Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) L@c@k!ng


L@c@k!ng
csendes tag

Esetleg:
TP-Link TL-WR1043ND

de inkább:
TP-Link TL-WR941ND

L@c@

(#10452) Beri válasza L@c@k!ng (#10451) üzenetére


Beri
addikt

Szerintem meg inkább a felső. De azt neked kell eldöntened, hogy megér-e 4k-t a gigabit LAN, meg az USB port.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10453) L@c@k!ng válasza Beri (#10452) üzenetére


L@c@k!ng
csendes tag

Tudnád kicsit részletezni, hogy ez milyen előnyökkel jár mert nem vagyok túl jártas a témában?
Egyébként ha azt mondod jobban megéri belefér még annyi.

L@c@

(#10454) aclandiae


aclandiae
senior tag

1. Miért lenne érdemes a Linksys WRT54G routeremet (fw ver 7) lecserélni?
25 Mbit/s ADSL-em van. 1 asztali gép kábellel és 3 laptop vez. nélkül csatlakozik hozzá.

2. Lehet a fw-t frissíteni?

3. Huawei SmartAX MT800u-T ADSL modemet kaptam több mint 5 éve a rózsaszínektől. Mire lehetne cserélni?

(#10455) Beri válasza L@c@k!ng (#10453) üzenetére


Beri
addikt

Hogy milyen előnyökkel jár a gigabit LAN a 100assal szemben? Hát gyorsabb :) Sokkal. Ha semmi plusz nem kell, csak egy doboz, ami osztja a netet és rá se kell nézni, akkor is érdemes a 1043-at venned, sokkal időtállóbb megoldás.

aclandiae: Én azon a véleményen vagyok, hogy a modemet a szolgáltatóért kell venni jelképes összegért és tojni rá. Ha gáz van a kapcsolattal, nem tudják majd arra kenni, hogy saját modemed van. Routerekről meg: [link]
Ha fw frissítés alatt alternatív megoldásokat értesz, a tp-link 841-941-1043 vonal érdekes számodra (mármint árban az aljából, ha nem ennyire szűkös a keret, lehet menni fölfelé). DD is van rájuk [link], csak a verzióra kell figyelni, openwrt szintén elérhető.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10456) L@c@k!ng válasza Beri (#10455) üzenetére


L@c@k!ng
csendes tag

Rendben kösz szépen a választ! :D Akkor 1043 lesz...

L@c@

(#10457) Brogyi válasza Hintalow (#10448) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hintalow [ez egy agyu]
lohetsz vele verebre.
Csak azert kosd fel a gatyadat, mert esz is kell hozza. A motorja mint a WNDR3700-e.
Vezetekes, es hasit nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#10458) Peter789


Peter789
senior tag

sziasztok!

olyan routert keresek, amire tudnék alternatív firmware-t húzni ( leginkább dd-wrt, openwrt ). nem routernek lenne használva, hanem a sorosportján keresztül egyéb adatfeldolgozási és vezérlési feladatokat kellene ellátnia - ahogy nézem, ez lenne a leg kézenfekvőbb választás, minden más célhardver drágább... ami még fontos lenne az a loggolás, ezért egy SD/MMC kártya illesztésre is szükség van. ahogy nézem, a legolcsóbb okosítható router a TP-Link TL-WR841ND -es ~7.5-8e pénzért. a teljesítménye bőven elegendő, de olyanra nem találtam sehol utalást, hogy valaki tudott volna MMC /SD kártyát illeszteni a GPIO portjaira ( negatív példát sem ). ezügyben tud valaki segíteni? sehol nem találtam kiosztást a lábaihoz. esetleg ebben az árfekvésben tudtok olyan másik routert ajánlani amivel tudnék ilyet művelni, jobban lehet hozzá találni ilyen modding leírásokat? ha még olcsóbb, akkor sem sértődök meg :DDD

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10459) Beri válasza Peter789 (#10458) üzenetére


