Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) killerno


killerno
csendes tag

Sziazstok!köszi a segitséget feltelepitettem az openwrt-t a tp-link wr841nd routeremre minden ment is frankón de amikor belőttem Client AP-nak a LAN-on dhcp-t hagytam és nem tudok semmit csinálni a kütyüvel.nem érem el sehogy sem.van valami megoldás factrory resetet csinálni?
1. Áramtalanítsuk a routert.
2. Húzzunk ki minden ethernet kábelt,csak az legyen rádugva amire a gépünk csatlakozik.
3. Állítsunk be a gépen statikus ip-t (ezt minden rendszernél máshol kell beállítani).
Az ip legyen 192.168.1.2, maszk 255.255.255.0, átjáró 192.168.1.1 .
4. Dugjuk vissza a táp kábelt a routerre.
5. Amikor indul a rendszer nyomjuk egy kis ideig a qss gombot, amikor gyorsabban villog a sys gomb telneten tudunk rá csatlakozni, majd újra kezdhetjünk az egész rendszer konfigurálni.

2 parancs van amit ekkor használni kell:

mount_root
firstboot

wzt próbáltam de nem megy:( dobhatom a kukába a cuccot?
köszi

(#10102) Beri válasza Sapphi (#10100) üzenetére


Beri
addikt

Az aktuális kapcsolat sebességére és jelszintjére vagyok kíváncsi.

killerno: Csak rosszul csinálod. Próbálgasd. Amikor bedugod az áramot a routerbe, nyomkodd vadul a qss-t. Egyszer majd sikerül.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10103) fcc


fcc
aktív tag

Itt a system mit jelent?
[link]

(#10104) Truman válasza fcc (#10103) üzenetére


Truman
senior tag

Én itt csak Operation System -et látok. Vagyis milyen Operációs rendszerekkel kompatibilis az eszköz. (Egyébként nincs felsorolva mind, hiszen minden Internetes böngészésre alkalmas operációs rendszer támogatott.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10105) killerno válasza Beri (#10102) üzenetére


killerno
csendes tag

hali,

köszi a választ.elvileg a 841-es routerrel is működni kell a dolognak ugye, nemcsak a 1043-al? mikor csatlakozzak telnettel, én akkor próbáltam amikor vadul elkezd villogni a sys led, de sajnos nem csatlakozik :(
köszi a választ!

(#10106) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy olyan routerre ami tud letölteni (1TB-os külső vinyóra), wifis és normálisan oszt. Szóval ha mennek a letöltések akkor lehessen normálisan netezni. Mert a mostani noname rúter ezt nem tudja, és ha töltök valamelyik gépen, akkor a többi gépen használhatatlan lesz a net.
Milyet ajánlatok, 15k körül szánnék rá. :R

(#10107) fcc válasza Truman (#10104) üzenetére


fcc
aktív tag

Ja bocs kicsit elnéztem. :B

(#10108) Truman válasza rolko (#10106) üzenetére


Truman
senior tag

Ebben az árkategóriában a TP-Link TL-WR1043ND az egyetlen ami számításba jöhet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10109) Beri válasza killerno (#10105) üzenetére


Beri
addikt

Nem elvileg, hanem működik. Ha nem tudsz csatlakozni, valószínű, hogy kihagytál egy lépést.

rolko: Hadd kérdezzem meg, mekkora sávszélt kap a hátába a router?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10110) deter


deter
aktív tag

Sziasztok!

Mi a tapasztalat a Netgear routerjeivel kapcsolatban? Konkrétan ez a NETGEAR WIRELESS-N 300 típus. Alternatív megoldás is érdekelne, ami funkcionalitásban hasonló. A WIFI kihasználtan lesz. És nem hiszem, hogy valaha is szükségem lesz rá.

üdv_
deter

(#10111) Beri válasza deter (#10110) üzenetére


Beri
addikt

Kapcsolatod sebessége (mért kell mindig rákérdeznem)? A router típusa pedig nem a marketingmaszlag a szöveg elején.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10112) Truman válasza deter (#10110) üzenetére


Truman
senior tag

Pontosan milyen funkciókra gondolsz amiért mindenképp Netgear? És ezen belül pontosan melyik típus? Minek kell neked N-es router, ha nem használod a Wifi részét?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#10113) deter válasza Beri (#10111) üzenetére


deter
aktív tag

Szia

12 Mb/s LE , 512 Kb/s FEL . Kerestem wifi nélküli routert, de nem találtam olyat, ami tudja a QoS-t. Mondjuk egy USB port nem lenne hátrány, de nem szükséges :)

Ezen is ASUS RX3141 gondolkoztam, ezen nincs wifi. Bár 20K, ha azért kerül ennyibe mert stabil, akkor inkább ezt választanám.

