)

(#9782) Truman válasza tzsolesz (#9781) üzenetére


Truman
senior tag

"Hmm, az komoly. végül is, van itthon egy Microhullámú (dunaweb-es) vevőm, azt rá lehet kötni? Gondolom sugározni is lehet azzal."

Persze hogy rá lehet kötni, de ha arról jön jelenleg is a net, akkor csak internetmegosztás céljából.
De ha már másik szolgáltatónál vagy, és a tulajdonodba maradt az az AP, akkor hard reset után nagy természetesen szórhatod is vele a neted a kültérre is. Vagy akár beltéren jelismétlő funkciót is elláthat.

"Ezek szerint nekem még az olcsóbb is elegendő lenne? 340?"

Valószínűleg igen. Bár nincsenek tapasztalataim a 340-esről, hogy a pl.: a torrent -ezést hogy bírják stb.. Szóval érdemes vigyázni, nehogy a spórolással átess a ló túlsó oldalára.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9783) tzsolesz válasza Truman (#9782) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor még meggondolom. köszi szépen a helpet. :R

(#9784) Beri válasza Truman (#9776) üzenetére


Beri
addikt

Ha benyomja az upnp-t a routerben, meg a torrentkliensben is, nem kell semmi mással szöszölni, viszont minden kap forwardot, ami szépen kéri. Nem, nem fogok ott regelni. Maga a szándék jó, az írás se reménytelenül pocsék, csak egy dilettáns "informatikustól" származik, ez a bajom vele. Egyébbiránt minden valamire való router manualjából megtudhatja az ember, hogy hogyan is kell portot forwardolni, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9785) Truman válasza Beri (#9784) üzenetére


Truman
senior tag

Jogos, viszont igénytelenebb régebbi router-eknél az UPnP is annyit ér, mint halott s*ggére a csók (viszont a TP-Link-ekbe tényleg jól működik).
Amúgy a dilettáns "informatikus" nem állja meg a helyét, hiszen ismerem a srácot, és már van egy szakirányú végzettsége és jelenleg egy fősuli IT karán tanul.
Neki is, és nekem is vannak még leírásink azon a fórumon, és természetesen szívesen vennénk a fórumozók javaslatait, ötleteit. De nem jönnek, csak a hozzád hasonló fikázók akik ötleteiket, javaslataikat inkább megtartják maguknak.
A legtöbb ember meg egyszerűen csak örül annak, hogy valaki összedobott egy ilyet, és nem kell a beállítások miatt drága pénzért szerelőt hívnia. És a fórumnak is jót tesz, hogy nem kell ugyan azt százezerszer leírni.

"Egyébbiránt minden valamire való router manualjából megtudhatja az ember, hogy hogyan is kell portot forwardolni, stb."

Ebben is igazad van, de nem fog mindenki -aki eddig nem tudott- holnaptól angolt tanulni csak azért, hogy megossza az internetkapcsolatát egy router-el. Márpedig egy Router nem TV vagy DVD lejátszó, és a hazai fogyasztóvédelmi törvényekre fittyet hányva a gyártóik szexuálnak lefordítani a kézikönyveket. Én lefogadom, hogy sokan középfokú angol vizsgával is úgy nézik csodálkozva ezeket a kézikönyveket, mint egy borjú az új kaput.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9786) Beri válasza Truman (#9785) üzenetére


Beri
addikt

Tehát szakirányú végzettség meg ájtí kar, de nem tudja mire jó az upnp? Nem fikáztam, csak szóltam, hogy hülyeség ez így együtt. A fórumnak meg az tesz jót, ha nem személyes ellentéteket látsz egy hsz-ben, hanem építő jellegű kritikát.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9787) Truman válasza Beri (#9786) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem meg csak egy alternatívaként írta le, azok számára amiknek nem működne a Port Triggering. És nem kommentálta miért is van ez ott.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9788) Beri válasza Truman (#9787) üzenetére


Beri
addikt

Ott az áll, hogy port triggering ÉS aztán upnp on. Ha te ott másat látsz, nem én vagyok elfogult :P
Egyébként már rég nagyon off ez az egész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9789) Truman válasza Beri (#9788) üzenetére


Truman
senior tag

Jó, akkor jelöljük meg: nem tudja! :)
ON

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9790) JarrekStar


JarrekStar
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Linksys WRT160N-ről és a Netgear WNR2000-ről?