Beri
addikt

Ha már moddolgatunk, ott a 941 v2 1043 béllel. Ott a helye az usb portnak, csak nincs ráforrasztva csatlakozó. Open, dd van rá, ha meg már usb van, bármit rászúrsz.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10460) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Van valakinet tapasztalata a Planet WNRT-626G készülékkel? 2 nap alatt nem bírtam rávenni, hogy jelentkezzen be a Vodafone hálózatába egy Huawei K3715-modemmel. A lista szerint kompatibilis.
Előre is köszi

Szirti

(#10461) aclandiae válasza Beri (#10455) üzenetére


aclandiae
senior tag

Szia!

Egyelőre marad ez. Elég lesz 15Mbit/s-os nethez ami a lakóhelyemen a maximum.

(#10462) easy...rider válasza Beri (#10411) üzenetére


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Én is hasonlókat szeretnék mint az előttem szóló, csak nekem nem olyan fotos a nyomtató megosztás. sőt nem is kell :B
viszont torrentre lenne kihegyezve a dolog. (külső winyóval)
30/20as neten torrenteznék, de sok kis torrentet futtatnék. ~500MB-osak de lehet hogy 100 felett is lenne a torrentek száma. ebből egyszerre csak páron lenne forgalom, kicsit bonyolult miért de így lenne. szóval az össz leacherek száma alacsony, viszont a torrenteké meg magas. ~5 upload száll/torrent, összesen meg ~50 száll
wifit tudjon, 2-3 wifi eszköz max, meg ha megy a torrent akkor ne álljon le a wifi. mert a mostani kis SMC-m azt csinálja hogy ha az edatforgalom megnő, akkor ledobja a wifi-t :(

olyan típusok is érdekelnek amiket már nem forgalmaznak, de használtban lehet kapok. szóval nem feltétlen akarok újat

előre is köszönöm a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#10463) Beri válasza easy...rider (#10462) üzenetére


Beri
addikt

Lassan írom, hogy mindenki jól lássa :DDD
Nincs a piacon soho router, ami 30/20 megával bírna torrentezni. Nem, 30k felett sem. Ha seedserver kell, építs egyet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10464) easy...rider válasza Beri (#10463) üzenetére


easy...rider
őstag

bocsi olyan hsz-t pont nem olvastam ahol a sávszélességről volt szó :P

mennyivel tudnak menni ezek a routerek?
kicsit visszaolvasok hátha megtalálom :U

(#10465) Peter789 válasza Beri (#10463) üzenetére


Peter789
senior tag

tulképp rövidesen én is szeretnék ilyen torrentezős linuxos cuccot is összerámolni. a routerstation pro-t néztem ki hozzá. már alapból is 2-3x gyorsabb mint bármelyik mezei bolti router, és ráadásul még tovább lehet overclockolni a gyártó oldala szerint 680 @ 800MHz-re. így vajh milyen sebességet lehet elvárni torrent letöltés szempontjából ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10466) Peter789 válasza Beri (#10459) üzenetére


Peter789
senior tag

ahogy nézem a v2 már kifutott, új példányt nem kapok belőle, másrészt ha bejön a projekt, tucatjával lesz rá szükség - semmiképpen nem alapoznék olyanra amit fél év múlva nem tudok beszerezni...

viszont közben rendezgetve a gondolataimat rájöttem, hogy feltétlenül több sorosport is kellene. viszont amit csak találtam, mindegyiken csak egyetlen sorosport van... szóval vagy olyat kell találnom amin alapból van 2-3 rs232, vagy USB-s legyen és arra mehetnek az illesztők...

erre akadtam: katt
elég jó tudású és az ára is elfogadható: darabja 35 font, 10 db esetén 300, és talán a kiegészítő USB panel nélkül még lehetne faragni az árán...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10467) Beri válasza Peter789 (#10465) üzenetére


