Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) kali válasza South Velen (#9198) üzenetére


kali
legenda

a neted mellett az olcsóbb g szabványos is bőven elég, de utóbbi mát lite n szabványos, gyorsabb átvitel vezetéken is, erősebb hardver, nagyobb terhelhetőség, jobb ár/érték arány!

semetka; a torrent annyiban számíít, hogy néhány gyengébb router nem bírja a nagyobb terhelést - mint például a húzós torrent -, elfogy a proci, eldobálja a kapcsolatot...stb! védelem szempontjából mostanság nincs jelentős különbség, beállítás kérdése az egész! netes sebességet és hozzávetőleges árat azért írhatnál, mert gondolom nem mindegy, hogy 5 e ft, 10 e ft, 15 e ft, 20 e ft, vagy 35 e ft?!?!

kispista92; a három közül az utolsót ajánlanám!

[ Szerkesztve ]

(#9202) South Velen válasza kali (#9201) üzenetére


South Velen
addikt

Köszönöm!

(#9203) kisboxi


kisboxi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene. Van valakinek tapasztalata az ilyen adsl modem/router kombókkal? pl.:TP-Link TD-8840

"Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errare perseverare."

(#9204) stargazer


stargazer
senior tag

szevasztok!

vannak itt szakik akik kicsit komolyabban benne vannak szakmailag a dolgokban? nekem kéne egy kicsit komolyabb router, de olyan ami nem wi-fi-s meg flincflanc, hanem ami rendkívül stabil, jól konfigurálható, és bírja a terhelést 24/7.

köszi

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9205) #25954560 válasza stargazer (#9204) üzenetére


#25954560
törölt tag

Redback Smartedge SE400 :DDD

mod: mire kell? mit tudjon?

[ Szerkesztve ]

(#9206) stargazer


stargazer
senior tag

15 föl, 15 le, összesen 30mbit-et kellene tudnia kezelni, és kb. 80 usert.
ezt sztetek nem bírná el valami linuxos 30.000 ft körüli valami?

&rew: haha, magyar nyelvű találat nincs a google-ben róla... :N

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9207) Alex91 válasza stargazer (#9206) üzenetére


Alex91
félisten

Valami PC, ket halokartyaval+switch...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9208) stargazer válasza Alex91 (#9207) üzenetére


stargazer
senior tag

hali

hát az a helyzet hogy most épp az van, de ennek nem nagyon örülünk, pont ezt szeretnénk kiváltani. ennél a megoldásnál túl nagy a hibalehetőség. azért egy router az mégiscsak egy célszerszám, ami jobban menne sztem.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9209) Bandi18 válasza stargazer (#9206) üzenetére


Bandi18
tag

Hello

Olyant is lehet csinálni hogy Linuxos gép, azon futnak a szolgáltatások és egy switch (degondolom az már van)

(#9210) Alex91 válasza stargazer (#9208) üzenetére


Alex91
félisten

Hat, ha van sok penzetek, akkor cisco meg hasonlo :). Ilyen otthonra tervezett routerrel nem mentek sokra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9211) sb


sb
veterán

Sziasztok!

TP-Link TL-WR941ND -t néztem ki routernek.
Tud webes felületről wol-t? Azt tudom, hogy kívülről küldve megoldható, csak akkor a port forward miatt ha jól gondolom csak 1 gépet tudok mögötte felkelteni. (Gyanítom, hogy külső üzenet broadcastja nincs belső hálón).

Vagy valami más olcsóbb modell, ami tudja?
Havernak kéne, nekem jelenleg Linksys WRT54GL van, Tomatoval és a fenti funkcióval, de ez ugye drágább. A 941 meg mégiscsak N-es router...

És még valami. N-es wifi adaptert milyet ajánlotok, amivel megy is a 300mbit és van Win7 drivere? USB2-sek mennyire bírják a sebességet az elméleti 480mbit mellett?

(#9212) #25954560 válasza stargazer (#9208) üzenetére


#25954560
törölt tag

attol tartok h az igenyed pont az elterjedt soho es a nagyobb routerek koze esik. esetleg egy linksys router + linksys switch kombo mar megoldas lehet (a 80 user-ne mind kell sajat port vagy a routerbe mar aggregalt forgalom jon?)
eleg jo minoseguek szoktak lenni es kicsit olcsobb, mint a csicso.