(#9791) Beri válasza JarrekStar (#9790) üzenetére


Beri
addikt

A netgear szép, kifejezetten tetszik :DDD
Egyébként egyikkel sincs különösebb gond, ha elég egy 100as router, nyugodtan választhatod őket. A 160NL-re régebben panaszkodtak instabilitás miatt, de azóta reszeltek a szoftveren, plusz elérhető rá dd-wrt is, szal nem lehet gond vele.
Persze semmivel sem nyújtanak többet (hardveresen), mint egy 1043ND, sőt...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9792) JarrekStar válasza Beri (#9791) üzenetére


JarrekStar
tag

Köszi az infót. Mit tudsz mondani a 1043ND-ről? Mármint azon túl amit egy 10 másodperces guglizással megtalálok:D

[ Szerkesztve ]

(#9793) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv.

Végül is Ő lett a választott. Ilyen gyenge net mellett még ez is sok lesz szerintem. (4 / 0,5 Mb/s). :B

Egyébként a telefonom ismeri a IEEE 802.11b/g szabványt is. Ez a router is tudja a g-t, ha jól olvasom a speckóit. Ez miben fog megnyilvánulni? Egyszer már elmondta nekem valaki, de nem árt az ismétlés. :B

[ Szerkesztve ]

(#9794) Truman válasza tzsolesz (#9793) üzenetére


Truman
senior tag

Wikipédia

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9795) kali válasza tzsolesz (#9793) üzenetére


kali
legenda

abban fog megnyilvánulni, hogy fogsz tudni wifi útján netezni a telcsivel, a router által szórt hálózaton! :)
a csatorna beállítására majd figyelj a routeren, mert nem minden telcsi szereti a szélsőséges csatornákat, van olyan, hogy például az 1-es csatornán szórt hálózatra nem csatlakozik fel a telcsi, sőt olyan is, hogy azt nem is látja!
a wifi levédése is alap, wpa/wpa2 (attól függően, hogy a telcsit melyiket kezeli) az ajánlott, aes párosítással, egy frankó összetételű jelszó mellett nem lesz gond!

(#9796) tzsolesz válasza kali (#9795) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. Neked is Truman. :R át fogom olvasni, hisz nem árt belevetni magam a témába ezen a téren sem.

Végül is egy Samsung I8000 Omnia 2 PDA-ról van szó, amivel tudtam, hogy menni fog a net. :B Csak az hogy b / g miben különbözik, azt felejtettem el. De most kaptam linket és átnézem. :R

(#9797) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyébként az TP-Link 542g és 543g valóban nagyobb távolságra képes, mint a 340g? Mert a honlapon említik. 200/830m. Mert az az 1 ezres már ide se oda se, ha ez igaz.

(#9798) kali válasza tzsolesz (#9797) üzenetére


kali
legenda

a méter értékek elméleti (maximális) értékek, szóval a valóságban annyi lesz, amennyi, de a tl-wr340gd esetében a wireless transmit power maximum 17dBm, a tl-wr543g routernél 19dBm, a tl-wr542g esetében viszont 20dBm, szóval érdemes rászánni azt az 1000 ft-ot, hogy az erősebb hardvert, és a nagyobb terhelhetőséget már ne is említsem!

[ Szerkesztve ]

(#9799) Truman válasza tzsolesz (#9797) üzenetére


Truman
senior tag

A WR741ND is 20 dBm -et tud, csak egy 500-assal drágább, és tele van hasznos szolgáltatásokkal. Még a WR340GD és az WR542G / WR542G ellen annyi szól, hogy mivel régebben a piacon vannak, ki lehet fogni belőlük régebbi hardver verziós példányokat is. Ezeknél a termék támogatás is lanyhul "picit".
Példának hozhatom fel az én WR642G -met, nekem v4-es verzióm van, és csak ehhez készítették el nemrég a bandwidth control -t támogató firmware-t. A v1-3 -akhoz pedig utoljára tavaly előtt adtak ki firmware-t, amik csak hibajavításokat tartalmaztak.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9800) tzsolesz válasza kali (#9798) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Marad. A rendelést ha megváltoztatom, akkor csak jövő hét hétfőn tudják szállítani. Én meg már tűkön ülök. :B A volt routeremet meg tegnap adtam el.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.