Beri
addikt

Az a cucc egy az egyben egy wndr3700 wifi nélkül, ami egy mezei bolti router. Torrentezni egyik sem való, akárhogy csűrjük-csavarjuk. Egy n16 sem tud úgy seedelni mint egy asztali PC, hiába a 128MB memó, meg az 533MHz. Mindenkinek mások az igényei, de 256MB cache szerintem kell egy torrentkliensnek, meg az usb-t írni eleve plusz cpu terhelés. Nézz szét akármelyik moddolható router topicjában. Ahol azt mondják, hogy terákat seedelnek ki egy soho megoldással, hazudnak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10468) Beri


Beri
addikt

eaddict az n16 torrent letöltési sebességéről: [link]
1043ND-vel állítólag volt már aki látott 1,5MBps körüli számokat.

A gond még mindig az, hogy egyszerűen ha belegebedsz, akkor sem tudsz érdemben adatot mozgatni fölfelé. ADSL-el csöpögtetni pár kilobájtot jó, de komolyabb melóra kell építeni egy hálózati szervert router helyett.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10469) Peter789 válasza Beri (#10467) üzenetére


Peter789
senior tag

a "mezei bolti" alatt a 15-25e-es, USB-s megoldásokat értettem :)

ahogy nézem, a wndr3700 legolcsóbban ~38e. ennyiből bőven kijön egy routerstation pro + TL-WN961N kártya antennákkal + vinyó. esetleg még érdemes lehet szerválni egy miniPCI-os IDE / SATA kártyát, akkor azzal már a vinyókezelés se volna vontatott és erőforráspazarló... vagy tudtok jobb alternatív megoldást javasolni, ami esetleg még ennél is izmosabb torrentezésre, de nem eszik annyit mint egy atomos asztali gép?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10470) vargalex válasza Peter789 (#10469) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A D-Link DIR-825 B1/B2 is ugyan az a vas (WiFi gondolom eltér), csak 11e Ft-al olcsóbban, mint a WNDR3700.
Én is gondolkodtam anno RouterStation Pro-n, a 128MB RAM és az esetleges miniPCI SATA kártya miatt. De sajna ezek a kártyák elég drágák (még 1 router ára).
Illetve még kell hozzá egy normális ház, WiFi és antennák, na meg tápegység.

Alex

(#10471) Peter789 válasza vargalex (#10470) üzenetére


Peter789
senior tag

tény hogy ezt már 25e-ért is látom itt ott, de a routerstation non-pro is olcsóbb egy 10essel a pro-nál... no majd még meglátom mi lesz a befutó, egyelőre fontosabb dolgokra kell költenem...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10472) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem volna,hogy adott a szolgáltató (UPC és Silver csomag) ,adott egy lakás bekábelezett falakkal (internet kábelek) és van egy doboz,ahova bemegy az összes ilyen netkábel a falból és oda rá lehet kötni a bejövő netet, de azt hogyan lehetne megoldani ,hogy a falakban lévá kábelekben menjen a net?

Mert ,ha jól tudom,akkor kéne oda a modem,mellé egy router, namármost ezek nincsennek meg (legalábbis ott)

Ha kivinném és oda kötném be egyből a modemet és ráraknék egy routert ,akkor mindenhol menne rendesen a net ? :F vagy ez nem ennyire egyszerű ?

Üdv

(#10473) Beri válasza scream (#10472) üzenetére


Beri
addikt

Tehát mindenhol van kábel (utp?), van net a júpíszítől, meg egy doboz (switch?) gondolom helyi hálónak a gépek között (?). Na most te rászúrtad a modemből jövő drótot a switchre és csodálkoztál, hogy nem volt net? Eléggé zavarosan fogalmaztál...
Ha ráhibáztam, akkor igen, egy routerre lesz szükséged. A helyi hálóban a gépek honnan kapnak ip-t? Módosíthatsz rajta? Van ott valaki, aki látott már hálózatot közelről? Milyen gyors az a júpíszí szilver? Ne kelljen már keresnem...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10474) scream válasza Beri (#10473) üzenetére


scream
veterán

1. igen UTP kábelek

2. switch nincs csak egy modem doboz (Scientific Atlanta EPC2203) és arra kötve jobb hijján egy Belkin WiFi router, mert ugye nem mennek a kábelek a falban ...

