Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Truman válasza aram01 (#9700) üzenetére


Truman
senior tag

Az OK hogy melegszik, de okoz neked ez bármilyen stabilitási problémát vagy sebesség csökkenést?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9702) aram01 válasza Truman (#9701) üzenetére


aram01
nagyúr

igen egy csomószor szétkapcsol a net ha bemelegedik

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9703) Truman válasza aram01 (#9702) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem először próbáld kicsit hűteni. (Kapd szét, és ragassz megfelelő méretű passzív bordát a a vezérlőchipre.) Amúgy melyik DSL szolgáltatónál vagy?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9704) aram01 válasza Truman (#9703) üzenetére


aram01
nagyúr

T-nél vagyok de konkrétan béreltvonalon az icedslnél

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9705) Truman válasza aram01 (#9704) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem a D-Link -eknél nem kell jobb, bár ezek is eléggé melegednek, de pl. az én DSL-360-em már 5 éves és még mindig atom stabil, jelenleg 15 Megbites csomagom van és azt is simán bírja. Pedig éves szinten nem nagyon van neki egy napnál több üzemszünete.

Beszélj a szolgáltatóddal, mond meg hogy jártál a jelenlegivel, hátha megsajnálnak és hozzávágnak egyet ingyér' (de szerintem úgyis jó ha a szolgáltatás időtartamáig az ő tulajdonuk marad). Két számítógép révén inkább router-re költsd a pénzed. ;)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9706) aram01 válasza Truman (#9705) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi az infókat ,de azért szétnézek hogy mennyiért vesztegetik az újakat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9707) kali válasza Polacsko (#9697) üzenetére


kali
legenda

először is ellenőrizd a beállításokat!
milyen - sebességű - neted van?

(#9708) Polacsko válasza kali (#9707) üzenetére


Polacsko
tag

a beállítások tuti jók,volt már tp link routerem és ugyanúgy állítottam be.
de azért megkérdezem h milyen beállításokra gondolsz pontosan?
5Mbites T-online!

(#9709) Brogyi válasza Truman (#9705) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ha mar D-Link akkor modembol 380T, mert gyorsabb,stabilabb. 8Mbps folott melegen ajanlott.
Csodalom , hogy nem tudjatok.

(#9710) aram01 válasza Brogyi (#9709) üzenetére


aram01
nagyúr

360t-t akartam venni akkor a 380-an sokkal jobb?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9711) Gabóka


Gabóka
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy wifi routert, mert laptopról wifin keresztül szeretnék netezni, asztali gépet pedig továbbra is kábellel szeretném csatlakoztatni a netre. A kérdésem az lenne, hogy melyik routert ajánljátok az alábbi adatok ismeretében:
- 5 Mbit-es netem van.
- A cucc úgy lenne használva, hogy az asztali gép a földszinten lenne csatlakoztatva a netre a routerből kábellel a házunk hátuljában, én pedig a laptopot a tetőtérben szeretném használni wifivel a ház elejében.

Ezek ismeretében keresnék jó minőségű, kedvező árú és a számomra legmegfelelőbb routert. Köszi előre is!

(#9712) sto1911


sto1911
veterán

Hello!

Szeretnenk venni olyan WIFI-s routert, ami DD-WRT-kompatibilis es megbizhato. Ket ajanlast kernek:

- 1: semmi extra nem szukseges, a gigabit nem art, de nem alapveto, olcso legyen
- 2: komolyabb teljesitmeny, USB-vel, gigabit (nyomtatotamogatas, diszk - bar ez ha jol tudom dd-wrt-tol fugg ugyis, ha mar usb van rajta).

A 2-es valtozatra a TP-Link 1043ND-et gondoltam.

Koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#9713) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok!

Digikábeles 4Mbit/s - 1024Kbps netet használok. Az eddig használt D-Link DI-524 routert vissza kell adnom. Kell vennem egy másikat, legalább ilyen tudással, esetleg erősebb wifi-vel.
Egyelőre egy asztali gép és egy netbook kiszolgálására. Később lehet még okostelefon, Xbox vagy PS3 is. Melyiket ajánljátok?
TP-Link TL-R460
TP-LINK WR-340GD 54Mbps WLAN
D-Link DIR-300 54Mbps
Linksys WRT54GH 54Mbps
egyéb, 10k alatt?