PS:

Netgear vs ASUS

Nem ragaszkodom a Netgearhez, jó nekem minden megbízhatóbb márka is, D-link, Linksys, TP-link, Asus.

Két gép között kellene megosztani a netet egy szobában, úgy hogy priorizálva van a forgalom protokoll szerint.

üdv_
deter

[ Szerkesztve ]

(#10114) rolko válasza Truman (#10108) üzenetére


rolko
őstag

Néztem a logout tesztet, kicsit bonyolult beállítani, de megoldható :)

Beri: jelenleg 2 Mb/s invitel :D de 5 Mb/s -re fogom átrakatni

(#10115) Beri válasza deter (#10113) üzenetére


Beri
addikt

Protokoll szerint egy router sem fog neked priorizálni alapból a gyári szoftverrel. Ha elég a kliensenként beállított min/max sávszél, akkor egy tp-link R460 is elég neked (nincs wifije és 3700 forint).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10116) sz.zs. válasza vargalex (#10096) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Bocsi, az én hozzá nem értésem, de ebből amit leírtál megint csak semmit nem értek. Inkább hagyom az egészet, köszönöm az ediigi segítségedet.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#10117) JarrekStar


JarrekStar
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys BEFSR81-es router van 4 megás ADSL-en. Most fogják bekötni a 80 megás kábelnetet. Gondolom a mostani router nem nagyon fogja tudni teljes sebességgel kiszolgálni a hálózatot (5 gép van a routerre kötve + 1 Wireless AP). Milyen routert tudtok ajánlani helyette?

[ Szerkesztve ]

(#10118) Beri válasza JarrekStar (#10117) üzenetére


Beri
addikt

Most rákerestem, én egyedül hányszor válaszoltam ebben a topicban erre a kérdésre. Ki akartam neked szépen válogatni és belinkelni a hsz-eket egyesével, de a harmincadik után feladtam. Használd a keresőt, nem harap.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10119) Alex91 válasza Beri (#10118) üzenetére


Alex91
félisten

Na, latom, mar mas is megunta, hogy nem tudnak egyesek par oldalt visszaolvasni :DD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10120) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!
Meghalt a 1.5 éves linksys wrt54GL routerem. A boltban a Netgear wireless-N 300(wnr200)-t ajánlották(12k) és elhoztam. Mik a tapasztalatok erről a routerről? Ha tudnátok jobbat ilyen kategóriában, akkor vissza tudom vinni.
Digi-s 30/20 Mbit/s netem van, amit 2 pc-ről, 2 laptopról, és iphone-ról használunk. Ami fontos ,az a jó wifi, hogy legyen stabil, és megbízható, valamint a torrenttel se legyenek gondok.
köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#10121) Beri válasza beneszilo (#10120) üzenetére


Beri
addikt

1043ND.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10122) beneszilo válasza Beri (#10121) üzenetére


beneszilo
tag

Köszi. Ezt a linksys wrt54-nél is jobban ajánlanád? megbízhatóbb?

(#10123) Beri válasza beneszilo (#10122) üzenetére


Beri
addikt

A megbízhatóságnak egy szint felett nem szabad, hogy fokozatai legyenek. Ha mondjuk négy évvel ezelőtt kerestél volna routert, azt mondtam volna, hogy OK, vedd a wrt54gl-t. De 2010-et írunk, a 1043ND-nek gigabites LAN-ja, meg n-es (300as) wifije van. A netgear wnr2000 100as LAN-nal szerelt.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10124) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nah, megvettem ezt a Linksys WRT320N nevű csodát, és iszonyat csalódás volt. Az 5 méterre lévő router képtelen 30 Mbps-t átvinni wifin. Az előző Edimaxom ezt simán megtette. Most egy polcon van, ha kiveszem róla és leteszem elé a padlóra, akkor vmivel jobb a helyzet. Azon gondolkozom, hogy felrakjam-e a szekrény legtetejére. De ez szánalmas, az Edimax ugyanezen a helyen simán hozta a 30 Mbpst...Sírnom kell, megvettem 24K-ért ezt a csodát, és egy kalap szar.

30Mbps nettel.