Ha jól vettem ki akkor egy switchre is szükségem lesz a router mellett ? :F

(#10475) scream válasza scream (#10474) üzenetére


scream
veterán

Huhh kimaradt, 15megabites a net :K

és ha kell,akkor egy Belkin Wireless G Plus MIMO Router WiFi routerem van.

szerk. : a dobozban ahová a falakból jönnek a kábelek olyan kábel van,mint amit alapból a szerelő beköt, az nem tudom milyen kábel, olyan amilyen a modembe megy bele (coaxial ? :F ,ilyet lehet belekötni switchbe ?)

[ Szerkesztve ]

(#10476) Beri válasza scream (#10474) üzenetére


Beri
addikt

Hogy dugsz egy kábelmodemre több utp-t? Csak egy ethernet portja van... Egyébként minek van bedrótozva a hely, ha nincs felépített hálózat? Ha már van ott egy router, kábelmodemet rászúrod a wan portjára, aztán a lanjába mehet az utp a falból és voilà, van net dróton.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10477) scream válasza Beri (#10476) üzenetére


scream
veterán

Jókérdés,hogy minek lett bedrótozva, én sem értem,hogy csak úgy ott van 4 coaxális kábel ami belemegy egy ilyen elosztófélébe azt annyi ...

De viszont most a modem és a wifi router a gépemnél van, innen is megtudnám oldani a dolgot ,vagy ki kell vigyem a cuccokat oda a dobozhoz ? :F

Amúgy nem értem, router csak a wifi van ami a modemtől kapja a jelet, szóval nincs olyan routerem amit rátudnék kötni a kábelmodemre,mivel roteren nincs coax se be se ki menet :F

persze tökelképzelhető,hogy full hülyeséget írok ,mert kb annyit értek a hálózatokhoz,mint az óhéberhez ... :U

(#10478) Beri válasza scream (#10477) üzenetére


Beri
addikt

Milyen elosztó?? Milyen koax??
Ha most van net, valahogy csak rádugtad a kábelmodemet a routerre...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10479) scream válasza Beri (#10478) üzenetére


scream
veterán

Namármost ez a UPC Silver csomag magábanfoglalja : TV,telefon,Intertnet.
Mind a három egy kábelen jön (koaxális kábelen,ami egy elosztó segítségével ketté válik az egyik megy a TVhez a másik a modembe megy bele(net + telefon ; (PCT-DRS-6-NT)). A modemet a roterrel kötöm össze egy UTP kábel segítségével és a routert a gépemmel szintén UTP kábellal.

Az a gondom,hogy a falban vannak elhelyezve a lakásban olyan csatlakozók (amikben mennie kéne az internetnek) ,melyek UTP-s csatlakozósak ugyan de olyan kábellal jönnek,mint amilyen belemegy a modembe (PCT-DRS-6-NT).

A bejárati ajtónál,ahol bekötötték a netet van egy kábeles doboz,ahol ezek a falicsatlakozós kábelek találkoznak és valami elosztón vagy min vannak rajta és ha ezeket szeretném igénybe venni(mert jelenleg a UPC kábel szépen elhúz mellettük) mit kell csinálnom ?
Mik kellenek hozzá ?
remélem valamivel érthetőbb már így ... :U

(#10480) vargalex válasza Peter789 (#10471) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A non-pro routerstation pedig még kevésbé különbözik. De ott is kell ház, táp, WiFi kártya, antenna. Nem mellékesen csak Power Over Ethernet van, tehát a táppal is kell egy kicsit variálni.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10481) vargalex válasza scream (#10479) üzenetére


vargalex
félisten

UTP csatlakozós koax kábel??? Biztos vagy te ebben?