[ Szerkesztve ]

-

(#9714) Truman válasza koma106 (#9713) üzenetére


Truman
senior tag

És minden áron ragaszkodsz az Extreme Digital -hoz? Elnézve az árakat nem túl vonzó (legalábbis számomra).

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9715) koma106 válasza Truman (#9714) üzenetére


koma106
senior tag

Nem ragaszkodom. Csak linkeltem a típusokat.

-

(#9716) Beri válasza koma106 (#9713) üzenetére


Beri
addikt

Az R460 nem wifis, a 340gd a legolcsóbb router a piacon (én kihagynám), a DIR-300 jó lehet, de semmi értelme annyi pénzért, a wrt54gh meg jó volt egyszer régen, de most már csak egy túlárazott régiség. 10k alatt kapsz 941ND-t, ami köröket ver mindegyik általad felsorolt típusra.

sto1911: Az első pontoddal csak az a baj, hogy a 1043ND alatt árban nem nagyon van moddolható router a piacon, amire portoltak dd-t (és érdemes lenne megvenni)...
A komolyabb teljesítményt pedig ne egy 45 eurós routertől várd.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9717) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Tervezem notebook vásárlását.Jelenleg asztali gépet használok upc chelló-s modemmel.
Szeretném a meglévő szélessávú vonalra rákapcsolni majd a notebookot,de teljesen amatőr vagyok router-rel kapcsolatban.Van annak jelentősége pl. routervásárlással kapcsolatban hogy melyik szolgáltatótól bérlem a netet?
Gondolom vezeték nélküli routert érdemes vásárolni.
Aki hasznos infót tud adni légyszíves írjon. :K
Köszi! :C

(#9718) Brogyi válasza aram01 (#9710) üzenetére


Brogyi
senior tag

" stabil kapcsolódás: a teszt alatt egyszer sem dobta el a vonalat, vagy esett ki a szinkronból. A sávszélességeket stabilan tartja kimondottan erős terhelés mellett is, és az eddigi modemek közül ez biztosítja a legnagyobb linksebességeket a 360T mellett."
Modem ugy lezarva. :)
Az en tapasztalatom az volt hogy up iranyra nagyobb sebesseggel kapcsolodott mint a 360T.

[ Szerkesztve ]

(#9719) Brogyi válasza creed30 (#9717) üzenetére


Brogyi
senior tag

Mennyi zseet szansz ra, es mennyi a net sebessege? Az hogy UPC semmit nem mond.

(#9720) sto1911 válasza Beri (#9716) üzenetére


sto1911
veterán

Ertem. Mondjuk kar, hogy az olcsobbak kozt nincs DD-kompatibilis. :(

A komolyabb teljesitmenynek miert nem felel meg a 1043-as? Gigabit, 400Mhz-es CPU, 32M RAM... 13-15-ert sok ember szerint bestbuy :)

(#9721) koma106 válasza Beri (#9716) üzenetére


koma106
senior tag

:R

-

(#9722) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Szisztok ! Szeretnék egy Wifi-s routert venni, Laptop vásárlás miatt. T-home 25/12 Lan csomagom van,és úgy néz ki 2 db Laptop ill 1 db asztali gép lenne rácsatlakoztatva. Milyen routert ajánlanátok a fenti paraméterek ismeretében ami stabilan bírja ezt a sávszélességet? Kb: 20k-25k -m volna rá. Köszi a segítséget előre is !! :) :R

(#9723) Alex91 válasza sputyi70 (#9722) üzenetére


Alex91
félisten

TP-Link 1043ND, Linksys WRT320n, szinte barmelyik, amelyik gigabites. (Talan SMC es Belkin kerulendo...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9724) sputyi70 válasza Alex91 (#9723) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi ! Megsassintom őket . :R

Bocsi még egy kérdés ! Ha késöbb váltanék nagyobb sávszélességre akkor is jó a fent említett két router? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#9725) Alex91 válasza sputyi70 (#9724) üzenetére


Alex91
félisten

Van meg bennuk tartalek termeszetesen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9726) sputyi70 válasza Alex91 (#9725) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Köszi a segítséget ! Respect. :R

(#9727) creed30 válasza Brogyi (#9719) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia Brogyi!
Az összeg nincs meghatározva,de arra kíváncsi lennék ha routerrel megosztom a netvonalat,hogy a notebookon is tudjak netezni,akkor lassabb lesz e a sebesség ezáltal a notebookon vagy az aztali gépen?Mondom teljesen amatőr vagyok a routerrel kapcsolatban. :B

(#9728) creed30 válasza creed30 (#9727) üzenetére


creed30
aktív tag

ez lemaradt

jó képet mutatok?
egyébként a valós használható sebesség az kevesebb 10Mbps-nál

(#9729) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem lenne,hogy adott egy UPC-s Netgear WPN 824 V2 router és ez mellé szeretnék egy 120/10-es netet,mert most olcsóbban megúsznám mint a jelenlegi 25/3-ast.Szóval szerintetek ezzel a routerrel kitudnám használni ezt a sávszélességet?Esetleg,ha nem ajánlhatnátok valami komolyabb routert.Előre is köszi a segítséget.