[ Szerkesztve ]

(#10125) Koszta


Koszta
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy SMC típusú routerem van. Előtte kb 2 évig volt egy Liksys WRT54GC tipusú routerem, amit a T-home adott a nethez. Ez 2 év után tönkrement, ekkor ismerős adott kölcsön egy SMC-t (régebbi típus, pontos típust ha nem baj nem néznék). Igazán a netszakadás a letöltések alkalmával már a WRT-nél is megvolt, így nem lepődtem meg annyira ennél a kütyünél sem. Viszont mostanában már igen sokszor szakad meg, a WIFI-je néha elállítódik... Így elérkezettnek láttam az időt, hogy egy új routert vásároljak. Igazából mint a modem, mind a router egy szekrényben van, így a melegedés is szerepet játszhatsz (bár a modemnek semmi baja). Visszaolvasva a fórumban a TP-LINK TL-WR1043ND típust láttam, hogy ajánlottátok. Megéri ezt megvenni? Bírja letöltés, illetve az esetleges melegedést is? Esetleg más olcsóbb készülék?

2 gép menne róla kábelesen, és egy WIFI-n. 15 megás T-home net.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#10126) lancy


lancy
tag

nem nagyon vagyok otthon router temaban ezrt kellene a segitsegetek, 4 fos kis irodai kozosseg hasznalna:

- 2db asztali gep
- 2 db laptop
- 2-3 telo wifin
- 3 szobas helyiseg max egy falon kell atmennie a jelnek (tegla)
- hp lezernyomtatot kene usben radugni (ha lehet) es osztani a gepek kozott
- usb winyo menne ra ami ftp eleresre kell (belsore es kulsore)
- adsl modemebol menne bele a net
- torrent kepes legyen (persze nem feltetlen)

nem akarok egy asztali gepet szervernek remelem ezt 1 routerrel is meg lehet oldani

koszonok minden segitseget

L

(#10127) Geree válasza Beri (#10118) üzenetére


Geree
senior tag

kéne az 1. HSZ-be kigyűjteni pár ajánlott routert, melyiket milyen nethez, mit tud stb... ez sok "Milyen [ezmrgazt]?" topiknál bevált...

a friend in need is a friend indeed

(#10128) Geree válasza lancy (#10126) üzenetére


Geree
senior tag

szerintem többen is a TP-Link 1043ND-t ajánlanák, (~13k) bár azt nem írtad mennyit szánsz rá. Valamint a 1043-as, gyári FW-rel nem tud mindent amit leírtál, viszont DD-WRT-vel a torrenten kívül viszonylag egyszerűen megoldható és nagyon sok leírás van már hozzá. Torrentet is meg lehet oldani, azt inkább már OpenWRT-vel bár a memória kevés lesz mindegyik feladathoz, így marad a külső vinyóra telepítés, további gányolás, valamint szerintem a router nem torrentre való.. De azonkívül minimális hozzáértéssel a többi megoldható vele.

a friend in need is a friend indeed

(#10129) Beri válasza WonderCSabo (#10124) üzenetére


Beri
addikt

Megkérdezhetem milyen az ellenoldal? 30Mbit elég karcsú full n mellett, a duplájára is elhúznám a számat (igazából még az n lite is 40-50 körül szokott menni). A 320N nem volt egy bajnok wifi sebességben, de ezt nem vártam volna tőle (pláne hogy többen mértek már vele jóval nagyobb számokat is).

Koszta: Ha a 15 megás ADSL-ről nem váltanátok sokkal nagyobb csomagra, egy 741ND is bőven elég a célra. A 1043ND természetesen sokkal többet nyújt, de ugye az a soho csúcs a gyártótól.

lancy: Egy router sem kínál minden szolgáltatást alapból, amire szükséged van. Viszont egy asus n16 indokolt a te esetedben a 128MB memóriája miatt. Esetleg egy D-Link DIR-825, mivel úgyis moddolnod kell.
Viszont nekem nem szimpatikusak az ilyen jellegű megoldások (hogy finom legyek). Erre a célra nagyságrendekkel jobb megoldás egy tisztességes hálózati szervert építeni, meg nem is egetrengető összeg.