Alex

(#10482) krealon válasza scream (#10479) üzenetére


krealon
veterán

http://www.yourdictionary.com/images/computer/CABROUT1.GIF
Valahogy így kéne kinézzen az összeszerelt hálózat.

- A barna jelölésű kábel a Coax (kábeltv madzag a modembe),
- a piros pdig az UTP kábel a végein RJ45 (8 pólusú) csatlakzóval (a modem és a router, illetve a router és a gépek között).

Ha aljzatba végződnek a falba épített kábelek, akkor patch kábellal tudod bekötni a router LAN portjaiba. Remélem elég világosan fogalmaztam!

(#10483) ivana


ivana
Ármester

Nekem TL-WR841ND (Ver 5.3) routerem van, multkor szétszedtem és a belsejében találtam egy cucot ami USB port helyének tűnik (4 pin)!
ha ide berakok egy USB portot és meg moddolom a firmwaret akkor működni fog vagy ez valami totális hülyeség amit kitaláltam?
Moddolást itt találtam[link]

[ Szerkesztve ]

(#10484) scream válasza krealon (#10482) üzenetére


scream
veterán

Igen,idáig én is eljutottam.

Csak az a kérdésem,hogy mivel ugye kivan építve a falakban a hálózat,azt hogyan tudnám használni,mert van egy doboz a falban ahol azok a kábelek összefutnak és belemennek egy elosztóba, ami azért van (gondolom),hogy ha oda kötik be a bejövő kábelTV kábelját ,akkor az szétviszi a jelet a kiépített hálózatban, igen ám,de ugye nincs bekötve mellé még se router se modem ... Hogy tudnám megoldani ? :F

vargalex : ezt miből szűrted le ? :F

[ Szerkesztve ]

(#10485) vargalex válasza scream (#10484) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az előző hozzászólásodból, amiben ezeket írtad:

"Mind a három egy kábelen jön (koaxális kábelen,ami egy elosztó segítségével ketté válik az egyik megy a TVhez a másik a modembe megy bele(net + telefon ; (PCT-DRS-6-NT))"

Majd:

"melyek UTP-s csatlakozósak ugyan de olyan kábellal jönnek,mint amilyen belemegy a modembe (PCT-DRS-6-NT)"

Alex

(#10486) Peter789 válasza ivana (#10483) üzenetére


Peter789
senior tag

erősen USB szagú, de próbáld meg visszakövetni a lábakat: az egyik szélsőnek földnek kell lennie, másik szélsőn 5 voltnak, a két középső meg elméletben megy valahová a proci alá - kérdés hogy az újából hiányoznak e még valamilyen alkatrészek. továbbá forrasztás előtt a szoftveres oldallal kezdeném - ha sikerül éleszteni akkor jöhet a kivezetés része. de előfordulhat, hogy pl egy ellenállás a millió közül hiányzik és ez mondja meg a procinak hogy van e benne USB támogatás vagy sincs, és ezt aligha tudja kitalálni az ember hogy melyik is az a sok közül...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#10487) scream válasza vargalex (#10485) üzenetére


scream
veterán

Hát az elsőben nem találok arra utalást hogy a koax UTP-s lenne ,viszont a második jogos,mivel ott az RJ45ös aljzatra gondoltam,tehát a falon ami csatlakozó van ilyen kábelt lehet beledugni viszont ami a falban megy vezeték az koax (legalbbis azt hiszem ...) és a dobozban van egy 4-way splitter és annak a segítségével szeretném szétpsutani a netet a falakban.