(#9213) stargazer válasza #25954560 (#9212) üzenetére


stargazer
senior tag

a 80-bol kb 50-et csak korlátozni kell, de ezzel is foglalkoznia kell a routernek. kb 30 gép van aminek ki kell tudni menni.

miért kell switch is? mondjuk sztem az van is nekünk, asszem ebből a pc-ből amit le akarunk cserélni mindjárt egy switch-be megy tovább a kábel, csak nem tudom mire kell az a router mellé.

a linksys magyar oldalán olyan van csak aminél 10Mbps sebességű a kapcsolat a modem felé. ez kevés nekünk nem?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9214) Alex91 válasza stargazer (#9213) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm... Mert hova dugod a 80 gepet? Meg nem tudom, hogy a PC-s megoldassal igazandibol mi a gond :F

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9215) FixY67 válasza Alex91 (#9214) üzenetére


FixY67
senior tag

Szerintem azt hiszi, a routerben más szoftver van, mint amit egy PC-re fel lehet rakni.

...

(#9216) stargazer válasza Alex91 (#9214) üzenetére


stargazer
senior tag

ja igen értem már, ha így vesszük, a gépek előtte switchekbe vannak kötve és 1 kábel megy a jelenleg routoló pc-be.

igazábol semmi, vagyis nem tudom. az az érzésem hogy minek legyen benne feleslegesen egy vinyó, meg ramok, meg táp, meg procihűtő, ezek mind elromolhatnak. úgy gondolom kisebb az esély a meghibásodásra, egy routernél. plusz biztos h nincs egy olyan böszme nagy oprendszer, amin bármi megfeküdhet, tele mindenféle felesleges dolgokkal. nekünk egy célszerszám kell.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9217) FixY67 válasza stargazer (#9216) üzenetére


FixY67
senior tag

Ebben a részletben (felesleges, esetlegesen meghibásodó alkatrészek) igazad van, viszont kérdés, hogy egy router hardvere mennyit fog elbírni. Ezek azért jóval kisebb terhelésre vannak méretezve.

...

(#9218) Alex91 válasza stargazer (#9216) üzenetére


Alex91
félisten

TP-LINK TL-R488T

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9219) stargazer válasza FixY67 (#9217) üzenetére


stargazer
senior tag

értem épp ezért kérdezem hogy milyen legyen. én nem mondtam hogy alulméretezett routerre akarom testálni a feladatot, tőlem lehet drágább is, csak ha lehet ne sokszázezer ft-os.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9220) stargazer válasza Alex91 (#9218) üzenetére


stargazer
senior tag

ez tudja szted a 30mbitet?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9221) kispista92


kispista92
csendes tag

Hello!
Ezekről mi a vélemény:
ASUS RT-G32
BELKIN F5D7230
LINKSYS WRT54GH
NETGEAR WGR614
SMC WBR14-G2
TP-LINK TL-WR543G

(#9222) Alex91 válasza stargazer (#9220) üzenetére


Alex91
félisten

Fogalmam sincs, de ilyen, vagy ennel dragabb cucc kell valoszinuleg.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9223) kali válasza sb (#9211) üzenetére


kali
legenda

megoldható a wake on lan!
milyen csatolású wifi modul kell? ha azért kérdezted az usb 2.0 sebességet, mert usb csatolású kell, akkor az usb sebessége nem lesz korlát, hiszen a wifi eszközök esetében is csak elméleti sebesség a 300 megabit/sec, a gyakorlatban jó, ha a negyedét - jobb esetben a harmadát - eléred!

kispista92; az smc router vedd ki a listából, sőt az a belkin sem az igazi, az ár/érték arányt nézve az asus és a tp-link a nyerő!

[ Szerkesztve ]

(#9224) kispista92


kispista92
csendes tag

És a linksys? Erről a márkáról sok jót hallottam.

(#9225) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Sziasztok.

Routert kell vennem,mert a us robotics -om 10 év után megadta magát.

Felkészülve a jövőre szeretnék olyat ami:

Gigabites legyen.

A wifi részt le lehessen kapcsolni.(ne sugározzon be állandóan)

Nyomtató megosztás esetleg.

Megbizható.

Amihez kell Pc,NAS,Letöltő gép,Esetleg jövőben laptop.

Gondolom firewall mindben van de ez is fontos.

Tudtok esetleg ajánlani pár tipust?
Nézegetnék a neten de elég sürgős ezért kérem ki a hozzáértők tanácsát.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#9226) sb válasza kali (#9223) üzenetére


sb
veterán

A WOL-nál tudom, hogy megoldható 1 gépre. De több lan portra kötött gépnél?