(#9730) Beri válasza sto1911 (#9720) üzenetére


Beri
addikt

Mert 2010-ben nem olyan hűdesok a 400Mhz, meg a 32MB memó.

creed30: Olyan routert kell választanod, ami elbír a netkapcsolatoddal. Mi ez a 10Mbites screenshot??

leonaprofi: Erősen kétlem. Egy 1043ND már elvan 120Mbittel, nem túl nagy összeg. Viszont nem marad benne igazán tartalék, tehát illik azért följebbről vásárolni.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9731) leonaprofi


leonaprofi
tag

Köszi a választ.Mondjuk,akkor tudnátok ajánlani 25 ezerig bezárólag egy jó routert?Köszi előre is.

(#9732) leonaprofi


leonaprofi
tag

Ahogy így keresgéltem,ez a Netgear eléggé megtetszett.Mit szóltok hozzá?

(#9733) sto1911 válasza Beri (#9730) üzenetére


sto1911
veterán

Jo, persze, nem sok, de ennyi penzert nem bestbuy?

(#9734) creed30 válasza Beri (#9730) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia Beri!
Brogyi a netem sebességére volt kíváncsi ahhoz hogy routert tudjon ajánlani,ha minden igaz a kép mutatja :F win 7-et használok :)

(#9735) Brogyi válasza creed30 (#9734) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az a sebesseg sajnos csak a szamitogeped es a modem kozti adatsebesseg. Gyanusan alacsony. A szolgaltatoddal kotott szerzodesben szereplo sebessegre lettunk volna kivancsi.
Pl. 25/5. Itt a peldaban 25Mbps le, es vissza 5Mbps. Termeszetes laptop elvesz a savszelessegedbol, de altalaba ha nem torrenteznek wifin akkor nem sok vizet zavar.
Az-az nem veszed eszre. Itt a topicban, es az en tapasztalatom is az, hogy egy TP-LINK 1043ND nagyon jo valasztas.Persze van olcsobb, de ebben azert van tartalek.11-12 ezer forint. Ha olcsobbat akarsz van valasztasod, de azert azok kisebb sebesseguek. Topic tarsak jobban ismerik az olcsobb tipusokat.Keres szimulatort a neten amin gyakorolhatsz, es megismered a ruter legyakrabban hasznalt beallitasait. Kerdezz batran mast is. Ez egy topic. Itt mindenki segithet. Foleg ha visszaolvasol, meg kerdezni se nagyon kell. :)

(#9736) xEon1337 válasza leonaprofi (#9732) üzenetére


xEon1337
őstag

Otthon ugyan ez a router van 1 hónapja, csak az L nélküli verzió.

Tökéletesen viszi a 20/4-es netet, semmi szakadás nem tapasztalható vele (ellentétben a régebbi TP-Linkkel).

Ez az L-es pedig még a simánál is jobb, mivel Linux alapú a rendszer rajta és van USB portja.

"Less but better" - Dieter Rams

(#9737) creed30 válasza Brogyi (#9735) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia!
upc-nél internet 15 csomagom van,csak ez az adat szerepel a szerződésben ,semmi konkrétum arról a sebességről amiről írsz :O
egyébként nem fontos hogy párezer forinttal olcsóbb legyen a router,a lényeg hogy tuti jó legyen :DD
segítőszándékodat nagyon szépen köszönöm! :C

(#9738) Beri válasza leonaprofi (#9731) üzenetére


Beri
addikt

Pl. D-Link DIR-825 dd-wrt-vel. Vagy fölötte a netgear wndr3700. A 3500at hanyagold.

creed30: 15-höz bármi jó a tp-link 542g-től felfelé. Ha nagyobb csomagra váltasz majd (60 vagy fölötte), kelleni fog a 1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9739) creed30 válasza Beri (#9738) üzenetére


creed30
aktív tag

köszi az infót! :R

(#9740) Brogyi válasza leonaprofi (#9729) üzenetére


Brogyi
senior tag

Esetleg ha wifi nem kell akkor [ez] a legjobb valasztas.
Regen kerdeztek. WNDR3700-es motor van benne, vagy valami hasonlo.