(#10488) ivana válasza Peter789 (#10486) üzenetére


ivana
Ármester

Először érdekelne, hogy valakinek ez sikerült e, különben ez a csatlakozás nagyon hasonlít a TL-WR941ND-ben lévőhöz
(Itt link van mivel a kép igen nagy méretű)
[kép]
szóval ha azzal sikerült az is érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#10489) Beri válasza scream (#10487) üzenetére


Beri
addikt

Van egy fogadásom, hogy az előző megoldás (kábeltévé, telefon, internet) kábelei vannak a falban, csak más csatlakozókat használtak. Eleve mit keresne splitter egy utp-ből épült LAN-on? Ha nem tudod megmondani, hogy egyáltalán mit látsz, addig csak találgatni tudok. A legegyszerűbb megoldás az, ha odahívsz valakit, aki látott már hálózatot.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10490) vargalex válasza scream (#10487) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A splitter csak a koax jelet osztja esetedben 4 felé. Tehát szerintem semmi köze nincs a hálózathoz.

Szerk.: Ahogy Beri is írta.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10491) scream válasza vargalex (#10490) üzenetére


scream
veterán

Én is ezt nem értem ... :( mert azok amik a splitterben vannak kábelek azok mennek a fali ajzatokhoz,de nem tudom hogyan ? :F

(#10492) vargalex válasza scream (#10491) üzenetére


vargalex
félisten

És a fali aljzat UTP-s, ha jól értem. Akkor én sem tudom, hogy hogyan hozták össze.

Alex

(#10493) scream válasza vargalex (#10492) üzenetére


scream
veterán

igen ilyen :K

(#10494) vargalex válasza scream (#10493) üzenetére


vargalex
félisten

A másik végén F csatlakozó van? Ha igen, nem tudom, hogy mit csináltak, és hogyan.

Alex

(#10495) scream válasza vargalex (#10494) üzenetére


scream
veterán

Igen, ilyen van rajta és így néz ki az a doboz ... -> katt és a fali aljzat -> katt

(#10496) vargalex válasza scream (#10495) üzenetére


vargalex
félisten

Hali!

A dobozodban a splitter az sima koax elosztó. Azt nem értem, hogy a másik végén miért utp dobozba kötötték be! Lehet, hogy az volt kéznél?

Alex

(#10497) scream válasza vargalex (#10496) üzenetére


scream
veterán

Sajnos ennek nem lehetek a megmondója, mivel vasárnap óta lakok ebben a lakásban és a ház 2 éve épült és amikor megépítették magát a házat,akkor lettek a vezetékek is beépítve...

Szerintem felhívom akitől a lakást béreljük és megkérdezem,tudja-e ki kötötte be ezt a kábelt és hogy mit kéne vele csinálni,hogy életre keljen a falakban a net ...

De azt nem értem milyen elv alapján találta ki ,hogy egy olyan kis dobozban kéne összezsúfolni(még a modemse fér be egyedül ,nem hogy együtt + a kábelek ...) a modemet meg a routert ... ezt még én is összetudtam volna hozni ... :(((

(#10498) vargalex válasza scream (#10497) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem nem netre találták ki. Egyszerűen arra, hogy a többi helyiségben is legyen lehetőség TV-re. Csak nem jó a fali aljzat. Lehet, hogy mások megcáfolnak (elképzelhető, hogy nem ismerem megfelelően a technológiát), de ezt te szerintem nem fogod netre használni.

Alex

(#10499) scream válasza vargalex (#10498) üzenetére


scream
veterán

Csodálatos ... szerencse,hogy így vettem ki a lakást,hogy az volt mondva,hogy minden szobában külön telefon,internet és TV aljzat van ... :(((

De ettől függetlenül megkeresem aki építette ezt a hálózatot és vagy okosabb leszek,vagy kevésbé dühödt ... :W

(#10500) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

tplink wifi rúter+322g adapterem van, de tegnap óta nem megy a net a laptopon. vagyis ho l megy, hol nem

a hálózati kapcsolatokban van egy broadcom valami, meg az adapter.

itt próbálgattam az egyiket tiltani, masikat engedélyezni, rútert ujraindítani, adaptert masik usb slotba tenni.

bizonyos kombók után megy a net, de rá nem tudok jönni hogy mitol javul meg és mitol romlik el ujra

tippetek van?

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.