Azért kérdeztem az usb2-őt, mert elméletileg bírja a sávszélességet (480 vs 300), de a gyakorlatban nem vagyok biztos benne. De ezek szerint már maga a wifi sem várható, hogy bírja a 300 mibtet? Azért azt hittem ennyire nem általános.... :(

Akkor másik kérdés: gigabites routerre várnék javaslatokat. Wlan részre elég az 54mbit is.
Arra gondolva, hogy akkor hagyjuk a 300-as wlan-t, max ha nagyobb adatot kell másolni akkor jön a kábel gigabiten...
(Látom, a közkedvelt TP-LINK TL-WR1043ND gigás és mindent tud, de hátha van olcsóbban is...)

(#9227) kali válasza kispista92 (#9224) üzenetére


kali
legenda

maga a router jó, csak azon árért már jelentősen jobb ár/érték arányú, modernebb - n szabványos - router is vásárolható!
véleményem szerint normál használatra g szabványos router ~ 6 e ft környékén, felette már inkább egy n szabványos router - még akkor is, ha jelenleg esetlegesen nincs szükség n szabványos wifi átvitelre, de az erősebb hardver és a gyorsabb vezetékes átvitel azért jól jöhet!
6 e ft alatt; tl-wr542g vagy tl-wr543g
6 - 8 e ft között; tl-wr741nd
8 - 10 e ft között; tl-wr841nd vagy inkább tl-wr941nd
az asus routerek többségében a szívem csücske, de elég drágák - igaz okkal, nehéz őket terheléssel elfektetni!

sb; az arp list megfelelő beállításával, több gép esetében is megoldható! a wifi elméleti és jellemző átviteli sebessége sajnos általános érvényű, én ~ 120 megabit/sec sebességet tudtam kihozni a legjobb eszközök párosításából, de az már extrém sebesség, a gyakorlatban tartós terhelés alatt jóval alatta van a sebesség!

[ Szerkesztve ]

(#9228) kali válasza sb (#9226) üzenetére


kali
legenda

gigabit képes router esetén nem nagyon divat g szabványos wifi - aminek a gyakorlati átviteli sebessége ~ 20 megabit/sec lenne!
szerintem jelenleg a tl-wr1043nd router a legjobb ár/érték arányú gigabit képes wifi router, attól olcsóbban kár keresni!

(#9229) stargazer válasza Alex91 (#9222) üzenetére


stargazer
senior tag

miért és akkor egy pc-vel miért jobb megoldani? az akkor simán elbírja a terhelést?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9230) Bandi18 válasza stargazer (#9229) üzenetére


Bandi18
tag

Mivel erősebb procija van igen :)

Arról nem is beszélve hogy egy PC-re töbféle szolgáltatást is fel tudsz tenni, PL központi tárhozzáférés, web kiszolgáló, ftp stb...

(#9231) stargazer válasza Bandi18 (#9230) üzenetére


stargazer
senior tag

és mi lenne az a gép ami elbírja ezt a terhelést?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9232) Alex91 válasza stargazer (#9231) üzenetére


Alex91
félisten

Ami most van, elbirja? Akkor mi vele a gond?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9233) sb válasza kali (#9228) üzenetére


sb
veterán

Sejtettem, hogy nem szokás... főleg az amúgy sem népes, gigabites mezőnyben.

Tudásához képest egyébként nem drága a 1043, sőt! Csak túl sokat tud. :)
Így hogy nem nekem lesz elvileg az extrákra nem lesz szükség, pl. okosítás, torrentezés, stb... nomeg az N-es wifire sem a fentiek értelmében :( . Ezért gondoltam, hogy vmi olcsóbb is megtenné.

Szóval a konkrét használati értéket tekintve nagy a difi:
Normális 100mbit+54 wifi router 5-6k, ez 1000mbit+54 wifi (ahogy használva lesz) 15k.

Ha ki lenne használva, akkor már nyilván más a fekvése:
Normális 100mbit+54 wifi router 5-6k, ez 1000mbit+300 wifi+torrent+samba+... 15k.

De szerintem marad ez. Lehet, hogy magamnak is beújítok egyet az 54GL helyére és én kipróbálom NAS-ra is.