(#9741) Cyrin válasza Brogyi (#9740) üzenetére


Cyrin
addikt

"WNDR3700-es motor van benne, vagy valami hasonlo."

:))

(#9742) Polacsko


Polacsko
tag

hali mindenki!
tudnátok ajánlani olyan wifi routert amiben modem is van?t-onlineos 5Mbites nethez kellene vmi megbízható de nem csillagász áron levő eszköz!:)
ja és jó lenne ha vmilyen nagyobb teljesítményű lenne,pl N-es!
előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9743) Truman válasza Polacsko (#9742) üzenetére


Truman
senior tag

Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor tartózkodol az integrált DSL modemmel rendelkező router-ektől. A T-Home amúgy is ha min. 1 év hűségidőt vállalsz az előfizetésedhez ingyér' hozza a DSL modemet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9744) Polacsko válasza Truman (#9743) üzenetére


Polacsko
tag

tudom, de én átváltottam hozzájuk és így maradt a régi modemem! egy dlink 360R!
volt most egy tplink 941nd-m de szakadozott vele a net állandóan meg lassu is volt, főleg ha ment a torrent!
modemmel tökéletes most is!
és arra gondoltam h veszek egy ilyen integrált modemes routert, pl láttam a linksysnek van ilyen! arról mi a vélemény?
vagy ha tényleg nem ajánlatos ilyen cuccokat venni akkor milyen routert ajánlotok?
N-es kellene mert nagy teret kell belőni wifivel és több eszköz is van rajta (ps3,2 gép,laptop).

(#9745) Truman válasza Polacsko (#9744) üzenetére


Truman
senior tag

Egyik haveromnak is pont ugyan ez van 5 Megabites T-Homos ADSL, D-Link DSL-360R modem TL-WR941ND router. Atom stabilan működik neki, nagyon meg van vele elégedve.

Router vásárlás előtt én még azért eljátszadoznák azzal a TP-Link -el (Firmware frissítés, Kábelcsere a router és a modem közt, újrakonfigurálás stb..)

Az indokaim a modem-router-ek ellen:
-Ha valamelyik modul elszáll, az egésszet gajra vághatod.
-Jobban melegednek
-Nincs rajtuk WAN port, így a DSL-en kívül másfajta netre alkalmatlanok.
-Bizonyos szolgáltatók esetnén nehézkes lehet a modem részét konfigurálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9746) Alex91 válasza Truman (#9745) üzenetére


Alex91
félisten

Azert altalaban mehet nem csak DSL-lel, csak akkor az egyik LAN portot kell felaldozni! :)

(Amugy szerintem sem erdemes ilyet venni, mert altalaban a modemet a szolgaltato adja, es ha elromlik, akkor o is csereli. (Nekem mar 2x csereltek...))

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9747) #51736960 válasza creed30 (#9717) üzenetére


#51736960
törölt tag

nekem egy 15/1.5-ös chellóm van, scientific atlanta modemmel (amit adtak hozzá), és a modemre simán rá lehet dugni két gépet, az egyiket az ehternetre, a másikat az usb csatlakozóra, simán megy mind a kettő akár egyszerre is...

[ Szerkesztve ]

(#9748) Polacsko válasza Truman (#9745) üzenetére


Polacsko
tag

volt firmware frissítés. kábellel is meg vezeték nélkül is ledobál a net!
modemmel jön maxon az 5Mbit, ha routeren keresztül megy akk ingadozik folyamatosan és 5percenként ledobál kb!
beállításokba próbáltam már mindent szerintem( titkosítás ki-be,portok átengedése...) úgyhogy már nincs ötletem! :F

(#9749) Truman válasza Polacsko (#9748) üzenetére


Truman
senior tag

Akkor elképzelhető, hogy valóban valami gáz van a cuccal, mivel a közvetlen modemes kapcsolat -elmondásod szerint- stabil. A TP-Link -ekre 5 év cseregarancia van, szerintem érvényesítsd.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#9750) Polacsko válasza Truman (#9749) üzenetére


Polacsko
tag

az lesz! :)
köszi azért a segítséget! :)
hali

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.