Geree: Összedobok egy személyes bejegyzést a logoutra mostanában, aztán majd ha mindenki jónak látja a leírtakat, mehet első hozzászólásnak is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10130) Beri


Beri
addikt

Összedobtam egy kezdetleges listát, lehet véleményezni [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10131) g@bo


g@bo
nagyúr

üdv urak

manapság meik rúter alkalmas torrentezéste? / külső hdd, torrent kliens /

régebben talán az asus 500 as... de már nem vagyok képben. / mutyi firmware vel /

:R

(#10132) Beri válasza g@bo (#10131) üzenetére


Beri
addikt

Openwrt támogatott routerek listája: [link]
Amin van USB, arra rá tudsz szúrni vinyót, tehát van mire tölteni.
Ténylegesen torrentezésre használható soho router nincs a piacon szvsz. Négymegával szüttyögni tökjól lehet, ha ez a cél, válogass csak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10133) WonderCSabo válasza Beri (#10129) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SMCWUSBS-N2 USB Wifi adapter van a végén. De ezzel ninsc gond, mert az előző routerrel, meg egy másikkal is hozta 30 Mbpst. Egyébként úgy látom, hogy a Linksysnek az a baja, hogy nagyon le van nálam árnyékolva. A Hifi polcon van, 2 Hifi cucc között, gondolom a sok fém erősen lefogja a jeleket. Csak akkor a másik rúter miért vitte át? Feljebb raktam egy polccal az új routert, most már hozza a 30Mbpst. Most veszek egy hosszabb UTP kábelt, aztán felrakom a szekrény tetejére.

Egyébként jó kis rúter ez, mert nagyon stabil, jó a kezelőfelülete, és elég sok mindent tud, de ez a sebesség szörnyű.

(Van egy olyan érzésem, hogy a Linksysnek az a baja, hogy beépített antennái vannak. A másik két rúternek szép nagy antennái voltak, talán sokkal jobban szét tudták szórni a jelet a Hifik közül. Csak mindkettő totál instabil volt, ez a Linksys meg nagyon stabil, csak döglassú)

Látom, a listádon (amiért köszönet :R ) is ott van ez a csoda. Lehet, hogy csak az én körülményeim nem jók neki? :F

[ Szerkesztve ]

(#10134) g@bo válasza Beri (#10132) üzenetére


g@bo
nagyúr

köszi.

akkor pl egy linksys wrt160nl /1,0/ darabbal, el lehet szüttyögni? vagy szivás azért ez a torrent téma.... a sebesség annyira nem probléma, ha 100k megy fel, akkor boldog vagyok, csak a kezelő felület, stabilitás legyen korrekt.... :U

(#10135) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#10133) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nah, most mértem egy sebességet a 2 gép között, a laptopot kábellel kötöttem rá. Ha elveszem a szekrény elől 1 méterre a routert, 8,5 MB/s, ha visszarakom a felső polcra, 4,5 MB/s. Remélem a szekrény tetején már elég jó lesz a sebesség. Nagyon durván lefogja a jelet a szekrény. Az előző routereim erősebbek voltak.

(#10136) Beri válasza g@bo (#10134) üzenetére


Beri
addikt

Akkor már inkább 1043ND, vagy D-Link DIR-825. A kezelőfelület úgyis ugyanaz, mivel a gyári szoftver helyett egy másikat flashelsz fel, torrentkliensek közül meg válogathatsz. A stabilitás sem kérdés, mivel csak a vasat használod mind a két esetben, hardveresen rossz felépítésű megoldást meg azért egyik gyártó sem dob piacra.

WonderCSabo: Nem túl szerencsés felépítésű a 320N, maradjunk ennyiben.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10137) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

A Linksys WRT320N tudja a WDS-t akár alternatív fw-el? Vagy olyan routert tudtok mondani, ami bírja a DIGI 80/25-jét, WDS-t támogat, valamint mehet rá dd-wrt, vagy valami hasonló cucc?

(#10138) g@bo válasza Beri (#10136) üzenetére


g@bo
nagyúr

tplink és d link a linksyssel szemben, hát izé.......... a d link ráadásul 25k bruttó... ;] :Y

(#10139) Beri válasza Hauptmann (#10137) üzenetére


Beri
addikt

Az, hogy a gyárival tudja-e, rejtény (elég szűszkavú a linksys.com), dd-wrt-vel természetesen gond nélkül megoldható. Ugyanannyi kakaót kapsz egy 1043ND-től is egyébként,

g@bo: A 160NL egy 10/100as portokkal szerelt cucc, a 1043ND-nek gigabites portjai vannak és több mint másfélszer akkora tempóra képes wan to lan (~150Mbit). A 825 pedig hadver verziótól függően 210 vagy 300Mbitet is átteker. A kis csenevész 160NL labdába sem rúghat mellettük. Ha te csak a gyártó nevéig látsz, az egyéni probléma.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10140) JarrekStar válasza JarrekStar (#10117) üzenetére


JarrekStar
tag

Valaki a #10117-re?