(#9234) stargazer válasza Alex91 (#9232) üzenetére


stargazer
senior tag

hát pontosan nem tudom, de minden baja van. ha áramszünet van nem indul ujra, régi, régi ram van benne, lehet h rossz is már, vagy az alaplap rossz és hibázik. ilyesmik. akkor dög lassan megy végig az ellenőrzése a merevlemeznek egy ilyen leállás után is. mondjuk nem is mai gyerek, LGA775 2,66GHz Celeron + 512MB DDR1 RAM, egy ezeréves linux van rajta de nem tudjuk lekapcsolni mert megáll az élet. de állítólag ha nincs áramszünet akkor nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9235) sb válasza kali (#9228) üzenetére


sb
veterán

Még egy gyors kérdés a tl-wr1043nd-hez.
Ha NAS-ként is használnám akkor az USB-re kötött vinyón milyen átviteli sebességek érhetőek el? Láttam a logoutos írást, de ott elég kicsik voltak az írási/olvasási sebességek. Nyilván HDD-függő is a dolog...

Van valakinek tapasztalata?

(#9236) Alex91 válasza stargazer (#9234) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor venni kell egy masik PC-t, es arra valami router disztrot tenni, vagy valami uzleti router.

Annak a PC-nek birnia kellene, ott valami gubanc van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9237) Alex91 válasza sb (#9235) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, annyit bir. IMHO disznek jo a routerre az az USB port...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9238) stargazer válasza Alex91 (#9236) üzenetére


stargazer
senior tag

hát ezaz! :DDD csak nem tudjuk mi, és nem állhatunk neki kisérletezgetni vele mert szükség van rá egyfolytában.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9239) Bandi18 válasza stargazer (#9234) üzenetére


Bandi18
tag

Ahol egy szeró van csak általában valami szünetmentes táppal hidalják át az áramszünet okozta gondokat. Amúgy meg ha stabil minek megválni tőle :). Plusz ha egy ilyen kis gép ami ma max ér 20k-t ellátja a rendszert, akkor beruháztok valami újabb használt gépbe, vagy vesztek valami kisebb teljesítményű újat, az meg elketyeg amíg éltek . Szerintem legalábbis.

(#9240) Alex91 válasza stargazer (#9238) üzenetére


Alex91
félisten

Szunetmentes tap? :D

Amugy BIOS-ban kellene kutakodni, hogy aramszunet utan induljon ujra...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9241) Bandi18 válasza Alex91 (#9240) üzenetére


Bandi18
tag

Mert mi a gond vele? Szerintem nem mondtam hülyeséget... :N

(#9242) Alex91 válasza Bandi18 (#9241) üzenetére


Alex91
félisten

Nem neked irtam...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9243) Bandi18 válasza Alex91 (#9242) üzenetére


Bandi18
tag

B@nyeg tényleg sorry :B

(#9244) sb válasza Alex91 (#9237) üzenetére


sb
veterán

Akkor valóban nem sok mindenre jó. :(
Mondjuk írásra még elmegy a torrentezéshez, de aztán megosztás helyett inkább le kell húzni és áttenni a gépbe. :(

Kösz.

(#9245) stargazer válasza Alex91 (#9240) üzenetére


stargazer
senior tag

na, de ez nem ilyen eccerű, mert nem az hogy automatikusan nem indul újra, hanem egyáltalán. ilyenkor valami nagyon megzukkan benne. szétszedtem, mindent lehúztam, újra össze, semmi. akkor kiderült hogy ha eggyel arrébb raktam volna a ramot... akkor meg elindult.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#9246) Alex91 válasza stargazer (#9245) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor csereljetek le egy uj HW-re, megoregedett szegeny. (Esetleg CMOS elem csere...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9247) ecaddict válasza stargazer (#9234) üzenetére


ecaddict
senior tag

Milyen load és milyen RAM használat mellett megy a gép?
SOHO router akkor jöhet szóba, ha 1/4-1/5 (20%) alatt marad mindkettő. Gigabitesek min 64 MB RAM-al. Keress vissza.
Mondjuk jó lett volna/jó lenne tudni a korlátozás mikéntjét is...

Gondolom nem mindenki non-stop használja mert ahhoz a 30 Mbit kicsit kevésnek tűnik...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#9248) kispista92


kispista92
csendes tag

Hello!
Erről mi a vélemény:
TP-LINK TL-WR741ND 5év gari van hozzá szóval az jó. Csak ne kelljen minden másnap a szervizbe vinni. Szóval szerintetek ez bírja majd?

[ Szerkesztve ]

(#9249) kali válasza kispista92 (#9248) üzenetére


kali
legenda

jó és megbízható router, elég erős hardver, jól bírja a terhelést, bár a wifi n csak lite, tehát elméleti 150 megabit/sec, nem úgy, mint a valós 300-as esetében!

(#9250) stargazer válasza ecaddict (#9247) üzenetére


stargazer
senior tag

húha ezt majd holnap fogom tudni megmondani. megkérdezem.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.