(#10141) Beri válasza JarrekStar (#10140) üzenetére


Beri
addikt

Válaszoltam már: [link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10142) ecaddict válasza Beri (#10130) üzenetére


ecaddict
senior tag

A WRT320N-ban BCM4717 van, az 53115 az a switch. Link

Ami gond lehet ennél a beépített antennás routereknél, hogy mivel nincs antenna amit el lehetne fordítani, azaz magát a routert kell...

Ami meg furcsa a smallnetbuilderes performance chart-on (gondolom ahonnan az adatok is jönnek), hogy a WRT320N egy picivel gyorsabbnak tűnik mint az RT-N16.

A WRT320N-ben 4717-van (ami az RT-N16 ill. WRT610Nv2/E3000-ben lévő 4718 kisebb testvére) 354 MHz-en megy 480 MHz helyett (alacsonyabb frekvenián megy jobban tuningolható, de nem hiszem hogy a smallnetbuilder ilyett tett volna). Architekturálisan vsz. ugyanaz a két proci.

Hogyan lehet az, hogy mégis gyorsabbnak mérte a smallnetbuilder?

A Broadcom bináris driverek miatt a Linux kernel verziója sem lehet nagyon más.

Kivágtak néhány funkciót? Elmért valamit a smallnetbuilder? Link

Egyébként hozzá lehetne adni a táblázathoz a WRT610Nv2/E3000-et, a DIR-825 A1-nél megjegyezni, hogy jobb, ha mindenki elfelejti. Nincs hozzá alternatív firmware a gyáriról meg a fórumokban mindent elmondtak már amit el lehetett.

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

(#10143) JarrekStar válasza Beri (#10141) üzenetére


JarrekStar
tag

Bocsi nem vettem észre :R :W

(#10144) Beri válasza ecaddict (#10142) üzenetére


Beri
addikt

Javítottam, 610N v2 felvéve. Beszúrtam még pár sort az alternatív megoldásokról is. Gyári fw-rel 610N-nel mért wan to lan sebességről nem találtam infót, ha tudsz valamit, oszd meg velünk.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10145) Hauptmann


Hauptmann
addikt

WRT320N, vagy inkább 1043ND? Azt látom, hogy utóbbinak hagyományos antennái vannak, ez mindenképp előny. A RAM mindkettőben 32 Mb, a processzor órajel 357 MHz-400 MHz (igaz más procik), egyéb különbség, ami főleg használatban mutatkozik?

(#10146) Beri válasza Hauptmann (#10145) üzenetére


Beri
addikt

Mi mutatkozzon használatban? A 320N dualband, a 1043 nem, a tp-linken pedig van usb port.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10147) Brogyi válasza Beri (#10146) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az ajanloban meg kellene emliteni az ismert routerek max. kapcsolatszamat. Ez is nagyon fontos adat torrentezesnel.Pl. kollega regi routere hasit nagyon, de csak egy szalon. Torrentnel sok szalon kidol sebessegtol fuggetlenul. Fontos adat! :)

(#10148) Beri válasza Brogyi (#10147) üzenetére


Beri
addikt

Ésszerű beállításokkal bármelyik eltorrentezget vígan a felsoroltak közül. Akinek az írás szól, valószínűleg értelmezni sem tudná az adatot (ugye pl. 1000 beállított max kapcsolat a torrentkliensben nem csak 1000 valós nyitott kapcsolatot eredményez), csöppet ködösek az információk is ilyen téren (az igazi az lenne, ha mindegyiket letesztelném), meg eltérések lehetnek az egyes fw verziók között is. Fontos adat, de az egységsugarú felhasználót célozza a lista. Mindenesetre elkezdek adatot gyűjteni, aztán az érdekesebbeket közzéteszem majd.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#10149) fcc


fcc
aktív tag

Miért van az, hogy connect on demand módban vagy nem tud csatlakozni, vagy ha igen de megszakad, mert nincs forgalom, akkor újra csatlakozni nem tud a router (tp-link 941). Az autommatikus csatlakozással simán müxik, még ha áramtalanítom, majd bármikor vissza dugom a konektorba akkor is. :Y :F

(#10150) Truman válasza fcc (#10149) üzenetére


Truman
senior tag

A "connect on demand" -nál kérésre csatlakozik. Van még a "Max Idle Time" paraméter, ami azt jelenti hány perc tétlenség után bontsa a kapcsolatot. Szerintem valami a hálókártya irányából történő kérésekkel van, lehetséges hogy nem érzékeli őket a router.
Esetleg megpróbálhatod frissíteni a hálózati adapterek driver-ét, vagy aminek mégtöbb értelme van az a router-en egy firmware frissítés.
Egyébként használhatod nyugodtan automata módban is.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.